Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Fina i brza čokoladna torta

  1. #1
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno Fina i brza čokoladna torta

    Evo da i ja podijelim nešto konkretno sa vama

    Sočna čokoladna torta

    2,5 dcl vode
    0,6 dcl mlijeka (obratiti pažnju na nulu ispred )
    250 g margarina
    275 g šećera
    200 g čokolade
    2 jaja
    aroma vanilije 1 žličica
    _________________________________________

    260 g brašna glatkog
    1 žličica kakao
    1 žličica sode
    _________________________________________

    slatko vrhnje, čokolada
    _________________________________________

    Na vatri otopiti margarin, šećer, čokoladu, vodu, mlijeko i mješati
    dok se ne rastopi.
    Staviti u frižder na hlađenje i u hladno dodati blago razmučena jaja i aromu vanilije. I naravno promješati.

    Promiješati brašno sa kakaom i sodom pa spojiti sa gornjom smjesom
    mikserom umjerene brzine. Izlijati u kalup za tortu.
    Peći na 135 stupnjeva 90 min.
    __________________________________________________ _________

    Ja umjesto margarina stavim maslac i malo manju količinu od gore navedene.
    Dok je biskvit pečen ostaviti da se hladi, cca 200 ml.-250 ml slatkog vrhnja sa cca 3-4 štange čokolade (može manje-više) otopiti na vatri izmješati i prelijati po biskvitu i ostaviti kroz noć da se stisne.

    Ako netko ne želi gornji dio čokoladu-vrhnje, može prelijati samo otopljenom čokoladom...uglavnom prema želji.

    Poanta je u jako finom biskvitu koji je savršen u kombinaciji sa preljevom...uglavnom svima se svidjelo, probajte, brzo je i jednostavno, možda će se svidjeti i vama

  2. #2
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Evo i slike (od Uskrsa) da vam približim dojam https://picasaweb.google.com/KElena0...COzEnuvD9dnaFw#
    Kalup je u obliku srca malo mi je bilo teško izvaditi pa mi je došlo do nezgode, ali dobro, bilo je ukusno.

  3. #3
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    izgleda odlično, probat ću slijedeći put kad ću raditi čokoladnu tortu, dosad sam uvijek radila ferrero rocher, ali ovo mi se čini kao odlična alternativa, ne da mi se više stalno istu raditi

  4. #4
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Može se to i kao kolač u neki manji protvanj sasvim je svejedno,
    dok sam prvi puta to radila stavila sam previše mlijeka, donji dio biskvita bio je toliko sočan,
    skoro kao puding , ali unatoč tome bilo je prefino, nakon smanjene količine mlijeka ispala je jednostavno savršeno.

    Taj biskvit imam namjeru iskoristiti za izradu rođendanskih torti, pa prerežem....jedva čekam

  5. #5
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    a ja baš u potrazi za idealnim biskvitom rođendan
    misliš da bi se ovaj biskvit mogao rezati bez problema

  6. #6
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Čuj ja planiram uskoro, ali nisam još, u svakom slučaju mislim da bi svakako trebalo biti jaako dobro (ne vidim zašto nebi).
    Ako probaš javi dojmove.

  7. #7
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Mene to podsjeća na hola kocke, nešto slično. Te hola kocke su fantastične pa je vjerovatno i ova torta.

  8. #8
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi uskoro slavimo rockas, pa cu je napraviti za probu.
    Mali zeli cokoladnu tortu, a ova mi se cini sroz super za djeciji rodendan.

  9. #9
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja sam ovaj Uksrs radila jednu od bržih čokoladnih torti što se tiče izrade vjerojatno jer sam je radila naknadno kad sam skužila da nas je malo više na listi- ispekla sam žuti biskvit sa kokosom (4 jaja, pola šalice brašna, soda bikrarbona, šalica kokosa, malo jogurta) na tanko u većem protvanu. Izrezala krug po kalupu za tortu i stavila na dno i obložila strane - može se napraviti i sa piškotima ako treba biti hiper brzo- izmiksala vrhnje za šlag (pravo ne hola)bez dodavanja šećera ohladila malo, umješala nutelu (zapravo neki kakao lješnjak namaz, ali nebitno), ulila u kalup i stavila da se hladi, gore posipala lješnjak krokant. Najbolje da stoji par sati ili cijelu noć u frižideru da se nutela i šlag stisnu i onda se lijepo reže. Nitko mi nije vjerovao da je takva pljuga recept, svi su mislili da je to neki ganache, mousse, da se otapa na pari, ma jok , recept pljuga, a jako fino

  10. #10
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    a da li je taj biskvit deblji ili tanji.Tražim neki recept za bogatu,ali laganu čokoladnu tortu za dječji rođendan,ali da ima minimum biskvita ili tanki i da je bez oraha.I koliko bi mi mase trebalo za tu tortu,ali da je četvrtasta i veličine one tepsije za rol.I da li je mogu ukrasiti šlagom tako da gore mogu staviti pokrivku jer malac je naručio Bumbu i Bumba mora biti.Ovo mi je HITNO jer rođendan je tu.

  11. #11
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A čuj, ako misliš na onu tanku tepsiju orginal od rola pa vjerovatno bi ispala tanja verzija biskvita, ali opet ne pretanka.

    Ova gore količina je za okrugli kalup i recimo da biskvit ispada debljine cca. 4 cm, e sad,
    ti ga želiš izlijati u tepsiju, ali mislim da cijela količina neće stati u tu tanku tepsiju, možda bi malo dublja ipak bila bolja.

    I onda ako si spretna u rezanju velikog biskvita pa da ga režeš na pola

    Ili da biskvit podijeliš na dva dijela i ispečeš jednu polovicu pa drugu.
    Onda bi bile valjda toliko tanke kako ti želiš?

    Ali onda više ne dolazi do izražaja finoća i okus ovog biskvita, prema tome bi bilo kakav biskvit bio dobar ili?

    Nisam isprobala, ne mogu garantirati, treba probati.

  12. #12
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    moj biskvit je tanki -od 4 jaja na veliki protvan za pećnicu, a gore tona kreme. MOže pokrivka na to, samo izostavi lješnjak krokant

  13. #13
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    U ovu tortu idu cijela jaja, ne radi se "snijeg"?

  14. #14
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Dužna sam tu par ispravki jer radila sam za rođendan torte i ovu iskoristila za biskvite, naravno da je bilo mmmm i ostali su stvarno bilo zadovoljni.
    Anemona ovo je odgovor i za tebe
    Ali...došlo je do male greške kod prepisivanja recepata i ..uglavnom..

    Ovu stavku:
    'Staviti u frižder na hlađenje i u hladno dodati blago razmučena jaja i aromu vanilije. I naravno promješati'

    Zamijeniti za
    'Staviti u frižder na hlađenje i u hladno dodati blago razmučene žutanjke i aromu vanilije. Polako dodati snijeg od bjelanjaka. I naravno promješati'

    Ispričavam se na pogrešci, radila sam bez snijega i bila je fantastična (ali primjetila sam da nešto baš ne štima), ali ovako sa snjegom je naravno to stvarno to i po izgledu.
    Moje oduševljanje sa tom tortom je ostalo isto.

    Još par savjeta, najbolje ispadne u kalupu 24 cm, dok je u kalupu 28 cm isto ok, ali ne dovoljno visoka za npr. izrezati tri biskvita za izradu torte.
    Također je najbolja u kombinaciji sa nečim sočnim, npr. ja sam koristila i kremu od pudinga i stvarno je pasalo uz nju.

    Evo ovo je slika moje (bez snjega, sa snjegom znači ispada još rahlija), jedino što nisam stručnjak u rezanju biskvita pa mi malo pobjeglo krivo...
    https://picasaweb.google.com/KElena0...14246991083314

  15. #15
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    ne mogu vjerovati da je ovo bez snijega!
    Mljac! Moram probati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •