Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 91 od 91

Tema: Trudnice, kupate li se?

  1. #51
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Muževi, kod kojih smo sad, imaju unutarnji bazen u kući pa se kupam. Mali mi je bio na zadak dok se nisma počela kupat, od kad plivam evo ga okrenuo se. Uživam u bestežinskom stanju

  2. #52
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Unutarnji bazen!? Wow!

    zasad skulirana, sigurno je i bebica lijepo pocrnila.

  3. #53
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Grrr,jutros oblacno i kisa pa sam ostala doma....

    Ja sam toliko pocrnila da mi je stari rekao da izgledam ko cige i da kad rodim da ce rec u rodilistu da to nije moja beba,ha ha...
    A cim bi mi se cinilo da je sunce prejako okretala bi mu ledja,nekako sam imala feeling da se maloj ne svidja da joj tuce sunce pravo u pupu...nema ona suncane naocale ko mama!

    Roza groza,ti sigurno jako volis ici kod svekija...

  4. #54
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Sad smo sami u kući pa je divota, inaće 10 bazena ne bi im pomoglo

  5. #55
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Sad smo sami u kući pa je divota, inaće 10 bazena ne bi im pomoglo

  6. #56
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Kako sam na mirovanju od 27 tt zbog skraćenog cerviksa, nisam išla nigdje, a i ja i dragi s mora... Koja ironija! Sad razmišljam da sam trebala, jer me doktor plašio, a evo sad 10 tjedana poslije stanje nepromijenjeno, pa pomislim da bi nam bilo bolje da smo se brčkali, nego ležali u stresu. Uglavnom, planiram se barem jednom bacit u more prije poroda, jer ću najvjerojatnije poći u Rijeku malo ranije. Naravno ako budem zatvorena do tog 38. ili 39.-og tjedna.

  7. #57
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Joooj, meni je kupanje u moru jedna od najljepših uspomena na trudnoću. Koje instant olakšanje, koji mir... Trudnice uživajte

  8. #58
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj Janis prvotno napisa Vidi poruku
    Joooj, meni je kupanje u moru jedna od najljepših uspomena na trudnoću. Koje instant olakšanje, koji mir... Trudnice uživajte
    X

  9. #59
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Evo i ja se javljam, u međuvremenu obavila pregled kod drugog doktora koji je rekaol da je unutarnje ušće zatvoreno i da se mogu bez problema kupati i ja već zadnjih mjesec dana hodočastim na plažu ujutro i popodne na veliku sreću moje djevojčice. I još tako planiram nastaviti iduća 2 tjedna a tek onda povratak u Zg i laganini prepreme za dolazak bebolinca.

  10. #60
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    ja sam se u sve tri trudnoće kupala
    i uživala....

  11. #61
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Evo, par dana prije odlaska u Rijeku (čitaj MORE) doznala da sam otvorena 1 cm. 38 sam tjedan točno. Zanima me smijem li se kupati? Bar jednom da se bacim u more ove godine...

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Nakupala sam se ovo ljeto, što lokalno, što daleko na jugu. Sad sam u 19. tt. Bila sam prošli tjedan na amniocentezi, pa se pitam - bi li se, i ako da, koliko nakon nje trebalo suzdržati od kupanja (od jučer sam se vratila na svakodnevne odlaske na more, ali se još nisam opustila, tj. više se brčkam s klincima u pličaku, nego što zaista plivam). Inače, tri sam dana mirovala kod kuće i jedva dočekala povratak u "pokretne i aktivne", a i ovaj toplotni udar teško bi mi pao s dvoje djece u kući, bez odlaska na more. Dakle, je li nakon amnio preporučljivo ići na more?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Riječanka što je doktor rekao? Ako se normalno krećeš na kopnu, onda ne vidim razloga za kretanje i u moru, tamo to ide i lakše i ugodnije. Mi se taman vratili s mora, divno je moći se kupati u trudnoći. Moja cura me pitala: "Mama smiješ li se kupati, hoće li ti voda ući u pupu?".

  14. #64
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ah zavidim....ja se sa sjetom prisjecam kako sam svako jutro isla na kupanje,sve do dan prije nego se malena rodila...
    ali,okupat cu se ja jos u 9om mj....

    Rivendell,ma mozes se samo 1cm otvorena ici kupati,dok god sluzni cep nije ispao beba je zasticena!!!!!

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Budući da mi ginekologica nije ništa posebno naglasila, na kontroli 3 dana nakon amnio, ja sam zaključila da za kupanje nakon amnio vrijedi sve kao i za kupanje u trudnoći općenito (nisam se sjetila sama pitati, bila sam tako koncentrirana na to da li će sve biti ok, da sam kad je rekla da je, sve drugo zaboravila). Na ovim mi se temperaturama zaista teško suzdržati od mora i razmišljati o tome kao o nečem opasnom za bebu. Iskreno se nadam da sam u pravu.

  16. #66
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    ja i moja mala riba smo se kupali 6og ovog mjeseca...obožavamo more i unatoč zahladnjenju nadam se da ću se okupati još koji put iako sam u trećem tromjesečju. ima li nas još?

  17. #67
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Ove godine je ipak gotovo s kupanjem.

    Ja se mogu pohvaliti da sam se kupala zadnji mjesec trudnoće, bila na kupanju čak zadnji dan prije poroda. I poslje poroda sam se nastavila kupati, kad je bebica imala 2-3 tjedna. Doduše bilo je to komplicirano za izvesti, išli smo predvećer i MM ju je držao na plaži dok bi ja plivala, ali godilo mi je i pomagalo u vraćanju u formu.

  18. #68
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Podižem.

    Jel se netko kupao u trudnoći na rijekama? Što god čitam spominju se samo more i bazeni, o rijekama nigdje ništa. Ja bih se išla kupati ovih dana jer mi je jako vruće, a ne znam jel smijem. Rana trudnoća je, u 7. tjednu sam.

  19. #69
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem.

    Jel se netko kupao u trudnoći na rijekama? Što god čitam spominju se samo more i bazeni, o rijekama nigdje ništa. Ja bih se išla kupati ovih dana jer mi je jako vruće, a ne znam jel smijem. Rana trudnoća je, u 7. tjednu sam.
    Nisam se u rijeci kupala, kupam se svaki dan u moru. Ako je voda čista bez nekih zagađenja ja bi se brčkala.
    Upute koje sam ja dobila u klinici nakon transfera i ako dođe do t su da je sve dozvoljeno osim saune i extra jakih treninga sve dok nema nekih komplikacija.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Baš sam nedavno pitala svog ginekologa za rijeke, more i bazene i rekao je da za rijeke i more nema problema, ali za bazene bi on preporučio neki aqua tampon, nakon čega sam zaključila da bolje ništa ne riskirati i on se složio samnom.
    Evo, našla sam kako to izgleda:
    https://www.tosama.hr/b/82_JASMIN/i_...-tamponi-8-kom
    Znači nešto kao običan tampon. Tako da ako si nesigurna, nabavi te aqua tampone i uživaj

  21. #71
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Ma Riri slobodno se kupaj i uživaj

  22. #72
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Odlično. Dobro će doći na 38 stupnjeva sutra i preksutra haha.

    Hvala!

  23. #73
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Riri, kod nas se svi normalno kupaju u bazenima. Nikad nisam cula nikakve preporuke o tamponima ili o izbjegavanju bazena za bebe i malu djecu, o cemu cesto citam tu na forumu.

    Mora nemamo; imamo rijeke i jezera. Ako su otvorena za kupanje, smiju u njih i trudnice.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Riri, kod nas se svi normalno kupaju u bazenima. Nikad nisam cula nikakve preporuke o tamponima ili o izbjegavanju bazena za bebe i malu djecu, o cemu cesto citam tu na forumu.
    Ako sam nešto shvatila u ovih 7 mjeseci trudnoće, to je da će ovo puno stvari svaki ginekolog imati svoju neku teoriju

  25. #75
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja se nisam kupala zbog straha od pobačaja.
    To je moja odluka bila, ali ja sam imala pet pobačaja prije i nikako nisam htjela riskirati.
    I onda je u kolovozu došla grozna vrućina i muž i ja otišli za vikend na more.
    Nisam izlazila iz mora.
    Tri tjedna prije poroda.
    Ogromna sam bila i kao takva glavna atrakcija na plaži.
    Sve je prošlo ok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #76
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Da, možda stvarno dižemo previše panike oko nekih normalnih stvari. Ali opet, ako se povećava rizik.. Nemam pojma. Kupila sam ja te tampone za svaki slučaj i popodne se idem kupati.

  27. #77
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam se do prekjucer kupala na Bacvicama i gradila s djecom kule u plicaku (pijesak, pijesak, pijesak), i sve ok. Sad sam pak zabrijala da sam osjetila da se otvaram (39.- tjedan) pa mi se vise ne da u taj pijesak. Al nista ljepse u osmom/devetom mjesecu trudnoce od plivanja (i plutanja).

  28. #78
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mene bilo strah bakterija i upala koje mogu navuci,pa se nisam usudila kupati. Mozda bih u cistom moru, ne na plazama s guzvama. Al bazen nikako

  29. #79
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Riri92 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, možda stvarno dižemo previše panike oko nekih normalnih stvari. Ali opet, ako se povećava rizik.. Nemam pojma. Kupila sam ja te tampone za svaki slučaj i popodne se idem kupati.
    Tamponu nije mjesto u rodnici za vrijeme trudnoće.
    Di ces pogodnijeg medija za bakterije od tampona.
    Kupaj se bez toga.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Tamponu nije mjesto u rodnici za vrijeme trudnoće.
    Di ces pogodnijeg medija za bakterije od tampona.
    Kupaj se bez toga.
    Ne bi se složila. To su tamponi koji se koriste u tim slučajevima i ako ih ginekolozi preporučuju da smanje rizik ulaska bakterije onda ne vidim potrebe da ih netko ne koristi, osim ako baš ne želi.
    Na kraju krajeva, svatko od nas odluči za sebe što želi.

  31. #81
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja isto ne bi stavljala tampon u trudnoci.

    A jesi li inace sklona upalama, bakterijama i sl? Ako nisi, ja se ne bi previse brinula nego bi gustala u razno-raznim vodama.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 12.08.2019. at 16:06

  32. #82
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj EmaG. prvotno napisa Vidi poruku
    Ne bi se složila. To su tamponi koji se koriste u tim slučajevima i ako ih ginekolozi preporučuju da smanje rizik ulaska bakterije onda ne vidim potrebe da ih netko ne koristi, osim ako baš ne želi.
    Na kraju krajeva, svatko od nas odluči za sebe što želi.
    Nisam našla niti jedan članak koji podupire stavljanje tampona u trudnoći. Nikakvih. Niti da to ginekolozi preporučuju.
    Normalna flora rodnice brine o naseljavanju neželjenih bakterija, ne tampon.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    306

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam našla niti jedan članak koji podupire stavljanje tampona u trudnoći. Nikakvih. Niti da to ginekolozi preporučuju.
    Normalna flora rodnice brine o naseljavanju neželjenih bakterija, ne tampon.
    Da, u normalnim uvjetima. Ali u slučajevima bazena u kojima ima više bakterija nego u moru ili rijekama, mislim da se tu radi o biranju manjeg zla. Ja bi sigurno prije izabrala koristiti aqua tampon za bazen jer mislim da je manja opasnost od ulaska bakterija. Ali, kao što sam i spomenula ja radi toga biram uopće ne riskirati i ne ići na bazene i ok sam s tim.
    A da ginekolozi to preporučuju, očito preporučuju, jel

    U svakom slučaju Riri, opusti se i uživaj

  34. #84
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Eto moj ginekolog je bio pristalica toga da tamponi u takvom slučaju jos naprave J kontraefekt jer proširi put bakterijama i krasan je medij za njihov opstanak tamo

  35. #85
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Umeni je i u normalnom stanju tesko staviti tampon
    U biti ne pokusavam vec par godina
    Jadro sretno. B

  36. #86
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Joj, zbunjena sam.

    Inače koristim tampone i nikad nisam imala nikakvu bakteriju ni upalu, nisam sklona tome. Danas sam koristila taj aqua, ali izvadila sam ga čim sam izašla iz vode i presvukla se. Pitat ću ginekologa svakako da vidim i što on kaže.

  37. #87
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    Jadro sretnoooo!!! Nisam znala da je već toliko poodmakla trudnoća.

    Riri da šta ćeš nego biti zbunjena na ovom forumu na temi trudnoće,a tek kad dođe dojenje, dohrana, odgoj...oprečnih stavova kolko hoćeš biraš po nekom svom osjećaju što bi i kako.

  39. #89
    SupergirlR33 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    12

    Početno

    Živim na moru i kupam se od ranog početka trudnoće, nikakvih problema, plivam svako jutro po 2h u periodu od 7-9. Moja gin je protivljenju u trudnoći da se kupamo u rijekama stajaćicama, potocima i jezerima. Što se tiče mora, da se isto ne ide kasno popodne kad je najveća gužva i kad već bude prljavije u vodi, a i veća je šansa da te netko zakači u vodi po trbuhu jer kod nas budu velike gužve. Ja sam u 37 tj i kupati ću se do samog kraja. Bitno je da se ne pržimo na suncu i da presvučemo mokar badić nakon plivanja. Ako ti paše plivati - plivaj! Može ti samo pomoći, ja evo nikakvih tegoba nisam u trudnoći imala, ne ljoskam se vitaminima u vidu tableta, ne otičem, nisam se čak niti otvorila dosada kao što neki kažu da im se to dogodilo.

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se do prekjucer kupala na Bacvicama i gradila s djecom kule u plicaku (pijesak, pijesak, pijesak), i sve ok. Sad sam pak zabrijala da sam osjetila da se otvaram (39.- tjedan) pa mi se vise ne da u taj pijesak. Al nista ljepse u osmom/devetom mjesecu trudnoce od plivanja (i plutanja).
    Jel se malisa vec kupa?

  41. #91
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jel se malisa vec kupa?


    Ne kupa se ni ovaj od tri godine jos

    Al ja se nadam toplom devetom mjesecu tako da se pred kraj i ja stignem jos koji put okupat

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •