Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Dojena beba nije imala dugo stolicu - dal su krive gljivice?

  1. #1
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno Dojena beba nije imala dugo stolicu - dal su krive gljivice?

    Naime,beba od 2,5mj. nije kakala 5dana.Dobio je soor u ustima,te naravno izbilo i na guzi.Usta i bradavice mažemo Daktarin gelom,a guzu Plimycolom tek drugi dan.
    Beba dosta prducka,ali ne kaka.Kako da mu pomognem?Jel to može biti zbog gljivica?Nakon koliko se počnu povlačiti te gljivce?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ne znam za gljivice, ali mi smo imali problema s zatvorom, grčevima i prduckanjem zbog kravljeg mlijeka. Čim sam ga prestala konzumirati prestalo je. Kasnije, kad sam odlučila prestati dojiti i uvela adaptirano, ispostavilo se da je alergičan na kravlje mlijeko. Inače, zatvor, grčevi i prduckanje nisu počeli odmah po rođenju, nego baš negdje u toj dobi.

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    dojena beba može imati stolicu i svakih 7-10 dana bez ikakvih problema, tj.to je normalno i govori u prilog visokoj iskoristivosti mm. Moje starije dijete je tako.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    P.S. Mi smo to rješavali tako da bi ga razodjenuli, stavili iznad wc šolje, podigli nogice i nježno pritiskali trbuščić nogicama (ne znam možeš li zamisliti taj položaj). Kad ni tako nije išlo stavili bi toplomjer u guzu, ali to nije baš najsretnije rješenje i moraš jako paziti da ga ne ozlijediš. To nam je bila stvarno zadnja opcija, kad stolice ne bi bilo jako dugo, a on se mučio...

  5. #5
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    To je sasvim normalno. Nama je pedijatrica rekla da isključivo dojena beba može imati sedam stolica dnevno ili jednu u sedam dana i da je to ok.
    Stariji znaju preporučiti jednu- dvije žličice zašečerene kamilice, ako se beba baš muči.

  6. #6
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    rehab,masiram mu trbuščić i dižem tako nogice ,ali ništa . Hvala cure,vidjet ću onda još kroz par dana .
    Te gljivice su me skroz iznenadile,i to u roku dva dana su buknule

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj migoh prvotno napisa Vidi poruku
    rehab,masiram mu trbuščić i dižem tako nogice ,ali ništa . Hvala cure,vidjet ću onda još kroz par dana .
    Te gljivice su me skroz iznenadile,i to u roku dva dana su buknule
    Gle, ako se ne muči, ako ga ne boli, pusti dijete nek prducka s mirom Pokakat će se kad tad.

  8. #8
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    meni je patronazna na pocetku rekla da me ne iznenadi ako beba nema stolicu po 5 dana da je to normalno, ali tek kasnije a ne u pocetku...inace sada je skoro 2 mj i skoro kod svakog presvlacenja kaka

  9. #9
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    A da li cica? Ne smeta ga tj. boli dok cica? Da li čuješ gutanje, da li su mokre pelene kao i prije?

  10. #10
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    I moja je jedno razdoblje kakala svakih 10- ak dana. Ništa joj nije smetalo, normalno se ponašala, ali je štedila mami čišćenje platnenih.

  11. #11
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Cica super i lijepo se najede,te zaspi . Nije cendrav,pelene uredno mokre .Sve u svemu zadovoljan je Hvala curke !

  12. #12
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    naš rekord je 13 dana, uz uredno prduckanje i uobičajeno ponašanje. dok god mu nije trbuščić napet i "normalno" se ponaša, sve je ok. ako ne primjetiš nikakve druge simptome to bi trebalo biti u redu. ne bih rekla da gljivice imaju veze s tim, vec jednostavno mm je lagano i lako probavljivo, pa ga isprducka.

  13. #13
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nama je u strartu bilo 15 dana.
    Glavno da normalno cica, a ti pokušaj jesti palentu, šljive i sl, da malo potakneš

  14. #14
    migoh avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zg - istok
    Postovi
    578

    Početno

    Danas,nakon 7dana , je napunio pelenu da je letilo na sve strane :D ...uh,koje olakšanje ! Hvala curke

  15. #15
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno


  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno 21 dan bez stolice

    Citiraj migoh prvotno napisa Vidi poruku
    Naime,beba od 2,5mj. nije kakala 5dana.Dobio je soor u ustima,te naravno izbilo i na guzi.Usta i bradavice mažemo Daktarin gelom,a guzu Plimycolom tek drugi dan.
    Beba dosta prducka,ali ne kaka.Kako da mu pomognem?Jel to može biti zbog gljivica?Nakon koliko se počnu povlačiti te gljivce?
    moja beba od 4 mjeseca nije kakala 21 dan,samo da napišem jer nigdje nisam to pročitala da se nekom desilo,poslije 18 dana su joj dali klizmu i opet ništa,i onda poslije sirup portalak koji je pomogao,ali se još mučimo,eto tako nadam se da če se regulirati stolica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •