Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Strah od poludjele mase?

  1. #1
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno Strah od poludjele mase?

    MM je postavio teoriju kako je opet došlo vrijeme luđaka, kao poslije rata, a koji su sposobni učiniti nevjerojatna sranja pa je bolje izbjegavati masovna okupljanja.

    Cijela priča je krenula od ovog događaja.
    Naime, živimo u blizini tog bajera (sto metara) i gotovo smo svakodnevno tamo. Bomba je bačena u nedjelju (nismo bili kod kuće i nismo ništa čuli), a u ponedjeljak smo Maša i ja išle prošetati među štandovima, vozile se na ringišpilu. Čula sam kako ljudi pričaju o nečemu, vidjela policije više nego obično, no nikada mi ne bi palo na pamet da bi netko mogao napraviti ovako nešto.

    Prvo smo čuli kako se radi o konkurenciji. Ekipa koja je do ovih godina držala šator u kojem se prodavala cuga i klopa ove godine nije dobila pravo na najam pa se osvetila. No, tko bi normalan tako nešto napravio?

    MM i ja inače nismo tipovi za takve pučke veselice i ne posjećujemo ih. U gužve smo išli samo kada bismo išli na koncerte (a i to nismo već godinama). Ovdje smo vodili dijete zbog lunaparka, no nakon ovoga sam se stvarno zamislila.

    Ok, nisam baš paranoik kao MM. On tvrdi da su ljudi totalno zamračili, stanje u društvu je takvo da se bijes ljudi akumilira ili u prosvjede kojih smo bili svjedoci ili u ovakva sranja.
    Ja nekako ne mogu povjerovati da postoje osobe koje bi mogle nauditi nedužnim ljudima i djeci (na bajeru uvijek ima djece), ali to sam ja, Imagine i ta sranja !

    Što vi mislite o tome?

  2. #2
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

  3. #3
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ja se često vodim u životu raznim mudrostima moje bake koja kaže "Što je suđeno nije izgubljeno" što je slobodan prijevod jedne slovačke poslovice, ali vjerujem ako mi je suđeno da će me naći bilo gdje. Pa se uopće ne brinem. Normalno da ipak oprezno vozim, djecu vežem, ne vodim ih na utakmice i ne puštam da budu sami u Dravi, ali to je to.
    Iako mogu reći da se slažem s tvojim suprugom da se nasilje generira i u nekakvim intervalima više ili manje ispoljava.
    Na ratnim područjima na žalost ima više ostataka oružja koje je (budući da je od rata prošlo toliko puno vremena) listom u rukama budala, jer samo budala do sada može čuvati bombu. Pučke veselice ne volim pa na njih ne idem.

  4. #4
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Iako sam optimist i cesto ljude i zivot promatram ruzicastim naocalama ipak se duboko u sebi slaze sa TM-om. Ljudi su prepuni bijesa, nepravde se stalno dogadaju i nerijetko netko ne vidi drugi nacin nego nasilje i agresiju.
    Meni su ratovi dovoljan dokaz, potpuno su besmisleni, vecina ljudi ide u njih jer mora ali ima i onaj dio koji jedva doceka da se izivljava nad "neprijateljem" i da to bude opravdano.

  5. #5
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ja se oduvijek bojim mase i jako cijenim kad netko misli svojom glavom.

  6. #6
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    strašno!!!!

  7. #7
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    ja se oduvijek bojim mase i jako cijenim kad netko misli svojom glavom.
    Ma da, ni ja ne volim masu, općenito gužve, trpanja na štandove s besplatnom hranom, cugom, ovim, onim... Ovo mi je bila fora jer nam je lunapark gotovo u dvorištu, i inače se šetamo pored i oko bajera.
    Masa me uvijek naživcira, to naguravanje, gdje te svako malo netko nagazi... pogotovo mi dižu tlak oni koji puše u takvoj masi pa ne znaš hoće li te tko zakačiti cigaretom. S djetetom inače nikada nismo bili u takvoj gužvi. Nas dvije smo našom prečicom došli do ringišpila, pogledali malo ostale, kupile balon i otišle u trgovinu.

    No, kad se sve to stavi na stranu, mene i dalje zabrinjavaju luđaci koji ne prežu od takve idiotarije - zavezati ručnu bombu za šator, ili se uopće pojaviti negdje među ljudima i malom djecom s oružjem.
    Zapravo mi je prestrašno što još uvijek, 20 godina nakon rata ima onih koji čuvaju oružje koje je često na dohvat ruke njihovoj djeci.
    Mislim da bi država trebala biti puno, puno stroža prema takvima. Znam da nemaju prava, ali ja bih kod svake sumnje takvim osobama pretresla stan, kuću.
    Zar nemamo dosta minskih polja koja čekaju čišćenje, koliko još minskih polja ima u kućama bivših branitelja, ali i ne samo njih nego kojekakvih budala kojima je zabavno zezati se s tako opasnim stvarima.
    A kao što reče MM, opet je došlo neko čudno vrijeme.

  8. #8
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Kako bi reko Mrgud štrumf Ja mrzim mase. Klaustrofobija me hvata od 8 ljudi na nedjeljnom ručku a kamoli od bilo kakvih javnih okupljanja. I da, imam lagan strah da negdje u masi čući neki manijak. Kad sam bila u Londonu na nekom, a ne znam što je to bilo, na Nothing Hillu neki festival, sukobile se 2 bande od po 20 kretena od 18-19 godina, svaki u ruci pištolj, dojahali policajci, ljudi poljegali na pod, vriska, ludilo....e usrah se od straha, a ja na 10 metara od tih kretena! Užas.

  9. #9
    Iz pera tate avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    43

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    MM je postavio teoriju kako je opet došlo vrijeme luđaka, kao poslije rata, a koji su sposobni učiniti nevjerojatna sranja pa je bolje izbjegavati masovna okupljanja.
    ludila je uvijek bilo. sad je samo zbog lake dostupnosti informacija (i popularnosti- mediji to serviraju jer raja voli čitati) to sve puno vidljivije.

    ja nemam toliko strah kod masovnih okupljanja nego kod obicne skole (mada su i to na neki nacin masovna okupljanja) Danasnja djeca su se otela kontroli, jadni, izgubljeni u moru informacija i zbunjenog liderstva roditelja (neznanje i nezainteresiranosti). I ta djeca odrastaju i tu je tek prava frka. Mediji i filmovi puni nasilja nažalost ostavljaju traga.

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nekako ne mogu povjerovati da postoje osobe koje bi mogle nauditi nedužnim ljudima i djeci
    nažalost budala uvijek ima i biti će. Ne razumijem ih ali ih ima.

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    On tvrdi da su ljudi totalno zamračili, stanje u društvu je takvo da se bijes ljudi akumilira ili u prosvjede kojih smo bili svjedoci ili u ovakva sranja.
    "
    ima puno njih koji su zamračeni ali ima i puno njih kojima je toga dosta i streme prema svjetlu ,)

    Za kraj... uvijek se neko s..nje moze dogoditi. No jedno je sigurno. Od brige nikad nikakve koristi. Dobro je biti oprezan, ali uvaljati se u brigu nije neka dobitna kombinacija.

  10. #10
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Iz pera tate prvotno napisa Vidi poruku

    Za kraj... uvijek se neko s..nje moze dogoditi. No jedno je sigurno. Od brige nikad nikakve koristi. Dobro je biti oprezan, ali uvaljati se u brigu nije neka dobitna kombinacija.
    s ovim se potpuno slažem

  11. #11
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Prošlog mjeseca bila sam na koncertu Parnog valjka. Negdje na polovini koncerta, desilo se nešto na pozornici, i svi muzičari su je napustili(kasnije smo saznali da se neki kabal pokvario). Kako niko ništa 15-tak minuta nije saopštavao, masa se malo uskomešala, a onda utihnula. Odjednom, ja, sva oznojena i vesela, sjetih se rata. I mase u ratu, koja kliče "svojima". Kada se probude zli duhovi mase, nema povratka, i veoma je teško i najnormalnijem dozvati se pameti i promijeniti nešto. Jer ili si u masu ili si neprijatelj. Ovo pričam jer se sjećam maminih i tatinih prijatelja, divnih ljudi "druge" nacionalnosti, koji su plakali zajedno sa mojim tatom onoga dana kada smo odlazili, a ništa, ništa nisu mogli promijeniti. Jer oni tada nisu bili masa. A masa u najkriznijim vremenima uvijek odlučuje.

  12. #12
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    ja se oduvijek bojim mase i jako cijenim kad netko misli svojom glavom.
    I ja!!! Izbjegavam masu, a imam neki lagani oprez uvijek kad sam s djecom sama jer se baš osjećam s njima ranjivo. Da nebi bilo zabune, radi se o dvije bebe, jedna još ne hoda (11 mj.), a druga je mala i još nema 2.5 g. (o.k. treći mi je veeelika beba ) ALI da me u šetnji s njima bilo tko napadne i npr. uzme mi torbu, mobitel i sl. ja nisam u stanju trčati za njim niti ikako drugačije reagirati nego samo instinktivno da njih dvije zaštitim i zato se osjećam ranjivo. To npr. nije veće dijete kojem ćeš reći da te tu čeka ili da zove pomoć jer mlađa ne hoda, a starija hoda i može u trenu završit pod autom... Joooj, bolje da ne razmišljam puno o crnim scenarijima...

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    "Danasnja djeca su se otela kontroli, jadni, izgubljeni u moru informacija i zbunjenog liderstva roditelja (neznanje i nezainteresiranosti). I ta djeca odrastaju i tu je tek prava frka. Mediji i filmovi puni nasilja nažalost ostavljaju traga."


    Slažem se s ovim. Neki dan ispred naše zgrade, bila je skupina od 10-ak tinejđera koji su čistili podrum od jednog stanara. Susjedi su vodili unuku iz vrtića staru 2,5 godine i rekli su im nek ne galame toliko pred zgradom. Na to su ih klinci (15-ak god.) počeli vrijeđati, došlo je do naguravanja jer su čovjeku podmetnuli nogu kad je vodio dijete (ili čak nosio, nisam sigurna) pa je jednog od njih udario. Srušili su ga dolje i trojica ga je počela udarati nogama, žena je vikala i zvala pomoć a dijete vrištalo, mala je skoro doživjela živčani slom kad je gledala kak joj dečki tuku dedu.
    Ljudi su pozvali policiju i čula sam kroz prozor kak je jedan mali pametnjaković kometirao da će sad taj čovjek još platiti 5000 kn kazne jer je udario jednog od njih a oni su maloljetni.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    @sirius

    klinci su cistili podrum i dodje tip i pocne im soliti da se zgase? kao prvo, sa kojim pravom

    iskreno, da li imas pojma tko je prvi poceo sa fizickom napadom? jesi vidjela ili prepricavas

    ja tvoju pricu vidim ko klince koji su radili nesto konkretno i korisno kojima je tip dosao i poceo drobiti i nekako nisam sigurna tko je prvi poceo sa fizickim obracunom

    opet iz tvoje price on je bio taj koji je prvi udario

    nemam pojma sto je bilo ali tvoja prica je suplja, ne drzi vodu a iz price se vidi na cijoj si strani

  15. #15
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pa i da je počeo "drobiti" ne vidim zbog čega bi ga trebali tući?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    pa veli da je on nekog prvi lupio

    moje iskustvo je da si dobar dio ljudi daje za pravo nasrtati na druge cisto zbog toga sto imaju vise godina i ocekuju da ih se slusa

    mene je podsjetilo sve skupa na pricu kad sam setala pesu po utrinama i naletila na oca koji je sibao klinca (mlatio sibom po ledjima) i kad sam su umjesala da prestane, da cu zvati policiju, da nema pravo tip se uredno okrenuo da me krene mlatiti nakon sto me nije uspio izvrijedjati jer lajem uspjesnije i argumentiranije od njega

    sjecam se kad su se muskarci na pragu klimakterija i u klimakteriju ne jednom zaletali na tudju djecu jer su recimo preglasno igrali nogomet na igralistu i sjecam se kad ih je tu istu djecu isao braniti tip od 20-ak godina. stariji se nije puno dvoumio da nasrne fizickina tipa od 20-ak godina koji je pokusavao zastititi djecu (ne svoju) i onda je taj stariji dobio po tamburi
    Posljednje uređivanje od stray_cat : 30.06.2011. at 12:26

  17. #17
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ma dobro, ti si imala ovakvo iskustvo, ja onakvo, sve pet. ali i dalje ne vidim razlog zbok kojeg su ga po tebi opravdani iscipelarili? niti igdje piše da je on prvi udario? generalno mi je to mlaćenje preodvratno i ne želim da mi ga itko pokušava opravdati, a pogotovo ako nije prisustvovao i ni ne zna što se sve dogodilo. ne branim nasilnike ni stare ni mlade.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ma dobro, ti si imala ovakvo iskustvo, ja onakvo, sve pet. ali i dalje ne vidim razlog zbok kojeg su ga po tebi opravdani iscipelarili? niti igdje piše da je on prvi udario? generalno mi je to mlaćenje preodvratno i ne želim da mi ga itko pokušava opravdati, a pogotovo ako nije prisustvovao i ni ne zna što se sve dogodilo. ne branim nasilnike ni stare ni mlade.
    Slažem se s ovim. Neki dan ispred naše zgrade, bila je skupina od 10-ak tinejđera koji su čistili podrum od jednog stanara. Susjedi su vodili unuku iz vrtića staru 2,5 godine i rekli su im nek ne galame toliko pred zgradom. Na to su ih klinci (15-ak god.) počeli vrijeđati, došlo je do naguravanja jer su čovjeku podmetnuli nogu kad je vodio dijete (ili čak nosio, nisam sigurna) pa je jednog od njih udario.

  19. #19
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    jer su čovjeku podmetnuli nogu kad je vodio/ nosio dijete.taj si dio baš lijepo preskočila

  20. #20
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    molim te nemoj me sad secirati kako to da je u redu da on njih udari, blablabla, nisam ti ja od onih što krate dane mrcvarenjem neistomišljenika. da su meni podmetnuli nogu dok sam nosila / vodila dijete bilo bi svašta. djeca od 15 godina koja cipelare odrasle/neodrasle ljude jednostavno su divlja i neodgojena. točka.

  21. #21
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    molim te nemoj me sad secirati kako to da je u redu da on njih udari, blablabla, nisam ti ja od onih što krate dane mrcvarenjem neistomišljenika. da su meni podmetnuli nogu dok sam nosila / vodila dijete bilo bi svašta. djeca od 15 godina koja cipelare odrasle/neodrasle ljude jednostavno su divlja i neodgojena. točka.
    dodala bih, i opasna
    inače sve potpisujem
    neiživljeni su, obijesni i ne znaju što bi sa sobom, ponese ih i ajmo... mogli su ubiti čovjeka

    da se razumijemo, ne branim ja te isfrustrirane babce, ima i njih svakakvih,
    nedavno je MM išao na posao, busom, kao i obično
    i gura njega jedan deda koji je inače vječito u busu, neka se pomakne s njegovog mjesta i MM se ne pomakne, a ovaj izgura dvije klinke koje su bile pokraj MM i deda stane
    istovremeno, neka baba galami na klince odzada jer joj se ne žele ustati (ok, to ne opravdavam) i nekoliko puta ide do vozača tužakati ih i traži da ih izbaci iz busa na što joj jedna cura kaže: koliko puta ste otišli do vozača, mogli ste ići i pješice... tu baba poludi i udari ju šakom u glavu i izbije staklo iz naočala
    ljudi su svi ostali šokirani, digli frku na babu, tražili da ju vozač izbaci iz busa, e tu se baba primirila, bus stao... ma, kaos živi
    i na koga da se ti klinci ugledaju kad ni starci nisu više normalni?

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ljudi su sve agresivniji i stari i mladi i sve manje imaju obzira prema drugim ljudima.

    U konkretnom primjeru radi se o vrlo mirnom i normalnom čovjeku koji je dečka ošamario nakon vrlo ružnih i prostačkih uvreda njegovoj ženi i pokušaja da njega sruši kad je bio s malom unukom. Problem je u tome što klinci znaju da im ni policija ne može ništa ako imaju manje od 16 god. a u svim sranjima kaj rade imaju i podršku svojih roditelja. Npr. roditelji dečka koji je pokupio šamar su protiv našeg susjeda pokrenuli sudsku tužbu. Prije 30-ak godina taj bi dobio šamar i od policajca i od svog starog.

    Ja sam invalid i hodam s hodalicom, ne izlazim previše među ljude, ali npr. i kad sam bila u toplicama na rehabilitaciji bojala sam se gomile ljudi jer su jako nepažljivi i bilo me strah da ne padnem, jer mi je bilo dovoljno da me netko lagano gurne. Ovih klinaca se bojim da me ne sruše namjerno, iz fore. Ja bih se sva razbila a njima ništa ne bi bilo. Osim ako bi ih možda MM uhvatio ali onda bi on ispao zlostavljač djece i valjda bi završio u zatvoru.

  23. #23
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    pa veli da je on nekog prvi lupio

    moje iskustvo je da si dobar dio ljudi daje za pravo nasrtati na druge cisto zbog toga sto imaju vise godina i ocekuju da ih se slusa

    mene je podsjetilo sve skupa na pricu kad sam setala pesu po utrinama i naletila na oca koji je sibao klinca (mlatio sibom po ledjima) i kad sam su umjesala da prestane, da cu zvati policiju, da nema pravo tip se uredno okrenuo da me krene mlatiti nakon sto me nije uspio izvrijedjati jer lajem uspjesnije i argumentiranije od njega

    sjecam se kad su se muskarci na pragu klimakterija i u klimakteriju ne jednom zaletali na tudju djecu jer su recimo preglasno igrali nogomet na igralistu i sjecam se kad ih je tu istu djecu isao braniti tip od 20-ak godina. stariji se nije puno dvoumio da nasrne fizickina tipa od 20-ak godina koji je pokusavao zastititi djecu (ne svoju) i onda je taj stariji dobio po tamburi
    Ovo s muškim klimakterijem je istina, nažalost, i opasno.
    Daju si za pravo da dijele lekcije, pa i šamare.
    Prije neki dan uredno parkiram - sve pet - a jedan takav lik se unervozio, jer nisam to napravila u speedu i komentira da bih trebala više vježbati.
    Mislim, stvarno, lik je 100% nobelovac.

    Ipak, protivim se nasilju i volim onu: ne čini drugome, što ne bi da tebi drugi čine, a vrijedi i za: ne mlati jezičinom, jer ne bi volio da tebi drugi mlati istim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •