Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: pitanje o dionicama

  1. #1
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno pitanje o dionicama

    mm ima par nekih dionica iz neke firme u kojoj je radio. zvali ga neki dan da bi ih otkupili po nekoj cijeni koja je znatno manja od onog sto sam ja nasla kao nominalnu vrijednost te dionice. znam da je uobicajeno da cijena dionica jako opadne, no mene zanima gdje ja mogu provjeriti trenutnu vrijednost dionice na danasnji dan?

    jel se itko kuzi u to? mene ti indexi i ino totalno zbunjuje... e seljo-beljo

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Pretpostavljam na web stranici berze/burze, ako je firma kotirana na istoj. Ali to je samo vrijednost za dati dan trgovanja, a najbolje je da ti suprug ode u brokersku kucu i tamo provjeri trzisnu cijenu, sigurno ce dobiti veci iznos novaca na trzistu nego od firme.
    ili ako nista imacete razlicite "ponude"

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Nominalna vrijednost i tržišna vrijednost su različite stvari . Najbolje bi ti bilo nazvati Varaždinsku burzu, odnosno Zagrebačku burzu. Ili, neku od brokerskih kuća (imaš i pri RBA, PBZ, Erste i sl.)! Sretno!

  4. #4
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    možda ti i ovaj link pomogne

    http://www.hrportfolio.com/

  5. #5
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Odi na ovaj link Fima
    Tu imaš dionice Zagrebačke i Varždinske burze. Ali, problem je ako se s tom dionicom ne trguje na burzi. Onda ti može pomoći samo broker.

  6. #6
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

  7. #7
    grrrrrr

    Početno

    Erhm, evo ja kao broker mogu odgovoriti na pitanje.

    Dakle, nominalna cijena nema previše veze sa TRŽIŠNOM cijenom koja je ključna.

    Najbitnije je od svega da li ta dionica kotira na jednoj od dvije Burze ili ne.

    Najbolje je da napišete koje dionice vaš muž ima pa ću vam napisati dnevnu cijenu.

    I ne, nećete dobiti različite ponude od različitih brokerskih kuća nego biste trebali dobiti ISTU ponudu zaro što svi brokeri trguju preko iste burze i cijena na tržištu je ista za sve.

    Ako dionica kotira na Burzi a vama su iz firme ponudili puno nižu cijenu to je klasičan primjer torbarenja gdje malo "sposobniji" ljudi iskorištavaju neznanje, obično starijih i umirovljenika.

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    hvala cure

    mm je jucer ipak saznao da je trenutna trzisna vrijednost oko 14 puta veca od onog sto mu nude :shock:

    nije neki veliki broj dionica i nema potrebe da ih uopce prodajemo. a kako je usput saznao - na taj nacin ljudi pokupuju po sramotno niskim cijenama od nezainteresiranih ljudi, naprave poprilican paket dionica (koje u startu vrijede bar deset puta vise nego su ih platili) i tako zaradjuju... steta jadnih penzionera btw, njega su nasli na listi malih dionicara...

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ajme grrrrr, ti si čovjek kojeg već danima tražim. pomozi, pliiiiiz !!!

    koja je razlika između dionica i udjela društva iz portfelja Hrv. fonda za privatizaciju? tj. što je bolje uzeti kao naknadu za oduzetu nekretninu :? ?

    (o kojim je dionicama riječ ili bilo kakvi drugi detalji nisu navedeni, ali moramo poslati odgovor)

  10. #10
    grrrrrr

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    koja je razlika između dionica i udjela društva iz portfelja Hrv. fonda za privatizaciju? tj. što je bolje uzeti kao naknadu za oduzetu nekretninu :? ?
    Dakle, ako sam dobro razumio, udjeli su od d.o.o. firmi koje ne kotiraju na ZG i VŽ burzi dok dionice potencijalno kotiraju.

    Ja osobno bi radije uzeo dionice (pod uvjetom da znam o kojim se dionicama poduzeća radi i da su izlistane na Burzama) jer kod njih je puno lakše dobiti fer vrijednost nego kod d.o.o. poduzeća o kojima se malo ili ništa zna.

    eto.

  11. #11
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    zna li ko... s obzirom da sam bila početnik i kupila sam t-ht i registrirala se s brokerom i ne znajući izgubila bonus dionice zanima me da li bez obzira ja dobivam dividendu...

  12. #12
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    Citiraj Darijae prvotno napisa
    zna li ko... s obzirom da sam bila početnik i kupila sam t-ht i registrirala se s brokerom i ne znajući izgubila bonus dionice zanima me da li bez obzira ja dobivam dividendu...
    mislim da dobivas dividendu, ali ne dobivas bonus dionice

  13. #13
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Dividendu po dionici dobiva onaj tko je u trenutku skupštine dioničara (to je za T-com bilo danas) upisan u Središnjoj depozitarnoj agenciji (SDA) kao vlasnik dionice. Znači i onaj koji je prodao dionice prije dva dana (budući da prijenos vlasništva nad dionicama traje tri radna dana) danas je još uvijek vlasnik dionice i ima pravo na dividendu. To što su dionice registrirane s brokerom za prodaju nema veze s dividendom ali čim su dane na prodaju gubi se pravo na bonus dionice.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    316

    Početno

    www.zse.hr

    tu ti je najsigurnije

    imas svaki dan na HRT1 emisiju koja se zove Danas na zagrebackoj burzi pa se mogu vidjeti sva događanja

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Dividendu po dionici dobiva onaj tko je u trenutku skupštine dioničara (to je za T-com bilo danas) upisan u Središnjoj depozitarnoj agenciji (SDA) kao vlasnik dionice. Znači i onaj koji je prodao dionice prije dva dana (budući da prijenos vlasništva nad dionicama traje tri radna dana) danas je još uvijek vlasnik dionice i ima pravo na dividendu.
    Jel' to sigurno točno (nije da sumnjam, ali da ne razveselim sovje starce bezveze)?

  16. #16
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Dividendu po dionici dobiva onaj tko je u trenutku skupštine dioničara (to je za T-com bilo danas) upisan u Središnjoj depozitarnoj agenciji (SDA) kao vlasnik dionice. Znači i onaj koji je prodao dionice prije dva dana (budući da prijenos vlasništva nad dionicama traje tri radna dana) danas je još uvijek vlasnik dionice i ima pravo na dividendu.
    Jel' to sigurno točno (nije da sumnjam, ali da ne razveselim sovje starce bezveze)?
    Skupština dioničara je 21.04., jučer je bila samo objava rezultata.

  17. #17
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Dividendu po dionici dobiva onaj tko je u trenutku skupštine dioničara (to je za T-com bilo danas) upisan u Središnjoj depozitarnoj agenciji (SDA) kao vlasnik dionice. Znači i onaj koji je prodao dionice prije dva dana (budući da prijenos vlasništva nad dionicama traje tri radna dana) danas je još uvijek vlasnik dionice i ima pravo na dividendu.
    Jel' to sigurno točno (nije da sumnjam, ali da ne razveselim sovje starce bezveze)?
    Skupština dioničara je 21.04., jučer je bila samo objava rezultata.
    ovo je točan datum
    znači svi koji će 21.4. imati registrirane dionice imati će pravo na dividendu koja će im biti isplaćena u svibnju i to 29,56 kune po dionici

  18. #18
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ono što sam napisala je točno, samo nisam znala da nije bila skupština , ne kužim kako su onda odredili visinu dividende, tko i kako? :?

  19. #19
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa
    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj Barbi prvotno napisa
    Dividendu po dionici dobiva onaj tko je u trenutku skupštine dioničara (to je za T-com bilo danas) upisan u Središnjoj depozitarnoj agenciji (SDA) kao vlasnik dionice. Znači i onaj koji je prodao dionice prije dva dana (budući da prijenos vlasništva nad dionicama traje tri radna dana) danas je još uvijek vlasnik dionice i ima pravo na dividendu.
    Jel' to sigurno točno (nije da sumnjam, ali da ne razveselim sovje starce bezveze)?
    Skupština dioničara je 21.04., jučer je bila samo objava rezultata.
    ovo je točan datum
    znači svi koji će 21.4. imati registrirane dionice imati će pravo na dividendu koja će im biti isplaćena u svibnju i to 29,56 kune po dionici
    što znači točno - registrirane dionice. jel to znači kupljene na tvoje ime ? il se to još do tog datuma može (i na koji način) negdje registrirati ? bože, osjećam se ko potpuni duduk na ovom području.

    hvala na odgovoru.

  20. #20
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    što znači točno - registrirane dionice. jel to znači kupljene na tvoje ime ? il se to još do tog datuma može (i na koji način) negdje registrirati ? bože, osjećam se ko potpuni duduk na ovom području.

    hvala na odgovoru.
    Registrirane dionice znače da su upisane na ime novog vlasnika pri SDA. Kod kupnje dionica potrebno je tri dana za registraciju vlasničke pozicije tako da će dividendu dobiti svi vlasnici dionica koji ju kupe do 16.04.2008. (16-og, a ne 18-og zbog neradnih dana). Ja to laički po onome što sam naučila po putu, a na ovom topicu možda možeš saznati i više.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ima li sto movoga u svijetu dionica?

  22. #22
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Svijet dionica je jako dinamican tako da svaki dan ima nesto novo.

  23. #23
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Sto si konkretno htjela znati?

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Postupci..
    Koje dionice.....

  25. #25
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Koje dionice?
    Mislim da je za tebe bolje uloziti u neki fond.
    Imas.fondove visokog, srednjeg i niskog rizika. S povecanjem rizika povecava se i dobitak ali i gubitak.
    Sto se tice koje dionice slicno je misljenje. Ako gledas neku buducnos onda trrbas uloziti u neku stabilnu firmu. Ali dobit ti je niska. Jako je bilo popularno kupiti dionice HTa. Dobit im je svale godine al nije da ces od nje kupiti kroz godinu dvije novi auto nize klase.
    Tvoja pitanka su opcenita i tesko se odgovori na njih.
    No prvo trebas naci osobu koja ce za tebe kupiti dionice. Ti to ne mozes. No odi na stranice klirinskog drustva i vjerujem da ces naci tamo vecinu informacija.
    Takodjer ako si u ZABI mozes pitati i svoju osobnu bankaricu.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    jelena.O, drž' se niskorizičnih fondova. Govorim iz iskustva.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A koje su to?

  28. #28
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    jelena.O, drž' se niskorizičnih fondova. Govorim iz iskustva.
    Haha,
    I ja.
    Fino smo popu..li muž i ja s fondovima prije krize.
    Nikad više.
    Sad samo stambena štednja i bok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #29
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    A koje su to?
    Ja imam ZB plus - ovdje imaš više o tome: https://www.zaba.hr/home/stednja-i-u...dovi/zaba-link
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 27.06.2019. at 09:11

  30. #30
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Haha,
    I ja.
    Fino smo popu..li muž i ja s fondovima prije krize.
    Nikad više.
    Sad samo stambena štednja i bok.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kod nas nije bila takva situacija, mi smo imali dionice firme u kojoj smo bili zaposleni, ali ih je matično društvo otkupilo natrag. Nismo bili na financijskom gubitku, ali ja bih radije da se i dalje isplaćivala dividenda, nego da nam otkupe udjele. Ali postojali su razlozi zbog kojih je to išlo tako (reorganizacija, da ne širim priču).

    Hoću reći - ulaganja uvijek nose neki rizik. Nema tu spasa.

    Imamo i stambenu štednju (djeca i ja, mm ima nekretnine) i životno osiguranje.

  31. #31
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Obratite pažnju da ZB plus više nije novčani fond, sad je kratkoročni obveznički što mijenja stvar jer MOŽE ići u minus.
    http://www.zbi.hr/home/zbi/zb-plus/hr/

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Nabacite jos
    Budem proucila

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Evo, ako ti se ne da, uvijek možeš unajmiti nekoga da to radi za tebe: https://icam.hr/hr/ulaganja.php

    Nažalost, meni se čini da imam premalo lufta za tak nekaj.

  34. #34
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nisam spavala dok nisam prodala ht dionice, a to je bilo odmah čim se moglo. dobila 400kn po dionici.
    mislim da sam pokrila onu mizernu dividendu koju bi dobivala da sam ih ostavila. i nikad više dionice.

  35. #35
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    koliko su sada?
    gdje se to moze vidjeti?
    ht

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Koja vrijednost te zanima, nominalna ili tržišna?

    Podatke o nominalnim vrijednostima doniješ od Središnje depozitarne agencije. Upravo sam otkrila da su promijenili naziv http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:73:::NO:::

    Ne bavim se time, ali da me zanima tržišna vrijednost, tj.da želim prodati ili kupiti dionice, obratila bih se nekojbrokerskoj kući, nekome tko se time bavi.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Koja vrijednost te zanima, nominalna ili tržišna?

    Podatke o nominalnim vrijednostima doniješ od Središnje depozitarne agencije. Upravo sam otkrila da su promijenili naziv http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:73:::NO:::

    Ne bavim se time, ali da me zanima tržišna vrijednost, tj.da želim prodati ili kupiti dionice, obratila bih se nekojbrokerskoj kući, nekome tko se time bavi.

    Ovdje imaš povijest kretanja cijena za HT https://www.mojedionice.com/trg/IzvP...?sifSim=HT-R-A

  38. #38
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    nisam spavala dok nisam prodala ht dionice, a to je bilo odmah čim se moglo. dobila 400kn po dionici.
    mislim da sam pokrila onu mizernu dividendu koju bi dobivala da sam ih ostavila. i nikad više dionice.
    Dobro si prodala.
    Tak smo muž i ja Inine dionice prodali po najvećoj cijeni ikad.
    Ono kad su rasle ko lude jer se špekuliralo da će Inu kupiti...tko? Bome se ne sjećam.
    Uglavnom, dobar posao smo napravili.

  39. #39
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    koliko su sada?
    gdje se to moze vidjeti?
    ht
    https://www.t.ht.hr/odnosi-s-investitorima/dionice/
    https://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=1063

  40. #40
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    i ovo sam našla:
    GODINA IZNOS DIVIDENDE
    2008 29,56
    2009 29,99
    2010 34,05
    2011 22,76
    2012 22,14
    2013 20,51
    2014 9,00
    2015 7,00
    2016 6,00
    2017 6,00
    2018 6,00
    2019 10,00

    UKUPNO 203,01kn

  41. #41
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Joj hvala ti. Bas sam se nedavno pitala kako stojim. Gledala sam sad inicijalno je cijena bila 265kn, ali sam dobila i onih 10% dionica, znaci oko 242kn po dionici, sad vrijedi 160kn+203kn dividendi je 363kn odnosno 120kn u plusu po dionici. Za sad. Meni se nigdje ne zuri prodati, a 300-500kn godišnje uvijek dobro dodje

  42. #42
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa jesu bile dividende ove godine?
    ja mislim da ove godine nisam dobila

  43. #43
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    u to vrijeme su kamate na štednju bile dobre.
    razmisli koliko je pala realna vrijednost tog nominalnog iznosa. službena stopa inflacije za taj period (2008 do 2019) je 13,9%. dakle ni ovih 10% dodatnih dionica to ne pokriva.
    u biti - svi koji su zadržali dionice, zapravo su spušili. ni nakon 12 godina nisu dobili ono što sam ja dobila odmah (kad ukalkuliraš ove dvije stavke).
    mene je nazvao bivši član uprave (nijemac), i rekao da prodam čim krene trgovina. on je spušio na dionicama dt-a.

  44. #44
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    pa jesu bile dividende ove godine?
    ja mislim da ove godine nisam dobila
    trebala si dobiti krajem svibnja.

  45. #45
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    u to vrijeme su kamate na štednju bile dobre.
    razmisli koliko je pala realna vrijednost tog nominalnog iznosa. službena stopa inflacije za taj period (2008 do 2019) je 13,9%. dakle ni ovih 10% dodatnih dionica to ne pokriva.
    u biti - svi koji su zadržali dionice, zapravo su spušili. ni nakon 12 godina nisu dobili ono što sam ja dobila odmah (kad ukalkuliraš ove dvije stavke).
    mene je nazvao bivši član uprave (nijemac), i rekao da prodam čim krene trgovina. on je spušio na dionicama dt-a.
    to mi MM svako malo nabije na nos

  46. #46
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    to mi MM svako malo nabije na nos

  47. #47
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja uopce ne mislim da sam “spusila”. Kupila sam bez imalo iluzija da “cijena moze ici samo gore” i nisam htjela prodati kad je cijena bila 400 a imala sam brokera i mogla sam. Te novce bi tad, kao i 99% onih koji su prodali, potrošila valjda odmah i danas vjerojatno od toga ne bi imala ništa. Ovako sam preživjela i bez tih novaca a i dalje kaplje neka dividenda, te ih i dalje mogu prodati kad poželim ako mi zatreba novac. Cilj tad i sad je bio “vidjet ćemo što će vrijediti za 25g” Tako da možemo temu otvoriti još jednom nakon još 12 godina.

    Ne znam čemu priča o “tadašnjim kamatama”, ovdje pričamo o periodu od 12g, kamate su već poodavno jako niske, ovih je 120kn na 242kn uložene, to je na godišnjoj razini ekvivalent od 3,5% kamate na štednju svake od tih 12 g. Gdje da danas stavim novce i dobijem 3,5%? I to manje novce, ne da ulupavam milijune u apartmane? Inflacija jede novac jednako kao i vrijednost dionica, ne vidim što dobivam s imanjem novca na računu a ne u dionicama dok inflacija radi svoje. Naravno, da sad uzmem unazad tržište dionica našla bi vjerojatno boljih prilika... ali nemam čarobnu kuglu da mi kaže unaprijed što će propasti a što preživjeti, i ne mislim da je u konačnici itko tko je kupio dionice a i dalje ih ima išta posebnog “spušio” - i dalje je u plusu, a ako je netko imao posbno velike ambicije koliko će od toga zaraditi - a što ću mu ja, get-rich-quick sheme su ionako najčešće samo način kako izgubiti sve, tako da smo još i dobro prošli s obzirom na masovnosti i kolektivno stanje svijesti u tom trenutku, kao i na ukupni gubitak vrijednosti ZG burze od tada. Preživjela je dionica i globalnu financijsku krizu, i ovu hrvatsku višegodišnju depresiju i krizu i dalje vrijedi nešto, firma nije propala, a prošli mjesec mi je sjelo 590kn. Meni dosta.

    Ima i ona stara, nemoj kupovat dionice novcem koji si ne možeš priuštiti izgubiti. Tko tako pristupa dionicama mirnije će spavati

  48. #48
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Alex sjeli su novci negdje u 5-6 mjesecu. ja sam ih nasljedila pa nemam neki veliki broj, ali sam ase iznenadila.

    i lazem se sa silly dionice su posao koji treba pratiti ako mislis neke velike novce zaraditi. inace kupis neke i nadas se da ce imati neku vrijednost.

  49. #49
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku

    Gdje da danas stavim novce i dobijem 3,5%? I to manje novce, ne da ulupavam milijune u apartmane?
    treći stup?
    na 5000 ide 750kn državnih poticaja, plus prinos fonda.

  50. #50
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    p.s.
    ja dionice nikad ne bih kupila, da nisam radila u ht-u - pa se to "očekivalo" od mene (i drugih kolega).
    što se tiče vrijednosti za još 12 godina - ako budem živa možda i popratim. ipak sam ja starica...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •