Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Smrznuto rame

  1. #1
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno Smrznuto rame

    Ima li tko iskustva u rješavanju problema smrznutog ramena?

    Već skoro 4 pune godine me boli, dijagnoza mi je postavljena prije nekih godinu dana. Vježbam, više-manje, redovito, ali bolovi ne prolaze. Doktorica me htjela poslati na rtg, ali dojim pa ne želim ići. Na to je rekla da dok ne poslikam ne može ništa napraviti.
    U zadnje vrijeme, nakon nekih alternativnih postupaka, ipak manje boli, ali nikako da skroz prođe.

    Pomagajte! Izluđuje me ta bol, pogotovo noću. A da ne spominjem neupotrebljivu desnu ruku za sve što uključuje podizanje, zamah i slično

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Pitaj da li te može poslati na ultrazvuk.

    Da li te poslala u laboratorij? Izvadila nalaze krvi (reuma faktore, urate i slično) da se vidi da li možda imaš reumatoidni artritis ili tako nešto???

    Mene to isto povremeno kolje, ali ja imam dugu obiteljsku povijest raznoraznih bolesti zglobova. Za rame mi izrazito smeta propuh, dugotrajni rad na računalu i trudim se paziti koliko mogu. Čak radim neke poslove lijevom rukom (pranje kade i slično) da poštedim desnu, ali to si sigurno i sama odavno otkrila.

    Po noći - trikovi za preživljavanje su jastuci i jastučići raznih veličina, sfrkani šal i slično, da se zglob dovede u najmanje bolni položaj.

    Ono što meni pomaže (ne mora i tebi, ako je upalni proces to ti ne bude pomoglo) je topli oblog. Imam onaj gel jastučić koji se uroni u toplu vodu (ili hladnu) i stavi na bolno mjesto 20 minuta.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    O, itekako znam o čemu pričaš. Mene smrznuto rame prati već desetak godina, ali moram priznati da je zadnjih 4-5 godina puuuno lakše, barem što se bolova tiče. Probala sam bila sve i svašta, vježbanje, plivanje, masaže, analgetike, cikluse i cikluse fizioterapije (UZV, struja) ... sve je to znalo pomalo olakšati. Najviše su mi pomogle vježbe opuštanja, i kad sam se (svjesno, nesvjesno, kako god) nastojala opuštati. Još uvijek nije sjajno, i dalje mi je lijeva ruka zakočena u tolikoj mjeri da je ne mogu do kraja ispružiti iznad glave, ali je neusporedivo bolje, barem ne boli toliko. Ponovno se aktiviralo nakon što sam nakon poroda malu počela dojeti ležeći na lijevoj ruci, valjda sam previše pritiskala i opterećivala rame, ali kad sam počela štediti ruku-vrlo brzo se popravilo. Drž se, draga!

  4. #4
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Peterlin, ti si rješenje za sve moje probleme

    cure, baš vam hvala Iako, vidim, nema tu puno pomoći, ali lakše mi je kad podijelim to s nekim
    Dokica mi je samo stisnula neke točke po nadlaktici, ramenu i oko lopatice i na temelju toga (i, naravno, ograničenih pokreta) dala dijagnozu.
    Na moje odbijanje rtg-a zbog dojenja nije baš reagirala po mojoj volji (kao, vrijeme je da prestanem, jer ću ga razmaziti...blablabla..), pa ju sad izbjegavam po tom pitanju u širokom luku
    Nije spominjala nikakve druge pretrage.
    Do duše, već neko vrijeme imam problema i s kukovima. Kad hodam ili kad ustanem sa stolice, kreveta...bilo čega, bole me i gegam se k'o patkica. Ali pretpostavljam da bi i za to morala na rtg, pa onda ništa ni od toga do daljnjega....

    A,koliko vidim od Lady Grey, i kad dobijem tu famoznu rtg sliku, nije baš da će mi to pomoći
    Posljednje uređivanje od 2xmama : 28.06.2011. at 09:18

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Još mali dodatak: slažem se s Lady Grey oko opuštanja - idem na yogu već godinama i bez toga bih bila u deset puta goroj komi... Svi mi previše sjedimo i radimo stalno jedne te iste pokrete, a tijelo trpi.

    Osim toga, kad imam priliku odem na shiatsu ili neku drugu masažu (ali shiatsu mi je najbolja) ili me muž doma izmasira, iako to češće radim ja njemu i dječacima, pa rijetko dođem na red. Valjda ima razloga zašto nas boli - tijelo nas podsjeća da se tu i tamo trebamo odmoriti i opustiti.

    Vrijeme je za ljetovanje, meni to obično napuni baterije barem do veljače. Sretno!

  6. #6
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda ima razloga zašto nas boli - tijelo nas podsjeća da se tu i tamo trebamo odmoriti i opustiti.

    Vrijeme je za ljetovanje, meni to obično napuni baterije barem do veljače. Sretno!
    od našeg ljetovanja ove godine ništa....valjda će baterije izdržati
    a ovo s razlogom sigurno stoji. Samo mi se čini da mi je svjesno još uvijek slabije od nesvjesnog, ali pametniji popušta, pa valjda će i moja podsvjest dopustiti opuštanje

  7. #7
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    2Xmama nema razloga da ne odeš na rtg unatoč dojenju.
    X-rays do not affect mother's milk, so you can safely resume breastfeeding immediately after the mammogram. In fact, according to the LLLI WOMANLY ART OF BREASTFEEDING, page 134, "Mammograms, x-rays and ultrasound tests will not interfere with breastfeeding."
    Evo i izvor: http://www.llli.org/faq/mammogram.html

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    2xmama, RTG ni na koji način nije problematičan kod dojilja.

  9. #9
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    O ?? al' sam neinformirana! Ali....zračenje pa dojenje...nije mi simpatična ta ideja u opće
    no, dobro...sad bar znam,ako ne ide bez toga, da bar sisavcu neće naštetiti

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    352

    Početno

    Sad me Peterlin podsjetila ... da, shiatsu, itekako, toplo preporučujem!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav!
    Vdim da tema nije aktivna, ali napisao bih svoje iskustvo, možda nekim pomogne.
    Imam 40 godina, i relativno sam fiz aktivan, trčanje i sl. S ramenom imam problema 10 godina, uvjek poslije višednevne fizičke aktivnosti povezane s radom ramena(ponavljajući pokreti), to je posao koji redovito radim jednom godišnj e sad prije je bol trajala nekoliko dana, ruku nisam mogao dić od tijela. Prošle godine nakon iste aktivnosti bolovi nisu prošli, ruka više nije išla ni do visine ramena, čekao sam misleći problem će se riješiti sam od sebe, ali nije. Ove godine tu aktivnost sam pomakao krajem 6. mj., odradio bez problema, deset dana poslije, krenuli su teški bolovi,. Te sam slikao rame, obavio sam pretrage s reumatološke strane,UZV pokazuje tetiva supraspinatus stanjena, kalcifikat 6mm, sklerozacija zgloba nadlak. kosti, phs ili smrznuto rame naziv za sve te probleme. Reumatološki sve je uredu.
    Krenuo sam na fizioterapiju, struja, led pend. vježbe x 15, i ultrazvuk s istima još 15 vježbi. Nakon toga , vježbi kod kuće,ispočetka po pola sata 3puta na dan, pa kako sam povećavao opseg kretnje, smanjila se i bol. Danas 3 mjeseca nakon iscrpnih i bolnih vježbi,moja ruka ima gotovo puni opseg, vrlo malo boli čak i na hladno ju mogu dić iznad glave, uz malu nelagidu, zato vježbe radim i danas, i ne odustajem, jer ove pokrete ne pamtim kad sam zadnji puta mogao napraviti. Ako osjetim da neku kretnju ne mogu napraviti, tada ju baš i radim kao dodatak propisanim vježbama, što se pokazalo dobrim, kažu zglob treba rastezati, kako bi dobio fleksibilnost. Oporavak je ekstremno spor, ali isplativ.
    Isprika na opširnosti i greškama.
    Poz...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2021
    Postovi
    1

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •