Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: taxi cammeo?

  1. #1
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno taxi cammeo?

    imate li iskustva?
    jesu li pouzdani (da mi ne zakasni, pa ja zakasnim na vlak)?
    mogu li ih navečer naručiti za 5 ujutro ili tek ujutro prije polaska?

  2. #2
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja majka je prije 10 dana trebala na autobusni kolodvor, a ja je nisam stigla doći ispratiti
    nazvala sam ih i došli su jako brzo
    jedino što je ona čekala pred samom zgradom, a frajer je stao sa strane, tako čeka on nju, čeka ona njega
    ali mama je otišla do njega pa su se "našli"
    bilo je manje od 2 km i platila je samo start 15 kuna
    ne znam kako to ide unaprijed, vjerovatno se može dogovoriti

  3. #3
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    kod nas klinci iz vrtića idu na izlete s Cameom-teta nazove par dana ili dan prije i rezervira u točno vrijeme taxi i isto tako ih čeka na odredištu kad se dogovore. Pa vjerujem da je to pouzdanije nego da nazoveš sat prije i tražiš da te pokupi...

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    849

    Početno

    preporucila bi ti da posebno naglasis da ti je jako bitno da budu u tocno vrijeme kako ste se dogovorili. Ja sam ih zvala 2 puta
    1. put: rekli su da ce doci za 15 min a dosli su za 25 minuta. Isla sam kod svekija, adresu nisu znali nego je upisali u gps i vozali su me okolo naokolo sto sam naravno skuzila i rekla jer znam dobro put
    2. put. isla sam u jednu od 3 najpoznatije ulice u Zagrebu, dosao je taksist iz Rijeke kojeg su povukli jer imaju manjak ljudi i nije uopce jadan znao nijednu ulicu u Zagrebu i molio me da mu govorim put. Nije on jadan kriv nego neorganizirana direkcija firme koja nije na vrijeme educirala ljude. A i taj put su mi rekli da dolaze za 10ç15 minuta, zvala sam ih jos dva puta u medjuvremenu, sve skupa su dosli za pola sata.

    + taxi Camea: jeftiniji su (pod uvijetom da ne lutaju dok traze put), pristojniji su i urednije izgledaju od vozaca Taxi Zagreba gdje me uvijek docekaju tipovi koji a) se nisu istusirali, b) nabacuju se bez obzira sto imaju 50 godina a ja 20+ godina manje, c) napadnu me jer zamisli, usudila sam ih se nazvati a da ne trazim voznju do aerodroma, d) ima par dragih i pristojnih iznimaka (ja cesto idem s taksijem zbog firme u kojoj radim)
    - taxi Camea: ljudi nisu educirani u smislu poznavanja ulica u Zagrebu, ljudi rade po 12,13 sati dnevno za placu od cca 3200 kn da bi vlasnik mogao drzati nisku cijenu (potvrdili mi vozaci), imaju skup pozivni telefon na kojem ti ukljuce muziku dok cekas i skidaju ti kune s racuna pa na kraju balade voznja i nije tako jeftina, moras ih nazvati jos bar jedan put da pitas gdje je taxi kojeg si trebao cekati 10-15 minuta pa placas 2 poziva

    sve u svemu ja ih zovem kad mi nije hitno :D bas sam oduljila..

  5. #5
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Ja se jako puno vozim taxijem i Cameo mi je pravo osvježenje, pogotovo u financijskm smislu.

    Što se tiče čekanje, definitivno ih se čeka dulje jer ih ima jako malo.
    Ja ih u prosjeku čekam 15-ak minuta, tako da uvijek unaprijed planiram kada ću ih zvati.

    Za sada imam samo pozitivna iskustva.
    Par puta sam se vozila sa vozačima koji nisu baš najbolje poznavali grad, ali uz moju pomoć i navigaciju nije bilo problema.

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    kod mene se ne mogu izgubiti, samo ravno.
    ali ću svejedno nazvati dan ranije i sve objasniti.
    hvala vam!

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja se vozim samo provjerenim zg taxijem... ostale prijavljujem (komentar tipa: pa to ste mogli i otpješačiti!?? )
    imali smo neki dan slučaj da je ženi pozlilo, trebalo ju je odvesti u bolnicu... čekali smo dobrih 45 minuta, u međuvremenu ih se nije moglo dobiti - i zvali smo zg taxi... došao je za 5 minuta, a nakon njega i cameo...
    točno je da su pristojniji, jeftiniji, uredniji - no što mi to vrijedi kad ne mogu doći kad ih trebam :/ ...

    možda će se stvari smiriti nakon nekog vremena, pa će i to profunkcionirati.

  8. #8
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Jedna forumašica mi je rekla da prije stigne rikša iz Indije nego cameov taxi.

  9. #9
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Dva puta sam s Vuk Vurhovca do Španskog išla taxi cameom.. Gospođa na centrali me je upozorila da ću čekati 20 do 25 min.zbog gužve, međutim oba puta su dođli za kojih 12 min.
    Taxi su uredni, vozači pristojni, adresu ukucaju u navigaciju i voze..
    Ja im dajem ocjenu 5, posebno zbog cijene 68,5 kn (VV - Špansko)

  10. #10
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja sam ih jednom zvala i pojavili se par min ranije, sve 5.

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A meni je danas ostao mobitel u Cameu, nisam znala da je tamo ispao. Nazvala ja moj mob i pristojan vozač se javio, našli smo se i vratio mob. Znam da je do čovjeka poštenje, ali radi i dobru reklamu svojoj firmi takvim ponašanjem.

  12. #12
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    znači moguće je nazvati dan ranije i dogovoriti dejt za točno određeno vrijeme? tata će trebati ovih dana pa provjeravam

    inače, moje jedino iskustvo s njima je pokušaj odlaska kući cammeom jedne subote oko 3-4 ujutro. uopće ih nismo uspjele dobiti. na kraju skombinirala cipelcug i sramotu od noćnog javnog prijevoza... joj, jedva čekam da se razmnože pa da kao čovjek idem kući izvana.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ja imam loša iskustva..prvi put nije nikako mogao naći ulicu i stajali smo 10ak min na mjestu dok je vozač tražio u knjizi ulicu :D i drugi put zvali smo da dođu i rekli su za 15 min...čekali cca pola sata pa zvali opet iiii nitko nije došao meni dovoljno

  14. #14
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    imam već tri jako dobra iskustva s njima. istina je da se jedan nije snalazio s ulicama, ali opći dojam je ok, trude se. i, da, ponekad ih je teško dobiti..

  15. #15
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa Vidi poruku
    Dva puta sam s Vuk Vurhovca do Španskog išla taxi cameom.. Gospođa na centrali me je upozorila da ću čekati 20 do 25 min.zbog gužve, međutim oba puta su dođli za kojih 12 min.
    Taxi su uredni, vozači pristojni, adresu ukucaju u navigaciju i voze..
    Ja im dajem ocjenu 5, posebno zbog cijene 68,5 kn (VV - Špansko)
    Kod nas ista stvar; rekli da dolazi za 15 min., a došao za cca 3 min., s tim da je bila špica, tj. 8.15 ujutro Van izlazi uredan i u odjelo zrihtan striček, s osmjehom na licu i otvara ti vrata (tj. mm-u jer je on putovao), vožnja od Rudeša do Žitnjaka nekih 50 kn, a u Zg Taksiju je to bilo oko 100 kn, ako ne i više... Dovoljno!!!!

  16. #16
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sad ste me isprepadale.
    ja ne mogu zakasniti; ako vlak ode - otišao je.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Ali vidim da oni koji su nazvali dan prije imaju dobra iskustva.

    Ako je malo taksija, normalno je da ne mogu uvijek doći za 3 minute - ako voze nekog drugog jednostavno nemaju slobodan auto (što me po cijenama po kojima oni voze ne čudi).

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Meni je zapravo to što ih se ponekad teško dobije - dobar znak. Znači da su traženi.
    Ako ti ovaj drugi taksi dođe odmah, znači da baš i nije neka roba.

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dobila ih iz prvoga pokušaja!
    ali veli da nazovem sutra za petak i da neće biti problema, pogotovo tako rano ujutro.
    ispričava se (ja prepričala forumske komentare), ali veli da bi im trebalo još jedno 200 vozila da bi zadovoljili sve potrebe građana.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    See?

  21. #21
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Jedna forumašica mi je rekla da prije stigne rikša iz Indije nego cameov taxi.



    Joj da.....
    Ja sam dosad zg taxi čekala najviše desetak minuta.....

    Prije dva tjedna pozvala sam cameo, čekala sam na stajalištu kod A. malla...
    Čekala sam pola sata, nije došao,...
    Pa sam onda sjela u prvi zg taxi koji je naišao (s time da su zg-ovi stalno kružili...) a cameovog nijednog nisam vidjela u tih pola sata čekanja....
    Tak da se držim starih taxija......
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 01.06.2011. at 08:54

  22. #22
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Problem kod Camea je što njih ima 70-ak, a Zg taxista oko 1.000.
    Zg taxisti su raspoređeni po cijelom gradu.

  23. #23
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Čitala sam na njihovoj stranici na facebooku, da se može dogovoriti fixno vrijeme kada da te pokupe, da te čekaju ili dođu po tebe, čak se može i dogovoriti za još povoljniju cijenu ako ti njihova usluga treba na duže vrijeme....

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    61

    Početno

    želim pohvaliti zagrebači eko taxi.
    bilo mi je važno da dođe na vrijeme, a rano, rano ujutro, pa sam dan prije naručila ga.
    sve je bilo u redu!

  25. #25
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Cammeo taksi je mene oduševio u Rijeci.
    Zvala sam ih, rečeno mi je da ću čekati dvadeset minuta, a taksi je došao za 10 s tim da mi je prije došla poruka koji mi taksi stiže pa onda još jedna da je stigao
    Vozač savršen, pristojan, uljudan, uslužan.
    Otpeljal me točno do mog auta koji je bio sparkan u brdima i još prebacio prtljagu iz taksija u moj auto i usput skidao puževe koji su zaposjeli moj auto poslije kiše
    Sve to za dvadeset kuna i u par minuta.
    A karta s javnim prijevozom je deset.
    Ovako se nas troje, hrpa prtljage i pas vozili za dvadeset kn(plus napojnica, ali to ne računam jer je opcionalno)
    A da smo išli javnim prijevozom platili bi 30 kn karte za nas, psa mi vjerojatno ne bi pustili i tko zna koliko bi to trajalo.
    E da, može se preko njihove stranice besplatno naručiti taksi, ali to nisam još pokušavala pa ne znam kak ide.

  26. #26
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ja sam imala baš nekako loša iskustva s njima. Jednom mi je šofer pričao na mobitel,non stop,a meni sve neugodno prekidati ga pa šutila... drugi put se uopće nije pojavio,ja čekla i sali mi poruke da dolazi i na kraju kada je kasnio 20 min,dobila sam poruku da mi je usluga otkazana.
    Više ih nisam niti pokušala zvati... imam jednog taxista koji ugl bude po mom kvartu i dao nam je svoju vizitku,pa njega ugl zovem kada se vracam ugl. izvana s curama.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Zna li netko kolika je cijena taxija od aerodroma do centra grada u vecernjim satima?

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Uber je sredinom kolovoza bio 130 kn. Ali Uber i Bolt nemaju stalnu cijenu.

    Oni taxisti koji pred aerodromom čekaju naplaćuju oko 250 kn, uvjerljivo su najskuplji.

    Radio-taxi je oko 120 kn do centra (to im je početak Gajeve)

    Ako naručiš Eko taxi da te na aerodromu čeka, 200 kn do biko koje točke u ZG.

  29. #29
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko kolika je cijena taxija od aerodroma do centra grada u vecernjim satima?
    ne, al mene zanima gdje skupljaju putnike. gore na iss and fly gdje se ne plaća, dole na parkingu gdje se plaća, ili skroz vani na cesti.

    Naime sa zadnejg putovanja nisu htjeli doći po nas, a nije da često putujem, pa nisam ponovno isprobala.

    Od doma do aerodroma platimo obično oko 100 kn, al kak čoksa veli, cijena varira

    Taxiste na aerodromu ni slučajno uzimati. To je Velikogorička taxi služba, nenormalno skupa. i jako neljibat+zna.

    Taj put kad nismo mogli dozvati taxi, odšetali smo do stajališta ZETovog busa i tamo se raspričali s jednom ženom koja nije iz HR. Uglavnom, pitala je taxiste gdje stoji bus i nisu joj htjeli pokazati.
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 14.09.2022. at 15:27

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Uber je sredinom kolovoza bio 130 kn. Ali Uber i Bolt nemaju stalnu cijenu.

    Oni taxisti koji pred aerodromom čekaju naplaćuju oko 250 kn, uvjerljivo su najskuplji.

    Radio-taxi je oko 120 kn do centra (to im je početak Gajeve)

    Ako naručiš Eko taxi da te na aerodromu čeka, 200 kn do biko koje točke u ZG.
    E, ovo me zanimalo. Hvala!

  31. #31
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ne, al mene zanima gdje skupljaju putnike. gore na iss and fly gdje se ne plaća, dole na parkingu gdje se plaća, ili skroz vani na cesti.

    Naime sa zadnejg putovanja nisu htjeli doći po nas, a nije da često putujem, pa nisam ponovno isprobala.

    Od doma do aerodroma platimo obično oko 100 kn, al kak čoksa veli, cijena varira

    Taxiste na aerodromu ni slučajno uzimati. To je Velikogorička taxi služba, nenormalno skupa. i jako neljibat+zna.

    Taj put kad nismo mogli dozvati taxi, odšetali smo do stajališta ZETovog busa i tamo se raspričali s jednom ženom koja nije iz HR. Uglavnom, pitala je taxiste gdje stoji bus i nisu joj htjeli pokazati.
    Uber i Bolt dolaze samo gore na Kiss&Fly.

  32. #32
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Gdke je stajalište ZET busa? Kad izađeš dole iz zgrade, kamo kreneš?

  33. #33
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Na cesti, onoj cesti kojom autom i dolaziš na aerodrom. Točno ispred aerodroma. Izađeš iz zgrade, nastaviš samo ravno hodat kroz parking do ceste i vidiš zetovo stajalište s nadstrešnicom. A ima i tabla s voznim redom.

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo voznog reda te linije za zračnu luku: https://www.zagreb-airport.hr/UserDo...linija_290.pdf

  35. #35
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Evo voznog reda te linije za zračnu luku: https://www.zagreb-airport.hr/UserDo...linija_290.pdf
    Bila sam uvjerena da sam ga i ja stavila.

    Al nisam

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •