Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Zarenje u grudima

  1. #1
    srecha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    ,RovinjIstra
    Postovi
    77

    Početno Zarenje u grudima

    Trudna sam 3 mjeseca. Rodila sam prvo dijete prije 7 mjeseci. Zbog male kolicine mlijeka i loseg polozaja nisam uspjela dojiti ali sam se izdajala do bebinog treceg mjeseca. Do nedavno sam primjetila da bi mi se na bradavicama pojavilo par kapi mlijeka i nakon toga je to prestalo. Medutim prije par dana sam primjetila kada mi je mala naslonjena na grudi,pojavi se opet par kapljica na odjeci. Nocas me pocelo zariti u obje dojke i imam osjecaj kao da su malo otekle i to zarenje se danas nastavilo. To mi se nije nikada desilo u prvoj trudnoci pa me zanima da li ima tko iskustva s tim i zbog cega bi to moglo biti?

  2. #2
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni se cini da si jos u laktaciji. Mozda da stavis bebu na prsa, mozda bi jela?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Moguce je da su gljivice. Kad sam rodila nakon par sedmica imala sam bas takav osjecaj zarenja kako opisujes, u obje dojke. Prvo me zuljala odjeca, mislila sam da se radi o tome sto su mi grudi osjetljive od dojenja a onda bas kao peckanje i zarenje cijelom povrsinom grudi. Dr, iskusna stara pedijatrica, je dolazila u kucnu posjetu zbog malog, i sasvim slucajno vidjevsi one uloske za grudu koji se koriste da mlijeko ne kvasi odjecu kaze mi - nemojte ovo koristiti, dobicete gljivice, i pita me peku li me grudi. Kazem da, zena mi propise nistatin kapi koje su ok za koristiti tokom dojenja i zaista vec nakon par dana mi je bilo lakse, a nakon par sedmica simptomi su nestali, a sasvim slucajno me zena pitala, da nije vidjela te vatice vjerovatno me nista ne bi ni pitala. U njima se stvara vlaga i gljivice i tokom dojenja vrlo lako prelaze na grudi, ako ih neko vrijeme imas mogu preci i na dijete, sto naravno nije neka drama, ali bolje izbjeci sve sto se moze.

  4. #4
    srecha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    ,RovinjIstra
    Postovi
    77

    Početno

    Ma sisala je nesto malo prvih mjesec i pol. Nakon toga sam je pokušala u par navrata staviti na prsa pa me samo gledala sta je to,nije znala sta da radi s tim u ustima. Sada ima sedam mjeseci pa sumnjam... Ali do sada nisam nikad imala takve senzacije. Bas kao da me zari u kanalicima. I kad stisnem bradavicu izadje par kapi prozirne tekućine.

    Sent from my HTC Explorer A310e using Tapatalk 2

  5. #5
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Meni prije zvuci kao let down nego gljivice

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja sam samo dosla cestitati na trudnoci!!!
    Javis na detalje na potpomognutu?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Ja sam pomislila na gljivice zbog tog osjecanja zarenja (koji je trajao danima) - meni let down nije bio pracen tim peckanjem, ali jos bolje ako nisu gljivice

  8. #8
    srecha avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    ,RovinjIstra
    Postovi
    77

    Početno

    Hvala! Ova nam trudnoca ne spada na potpomognutu. Ja vas redovito citam i veselim se i tugujem sa sa vama.Ne znamo kako ali zatrudnila sam spontano.

    Sent from my HTC Explorer A310e using Tapatalk 2

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •