Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: rast gestacijske vrecice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    8

    Početno rast gestacijske vrecice

    Pozdrav svima!
    Ima lli iko slicno iskustvo:
    Prvi dan zadnjeg ciklusa mi je bio 3.3. Nakon izostanka menstruacije uradila sam kucni test i pokazao je jedva vidljivu drugu crticu. Na UZV (prema kalendaru 6 tjedana) vidljiva GV u maternici, bez vidljivog ploda i otkucaja. Prema mojoj racunici trudnoca je barem tjedan manja.
    Tjedan dana nakon prvog UZV primjetim lagano krvarenje, tocnije iscjedak obojen s nekoliko kapi krvi. Nista obilno, samo kad se obrisem nakon mokrenja. Odmah odem kod dr koji na UZV jos uvijek vidi GV (velicina 4 mm, kalendarski trudnoca 7 tjedana). Nije uocio nista sto bi moglo uzrokovati krvarenje. Dobijem terapiju dabroston 3x1 dnevno i preporuku da se ne naprezem previse. Pitala sam trebam li mirovati strogo, rekao mi je damogu normalno ici na posao, samo da se ne naprezem previse. Kontrola za tjedan dana. Dan prije kontrole primjetim jaci iscjedak, roskast, kao lagana sukrvica, a ujutro smedjkast iscjedak. Na UZV dr vidi samo GV 6,3 mm, plod ne vidi. To je bilo jucer. Opet mi je rekao da ne trebam strogo mirovati, vec umjereno obavljati sve normalne aktivnosti. Brine ga sto GV nije vise narasla u ovih tjedan dana. Teoretski je moguce da je trudnoca manja od 8 tjedana (koliko je sada po kalendaru). Rekao mi je da dodjem na kontrolu za tjedan dana ili prije u slucaju veceg krvarenja. Nocas sam imala pojacan rozi iscjedak i ostala sam kuci. Cijelo jutro kopam po forumu i ludim. Cas mi se cini da je sve gotovo, a onda opet procitam nesto i vrati mi se nada. Osluskujem tijelo i trzam na svaki mig. Nemam neke bolove, samo lagani PMS osjecaj.
    Opsirna sam, oprostite na tome. Moje pitanje je zapravo slijedece: Koliko bi trebala GV porasti za tjedan dana?
    Unaprijed zahvaljujem na odgovorima!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Podigla sam topic na KRUŽIOCI TRUDNICA -Nema bebe-ipak je ima...
    Pa si čitaj...
    Sretno!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala Gago! Cestitam na ! Procitala sam tu temu vec nekoliko puta i ona mi ulijeva nadu da sve moze ispasti dobro. Prebacujem sebi sto sam rano otisla na pregled, ali nakon krvarenja u 7 ntjednu bih svakako otisla do dr. U prvoj trudnoci nisam imala pojma o ovakvim problemima, srecom.
    Brine me sto je dr zabrinut sporim rastom unutar tjedan dana, a pored toga iscjedaak mi se pojacao od jucer. Sad vec moram staviti ulozak, a iscjedak je zarko crvene boje. Nemam nikakve izrazene bolove. Cekam.

  4. #4
    MalaRiba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    369

    Početno

    Dižem temu iz prašine, puna nade da netko zna koliko treba gestacijska vrećica narasti u tjedan dana.

    Moj slučaj: 1. UZV 6+2 tt : gestacijska 8,2 mm, pravilnog oblika
    2. UZV 7+3 tt: gestacijska 11,4 mm, plus žumanjčana, pravilnog oblika.

    Moguće da je bila kasnija ovulacija.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni je na 6+2 GV bila 17*11 mm, bez otkucaja srca. Na iduci uzv sam isla 2 tjedna kasnije, sve je bilo u savrsenom redu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •