Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Dali ispravnom koristim fizolosku?

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Dali ispravnom koristim fizolosku?

    sa starijom curkom fiziolosku otopinu nisam ni koristila a sada sam manjom svako malo trebam...
    no zapitala sam se dali ja to uopce pravilno radim?

    kod mene to ovako izgleda...
    trenutno je nos u curecem stanju,zastopan...
    imam uvijek dvije sprice koje napunim na 2ml,polegnem curku ,prvo izvadim rucnom pumpicom ,onda naglo spricnem u jednu nosnicu pa drugu (naglo iz razloga sto mi je nemoguca misija lagano istiskivanje dok na drugu nosnicu ne pocne curiti,) ponekad ide lagano a ponekad osjetim otpor u nosnici,vrlo vjerovatno zato sto je zastopan...no iako naglo istisnem izleti uvjek na drugu nosnicu van no ostalo u grlo...na kraju ponovno uzmem pumpicu i izvadim ostatk...onda smo mirni kojih sat vremena dok se nos ponovno ne zastopa...

    sa fizioloskom ispirem po 2-3 puta dnevno...

    dali to radim dobro?dali trebam po vise ml istisnuti?
    curka ima 18mj...

  2. #2
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    On legne na bok i ja mu ušpricam 3 ml u gornju nosnicu da izađe na donju, zatim zamijenimo strane.
    Zar nije dobro što izađe na donju tako se sve pročisti.

  3. #3
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    da i ja obavezno okrenem glavu da u gornju spricam a u donju izlazi...

  4. #4
    mlada.majka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    94

    Početno

    E ovako da ti ja ispričam svoje iskustvo s fiziološkom...Moja s kad je bila 4mj je završila u bolnici zbog bakterije u nosu,prije tog joj je nos bil začepljen svo vrjeme od kad se rodila,znači to je pokupila čim se rodila...U bolnici su joj čistili nos svaka 4 sata prije jela i to tako 5ml u jedu nosnicu naglo,i 5ml u drugu isto tako,ništa nebi smjelo izači van na drugu nosnicu nego sve u grlo i onda bi taj sekret trebala povračat ili pokakat...mi još uvjek tako radimo i kad je zdrava i kad je bolesna...Naravno kad je zdrava ništ ne ispovrača,a kad je bolesna uredno ispovrača sav sekret i bude joj vidno lakše...Ima godinu i pol i nije joj to nikakav problem štoviše čak se i raduje tom jer zna da če joj biti lakše...eto toliko

  5. #5
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ja uštrcam 5ml u jednu, 5 u drugu, dobar dio izleti van kroz nos, a jedan dio i proguta. to radimo sjedečki, curka ima dvije godine..

    zašto ne bi smjelo van kroz nosnicu? btino je da izađe..

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Prvo fizioloska pa onda ide izvlacenje, najbolje bi bilo aspiratorom na usisivac, rucne pumpice nisu bas najsretnije rjesenje. Zasto ne bi smjelo na drugu nosnicu van? Pa tako je najbolje! Bolje nego da sve ode u grlo i na pluca.
    Nakon ciscenja dobro je jos malo fizioloske ulit da se nos navlazi.
    Ja nikad nisam gledala mililitre, sA Svenom smo bili kod otorinca kad je imao svega 2 tj. i tamo mi je doktorica rekla da mu i kantom mogu uljevat fiziolosku kad je nos zacepljen.
    Tako da malenom uspricam punu onu malu spricu a Svenu onu veliku.
    Posljednje uređivanje od koksy : 14.11.2011. at 12:54

  7. #7
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    a meni je 2ml puno sada sam isla spricu puniti na 5ml pa to mi je ogromno...davi se na 2ml a kako ce biti onda na 5ml ...aj,jaj

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa zato i stavis dijete na bok da ne ode sve direkt u grlo.

  9. #9
    mlada.majka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    94

    Početno

    Ma zapravo nemam pojma zašto nesmije izač van,ma zapravo smije al bolje je ako sve proguta onda to ispovrača ili pokaka...šta ja znam tako mi je dr rekla,a nikad nisam pitala zašto baš tako...svako če napravit kako je njegovom djetetu najbolje,naravno ako se djete davi i jedva proguta i 2ml,zašto ga patiti s 5,sve ovisi o djetetu,a na kraju je najbitnije da djete može disat,a kako čemo to postič to je relativono...jel tako???

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    meni su rekli u Vinogradskoj da nalijevamo svakih sat vremena po 2-3 ml u svaku nosnicu, savjet je išao dotle da je rečeno da onu malu bočicu od decilitar mogu potrošiti u dan ili dva - osobno mi je to uvijek bilo malo previše, ali ako je zaštopan nos onda nemam milosti i svako malo nalijevam

    s prvo dvoje djece sam usisavala ustima s cjevčicom za infuziju, sada imam aspirator na usisavač

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •