Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Najenobicnija uspavljivanja

  1. #1
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno Najenobicnija uspavljivanja

    Nisam bila sigurna da li da ovo stavim na 0-1, gdje mi trenutno spadamo, pa sam se ipak odlucila ovdje. Naime, sinoc kada se Zach toliko rasplakao kada sam mu 49-i put izvukla bradavicu iz usta po savjetu iz knjige E. Pantley "No cry..." i kada je na kraju zaspao MM-u na rukama, a on je bio na orbitreku, palo mi je na pamet otvoriti ovaj topic.

    Dakle, koja su vasa iskustva naludjih, najsmjesnijih uspavljivanja bebaca? Skoro svi od nas smo bar jednom prosli kroz situaciju "mission (almost) accomplished" kada bismo uspjeli staviti bebu u krevet a da se ne probudi, i ostali skvrceni na krevetu 10-ak minuta cekajuci da dobro ucvrsti. I onda, - izdajnicki krevet ili parket koji skripi, pa cak i nase koljeno koje bi skljocnulo u momentu kada napustamo sobu, bi probudilo bebicu i sve bi pocelo ispocetka.

    Nasa normalna uspavljivanja ukljucuju:
    1. uspavljivanje na siki
    2. uspavljivanje na rukama
    3. uspavljivanje hopsanjem na gimnastickoj lopti

    Nasa neobicna uspavljivanja:
    1. na rukama ali da se pri tom zestoko skace gore-dolje po krevetu
    2. na orbitreku, sto je veci otpor to on brze zaspi.

    Da cujem vasa iskustva...

  2. #2
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Ajde nadmaši ovo:

    Šetam sobom brzo tamo amo, ona mi na rukama i još usput sisa, a cijelo to vrijeme moram pjevati pjesmicu na koju je navikla (tad je imala 15 mjeseci)
    A, da i ovo mi je smiješno; obožavala je da onom pumpicom za nos joj "pušem" u obraz, to bi je oborilo za 2 sekunde.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno Re: Najenobicnija uspavljivanja

    [quote="momze"]Dakle, koja su vasa iskustva naludjih, najsmjesnijih uspavljivanja bebaca? Skoro svi od nas smo bar jednom prosli kroz situaciju "mission (almost) accomplished" kada bismo uspjeli staviti bebu u krevet a da se ne probudi, i ostali skvrceni na krevetu 10-ak minuta cekajuci da dobro ucvrsti. I onda, - izdajnicki krevet ili parket koji skripi, pa cak i nase koljeno koje bi skljocnulo u momentu kada napustamo sobu, bi probudilo bebicu i sve bi pocelo ispocetka.
    quote]
    kakav podsjetnik na te dane...sve što navodiš momze i slično..
    a najluđe (ujedno i najslađe :šmrc za tim vremenima) bi bilo kad bi je skinula jer joj je uvijek bilo vruće, legla na ssvoje prsi o tako kao valiki nasukani kit s malim kitom provela nekoliko sati na krevetu buljeći u strop (kuhajući se...)

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno Re: Najenobicnija uspavljivanja

    [quote="momze"]Dakle, koja su vasa iskustva naludjih, najsmjesnijih uspavljivanja bebaca? Skoro svi od nas smo bar jednom prosli kroz situaciju "mission (almost) accomplished" kada bismo uspjeli staviti bebu u krevet a da se ne probudi, i ostali skvrceni na krevetu 10-ak minuta cekajuci da dobro ucvrsti. I onda, - izdajnicki krevet ili parket koji skripi, pa cak i nase koljeno koje bi skljocnulo u momentu kada napustamo sobu, bi probudilo bebicu i sve bi pocelo ispocetka.
    quote]
    kakav podsjetnik na te dane...sve što navodiš momze i slično..
    a najluđe (ujedno i najslađe :šmrc za tim vremenima) bi bilo kad bi je skinula jer joj je uvijek bilo vruće, legla na svoje prsi pa tako kao veliki nasukani kit s malim kitom provela nekoliko sati na krevetu buljeći u strop (kuhajući se...)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    vojvodina
    Postovi
    45

    Početno

    he, mi imamo jaako puno vrsta i načina uspavljivanja:
    normalna su nam sva
    -na siki su najčešća:
    -obično uspavljivanje na siki,
    -uspavljivanje na siki dok mm snažno cupka na krevetu,
    -na siki na maminom krilu dok ga njišem (opet ne tako nežno) levo-desno,
    -na siki uz mikser (to je bilo pre, sad je mikser crko)
    -na siki uz muziku - dnevna varijanta - ella fitzgerald (isključivo bossanova)
    -na siki uz muziku - večernja varijanta - disney's lullaby album i baby mozart (to je umesto miksera)

    -kad nije više gladan ili ga svrbe zubići ili mu je već neki očin onda uz nošanje i to:
    -nosi ga mm praveći velike i snažne korake po stanu pevajući: " u svetu postoji jedno carstvo.." samo on izmišlja reči...
    -nosi ga baka(u dnevnoj varijanti kada dođe) šetajući u krug po stanu pevajući "zvoni zvonce, jovan čuva ovce...."
    -nosim ga ja po sobi hodam uz "propadanje" prislonim moje usne na njegovu slepoočnicu pa ga tako ljubeckam do besvesti... (jedino kod mame ne pali pevanje :? )

    i, najsmešnija (mm je zove "studentska" ) varijanta:
    svira muzika, jovan sedi u krilu mm-a i prelistavaju neku knjigu, može biti bilo koja knjiga, a najčešće je neka velika njegova slikovnica, mm kao čita a jovanu samo padne glava za manje od minut!
    ima još varijanti ali nisu tako česte...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    126

    Početno

    Kod nas je najneobičnije uspavljivanje bilo uz šuškanje najlonskih vrećica. To je jedno vrijeme dok je imala 4-5 mjeseci tako odgovaralo mojoj Pat.

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    jedno vrijeme je palila samo šetnja na ciki uz otvorenu vodu

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    54

    Početno

    Usisavanje kuće točno u 10:30

  9. #9
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj maslacak1 prvotno napisa
    Usisavanje kuće točno u 10:30
    oh, boze...
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    jedno vrijeme je palila samo šetnja na ciki uz otvorenu vodu
    mislim....

    Citiraj Gaga prvotno napisa
    -uspavljivanje na siki dok mm snažno cupka na krevetu,
    pa, kako si mogla dojiti uz to!?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    fakat je smješno kad pročitaš tuđa iskustva,al ni kod nas nije bilo niš bolje.
    za dnevno uspavljivanje je obavezna glasna muzika
    kad je G. bio manji uz muziku ga se trebalo nasloniti na rame i hopsati na prstima ko balerina
    D. i L. -ljuljanje na rukama uz mrmljanje pjesme "zeko i potočić" i ni jedne druge,a ako mene nije bilo doma MM ih ne bi mogao uspavati jer nije znao mrmljati kak treba

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    vojvodina
    Postovi
    45

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    Citiraj Gaga prvotno napisa
    -uspavljivanje na siki dok mm snažno cupka na krevetu,
    pa, kako si mogla dojiti uz to!?

    ne pitaš kako sam mogla spavati noću uz mikser!!!

    ma dojila sam i u nemogućijim pozicijama npr. jedno vreme mu nije prijalo kad ga napolju zadesi mrak, :shock: , pa smo morali hitno uzimati taksi i kući, naravno raznjario bi se da ga je samo sika mogla smiriti - u taksiju!
    da, i redovno bi zaspao u vožnji do kuće, pa kad bismo stigli, morala bih s njim izaći iz taksija ali tako da mu sika ostane u ustima, inače vriska!
    ....pa do trećeg sprata peške...
    ovo se desilo "samo" tri puta do sad!

  12. #12
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno


    pa cure stvarno...

    Kod nas je za sada cica dovoljna, bez akrobacija.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Ja u poluležećem položaju sa skvrčenim koljenima a Dora tako sjedi na koljenima sa tabanima u maminim ustima.Ljubljenje i lickanje tabana upali i za svega nekoliko minuta je u svijetu snova.

  14. #14
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    cica uspavljivanje...ok..

    no nama je najsmiješnija kombinacija bila kad je Lovro sa nekih 1,5 mjesec (možda i 2) imao bolne grčeve i taman negdje uslijed masaže trbuhčića dok je ležao na presvlačilici ga je ulovila glad istovremeno sa kakanjem...i dok mu je tata jednom rukom masirao kružnim pokretima trbuščić a drugom rukom držao njegove nogice visoko na trbuhu kako bi dijete moglo kakat, ja sam se sa cickama pozicionirala iznad njegove glave kako bi miš mogao papati....čista akrobatika...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Za dnevno spavanje cesto upali-Filip sjedi u krilu dok ja gledam Rodin forum. Kroz 10 tak minuta ili podivlja ili zaspi... ili se samo spusti na cici, povuce koji i zaspi. Uspava ga dosada.

    Druga varijanta je uspavljivanje na konjicu (onaj sto se ljulja)-ja pjevam i ljuljam dok ne osjetim da je sav smeksao-onda par minuta na cicu i to je to.

  16. #16
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    moja kišobranomanka je jednom zaspala s dva kišobrana-u svakoj ruci po jedan (zatvorena)

    al tješi me da ima i težih slučajeva od našeg

  17. #17
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Nama je nekada Mislav je bio godinu i nešto u posjetu znala doći jedna curica od 6 godina, dakle što god da je to djete radilo on bi u njenom društvu zaspao... U hranilici, u kolicima, na krevetu dok ga ona mazi po leđima, svejedno!
    Kada je bio mali nosanje u svim varijantama, zvučnim efektima, brzinama i intenzitetima, a u posljednje vrijeme lakše zaspi popodne ako mu dam kutiju od čaja ili kremu da stavi pod sebe!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    a u posljednje vrijeme lakše zaspi popodne ako mu dam kutiju od čaja ili kremu da stavi pod sebe!
    a je ti zahtjevno dijete!

  19. #19
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Neoborivo: skinemo joj čarape i feniramo po nogama!

  20. #20
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E je prije neku vecer zaspala stojecke, samo je glavicu naslonila na kauc

  21. #21
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj aqua prvotno napisa
    Neoborivo: skinemo joj čarape i feniramo po nogama!
    ludo, ludo! genijalno!

    Citiraj Elly prvotno napisa
    E je prije neku vecer zaspala stojecke, samo je glavicu naslonila na kauc

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    upravo sam danas razmišljala o tome da otvorim ovakav topic, kad smo se popodne uspavljivali... :D bravo momze
    dakle, josip po danu isključivo zaspi tako da svoje rukice i prstiće gura u sve otvore na mom licu - rezanje noktića nam je svakodnevna aktivnosti inače smo svi pogrebeni.
    dakle popodne je zaspao sa prstima jedne ruke zapiknutima u moje uho, a druga ruka se podjelila - četiri prsta su bila u ustima, a jedan u nosnici (mojoj)
    to je bilo nakon 5 minuta čupanja moje usne, zubi i grebanja desni... te povlačenja za nos i guranja obje rukice u moj nos...
    još nije uspio ništa strgati, ali...

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj aqua prvotno napisa
    Neoborivo: skinemo joj čarape i feniramo po nogama!
    ovo je definitivno najbolje!!!

    s gustom sam procitala vase dozivljaje, nemam sto za prijaviti, nase uspavljivanje je tocno onako kako je momze opisala u prvom postu.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Slavonka
    Postovi
    72

    Početno

    5-10min usisavač, nakon toga šuštanje se radija(ono mjesto gdje nema stanice...bijela buka)-to ponekad radi tiše ili glasnije(po potrebi) cijelu noć i dio dana kad pavaju. (jeftinije je i praktičnije od fena i usisivača)
    Antun ima 12, a Marijana 9 kg...zamišljam si uspavljivanje uz nosanje i cupkane :smajlić s rukama do poda:

  25. #25
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Prekrasno! Puni ste ideja, možda koju i ukrademo, budući da kod nas svaki isprobani način uglavnom vrijedi za 2 puta, a onda smišljaj novo, pa nakon nekog vremena možemo i ponoviti neki stari

    Sika, brzo hodanje, ritmično pjevanje, ljuljanje malo brže, valcer, nošenje u klokanici uz držanje dude u ustima... najsmješnije je bilo kad sam mu, misleći da ćemo se igrati, pred očima zveckala s home made zvečkom (prozirna kutijica sa zrnima bibera). Kratko vrijeme sam se okrenula i gledala tv dok sam i dalje zveckala. pogledam ga - a moje sunađce spava... :D Nije više nikad upalilo, što da vam kažem, pokušavala sam

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Uvijek zaspe na ciki i sve bi bilo super da ne mora podrignuti. Probudi se kad je podignemo da podrigne, onda MM nastupa: licem joj zatvori jedno uho, a rukom drugo i šapuće bilo što, nekad doda i njihanje gore dolje (on sjedi, a Ela ''stoji''), pali svaki put ... zasad

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    bel
    Postovi
    92

    Početno

    Scooter, Bravo hits 2002 ili Colonia skoro do daske! Mogu proći još neke techno stvari ali vrlo upitno. Lagana i tiha glazba ne dolaze u obzir - još je gore! To otkako smo došli iz rodilišta a polako se odvikavamo jer će nas susjedi baciti van iz stana, ne zbog dreke nego zbog glazbe! :shock:

  28. #28
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    moje dijete se navečer uspavljuje na tatinim prsima uz napu na maksimumu i glasno navinutim Creed-ovim cd-om (ali pali samo album Weathered, ostali ne). Tata mora također jako glasno pjevati. Meni taj hard rock navečer izaziva totalnu urtikariju... Preko dana - do sad je palila marama i brzo njihanje uz pjevanje bila-mama-kukunka. Od ovog vikenda pali marama ali počela je prakticirati i spavanje na cici no budi se 10 min nakon vađenja cice iz usta pa onda sad ja ležim, ona spava i dudla ciku

  29. #29
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Sjetila sam se jednog naseg malog prijatelja (sad je vec veliki ) - imao je godinu dana, i moglo ga se uspavati za popodnevno spavanje jedino ako bi se s njim plesalo noseci ga na rukama, uz glasno navijenog Jamesa Browna i pjesmu "Please please please" - vrlo prikladno

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Odlični ste, odvalila sam od smijeha!
    Ovo s fenom mi ima logike, naime i meni je gotovo nemoguće zaspati ako su mi stopala hladna!

    Naša uspavljivanja su sasvim normalna:
    VEČERNJA:
    - na cici, s tim da je on pusti iz usta kad se najede, zadovoljno me pogleda, osmjehne se i zaspe. To mi je nešto predivno.
    - na meni ili tati (mi na leđima, on na nama na trbuhu), glava skroz gore kod vrata, lagano maženje po leđima ili kosici
    - okrenuti jedno drugom, držim ga za ručicu ili imam podmetnutu ruku pod njegovim ličekom

    DNEVNA:
    - skakutanje na lopti uz Zagrebačke mališane (bed je jedino što je iza Zeke i potočića pjesma Kad si sretan - Zeko ga taman uspava i onda ga Kad si sretan razbudi!)
    - on na mom ili MD-ovom ramenu, lagano plesanje uz našu playlistu (Azra, EKV, Pixies, Bowie, Cave...)
    - ovo pali kad ima grčeve: u marami i brzo hodanje kroz sve prostorije stana uz istovremeno cupkanje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •