Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 200

Tema: sokići i kašice s 3,5 mjeseca!?

  1. #1
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno sokići i kašice s 3,5 mjeseca!?

    Kako smo danas bili na cijepljenju naša dr nam je preporučila da lagano uvodimo sokiće i kašice našoj bebi iako je ona tek 3,5 mj stara i papa (kršitelj koda)1.kaže da mala dobro napreduje sada je 5200g i 62 cm(rodila se s 3130g i 50 cm)..našoj kumi su također rekli da slobodno s 4 mj počne (iako je njena mala sada s 4,5 mjeseca oko 7500g i 59 cm isto je na apatiranom )pa njena mala već pije **** sokove od jabuke itd...dr je rekla da počnemo s jabukom,breskvom,banana,kruška viljamovka... i da kašica zamjenjuje jedan obrok i sokić no ne vjerujem da će naša beba htjeti tako piti sokove jer nije baš ljubiteljica ni čaja **** kamilica ali ga mora piti jer jede adaptirano,voda joj se gadi.ni sami neznamo kako sada krenuti na kašice i sokove nakon što smo svašta čitali kako to uopće nije poželjno...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    :shock: meni je i sa 5mj bilo rano krenuti sa bilo čim pa smo čekali da napuni 6 mj.Sokove ne pijemo uopće jel po svemu kaj sam pročitala u njima nema ništa pametno.Nisam stručnjak ali bojim se da se ranim uvođenjem određenih namirnica bebi može zeznuti probava.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    118

    Početno

    Jan je star 4 mjeseca i jos ne dajem nista od sokica, kasica...Mi idemo na kontrole u bolnicu pa sam u gastro ambulanti pitala i za nadohranu. Rekla dr. sto kasnije to bolje jer sto se ranije pocne s uvodenjem dohrane veca je mogucnost nastanka alergije na hranu kasnije pa mi je preporucila da ak mogu cekam 6 mjeseci ili barem 5, ali ranije ne. Doduse mi cicamo, ali mislim da nema nikakve razlike. A osim toga, koliko ja znam, prije 4-og mjeseca (to valjda ovisi i od bebaca) bebina crijeva jos nisu dovoljno zrela da mogu probaviti bilo što osim mlijeka. A i nama je nasa dr. rekla slicno kao i tebi. Mi bi cekali i duze, ali ja krecem uskoro na posao pa cemo morati nesto uvesti. Eh da i kad se pocne uvoditi dohrana treba uvoditi jednu namirnicu kroz 3-4 dana (npr. mrkva), pa onda drugu (npr. jabuka), pa treću i tek nakon toga ih se smije mijesati. Isto zbog alergije tj. tako se najlakse otkrije jel bebac na nekaj alergican.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Doduse mi cicamo, ali mislim da nema nikakve razlike
    Ja mislim da ima razlike.
    Znam da djeca koja su na adaptiranom ranije počinju s dohranom, ali 3 i pol mjeseca je stvarno prerano.....no nisam baš upućena, pa neću ništa tvrditi sa sigurnošću. :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Andrea ni dan danas ne pije sokice.
    To jest, probala sam joj ja dati, ali ona se sva jadna kiselila i tresla, tako da sam odustala..
    Mi pijemo uglavnom cajeve (kamilica, djecji caj, caj za laku noc, sumsko voce) i svaki dan joj ponudim zlicicom vodu i kad je zedna, zna "popit" desetak zlicica, a kad nije, nema sanse. Vodu iz flasice nikada nije htjela, a caj hoce samo kad je topao.

  6. #6
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    noa pije čaj od kamilice i probala sam joj dati malo soka od jabuke i par žlišica kašice od jabuke i sve joj je fino,mljacka ko velika

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Uf, kad bi smo znali kako bebi takve stvari fino uprskaju crijevnu floru
    Da si akter mokrih snova Klaussa (kršitelj koda)a, dijete bi hranila isključivo bočicom, a dohranu bi započela već s 2 mjeseca. Srećom živiš u realnom svijetu pa te se to ne tiče.
    Ne kontam jedino tvoju pedijatricu: jel' žena možda retardirana? Imaš li kakvu alternativu? Mislim... zapravo imaš, evo mi smo kod pedijatrice koja je još istočnije od Apricot i ništa nam ne fali.
    Znaš, i na plotu svašta piše pa svejedno čovjek prije mućne glavom...

  8. #8
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    poznajem jako puno ljudi koji su počeli uvoditi dohranu( sokove i kašice) s oko 4 mjeseca a kažem i pedijatri tih ljudi su ih savjetovali da treba lagano početi s dohranom u 4 mj i evo dan danas sve ok s bebama,djecom tj odraslim ljudima.i naša pedijatrica nam je preporučila da porobamo dati **** jabuka,marelica,banana,kruška..ne kužim sad stvarno koja je onda to njihova teorija za tako rano uvođenje dohrane ako to nije dobro ! pa ipak su oni doktori,ili?

  9. #9
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    doktor il smetlar (uz duzno postovanje svima), svatko moze biti neinformiran.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    ja da sam svaki put do sad slušala doktore veliko bi pitanje bilo jel bi sad imala Maurena,i jel bi mi tata bio živ

  11. #11
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Bez obzira tko mi što preporučio, zdrav razum mi nalaže da tu informaciju provjerim na još izvora. Posebno što se tiče mog bebača.
    Pedijatar mi se pokazao nepouzdanim izvorom kod dojenja i još nekih stvari, čak je htio davati i savjete koje nisam tražila, a tiču se više psihologije i odgoja djeteta nego medicine. Ukratko, nemam previše povjerenja u njega, jer je očito da svoje znanje temelji na spoznajama od prije 30 godina, a nije ni malo informiran o novijim saznanjima što se tiče prehrane djece. Pa on mi je sa 6 mjeseci djeteta rekao da mu za večeru napravim palentu s jogurtom i za ručak kelj, krumpir, cvjetaču, meso; svaki tjedan jedan žutanjak :? Naravno, sa 4 mjeseca je već trebao sokiće.
    Radim kako mislim da je bolje i sve je za 5.
    Nitko nije odgovoran za našu djecu nego mi sami. Ako nekoga poslušam i napravim nešto loše, taj neće biti kriv, nego baš ja.

  12. #12
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ja sam sina od trećeg mjeseca hranila s adaptiranim i nisam započela sa dohranom do punih 6 mjeseci. Nisam mu davala niti čajeve nego vodu (koju ugl. nije pio). Dohranu sam započela sa jabukom, pa palentom itd. sukladno savjetima sa portala i dijete mi je super zdravo.
    Moja pedijatrica je bila sasvim OK s tim.
    Sjećam se samo da mi je patronažna (dakle stručna osoba) negdje oko četvrtog mjeseca donjela nekakvu knjižicu recepata za početak dohrane. Bila sam :shock: . U svakoj kašici šećer i(ili) keksi, ono fuj nevjerovatno. Nisam mogla vjerovati kada sam to čitala...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    253

    Početno

    To je valjda neko natjecanje bilo prije 20-ak godina-cije dijete jede spek i cvarke, a cije je tak debelo da nemre okretat glavu ni skupit ruke...I sva ce djeca lijepo biti zdrava i bla...al do 6. mjeseca nemaju opce razvijenu crijevnu floru, pol tog ni ne probave, samo mogu postat na nekaj alergicni...Mak od 5. mj. nazalost jede vec kasicu od jabuke -samo 1x dnevno, inace nemre kakati..a sokici su totalno nepotrebni, a kamilica tek...Kamilica je prava katastrofa, meni fakat nije jasno kaje tim doktorima!! Pa kamilicom ispiremo upaljene oci! I pomaze! Znate zakaj? Jer je baktericidna! A malim crijevcima se tek uspostavlja crijevna flora, tek se razvijaju njezne male prve bakterijice koje ce poslije citav zivot probavljati hranu...i sad se mi u njihovih prvih par mjeseci zivota, u tak jedan osjetljiv procesic upetljamo lijepo s kamilicom koja ih ubija! Ne kuzim opce taj glupi "cajic od kamilice"! Mozda debelom prezderanom odraslom covjeku kamilica smiruje zeludac..ali bebama? Ja sam u cudu, i to velikom... :shock:

  14. #14

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Znam da djeca koja su na adaptiranom ranije počinju s dohranom, ali 3 i pol mjeseca je stvarno prerano.....
    Nije nužno da počnu ranije s dohranom, sve ovisi koliko je pedijatar spreman na dijalog s roditeljem i koliko je roditelj siguran u svoje mišljenje i odluku...

    Ja Filipa ne dojim od neka 3 mjeseca, na adaptiranom je, i doktor mi je s 4 mjeseca dao tablicu dohrane na moj zahtjev jer sam staru zagubila, ali sam mu u startu kad je pitao mislimo li krenut s 4 mjeseca rekla da mi ne pada na pamet jer mislim da adaptirano isto kao i majčino mlijeko sadrži sve što je bebi potrebno do 6 mjeseci starosti. Složio se sa mnom, i evo ga sad sa 6,5 mjeseci je i dalje skoro isključivo na adaptiranom, pojeo je do sada dvije kašice i popio možda deci, deci i pol vode otkako smo lagano počeli.

  15. #15

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Znam da djeca koja su na adaptiranom ranije počinju s dohranom, ali 3 i pol mjeseca je stvarno prerano.....
    Nije nužno da počnu ranije s dohranom, sve ovisi koliko je pedijatar spreman na dijalog s roditeljem i koliko je roditelj siguran u svoje mišljenje i odluku...

    Ja Filipa ne dojim od neka 3 mjeseca, na adaptiranom je, i doktor mi je s 4 mjeseca dao tablicu dohrane na moj zahtjev jer sam staru zagubila, ali sam mu u startu kad je pitao mislimo li krenut s 4 mjeseca rekla da mi ne pada na pamet jer mislim da adaptirano isto kao i majčino mlijeko sadrži sve što je bebi potrebno do 6 mjeseci starosti. Složio se sa mnom, i evo ga sad sa 6,5 mjeseci je i dalje skoro isključivo na adaptiranom, pojeo je do sada dvije kašice i popio možda deci, deci i pol vode otkako smo lagano počeli.

  16. #16
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    Moja bebica ima 4 i pol mjeseca, oko 8 kila, samo doji,
    i ja ne mogu zamislit da joj dajem kašice ili sokiće, pa ona je mala bebica!
    Ne mogu zamislit da joj uguravam žličicu u usta!

  17. #17
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Doduse mi cicamo, ali mislim da nema nikakve razlike
    Ja mislim da ima razlike.
    Znam da djeca koja su na adaptiranom ranije počinju s dohranom, ali 3 i pol mjeseca je stvarno prerano.....no nisam baš upućena, pa neću ništa tvrditi sa sigurnošću. :/
    Moj najmladji sin je bio iskljucivo na adaptiranom do 7. mj zivota i tek onda smo poceli sa nadohranom

  18. #18
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Znaš, i na plotu svašta piše pa svejedno čovjek prije mućne glavom...
    8)

    diploma ne garantira informiranost i odgovornost pojedinca
    bebin želudčić se tek razvija, obrok od kašice mu je neiskoristiv jer nije dovoljno razvijen da iz njega uzme sve šta može, za razliku od iskoristivosti mlijeka
    nemoj žuriti: brzi konji noge lome

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    mene je totalno razocarala nasa pedica na zadnjoj kontroli kad je preporucila da marinu pocnem davati sokic na zlicu, kao tek toliko da vidi da postoje i dr okusi??? mislim, cemu to? ne kuzim tu kogiku. on ce shvatiti da postoje drugi okusi nakon navrsenih 6 mj i to nece biti sokic. uvijek nas je hvalila sto samo dojimo i onda takav gaf :?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    Moj bebili neće ni onaj čajček, onda mogu zamisliti kako bi reagirao na sokiće itd...najdraže mu je mamino mljekeco. 8)

  21. #21
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Uf, kad bi smo znali kako bebi takve stvari fino uprskaju crijevnu floru
    Da si akter mokrih snova Klaussa (kršitelj koda)a, dijete bi hranila isključivo bočicom, a dohranu bi započela već s 2 mjeseca. Srećom živiš u realnom svijetu pa te se to ne tiče.
    Ne kontam jedino tvoju pedijatricu: jel' žena možda retardirana? Imaš li kakvu alternativu? Mislim... zapravo imaš, evo mi smo kod pedijatrice koja je još istočnije od Apricot i ništa nam ne fali.
    Znaš, i na plotu svašta piše pa svejedno čovjek prije mućne glavom...


  22. #22
    meri lu

    Početno

    mislim da je mama prvenstveno ta koja najbolje zna sta je za njeno dijete, a sta se tice kasica, e pa sva sreca na selu imam blitve, spinata i mrkvice domace, moje, znaci znam da nije prskano i trovano, ali zato jabukicu nemam i niti jedno drugo voce. I zato cu rade kupiti gotovu papicu, nego otic ovdi na pazar ili ducan pa kupit nesto sta je stalo u hladnjacama neznam ni ja koliko dugo, a pogotovo kad vidim one tikvice kojima definitivno nije sada vrime, padne mi mrak na oci. Mislim da su te kasice bar koliko toliko termicki obradene ili sta ti ja znam, al mi se u svakom slucaju cine sigurnijima nego ono sta nam se nudi na trzistu. mama je ta koja zna najbolje.

  23. #23
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a šta to: kad rodiš pokupiš svu pamet svita ili šta?

  24. #24
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj meri lu prvotno napisa
    mislim da je mama prvenstveno ta koja najbolje zna sta je za njeno dijete........ mama je ta koja zna najbolje.
    Ne, ne zna mama uvijek najbolje.
    Mama ima mogucnost odlucivati u ime svog djeteta.
    Ako tebi savjest dozvoli da u svoje djete od 3-4 mjeseca trpas "blitvu, spinat i domacu mrkvicu" ti ces to napraviti, ali to ne znaci da "znas najbolje" nego da to radis svjesno jer sama cinjenica sto si na ovim stranicama ukazuje na to da pristup informacijama imas ali je tvoj izbor da se oglusis i radis kako ti zelis i sve to pod parolom "mama zna najbolje"
    Jadno to djetesce

    Jos bih razumjela da pricamo o zenama koje su na selu i jedine informacije koje mogu dobiti su one o pedijatra ili svakojakih casopisa, ali od osobe koja sve informacije ima na dlanu?! Boze pomozi :/

  25. #25
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    meri lu, koliko je staro tvoje dijete?

  26. #26
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    meri lu, koliko je staro tvoje dijete?
    Sudeci po drugim njenim postovima, 5 mj :/

  27. #27
    meri lu

    Početno

    draga moja Marsupilami, kao prvo moja beba nija jadna u niti jednom smislu i da stara je pet mjeseci, a kao drugo, to sto po sto sam ja mislila da mama zna najbolje je to kad ce bebi pocet davat nadohranu i kakve vrste, dakle kuhat ili kupovat gotove papice. ti niti poznajes mene, ni moju bebu a ni to di i kako se ja informiram, a niti sam se ovdje ukljucila da bi nekoga vrijadala ili isto tako primala uvrede. ja po reakcijama moga djeteta vidim da li joj nesto odgovara ili ne, bio to kupanje, igranje, baby fitness pa tako i hranjenje. sigurno ti neko moze nesto sugerirat, a na tebi je da to prihvatis ili ne, i u tom smislu mislim da mama zna najbolje.

  28. #28
    meri lu

    Početno

    e i usput, ja u moje dijete NE trpam

  29. #29
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    meri lu, iskreno, naslov topica je "sokići i kašice s 3,5 mjeseca!?"

    Kada neka mlada mama dodje na topic na kojem je postavljeno takvo pitanje i procita "mama zna najbolje" u takvom kontekstu protumacit ce ga identicno kao i ja i jos neke forumasice.

    Tvoj post je bio napisan u takvom tonu, a to je da ti znas sto je najbolje za tvoje dijete i da mu ti kuhas domace povrce, a kada nemas dostupno svoje domace onda kupujes kasice.

    Slazem se s tobom u tom dijelu ali ne kada je u pitanju dijete od 5 mjeseci ili ne daj Boze jos mladje (konkretno u naslovu je 3,5 mj).
    Dakle definitivno NE dohrana prije 6 mjeseci zivota, ne zbog pomodarstva ili nekih fensi razloga nego zato sto djetetov probavni sustav nije spreman na takvu vrstu hrane pa da je neznam kako zdrava i "sigurna".
    Na to sam ja mislila kada sam odgovarala na tvoj post.

    A za sve one koji krenu s nadohranom prije nego je to potrebno smatram da je to sopanje a jadno dijete se ne moze obraniti i to moje misljenje nitko ne moze promjeniti, nikakvim argumentima. (ne mislim ovdje na tebe i tvoju bebu)

    S obzirom na ovaj tvoj drugi post pretpostavljam da nisi mislila na svoj slucaj kada si prvi post pisala (sto se tada nije moglo iscitati) ovim ti se putem ispricavam zbog moje krive interpretacije i posta koji je njena posljedica.

    Eto, svi koji ce citati moj post ubuduce neka znaju u kojem je kontekstu pisan

  30. #30
    meri lu

    Početno

    hvala marsupilami, iako sam i ja sama kriva dobrim dijelom kao sto si i sama navela, drugi put cu bit konkretnija. ja sam mojoj pocela nedavno i to po malo, a viruj mi da sam mogla dojit, ne bi joj uvodila nista dosta dugo i naravno pogledala bi i ovdi odredene savijete, al nisam imala tu sricu nego samo prvih misec dana.

  31. #31
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    meri lu ja te razumijem potpuno, ako pogledas pri vrhu ovog topica moj post vidjeti ces da je i moj sincic (kao i starija kci) bio na adaptiranom, ali ja sam to rijesila sama sa sobom i ne grizem se zbog toga vise.
    Napravila sam sve sto je bilo u mojoj moci, vjerujem da si i ti

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    nakon sto sam prosla krizu dojenja prvih mjesec dana bila sam sigurna da ce moje dijete biti iskljucivo dojeno prvih šest mjeseci, ali...
    od 4 kg porođajne težine i 54cm u 3 mjeseca mali mi je došao do 7,4 i 66cm u zadnjih mjesec dana narastao je 6cm i dobio pola kile ( duplo manje nego do tada) - to me i ne bi brinulo jer je isključivo dojen i znam da može doći do stagnacije
    ipak, maleni mi je sa oko 3 i pol mjeseca postao nervozan - dojila sam svakih sat i pol do 2 - počeo se buditi sve češće - od jednog noćnog buđenja došla sam na svakih sat vremena
    na redovnom pregledu s navršena 4 mjeseca preporuka pedijatrice bila je kašica od žitarice bez glutena navečer - reče: maleni je najvjerojatnije gladan
    kako sam bila razočarana - pa zar moje mlijeko nije dovoljno??!! a savjet je došao od prodojeće pedijatrice koja je svoju djecu 6mj isključivo dojila
    i tako sam počela s kašicom od riže i prosa, na vodi, bez dodataka, najprije vrlo rijetkom, nakon 2 tjedna malo gušćom
    dijete mi je ponovno počelo bolje spavati, a dojim svaka 2-3 sata; još sam oprezna i proučavam ponašanje svoje bebe (malo više pušta vjetrove), ali mislim da ne trebam žaliti...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    eh da... mene su s 2,5 mjeseca nahranili govedskom juhom
    neću reći ništa mi ne fali - ne fali mi ništa, ali ne [/b]zbog[b] toga, nego usprkos tome

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    joj koji kuršlus od posta

    ovako je trebalo biti:

    eh da... mene su s 2,5 mjeseca nahranili govedskom juhom
    neću reći ništa mi ne fali - ne fali mi ništa, ali ne zbog toga, nego usprkos tome

  35. #35
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    a štga je bilo tvojoj pedici da ne preporuči adaptirano? jel moguće da je tako neodgovorna ?
    preporuka do 6mj se odnosi i na adaptirano

  36. #36
    meri lu

    Početno

    e moja marsupilami, ja sam morala odustat od dojenja jer sam morala pocet pit marivarin. od 4 mjeseca trudnoce kad sam zavrsila u bolnici zbog tromboze lijeve noge ja sam se bola dva puta dnevno sa fragminom i to su mi uredno davali, a te injekcije su dosta skupe, medutim kad sam rodila niko ti ih nije tija izdavat jer ih vise ne zanimas, a s fragminom sam mogla dojit. mlika sam imala ka u prici, i sad me dusa boli kad pogledam snimke kako je dojim, di pred cikice vire dva mala crna oka. definitivno nesto najlipse. sta je najgore i u sljedecoj trudnoci cu morat pocet odma bockat se, tako da ce mi i dojenje bit upitno

  37. #37
    meri lu

    Početno

    a onda opet svo zlo bilo u tome, bitno da je moja cura ok, a za sve ostalo cemo lako

  38. #38
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj meri lu prvotno napisa
    a onda opet svo zlo bilo u tome, bitno da je moja cura ok, a za sve ostalo cemo lako

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    11

    Početno

    Bok svima! Trebam pomoć. Moja beba sad ima tri mjeseca i samo je na prsima. Pitanje: Sa šest mjeseci idem raditii a tata ide na porodiljni. Što, kada i kako sa hranjenjem?

  40. #40
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    sa 6mj početi češ s kašicama, dok te nema ili tvoje izdojeno mlijeko ili adaptirano

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    11

    Početno

    Zar stvarno misliš da je moguće da ja danas odem raditi i da tata prvi put uvodi adaptirano mlijeko i voćne kašice i da taj isti dan ostane bez mame. Ne bih se usudila ostaviti tatu samog da to prvi put sam pokuša. Ne zbog tate nego zbog bebe.

  42. #42
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    a sta ti imas na umu? dati joj kasice prije toga?
    time radis medvjedju uslugu djetetu jer probavni sustav bebe nije dovoljno zreo za ista osim mlijeka i svaka takva hrana moze samo stetiti.

    ne razumijem zasto bi uvodila adaptirano?

    ovdje ima puno mama koje su se vratile na posao i neometano nastavile dojiti.
    mogucnosti su razne- od izdajanja i banke mlijeka do zakonskog prava na pauzu za dojenje.

    prosurfaj PDF opcenito o dojenju i procitaj tekst Povratak na posao- sto s dojenjem?.

  43. #43
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    meri lu

    Sunča, mislim da ti je 3 mjeseca dovoljno vremena za napravit banku mlijeka.
    Kao sto kaze leonisa prosurfaj malo po portalu i PDF-u

  44. #44
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Sunča prvotno napisa
    Zar stvarno misliš da je moguće da ja danas odem raditi i da tata prvi put uvodi adaptirano mlijeko i voćne kašice i da taj isti dan ostane bez mame. Ne bih se usudila ostaviti tatu samog da to prvi put sam pokuša. Ne zbog tate nego zbog bebe.
    glad ne pita
    osim toga, kad se kreče s dohranom, onda je to 1 kašica dnevno, što možeš dati i kad dođeš kući, a da tokom jutra bude na tvom izdojenom ili adaptiranom

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj marta07 prvotno napisa
    na redovnom pregledu s navršena 4 mjeseca preporuka pedijatrice bila je kašica od žitarice bez glutena navečer - reče: maleni je najvjerojatnije gladan
    i tako sam počela s kašicom od riže i prosa, na vodi, bez dodataka, najprije vrlo rijetkom, nakon 2 tjedna malo gušćom
    dijete mi je ponovno počelo bolje spavati, a dojim svaka 2-3 sata; još sam oprezna i proučavam ponašanje svoje bebe (malo više pušta vjetrove), ali mislim da ne trebam žaliti...
    ispravljam se...
    sada žalim
    nadam se da nisam napravila ozbiljnu štetu
    nadam se da moje dijete neće platiti danak mojoj nesigurnosti

  46. #46
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Ajoj, marta07, nitko se nije rodio s iskustvom, a razloga za žaljenje ima svaki roditelj jer ne postoji savršen roditelj.
    Samo hrabro dalje i vjerujem da ćeš odsad biti malo sigurnija u sebe

  47. #47
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Donna meni je pedijatrica sa 5 mjeseci rekla pomalo me sramežljivo gledajući kako mogu lagano krenuti sa voćnim sokićima, a ja sam joj rekla kako želim do 6 mjeseci isključivo dojiti na što je ona odmah rekla uredu, odlično, čak mi je izgledala i zadovoljno mojim odgovorom. Imam dojam da ni pedijatrima nije zaista lako. Vjerujem da bi se puno žena doslovno pobunilo kad bi im pedijatar rekao da s dohranom sačekaju još koji mjesec kad one znaju da se već sa 4 mjeseca treba djetetu dati juhica. Kakav je to luđak koji želi da ja svoje dijete izgladnjujem. Isto tako jako puno ljudi pljuje po doktorima kada im ovaj ne da antibiotik i to najjači za običnu virozu. Eto ima svega.
    Možda si trebala reći pedijatrici da si se ti informirala i da ne želiš svom djetetu uvoditi krutu hranu prije 6 mjeseci?

  48. #48
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa

    Jos bih razumjela da pricamo o zenama koje su na selu i jedine informacije koje mogu dobiti su one o pedijatra ili svakojakih casopisa, ali od osobe koja sve informacije ima na dlanu?! Boze pomozi :/
    A ljudi na selu su seljaci pa ne znaju koristiti internet ili misliš da mu nemaju pristup ili nešto treće?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    7

    Početno

    Ja se jednostavno nisam osvrtala na savete tog tipa da trebam da uvedem dohranu, jer sam se upravo kao odgovorna majka podobro potrudila da se maximalno informišem i pre no što sam rodila...Stvarno je u današnjem dobu skoro nemoguće ne dobiti prave informacije, ako ste voljni da pitate i tražite na nekoliko strana odgovore...u principu se nikada ne vodim samo jednim odgovorom, odakle ja znam ko je koliko stručan i kompetentan, uvek volim podobro pronjuškati na sto strana....
    Pa, nama bre pedijatar nije umeo dijagnosticirati običan sor kod deteta, kako onda da imam ikakvo poverenje u njegovu reč?!
    Znam da je detetov gastrointestinalni trakt nezreo za bilo šta sem majčinog mleka u prvih 5-6 meseci, a i na dalje treba vrlo oprezno i postupno uvoditi namirnice u ishranu...

  50. #50
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Logično je da ljudi misle da su se dobro informirali ako im DOKTOR kaže nešto ili pročitaju u časopisima "specijaliziranim" za bebe. Još uvijek ima puno ljudi koji frknu nosom kad čuju da si nešto pročitao na internetu. Zato ja uvijek kažem da mi je pedijatar nešto savjetovao ako ZNAM da je to najbolje za moje dijete (u slučaju suludih savjeta iz davnina o prženom brašnu i obaveznim čajevima od kojih valjda djeca žive a ne od m.mlijeka ).
    Neće se to tako brzo promijeniti.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •