Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Suha usta tijekom noći i jutra

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    6

    Početno Suha usta tijekom noći i jutra

    Da ukratko opišem tijek situacije, pa će možda biti jasnije otkriti u čemu je problem. Imam 36 godina, a od ove nove godine (dakle, novogodišnja odluka) je bila da izbacim u potpunosti kruh, slatko, masnije meso te ubacim zdrave prehrambene navike te također izbacim alkohol i zašećerene sokove (pijem običnu vodu, limunadu, mineralnu vodu, čaj, ponekad kavu, ponekad Divku/Kneipp) i posvetim se više aktivnostima i sportu (s obzirom na to da mi je rad većinom za računalom). Imao sam i prije tih faza, pogotovo tako iza nove godine ili pak bi me to ulovilo tijekom godine, ali nikad nije trajalo duže od recimo dva i pol mjeseca, pa bih se onda ponovno vratio nekim starim navikama, ali i dalje uz nešto sporta (dosta manje), alkohola prigodno (nekad i više), i slično - rekao bih normalan život u tim godinama, niša posebno. Ne pušim cigarete niti travu niti išta slično.

    Međutim, kao što sam napisao, sada sam od nove 2023. krenuo restriktivnije, te čak znam imati i po dvije rekreacije na dan (recimo, ujutro imam trening od 1h utezima, a navečer mali nogomet od 1h). Uključujem i košarku, trčanje, vožnju biciklom (vani, unutra) te nešto duže šetnje - sve koliko stignem, ali svakako jedna aktivnost na dan (minimalno na dan u prosjeku dakle 1h, svaki dan).

    Primijetio sam u zadnja dva ili tri tjedna (možda i duže) da su mi tijekom noći i ujutro dosta suha usta. Baš ono, kao da sam prošli dan pio puno alkohola Mislim da kroz dan pijem dovoljno tekućine.

    Što bi mogao biti uzrok tome?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dehidriran si. Smanjio si kolicinu ugljikohidrata koji vezu vodu i smanjio unos kalorija pa mozda udes povremeno u ketozu jer se intenzivno bavis sportom. Pocni konzumirati izotonicne napitke posebno kod fizicke aktivnisti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Dehidriran si. Smanjio si kolicinu ugljikohidrata koji vezu vodu i smanjio unos kalorija pa mozda udes povremeno u ketozu jer se intenzivno bavis sportom. Pocni konzumirati izotonicne napitke posebno kod fizicke aktivnisti.
    Hvala, ovo je još jedna moguća teorija koju sam dobio, što mislite o tome?
    "Negdje sam čitao da je uzrok toga manjak joda u organizmu, a najbolji lijek lugolova otopina."

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    6

    Početno

    Hvala, dobio sam i ovakav odgovor na jednom drugom mjestu:
    "Negdje sam čitao da je uzrok toga manjak joda u organizmu, a najbolji lijek lugolova otopina."

    Što mislite o tome?

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Huncvut prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, dobio sam i ovakav odgovor na jednom drugom mjestu:
    "Negdje sam čitao da je uzrok toga manjak joda u organizmu, a najbolji lijek lugolova otopina."

    Što mislite o tome?
    Mislim da si bio na nekom drugom cudotvornim forumu sa cudotvornim preparatima koji lijece sve od cukljeva do migrene.
    Zasto bi sad odjednom u roku par tjedana imao manjak joda posebno ako unosis kuhinjsku sol? Osim ako ne prodajes carobne pripravke joda pa nam ih zelis ponuditi kao lijek za sve.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    6

    Početno

    Pa da, možda je sada pitanje unosim li dovoljno kuhinjske soli

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Huncvut prvotno napisa Vidi poruku
    Pa da, možda je sada pitanje unosim li dovoljno kuhinjske soli
    Ako si prestao jesti kruh sigurni unosis znacajno manje soli nego prije.

  8. #8
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jednostavno je, dehidriran si.
    Uzimaj više tekućine, vode i elektrolite možeš popit nakin treninga. Ja sam bila u maratonskim pripremama nedavno, daleko intenzivnije sam trenirala od tebe, ali sam i jako puno pila.

    Nabavi si npr.elektrolite u šumećem obliku pa ih fino popij u boci vode nakon treninga.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.03.2023. at 09:08

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jel te peče grlo ili su ti samo suha usta?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jednostavno je, dehidriran si.
    Uzimaj više tekućine, vode i elektrolite možeš popit nakin treninga. Ja sam bila u maratonskim pripremama nedavno, daleko intenzivnije sam trenirala od tebe, ali sam i jako puno pila.

    Nabavi si npr.elektrolite u šumećem obliku pa ih fino popij u boci vode nakon treninga.
    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel te peče grlo ili su ti samo suha usta?
    Ok, pit ću više vode i elektrolita, pa će to valjda pomoći Samo su suha usta.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    6

    Početno

    Ne znam zašto se odgovori ovdje tako sporo odobravaju, ja sam odgovorio već pred tjedan dana ja mislim... Uglavnom, ne peče me grlo, samo suha usta. Ali da, pokušavam uzeti više vode, mislim da ima napretka.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •