Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: muški klimakterij

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    129

    Početno muški klimakterij

    otac mi ima 54 godine i u depresiji je već neko vrijeme. inače je poznat po svojoj vedroj i optimističnoj naravi, a sada je užasno pesimističan., tužan, nervozan, slabo spava, jede...ima veliki pritisak na poslu, što samo dodatno potiče njegovu depresiju. mi svi u obitelji mislimo da veliku ulogu u njegovoj depresiji igra i klimakterij, pa molim sve one koji imaju sličnih iskustava da pomognu sa savjetima. Je li to za posjetiti psihijatra, ali će jednostavno proći samo od sebe?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Sto ti znaci neko vrijeme? Ako je on takav mjesec, dva ili vise, dobro bi bilo da ode nekom psihoterapeutu. Kod psihijatra moze dobiti lijekove i oni mu mogu donekle pomoci da se bolje osjeca, ali bi bilo dobro da radi na uzrocima toga sto ga muci. Naravno, uvijek je moguce da mu se stanje popravi samo od sebe, ali cemu cekati. Ako on pristaje radije mu pomozite odmah.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    I ja bih se ubacila s pitanjem.
    MM ima sličnih problema, s istim opisom, čak i preopterećenje i nezadovoljstvo poslom. Drukčije je samo to što mu depresivna razdoblja traju 7-10 dana pa prođu na sljedećih par tjedana, pa opet tako. Bio je na nekoliko razgovora kod psihijatra. Već od samog razgovora MM bi se puno bolje osjećao. Vrlo često pomogne mu i razgovor sa mnom u mirnoj atmosferi (imamo dvije klinke ispod 3 godine i mirna atmosfera nije redovna pojava). Psihijatar mu je rekao da bi mogao na grupnu terapiju, ali je riječ o privatniku i nemamo baš love za to.
    Moje pitanje glasi: kako doći do psihijatra ili psihologa preko socijalnog? Doc opće prakse rekla je da oni više nemaju ovlasti upućivati psihologu. I preporučila nam toj privatnog psihijatra (?!). Kako dolazite do svojih psihoterapeuta?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    129

    Početno

    baš ovaj najgori oblik traje nekoliko dana, od kako je počeo jači presing i problemi na poslu. rado bismo ga nagovorili da ode kod psihijatra, ali nije lako čovjeka od 54 godine nagovoriti ni da pođe u zubara, a kamoli kod psihijatra. ako netko možda zna nekog dobrog psihoterapeuta na području Splita, molim za preporuku...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •