Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 79

Tema: Hzzo i sve ostalo

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Hzzo i sve ostalo

    Prijateljica je prije 15-tak dana postala mama anđela u 26.tjednu trudnoće i zamolila me da pitam ovdje dali znate što ona treba sada sve napraviti, gdje šta prijaviti i gdje se javiti. Na Hzzo-u su rekli da ne znaju, njena doktorica ne zna i uglavnom nitko ništa ne zna. Što treba napraviti da dobije 3mj bolovannja.

    Na otpusnom pismu piše da je mrtvorođeno dijete, dakle nisu napisali kao spontani.

  2. #2
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    1. ona i muž idu na općinu u Draškovićevoj prijaviti dijete (nek napomenu da je dijete mrtvorođeno jer na rodnom listu to mora pisati)
    2. ide kod doktorice opće prakse koja joj sa datumom poroda otvara porodiljni, ali neka obriše datum trajanja rodiljnog
    3. ide na HZZO sa svim papirima (tamo će dodatno morati pisati zamolbu da joj odobre rodiljni 3 mjeseca)

    ja sam sve rješavala u Klovićevoj

  3. #3
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    nekako sam logično pretpostavila da je bila na komplikacijama...ukoliko nije bila, a zaposlena je također joj za HZZO treba: potvrda plaće zadnjih 6 mjeseci, kopija kartice tekućeg,kopija osobne i zdravstvene

  4. #4
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Mislim da će morati i na komisiju nakon što dobije bolovanje od liječnika opće parkse.Svakako neka prijavi dijete

  5. #5
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    ja nisma trebala na komisijui, dobila sma 3 mj a ako želiš dulje produljenje onda šalju na kom.Meni je dr dala još mj dana , bez komisije a, poslije da sma tražila trebala bi...obavezno neka sve obavi prijave da se zna u slij trudnoći.

  6. #6
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj andjelak prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da će morati i na komisiju nakon što dobije bolovanje od liječnika opće parkse.Svakako neka prijavi dijete
    ako se otvori baš porodiljni onda ne treba komisija

    komisija treba u slučajevima da doktorica izvlači kojekakve druge dijagnoze za bolovanje tipa depresija i sl

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Koji papiri joj trebaju za Draškovićevu, dali bolnica šalje podatke općini. Ona ima samo otpusno pismo.

  8. #8
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo sad sam se čula s prijateljicom i kaže da joj je dr opće prakse dala komplikacije i nesposobna za rad dok dr ne utvrdi drugačije i išla je na komisiju i odobrili do 25.07. Kaže da je i dr u petrovoj rekao kao još ćemo vuči komplikacije. Ništa ne kužimo, a nitko ne zna reći. Dali još uvijek može dobiti taj porodiljni?

  9. #9
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Svakako ima pravo na 3 mjeseca minimum porodiljnog, kasnije ima pravo i produljiti bolovanje ali mislim da se mora vodit kao post-porođajna depresija, tako je bilo kod mene, rodila isto tu neđe, 26+2.
    Moguće jedino da bude nekih razlika jer su moji dečki rođeni živi, ali mislim da ne bi trebalo biti. Ma sa tim zakonima se više ne zna ko pije ko plaća, užas jedan.
    Posljednje uređivanje od RozaGroza : 01.07.2011. at 10:46

  10. #10
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Koji papiri joj trebaju za Draškovićevu, dali bolnica šalje podatke općini. Ona ima samo otpusno pismo.
    bolnica šalje papire na općinu...
    ona treba doći sa mužem i donijeti osobne i vjenčani (ako su vjenčani)...traži upis djeteta u matičnu knjigu

    a ovo mi je skroz glupo što joj rade jer žena je rodila i ne ide više na komplikacije...dakle prvo obavezno neka dobije rodni list za dijete i onda nema više nikakvih problmea...doktorica joj MORA otvoriti rodiljni!

    NN br. 34 od 31.3.2011:
    Članak 10.
    Članak 17. mijenja se i glasi:
    »Ako zaposlena ili samozaposlena majka rodi mrtvo dijete prije nego što je započela koristiti rodiljni dopust ili ako dijete umre prije nego što je protekao rodiljni ili roditeljski dopust, ima pravo na rodiljni dopust, odnosno ima pravo nastaviti koristiti pravo na rodiljni, odnosno roditeljski dopust još 3 mjeseca računajući od idućeg dana od dana smrti djeteta.«.
    Posljednje uređivanje od Boxica : 01.07.2011. at 12:20

  11. #11
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    borila sam se sa svim tim prije 1,5 godinu...mora biti oštra i zahtijevati svoja prava inaće će ju samo otfikariti...

  12. #12
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    definitivno treba dobiti 3.mj porodiljnog!!!ja bi ih razapela...

  13. #13
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Neka ode u pravnu službu na HZZO po savijet jer definitivno ima pravi na rodiljni dopust od 3 mj., žao mi je što ju toliko vozaju nakon svega
    Ja sam isto išla kod pravnika u HZZO jer mi nitko nije znao reći kakva su mi prava.

  14. #14
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mitovski, ali tvoja prijateljica nije zaposlena jel tako? Onda se na nju ne odnosi ovaj zakon koji je Boxica navela...

  15. #15
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Je koksy zaposlena je.

  16. #16
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ajde javi kako je sve prošlo...

  17. #17
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Nezaposlena majka ima pravo na rodiljni dopust ako je evidentirana na zavodu za zapošljavanje, bez obzira radi li se o živorođenom ili mrtvorođenom djetetu
    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/340326.html

  18. #18
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    tj. nezaposlena majka mrtvorođenčeta ima pravo na 3 mjeseca i naknadu u tom periodu

  19. #19
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Ring je sve napisala.Ima prvao na porodiljni,a onda može tražiti produžetak temeljem dg.npr depresije ..pred komisijom na to je mislio dr. iz Petrove.U dogovoru sliječnicima ,traži da joj napišu dg i s time ide na komisiju.

    Škicni letak(imaš temu tu na forumu ) koji smo tu stavile i distribuiramo ga po bolnicama ,na njemu sve piše koja su prava i obveze

  20. #20
    andjelak avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    391

    Početno

    Evo info -Letak-iznenadni gubitak djeteta

    http://pdfcast.org/pdf/iznenadni-gubitak-djeteta

    Klikni 2 putza , i na zoom da se uveća.Tu imaš korisne linkove i adrese savjetovališta

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Postovi
    1

    Početno

    bok,cure!!! ja sam prijateljica od mitovski...koja je postavila ovu temu i želim vam reći hvala i da je sve prošlo u redu...jest da sto puta moraš ponavljti da si izgubila dijete al to sad već fino prelazi preko usana ,a nije tako!!! nego,sad imam novi problem....ja se osjećam jako dobro,tjelesni i ginić je rekao da je sve u redu.,i psihički..možda je malo glupo al je bih sad probala opet ako Bog da...ali čula sam da se moram vratiti na posao bar dva mjeseca kako bih poslije mogla dobivati onih 4250 kn, a na posao mi se baš i ne ide jer me čekaju noćne smjene...

  22. #22
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo daa podignem pa možda netko odgovori.

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Naravno da bi probala opet, to je normalan osjecaj al ja ti ipak savjetujem da malo pricekas. Ti mislis da si spremna ali vjeruj mi nisi, znam po sebi, ja sam zeljela vec sljedeci mjesec probat ponovno. Probali smo nakon 3 i svaka menga tj. svaki negativni test me bacao u gadan ocaj i depresiju. Osjecala sam se gore nego kad sam izgubila bebu jer mi je u glavi stalno bilo "nesposobna sam roditi normalnu bebu a sad sam i nesposobna zatrudniti, kakva sam ja to zena?'" To je cista glupost, znam, ali takve misli ti se uvuku u glavu i onda ti bude samo teze.
    Sto se tice posla, i ja sam tad radila nocne i mogu ti reci da su mi bas odgovarale posto ionako nisam mogla spavati. Malo sam se osamila, okruzila se samo kolegicama koje nisu puno ispitivale i izgurala 9 mjeseci a onda je skoro pa nenadano dosao plusic na testu
    Samo polako, pusti tijelo i psihu da se odmore, sve ce doci na svoje kad bude pravo vrijeme za to.
    Zelim ti svu srecu!

  24. #24
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj til prvotno napisa Vidi poruku
    bok,cure!!! ja sam prijateljica od mitovski...koja je postavila ovu temu i želim vam reći hvala i da je sve prošlo u redu...jest da sto puta moraš ponavljti da si izgubila dijete al to sad već fino prelazi preko usana ,a nije tako!!! nego,sad imam novi problem....ja se osjećam jako dobro,tjelesni i ginić je rekao da je sve u redu.,i psihički..možda je malo glupo al je bih sad probala opet ako Bog da...ali čula sam da se moram vratiti na posao bar dva mjeseca kako bih poslije mogla dobivati onih 4250 kn, a na posao mi se baš i ne ide jer me čekaju noćne smjene...
    što se tiče želje za bebom i spremnosti, to jedino ti možeš znati jesi li spremna ili nisi...

    a što se tiče druge stvari...
    dakle, ako se vratiš na posao i onda ostaneš trudna, moraš odraditi 3 mjeseca i imati isplaćene barem dvije plaće...
    dakle porodiljni ti traje do recimo 15.9. kada se vraćaš na posao...moraš odraditi taj 9 mjesec do kraja, 10 i 11...1.12. možeš na bolovanje jer se kod obračuna preskače mjesec prije komplikacija (11 u tvom slučaju) pa ti u prosjek ulaze plaće za 10 i 9 mjesec...ako se vratiš raditi i ne odradiš ove mjesece padaš na minimalac (800 kn na komplikacijama i 1663 na porodiljnom)

    trebala bi provjeriti kakva je situacija ako sa porodiljnog ideš odmah na komplikacije jer postoji jedna priča da ti se uzima prosjek prije porodiljnog, a druga priča je da padaš na minimalac...uglavnom još se nitko nije javio sa točnom informacijom, a na HZZO isto svako priča svoje

  25. #25
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    Imam jedno pitanje,
    vidim da se ovdje spominje 3 mj bolovanja (porodiljnog?), a meni je kod doktorice opće prakse rečeno da imam pravo na 3 tjedna i da to moram rješiti na HZZOu. Nešto je spominjala i komisiju. Rodila sam živorođenče u 23. tj. Zanima me dali bi eventualni nastavak bolovanja nakon tih 3 tj u slučaju da se produži plačao poslodavac ili HZZO kao kod komplikacija u trudnoći?

  26. #26
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    http://www.roda.hr/article/read/prav...jetetove-smrti
    I nije mi jasno odkuda sada 45 dana? Dali to vrijedi za prijevremeni porod? Dali je bolovanje duže ako se radi o prijevremenom porodu a ne o spontanom pobačaju?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    363

    Početno

    Mislim sjeno da nas dve spadamo u ovu prvu skupinu,ja sam rodila u 20tj,a za ovu drugu skupinu je potrebno da beba ima 24tj,tek tad stices prava.Tuzno,ali istinito.Mada opet sve ovisi o tvom ginekologu i doktoru opce prakse kako i koliko ce ti voditi bolovanje iako ce te odmah pokusati srezati i poslati na posao i sve to braniti zakonom.Do 24tj oni po zakonu racunaju kao pobacaj i odobravaju samo 2tj.Jedino ne znam kako ce biti u tvom slucaju ako ti u papirima pise Živorođenjče jer predpostavljam da to mijenja na stvari.Ja sam od 24.2 na bolovanju jer mi dr nije htjela otvoriti cuvanje trudnoce sve dok me nije odvezla hitna,25.2 u 20tj se rodio moj andjeo,7dana bolnice,kuci pa onda opet hitna i bolnica od 11.3-13.3.cak sam dr opce prakse odnjela otpusnicu iz zadnjeg boravka u bolnici gdje jasno pise mirovanje i kontrola za 14dana sto njega uopce nije interesiralo pa me je narucio za 5dana,odnosno danas da dodjem i zatvorimo bolovanje jer kao on to ne smije voditi vise jer beba nije imala puna 24tj.Sta ce biti danas,ne znam,javit cu ti.Pripremi se da ces naici kao i ja na mnoge birokratske prepreke i naoruzaj se zivcima.Sta da ti kazem,izgubila sam dijete,prozivjela 2kiretaze i salju me za 5dana na posao,to ti je nasa drzava.

  28. #28
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj tvoja sjena prvotno napisa Vidi poruku
    Imam jedno pitanje,
    vidim da se ovdje spominje 3 mj bolovanja (porodiljnog?), a meni je kod doktorice opće prakse rečeno da imam pravo na 3 tjedna i da to moram rješiti na HZZOu. Nešto je spominjala i komisiju. Rodila sam živorođenče u 23. tj. Zanima me dali bi eventualni nastavak bolovanja nakon tih 3 tj u slučaju da se produži plačao poslodavac ili HZZO kao kod komplikacija u trudnoći?
    o tri mjeseca porodiljnog se radi ako se beba rodi nakon 27tt (kada je po doktorima moguće preživljavanje bebe)...a komisija vjerojatno za produžetak bolovanja ako ti nisi spremna na povratak na posao (nemoj me krivo razumjeti, ali nekim ženama ovdje je bilo lakše kada su se vratile na posao i zaokupitl nećim drugim)
    nakon ova tri tjedna bolovanje će ti ići na teret poslodavca
    Posljednje uređivanje od Boxica : 19.03.2012. at 11:07

  29. #29
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    HRVATSKI SABOR
    2727
    Na temelju članka 88. Ustava Republike Hrvatske, donosim
    ODLUKU
    O PROGLAŠENJU ZAKONA O RODILJNIM I RODITELJSKIM POTPORAMA
    Proglašavam Zakon o rodiljnim i roditeljskim potporama, kojega je Hrvatski sabor donio na sjednici 9. srpnja 2008. godine.
    Klasa: 011-01/08-01/88
    Urbroj: 71-05-03/1-08-2
    Zagreb, 15. srpnja 2008.
    Predsjednik
    Republike Hrvatske
    Stjepan Mesić, v. r.
    ZAKON
    O RODILJNIM I RODITELJSKIM POTPORAMA


    5. Dopust za slučaj smrti djeteta
    Članak 17.
    Ako zaposlena majka ili samozaposlena majka rodi mrtvo dijete ili ako dijete umre prije nego što je protekao rodiljni ili roditeljski dopust, korisnik tog dopusta ima pravo nastaviti njegovo korištenje još 3 mjeseca nakon mjeseca u kojem je rođeno mrtvo dijete ili nastupila smrt djeteta.


    Ja sam ovo našla na internetu i za sada cu se probati boriti na temelju toga. Meni u papirima stoji PRIJEVREMENI POROD a ne SPONTANI POBAČAJ pa cemo viditi dali ce to utjecati. Znam da mogu dobiti bolovanje na temelju duševne boli ali ne želim da bude na teret poslodavca jer je poslodavac privatnik bio stvarno fer od početka i nemam srca za to. A što se tice povratka na posao za sad ne dolazi u obzir. Radim sa ljudima, a za sad još ne mogu ni do trgovine jer ne želim nikog sresti. Tako da mislim da cu morati dati otkaz cim mi istekne bolovanje koje mogu dobiti na teret države. Užasno je da se sad moram boriti još i sa financijskim teškocama.

  30. #30
    tvoja sjena avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    140

    Početno

    Isto tako na jednoj sam stranici našla ovaj članak:

    Danas smo prisiljeni pomaknuti granice definicije spontanog pobačaja na 24. tjedan, odnosno na težinu ploda manju od 500 g. Prijevremeni završetak trudnoće nakon ovog razdoblja, odnosno ako je plod teži od 500 g označuje se pojmom prijevremeni porod.


    Možda se na temelju toga meni računalo kao prijevremeni porod pošto je moja bebica težila više od 500g.

  31. #31
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mislim da imaš osnove , nisam sigurna (moram potražiti) ali moguće je da se prijvremeni porod (a ne pobačaj) smatra nakon 22tj. trudnoće ako nakon poroda dijete pokazuje znakove života. Kažem, nisam 100% sigurna, ali moram malo zakone pročešljati.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.03.2012. at 14:18

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Ja sam rodila u 25 tj . (2010 g.) i dobila sam 3 mjeseca porodiljnog. Kako se mjesec u kojem su se bebe rodile ne broji ,meni je na kraju ispalo skoro puna 4 mjeseca (rodila 4.10 a na posao se vratila 31.1). Tada mi je dr rekla da od 25. tj dobivamo 3 mjeseca a prije toga 45 dana.

  33. #33
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja sam bila u klovicevoj ali mi tamo nitko nije rekao da moram prijaviti djete???
    Ovo mi je prvi glas!! Da li je to obavezno ili kak?? Koliko dana imam za to ? da li ja moram ic tamo ili moze moj muz (sluzbeno nismo u braku)?? molim vas da mi objasnite jer sam potpuno zbunjena i nemogu se snaci u svemu ovom. Hvala vam

  34. #34
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila u klovicevoj ali mi tamo nitko nije rekao da moram prijaviti djete???
    Ovo mi je prvi glas!! Da li je to obavezno ili kak?? Koliko dana imam za to ? da li ja moram ic tamo ili moze moj muz (sluzbeno nismo u braku)?? molim vas da mi objasnite jer sam potpuno zbunjena i nemogu se snaci u svemu ovom. Hvala vam
    ne moraš... ja nisam nikad do sad otišla prijaviti dijete.. tek sam u ovoj trudnoći to napravila...
    to prijavljivanje djeteta i matica umrlih za tvoje stanje i tvoja prava nije bitno... meni su na osnovu PHDa i otpusnog pisma sve davali iz tog sam vukla sva prava a prijava djeteta u matični je za novčanu naknadu za opremu djeteta od države (grad zagreb ne daje samo država) .. ja te novce nisam željela.... mene su oni iritirali...
    ako želiš to pravo ostvariti onda dijete treba prijaviti u matice umrlih iako to automatizmom radi bolnica u kojoj je mrtvorođeno dijete, a ti na osnovu toga samo tražiš rodni list na kojem piše da je dijete mrtvorođeno - ja sam samo došla i rekla datum.. u kompjutoru su sve imali, jer im je Merkur poslao izvještaj o rođenima i mrtvorođenima na taj dan.
    tako da može i tvoj nevjenčani muž sve to obaviti
    Posljednje uređivanje od mačkulina : 24.05.2012. at 09:07

  35. #35
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    nivesa, znam da si zbunjena. No, taj papirnati posao može za tebe obaviti i tvoja mama ili tata, ako dečko bude imao problema. Prijavi, jer će ti trebati i za iduću djecu koju ćeš roditi. Za veću naknadu i duži porođajni s trećim djetetom. Tko zna što život nosi. Ja nisam ni pomišljala da ću još dvoje djece kasnije roditi. A jesam.
    Drži se, tu smo za podršku.

  36. #36
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Za veću naknadu i duži porođajni s trećim djetetom. .
    kakva veća naknada?
    misliš iznos od države? Grad Zagreb ne plaća mrtvorođenoj djeci a država da po zakonu.
    A rodiljni do 3 -će... to da ako možeš živjeti sa 1600 i nešto kuna mjesečno... to se isplati

  37. #37
    bigbigmam avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    u snovima
    Postovi
    33

    Početno

    Ja sam rodila 2003 g u Rijeci blizance.jedan je živio 3 dana, drugi 8.Isto nigdje nisam išla prijavljivat, ali nakon para dana sam dobila na kućnu adresu poziv da moram doć u matični prijavit djecu.Odmah sam dobila rodne listove, domovnice i smrtovnice.Sve to je za mene obavio moj otac!Ja nisam bila sposobna, a ni moj muž.
    Poslije toga rodila sam dvoje djece.Sad mi se vodi da imam 4 djece, i bila sam doma 3 god.Naknada je 1663.00 kn iza prve godine porođajnog.
    Mačkulina tako da će i tebi sad ovo biti 3 dijete i imat ćeš pravo biti 3 god doma.Nije nešto, al eto.
    E i još nešto da kažem.šta se tiče bolovanja poslije poroda blizanaca.Ja sam bila kod svoje dokt. i ona me je poslala psihijatru i ni sama neznam koliko sam bila doma.Nije pravilo da nakon kratkog vremena moraš na posao.Nismo svi isti.Tako da je moj savjet za majke koje nisu spremne za posao neka idu doktorici da im da uputnicu za psihijatra(mislim da se tako zove) i budu na bolovanju koliko im je potrebno!
    E jesam nadrobila svega, nadam se da ste skužile!Sve vas
    Posljednje uređivanje od bigbigmam : 24.05.2012. at 11:02

  38. #38
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    mačkulina, koliko znam grad ZG daje više novaca za svako iduće dijete. Tako da, ako si ti u ZG sada ćeš dobiti onaj veliki iznos za treće dijete. U RI nema razlike koje je dijete po redu, ili je ove godine nešto novo?

  39. #39
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    mačkulina, koliko znam grad ZG daje više novaca za svako iduće dijete. Tako da, ako si ti u ZG sada ćeš dobiti onaj veliki iznos za treće dijete. U RI nema razlike koje je dijete po redu, ili je ove godine nešto novo?
    Beti u krivu si!!! istina je da su viši novci za svako slijedeće dijete, ali se priznaju samo živa djeca tj ona koja žive na istoj adresi sa roditeljima koji podnose zahtjev
    jedina stvar koju može dobiti je taj eventualni porodiljni 3 godine jednog dana, ako ga u međuvremenu ne ukinu

  40. #40
    mačkulina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    1,625

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    Beti u krivu si!!! istina je da su viši novci za svako slijedeće dijete, ali se priznaju samo živa djeca tj ona koja žive na istoj adresi sa roditeljima koji podnose zahtjev
    jedina stvar koju može dobiti je taj eventualni porodiljni 3 godine jednog dana, ako ga u međuvremenu ne ukinu

    točno.
    beti.. zvala ja grad i čitala na stranicama...
    me ***** ti ja sve novce ovog svijeta još bi im platila da nemam ovo iskustvo koje imam i da je moj sin sad nama živ
    kao i sve vi uostalom...
    mah.. ako i na razini države ukinu ova prava... to će biti katastrofa... iako po meni ako će što ukinuti mogli bi puni iznos plaće prvih 6 mjeseci i smanjiti maksimalni iznos komplikacija jer je previsok po njima

  41. #41
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Uspjela sam se izborit za svoja prava sto se tice porodiljnog... za druge novce nisam niti pitala,jer nebi mogla trosit novce za opremu djeteta...mislim da bi tu pukla do kraja...
    bila sam na porodiljnom 3 mjesece (90 dana od smrti djeteta) poslije toga sam bila na bolovanju jer su se stvari sa mnom zakomplicirale...sad cekam da mi sef vrati moje papire jer tamo vise ne zelim ici radit.

  42. #42
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Cure koje ste tražile jednokratnu novčanu potporu od hzzo-a dali ste je dobile? Kad sam išla na općinu prijaviti djecu žena mi je rekla da imam pravo na nju. Bila sam na zdravstvenom zbog porodiljnog pa usput tamo pitala ženu na šalteru a ona mi nije znala odgovoriti imam li pravo ili ne nego da napišem poseban zahtjev i predam ga u pravnu službu. Danas mi je stiglo riješenje da nemam pravo. Ti novci mi i tako ništa ne znače ali ne volim da netko radi majmuna iz mene.

  43. #43
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj strategija prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste tražile jednokratnu novčanu potporu od hzzo-a dali ste je dobile? Kad sam išla na općinu prijaviti djecu žena mi je rekla da imam pravo na nju. Bila sam na zdravstvenom zbog porodiljnog pa usput tamo pitala ženu na šalteru a ona mi nije znala odgovoriti imam li pravo ili ne nego da napišem poseban zahtjev i predam ga u pravnu službu. Danas mi je stiglo riješenje da nemam pravo. Ti novci mi i tako ništa ne znače ali ne volim da netko radi majmuna iz mene.
    na to više nemaš pravo...
    da si tražila dok ti je dijete bilo živo onda bi ti dali...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Ja svima preporučujem da ako imaju pravo na bilo kakve dodatne naknade od grada, hzzo i sl. da se ne odriču tih novaca. Hvala dragom Bogu ako se za većinu radi o pomoći za opremu novorođenčadi, ali eto mi ćemo npr. tu pomoć morati iskoristiti za onu "drugu" opremu. Troškovi pogreba i uređenja groba su strašno skupi i stoga smo mm i ja odlučili što ljepše možemo urediti novi dom našeg anđela.

  45. #45
    malaana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    47

    Početno

    Prve dvije trudnće nisam dobila ništa(18. i 22. tj), jel se to računa kao pobačaj, samo 2 tj bolovanja... a treću sam dobila tu jednokratnu i s obzirom da sam između 2. i 3. tr ostala bez posla, sad sam dobila neku minimalnu naknadu, koja se inače isplačuje 3 mj, ali pošto nisam znala da imam pravo na išta, kasno sam saznala, pa su mi dali samo pola, tj. mjesec i pol.
    a mišljenja sam da od države treba uzeti sve! jer nam ionako gule kožu svima, pa zašto im ostaviti nešto na što imaš zakonsko pravo!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    51

    Početno

    Slazem se!na zalost ne znam kako to ide ako je u pitanju pobacaj. ono sto znam je da ukoliko se ustanovi da imas pravo na jednokratnu naknadu od grada, rok za predaju zahtjeva je 6mj

  47. #47
    malaana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    47

    Početno

    od grada nisam niti tražila, a niti neću... mala sredina, samo bi potakla zle jezike na priču, a iovako mi svi propisno idu na živce.

  48. #48
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    Zagreb daje naknadu samo za živu djecu a za naknadu od HZZOa se mora imati rodni list, djete mora biti prijavljeno na adresi i prijavljeno na zdravstveno. Ja sam predala samo rodne listove jer kao ne mogu mrtvu djecu prijaviti na adresu i zdravstveno tako da mi je zahtjev bio nepotpun i odbijen.

  49. #49
    malaana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    47

    Početno

    ja sam na hzzo morala donijet, rodni list, smrtni list, potvrdu o prebivalištu, potvrdu sa hzz da me vode u evidenciji, kopiju osobne i kopiju kartice tek. računa i dobila sam i jednokratnu (za opremu) i još kao neko bolovanje, ali za to bolovanje se mora predat u roku 30 dana od smrti djeteta, malo sam kasnila pa sam dobila od dana podnošenja do isteka 3 mj od poroda.
    a za opremu se može podnijeti zahtjev u roku od 6 mjeseci i to ti moraju isplati, jer je to tvoje zakonsko pravo!

  50. #50
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj malaana prvotno napisa Vidi poruku
    ...a za opremu se može podnijeti zahtjev u roku od 6 mjeseci i to ti moraju isplati, jer je to tvoje zakonsko pravo!
    ne isplaćuje se za mrtvo dijete...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •