Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 91

Tema: Trudnice, kupate li se?

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Trudnice, kupate li se?

    U moru? Ja još nisam ali danas imam namjeru. Ne znam koliko je temperatura mora ali čini mi se OK. Vi?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ja ne još, iako je more već odavno dovoljno toplo. Mislim da ću pričekat kraj 12. (a možda i 14. ) tt prije nego se okuražim okupati

  3. #3
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Nisam trudna, ali sam bila prošlo ljeto ...kad sam se prije neki dan prvi put okupala, tako sam se sa čežnjom prisjetila trudnoće, jer se u životu nisam nakupala i naguštala više, nego u trudnoći! Prekrasan osjećaj! Trina, more je toplo i fino se kupaj i guštaj!

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A kaj može biti bebi, pa kaj niej zaštičena u buši. I ona se kupa....
    Ja se nisam nikad kupala trudna jer nisam imala priliku, ali da jesam, ne bi me ništ zaustavilo. Mi smo se jučer vratili s mora i more je divno, djeca su se kupala ko velika, čak je i Ela uživala. Stvarno je divno bilo...

  5. #5
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mislim da nije pozeljno kupanje samo u slucaju otvorenosti pa zbog infekcija. I ja bi da mi je more malo blize....

  6. #6
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Baš jučer to pitala doktora sad sam u 29 TT, a na moru ću biti u 32TT, rekao je da se obavezno kupam ako mi paše i da on preporuča kupanje u moru do 35 tjedna... tako da ako je sve ok i ako ti paše samo se kupaj.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    46

    Početno

    baš dobro da je netko otvorio ovu temu!
    ja sam na 39+3 i po najnovijoj procjeni mala neće van tako skoro.
    zatvorena sam, ali mi je dr. prije dva tjedna rekao da se ne kupam
    jer je more još hladno. e sad što vi mislite, ako sam zatvorena i more
    je toplo da li se mogu kupat. u pon opet idem na kontrolu pa ću ga opet pitat, ali stvarno ne mogu izdržat ovo vrućinu.
    ne bih htjela ugrozit bebu, ali ako sam zatvorena valjda nema rizika ili?

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Super, sad ću se ja bacit u more.
    Ma znam da se smije, ja sam se u zadnjoj trudnoći kupala do zadnjeg dana (rodila sam sredinom 8. mj) i uživala sam, baš poseban osjećaj. Samo nisam znala jel more preledeno još, može li što naštetiti

  9. #9
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj ardijana prvotno napisa Vidi poruku
    baš dobro da je netko otvorio ovu temu!
    ja sam na 39+3 i po najnovijoj procjeni mala neće van tako skoro.
    zatvorena sam, ali mi je dr. prije dva tjedna rekao da se ne kupam
    jer je more još hladno. e sad što vi mislite, ako sam zatvorena i more
    je toplo da li se mogu kupat. u pon opet idem na kontrolu pa ću ga opet pitat, ali stvarno ne mogu izdržat ovo vrućinu.
    ne bih htjela ugrozit bebu, ali ako sam zatvorena valjda nema rizika ili?

    A gle, ti se možeš svaki tren početi otvarati, odnosno možda si i sad nešto malo otvorena a ne znaš. Ja nebi

  10. #10
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ma vidit češ vjerojatno i sama da li ti odgovara temperatura ili ne. I ja sam prošlo ljeto bila trudna i baš sam se nakupala! Ne mogu se sitit kad sam počela, ali mislim da je bio 7 mj.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Kupanje je opasno zbog moguće infekcije jedino ako je otišao sluzni čep.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    46

    Početno

    da, to za sluzni čep je točno. pa valjda bi primjetila da mi je nestao. a i dr. bi mi valjda rekao.
    ma ne znam, ja sam paničarka i vjerovatno se ni neću kupat. jedino me strah da ne prenesem tjedan, dva jer dotad
    ću vjerovatno krepat od vrućine. iduće dijete će definitivno bit zimsko jer ovo nije normalno!

  13. #13
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Trudna ili ne, meni je more svejedno hladno pa se nisam još kupala iako smo svaki dan na plaži. M se kupa već 10 dana, ja samo močim noge zasad i igram se u plićaku.

  14. #14
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Ja sam dobila zeleno svjetlo za kupanje u moru, ali još nisam uspjela sve izorganizirati za odlazak, a i nemam dovoljno veliki kupaći
    inače, 38/39 tt... i obožavam more...
    sa Laiom sam se kupala koliko god sam mogla...nisam ni razmišljala da ne...

  15. #15
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Eto, ja sam onaj dan bila otišla na plažu ali sam odustala jer mi je bilo prehladno. Oću ovih dana, kad uhvatim vremena

  16. #16
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Znate li mozda koje su temperature mora kad vam je hladno?

  17. #17
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Nakon maratona IVF-a, u i visokim godinama, ja sam se najnormalnije kupala u trudnoći i ginić mi je bio dao zeleno svjetlo (bila je rana trudnoća), a to sam i koristila - rekli su samo ne tipa u blizini ogromne trajektne luke i tipa s milijun kupača i u jako plitkoj uvali možda - što, tipa isključuje Bačvice u Splitu, ali drugo - OK (barem u mojoj interpretaciji).

    Toplo-hladno, mislim da to nema veze s trudnoćom, nego s osjećajem ugode - nismo svi isto baždareni.

    Meni je ispod 23 neugodno, sad je more uglavnom 20-23, najčešće 21-23.

    Da se mene pita - idealno je ono koje je 25, a nije mi ni preko toga ono strava i užas.

    Ali, budimo realni - Jadran nije tropsko more, pa sam ja hepi kad je od 24-26. Zato meni i nije loš Jarun, koji se na više ugrije...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.06.2011. at 17:30

  18. #18
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ina, hvala za brojke.

  19. #19
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Vidim da je oko Splita i u Puli u popodnevnom mjerenju skočilo ipak na 24, s jutranjih 22.

    Ovdje imaš temperature Jadrana:

    http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n&param=

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Trudna ili ne, meni je more svejedno hladno pa se nisam još kupala iako smo svaki dan na plaži. M se kupa već 10 dana, ja samo močim noge zasad i igram se u plićaku.
    Ma daaaaaaj, mi smo bili 10 dana, 17. smo se vratili i bilo je zakon! Klinci se kupali svaki dan, jedino sam Elicu okupala samo zadnja dva dana i to samo zato što je prije nego smo otišli na more imala temperaturu pa me bilo strah prije.

  21. #21
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja se kupam. fino mi je, uspiju mi i ove jadne noge bar malo splasnuti, da ne pricam o osjecaju lakoce u moru . otvorena ionako ne znam kolko sam, ako sam. sad sam 36 tj.

    more mi se cini hladnjikavo, u stupnjevima nemam pojma kolko, ali tocno se osjeti da jos nije pravo ljeto. bas super osvjezenje, ionako ne volim "pisaku". mi smo na bracu, ne znam kako je drugdje, pretpostavljam da je gore toplije a dole hladnije, ko i obicno

  22. #22
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    more mi se cini hladnjikavo, u stupnjevima nemam pojma kolko, ali tocno se osjeti da jos nije pravo ljeto. bas super osvjezenje, ionako ne volim "pisaku". mi smo na bracu, ne znam kako je drugdje, pretpostavljam da je gore toplije a dole hladnije, ko i obicno
    Ovisi di i kako kad. Gore je ranije toplije jer je manje duboko, ali jedna jača bura - i ciao, barem za more oko Krka, di nisu plićine koje se brzo griju (ona rapska plaža). Dolje - ako je udaljenije od bure - drugi red srednjedalmatinskih otoka di se bura teže "baca" i što ljeto gazi dalje u 7. i 8. - je toplilje, dok se sjever počne s prvim kišama u 8.-me hladit, na jugu se može još duboko do u 9.-ti kupat, još pogotovo kad padnu maestrali... uh .

    Iz mojih studija - najgori je Šibenik - vavijek hladno, tamo oko Krke, Zadar brzo ugrije, ali i ohladi, a jug ostaje u 8.-me uglavnom ok, sjever... na početku ljeta bolji nego na kraju, osim ovo oko Pule i di je more plitko, a nema toliko bure ko u Kvarnerskom zaljevu.

    Lipi moj Jarunčiću .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.06.2011. at 19:08

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uh, ja nisam tip od jaruna, bundeka, ade. meni se to gadi. i ove plicine, pjescane plaze dugih plicaka isto. ja sam onaj tip, skoci na glavu u duboko i hladno. ok, sad ne skacem, ali i dalje mi je preferencija ista. tu je zlatni rat super, bar zasad, jer je odmah duboko vec nakon 2 metra, a i nije pisaka. jos da mi je malo blize pa da se odem tamo kupati..

    jos su mi super rijeke, pogotovo mreznica i cetina koje su ledene i predivno bistre. ali u slatkoj vodi trebas vise snage da se odrzavas na povrsini a ja se samo hocu malo tocati sad pred kraj

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Off topic - slavimo našu različitost, jer da nije, svi bi gravitirali istim apartmanima . Najljepši komentar koji mi neka plaža može dobit je da je ono... pišakasta. Obožavam duboke uvale (more ravno ko ulje), pa onda ono pijesak dole, plitko i toplo, za isplivavanje, skakanje mi nije napeto, a dubina (ono a la Lastovo da metar od obale vidiš samo kako se iz abisa prelama svjetlo) plaši. Idealno - duboke (u kopno usječene) relativno plitke uvale s tirkiznim morem s južnih strana Korčule, nešto malo Vis, ali ne smije ono bit izloženo i ravno, niti da ima izvora. Zlatni rat - tamo zaradila takvu upalu grla s vrućeg pijeska u hladno more... onaj dio Brača di su Bobanovi - nix verstehen, iako se puno njih u to kune. Ne volim valove... itd.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.06.2011. at 19:44

  25. #25
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Joj, ja se kupala... plivala i guštala! malcu narukvice, i po sat vremena nas nije bilo van! A muž kad bi htio provjeriti di smo, sam je tražio gdje trbuh pluta...
    A onda onaj realni sjećaj težine kad izađeš iz mora... e to mi jedino nije pasalo

  26. #26
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ina ala si izbirljiva

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ina ala si izbirljiva
    Ja? A vidiš da može i Jarun i vjerojatno bi mogle i ade, a i bazeni .

  28. #28
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja cim pogledam bazen dobijem gljivice, tako da i njih izbjegavam. samo ziva voda kod mene dolazi u obzir

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ja cim pogledam bazen dobijem gljivice, tako da i njih izbjegavam. samo ziva voda kod mene dolazi u obzir
    Ma, prije jesam izbjegavala, a sad više ne, prije sam na to više pazila, a sad, evo, ne mogu odolit praznom bazenu, ono, carpe diem filozofija, a posljedice ćemo poslije menadžirat - bazen ispunjava moje osnovne uvjete - toplo i ravno, svojedobno sam znala trčat na Braču na plažu kad bi vidila da dolazi "crta" iz Splita - vidi se kao tamnije versus svjetlije more - a to znači da dolazi maestral i valovi .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.06.2011. at 20:12

  30. #30
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    meni ginic rekao da se slobodno kupam,da se beba ful ugodno osjeca dok mi plivamo....em da je to najzdravija vrsta rekreacije koja ne opterecuje zglobove!
    ja bila dosad 5x, od toga 3x usla u more...temperatura mora po sondi na barci je bila 22 stupnja....ja sam jako zimogrozna tako da sam ulazila 10ak minuta,prvo tocala noge dok se nisu skroz istemperirale pa onda se polako cijela poprskala pa usla...kako se ja i dragi zavucemo u skrivene uvalice s barkom kupamo se goli,tako vec zadnja 3 ljeta i muka mi je poci na plazu i imati na sebi mokri kupaci,pogotovo sada...ovako izadjem iz mora i presvjetlu na sunce...
    e sad jedino je muzic neki dan rekao da misli da motor od barke smeta bebi jer jako buci i bruji....negdje sam citala clanak da bi trudnice trebale izbjegavat buku,ne ici na koncerte isl pa sad neznam jeli decibeli bas toliko smetaju...

  31. #31
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ma daaaaaaj, mi smo bili 10 dana, 17. smo se vratili i bilo je zakon! Klinci se kupali svaki dan, jedino sam Elicu okupala samo zadnja dva dana i to samo zato što je prije nego smo otišli na more imala temperaturu pa me bilo strah prije.
    Ah vama kontinentalcima nikad nije hladno!
    Ne stvarno, ako ne prži na plaži toliko da ne možeš izdržat da se ne okupaš, onda se ja ne kupam. Mislim da bi danas mogao biti takav dan.
    Al opet, da dođem 10 dana na more i ja bi se vjerojatno kupala.

  32. #32
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Meni je more tako blizu da čujem vrisku s plaže, a ležim tu u sobi i kuham se jer moram mirovati. Jedino ljeto u životu kad se nisam kupala bilo je vrijeme prve trudnoce. Nadam se da ovaj puta ipak hoću, ako ne s trbuhom onda bar krajem ljeta poslije poroda.

  33. #33
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja mislim da su danas i zimogrozne dosle na svoje...na krajnjem jugu je more bilo pisina,ja sam isla i ujutro i popodne i bas se iskupala i isplivala...bebica je garant gustala skupa samnom....

    klara,jeli mislis ici na more prije nego prodje babinje? Pretpostavljam da ne bi trebalo ici dok ne prestanes krvarit,sad to je nekom 25ti a nekom 35ti dn..
    Ja se sve mislim da cu mozda uhvatit zadnju banju tamo prema kraju rujna...

  34. #34
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    meni ginic rekao da se slobodno kupam,da se beba ful ugodno osjeca dok mi plivamo....em da je to najzdravija vrsta rekreacije koja ne opterecuje zglobove!
    ja bila dosad 5x, od toga 3x usla u more...temperatura mora po sondi na barci je bila 22 stupnja....ja sam jako zimogrozna tako da sam ulazila 10ak minuta,prvo tocala noge dok se nisu skroz istemperirale pa onda se polako cijela poprskala pa usla...kako se ja i dragi zavucemo u skrivene uvalice s barkom kupamo se goli,tako vec zadnja 3 ljeta i muka mi je poci na plazu i imati na sebi mokri kupaci,pogotovo sada...ovako izadjem iz mora i presvjetlu na sunce...
    e sad jedino je muzic neki dan rekao da misli da motor od barke smeta bebi jer jako buci i bruji....negdje sam citala clanak da bi trudnice trebale izbjegavat buku,ne ici na koncerte isl pa sad neznam jeli decibeli bas toliko smetaju...
    daj me nemoj zezat? a ja se uredno guštam na hladno pivo u areni u 10 mj

    on topic- bili jučer u Crikvenici na kupanju..... ja sam inače velika smrzotina i kupam se u moru jednino i isključivo ako je preko 24-25C ali eto oaj put mi očigledno hormoni jako lupaju kad mi je i temp od 22C bila ugodna i čak se nisam po dobrom starom običaju ni namakala pol sata ko penzić nego sam brzo ušla u vodu...i to već u 9 ujutro!
    sad, može biti da sam se baš jako poželjela mora pošto ga nisam vidjela od prošle jeseni....

  35. #35
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa
    klara,jeli mislis ici na more prije nego prodje babinje? Pretpostavljam da ne bi trebalo ici dok ne prestanes krvarit,sad to je nekom 25ti a nekom 35ti dn..Ja se sve mislim da cu mozda uhvatit zadnju banju tamo prema kraju rujna...
    sad sam odgovorna za dvoje, pa se čuvam. Poslije poroda bit cu odgovorna samo za sebe i okupat cu se ako se budem dobro osjećala. Kupanje u moru me ispunjava s puno energije, puno mi znaci i teško mi je prihvatiti da to nije dobro za mene (i bebu trenutno). Ali vidjet ćemo sto bude poslije poroda

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Pitala sam za buku baš ginićku jer sam išla na koncerte u teško dočekanoj trudnoći - rekla da ništa ne smeta, pa sam išla...

  37. #37
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    hvala - ina33 - na odgovoru

  38. #38
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    e sad da se sjecam di sam to procitala stavila bi vam link...uvijek neki znanstvenici kao dodju do zakljucka na temelju nekog istrazivanja...
    ko da su decibeli iznad neznam sad koliko stresni za bebu.....jos je nesto pisalo ali se stvarno nesjecam...znam da mi se nije svidilo to sto sam procitala i odlucila ignorirat pa sam tako i ja bila na koncertu klapa! ok,jes da su bili grlati ali sumnjam da je to bilo stresno za bebu!

  39. #39
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ja sam u 6.mj. trudnoce imala djevojacku bila sa curama van,svadba.sve je bilo jako glasno. mali ce sutra 2 mjeseca i SUPER SPAVA dok je upaljena glazba, tv, buka u gradu...na sve on spava.ništa mu nesmeta. cak voli kad mu pustimo glazbu-on se pocea smijati, ima igracke koje sviraju i zaspe.
    svi se cude kako mu ništa ne smeta.

  40. #40
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uh, ja sam u prvoj t isla na sve moguce koncerte , cak sam planirala ici na exploited ali sam odustala zbog guzve

    f. isto nis ne smeta i nikad mu nije smetalo, a ova mala se budi na svaki drek (dobro sad vise ne toliko ali ko beba je bila grooozna)

    u drugoj ne jer sam imala malog doma. buka ionako najveca dolazi od mene kad poludim pa urlam ko budala

  41. #41
    Vojvođanka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    360

    Početno

    i ja sam bila neki dan na moru (Rijeka), temperatura odlična - nakon cca 20min namakanja
    jedino mi nikako nije pasalo plivanje, odnosno rastezanje kod plivanja, pa sam se samo "namakala"

  42. #42
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ja se uredno kupala prošli tjedan i to nekoliko puta dnevno, more pomalo hladnjikavo, ali meni ugodno. Plivala, igrala se sa djecom, baš je bilo super.
    Mi smo tek pri kraju prvog tromjesječja

  43. #43
    buci-buci avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagorje zelene
    Postovi
    54

    Početno

    Ne samo sam se kupala nego smo prijateljica i ja sa supruzima 2 sata igrale picigin. Ja u 28. tj. a ona u 36. tj. Samo čekam da negdje osvanemo u novinama pod rubrikom "Bizarno" :D:

  44. #44
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Meni dr danas rekla da sam za prst otvorena i prohodna do glavice i da mi nije pametno ići na plažu zbog infekcije pa sam sada u banani jer smo mi planirali cijelo ljeto provesti na moru, malena uživa na plaži a kako da se ja jadna onda ne okupam. Ma pitati ću još jedno mišljenje od doktora iz Zg koji me inače kontrolira ali me zanima i vaše mišljenje ako netko ima kakvih iskustava.

  45. #45
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj dundo prvotno napisa Vidi poruku
    Meni dr danas rekla da sam za prst otvorena i prohodna do glavice i da mi nije pametno ići na plažu zbog infekcije pa sam sada u banani jer smo mi planirali cijelo ljeto provesti na moru, malena uživa na plaži a kako da se ja jadna onda ne okupam. Ma pitati ću još jedno mišljenje od doktora iz Zg koji me inače kontrolira ali me zanima i vaše mišljenje ako netko ima kakvih iskustava.
    Meni ova tvoja dijagnoza zvuči kao indikacija za prilično strogo mirovanje, a ne za razmišljanje o plazi.Sto točno znaci "prohodna do glavice"? Koliki ti je cerviks? Ticker kaze da si tek u 26. tjednu?

  46. #46
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    dundo,
    ni ja se ne bi na tvom mistu kupala, niti putovala, ali ti potraži drugo mišljenje.

  47. #47
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    Da,da tek sam 26 tt i zato me to i zabrinulo. Ma problem je u tome što dr nije rekla ništa baš konkretno da ne smijem na kupanje niti da trebam mirovanje. Samo je to kao usput spomenula a kada sam rekla da sam sama sa malom veći dio dana, rekla je da ne moram ja sada ležeti, ali da malo pripazim.
    Zvala sam svog doka u ZG pa je i on ostao zbunjen šta to znači prohodno do glavice!?!?! Ako je došla do glavice kaže da je onda to indikacija za hospitalizaciju a ne za kupanje, pa sam sada još luđa. Ići ću u St do još jednog gina da mi malo pojasni situaciju. Ako je ozbiljno da znam da je ozbiljno. Stvar je u tome da meni na nalazima piše već zadnja 2 mjeseca da sam uloživa za prst, prohodna do ovoja. Takav mi je nalaz iz ZG-a i dr mi mi je bio rekao da je to ok za drugu trudnoću. A rekla sam mu da idem na more na 3 mjeseca i rekao je samo- Uh blago vama!!!

  48. #48
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Neznam gdje ides na more,ako ces na prenapucene plaze u plitkim uvalama gdje nema strujanja pa se u plicaku svasta skupi mozda bi i mogla skupit sto....ali ako podjes na neki otok,kupas se di je odma more duboko,prema otvorenom moru i gdje nema puno ljudi nevjerujem da bi ti ista bilo...naravno,odma mijenjanje kupaceg po izlasku...zna se da lagano plivanje itekako pomaze,rastereti kraljeznicu i zglobove i super je za tijelo....meni odma splasne otok noga kad malo zaplivam....

    Naravno,ovo sve gore vrijedi ako stvarno nije nista ozbiljno to sto ti je dr. rekla pa da je upitno da se uopce kreces okolo a ne da moras mirovat!
    Kako se ovaj iz Zg cudi definitivno trebas jos pojasnjenja! Drzim fige da se iskupas!!!

  49. #49
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja se u ned vratila sa mora i uredno se kupala svaki dan iako mi je znalo biti hladno.
    morala sam iskoristiti tih 12 dana na moru prije no što rodim.

  50. #50
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ...podizem...amo ljetne trudnice,koliko ste ste od srpnja okupale? ja sam isla svaki dan osim kad je bila kisa.....more je 10ak dana bilo 27 stupnjeva,bara....
    idem ujutro od 8-10 dok nema ljudi,na stijene di je odma duboko,plivam po 15-20 min prsno pa ledjno i osjecam se fantasticno,bebuska uziva skupa samnom! mislim i da ce me trudovi uhvatit u moru!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •