Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Beba 6 mjeseci visoka temperatura!

  1. #1
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno Beba 6 mjeseci visoka temperatura!

    Cure,
    moja curica već dva dana ima visoku tmeperaturu od 38,2 do 39 u guzi. Malo sam zbunjena budući da ostalih simptoma nema a što je najgore bili smo prije dva dana kod pedice na cjepljenju i bila je ok. Naravno da sam zvala pedijatricu i rekla mi je da pratim stanje i skidam temperaturu i da temperatura ne može biti od cjepljenja odnosno da je previše vremena prošlo. Ona spominje enteroviroze koje sada vladaju.
    Da li je tko od Vas imao ovakav slučaj? Please pišite o Vašim iskustvima.
    Thanks puno.

  2. #2
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    znam da si u panici ali inace u guzi temp.je normalna do 38.5 a onda se poduzimaju mjere snizavanja...
    prati stanje i daj cepice iznad 38.5 a ako ce i sutra imati isto temp. treci dan ja bi radije otisla doktoru...

  3. #3
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Moj maleni je iimao takvu temp i višu, nakon tri dana je temp pala i izbio je osip. Imao je tzv. trodnevnu grozncu. Nikakvih drugih simptoma nije bilo osim visoke temperature. Svakako je najbolje otići doktoru.

  4. #4
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj maleni je iimao takvu temp i višu, nakon tri dana je temp pala i izbio je osip. Imao je tzv. trodnevnu grozncu. Nikakvih drugih simptoma nije bilo osim visoke temperature. Svakako je najbolje otići doktoru.
    Nisam u panici , ali sam zabrinuta, štoviše zbunjena jer nema popratnih simptoma. Nije mi ona prvo dijete pa da sam neiskusna, ali do sada nismo imali ovakav slučaj. Brine me da nije neka unutarnja upala. Vidjeti ću sutra, ako nastavi temperatura idem u Klaićevu.

  5. #5
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Potpisujem Sani i dodajem da je moja cura unatoč temperaturi bila skroz ok raspoložena. Vrlo vjerojatno je trodnevna groznica - kod nas je baš nekako zaredala po susjedstvu.

  6. #6
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    moja je oduvijek imala čudne temperature bez ikakvih simptoma
    u razdobljima naglog rasta ili štajaznam čega

    imala bi temp. do 39 par dana i nakon toga ništa, ko vodom odnešeno

    nadam se da će i vama biti tako

    ako dijete jede normalno, nije cendravo i ne pokazuje nikakve znakove bolesti, ne bih se brinula previše, samo pratila i oboružala se strpljenjem

    ako se ipak brineš, odi doktoru, izvadte krv pa ćete biti mirni

  7. #7
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    moja je oduvijek imala čudne temperature bez ikakvih simptoma
    u razdobljima naglog rasta ili štajaznam čega

    imala bi temp. do 39 par dana i nakon toga ništa, ko vodom odnešeno

    nadam se da će i vama biti tako

    ako dijete jede normalno, nije cendravo i ne pokazuje nikakve znakove bolesti, ne bih se brinula previše, samo pratila i oboružala se strpljenjem

    ako se ipak brineš, odi doktoru, izvadte krv pa ćete biti mirni
    Ma ona je super, dobro raspoložena, jede i ima temeperaturu Nadam se da je ta trodnevna groznica. Taman smo planirali ići na more i sada to. Zato me i frka jer bi htjela biti sigurna da nije ništa lošije. Vidjeti ću kakva će biti ujutro.

  8. #8
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Nemoj joj niti skidati temperaturu ispod 39 u guzi, ako je ok raspoložena i ne smeta, eventualno ju istušitati
    jer i temperatura je s razlogom, to je, da tako nazovem, prva linija obrane organizma
    pa ako ju se ruši bez veze nikakve koristi od nje

    I još nešto, ja svojim klincima uvijek mjerim ispod ruke i super nam to funkcionira, nije mi baš jasno zašto je tako rašireno to mjerenje temp. u guzi

  9. #9
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku


    I još nešto, ja svojim klincima uvijek mjerim ispod ruke i super nam to funkcionira, nije mi baš jasno zašto je tako rašireno to mjerenje temp. u guzi
    kazu preciznije je iako meni to nije jasno bas...
    nedavno je moja mala u guzi imala 38.6 a ispod ruke 36.8 pa sada covjek treba biti pametan...
    po tome u guzi je vec za cepic a ispod rukice normalno...

  10. #10
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    nedavno je moja mala u guzi imala 38.6 a ispod ruke 36.8 pa sada covjek treba biti pametan...
    to su dvije različite vrste temperature, u fazi porasta temperature razlika između rekt i aksi temp može biti veeeeelika (kad sam završila na hitnoj zbog upale slijepog crijeva, izmjerili su mi 2inešto stupnja višu temperatutu rektalno i to im je bio znak da se nešto događa...)

    evo, dr. richter je lijepo objasnio razliku između temp u guzi i pod pazuhom
    http://www.cybermed.hr/forum/specija...perature_u_uhu

  11. #11
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Cure da Vas izvjestim, bili na hitnoj i iz urina su vidjeli da se radi o urinoinfektu. Sada upravo spremam stvari za bolnicu jer će nas tamo zadržati (ne znam koliko dugo), navodno sutra uzv bubrega i nefrologa. Jao sva sam u komi.

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku
    Cure da Vas izvjestim, bili na hitnoj i iz urina su vidjeli da se radi o urinoinfektu. Sada upravo spremam stvari za bolnicu jer će nas tamo zadržati (ne znam koliko dugo), navodno sutra uzv bubrega i nefrologa. Jao sva sam u komi.
    Dobro da su to otkrili na vrijeme, želim vam brzo liječenje i povratak kući. Vjerojatno vas žele zadržati da bi isključili eventualni refluks ili sl. mehanički problem kod eliminacije mokraće , što može biti razlog urinarnim infektima.

  13. #13
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    znam kako ti je, ja sam mislila da ce mi dijete umrijeti kad su ga sa 5 (i onda opet sa 6) mjeseci hospitalizirali zbog urinoinfekcije
    na kraju nije ispalo tako strasno, dobijao je antibiotik intravenozno pa je zato bio hospitaliziran, a obavili smo i sve pretrage da iskljucimo refluks i druge probleme
    drzite se!

  14. #14
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Evo cure, vratili se iz bolnice. Ajme jedva smo dočekale. Na kraju su našli Escherihia Colli 10 na 6 i upalu bubrega. Napravili smo mikciju i nema refluks hvala bogu. Dobili cefaxim i liječimo se 10 dana.
    Pitanje za one koje su imale urinoinfekt, da li su vam se vraćale beštije, da li ste mjenjale pelene, imate kakvu preporuku za neka prirodna sredstva protiv infekcija? Mene to jako muči, budući da za dva mjeseca putujem izvan HR, i ostajemo vani godinu dana, pa me strah da mi se ne vrati i šta da činim da se ne vrati.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Lena je imala sa tri mjeseca.
    Nakon tjedan dana hospitalizacije (isto prestrašna trauma za mene i dan, danas) kontrolirali smo se svaki mjesec na Šalati.
    Na prvom pregledu Ešerihija 10 na treći - kažu to se tolerira, to je vanjsko zagađenje, ali ja sam strijepila prestrašno, na svako kme sam uzimala urin i nosila u privatni laboratorij.
    Na drugom pregledu isto, moje muke se nastavile .... čim se dijete posjelo stavila sam je na tutu, pratila signale i sa 8 mjeseci je već redovito kakala u tutu.
    Da ne kažem da bih dobila napad kada bi se pokakala u sjedalici u putu, odmah se moralo stati da se dijete sredi i opere.
    Negdje u to doba, kada je mala imala 8 mjeseci, već poluluda od straha od bakterije otišla sam na razgovor kod doktorice Cvitković u Helenu.
    Ona je preporučila Cranakrin kapi (mislim da se tako piše) - kapi od brusnice koje se uzimaju svako veče, slatke su, dijete ih hoće uzeti.
    Nakon uzimanja tih kapi, svaki sljedeći pregled je mokraća bila sterilna.
    Nakon jedno godine dana sam prestala je voditi na redovite kontrole (u dogovoru sa pedijatricom), i dalje sam kod svake temperature provjeravala urin u privatnom laboratoriju.

    Sljedeći urinoinfekt je imala sa cca 2,5 godine kada se počela u vrtiću sama brisati (kroz nogice, od pozadi prema naprijed - čisti horor brisanja).
    Onda sam je naučila da se uopće ne briše kada piški, a kada kaka, vjećbali smo milijun puta, od naprije ka pozadi ....


    Sada ima četiri i pol i sve je ok.

    Sretno.
    Posljednje uređivanje od sne : 08.07.2011. at 18:46

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Odužila sam a nisam odgovorila na konkretno pitanje :
    Nismo mijenjali pelene, nisam mijenjala maramice za brisanje, samo bih je istog trena prematala (istina je da sam to i do urino infekta radila, ali sada je to bilo na granici šize).

    Nama se urinoinfekt desio nakon vodenih kozica, i u bolnici su mi rekli da je opao imunitet, da ne postoji konkretna stvar koju sam pogrešno napravila pa se to dogodilo.
    Naprosto je dijete bilo "slabo" u toj točci.

    U svakom slučaju preporučam kapi od brusnice.

  17. #17
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja bih preporučila platnene pelene
    i često mijenjanje

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ja bih preporučila platnene pelene
    i često mijenjanje
    Iako je to sve iza mene (nadam se da se neće ponoviti kod nekog sljedećeg/ako ga bude djeteta) interesira me :
    Zašto platnene? Bolje upijaju, čistija je guza/pikica , zašto?

    Ja sam tek kod druge cure primijetila da su curice građene različito, iako istog spola : prva je uvijek bila cijela zmazana kada se pokakala, a druga, kako god da se pokaka pikica bi joj ostala čista, naprosto nije moglo doći do onečišćenje.

    Da ne kažem da sam primijetila da druga uvijek piški nakon kakanja, što bi značilo da se opet malo pročisti time, dok prva to nije radila.

    Možda su moja zapažanja medicinski - glupost, ali ja sam u svemu tome nalazila neku logiku.

  19. #19
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    -zato što u njima nema nikakve kemije
    - zato što ćeš odmah skužit kad se dijete popiški i presvući pelenu
    - zato što se u jednokratnim pelenama to područje puno više zagrijava i ful je pogodno za razvoj svih mogućih beštija

    naša pedijatrica uvijek ponavlja da su upale mokraćnih puteva, infekcije ešerihijom itd. bolesti modernog doba. da se ona sjeća razdoblja kad još nije bilo jednokratnih pelena (ona je sad već odavno u penziji pa se dobro sjeća kako je bilo prije) i da su djeca vrlo rijetko imala te upale
    da su one počele kao masovna pojava tek izumom jednokratnih pelena

    pogotovo ako je dijete sklono upalama, ja bih stvarno izbjegavala jednokrate
    a kad bap ne bih mogla izbjeći, bar bih kupovala neke bez superupijajućeg gela :/

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Razumijem, hvala.

  21. #21
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    svrcolina, provjerit cete urin nakon popijenog antibiotika, to je jedna upala i ne mozes znati hoce li ostati na tome ili ce se ponavljati.
    sirup je cranactin, kapi zapravo. mi smo ih koristili.
    ono sto nikako ne steti i ne kosta te nista je cesto mijenjanje pelena.

  22. #22
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ili bespelenastvo, jos manje kosta a dusu dalo za uroinfekte posto beba brzo vise uopce ne kaki u pelenu

    sori, morala sam

  23. #23
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    ili bespelenastvo, jos manje kosta a dusu dalo za uroinfekte posto beba brzo vise uopce ne kaki u pelenu

    sori, morala sam
    ma slažem se, ali ona je još bebica pa to nikako ne mogu izvesti

  24. #24
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    svrcolina, provjerit cete urin nakon popijenog antibiotika, to je jedna upala i ne mozes znati hoce li ostati na tome ili ce se ponavljati.
    sirup je cranactin, kapi zapravo. mi smo ih koristili.
    ono sto nikako ne steti i ne kosta te nista je cesto mijenjanje pelena.
    pelene sada često mijenjam, pazim da čim se popiški ju dobro operem...nego zanima me da li te kapi od brusnice mogu i male bebe

  25. #25
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku
    ma slažem se, ali ona je još bebica pa to nikako ne mogu izvesti
    pa, svrcolina, ti očito ne znaš što je bespelenaštvo
    mikkina djeca ne nose pelene, od prvog dana

    imaš cijeli pdf http://forum.roda.hr/forums/93-Bespelena%C5%A1tvo

  26. #26
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    pa, svrcolina, ti očito ne znaš što je bespelenaštvo
    mikkina djeca ne nose pelene, od prvog dana

    imaš cijeli pdf http://forum.roda.hr/forums/93-Bespelena%C5%A1tvo
    moram priznati da sam zazujala

  27. #27
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Ma nije ti ona baš tak mala
    Ako ti je bespelenaštvo prekomplicirano, stavljaj ju već sad na kahlicu. Ja sam moju s nekih 7-8 mjeseci svako jutro posjela na kahlicu (kakala je uglavnom ujutro). Prati kad obično kaka i prije toga ju stavi na kahlicu.

    A ovo za platnene tvrdi i naša pedijatrica i čudom se čudila što je moja imala nekoliko puta bakteriuriju (infekcija e. coli u visokoj koncentraciji bez simptoma). Duuugo je pila cranactin kapi i često kontrolirala urin.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    moja curka je isto sad 6 mj i u 4 mj ostala u klaicevoj zbog urino-eserihija coli.simtomi -nije htjela cijeli dan nista jesti.kontrola bila u 6 mj i urin ob.jos pijemo cefiksim vec 2 mj.sad 13 .6.cemo vidit sta dalje a refluks nije.inace ju svako kakanje perem i ujutro i navecer.tako da samo prati higijenu i sve bu ok.pozz

  29. #29
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj mary prvotno napisa Vidi poruku
    moja curka je isto sad 6 mj i u 4 mj ostala u klaicevoj zbog urino-eserihija coli.simtomi -nije htjela cijeli dan nista jesti.kontrola bila u 6 mj i urin ob.jos pijemo cefiksim vec 2 mj.sad 13 .6.cemo vidit sta dalje a refluks nije.inace ju svako kakanje perem i ujutro i navecer.tako da samo prati higijenu i sve bu ok.pozz
    I mi pijemo isto cefiksim do 3.8. kada je kontrola. Da te pitam, meni su napisali na otpusnom kontrolni pregled kod nefrologa, urin i uk. E sad sam malo zbunjena to bi valjda oni tada trebali raditi (što se tiče urina i uk) ili bi ja trebala doći na kontrolu sa već obavljenim nalazima urina i uk?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Prije razgovora sa doktorom, koji zovu kontrola, oni sami obave pretrage urina. Znači pranje, lijepljenje vrećice, uzimanje uzroka ....
    Čak i ako dođeš sa nalazima, u svakoj bolnici ponove svoju pretragu.

  31. #31
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Mi smo imali urinarnu sa 3 meseca. Uzas mi je to bilo - sa njim onako malim u bolnici, igle, kateteri... strasno. Mali je na profilaksi i da kucnem u drvo nema problema. Koristimo od pocetka platnene pelene, a tada kad je dobio bestije smo bili na selu i koristili jednokratne, da li ima nekakve veze ne znam.
    Odlucili smo da odbijemo invazivne pretrage tipa mikcije sve dok se ne ponavlja infekcija. Sad se dovijam da nabavim Cranactin ali slabo (u Srbiji ga nema na trzistu).

  32. #32
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    mi smo naruceni sada 18.08. na prvu kontrolu kod nefrologa.(kad je napunio mjesec dana,bili smo u bolnici jer je imao e.coli 10na5,sepsu,urinoinfect) svaki mjesec imamo kontrolu urina i urinokulturu. na kontroli je dogovor za MCUG, i na kraju 8.mjeseca je UZV bubrega.
    i mene je zanimalo dali moram donjeti nove nalaze urina ili ce oni to obaviti.?

  33. #33
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Urin za MCUG treba da je sterilan. Moras doneti jer ako oni uzmu tog dana, rezultat je tek za 48h. Bar tako je kod nas.

  34. #34
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Prije par godina, u klaicevoj, mi smo isli dva dana prije kontrole uzeti uzorke za uk, jer priznaju samo svoje (netko je gore slicno napisao). Najbolje da njih pitas.

  35. #35
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Zvala sam frendicu iz Klaićeve i rekla mi je da oni sve sami rade. Znači urin i urinokultura kod njih. Iako mi nije jasno kontrola nefrologa, urin i urinokultura 3.8. i
    kako će dalje odrediti terapiju kad neće imati nalaz urinokulture taj dan.

  36. #36
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    jesi sigurna?
    ja sam uvjerena da se s nalazima dolazi na pregled, bas iz razloga kojeg navodis, nazovi nefrolosku ambulantu pa pitaj.
    a na pregledu onda pitaj za cranactin, ja se stvarno ne sjecam koliko je bio star kad smo ga pili.
    sretno, nek ste zdravi i nek vas skinu sa th!

  37. #37
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj tua prvotno napisa Vidi poruku
    jesi sigurna?
    ja sam uvjerena da se s nalazima dolazi na pregled, bas iz razloga kojeg navodis, nazovi nefrolosku ambulantu pa pitaj.
    a na pregledu onda pitaj za cranactin, ja se stvarno ne sjecam koliko je bio star kad smo ga pili.
    sretno, nek ste zdravi i nek vas skinu sa th!
    sad si mi stavila bubu u uho morati ću ih zvati ... moja pedijatrica je isto preporučila cranactin kapi ali tek kad nas skinu sa antibiotika..

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    eto ga na prva temp sa 6 mj. veceras ima 38.1 aksilarno. od popodne joj curi nos i normalno je zaspala ali se stalno budila i njurgala cijdilo joj se niz grlo pa nije mogla spavati. posjela sam ju u autosjedalicu dala Lupocet. do sad bi se ona normalno dojila bar jednom sad se nece doji pa joj dajem mlijeko zlicu po zlicu. moje pitanje je da li cekati da se sama probudi i dati joj jesti ili ovako jer racunam ako je iscrpljena moze spavati do ujutro...

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prati je pa probudi ako osjetis potrebu tj. ako ti se cini da joj je potrebna hidracija, da spava cvrsce ili vise nego sto bi trebala, itd.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    hvala ti, nocas se u jednom trenutku sama probudila i pocicala svoju dozu. danas sam isla u pedijatrice grlo je crveno iz nosa zeleno, malena je dosta razdražljiva i dalla mi je Klavocin. nadam se jos ovu noc prezivjeti pa ce sutra biti lakse. hvala ti na odgovoru nisam se nadala da ce ju oprat temperatura , premala mi je ali naravno nema pravila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •