Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 222

Tema: Cistični higrom vrata

  1. #151
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno


    Mitovski, mislim na tvoju prijateljicu.
    Sve je to tako nepravedno. Nitko, ali nitko ne zasluzi da to mora prolaziti.
    Kada bi barem zivjeli u svijetu gdje se ne dogadjaju takve stvari.
    Ali, ne zivimo.
    Jedino sto ja mogu napraviti za tvoju prijateljicu je poslati joj virtualni zagrljaj. Iako ju ne poznajem, moje misli su sada s njom.
    Drzi se draga majko!

  2. #152
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno


    nažalost, znam kroz što prolazi...
    nadam se da će biti brzo i bez dodatnih posljedica...

  3. #153
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Prazna sam za bilo što napisati.

    Bože dragi, smiluj se malenoj da kao anđeo bude mami čuvar, i čuvar svih idućih bebica koje će mama imati.

    Smiluj se mami, olakšaj joj ovu pretešku odluku da živi s njom u miru.


  4. #154
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  5. #155

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    tako mi je žao.... nek joj Bog da snage da izdrži i fizičku a i psihičku bol... ovi dani će joj biti grozni i znam da zvuči besmisleno sada ali s vremenom će biti bolje. Govorim iz iskustva....

    Bože dragi samo joj daj snage da sve brzo i što manje bolno završi

    Mitovski javi nam kako je.... u kojoj je bolnici na kraju ostala?

  6. #156
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Petrova....biti ću u kontaktu s njenom prijateljicom koja je medicinska sestra u Petrovoj

  7. #157

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    75

    Početno

    Samo bih željela izraziti moje iskreno žaljenje i zaželjeti majci puuuuno snage.Mislim da joj treba jedna jako velika podrška kako u fizičkom a ponajviše mislim u psihičkom smislu.Iz mog osobnog iskustva mogu samo reći da je jako dobro se oprostiti od svog malog anđela jer onda čovjek nekako lakše nađe duševni kakav takav mir.Moje mišljenje je definitivno da se takve stvari trebaju dešavati uz pomoć CR.Mislim da je čovjek srhvan samim gubitkom i još da smogne snage da prirodno rodi,ma meni je to užasno ma što vi svi rekli.Ta priča teškog oporavka ,pa operacija i što ne već je skroz bezveze.I da na svakom je od nas da odlučimo kakvo će mo djete rodit,hoću reći ako se pojave sumnje da s bebom nije ok.Definitivno je to stav uvjerenja,etike,shvaćanja.Međutim ljudi moji mi nažalost živimo u takvom svjetu,bolje rečeno državi koja je jako konzervativna,i koja na djecu s poteškoćama bilo kakvim čudno gleda.Jako se je teško izborit za svako njegovo pravo a tek psihička snaga financiska i sve drugo što ide uz sve to da i ne govorim.To je moje osobno iskustvo.,majke koja je svašta prošla pa i to da se bori na sudu sa institucijama.Zato svatko od nas se mora zapitat što bi napravio u tako teškpoj situaciji.Zato draga moja bezimena prijateljice želim ti svu snagu ovog svjeta da što prije smogneš snage i kreneš u jedan bolji veseliji život.Svog malog anđela pusti da u miru počiva,a naši anđeli ubiti nikad ni ne umiru oni žive vječno

  8. #158

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Sunce malo sve si tako lijepo napisala,i sve je to tako...ja sam svako malo virila temu i nadala se cudu tako sam zeljela da se dogodi cudo i da nemoraju prolaziti ovaj pakao ,tako mi je zao
    a za CR bas i nisam mada sam i ja to u onom trenutku htjela molila i kumila da me postede sveg onog jada jer nismo mi krivi sto nam je beba bolesna ali oni to ne rade tako ,a sad mi je drago sto ne rade jer mislim da bi mi bilo jos teze imati oziljak a gledati u prazno narucje....nek joj je Bog na pomoci

  9. #159
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nemam rijeci...uzas...Pokusavam ne razmisljati o tome jer me takve price potpuno satru...Jako mi je zao tvoje prijateljice Mitovski...

    Da si skrenem misli s toga...raspitala sam se malo, ona bi trebala (nije 100% sigurno) ako uvede dijete kao mrtvorodeno, imati pravo na 3 mjeseca porodiljne naknade od HZZO-a. Znam da joj je sad to zadnje na pameti ali to se treba rjesavati odmah da ne izgubi pravo.

  10. #160
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo baš nam ovih dana nije radio forum...

    U petak oko 12,00h rodio se mali anđeo (curica), koji nije uspio ni udahnuti ovozemaljski zrak već je odmah otišao na nebo i sada sigurna sam čuva i pazi svoju mamu.

    Prijateljica je u petak ujutro dobila epiduralnu pa eto barem pored sve tuge i duševne boli nije morala trpiti i fizičku, iako je sve krenulo u četvrtak i kaže da ju je jako bolilo otvaranje od gela i da je dobila neke inekcije u trbuh.

    O tome kako se osjeća i kako se osjećamo svi mi koji smo povezani s njom ne moram vam ni govoriti.
    Mislim da će se i ona sama javiti na Rodu kad malo skupi snage.
    Rekla je da vam svima kažem jedno veliko hvala na utješnim mislima i podršci.

  11. #161
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Malena ljepotice gore visoko, čuvaj mamu i tatu, i pomozi im da nađu svoj mir.

    mitovski, puno, puno pozdravi prijateljicu i pošalji joj jedan čvrrrrrrrrrrrsti zagrljaj.

  12. #162
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Pretužno, Bože daj joj snage.

  13. #163
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Posljednje uređivanje od Smajlich : 16.06.2011. at 14:38

  14. #164

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    tako mi je žao

  15. #165
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Žao mi je, moja sućut tvojoj prijateljici i njenoj obitelji . Čini mi se makar kako-tako (meni, kao promatraču) utješan ovaj detalj oko epiduralne da su joj umanjili fizičku bol .

  16. #166
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    ina33 pa moram ti reći kad su mi javili da je dobila epiduralnu da je meni malo laknulo, jer mi je bilo strašno da pored svega mora proći i toliku fizičku bol.

  17. #167
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    moje saucesce

  18. #168
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    i moje saučešće, također .

    je li uspjela dobiti malenu da ju sahrani?

    huh, još ne vjerujem ... .
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ joj da skupi snagu i krene dalje ....

  19. #169
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam rijeci...uzas...Pokusavam ne razmisljati o tome jer me takve price potpuno satru...Jako mi je zao tvoje prijateljice Mitovski...

    Da si skrenem misli s toga...raspitala sam se malo, ona bi trebala (nije 100% sigurno) ako uvede dijete kao mrtvorodeno, imati pravo na 3 mjeseca porodiljne naknade od HZZO-a. Znam da joj je sad to zadnje na pameti ali to se treba rjesavati odmah da ne izgubi pravo.
    Rekla je prijateljica da pitam gdje ona treba prijaviti dijete kao mrtvorođeno?

    Franny nije uzela dijete sahraniti jer nažalost nemaju grobno mjesto, a u ovim teškim vremenima ni novaca da bi ga kupili. Rekli su joj da takvu djecu spaljuju i sahranjuju na Mirogoju ali bez imena.

  20. #170
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Eh, nazalost to ne znam a ni mozak mi sad ne radi da idem nekom logikom. Mozda tamo gdje se i zivorodena djeca prijavljuju...stvarno ne znam. Ovo za naknadu s HZZO-a znam jer mi svekrva tamo radi.
    Probat cu se raspitat jos za tu prijavu iako, srecom, nemam u okolini takvih slucajeva.

  21. #171
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma bila je na HZZO-u i tamo su joj rekli da on nemaju pojima o tome. Joooj baš užas da se pored ovakve tragedije mora boriti i s birokracijom.

  22. #172
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla je prijateljica da pitam gdje ona treba prijaviti dijete kao mrtvorođeno?

    Franny nije uzela dijete sahraniti jer nažalost nemaju grobno mjesto, a u ovim teškim vremenima ni novaca da bi ga kupili. Rekli su joj da takvu djecu spaljuju i sahranjuju na Mirogoju ali bez imena.

    neka prvo provjeri sa bolnicom jel šalju oni papire za dijete ili će je voditi kao spontani...ako prijavljuju dijete, onda se mora javiti u matični ured u Draškovićevoj (tamo spada Petrova bolnica)

    a što se tiče druge stvari...da je bar mogla skupiti nekako dovoljno za maleno grobno mjesto za urnu...ovako će se nakon nekog vremena pokajati i neće si moći oprostiti do kraja života...

  23. #173
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma sunce im njihovo...e bas cu popricat sa svekrvom jos nek mi tocno ispita svoje pravnike tamo kako tocno doc do te naknade.

  24. #174
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ma bitno je ovo što bolnica odluči! ako odluče da je spontani može zaboraviti na sve, ali ako "priznaju" dijete, onda može napraviti i prijavu i sa rodnim/smrtnim listom sređuje sve ostalo na HZZO-u
    Posljednje uređivanje od Boxica : 20.06.2011. at 20:18

  25. #175
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    E pa zato sam ja odmah rekla da mora pitati u bolnici, trebalo bi na otpusnom pismu pisat mrtvorodence ja mislim.

  26. #176
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    nema otpusno pismo veze s tim, bolnica šalje posebne papire za prijavu djeteta

  27. #177
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Uh sad mi nije ništa jasno, pa kako može bolnica prijaviti spontani, kad je bio inducirani porod u 26 tj...zar ne ide da moraju prijaviti mrtvorođeno dijete kad je takvo i rođeno...pa mislim dijete je imalo 970gr i 34cm dugo...pa nije to nikakav spontani....to je dijete....jooj oprostite ali baš sam se uzrujala...mislim to bi se trebalo rješavati sve automatski a ne ovako....užas
    Koksy ti kad si napisala taj post crknuo je forum, a kad je proradio ona je već bila kući tako da joj nisam uspjela reći dok je bila u bolnici./

  28. #178
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    nema otpusno pismo veze s tim, bolnica šalje posebne papire za prijavu djeteta
    Ne znam, ja kad sam isla pitat u bolnicu za to, naknadno nazalost jer sam prekasno saznala, doktor je pogledao otpusno pismo i rekao da nista od toga jer pise pobacaj iako je bio 24. tj.

  29. #179
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Mitovski, moje saučešće prijateljici. I veliki zagrljaj. Nadam se da ćete uspjeti srediti ove administrativne zapreke.

  30. #180
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Uh sad mi nije ništa jasno, pa kako može bolnica prijaviti spontani, kad je bio inducirani porod u 26 tj...zar ne ide da moraju prijaviti mrtvorođeno dijete kad je takvo i rođeno...pa mislim dijete je imalo 970gr i 34cm dugo...pa nije to nikakav spontani....to je dijete....jooj oprostite ali baš sam se uzrujala...mislim to bi se trebalo rješavati sve automatski a ne ovako....užas
    Koksy ti kad si napisala taj post crknuo je forum, a kad je proradio ona je već bila kući tako da joj nisam uspjela reći dok je bila u bolnici./
    gle, sve ti zavisi od bolnice do bolnice nažalost....porodi između 22 i 28 tt se gledaju kojekako, svaki gin ima svoje tumačenje...
    rodila sam blizance 29+6 (na SD)...J. je bio živ 30 sati nakon poroda i za njega imam sve papire...N. je u 27 tt prestalo kucati srce, ali me nisu porađali zbog J. jer su se nadali da će preživjeti...N. je bila mrtvorođena i nju mi vode kao spontani, nemam nikakvih papira...

    nema ništa automatski, za sve se moraš sam izboriti...a vjeruj mi nema gore, nego kad onako jadan hodaš po službama i svima govoriš da nemaš više djeteta...meni su htjeli dati samo 45 dana porodiljnog, ali kad sam im nabila zakon na nos, onda sam dobila riješenje na 3 mjeseca...
    Posljednje uređivanje od Boxica : 21.06.2011. at 09:05

  31. #181

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Sin moje prijateljice je rođen sa limfangiomom na vratu. No, točnu djagnozu su postavili tek dva-tri mjeseca nakon poroda. Do tada su pričali svašta i da neće disati i ... Operiran je u Njemačkoj. Sad je zdravi devetogodišnjak. Bilo je problema, hospitalizacija, svega. S njom sam prošla sve stupnjeve njegove bolesti, pa ako se radi o limfangiomu, moći ćemo vam dati informacije.
    molim vas jel mi se možete javiti ...i moja mala ima limfangiom-vrat i rame pa me zanima gdje je vaša kolegica išla na operaciju-hvala

  32. #182

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Drage cure, zene. Voljela bih da sam na drugom forumu i da pisem svoja pozitivna iskustva ali nazalost situacija me navela da noci i dane provodim trazeci utjehu citajuci vasa iskustva i imam potrebu napisati svoje, mozda ce mi biti i lakse podnijeti ovo sve znajuci da nisam sama a i svakoj sljedecoj koja dode ovdje nazalost da zna da nije sama i da naprosto zivot nekad i jest siv.
    Imam 21 godinu i vec 13 + 5 nosim ispod svoje koze tako zeljeno i voljeno bice. Mislim da sam u svim oblacima svijeta bila i ja i moj zarucnik do proslog tjedna kad sam otisla na uzv kontrolu kod svoje gin u Splitu. Tu je pao cijeli svijet. Mome andelu je u 12 tjednu ustanovljen cisticni higrom na vratu cca 6-7 mm i jako tanji nabor sa strane tijela. Automatski je moj andeo otpisan sa rijecima da cu morati prekinuti trudnocu ili da ce se dogoditi spontani.
    Na hitnom ginekoloskom u St je potvrdeno isto, privatno kod dr. Poljaka u St isto, i naravno otisla sam u Zagreb prvim letom na sv Duh kod dr Hafnera jer sam cula sve najbolje o njemu. Nazalost, potvrdeno je isto. Beba nema sanse. 90 posto da ce biti tesko bolesno i da nece imati sanse zivjeti. Pisem ovo iz Zagreba, jer od uzorka korionskih resica me dijele jos 2 dana, i cekanje nalaza i to je to. Kombinirani probir je bio stvarno los, 1:5 za Down, Edwards i Patau. Mislim da ne trebam pisat da mi je sve u zivotu potonilo. Citavo vrijeme smo bili optimisticni, vjerovali da ce sve ipak biti u redu, nismo potonili. Cvrsto smo se drzali. Ali naprosto sve je jasno. Od prvog dana kad sam saznala nisam se predala, isla sam od ordinacije do ordinacije, raspitivala se, cinila pretrage, sve sto je u mojoj moci. Nisam htjela vjerovat jednoj osobi, vec sam htjela cuti jos najmanje 5 misljenja. Moram napomenuti da kod kromosomskih anomalija nema pravila,i ja i decko smo mladi i zdravi, najnormalniji nacin zivota, ali to nije pravilo. Greska pri zacecu se jednostavno dogodila.

    Cekam ponediljak jer idem dr Hafneru na sv Duh obaviti zadnju stvar koja ce nam pokazati o kojoj se bolesti radi, iako je rekao cak i ako beba nema kromosomske nepravilnosti bit ce degenerativno zbog sada vec ogromnog cisticnog higroma koji se siri.
    Ovo mi je prva trudnoca i mlada sam. Jako patim ali se trudim ovo sve izdrzati radi sutra svoje druge prilike na obitelj.
    Strah me pomisli na kiretazu, inducirani ili sta god. Tesko mi je gledati svaki dan u stomak i osjecati otkucaje bebe, nosit je ispod koze sa cinjenicom da je za tjedan dva nece biti, i da je nesposobna za zivot.
    Najgore od svega je sta sam se 95 posto u glavi pomirila sa svim, ali onih 5 posto jos skacu po glavi i govore mi; “ajde, mozda si ti jedna od sto kojoj ce se cudo dogoditi i bit ce sve u redu”. Mislim da je gore zivjeti sa ovih 5 posto jer se uzaludno nadam. Jednostavno Bozja volja. Ne mozemo protiv toga.
    Izvinite na poduzem tekstu. Morala sam izbaciti ovo negdje.

  33. #183

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Draga Nina, strašno mi je žao što prolazite ovu tragediju! Držite se zajedno i budite jedno drugom utjeha.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Drage moje, lezim trenutno na sv Duhu u bolnici. Jutros sam kod doktorice Bekavac obavila amniocentezu. Posteljica je straga i dosta nisko pa nisu radili CVS. Beba uz higrome sad ima i hidrops, rekli su da cekam 2 tj nalaze amnio ali da beba sigurno nece prezivjeti. Ja sam zadrzana 1 dan u bolnici jer sam nakon amnio u cekaoni izgubila svijest na pola, povratila i imala napadaje i uskraceno disanje, ne od zahvata vec od svog stresa i soka koje trpim tjednima. Amnio sama po sebi jest neugodna, ali ne i nesto sto se ne moze izdrzati. I sami doktori su rekli da ce srce prestati kucati i ukoliko hocu da mogu prekinuti trudnocu. Strah me jako jer sam vec 14 tjedana trudna, dok dodu nalazi bit cu 16, spominjali su da dodem na sv Duh i prekid obavim tabletama koje ce izazvati kontrakcije i plod cu “izbaciti” ali iskreno malo sumnjam da je to tako jednostavno kako zvuci. Dode mi da vristim.
    Ne mogu vise agoniju i nositi bebu u sebi kojoj je smrt predvidena, a patnju samo produzujemo...

  35. #185
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nina baš mi je žao..

  36. #186
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ako su ti ponudili da sad napraviš pobačaj tabletama ja bi na tvom mjestu prihvatila. Jer ako su ti rekli da nema nade (a oni se na žalost nagledaju takvih situacija) ako još neko vrijeme odgađaš proći će ti rok za pobačaj tabletama. Nakon toga ti je jedina alternativa kod nas inducirani porod što bi ja osobno probala izbjeći ako ikako moguće. Isto tako čak i ako ne ideš na inducirani dok ti je plod živ, može ti se desiti da nakon što plod umre ne krene spontani pa opet završiš na induciranom...

    Naravno na tebi je da odlučiš što ti je prihvatljivo, da li 100% vjeruješ doktorima itd... Vjerujem da si sad očajna i da ti je grozno teško, ali ponekad u tim teškim trenucima treba nekako naći snage razmisliti što je najmanje loša opcija (jer dobrih izgleda nema). Jer kasnije više nećeš imati opcija.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Prekid tabletama mogu izvest tek nakon rezultata amniocenteze, znaci za 2 tjedna. Tada cu biti 16/17 tt. Ja sam odmah pitala jel to izvedivo tada, doktorica kaze da da, ali samo kod njih ode u Zg iskljucivo uz nalaz. U tome je caka...

  38. #188
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Je, izvedivo je. Zao mi je kaj prolazis kroz to. Isto, na istom mjestu sam prosla i ja 2013.sa istim doktorima u 18tt. I slicnom dijagnozom. Nakon toga sam dobila duginu djevojcicu koja ce uskoro 5 godina. Ima dosta na temi fetalni hidrops.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Draga Kris, jako mi je zao sto si i ti isto prosla, i istovremeno drago sto sad imas svog andjela. ❤️ Uzasno je ovo sve, cas si gore cas dole. Cas je optimizam tu, cas se pripremas na najgore. Svaki dan si ponavljam da je to trebalo ocito biti ovako i da Bog ima svoje planove za nas.
    Mogu li te molim te preupitati kako je izgledalo sa tabletama? Bolno? Koliko dugo? Sve mi je to nekako novo i prvi put sam se susrela sa pojmom prekida tabletama. Pokusavam trenutno dogovoriti kiretazu pod opcom u Splitu iako jos nista nije potvrdeno.

  40. #190
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Pa cuj.. Ako se dobro sjecam, dva mjeseca sam zivjela s time i nadala se cudu/gresci itd. U 13tt sam radila cvs. Opisala sam gotovo sve na temi fetalni hidrops. A sam proces to ide tako da ti isprovociraju "porod" ne sjecam se kaj sam dobila na usta ali dolje su aplicirali neki gel na grlic. Trajalo je 18h, trudovi koje osjetis samo u donjem djelu. Sve moguce dodatne "droge" su mi dali jer ipak.. To boli. Ako smatras da je opca bolja za tebe, samo naprijed. Ja sam zeljela taj proces i nije mi zao. Vidjela sam ga i to mi je pomoglo. Ti napravi kako mislis da mozes podnijeti.

  41. #191
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    draga nina neznam u kojoj si fazi ali evo moje iskustvo i mozda malo nade. sa 10tt utvrden nuhalni nabor od 7mm ,na sv.duhu dogovoren CVS, na uvz za vrijeme cvs-a veliki septirani cisticni higrom od 7mm ,spusta se na leđa i siri u trbuh ,znaci pocetni hidrops..dijagnoze isto skroz lose, sanse 15%da ce biti beba dobro.. isto su cekali kada ce srce prestati kucati. dolazi nalaz cvs-a :uredan muski kariogram.. 2 tj nakon cvs-a se SVE ,apsolutno SVE povuklo! kasnije smo.odradili i uvz srca kod dr. Malčića koji je isto bio uredan i svaki naredni uvz je super, organi ,rast ,razvoj sve je u najboljrm redu.. evo sada sam 36+3 i cekamo naseg deckica

  42. #192
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Viki88 prvotno napisa Vidi poruku
    draga nina neznam u kojoj si fazi ali evo moje iskustvo i mozda malo nade. sa 10tt utvrden nuhalni nabor od 7mm ,na sv.duhu dogovoren CVS, na uvz za vrijeme cvs-a veliki septirani cisticni higrom od 7mm ,spusta se na leđa i siri u trbuh ,znaci pocetni hidrops..dijagnoze isto skroz lose, sanse 15%da ce biti beba dobro.. isto su cekali kada ce srce prestati kucati. dolazi nalaz cvs-a :uredan muski kariogram.. 2 tj nakon cvs-a se SVE ,apsolutno SVE povuklo! kasnije smo.odradili i uvz srca kod dr. Malčića koji je isto bio uredan i svaki naredni uvz je super, organi ,rast ,razvoj sve je u najboljrm redu.. evo sada sam 36+3 i cekamo naseg deckica
    Toliko mi je drago procitati jednu pozitivnu pricu

  43. #193
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Toliko mi je drago procitati jednu pozitivnu pricu

  44. #194

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Viki88 boze moj kako sam sretna sto se tvoj deckic izborio! Boze bozee!! Cuda su moguca.
    Evo mali update situacije; dosla sam prekjucer u Split, isla sam na 3D UZV, plod je tako lose izgledao.. ja vam to rijecima ne mogu opisat. To nije licilo na plod jer je bebac pun unutra i van tih vodenih nakupina. Zanimljiva stvar je da mom bebacu srce kuca ko ludo svaki dan. Ali sliku uzv ne mogu izbrisat iz glave, iskreno prepala sam se kad sam vidila jer stvarno je..grozno izgledalo. Ali neizmjerno sam sretna da je sa tobom i bebacom cudo ostvareno. Jer meni je to iskreno cudo. ❤️

  45. #195
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj ninaninaaaa7 prvotno napisa Vidi poruku
    Viki88 boze moj kako sam sretna sto se tvoj deckic izborio! Boze bozee!! Cuda su moguca.
    Evo mali update situacije; dosla sam prekjucer u Split, isla sam na 3D UZV, plod je tako lose izgledao.. ja vam to rijecima ne mogu opisat. To nije licilo na plod jer je bebac pun unutra i van tih vodenih nakupina. Zanimljiva stvar je da mom bebacu srce kuca ko ludo svaki dan. Ali sliku uzv ne mogu izbrisat iz glave, iskreno prepala sam se kad sam vidila jer stvarno je..grozno izgledalo. Ali neizmjerno sam sretna da je sa tobom i bebacom cudo ostvareno. Jer meni je to iskreno cudo. ❤️
    a joj ;-( ;-( bas mi je zao. kada stize nalaz cvs-a?

  46. #196

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Viki88 prvotno napisa Vidi poruku
    a joj ;-( ;-( bas mi je zao. kada stize nalaz cvs-a?
    A evo, amnio su mi radili ovaj ponedjeljak. Rekli su mi do nekih 2 tjedna za rezultate. Cekam i cekam...

  47. #197
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj ninaninaaaa7 prvotno napisa Vidi poruku
    A evo, amnio su mi radili ovaj ponedjeljak. Rekli su mi do nekih 2 tjedna za rezultate. Cekam i cekam...
    cekanje je najgore, zivjela sam u toj agoniji valjda 2 mj od pregleda do pregleda,nalaza do nalaza.. drzi se ,zelim ti svu snagu ovkga svijeta

  48. #198

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Drage cure, tako se često sjetim ovog foruma i da ću napisati svoje iskustvo. U 9.tjednu trudnoće dijagnosticiran mi je cisticni higrom na bebinom vratu i to velicine 15mm! Na ultrazvuku se bas vidjelo iza vrata veliki 'balon'. Trazila sam misljenja kod jos dva doktora i oba dva su potvrdili da to jest higrom (nekad se zna dogoditi da je pupcana vrpca omotana oko vrata, ugl.citala sam da je tek nekolicina doktora u RH educirana da uspostavi dijagnozu nuhalnog nabora). Nakon 2 tjedna jos uvijek je taj higrom bio prisutan, soc.ginekologica mi je doslovno rekla: ili abortus ili sto Bog da. I dogodilo se čudo. Napravila sam harmony test koii je bio uredan, čak se i ginekolog zacudio, u 13 tj. higroma vise nije bilo, u 20. fetalni ehokardiogram kod dr.Malčića (najbolji doktor ikad) uredan i u 38.tj.rodio se zdravi sincic, ljubav mamina! Kako sam dosta čitala o tome kad sam cula dijagnozu saznala sam da je bilo slucajeva i kada higrom tokom cijele trudnoce nije nestao i rodila se zdrava beba! Nemojte gubiti nadu, Bog zna sto radi i najveca je istina ovo sto si napisala sa On za svakoga od nas ima plan, svakome da onoliko koliko može tko podnijeti, a ni ne znamo koliko smo jake! Nina, od sveg srca zelim i molim se za jos jedno čudo!

  49. #199

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj Ivanaivanaiva prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, tako se često sjetim ovog foruma i da ću napisati svoje iskustvo. U 9.tjednu trudnoće dijagnosticiran mi je cisticni higrom na bebinom vratu i to velicine 15mm! Na ultrazvuku se bas vidjelo iza vrata veliki 'balon'. Trazila sam misljenja kod jos dva doktora i oba dva su potvrdili da to jest higrom (nekad se zna dogoditi da je pupcana vrpca omotana oko vrata, ugl.citala sam da je tek nekolicina doktora u RH educirana da uspostavi dijagnozu nuhalnog nabora). Nakon 2 tjedna jos uvijek je taj higrom bio prisutan, soc.ginekologica mi je doslovno rekla: ili abortus ili sto Bog da. I dogodilo se čudo. Napravila sam harmony test koii je bio uredan, čak se i ginekolog zacudio, u 13 tj. higroma vise nije bilo, u 20. fetalni ehokardiogram kod dr.Malčića (najbolji doktor ikad) uredan i u 38.tj.rodio se zdravi sincic, ljubav mamina! Kako sam dosta čitala o tome kad sam cula dijagnozu saznala sam da je bilo slucajeva i kada higrom tokom cijele trudnoce nije nestao i rodila se zdrava beba! Nemojte gubiti nadu, Bog zna sto radi i najveca je istina ovo sto si napisala sa On za svakoga od nas ima plan, svakome da onoliko koliko može tko podnijeti, a ni ne znamo koliko smo jake! Nina, od sveg srca zelim i molim se za jos jedno čudo!

    O boze.. ja sam u soku. Stvarno od srca vam saljem svu ljubav svijeta, tvoj deckic je veliki borac! A i njegova mama!
    Ako te mogu pitati, jesi li radila kombinirani probir?
    Jer meni su rezultati jako losi, 1:5 za Down, Edward, i Patau sindrom. Jucer sam bila na uzv da vidimo jel srceko kuca (svi ocekuju da ce srce stati svaki cas) i srceko kuca izvrsno a moja sreca se mice i mase rukicama i nogicama na veliko. Nutrina mi govori da je ovo borac mali ali mozak suprotno.
    Jos mi je gore sto se razvio i taj prokleti hidrops, ne znam postoji li sansa s obzirom na hidrops i lose nalaze komb..

  50. #200

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj ninaninaaaa7 prvotno napisa Vidi poruku
    O boze.. ja sam u soku. Stvarno od srca vam saljem svu ljubav svijeta, tvoj deckic je veliki borac! A i njegova mama!
    Ako te mogu pitati, jesi li radila kombinirani probir?
    Jer meni su rezultati jako losi, 1:5 za Down, Edward, i Patau sindrom. Jucer sam bila na uzv da vidimo jel srceko kuca (svi ocekuju da ce srce stati svaki cas) i srceko kuca izvrsno a moja sreca se mice i mase rukicama i nogicama na veliko. Nutrina mi govori da je ovo borac mali ali mozak suprotno.
    Jos mi je gore sto se razvio i taj prokleti hidrops, ne znam postoji li sansa s obzirom na hidrops i lose nalaze komb..
    Nisam radila kombinirani probir jer mi je ginekolog odmah sajetovao taj Harmony ili Nifty test. Taj test se isto bazira na krvnim pretragama i odnosi se na utvrdivanje rizika za postojanje kromosomskih anomalija, slicno kao kombinirani probir samo je malo 'točniji' i radi se samo privatno. Da je on bio los odnosno da je pokazao visoku vjerovatnost za kromosomske anomalije onda bi isla na amniocintezu jer je samo ona najtocnija. Ja sam ga zapravo radila jer me ubijalo to cekanje i neizvjesnost... Evo, tebi ce rezultati biti za tjedan dana a mozda tada na ultrazvuku taj higrom nestane. Za to nema objasnjenja, ni zasto se pojavi ni zasto nestane. Znam da ti je sada tesko cekati nalaze, jos sr malo strpi, tek amniocintez ce pokazati. Cure su pisale po forumu da im je komb.pokazao visoku vjerovatnost a amniocinteza nista. Bas mislim na tebe i bebu puno! *

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •