Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: dr Zoran Raič

  1. #1
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno dr Zoran Raič

    Ide li netko kod dr. Raiča u Šarengradsku? Ja sam se kod njega prebacila kad sam saznala da sam trudna i stvarno je super, ali mi se čini malo preoprezan ili ja stvarno imam komplikacije...

    Na početku trudnoće mi je rekao da imam hematom koji je bio veći od ploda, mirovanje i utrogestan vaginalno tijekom dva mjeseca... Dva i po mjeseca sve ok i sad mi je opet preporučio mirovanje jer mi je skraćen cerviks na 1/3 članka, nisam otvorena. Plus mi je dao i Medazol i Rajazol da koristim iako mi još nije došao bris. Cijelo vrijeme moram piti Heferol.

    Nekako mi je sve to previše lijekova i opreza. Praktički cijelu trudnoću (sad sam 27. tjedana), osim ona dva mjeseca sam na mirovanju i na lijekovima.

    Inače, još jednom napominjem da je jako ljubazan i sve kaže bez pitanja, plus ima 3D ultrazvuk

  2. #2
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    E i ako imate neka druga iskustva o dr raiču napišite, mislim da je dobro da se o ginićima piše da žene znaju u što se upuštaju s obzirom na iskustvo koje sam imala s nekima

  3. #3
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    sve je ok dok se piše pristojno i argumentirano
    već je više puta bilo da smo morali brisati postove i topice jer se forumašice zaborave i ne razmišljaju o tome da i liječnici čitaju ovaj forum

  4. #4
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    s dr nemam iskustva, ali mislim da ga trebas poslusati - skracivanje cerviksa tako rano nije mala stvar. mozda bi i bez mirovanja sve bilo ok, ali sto da se, ne daj Boze, nesto desi - pojela bi se ziva... meni se uz strogo mirovanje od 23.tt cerviks u 30.tt ful skratio i otvorila sam se za prst. a to je mirovanje je znacilo strogo lezanje bez sjedenja i setnje samo do wc-a! i jela sam lezecki! a opet sam se otvorila...

    kod skracivanja cerviksa ti je bitno izbjegavati sjedenje jer je tada pritisak na cerviks najveci. ali lagane setnje su ok.

    sretno!

  5. #5
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    ja sam kod njega isto.u principu sam jako zadovoljna ,jako dobar ,temeljit doktor,ženama bez problema prenaporan,ali bolje da je takav,kao da se trudi gledati korak unaprijed,uglavnom meni je super jer bez problema dobijem uputnicu ili recept za bilo što,i ne moram plaćati okolo za uzv,ali sam primjetila zadnja dva puta da ide komentirat nešta u čemu i nije baš stručan(tiče se mpo-e),ali sve ostalo za pet

  6. #6
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Ja kod njega bila tijekom trudnoce. Super ultrazvuk, narucivanje trudnica bez cekanja, ali isto sam stekla dojam nekog preopreza i malcicu pretjeranih stavova (npr.protiv vjezbanja, sp. odnosa u trudnoci a trudnoca bez ikakvih problema). E sad, kad je sve ok, onda takav preoprez malo ide na zivce, al da nije bilo, mislim da bi jako bila smirena zbog strucnosti i predvidjanja raznih situacija.

  7. #7
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Da, meni je isto zabranio vježbanje od prvog pregleda i seks isto... Osjećam se kao invalid. Naravno da me tješi da će se sve isplatiti na kraju. Frka, znači ti si se i u mirovanju otvorila? Uopće nema sjedenja? Ja sjednem oko sat vremena dnevno, dok jedem ili radim nešto na kompu. Jeli ok poluležeći položaj? Mislila sam si nabaviti onaj stolić za doručak u krevetu da mogu visit na laptopu barem.

  8. #8
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    tako je - otvorila se uz strogo mirovanje. sjedenje je u principu najgore jer beba pritisce cerviks. najbolje ti je lezati na lijevom boku, ali malo se proseci tu i tamo zbog cirkulacije posto se nisi bas otvorila. vidjeela sam na drugoj temi da si imala kontrakcije - moguce da ti se zato skracuje cerviks. imala sam ih i ja i 100% sam sigurna da bi bez mirovanja i na kraju tokolize imala preuranjeni porod... rijetke su one koje se otvore, ne miruju i docekaju termin...

  9. #9
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Baš mi je drago što sam našla ovu temu! Ja sam dugo već kod dr. Raića, jako sam zadovoljna, premda je uvijek vrlo ozbiljan i nekako na distanci. Puno nam je pomogao da na vrijeme ustanovimo da imamo problema i uputio nas na mpo, tako da nismo gubili godine i godine pokušavajući zatrudnjeti.

    Baš se spremam kod njega na prvi pregled i prijavu trudnoće. U 6. sam tjednu trudnoće, trojke.

    Cure koje ste kod njega, inače se ne naručuje za preglede nego postoji ono vrijeme kada je trudnička ambulanta, jel dovoljno samo doći tada ili se treba naručiti?

  10. #10
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Trudnice se moraju naruciti, doduse sestra me nije htjela telefonski narucit za prvi trudnicki pregled u trudnicke termine, nego sam prvi put morala doc u netrudnicko vrijeme, a svaki sljedeci pregled me narucivala u tocan sat i nikad nisam cekala duze od 3min.

  11. #11
    tinek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    s obzirom kod kakvog sam loseg dr bila prije raiča on mi se čini jako dobar,eto isto se spremam ici na prvi pregled jer sam trudna mj dana.za sada imam samo rijeci hvale za njega.obzirom da sam imala pobacaj prije ove trudnoce meni opreza nikad dosta,al da ih je takvih vise svima bi nam bilo bolje...

  12. #12
    tinek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    ajme kako lijep,o nosis trojke,tri srece odjednom...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam doktoru zahvalna na dva predivna anđela....e da je više takvih lječnika.

  14. #14
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Možda se čini malo distanciran, ali draže mi je to nego oni koji se pokušavaju šaliti dok ti guraju prste , ali ako ga bilo što pitaš sve će ti objasniti bez problema.

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ima samo jedno pitanje...Je lit o visok, skladno građen muškarac, tamnije guste kose i pomalo duguljastog lica? I čiiiini mi se da mođda nosi naočale, starost cca 45?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Nisam kod doticnog dr i ne znam ga. Zvuci ok. Ja osobno ne volim kad se panicari oko uredne trudnoce. Nije bolest. Ako je rizicna, je rizicna. Drugi par cipela...

  17. #17
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Visok je, mršav, sijed... Mislim da ima preko 50 godina i nosi naočale.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    2

    Početno

    A kakav je za otvaranje komplikacija u trudnoći? Jel radi probleme ili otvori ako tražite?

  19. #19
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Pa valjda otvori ako imas indikacije..kako to mislis ako trazis?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    77

    Početno

    Da malo podignem temu...nadam se da će biti od pomoći
    Dr.Raiču idem godinama, po preporuci poznanice koja je imala puno problema sa "iznošenjem trudnoće", ako sam se dobro izrazila. Sada ima dvoje dječice!
    Moje osobno iskustco je pozitivno. Jako lijepo uređena ordinacija s obzirom na državnog ginekologa gdje sve odavljate preko HZZO-a, odličan 3D ultrazvuk.
    Kao osoba je jako stručan, ništa mu nije teško objasniti, možete pitati što god Vas volja. Vrlo je strpljiv i izuzetno oprezan (sex je zabranio čim sam zatrudnila i bacio me na strogo mirovanje - ok, i dijagnoza za to je bila tu). Osobno, to ne smatram za loše je on jedan od onih doktora koji se svakoj pacijentici posvećuje s jednakom pažnjom. Najveća prednost - njegova stručnost, opremljenost ordijacije kao kod privatnika (prvenstveno,ultrazvuk) a sve preko HZZO-a.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    2

    Početno

    jel neko možda zna kad dr.raić ide na godišnji

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    2

    Početno

    ako neko zna kad je dr.raić na godišnjem,molila bi odgovor..hvala

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    Evo 2.8.2013 sam rodila svoju srečicu,i iskreno da nije bilo de Raića vrlo vjerojatno ne bi bilo ni moje Magdalene.Slušala sam sve upute i savjete.

  24. #24
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Da malo podignem temu. Kakav je doticni kad je u pitanju izdavanje uputnica i recepata?
    Trudna sam 4. put al trudnocu vodim privatno. Trebao bi mi neki ginekolog samo za uputnice.
    Kako nisam nigdje upisana on mi je najblizi mislila sam se kod njega upisati.
    Ili ako netko ima neki drugi prijedlog slobodno moze i na pp poslat

  25. #25
    evey avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    190

    Početno

    Savjetovala bih da ipak odabereš nekog drugog ako možeš negdje drugdje otići. Imam jako loše iskustvo s njim, ne bih sad ovdje sve pisala, ima dovoljno i na drugim mjestima napisano.
    Ne znam kakav je samo za uputnice, ali ne bih ga nikad ni samo za to izabrala. Prvu trudnoću mi je on vodio, a na početku druge sam srećom pobjegla od njega.

  26. #26
    petrunjelazg avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa Vidi poruku
    Da malo podignem temu. Kakav je doticni kad je u pitanju izdavanje uputnica i recepata?
    Trudna sam 4. put al trudnocu vodim privatno. Trebao bi mi neki ginekolog samo za uputnice.
    Kako nisam nigdje upisana on mi je najblizi mislila sam se kod njega upisati.
    Ili ako netko ima neki drugi prijedlog slobodno moze i na pp poslat
    on ti ne prima nove pacijente ako je trudnica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •