Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 222 od 222

Tema: Cistični higrom vrata

  1. #201

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Drage moje, nakon sve one neizvjesnosti rezultati su stigli prekjucer. Moja mala curica je imala Turnerov sindrom.
    Dosli smo odmah sljedece jutro na ultrazvuk, odnosno jucer ujutro i mojoj curici srce vise nije kucalo. Ipak je Gospodin odlucio uzeti sebi, i meni olaksat muku da odlucujem. S obzirom da taj Turnerov sindrom je barem meni bio najmanje zlo u moru svih sindroma koji su postojali, odlucila sam cak i ako se mozda cudo dogodilo da je UZV dobar i da se sve povuklo da cu svojoj princezi dat priliku za zivot bez obzira na sve, nekako sam bila uvjerena da ce se sve posloziti i rijesiti.
    Ali ipak je moj andeo, Andjela, otisla kraj svog Gospodina. Primljena sam jucer u KBC Split, u 16 sam dobila gel, trudovi su odmah poceli jer sam kontrakcije i prije gela osjecala, bol bi pauzirala po 15 min pa opet muka. Tokom noci sam jako iskrvarila, oko 8 ujutro danas sam dobila injekciju sa kojom doslovce za sat rodis, trebalo mi je 25 minuta nakon toga i curka je izasla. Napomena da sam u 16 tjednu trudnoce bila. Porod je bolan, jako bolan. Bas onako kako zene kazu, ajme Boze ali se izdrzi i prezivi. Curicu sam vidila dvaput. Moj andelcic je divan bez obzira na vodene nakupine. Sve sam jasno vidila, i pustila ju sa blagoslovom. Necu se pitat zasto se to meni dogodilo, jer ocito je postojao dobar razlog. Zahvalit cu Bogu i zahvaljujem sta nisam ja ta bila koja je morala birat, i sta sam izdrzala ovo sve. Sad sam u bolnici narednih dana, i mislim da ce druga bebica ipak sacekat neko vrime. Kompletno sa emocionalno, psihicki i fizicki zgazena, i trebat ce mi vremena da si poslozim neke stvari. Hvala vam cure sta ste bile tu uz moju pricu, nek vam Bog da svako dobro. I da se nikad,ali NIKAD vise ne susretnemo na ovoj temi ovdje. ❤️

  2. #202

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Nina veliki zagrljaj ti saljem. Ti si najhrabrija i najdivnija zena. Tvoja Andela te cuva i divi se svojoj mami

  3. #203

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Draga Nina, strašno mi je žao!
    Svo ovo vrijeme dok se čekao nalaz mislila sam na tebe i molila da se dogodi čudo i da sve ipak završi na dobro. U svom ovom užasu koji si prošla drago mi je da si bila pošteđena strašne odluke i da je tvoju curicu Bog uzeo sebi ako već nikako nije moglo drugačije. Draga moja, uzmi si vremena da odboluješ i da se oporaviš a kad budeš spremna Bog će nagraditi svu ovu bol i žrtvu koju si prošla!

  4. #204

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Od srca sam vam zahvalna, svakoj od vas, koja me makar na cas stavila u svoje molitve. I ja sam svim srcem vjerovala da ce izac na dobro, ali opet je ispalo kako tako dobro, barem po nju. Nije se patila, a nije mi meni dala da patim donoseci odluke. Bog je svojom providnoscu spasio nas obe. Ovaj slucaj jest cista biologija, nazalost kromosomska pogreska, ali vjera i nada u bolje sutra drze jace od icega na svijetu sta mislite da vam moze pomoc. Ja sam imala majcinu ruku uza sebe sve te sate, svoga covika koji je bio uz mene, puno potpore, molitve i ljubavi. I uz svu snagu, napore i ljubav, opet je otisla. Nije da se tjesim, ali je postojao puuuuno bolji i uvjerljiviji razlog zasto je ipak na nebu a ne sa mnom.
    Da me boli dusa, boli me. Da suze ne mogu zaustavit, ne mogu. Da mi fali i da se raspadam za njom, jesam. Ali cu bit zahvalna, optimisticna i molit Boga da mi sljedeca trudnoca bude blagoslov. Kad pomislim, ko bi rekao da ce se ovo dogodit, ja sam stvarno jos mlada jako, i jako sam htjela ostat trudna i prigrlit sve obaveze, teskoce i krasne trenutke zivota svog djeteta. Virujem da cu jednog dana saznat sve odgovore koji me sada muce.
    Volila bi da vise ni jedna ne dode na ovu stranicu, ali ako i dode, nek vjeruje. Vjeruje, moli i ucini SVE potrebno za zivot svoje duse u sebi. Ako i tad, kao u mom slucaju, ne zavrsi sretno, bar ce te mirno pustit svoje dijete znajuci da ste apsolutno sve ucinili i nista niste prepustili slucaju. A za moju Andelu, 1.11 svijeca, i sva ljubav upucena prema gore svaki dan. Nikad necu dopustit da se zaboravi. To je bila moja malena beba, moje oci su je vidile, i kako neki znaju rec “pa to je samo fetus, ajde mlada si bit ce jos dice” - to je moje dijete od one dvi crtice na testu, i na kraju kad sam je vidila, zaista to nije samo maleni fetus. To je oblikovano manje dijete.
    Svima vam saljem puse, i zelje za zdravljem vas, vasih malenih i puno srice! ❤️❤️

  5. #205
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Nina, jako mi je žao. Želim ti puno snage za dalje.

  6. #206
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    nina pretuzno,bas mi je zao,nadala sam se zbilja najboljem ishodu ;-( . zelim ti puno puno snage

  7. #207
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    moj mali deckic dosao na svijet ,danas u 10 : 58 . 3190g i 50 cm

  8. #208

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Nek je sa blagoslovom draga Viki! Sreca draga! Koliko sam sretna, mrvicu sam ljubomorna sta se moja mrvica nije izborila da se obe veselimo! Cestitam od srca i saljem vam sve puseeeee!! ❤️❤️❤️

  9. #209

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    156

    Početno

    Viki88, čestitam!
    Nina draga, ti si jedna divna žena sa velikim srcem!

  10. #210
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj ninaninaaaa7 prvotno napisa Vidi poruku
    Nek je sa blagoslovom draga Viki! Sreca draga! Koliko sam sretna, mrvicu sam ljubomorna sta se moja mrvica nije izborila da se obe veselimo! Cestitam od srca i saljem vam sve puseeeee!! ❤️❤️❤️
    hvala ti puno, ljubomora je normalna i opravdana ,bilo bi cudno da nije tako doci ce i vase vrijeme, brzo ces drzati u narucju bebicu.. velik pusa

  11. #211

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Zanima me da li je kojoj trudnici uspostavljena dijagnoza generalizirani hidrops sa cisticnim higrom i pleuralnim izljevima u 16 tjednu trudnoce? Odmah su mi predlozili da radim amniocentezu ali rezultati jos nisu stigli, pa su mi opet radili ultrazvuk nakon sedmicu dana u 17 tjednu u nadi da se hidrops povlaci ali prognoze su samo gore, omjer glavice u 16 tjednu je bio 160,1mm a u 17tjednu 180.7mm. Da li su isle na inducirani porod, kako su prosle gubitak bebe jer sanse za zivot bebe s ovom dijagnozom su nikakve i savjet lijecnika je prekid trudnoce. Molim Vas da mi pisite svoja iskustva jer ne znam na koji nacin da nastavim dalje. Hvala puno!

  12. #212

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Lokacija
    Split
    Postovi
    13

    Početno

    Ajla Eno, žao mi je, i užasna mi je spoznaja da si na ovoj temi. Sve mi ode dobro znamo koliko je bolilo i koliko još boli. Ja sam prošla inducirani, u prethodnim porukama sam opisala situaciju.
    Od 2.10 prošle godine sam znala da nešto nije u redu, na temelju povišenog nuhalnog nabora, za kojeg se kasnije ispostavilo da je cistični higrom, uvod u kasniji rezultat amniocenteze na sv Duhu, sa rezultatom: curica, Turnerov sindrom.
    Šanse da ja, mlada i zdrava cura, rodim zdravu curicu su bile 2 posto. Od 2.10, do 1.11, kad sam hospitalizirana ni jednu noć mirno zaspala nisam.
    Štoviše, samim tim šta nekad znam uć na ovaj forum ovako kasno u večer dovoljno govori da još nisam pustile sve konce. Jednostavno, drago mi je kad vidim da nitko ne piše više na ovu temu jer se nadam da su ostale mame i bebice odlično, ali kad i vidim nečiji komentar, jasno mi je iz kojeg razloga je tu i osjećam potrebu reć da će ipak sve bit dobro.
    Klišej rečenica, ali hoće.

    Moj inducirani porod je bilo najbolnije fizičko i psihičko iskustvo, ali sam tu bol fizičku poprilično zaboravila, ni ne sićam se više.
    Trajala je 18 sati, mrvica je otišla na nebo, i samo Bog zna kako bi joj bilo da je došla na svijet sa tom dijagnozom.
    Ne znam jel se što promijenilo otkad si napisala ovaj post, voljela bi ti od sveg srca držat fige, ali jedino šta iskreno mogu reć jest da svaka od nas sebi treba dat vrimena. Ja sam isplakala mora, dala sam si vrimena, i treba ženi vremena.
    Za sve.
    Treba uvik biti pozitiva, ali i ako pođe po zlu, jedino tada bitno je odbolovat, i bit još jača znajući što si prošla. ❤️

  13. #213

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Cure, evo i mene s cističnim higromom. Moj primarni ginekolog mi je u 11. TT napravio ultrazvuk i napisao: CRL 44 mm, nađen je cistični higrom 5.8 mm, septirani. Ostala morfologija se doima urednom. Odmah sam izvadila nifty i sad čekam tjedan dana. Najviše me strah da neće sve dobro završiti, da će me razvlačiti sa silnim pretragama i da ću završiti na induciranom porodu
    Ima li tko kakve preporuke?
    Hvala unaprijed!

  14. #214

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Ježeva Kućica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, evo i mene s cističnim higromom. Moj primarni ginekolog mi je u 11. TT napravio ultrazvuk i napisao: CRL 44 mm, nađen je cistični higrom 5.8 mm, septirani. Ostala morfologija se doima urednom. Odmah sam izvadila nifty i sad čekam tjedan dana. Najviše me strah da neće sve dobro završiti, da će me razvlačiti sa silnim pretragama i da ću završiti na induciranom porodu
    Ima li tko kakve preporuke?
    Hvala unaprijed!
    Nazalost moja iskustva nisu najbolja. Nadam se da će Vam Nifti pokazati da je sve u redu.

  15. #215

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj MalaMasa prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost moja iskustva nisu najbolja. Nadam se da će Vam Nifti pokazati da je sve u redu.
    Hvala vam. Trudim se ne nadati ničemu, ako mora završiti loše, nadam se da sve neće predugo trajati. Imati li možda kakve preporuke? Jeste li radili CVS ili amniocentezu?
    Ako vam je preteško prisjećati se, razumjet ću.
    Hvala unaprijed.

  16. #216

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    4

    Početno

    [QUOTE=Ježeva Kućica;3214227]Hvala vam. Trudim se ne nadati ničemu, ako mora završiti loše, nadam se da sve neće predugo trajati. Imati li možda kakve preporuke? Jeste li radili CVS ili amniocentezu?
    Ako vam je preteško prisjećati se, razumjet ću.
    Hvala unaprijed.[/QUO


    Kod mene ni ostala morfologija nije bila uredna pa su mi preporučili prekid trudnoće. Kod Vas nije takva situacija čim su Vas poslali na Nifty. Ne želim Vas opterećivati mojom situacijom, vjerujem da će sve biti dobro! Ukoliko bude otvorenih pitanja rado ću pomoći. Dotad Vam ostaje samo da budete strpljivi i čekate nalaze. Pratim Vas i nadam se da nećete čitati moja iskustva. Držim fige!!!

  17. #217

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    5

    Početno

    [QUOTE=MalaMasa;3214258]
    Citiraj Ježeva Kućica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam. Trudim se ne nadati ničemu, ako mora završiti loše, nadam se da sve neće predugo trajati. Imati li možda kakve preporuke? Jeste li radili CVS ili amniocentezu?
    Ako vam je preteško prisjećati se, razumjet ću.
    Hvala unaprijed.[/QUO


    Kod mene ni ostala morfologija nije bila uredna pa su mi preporučili prekid trudnoće. Kod Vas nije takva situacija čim su Vas poslali na Nifty. Ne želim Vas opterećivati mojom situacijom, vjerujem da će sve biti dobro! Ukoliko bude otvorenih pitanja rado ću pomoći. Dotad Vam ostaje samo da budete strpljivi i čekate nalaze. Pratim Vas i nadam se da nećete čitati moja iskustva. Držim fige!!!
    Na žalost nifty je pokazao Turnerov sindrom. Sad čekam amniocentezu za potvrdu. Hvala na podršci!

  18. #218
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Svim curama koje sada prolazite ovo, biti cete dobro! Zalosti me svaki put kada vidim pod novim postovima ovu temu ali jedino kaj vise mogu reci jest da ce sve biti ok

  19. #219

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    4

    Početno

    [QUOTE=Ježeva Kućica;3214478]
    Citiraj MalaMasa prvotno napisa Vidi poruku

    Na žalost nifty je pokazao Turnerov sindrom. Sad čekam amniocentezu za potvrdu. Hvala na podršci!
    Žao mi je. Moj ginekolog je pretpostavio da se isto radi o Turnerovu sindromu na osnovi ultrazvuka. Javite se nakon amniocenteze. Držite se!

  20. #220

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Svim curama koje sada prolazite ovo, biti cete dobro! Zalosti me svaki put kada vidim pod novim postovima ovu temu ali jedino kaj vise mogu reci jest da ce sve biti ok
    Hvala, draga Kris. U proučavanju svoje situacije, naletila sam i na vaše (ili tvoje, nisam vična forumaskim pravilima ) postove i jako mi je zao kroz sto si sve prošla. Tužno je sto od početne dijagnoze pa do konačne potvrde mora proći toliko vremena da većina mora završiti na induciranom porodu. Ja osobno bih puno radije imala kiretazu u 11. tjednu nego da moram uzimati tabletu za prestanak rada srca i onda porađati mrtav plod u 18. ili 20. Nismo to zaslužile. No, što mora biti, mora biti! Šaljem zagrljaj i podršku svima koji su to već prošli, ili tek prolaze.

  21. #221

    Datum pristupanja
    Jul 2021
    Postovi
    5

    Početno

    [QUOTE=MalaMasa;3214581]
    Citiraj Ježeva Kućica prvotno napisa Vidi poruku

    Žao mi je. Moj ginekolog je pretpostavio da se isto radi o Turnerovu sindromu na osnovi ultrazvuka. Javite se nakon amniocenteze. Držite se!
    Hoću, hvala od srca na brizi, iako vjerujem da nije lako prisjećati se svega sto ste proživjeli. Nada umire posljednja, ali bit će kako treba biti.

  22. #222

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,

    javljam se jer je mojoj bebi otkriven cisticki higrom- limfagiom na leđima, točnije od 7 kralješka te se proteze na lijevu stranu i ulazi u rebra (prsni koš). Sve ovisi u kojoj mjeri je zahvatio unutrašnjost bebe. Ima li netko sa ovakvim iskustvom?

    Cijeli niz stručnjaka sam već kontaktirala, čekam MR te nimfty plus test. U slučaju progresije ili nekih ozbiljnih teških dijagnoza za prekid trudnoce bih morala u Sloveniju. U slučaju da tekućina pritišće svojim nakupljanjem srce i krvožilni sustav te da dođe do nakupljanja vode u bebi.
    Inače malenom unutra svi su organi razvijeni, na svom mjestu, odgovaraju tjednima trudnoce. Sve je u najboljem redu osim tog nesretnog limfagioma. Najgore je jer on cijelo vrijeme lupa, a ja vise ne mogu položiti ruku na trbuh jer ne znam sto me ceka…
    Nikada u životu nisam čula za to, u ovih 5 dana sam toliko toga saznala o tome, no zanima me ukoliko je ikoja od forumasica imala nekoga ili ne daj boze bila suočena sa takvim necim u ovako kasnom stadiju trudnoce?
    Inače druga je trudnoća, sa prvim djetetom je sve u redu, nismo radili nikakve pretrage na početku od genetskih i kromosomskih testiranja dok se ovo nije vidjelo na uzv eto u 27 tjednu trudnoce…

    Hvala unaprijed svima koji će imati ikakav savjet u vezi ovoga…

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •