Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 222

Tema: Cistični higrom vrata

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Cistični higrom vrata

    Dakle pisala sam o tome na drugoj temi http://forum.roda.hr/threads/65700-T...udnoće-u-24tj pa sam odlučila otvoriti novu kako bi bila bolje vidljiva ako netko ima informacije ili iskustvo da podijeli s nama.
    Znači zadnja dijagnoza je cistični higrom vrata 5*6cm i sumnja na encefalokelu vertebralis u 24tj.
    U četvrtak je zakazana MR.
    Dali postoji šansa da se dijete s cističnim higromom rodi, operira i da bude sve uredu.
    Za one kojima se neda čitati prošla tema uglavnom u srijedu su vidjeli na uzv i savjetovali prekid trudnoče, danas je komisija odbila jer kažu da se na uzv ništa ne može točno reći što je i kako je i traže MR.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Moja beba je imala cistični higrom vrata, ali i hidrops (nakupljala je tekućinu u sebi) i nije imala nikakvih šansi za život. Kod mene je bila sreća u nesreći što je ovakva dijagnoza utvrđena u 12.tjednu i sa 14.tjedana sam obavila kiretažu na Sv Duhu. Prošla sam kalvariju s doktorima, u ovakvim situacijama se zbilja ponašajui neljudski.
    prvo sam došla na Merkur gdje sam rodia svoje 1. dijete. S obzirom da sam priošla 12.tj trudnoće, tamo me glavni liječnik ginekologije otpilio rekavši da on zakonski pobačaj ne smije raditi dok ne dođu nalazi amniocenteze i biopsije korionskih resica... sve bi ove nalaze čekala vjerojatno par tjedana i tada išla na indukciju. Igrom slučaja otišla sam na Sv Duh, sam Bog me poslao tamo i uspjela doći nekako do dr.Hafnera. POgledao me na uzv i kad je vidio situaciju rekao je da nema smisla da me muče, jer je uzv zbilja loš, i sve mi je dalje on sredio.... to je bilo u ponedjeljak a u srijedu sam bila na kiretaži.

    Preporučam tvojoj prijateljici neka ode na sv.duh. Dr Hafner je obično ponedjeljkom na 2.katu na patologiji trudnoće, radi amniocenteze, neka pokuca na vrata, i javi se sestri koja s njim radi... neka ga vuče za rukav i objasni mu situaciju.... ja vjerujem da bi je on pregledao i uputio dalje što i kako, jer je u ovakvim trnucima on zbilja LJUDINA od čovjeka. U svojoj boli nigdje nisam naletjela na veću suosjećajnost od njegove. iznenadio me.

    reci joj neka otiđe na SD!!!!

    Tu je već jednom pisala jedna cura čija beba ima cistični higrom vrata... radila je kariotip ploda, beba je kromosomski zrdava, i išla je još na fetalnu ehokardiografiju na Rebro.... ti svi nalazi su bili ok a za higrom su joj rekli da će beba imat samo manje zadebljanje na vratu....

  3. #3
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    moja prva trudnoca je zavrsila kiretazom u 14 tjednu zbog cisticnog higroma koji se protezao od bebinog vrata duz cijele kraljeznice. dijagnoza mi je postavljena u 13 tjednu trudnoce na sv. duhu. preporuka doktorice je bila kiretaza i sve nam je lijepo objasnila, da su sanse da beba prezivi vrlo male (zaboravila sam postotke). postojala je i velika sansa za spontani. na nama je bilo da odlucimo. kad smo se odlucili na prekid trudnoce, doktorica je trazila jos dva misljenja na ultrazvuku i svi su doktori potvrdili isto. svi su bili jako ljubazni prema meni.
    sigurno postoji sansa da se beba rodi i da prezivi s tom dijagnozom, kod moje je bebe higrom bio ogroman. doktorica mi je rekla da dijete i da prezivi nikad ne bi bilo zdravo. svaki slucaj je poseban.
    radili su kariogram ploda i bio je u redu, nikakvih kromosomskih anomalija nije bilo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle pisala sam o tome na drugoj temi http://forum.roda.hr/threads/65700-T...udnoće-u-24tj pa sam odlučila otvoriti novu kako bi bila bolje vidljiva ako netko ima informacije ili iskustvo da podijeli s nama.
    Znači zadnja dijagnoza je cistični higrom vrata 5*6cm i sumnja na encefalokelu vertebralis u 24tj.
    U četvrtak je zakazana MR.
    Dali postoji šansa da se dijete s cističnim higromom rodi, operira i da bude sve uredu.
    Za one kojima se neda čitati prošla tema uglavnom u srijedu su vidjeli na uzv i savjetovali prekid trudnoče, danas je komisija odbila jer kažu da se na uzv ništa ne može točno reći što je i kako je i traže MR.


    u kojoj bolnici je išla na komisiju?


    Želim joj svu sreću ovog svijeta jer znam što sad prolazi....... (((

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj vitika prvotno napisa Vidi poruku
    moja prva trudnoca je zavrsila kiretazom u 14 tjednu zbog cisticnog higroma koji se protezao od bebinog vrata duz cijele kraljeznice. dijagnoza mi je postavljena u 13 tjednu trudnoce na sv. duhu. preporuka doktorice je bila kiretaza i sve nam je lijepo objasnila, da su sanse da beba prezivi vrlo male (zaboravila sam postotke). postojala je i velika sansa za spontani. na nama je bilo da odlucimo. kad smo se odlucili na prekid trudnoce, doktorica je trazila jos dva misljenja na ultrazvuku i svi su doktori potvrdili isto. svi su bili jako ljubazni prema meni.
    sigurno postoji sansa da se beba rodi i da prezivi s tom dijagnozom, kod moje je bebe higrom bio ogroman. doktorica mi je rekla da dijete i da prezivi nikad ne bi bilo zdravo. svaki slucaj je poseban.
    radili su kariogram ploda i bio je u redu, nikakvih kromosomskih anomalija nije bilo.
    evo sve isto i kod mene.... duž cijele kralježnice taj higrom, uz to još i hidrops.... kariogram ploda u redu.... ((

    ej šaljem ti pp!!!!

  6. #6
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Sve obavlja u petrovoj.

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja cu samo jos jednom ponoviti sto sam vec napisala na onoj temi - neka ide Hafneru!
    Nece ju niko otjerat ako dode s papirima i kad vide o cemu se radi! Sad il nikad, nema puno vremena za razmisljanje nazalost....

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu samo jos jednom ponoviti sto sam vec napisala na onoj temi - neka ide Hafneru!
    Nece ju niko otjerat ako dode s papirima i kad vide o cemu se radi! Sad il nikad, nema puno vremena za razmisljanje nazalost....
    X

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu samo jos jednom ponoviti sto sam vec napisala na onoj temi - neka ide Hafneru!
    Nece ju niko otjerat ako dode s papirima i kad vide o cemu se radi! Sad il nikad, nema puno vremena za razmisljanje nazalost....
    potpisujem koksy...HAFNERUUUU ODMAH!!!! nek bježi iz petrove i zajčeve i sličnih ...... SVETI DUH JE ZAKON za ovakve situacije..... u nijednom trenu nisam požalila što me sudbina odvela u tu bolnicu

    hafner radi i privatno u poliklinici SUPERNOVA..... nek ga proba tamo dobiti.....

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Evo kontakt na SUpernovu: http://www.poliklinika-supernova.com/strucni_tim.php
    ADRESA:
    Savska cesta 38
    10 000 Zagreb
    BROJEVI TELEFONA:
    01/ 6176-089
    01/6176-090
    TELEFAX:
    01/6176-090
    RADNO VRIJEME:
    08:00 - 19:00

  11. #11
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    U svakom slučaju bi preporučila pregled u drugoj bolnici i sližila se s curama da je Sv.Duh zbilja super za bilo što. Ja sam prvu T vodila i dijete rodila u Petrovoj a drugu T na Sv. Duhu i razlika je nebo i zemlja. Neću reći da u Petrovoj Dr.i nisu stručni, ali pristup ljudima je sasvim neprimjeren u mnogim situacijama. Prošlo ljeto sam pod sumnjom vanmaternične ostavljena na Sv. Duhu, bila tjedan dana u bolnici gdje sam pregledana nekoliko puta UVZ-om dok nisu isključili vanmaterničnu, beta je padala cijelo vrijeme sama, pa su me na kraju poslali na kiretažu i to čak pod opčom jer imam problema s lokalnim anesteticima i bilo me je užasno strah svega. Zaista puno ljudskiji pristup, stručno osoblje, gleda se na baš sve što može.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    mitovski javi nam novosti.... ja još uvijek molim da sve bude u redu i da bebina dijagnoza nije toliko loša....~~~~~~~~~~

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slučaju bi preporučila pregled u drugoj bolnici i sližila se s curama da je Sv.Duh zbilja super za bilo što. Ja sam prvu T vodila i dijete rodila u Petrovoj a drugu T na Sv. Duhu i razlika je nebo i zemlja. Neću reći da u Petrovoj Dr.i nisu stručni
    Lakse malo s procjenama ovog tipa. Postoje stvari za koje bas u Petrovoj jesu strucni, ne svi ali eto, neki jesu. Ne pisem to zbog necije tastine (samo sam bivsa pacijentica), nego zato sto postoje razlicite patologije trudnoce. Ne mozes tek tako potpuno otpisati jednu bolnicu. Moze odmoci nekome.

    U ovoj konkretnoj situaciji svakako je dobra ideja otici bas na Sv. Duh. Puno srece.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Lakse malo s procjenama ovog tipa. Postoje stvari za koje bas u Petrovoj jesu strucni, ne svi ali eto, neki jesu. Ne pisem to zbog necije tastine (samo sam bivsa pacijentica), nego zato sto postoje razlicite patologije trudnoce. Ne mozes tek tako potpuno otpisati jednu bolnicu. Moze odmoci nekome.

    U ovoj konkretnoj situaciji svakako je dobra ideja otici bas na Sv. Duh. Puno srece.
    ma nije stvar u doktorima jer bi svaki vjerojatno dijagnosticirao isto preko uzv-a kao što su i meni u 2 bolnice i nekoliko ginića. Stvar je u etičkom povjerenstvu bolnice, u nekim bolnicama je uzv dijagnoza dovoljna za prekid trudnoće ako nešt ne štima dok u drugima traže i dodatne pretrage. s obzirom da prijateljici od mitovski vrijeme doslovno curi i ona mora odmah znat na čemu je, bilo bi dobro da ode na SD jer tamo ovakve stvari rješavaju puno brže. eto. nije stručnost u pitanju....

  15. #15
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Lakse malo s procjenama ovog tipa. Postoje stvari za koje bas u Petrovoj jesu strucni, ne svi ali eto, neki jesu. Ne pisem to zbog necije tastine (samo sam bivsa pacijentica), nego zato sto postoje razlicite patologije trudnoce. Ne mozes tek tako potpuno otpisati jednu bolnicu. Moze odmoci nekome.

    Ne razumijem u čemu je problem, nisam napisala da dr-i nisu stručni, nego da je problem u pristupu ljudima i situaciji, što je bilo u nastavku teksta koji si izdvojila. Dakle, da doktori tamo nisu osposobljeni za svoj posao ne bi ni radili u takvoj jednoj u Hrv poznatijoj bolnici, ali stav prema pacijentu i pristup nekim problemima i situacijama im zna biti jako neprimjeren. Uzmimo samo za primjer da je dotičnoj trudnici prvo rečeno da dijete ima Turnerov sindrom i da mora obavezno prekinuti trudnoću, zatim je rečeno da ima izraslinu na vratu, ali procjena je i dalje prekid T, a na kraju ipak ispada da je isti u slučaju da je to jedina komplikacija ipak operabilan i da mnoga djeca nakon operacije imaju normaln život. Dakle bez ikakve daljnje pretrage su jadnu ženu isprepadali u ovom i inače osjetljivom razdoblju života svake žene, naveli hrpu dijagnoza od kojih večina nije točna, a da su pričekali i napravili bar 2-3 pretrage kojima će ustanoviti pravo stanje stvari, prije svega poštedjeli bi cijelu obitelj nevjerojatnog stresa.
    Dakle da sam sa probadanjima oko lijevog jajnika otišla u Petrovu, a ne na sv duh, najvjerojatnije bi me poslali na hitnu operaciju koja nije bila potrebna, umjesto što sam tjedan dana ležala u bolnici dok se stvari nisu rasčistile, a u svakom trenu sam mogla biti operirana da se pokazalo da je zaista u pitanju bila vanmaternična. Protiv same bolnice nemam ništa, ali bi u svakom slučaju trebali poraditi na pristupu pacijenticama i obitelji, a ne reči hop prije nego se skoči.
    Sorry na začatavanju.

  16. #16
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne upličem se u stručnost doktora u Petrovoj, ali i sama sam u trudnoći u Petrovoj prošla jedan pregled i osjećala sam se blago rečeno kao krava na traci s njihovim pristupom, a da ne kažem da su me s totalno bezazlenim problemom isprepadali pa sam s pregleda otišla u suzama i nikada se više nisam vratila.
    Meni je prestrašan prvo način na koji su joj rekli da postoji problem, a onda i nabacivanje s raznim dijagnozama. Sutra će biti tjedan dana od prve dijagnoze i jedna trudnica u 25tj trudnoće, znači već 7 dana živi u šoku i izvan sebe od prve dijagnoze gdje je istog trena savjetovan prekid trudnoće, odbijanja komisije i slanja u Sloveniju do novih pretraga koje će sada TOČNO utvrditi što je.
    Ako je ovo ljudski pristup svaka im čast. Mislim da je ovo sramota i da pod hitno treba nešto promijeniti jer ovo nije samo Petrova ovo je u mnogim bolnicama, ali to sada nažalost niti nije tema.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    zibba, tema je prekomplicirana da bih sada ovdje isla u daljnje analize, ali i dalje se ne slazem s tvojim postom.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    moja beba je imala cistični higrom vrata koji je prvi pokazao da se radi o mogućoj kromosomskoj grešci; ginekolog me uputio dr Hafneru koji me detaljno pregledao na uzv i utvrdio još neke anomalije i napravio biopsiju korionskih resica u 12.tt koja je pokazala da se radi o kompliciranoj trisomiji udruženoj sa još nekim "slučajnim" greškama kromosoma koji se dešavaju pri diobi stanica; nakon što sam dobila nalaze mm i ja smo vadili krv da se dokaže da slučajno nemamo mi takve kromosome ( što je nemoguće kod takve greške ali je sastavni dio dijagnostike i ne žele izdati nalaz biopsije kor.resica dok ne bude gotov nalaz krvi roditelja) i tek nakon što sam dobila original nalaz biopsije, nalaz krvi, uzv nalaz dr Hafnera, mog ginekologa ( + još jedan kod kojeg sam odmah išla po drugo mišljenje), šefa ginekologije ( znači 4 ginekologa,4 uzv-a + biopsija), što je trajalo 3 tjedna, mogla sam ići na pobačaj; u međuvremenu sam dobila i kontrakcije i otvorila se , tako da sam morala čekati još koji dan vjerovatno bi pobačaj nastupio sam od sebe;nakon toga je poslan i uzorak tkiva ploda koji je također dokazao dijagnozu;osim što je fizički bilo teško sve izdržati, ne moram ni reći koliko je bila teška spoznaja nositi teško bolesnu bebu i biti svjestan da neće izdržati kraj trudnoće ;
    ovo što su cure rekle za dr Hafnera-sve stoji i stvarno je vrstan dijagnostičar ali i čovjek, ja sam sigurno pola sata plakala u ambulanti a on mi je strpljivo sve objašnjavao i pokazivao na ekranu, objasnio posljedice za bebu i za mene; uz to moram spomenuti i dr Stipoljev , genetičarku,koja mi je isto tako doslovno sve nacrtala i objasnila i bila stalno dostupna; u tim trenucima kad ti se čini da se svijet oko tebe ruši čovječnost je ono što ti drži glavu iznad vode

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    ima li novosti mitovski??

  20. #20
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Čekamo nalaze MR.
    Kaže prijateljica da joj je to bilo najgore iskustvo, beba se jako uznemirila, nju je uhvatila panika, počelo ju je gušiti, pa su prekidali i ponavljali .

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Što ona sve prolazi ((((( grozno.... tako mi je žao... a ni ne poznajem ju. znam kako je meni bilo, doslovno sam jurila po bolnicama i kucala od vrata do vrata da budem sigurna u dijagnozu

    Molim Boga da sve ipak bude u redu..... velim, ima tu jedna cura koja je pisala da joj beba ima cistični higrom vrata i nakon svih mogućih pretraga doktori joj rekli da će to zadebljanje biti samo estetske prirode i da se može čak i operirat ako bude primjetno... Tako da još ima nade....

  22. #22
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da nalaz bude dobar i da se sve riješi na najbolji mogući način. U svakom slučaju neka ode na Sv. Duh po mišljenje dr. Hafnera i njegova tima, radije da se donese preuranjena odluka. Držimo svi fige za prijateljicu i njezinu bebu.

  23. #23
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Veeelike fige za prijateljicu i malu bebicu. Srce mi se lomi kad kažeš da se beba tijekom MR-a uznemirila.

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Držim palčeve, mitovski, dr. Hafner i SD slove kao odlični za tu vrstu dijagnostike.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  26. #26
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Jaooooooooo cure oprostite na riječniku, ali nekoga treba zadaviti, tako se nabacivati s dijagnozama i igrati sa životom jedne trudnice i njenog djeteta a ne trepnuti niti okom.
    Dakle, dijagnoza je sasvim nova!!!
    Nakon očitanja MR, u Petrovoj ju gleda novi liječnik koje se gledajući uzv nasmijao i rekao ma kakv cistični higrom, da se već na uzv vidi da to nije to. Isključeni su bilo kakvi sindromi. Uglavnom MR je pokazala da je dijete najnormalnije razvijeno, da je mozak netaknut tj ta izraslina nije na njemu, nego je to izraslina koja se nalazi na licu na lijevoj strani ispod oka i proteže se do vrata, navodno je sačastog oblika, spominje nekakve skržne limfne žlijezde da su zahvaćene (ako je ona dobro shvatila). Kroz tu izraslinu ide žila kojom se izraslina hrani i raste i dr kaže da ne zna dali će dijete moći disati.
    E sad dr je otišao u knjižnicu pronaći da vidi što je to , pa će sutra ujutro dobiti naziv.
    Ona ostaje do sutra u bolnici i kaže da definitivno ide Hafneru poslije.
    Ako itko išta zna o ovome, što bi moglo biti ili ima iskustva, molila je da napišete.
    Izvan sebe je, kao što možete i misliti, svakih par dana oni se nabacuju s novim dijagnozama. Ja sam užasnuta i ogorčena i više nemam riječi.
    Dakle ovaj put je dijagnoza puno bolja od ostalih i malo je lakše, ali velika je gorčina s obzirom na postupke liječnika.

  27. #27
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Zaboravila sam napisati da će se u utorak sastati konzilij lječnika petrove i sv duha i ne znam dali još neke bolnice i onda će oni dati svoj sud. Ali čekati do utorka, strašno....
    I da rekla je da je opet na uzv imala napad panike i gušenja.....sve u svemu strašno iskustvo , ne daj Bože nikada nikome.

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Sin moje prijateljice je rođen sa limfangiomom na vratu. No, točnu djagnozu su postavili tek dva-tri mjeseca nakon poroda. Do tada su pričali svašta i da neće disati i ... Operiran je u Njemačkoj. Sad je zdravi devetogodišnjak. Bilo je problema, hospitalizacija, svega. S njom sam prošla sve stupnjeve njegove bolesti, pa ako se radi o limfangiomu, moći ćemo vam dati informacije.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Zaboravila sam napisati da će se u utorak sastati konzilij lječnika petrove i sv duha i ne znam dali još neke bolnice i onda će oni dati svoj sud.
    Sve više me ova situacija ojačava u dojmu da oni nemaju pravo dati nikakav sud nevinom djetetu i napaćenoj majci. Niti sa sručne strane, a pogotovo etičke. Daj Bože da tvoja prijateljica, sada kad su je slomili, smogne snage jednostavo ih odbaciti, njih, njihove dijagnoze i mišljenja. Jer kad se čovjek nađe sasvim na dnu, zgažen i razočaran, često smogne snagu za koju i ne zna da je ima.
    Beti3 drago mi je čuti još jedan ohrabrujući slučaj.

  30. #30
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Već je trebala otići kod Hafnera, ravno na sv.duh, i njemu na vrata, raspitati se je li sutra tamo, mislim da je, za vikend vidjeti je li dežuran i tražiti ga mišljenje, ona će živčani slom do utorka dobiti.koma
    Posljednje uređivanje od kovrčava : 02.06.2011. at 22:41

  31. #31
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Meni sad samo nesto nije jasno...Ona je prosla legalne tjedne za pobacaj, mislim da nema tog konzilija koji ce ga odobrit ako je beba ziva tj. ako zivot majke nije ugrozen. Tako da ne razumijem cemu sve ovo...
    I ja se nadam da otic k Hafneru i kod njega vodit trudnocu do kraja kako god ona zavrsila...

  32. #32
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Iskreno, nitko više ništa ne razumije. Totalna konfuzija, mučenje trudnice, ma strašno, šta reći. Očito da ne znaju šta rade kad tako olako nabacuju i pobijaju dijagnoze.
    Rekla je da će svakako probati doći do Hafnera, nadam se već sutra.

  33. #33
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    mitovski, imaš pp!

  34. #34
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Sad sam se čula s prijateljicom. Pustili su je kuci, ali joj nisu htjeli ništa objasniti jer cekaju taj konzilij pa će joj u srijedu reći. Užas.
    Na nalazu piše hemangiom koji ide od lica prema prednjoj strani vrata.
    Moja nećakinja je rođena s hemangiomom na vratu, koji je više estetska smetnja i sad ima 12g i najnormalnije je zdravo dijete. To se moglo i laserski riješiti ali kod moje nećakinje nije jako veliko pa nisu ni dirali i nije nikada imala probleme.
    Na nalazu piše da ne znaju hoće li dijete disati, ali piše usta i nos netaknuti i piše da će u utorak odlučiti o prekidu trudnoće .
    Dakle blago rečeno, oni pojima nemaju o čemu se radi pa se malo igraju.
    Od turnerovog, cističnog higroma, encefalokele sad smo došli do hemangioma.
    Rekla sam joj, hafner, hafner i hafner,pa kaže da će se sada dogovoriti s mužem i javiti.
    Beba već ima 800gr.

  35. #35
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Neka svakako proba preko svog ginekologa doc do Hafnera. Ne znam jel sam vec napisala, moj privatnik ga je nazvao i on me primio par sati kasnije. A ova moja socijalna ginekologica takoder nazove bolnice ako netko treba nesto hitnije. Cula svojim usima kad je trudnicu narucila sljedeci dan na SD.
    Ja sam optimisticna po pitanju tvoje prijateljice i mislim da ce ona roditi svoje dijete zivo i zdravo a da ce se ovo s lica jednstavno ukloniti operacijom i sve ce biti ok.
    Evo za to bezbroj vibrica ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~

  36. #36
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Dogovor je pao, pokušati ćemo doći do hafnera.
    Ja sam isto sve optimističnija i mislim da će na kraju sve biti uredu ali što je prošla i što su joj priuštili, to je strašno.

  37. #37
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Držim palčeve velike i vjerujem da je dr. Hafner the adresa za to!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.06.2011. at 14:03

  38. #38
    mamaineven avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Veliko Trgovišće
    Postovi
    1,253

    Početno

    Mitovski, puno ~~~~~~~~~~~~~~~~ prijateljici i bebi. A za doktore stvarno nemam riječi.

  39. #39
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam se čula s prijateljicom. Pustili su je kuci, ali joj nisu htjeli ništa objasniti jer cekaju taj konzilij pa će joj u srijedu reći. Užas.
    Na nalazu piše hemangiom koji ide od lica prema prednjoj strani vrata.
    Moja nećakinja je rođena s hemangiomom na vratu, koji je više estetska smetnja i sad ima 12g i najnormalnije je zdravo dijete. To se moglo i laserski riješiti ali kod moje nećakinje nije jako veliko pa nisu ni dirali i nije nikada imala probleme.
    Na nalazu piše da ne znaju hoće li dijete disati, ali piše usta i nos netaknuti i piše da će u utorak odlučiti o prekidu trudnoće .
    Dakle blago rečeno, oni pojima nemaju o čemu se radi pa se malo igraju.
    Od turnerovog, cističnog higroma, encefalokele sad smo došli do hemangioma.
    Rekla sam joj, hafner, hafner i hafner,pa kaže da će se sada dogovoriti s mužem i javiti.
    Beba već ima 800gr.

    Hoću reći po zadnji put, bez obzira na nalaz liječnici samo moraju (i mogu) predložiti opciju, ona i njezin muž su ti koji odlučuju.
    Ostalo znaš...

  40. #40
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma da naravno da ona i muž odlučuju, ali je njoj a i meni šokantno da će oni na temelju nečega u što nisu sigurni odlučivati o prekidu trudnoće odnosno donjeti će zaključak a da nisu sigurni. Znači oni nisu sigurni dali će dijete moći disati pa će na temelju toga zaključiti dali će dati odobrenje za prekid trudnoće.
    Mislim toliko je tu nepravilnosti i nabacivanja s dijagnozama, uostalom prije 10 dana su joj rekli da ode u Sloveniju prekinuti trudnoću jer dijete nema NIKAKVE šanse za život i toga je dijeteta da im je vjerovala moglo ne biti.
    Pitam se samo koliko takve djece danas nije živo.

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da naravno da ona i muž odlučuju, ali je njoj a i meni šokantno da će oni na temelju nečega u što nisu sigurni odlučivati o prekidu trudnoće odnosno donjeti će zaključak a da nisu sigurni. Znači oni nisu sigurni dali će dijete moći disati pa će na temelju toga zaključiti dali će dati odobrenje za prekid trudnoće.
    Mislim toliko je tu nepravilnosti i nabacivanja s dijagnozama, uostalom prije 10 dana su joj rekli da ode u Sloveniju prekinuti trudnoću jer dijete nema NIKAKVE šanse za život i toga je dijeteta da im je vjerovala moglo ne biti.
    Pitam se samo koliko takve djece danas nije živo.

    Ja se ne pitam. Liječnici samo predlažu sa informacijam i znanjem sa kojim raspolažu, roditelji odlučuju. Obzirom da znam ljude čija djeca su rođena sa teškim srčanim greškama i koji su nakon preporuka liječnika bili u dvojbi da odu u ljubljanu (obzirom na podmaklu trudnoću), ali su se predomislili i odlučili roditi...hoću reći njie se dijete rodilo zdravo, prošlo je tri teške operacije, ali je sad veseo i napredan trogodišnjak. Isto tako mogao je i umrijeti nakon poroda, ili na jednoj od operacija, a ne znamo niti što nam život dalje nosi. Ne znamo niti kad smo rođeni zdravi, a kamoli kad nas gledaju unutar maternice sondom.
    Nema garancije za ništa, mi odlučujemo onako kako mislimo da se možemo lakše nositi. I to je to. Naravno puno je teže kod dvojbenih dijagnoza. Da sam ja u svom slučaju i jednu sekundu sumnjala u svoje dijagnostičare , i da sa mislila da bi mi drugo mišljenje promjenilo veliku odluku, još bih jućer zvala za drugo(treće , četvrto) mišljenje, u Hrvatskoj ili izvan nje.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.06.2011. at 14:50

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    O Boze pa stvarno ne razumijem ove doktore pa koji im je vise ,a znam kako joj je i kroz sta prolazi s tim nabacivanjem svaki put nove dijagnoze jer sam prosla slicno,strava i uzas zaista,zelim joj svu srecu ovoga svijeta i da beba bude dobro a njihova glupiranja njima na dusu...

  43. #43
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I da , još nešto. Ja osobno (a to preporučam i drugima) je potražiti stručno mišljenje drugog specijaliste koji je zadužen za problem nakon poroda, da on kaže kakve su mogučnosti liječenja i tretmana. Npr. u slučaju srčane greške svakako dječjeg kardiologa . Moram reći da su ginekolozi prilično neupućeni u način liječenja, kvalitetu života i sve ostalo što se događa djetetu nakon poroda.
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.06.2011. at 14:54

  44. #44
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I da , još nešto. Ja osobno (a to preporučam i drugima) je potražiti stručno mišljenje drugog specijaliste koji je zadužen za problem nakon poroda, da on kaže kakve su mogučnosti liječenja i tretmana. Npr. u slučaju srčane greške svakako dječjeg kardiologa . Moram reći da su ginekolozi prilično neupućeni u način liječenja, kvalitetu života i sve ostalo što se događa djetetu nakon poroda.
    E ovo si odlično rekla, fakat ima smisla.

  45. #45
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    To su riječi moje prijateljice. Rekla je da želi da joj daju dijagnozu, da zna što je pa da može potražiti specijalistu.

  46. #46
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    To su riječi moje prijateljice. Rekla je da želi da joj daju dijagnozu, da zna što je pa da može potražiti specijalistu.
    Zato ti govorimo da joj kažeš da ode kod drugog/drugih , ako joj ovi nemogu ponuditi (njih deset sa dobrom aparaturom na prilično sposobnoj klinici za vođenje kompliciranih trudnoća).
    Posljednje uređivanje od sirius : 03.06.2011. at 15:09

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    I da , još nešto. Ja osobno (a to preporučam i drugima) je potražiti stručno mišljenje drugog specijaliste koji je zadužen za problem nakon poroda, da on kaže kakve su mogučnosti liječenja i tretmana. Npr. u slučaju srčane greške svakako dječjeg kardiologa . Moram reći da su ginekolozi prilično neupućeni u način liječenja, kvalitetu života i sve ostalo što se događa djetetu nakon poroda.
    X
    Ovo sam i ja mislila predložiti.
    U posljednje vrijeme se objavljuju odlični rezultati liječenja/izlječenja hemangioma kod djece propranololom.

    Tvojoj prijateljici i njenoj curi šaljem bezbroj vibri za najbolji ishod (u njega i vjerujem).

    Neka zaviri u svoje srce i ne traži sugestije sa strane.
    Tek nakon toga može smireno donijeti odluku.

  48. #48
    Dugoselka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    35

    Početno

    tek sad vidi, temu,trudna sam 24 tj,u 12 tj izmjeren je nuhalni nabor bebi od 65mm,nekom ludom srećom sam došla do Hafnera,napravila biopsiju korionskih resica,kromosomski je sve ok,bili smo i na fetalnoj ehokardiografiji isto sve ok,osim što beba i dalje ima zadebljanje na vratu,kaže Hafner cistični higrom vrata,za sada je sve sa bebom ok,idem na redovite uzv preglede kod njega,kaže da će beba imati zadebljanje kože na vratu,samo estetski da će smetati i da se to može i operirati,a i da misli da danas ima i lijekova za to.
    probajte svakako doći do njega,čovjek je jako stručan na tom području i meni je u najtežim trenutcima jako puno pomogao.

  49. #49
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za bebice <3

    Ja sam u sasvim obicnoj trudnoci s Izijem bila poluluda od nabacivanja ovakvih i onakvih (polu)tvrdnji u nalazima u toku trudnoce, pa mislim da, sa ili bez komplikacija, poverenje u strucnost lekara (kad se vec kod njega ide) ima stvarno veliku ulogu.

  50. #50
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Kod nas je često začudno kako koji put taj liaising fali, ali vjerujem da će dr. Hafner znati kome po "postporodni menadžment", tj. da je on na liniji s onima koji su stručni u fetalnom UZV-u srca i stručnjacima koji kasnije hendlaju te dijagnoze. Taj će joj kontakt i u odluci biti ključan, a to je pitanje na koje očito ovi dr-ovi koji su je zasad gledali ili ne znaju odgovor ili ga ne mogu iskomunicirati da žena shvati.

    Sretno, puno sreće!!!!

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •