Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 552

Tema: Ovo je zabranjeno!

  1. #51
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nego, sinovi, ha?


    viš viš, zanimljivo

  2. #52
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A sad me stvarno zanima kako im misliš branti, da je to zabranjeno, strašno...kako?
    IZnam jednu strogo kršćansko odgajanu obitelj čija su djeca postala sve samo ne ono za
    čime su roditelji težili. Sigurna si da nečeš postići samo suprotno?

  3. #53
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Odgajaš ih u Kršćanskom duhu npr., ja se nadam da moja djeca neće prije braka imat seksualne odnose, odgajat ću ih da je to krivo. Al opet, ja se uopće ne bi bunila da se moji sinovi vjenčaju sa 18-19.
    hahahah
    to će ih kao spriječiti

    mene je mama nagovarala da počnem koristiti kontracepcijeske pilule kad sam krenula u srednju školu jer je mislila da dolazi vrijeme za sex
    naravno da je nisam poslušala u tom pogledu

    moje, katolički odgojene, prijateljice su se sve počele sexati nekoliko godina prije mene.

    Rozagroza, da si mi mama, bila bi ponosna na mene kad bi znala do kad sam se čuvala

  4. #54
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    SikaPika nisam iskreno skužila ovu brigu oko kupanja? Ok autostopiranje koliko toliko mogu razumjet, ali kupanje? Pa ja sam valjda od svoje 3-4 godine po stijenama skakala, ludovala u moru, samo trebaš malenu naučiti plivat i da se pazi, i nema veće radosti od kupanca! Ova uređena kupališta u kontinentu su masu puta sigurnija od "spjađa" na kojima smo mi odrasli na moru.

  5. #55
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ma cure ne govorim ja o klasično katolički odgojenoj mladeži - pa nejte me tako doživljavat, nadala sam se da sam bar obranila svoju reputaciju frikuše na forumu dovoljno čvrsto da me se ne svrstava u te light redove
    U nadi da će mojoj djeci riječ Božja bit glavni autoritet, mislim da će i sami htjeti čekat do braka. Uz Božju pomoć odgojit ću dobre Croatian Amish dečke (možda nam uleti i koja cura ako budem imala živaca who knows) koji će razumjeti važnost čekanja pravog vremena.

    A Puntice bravo

  6. #56
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i ja sam sama isla na plazu sa 7 godina a svoga, koji ima 10, jos samog nisam pustila. Ja sam na Cvijetinom tragu, kod nas ima zabrana. To ne znaci da cu ga potjerati iz kuce ako zabrane prekrsi ali ne libim se nesto nazvati svojim imenom.

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    hahahah
    to će ih kao spriječiti

    mene je mama nagovarala da počnem koristiti kontracepcijeske pilule kad sam krenula u srednju školu jer je mislila da dolazi vrijeme za sex
    naravno da je nisam poslušala u tom pogledu

    moje, katolički odgojene, prijateljice su se sve počele sexati nekoliko godina prije mene.

    Rozagroza, da si mi mama, bila bi ponosna na mene kad bi znala do kad sam se čuvala
    isto.
    Meni je moja mama rekla da ja mogu dovesti svog dećka (u teoriji -tada sam imala 13 i bila debelo premlada za dečka) kući u svoju sobu , da ne spavamo po autima, livadicama i sl. mjestima. Prema tome sam zaključila da je seks bez veze pa sam ga odgađala do krajnjih granica (ne obraćajući pažnju na to što su drugi možda očekivali od mene).


    Ono što ću ja naučiti svoju djecu (osim logičnih, već navedenih osnova) je da slušaju svoju intuiciju. Znate ono kad vam se naježe sve dlake na tijelu u situaciji koja je potecijalno opasna, ali vam logika govori da ne bi trebala biti opasna, ili da će te ispasti bedasti ako ne poštujete društvene norme i sl.. Ja ću svoje naučiti da tada bježe glavom bez obzira.

  8. #58
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Isto kao i ti - stopiranje, kupanje i skakanje u vodu koja nije za kupanje, pa još vožnju motorom, alkohol više od čašu-dvije, droge u bilo kojem obliku, pušenje...
    a kako ćeš im zabranit pušit i pit?
    ne zavaravajmo se, samo se sitite šta su vaši vama uspjeli zabranit. meni moji ništa.

  9. #59
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    zabranili su mi štošta.
    to ne znači da sam se ja držala zabrana, dapače.

    a to je ono što ja želim izbjeć sa svojom djecom

  10. #60
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    zabranili su mi štošta.
    to ne znači da sam se ja držala zabrana, dapače.

    a to je ono što ja želim izbjeć sa svojom djecom
    x
    zabranjeno voće je najslađe
    Posljednje uređivanje od nahla : 20.06.2011. at 15:56

  11. #61
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    puntica i sirius, evo tipičan primjer. Kod mene je bilo obrnuto. Mama je bilo pod tatinom komandom da to tako kažem, a tata je bio po pitanju dečki i seksa katastrofa!!! Nisam smjela imati dečka, a kamoli ga dovesti doma! (on je 16-godišnjakinji napravio dijete za dijetetom i valjda je mislio da će se to i meni dogoditi...). MM je prvi dečko kojeg su upoznali i kojeg sam dovela u kuću, a imala sam 22 godine. A čak i nakon godinu i pol dana hodanja s njim, nisam smjela prespavati kod njega, niti dozvoliti mu da se useli k meni kad su oni otišli živjeti u drugi grad!! Moram li reći da sam jedva čekala da odem s njim što dalje. A i da sam naravno imala dečke prije njega za koje ni mami nisa govorila. I da sam se naravno i seksala prije MM u ne baš ozbiljnim vezama, sad rano ili ne ne znam, s 18!
    Ne želim tako nešto svojim kćerima i želim da mi govore o svemu i da znam sve! A na način na koji se moj tata postavio prema meni to sigurno neću postići...

  12. #62
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Pa kod našeg odgoja je poanta u tome da ne zabranjuju roditelji nego Bog a mi ih samo podučavamo njegovim zakonima. Naravno dajem mjesta opciji da oni pogriješe i padnu, ljudi smo, mi ćemo dat sve od sebe da ih dobro naučimo, sve ostalo je Božja volja

  13. #63
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Kod mene doma mogu zabraniti samo ja i MM...
    Posljednje uređivanje od ana.m : 20.06.2011. at 16:15

  14. #64
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja svojoj djeci ne mislim predstaviti sex kao tabu i nešta vauuuu (iako je vauuuuu, ali u drugom smislu ) jer ne želim da danas-sutra kad odluče to napraviti s nekim osjete grižnju savjesti i kao da su napravili nešta što nije normalno. Meni je to bio tabu s mojim roditeljima (iako imam moderne roditelje, nikad nismo o tome pričali) i sjećam se koliko me savjest pekla kad sam se prvi put poljubila s dečkom- samo poljubila! I definitivno ne želim da se moje dijete ikada tako osjeća! Zbog ničega, a pogotovo ne zbog nečeg normalnog kao što je sex. Zato treba upoznati ih sa svim opasnostima koje sex nosi i učiti ih kako da budu odgovorni mladi ljudi.

    Znam curicu od 13 godina koja je imala zabranu i mišljenja o sexu, pa kad je saznala da je trudna bacila se pod vlak. Zabrana je nije spriječila u tome da se sexa, ali ju je zabrana odvela u smrt. Ne želim ni misliti o tome!
    Žalim da mi moja djeca danas-sutra kažu sve što misle da je rješivo ili nerješivo i da se niti malo ne ustručavaju!

  15. #65
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni je bilo užasno kad sam bila cura i kad sam se prvi put poljubila, isto SAMO poljubila s dečkom i htjela sam na rit progovoriti o tome mami ali jednostavno nisam mogla....Užasan osjećaj!

  16. #66
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Baš tako i ja....noćima nisam spavala koliko me jela savjest Ne znaju ljudi kakav je taj osjećaj, dok ga sami ne dožive. Ja sam to doživjela ponovno nakon prvog sexa i srećom nikad više u životu! Svom djetetu ne želim da ni blizu tako nešta osjeti.

  17. #67
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A moja mama je odmah znala, ne samo za poljubac, nego i za sex i sve ostalo. Ona je samnom otvoreno pričala o apsolutno svemu, nije bilo teme koja je zabranjena i pričala je i svoja iskustva o svemu.
    S 14 godina su me roditelji pustili samu na ljetovanje s dvije prijateljice u kamp i upravo zbog tog otvorenog razgovora s mamom niti smo pile, niti pušile, niti imale dečke, ali smo provele 2 predivna i nezaboravna dječački bezbrižna ljeta. Ovo drugo je došlao na red par godina kasnije.
    Svojem djetetu (nadam se i više njih jednog dana) ću pričati i pričati o svemu pa i o tome zašto mislim da nije dobro stopirati, drogirati se, napiti se da padaš u nesvijest i ost. i nadati se da to neće raditi tj. da će raditi u što manjoj mjeri sa što manjim posljedicama.
    Ne bih voljela da jednoga dana kada počnu izlaziti sjedaju u aute s pijanima pa ću to riješiti na način da ćemo MM i ja ići po njih, kao što su i moji po mene.
    Najviše bih voljela da ne budu povodljivi, bar ne previše tj. da ako nešto oni sami ne žele raditi, to ne naprave protiv svoje volje samo zbog društva. Ja nisam bila povodljiva i moglo je 50 ljudi nešto raditi, ako ja to nisam htjela, rekla bih da neću pa makar me izrugivali.
    Što se tiče stopiranja, tu sam se 3 puta povela za društvom tj prijateljicama, jer nisam htjela ostati sama u 4 ujutro na cesti ( iako sam se užasno bojala stopiranja) i dva od ta tri puta nisu bila ugodna tj. premrle smo od straha i dan danas kad pričamo o tome kažemo koje smo glupače bile da smo išle stopirati.

  18. #68
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E vidiš..Mene je u cijeloj priči najviše ljutilo to što su oni bili još 10 puta gori, radili neke stvari koje da sam ja napravila njima, vjerojatno bih na lusteru visila...E, ali oni su mogli, a ja nisam i to je bilo njihovo objašnjenje.
    Totalno bez razumijevanja. Ni ne čudi da s njima nemam baš neki odnos i da uopće ne volim da mi se upliću u život!
    A neseks prije braka mi je moram priznati ipak malo too much.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 20.06.2011. at 17:42

  19. #69
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    kad bih mogla nešto zabraniti svojoj djeci bile bi to "teške droge"ne samo u pubertetu nego i kad u potpunosti odrastu. voljela bi im zabraniti i okrutnost prema ljudima i životinjama.
    što se seksa tiče, mislim suprotno većini. ja bi iskreno voljela da moja djeca, a posebno moja kćer imaju više partnera i više dugogodišnjih veza prije nego se odluče na brak (ako se odluče) ili dugogodišnju vezu koja uključuje roditeljstvo. nekako mi se čini riskantno da bi postali roditelji dok nisu zreli i odrasli, puno riskantnije od seksa, cigareta i alkohola.
    pozdravljam mariu71 - i ja sam morala stopirati, ako sam kopirala papire za faks, ako sam otišla na kavu, da kino ne spominjem mogla sam samo prodati bonove i nejesti ili stopirati na autoputu. studirala sam na faksu uz koji do zadnje godine nisam imala vremena raditi i zaraditi za pristojan studentski život tako da sam morala štediti na bizarne načine (ni ono s krvi mi nije upalilo jer tada nisam imala ni 50kg).

  20. #70
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    E vidiš..Mene je u cijeloj priči najviše ljutilo to što su oni bili još 10 puta gori, radili neke stvari koje da sam ja napravila njima, vjerojatno bih na lusteru visila...E, ali oni su mogli, a ja nisam i to je bilo njihovo objašnjenje.
    Totalno bez razumijevanja. Ni ne čudi da s njima nemam baš neki odnos i da uopće ne volim da mi se upliću u život!
    A neseks prije braka mi je moram priznati ipak malo too much.
    Klasična logička zabluda. Činjenica da sam ja recimo imala seks prije braka nije nikakav argument protiv moje tvrdnje da je seks prije braka loš.
    Ali kad čitam vaše postove o roditeljima bez razumjevanja naravno da se bunite na savjetovanje da nema sexa prije braka, jer vaši roditelji odnosno naši roditelji su izgleda nama to tumačili na totalno pogrešan način. Moji su pak drugi par rukava pa su mi sve dopuštali, iz komoditeta, hvala ti Bože imala sam par zrna soli u glavi pa nisam u ništa zaglibila.

    Ma bilo bi predugo i komplicirano da idem sad objašnjavat koncept biblijskih zaruka i važnost ne imanja seksa prije braka - bilo kako bilo nadam se da moja djeca neće bit ko ja na tom planu, a ni čaća im nije bio ništa bolji

  21. #71
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    kad bih mogla nešto zabraniti svojoj djeci bile bi to "teške droge"ne samo u pubertetu nego i kad u potpunosti odrastu. voljela bi im zabraniti i okrutnost prema ljudima i životinjama.
    što se seksa tiče, mislim suprotno većini. ja bi iskreno voljela da moja djeca, a posebno moja kćer imaju više partnera i više dugogodišnjih veza prije nego se odluče na brak (ako se odluče) ili dugogodišnju vezu koja uključuje roditeljstvo. nekako mi se čini riskantno da bi postali roditelji dok nisu zreli i odrasli, puno riskantnije od seksa, cigareta i alkohola..
    Ovo bi potpisala
    Sto se tice ovog s drogom, teska, laka...mene strasno zivciraju ljudi kojima je joint kao i casa piva, a primjecujem ih sve vise. Ma ne bi htjela da se na nesto navuce, nebitno sto.
    U ovoj dobi o kojoj se ovdje prica nema bas puno mjesta za zabrane, mozes samo gledati svoje dijete kako se osamostaljuje, nadati se da si uspio u namjeri da mu usadis neke temeljne vrijednosti.
    Mene je sa 16 ozbiljno pucao pubertet, da sam si tad mama bila, plakala bi od muke. Pa ipak sam imala neke granice koje ne bi presla ni sa zabranom ni bez. Srecom, pustilo me za godinu dana.
    Sa stopiranjem nemam iskustva, ja sam se napjesacila

    Roza, ne znam kak ces objasnjavati apstiniranje do braka, samo da ti napomenem; imala sam frendicu kojoj je mama cijeli zivot tupila da je sex samo za djecu raditi, pa kad je dosla u neke godine da bi i probala, stalno joj je to mamino bilo na pameti i bas ju je mucilo...

  22. #72
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    Roza, ne znam kak ces objasnjavati apstiniranje do braka, samo da ti napomenem; imala sam frendicu kojoj je mama cijeli zivot tupila da je sex samo za djecu raditi, pa kad je dosla u neke godine da bi i probala, stalno joj je to mamino bilo na pameti i bas ju je mucilo...
    Pročitat ću im što piše u Bibliji. A to da je sex samo za djecu rađat je glupost, sex je nešto prekrasno i intimno između partnera, ono što pored ljubavi, poštovanja i razumjevanja, daje slast u brak.

  23. #73
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    o da- granice. Postavljanje granica je itekako poželjno, što ranije i što konkretnije, sa što više ljubavi i strpljenja i što dosljednije to kasnije djeca lakše shvaćaju da granice nisu tu da nas tlače nego da budemo živi, zdravi, sigurni i dobri sebi i drugima koliko je to u našoj moći. ako su tako naučili da grizu prijatelje, da ne bacaju pijesak u oči, da ne trče preko ceste, tako će adekvatno dobi naučiti i da svoje zdravlje čuvaju granicama u alkoholu, tulumarenju, prometu u širem smislu, sportu, pa i odnosu prema svojoj intimi i bračnom i obiteljskom životu. Ja im želim puno predivnog uzbudljivog i opuštenog ljubavnog života bez straha od djece u čvrstom braku temeljenom na vjeri uz Božji blagoslov. A ono drljanje i brljanje s poznanicima i neznancima i im želim točno koliko i pijanstvo od "peristila" i povraćanje kraj pruge. Ali kao i RG njihve greške ćemo strpljivo usmjeravati kao i one koje su normalne za njihovu trenutnu dob, samo na drugi način. pa ni sad ne zgromim dijete zato što se popeo na mokar krov od tobogana, pa neću ni kad pokuša autostopirat, ali da će znati što je nedozvoljeno, i osjetiti adekvatne posljedice - itekako. ostalo u Božje ruke.
    Posljednje uređivanje od pikula : 20.06.2011. at 19:38

  24. #74
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    U subotu sam bila navečer vani s frendicom.
    Frendica je godinu dana starija od mene.
    Njena kći ima 22,a moja 10 godina.
    Bližila se ponoć i lokal u kojem smo bile se počeo puniti sa polugolim maloljetnicama.
    Sise na izvolte i suknjice koje jedva pokrivaju gaćice preplavile su lokal.
    Nisam konzerva,ali ne volim taj cajka look.
    Nikad se nisam tak oblačila i nije mi to lijepo.
    Ali vidim da se sve mlade cure tak oblače.
    ...i velim ja svojoj frndici kak nema šanse da bu moja mala ikad takva iz kuće izašla.
    a frendica meni na to,o da,bude-bude...
    Ja nisam nikad nosila cajka haljinicu.Nisam nikad stopirala.Nikad,nikakvu drogu nisam uzela.Nikad se nisam napila.Seks mi nije bio tabu.
    Razgovaram sa svojom kćeri o svemu i ona zna za Antoniju i njen nestanak.
    Zna i za opasnosti stopiranja.
    Zna i kakvo je droga zlo.
    Zna i za seks,hpv,zaštitu,kontracepciju,problem neželjenih i maloljetničkih trudnoća...
    Ma sve zna.
    Zna i da sam joj ja prijatelj i da na mene i moju pomoć može uvijek računati.
    ...i dalje je na njoj.

  25. #75
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Hmmmm....sto zabraniti djetetu? Nisam bas za zabrane, vec da se dijetetu objasni zasto je nesto opasno i koje bi posljedice mogle biti.

    Opcenito, kad se radi o odgoju, smatram da je bolje kada se dijete mora nositi sa posljedicom svoga loseg postupka, nego da se recimo kaznjava.

    No dobro, mozda sam malo skrenula sa teme

  26. #76
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    sve ok, al zašto braniti kupanje na jezeru, na uređenoj plaži
    u jezeru nema virova (il ima?) il tako nešto.
    ovo si dobro rekla, nauči je dobro plivati. nek ide,ako imate mogućnosti, na neki tečaj, na bazen. i to što prije.
    pa zamisli kad cijelo društvo iz škole bude išlo na kupanje, kažeš da je ljeti ludnica, a maša ne smije. ne kužim tu zabranu.

    a za sve ovo drugo - i tebi je tvoja teta branila, pa si opet stopirala. to što mi nešto branimo, nije dovoljna garancija da djeca to ne rade
    Uh, nisam očekivala ovako puno postova u jednom danu.

    Plaža je uređena, čista, priorda prekrasna, ali fora je u tome da su to jezero kopali neujednačeno pa imaš razinu jezera gdje je voda duboka metar, a idući korak 5 metara. Po meni jako opasno. Osim toga, nema ni čuvara, spasilaca pa mi se ne čini pouzdano.
    Ma, kada sam rekla braniti, znam da se zabranom ništa ne postiže.
    Pokušat ću je upozoriti na sve opasnoti, ali stopiranja se iz ove perspektive stvarno grozim. Ako Bog da, dok ona bude tinejdžerica, valjda ćemo imati i auto pa noću neće morati pješke iz grada (iako će vjerojatno htjeti, kao što smo MM i ja, u pet ujutro po 7 km pješke do našeg Juga2, padala sam s nogu. Ako bude imala neko društvo, možda mi i neće biti bed).
    Maria71, ovo što ti opisuješ, ne mogu ni zamisliti. Ja nisam stopirala jer nisam imala love (iako, tih 90 kuna za mjesečnu za bus sam zapravo prorajtala) nego jer mi je bilo fora. I grozno mi je što mi je to bila fora. Svakakvim tipovima sam ulazila u automobile. Svakakvih je priča bilo. Nekada sam samo u sebi molila Boga da sve bude ok, da sretno stignem kući, a onda bih idući vikend ili dan sve ponovo.
    Znam da se ne može zabraniti, niti se dijete treba plašiti nego pripremiti na život. No, ne bih htjela da joj život bude stopiranje iz za*ebancije (ja sam to zapravo radila jer mi je prije toga hrpa toga bila zabranjena pa kad sam napokon došla u godine da sama mogu odlučivati o nekim stvarima svoje odluke krivo usmjerila), kao ni kupanje u našem bajeru (bolje nek peca ribe i lovi žabe).
    A penjanje po drveću i sl., već sad je učim (na užas MM) da se snalazi u takvim nekakvim situacijama jer sam ja u njima uživala.

  27. #77
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku

    Učiti, govoriti, upozoravati, objašnjavati zašto se nešto ne smije i naravno biti primjer.
    A dok dođu u lude godine moliti Boga da im ostane sva pamet koju smo im pokušali dati i da sve bude u redu.
    Ma da, kada sam rekla zabraniti, mislila sam na te fore -stalno govorenje o te dvije stvari kao najnepoželjnije ponašanje za moj pojam (MM će ih sigurno imati puno više na spisku iako je sam bio puno gori. Eh, kad se sjetim što smo sve nas dvoje znali priređivati njegovim starcima, i dan danas im znam reći da im se divim što su sve to podnijeli).

  28. #78
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Prešutno se znalo što je dozvoljeno, a što nedozvoljeno ponašanje.
    Hm, kad te sad čitam, dolazim do zaključka da si ti vjerojatno bila dobro dijete koje nije bilo sklono ekscesima.
    Kao zapravo i većina djece.
    Ne znam, je li moje ponašanje u mladosti bilo baš zbog tih "zabrana" (kao što netko reče, ne savjetovanja nego sjedenja na glavi - konstantnog..., mislim, moja teta je molila devetnicu da ja prestanem pušiti, a ja sam na kraju prestala pušiti zato jer sam htjela da MM - tada MD prestane pušiti - zapravo, možda je time i uspjela, ali njezino ponašanje tih godina je zapravo za mene bilo strašno, strašno teško).
    No, ja sam sklona ekscesima. I danas, u nekim drugim situacijama.
    Maša, kao što Cvijeta reče, i sada ima kojekakvih zabrana, što je normalno za tako malo, ali i kasnije, za starije dijete. Mora se znati što smije, što ne smije. Kad odraste, neću joj moći ništa zabraniti, ali se nadam da će sama osjetiti, kao što Anemona reče, što činiti ili ne činiti, a da nije protiv nje same. E, da mi je to postići.

  29. #79
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    moja mama je meni branila da vozim bicikl...
    He he, ajde, nisam jedina.
    Ja sam sanjala bicikl. Vozila sam ga kod staraca, bez ruku, u zavoju, sjedeći na paktregeru, padala, lomila se... Teta mi ga nikada nije htjela kupiti. Mnogo godina kasnije mi je priznala da je to bilo zato jer se bojala da mi se nešto ne dogodi. Kupila mi je kad sam imala 27 godina, lijepu makinu na kojoj još uvijek uživam. No, i sada me gnjavi s forama, pa zar se ne bojiš voziti cestom, kako Mašu voziš na njemu...
    A lagati roditeljima, eh, i to je posebna priča. Radila sam gluposti i lagala. I što je najbolje, ona bi uvijek sve popušila. (jednom sam joj slagala nakon što sam skočila sa stagea na koncertu Hladnog piva i zaradila šljive ispod oka, da sam se poskliznula na plastične čaše, a nisam se mogla dočekati na ruke jer sam ih držala u džepovima, i ona je popušila )
    Kao što Zdenka reče, nadam se da će moje dijete znati da mi može reći sve i da ju zbog toga nikada neću kazniti. Pa makar se kupala i na toj šoderici, da će mi priznati i da ćemo nakon toga to znati riješiti na pravi način (tad ću dići krediti i unajmiti posebnog tjelohranitelja super plivača, nekog Mitcha ).

  30. #80
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    ma, to nas sika.pika malo podbada, jer je dosadno na forumu. zna ona da zabrane moraju postojati, ali pridržavanje istih proizlazi iz cijelog odgoja.
    He he, kako si me samo skužila!
    A seks? Uh, joj. O tome nisam ni razmišljala, vidiš. Nadam se da neću morati još gooodinama.
    No, kao što Peterlin kaže - pričati o svemu, imati literaturu (eh, kad se sjetim sebe i prevrtanja medicinskog leksikona kad sam imala samo 8 godina...). Hvala Bogu, dovoljno sam otvorena tako da ću joj reći vjerojatno i više nego što će me pitati ili čak željeti čuti. No, valjda će nešto i ostati u toj glavici.

  31. #81
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    SikaPika nisam iskreno skužila ovu brigu oko kupanja? Ok autostopiranje koliko toliko mogu razumjet, ali kupanje? Pa ja sam valjda od svoje 3-4 godine po stijenama skakala, ludovala u moru, samo trebaš malenu naučiti plivat i da se pazi, i nema veće radosti od kupanca! Ova uređena kupališta u kontinentu su masu puta sigurnija od "spjađa" na kojima smo mi odrasli na moru.
    Ne znam jesi skužila, ali te šoderice su jako opasne. Nivo vode im se mijenja od centimetra do centimetra. Primjerice, prva tri metra su ti do koljena i onda hops, evo ga već 5 metara dubine. Osim toga, ni MM ni ja nismo dobri plivači niti se volimo kupati, čak ni u bazenima (ili bolje rečeno, pogotovo ne u bazenima). Nećemo biti dobar primjer. No, svakako je mislimo upisati u školu plivanja, baš zbog toga što smo mi to propustili pa ako se baš dogodi da s enađe u situaciji da se želi kupati neka zna. Ali u našem bajeru ne. Učiti ću je da je on opasan i da ne želim da se u njemu kupa.
    Ili, kad smo prije tri godine MM i ja gledali s prozora kako se klinci skližu po istom tom bajeru. Čak nije bilo ni tako jako hladno. Bio je zaleđen, ali je led sigurno bio jako tanak. Jeza nas je hvatala od pomisli da će led puknuti dok su klinci na njemu. Mislim da ih nitko ne bi spasio te dubine.

  32. #82
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj SikaPika prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, kad te sad čitam, dolazim do zaključka da si ti vjerojatno bila dobro dijete koje nije bilo sklono ekscesima.
    Ne znam koja bi bila definicija "dobrog djeteta koje nije sklono ekscesima", mogla bih sad nabrajati što sam radila, bilo je isto svega, ali imala sam "ugrađen" osjećaj za svoju guzicu.
    To želim ugraditi svojem djetetu. "Strah" za sebe. Ne, utjerati strah u kosti, nego da osjeća kad je situacija opasna po zdravlje/život i da se izmakne iz toga.

  33. #83
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    [QUOTE=Anemona;1911024]Ne znam koja bi bila definicija "dobrog djeteta koje nije sklono ekscesima", mogla bih sad nabrajati što sam radila, bilo je isto svega, ali imala sam "ugrađen" osjećaj za svoju guzicu.
    To želim ugraditi svojem djetetu. "Strah" za sebe. Ne, utjerati strah u kosti, nego da osjeća kad je situacija opasna po zdravlje/život i da se izmakne iz toga.[/QUO

    ovo o čemu Anemona priča je po meni ključno! kako to postići, to svak za sebe mora pronaći put
    prvenstveno mislim uz puno razgovora, ne priče već razgovora. od malih nogu. i učenju djeteta odgovornosti od malih nogu.

  34. #84
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ovo o čemu Anemona priča je po meni ključno! kako to postići, to svak za sebe mora pronaći put
    prvenstveno mislim uz puno razgovora, ne priče već razgovora. od malih nogu. i učenju djeteta odgovornosti.
    Posljednje uređivanje od flopica : 21.06.2011. at 08:14

  35. #85
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    E kaj se tiče tih cajka look-ova.
    Pričala sam s nekim curama i čula sam zapravo da ni ti jadni roditelji pojma nemaju kaj im djeca rade i kak se oblače.
    Npr. ode pristojna van do prijateljice u kvart ili doma (recimo kod neke kojoj nema staraca i li kojo starci ni ne brane ništa), tamo se preobrazi i ode van ko droljica.
    Kad ide doma, opet se upristoji. I kako TO kontrolirati?
    Biti u kontaktu s roditeljima djevojaka s kojima se druže, pratiti ih par puta u zasjedi da se vidi kaj stvarno rade (hm, da znam pomalo gnjusno, ali bolje i to nego da bude jpš jedna Antonia), ali prije toga naravno pričati, pričati i pričati!
    Posljednje uređivanje od ana.m : 21.06.2011. at 08:41

  36. #86
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    oprosti, ali kakve veze ima način odijevanja s nestankom Antonie?
    nije valjda da je ta djevojka personifikacija onih kakvi ne bismo željeli da naša djeca budu

    pa dijete je samo stopiralo, kao i 90% nas u njezinim godinama...

  37. #87
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    oprosti, ali kakve veze ima način odijevanja s nestankom Antonie?
    nije valjda da je ta djevojka personifikacija onih kakvi ne bismo željeli da naša djeca budu

    pa dijete je samo stopiralo, kao i 90% nas u njezinim godinama...
    Moram priznat da je i meni malo bezveze što se u prvom postu daje primjer Antonie i time aludira na to da bez autostopiranja ne bi bilo tih manijaka. Ja mislim da nije problem u stopiranju, kao što nije problem u npr puškama, već je problem u onima koji ih koriste tj. u ovom slučaju otimaju. U manijacima. Nit je kriva ona nit su krivi roditelji.

    A apropo ovog kako zaštiti svoje dijete od cajki i drugih loših utjecaja okoline - ja sam se usudila to nazvati tuđim kvasom na temi o HSu - Homeschooling ljudi!

  38. #88
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma joj Apri, pa govorim općenito, ne povezujem tu djevojku s ovim curama koje se oblače cajkasto, To je tako ispalo. Možda malo nespretno, uopće ih nisam povezala u te dvije priče....Žurim pisati i ne dužiti previše pa je ispali tako. Ali nikako nema veze jedno s drugim...

  39. #89
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    oprosti, ali kakve veze ima način odijevanja s nestankom Antonie?
    nije valjda da je ta djevojka personifikacija onih kakvi ne bismo željeli da naša djeca budu

    pa dijete je samo stopiralo, kao i 90% nas u njezinim godinama...
    Ne znamo kako i zašto je Antonija nestala,ali u medijima se stalno navodi kako je bila lijepa,mlada,povučena...
    S druge strane je procurilo da nije odlazila na praksu,a bez toga nije mogla maturirati,pa zato i nije sada maturirala već je trebala tek na jesen.
    Koliko djece poznajte koju su maturirali na jesen,u drugom roku?Ja ni jedno.
    Ovo za praksu joj roditelji nisu znali,jer i to jutro kad je nestala je trebala biti na praksi,ali nije.Ona je htjela za Split.
    Zašto?
    Prije mjesec dana je nestao jedan dečki iz Istre.O njemu mediji ne pišu,jer nije bio lijep,mlad i povučen?
    Mislim da kužim kaj Ana.m hoće reći.Da zapravo mnogi roditelji ne poznaju svoju djecu

  40. #90
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znamo kako i zašto je Antonija nestala,ali u medijima se stalno navodi kako je bila lijepa,mlada,povučena...
    S druge strane je procurilo da nije odlazila na praksu,a bez toga nije mogla maturirati,pa zato i nije sada maturirala već je trebala tek na jesen.
    i moja prijateljica ju je opisala kao takvu, i još je dodala "jako draga djevojka". što se tiče prakse - ja se (usput) pitam kako su se tamo prema njoj ponašali, i zašto ju je izbjegavala. naime, o "praksama" sam čula puno ružnih stvari, pa njeno izostajanje ne bih 100% pripisala njoj. na žalost - njenu stranu priče nemamo. zato ne bih sudila "na prvu".. možda je sve bilo u redu no ona nije htjela, a možda i nije... 50%:50%...

    što se tiče dečka koji je nestao iz istre - tu bih povukla paralelu s dva ubojstva u zagrebu... ujutro je ubijena nika, malo kasnije ivana... kako se radilo o dvije mlade djevojke, "prevagu" je odnijela "poznatija". između mladog čovjeka od 29, i mlade cure (maloljetne) od 17 - jasno je što će mediji pokriti... strašno, ali istinito. cilj je prodati novine.

  41. #91
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne stignem sada vise, principjelno se slazem sa peterlin, zdenkom i ostalim na tom tragu.
    medutim kratko bih dodala, da me uzasno, ali zaista uzasno smetaju izrazi :
    ode van kao droljica...
    govoriti tako nesto o djeci/mladima koju ne poznajemo, pa ma kako ona obucena bila, mi je grozno. i to zapravo vise govori o mentalnom sklopu onih koji to izgovaraju, nego o djeci ili mladima.
    ne sto bi se meni takva vrsta oblacenja svidala, nego zato sto mislim da donositi sudove o ljudima na osnovu njihovog izgleda, ili nekih izdvojenih trenutaka, ponasanja, je naprosto krivo.
    drugo, mislim da nove generacije mladih imaju sasvim drugacioji stav prema oblacenju, goloj kozi i slicno. sto znaci da jedno te isti "izgled" danas i prije 30 godina "znaci" nesto sasvim drugacije, jer se je kontekst jako promjenio.

    drugo, ma kako jedna djevojka/mladic se obukli i izgledali, to nikom , ali nikom ne daje za pravo davanje obezvrjednjujucih komentara, a kamoli ponasanja prema njima. valjda smo dosli na taj stupanj civilizuacije.

  42. #92
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    I sad bi trebali zaključit jer nije išla na praksu, mi rečemo obružavala je, i to je, ako je, krila od roditelja, ona neka "mutna" tinejđerka koja je ko zna kud išla i što htjela?

  43. #93
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    I sad bi trebali zaključit jer nije išla na praksu, mi rečemo obružavala je, i to je, ako je, krila od roditelja, ona neka "mutna" tinejđerka koja je ko zna kud išla i što htjela?

    pravo zboris. i onda nas jos samo korak dijeli od toga: pa sama je zasluzila da joj se nesto dogodi, zar ne?

  44. #94
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    kratko bih dodala, da me uzasno, ali zaista uzasno smetaju izrazi :
    ode van kao droljica...
    govoriti tako nesto o djeci/mladima koju ne poznajemo, pa ma kako ona obucena bila, mi je grozno. i to zapravo vise govori o mentalnom sklopu onih koji to izgovaraju, nego o djeci ili mladima.

    Sorry, al cura od 16 koja izađe u dominđi van izbačenih sisa, izgleda ko droljica. Može ona imat stav o koži i oblaćenju koji god želi, svejedno se obukla kurvanjski, bilo 12 ili 21 stoljeće.
    I da to definitivno ne daje nikom za pravo da tu osobu smatra manje vrijednom od sebe, al činjenice su činjenice.

  45. #95
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, al cura od 16 koja izađe u dominđi van izbačenih sisa, izgleda ko droljica. Može ona imat stav o koži i oblaćenju koji god želi, svejedno se obukla kurvanjski, bilo 12 ili 21 stoljeće.
    I da to definitivno ne daje nikom za pravo da tu osobu smatra manje vrijednom od sebe, al činjenice su činjenice.
    dovoljno mi je da se u ovom podcrtanom slazemo.

  46. #96

  47. #97
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    nista, odijelo ne cini covjeka, dress is not a yes

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kod našeg odgoja je poanta u tome da ne zabranjuju roditelji nego Bog a mi ih samo podučavamo njegovim zakonima. Naravno dajem mjesta opciji da oni pogriješe i padnu, ljudi smo, mi ćemo dat sve od sebe da ih dobro naučimo, sve ostalo je Božja volja
    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Pročitat ću im što piše u Bibliji. A to da je sex samo za djecu rađat je glupost, sex je nešto prekrasno i intimno između partnera, ono što pored ljubavi, poštovanja i razumjevanja, daje slast u brak.
    Potpis!!!!

  50. #100
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    JA ne zaključujem ništa.Niti da su polugole maloljetnice droljice,niti da je itko zbog izbjegavanja prakse,škole loš čovjek.
    Kao što Sorci reče;ne znamo drugu stranu priče i s tim se apsolutno slažem.
    Što se tiče cura u cajka obleki reći ću još samo ovo.Nedavno mi priča jedna bliska muška osoba srednjih godina što mu se dogodilo u poznatom i fensi restoranu gdje je bio na poslovnoj večeri sa još dvojicom kolega.Ispred toaleta su ga presrele dvije cajkaste cure,on tvrdi definitivno maloljetne i ponudile mu za 100 eura oralni seks.Nikad ih u životu prije nije vidio,kaže i da su bile zgodne.Što reći na ovo?

Stranica 2 od 12 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •