Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Malena gestacijska vreća

  1. #1
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno Malena gestacijska vreća

    Tražila sam nešto na ovu temu ali nisam uspjela pronaći zato vas molim za pomoć. Već sam pisala o mom slučaju u temi "ima li nade" ali sada otvaram posebni topic...Naime, na 1.pregledu u 8+1 po zadnjoj menstruaciji na ultrazvuku se vidi embrij 10,3 mm, žumanjčana vreća 4,2 mm i GV 21 mm. Embrij ima vidljive otkucaje srca. Ono što brine moga ginekologa je činjenica da je gestacijska vreća malena. A stvarno na sličici koju imam od ultrazvuka gestacijska vreća je tek maleni krug oko ploda i žumanjčane vreće dok mi je u ranijim trudnoćama bila prilično duguljasta. Dali je tko od vas imao slični slučaj. Ginekolog mi ipak govori da na embriju nema nikakvih vidljivih deformacija i srceko kuca ali je po njemu trudnoća manja za 1 tj. Budući da sam prije 4 g. doživjela missed ab. u 9 tj. sada strahujem da se zbog malene gestacijske vreće embrij ponovo ne zaustavi sa razvojem.

  2. #2
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    bebeto bas sam izvukla svoje nalaze i slikice s uzv-a, i ne bih mogla reci da je GV velika, oko male tockice je koje je sada vec jako veliki djecak. i meni nigdje ne pise koliko ona iznosi.
    mislim da se ona siri kako mrvica raste.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude ok

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    bebeto, meni je doc samo napisao veličinu ploda.... pregled sa 8+5. Plod je bio 23mm. Ništa mi nije napisao za GV i ŽV...Baš čudno. Ma ja mislim da će ti biti sve ok, ako imaš duže cikluse. Moji su po 27 dana (prilično kratki).

    Nadam se da će sve bit ok.

  4. #4
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Cure, hvala vam na odgovorima. Malo ste me utjesile, imam jos punih 7 dana do pregleda...najgore je to cekanje. Moji ciklusi su 32-35 dana, kako koji mjesec. Zadnji menzes mi je bio 4.09, na pregledu sam bila 14.09 i tada mi je ginic rekao da ce ovulacija biti za 7-8 dana. Dali to sada odgovara tjednima moje bebice nemam pojma.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    bebeto, ja sam prije 1,5 mj.mala blighted ovum ( anembrionalna trudnoća). u slučaju kad nema embrija prati se rast gestacijske vrećice, ali kada se pojavi plod to više nije bitno, bitno je da je plod tu i da kuca srce. meni u prvoj trudnoći nakon pojavljivanja ploda gestacijsku vrećicu više nitko nije ni spominjao. vjerujem da će sve biti ok!

  6. #6
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Cure, hvala vam na podršci. Sve više mislim da je problem moje trudnoće to što bebica zaostaje 1 tj. u razvoju pa je zato i gestacijska vrečica manja. Nadam se da je to samo kasnija ovulacija u pitanju i da će moj mišić dobit braca ili seku. U ponedjeljak idem na kontrolu pa ćemo znat sa sigurnošću.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    nađi si moj topic,nema bebe...ipak je ima...
    to mi je pojelo živce a sada sam 14tj...

  8. #8
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Gago , pratila sam tvoj topic, drago mi je da je sve ispalo kako treba !!! Kod mene je malo drugačija situacija jer sam već imala spontani zbog istog razloga, zastoja u razvoju bebice, tako da su svi oko mene malo skeptični.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj bebeto prvotno napisa Vidi poruku
    Gago , pratila sam tvoj topic, drago mi je da je sve ispalo kako treba !!! Kod mene je malo drugačija situacija jer sam već imala spontani zbog istog razloga, zastoja u razvoju bebice, tako da su svi oko mene malo skeptični.
    Bebeto kako je proslo kod tebe s manjom gestacijskom vrecicom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •