Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: koristite li ogradicu iliti vrtić ???

  1. #1
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno koristite li ogradicu iliti vrtić ???

    Ako ima slična tema unaprijed se ispričavam. Zanima me da li koristite ogradice ili tzv.vrtiće ??? Moj A. mi je treće dijete i od svo troje najaktivniji. Možda i iz razloga što sam ga gotovo od rođenja stavila na pod na tatami strunjaču gdje imo puno prostora za manevar. Počeo se rano okrećati sa leđa na trbuh i obrnuto a sa 6 i po mjeseci je i propuzo a sad sa 7 i pol se već diže na nogice. Ni sekunde nema mira. Jedva mu presvućem pelenu jer dok mu je skinem on je već na drugoj strani kreveta. Ručak obično kuham dok ga nosim u mei tai-u. Kad moram poć na wc ili ga moram na sekund ostavit bez nadzora obično ga odnesem u krevetić. Sveki me nagovara da nabavim ogradicu da mi bude lakše ali nekako mislim da se malcu ta ideja neće previše svidit. Da li vaša djeca vole boravit u ogradici i kako obavljate kućanske poslove sa bebama kad počmu puzat i bit aktivniji ??? Ili sve obavljate kad ih stavite leć ???

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Danas sam kontala da je samo pitanje vremena kad mala bu došla pred vrata, mi bumo zaboravili i odvalili je vratima. Sumrak mi pao na oči dok sam tako vrtila scenarije.

    Moja za razliku nije aktivna. Troma je i sa osam i po mjeseci teško joj je prevaliti jedan metar da dođe do objekta koji ju interesira. A planirali smo upisati je na treniranje nogometa kad poraste.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 18.02.2016. at 20:23

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A jesi li razmišljala da postaviš ogradu na dio gdi smije, inače vrtić ili kimbač je ista svrha

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja sam imala ogradicu (gajbu tj. vrtić) za mlađeg sina dok je stariji bio mali, jer ako bih ga stavila u krevetić, veliki bi došao i kroz ogradu gurnuo prst i pokazivao "tu ti je oko".

    Držalo je vodu dok mlađi nije propuzao. Ali to je bilo vatrogasno rješenje, za kratke trenutke dok sam trebala dvije ruke u kuhinji ili otići na wc. U vrtić sam stavila viper, tako da je mali sjedio unutra i prije nego je počeo samostalno sjediti.

  5. #5
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja sam za starijeg imala neki veeeliki drveni vrtić, mogao se složiti u osmerokut.
    Mi smo ga držali složenog u pravokutnik, 6 stranica.
    Bio mi je super jer je u njega stalo sto čuda pa bi se mali i zaigrao u njemu.
    Pogotovo je postao super kad se počeo sam prebacivati unutra/van preko naslona za ruke kauča.
    Nažalost, nije bilo neko tvrdo drvo pa su dva elementa pukla. (još se da složiti samo ne u ful verziju)

    Za mlađeg sam kupila Recinto ali taj je palio samo dok je bio jako mali čisto da ga odvojim od psa.

    (ako se slučajno odlučiš za vrtić, prodajem oba i možeš se javiti na pp)

  6. #6
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Žutaminuta, stigne ti curka još igrat nogomet...to što sad nije aktivna ništa ne znači..vidjet ćeš kad se dohvati nogu..
    Jelena.O teško mi je to izvest jer mi je prostor velik a bez pregrada, kuhinja-dnevni-hodnik sve je u jednom ..veliki brisani prostor pa ga je nemoguće zagradit...
    Maco..što ti je to Recinto ??? Ta tvoja velika drvena ogradica je nešto što bi eventualno moglo proć...
    Ma pustila bi ja dijete da puzi po kući ali puno je pločica,tvrdih pa me strah da ne razbije glavu, već se par puta okrenuo i lupio glavom dok je ordiniro po pitarima (vadio zemlju ), srećom na drvenom podu.

  7. #7
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Moja sestra ima vrtić, tj. umjesto toga koristi čvrsti prijenosni kinderbet. Isti imaju i moji starci za čuvanje njene djece. Djeca vrlo dobro prihvaćaju, otvoren je sa strane i vole se zavući unutra na igranje i kad ne moraju. Kad je baš frka, malu zatvori unutra i sve je okej. Stariji već može izaći, pa za njega nije bitno. Mala ima 9 mjeseci, a stariji 2 godine. I da, kinderbet ima kotačiće s jedne strane, tako da se može voziti iz sobe u sobu (iako oni to ne rade).
    Posljednje uređivanje od Vlattka : 10.03.2016. at 20:11

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    nisam koristila vrtić
    moje su obje bile na podu i to mi je bilo najbolje
    istina, ako sam bila sama u kući, na wc nisam mogla otići bez društva ali to me nije smetalo
    dok sam kuhala, stavljala sam ih u stolicu za hranjenje (imala sam veliku i stabilnu sa stolićem naprijed) tako da su uvijek bile pored mene, i još bi im dala neku zabavu ovisno o dobi
    ovo mi je zaista dugo palilo i bilo je super
    dok su bile skroz male, dala bi im neku hranu u ruku (tipa korica kruha, mladi luk , nešto za dugotrajno žvakanje) poslije je bilo i aktivnosti tipa crtanje, igranje sa slanim tijestom i sl ...

  9. #9
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja mislim da bi moji to razvalili.

    Svi su bili na podu, zatvarala sam vrata gdje ne smiju, terasu da ne padnu... jeli su sve s poda. vrtić mi nije dolazio u kombinaciju jer imam traume iz djetinjstva

  10. #10
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Meni je moja prejaka. Podsjeca me na onog konja vezanog za plasticnu stolicu. Mi samo spustimo stolicu sa visokim naslonom i ona doista misli da ne moze van iz sobe a stolica pokriva 80%prolaza, da samo bolje pogleda vidjela bi da se moze provuci

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  11. #11
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ali da odgovorim na pitanje. Ne koristimo vrtic, jedino tu stolicu kada moram skuhati a ona bi se nosala a nece tati/braci/seki nego bas hoce u kuhinju. Ima jednu rutinu a to je kada tata vjezba ona ide u krevetic na igru

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  12. #12
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Imala sam ogradicu za starijeg. Nije htio, prodali. Za manjeg nisam ni pokusavala.
    Ja se isto sjecam svoje ogradice. Tocno znam kakva je bila. Koliko sam mogla biti stara kad sam bila u njoj... godinu i pol najvise... mislim da mi je to jedno od najranijih sjecanja. Ne pamtim je po zlu, ali pamtim...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    25

    Početno

    Mi ne koristimo vrtić/ogradicu jer meni to djeluje nepotrebno. Bebačica je u fazi vojničkog puzanja i sad je već dosta brza, ali stan je malen(dnevna i kuhinja spojene, uz to još spavaća i kupaona...sve mi je na oku) i mislim da upravo zbog toga nema potrebe za tako nečim. Vrata sam sva (osim ulaznih i od kupatila) zaglavila sa onim stoperima, ništa opasno ne držimo u njenom dometu i držim je na oku.
    Ja njoj ujutro postavim na mjesta za koja već znam da su joj interesantna njene igračke pa u tim svojim istraživanjima naiđe na stvari koje su njoj fora i to joj je super.

  14. #14
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Bas sam i sama pocela razmisljati o vrticu. Ne da mi se jos jednu nepotrebnu stvar kupovati ili nesto sto ce koristiti 2 tjedna. Moj puze prilicno brzo po cijelom stanu, dize se na noge uz namjestaj, al skroz nestabilno i pada. Iz klecanja isto pada. Ide zamnom po kuhinji i penje mi se po nogavicama. Ljuti se ako mu se izmicem u kuhinji, a strah me da padne na ledja na keramicke plocice.
    Koliko dugo traje ta faza?
    Ja ga stavim u kolica kad idem na wc, pa se igramo kukuc s vratima, poslije prematanja dok pospremim ubacim ga u kinderbet i upalim mu njegov radio, to jos pali. Na koliko dugo uopce ostavljate djecu u vrticu?

  15. #15
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne znam, ali čini mi se dok ne prohodaju.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    Bas sam i sama pocela razmisljati o vrticu. Ne da mi se jos jednu nepotrebnu stvar kupovati ili nesto sto ce koristiti 2 tjedna. Moj puze prilicno brzo po cijelom stanu, dize se na noge uz namjestaj, al skroz nestabilno i pada. Iz klecanja isto pada. Ide zamnom po kuhinji i penje mi se po nogavicama. Ljuti se ako mu se izmicem u kuhinji, a strah me da padne na ledja na keramicke plocice.
    Koliko dugo traje ta faza?
    Ja ga stavim u kolica kad idem na wc, pa se igramo kukuc s vratima, poslije prematanja dok pospremim ubacim ga u kinderbet i upalim mu njegov radio, to jos pali. Na koliko dugo uopce ostavljate djecu u vrticu?
    dok ne pocne negodovati, sto je bilo odmah, tako da je stalno bio samnom. to je bilo s prvim djetetom, ova druga mi se i sada sa 5mj zna sama zabaviti sa igrackom nekih 5 minuta. ali i nju dizem cim prigovori...

  17. #17
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj elor prvotno napisa Vidi poruku
    dok ne pocne negodovati, sto je bilo odmah, tako da je stalno bio samnom. to je bilo s prvim djetetom, ova druga mi se i sada sa 5mj zna sama zabaviti sa igrackom nekih 5 minuta. ali i nju dizem cim prigovori...
    Ma naravno. Glupo pitanje. Trazim opravdanje da je to glupo, a kako sam trenutno sama s malim, sve me boli, ne mogu ga stalno dizati vise. Ima preko 9kg.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    321

    Početno

    uh, nije ti lako ali se u konacnici isplati. a i drugo dijete je drukcije, s mojom curicom stalno mislim da je u necemu zakidam jer je stvarno nezahtjevna

  19. #19
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Na kraju popustila sam pod pritiskom ukucana i kupili smo vrtic malome. Uzeli smo u biti kvadratni putni krevetic 2x2 m. Prve dane jadan nije htio ni 5 min provest u njemu i sluzio mi je samo za hitne slucajeve a sada se zna zaigrat i po pola sata dok kuham rucak ili nesto drugo radim. I dalje vecinu vremena provodi na podu puzeci i hodajuci uz namjestaj, ucinio je i par samostalnih koraka ali to je sad faza kad ne moze biti sekunde bez nadzora pa mi taj "zatvor" kako ga od milja zovem posluzi kad je neka panika.

  20. #20
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    sa oboje sam koristila (i koristim) ogradicu i ne znam sta bih bez nje
    vole da budu u njoj, ali veoma ograniceno, taman koliko mi treba da obavim neke stvari tipa odlaska u wc i stavljanja rucka
    meni je to dovoljno da je ogradica tu, 10min je puna kapa, ma i 5min... ne mogu bas da se izborim sa bebom dok sam u wc-u ili radim nesto oko vrele rerne

    i, da, mala ujutro voli i duze da se igra unutra, dok popijem jutarnju kafu, neprocenjivo za fin pocetak dana
    Posljednje uređivanje od lady.x : 07.06.2016. at 12:24

  21. #21
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Mi smo koristili tzv. vrtic, povremeno. Uglavnom kad bih se otisla tusirati a nije bilo nikoga da pripazi dok se igra na podu.
    Kako sam do 4. godine bila s njom doma i organizirala svoje vrijeme prema njoj, preferirala sam igru na strunjaci, "tobolac" za neke kucanske poslove (npr. usisavanje ), kad bih kuhala ili prala sudje znala je biti samnom u stolici za hranjenje (koja se mogla skroz spustiti u lezeci polozaj).

    U vrticu bih stavila baby gym ili neke njene sigurne igracke, i bila bi zadovoljna neko vrijeme, taman da napravim to sto mi treba.

    (kak je to bilo davno... )

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mislim da je ogromna razlika u obiteljima. Ono tko ima troje djece od uha do uha i onaj tko ima jedno veliko i jedno malo. Ja s troje nisam koristila i vjerojatno necu ni za cetvrto ali ne iskljucujem. Puno nas je i osim puuuno robe za stavit susit imamo i stepenice u stanu. A to dvoje je dobitna kombinacija

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •