Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 173

Tema: autogeni trening

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    hvala ina33

    Ovo za auru sam pitala jer mi se nikako ne uklapa u ostalo što je napisano - i definitivno ako se tamo govori o aurama to nije za mene a još manje za osobu kojoj sam htjela preporučiti AT

  2. #52
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    hvala ina33

    Ovo za auru sam pitala jer mi se nikako ne uklapa u ostalo što je napisano - i definitivno ako se tamo govori o aurama to nije za mene a još manje za osobu kojoj sam htjela preporučiti AT
    Mene isto aure ne zanimaju, i to ti je tamo bilo više zdravorazumski, ali da je neko htio diskusiju skrenut na aure, vjerojatno bi predavačica rekla svoje znanje ili stav o tome, ali ona šiba po svom programu, odgovoara na pitanja i slično, ali istovremeno je prilično disciplinirana u onome što želi prenijet na slušatelje, tj. na "gradivo" i stvari imaju glavu i rep, tako da je po meni lijepi balans a ne ono da nema niti jedno pitanje ili da se predavač izgubi jer ga neko pitanje odvuče i rasprava se otegne i adio mare... Ja preporučam.

  3. #53
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    BTW, vidiš kako smo došli do malo jasnijeg pitanja i odgovora, nego da ti je odgovoreno sa "da" ili "ne" tj. ništa bez konteksta .

  4. #54
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    tatek, hvala na odgovoru umjesto mene, ne moram nista dodati, sve si rekao
    mene ljuti sto ona stvarno moli da se neke stvari ne pricaju sa ljudima koji nisu prosli tecaj (zato sam napisala da me moze pitati na pp)

    i ne, ne radi se o nikakvim aurama, a boja aure nije stalna, nego se mjenja

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    BTW, vidiš kako smo došli do malo jasnijeg pitanja i odgovora, nego da ti je odgovoreno sa "da" ili "ne" tj. ništa bez konteksta
    Hm, ja vidim dvije proturječne informacije - ti kažeš da je sve zdravorazumski i ne skreće se s teme, a iz leonisinog posta proizlazi da se bar nekad moglo na tečaju saznati boju svoje aure?
    Nisam baš shvatila kakav je kontekst tu potreban i zašto mi Leonisa ne želi odgovoriti ali pretpostavljam da je i šutnja nekakav odgovor

    u svakom slučaju hvala

  6. #56
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    BTW, vidiš kako smo došli do malo jasnijeg pitanja i odgovora, nego da ti je odgovoreno sa "da" ili "ne" tj. ništa bez konteksta
    Hm, ja vidim dvije proturječne informacije - ti kažeš da je sve zdravorazumski i ne skreće se s teme, a iz leonisinog posta proizlazi da se bar nekad moglo na tečaju saznati boju svoje aure?
    Nisam baš shvatila kakav je kontekst tu potreban i zašto mi Leonisa ne želi odgovoriti ali pretpostavljam da je i šutnja nekakav odgovor

    u svakom slučaju hvala

    Ništa čudno - sve je, ipak, stvar percepcije slušača i njegove interpretacije, a i njegovih interesa. Meni je bilo zdravorazumski jer sam ja crple te elemente - i pomoglo mi je. Izignorirala sam one elemente koji me nisu zanimali (svjesno ili nesvjesno, tko bi znao). Iz svih tema na ovome svijetu možeš uzet ono što je tebi osobno ili toj osobi relevatntno, i primijenit na način koji misliš da je tebi korisno, a, ajmo reći "sadržaj" autogenog je široko primjenjiv i ima tu elemenata za različite interese - neko će izvuć' ovo, neko ono. Neki bi rekli da i Bibliju različito tumače i nema jedno ispravno tumačenje - bitno je da je sadržaj "vrijedan i hranjiv" - onda nema problema, neko će iščitat ovo, neko ono i svi će biti u pravu i svima će koristiti. Ako je sadržaj loš - onda imaš to - take it or leave it. Ovdje sadržaj nije loš, višeznačan je, ovisi o tebi koliko ćeš ići u dubinu i širinu itd. - tj. na osnovnom tečaju se ipak ne ide tako duboko. Ja stvarno mislim da osnovni može svakom čovjeku samo biti od koristi.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    ailish, nije u pitanju "boja aure" koju saznaš od nje već nešto drugo /leonisa je to tako sročila/; fakat je bezveze razglabati o tim pojedinim elementima njenih predavanja i vježbi, jer ovako izvučeno iz konteksta zvuči bezveze, a stvarno je sve zdravorazumski i za svaku preporuku.
    kao što su već mnogi napisali - uvodno predavanje ti daje točan uvid u to što možeš tamo poslušati i naučiti, i kako sve skupa kod nje na tečaju funkcionira, i da li ti njen stil predavanja i svega ostalog odgovara.

  8. #58
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Ailish prvotno napisa
    BTW, vidiš kako smo došli do malo jasnijeg pitanja i odgovora, nego da ti je odgovoreno sa "da" ili "ne" tj. ništa bez konteksta
    Hm, ja vidim dvije proturječne informacije - ti kažeš da je sve zdravorazumski i ne skreće se s teme, a iz leonisinog posta proizlazi da se bar nekad moglo na tečaju saznati boju svoje aure?
    Nisam baš shvatila kakav je kontekst tu potreban i zašto mi Leonisa ne želi odgovoriti ali pretpostavljam da je i šutnja nekakav odgovor

    u svakom slučaju hvala
    Kao i sve drugo u ovome svijetu, tako i AT ima neku podlogu, ono sto je svima lako razumljivo. A ima i neku svoju nadgradnju. Ja ju ne poznajem kao niti ti i zasad mi je dovoljno ovo sto znam, jer smatram da se slaze sa mojim poimanjem svijeta (a vjerojatno bi se i sa tvojim i bilo koje druge normalno obrazovane osobe), da je primjenjivo an mene i da je korisno.

    O onome sto se nastavlja "iznad" toga ne mogu pisati, jer to ne poznajem. Mozda je nesto sto bi mi takodjer bilo logicno i primjenjivo i korisno (ja osobno nemam sumnje da bi bilo, dosadasnja iskustva sa AT-om su me uvjerila u to), a mozda ipak i nije ... na zalost, trenutno nemam mogucnosti (vremena) da se malo podrobnije informiram o tome, ali mislim da bi me zanimalo.

  9. #59
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Ailish, nisam bila na netu pa nisam pisala.
    Anek je rekla sve umjesto mene. stvarno sam se lose izrazila, ali da sad krenem pricat na sta sam tocno mislila, skroz bi se spetljala.

    no svakom preporucam otici na uvodno predavanje.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Hm, mene je uvodno predavanje svojedobno zamalo odbilo od tečaja, nije mi baš dobro sjelo. Ne sjećam se točno što me zapravo smetalo, ali ipak sam nastavila ići (jer sam tako već prije odlučila), tečaj mi je uglavnom bio ok i drago mi je da sam ga završila.

    Međutim, da li zbog vrlo velike gužve i nedostatka prostora/vremena, da li zbog nečeg drugog, ja zapravo nisam dobila odgovore na neka pitanja koja sam tamo postavila, a koja su me zaista zanimala (a neka pitanja nisam ni postavila da ne bi ispalo kao provokacija). Činilo mi se da Jadranka izbjegava dati čisto znanstvena tumačenja nekih pojava, a koja sigurno zna.
    (npr. njezina usporedba depresije i shizofrenije mi nikako, ali baš nikako nije sjela, a nije bilo vremena ni prilike da o tome dublje prodiskutiramo :/ )

  11. #61
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    (npr. njezina usporedba depresije i shizofrenije mi nikako, ali baš nikako nije sjela, a nije bilo vremena ni prilike da o tome
    dublje prodiskutiramo :/ )
    I meni je bilo tako par rečenica, ali nisam se oko toga puno zamarala, jer ne mislim da je iko posjednik nekog ono sveuniverzalnog znanja, niti da je Škarica najveći autoritet za sva pitanja i sve bolesti, osim toga, svako od nas ipak ima svoje neke stavove koji su nastali em generacijski, em iz raznoraznih naših osobnih povijesti (npr. stavovi o seksualnosti, o bolestima itd.) ali stvarno je većina toga meni bila OK, ono što sam mislila da nema veze ili da je malo skrenula u nekom za mene čudnom smjeru sam stavila u glavi na "ignore", ali ogromna većina je bila stvarno OK jer je žena inspirativan i discipliniran predavač tj., ajmo to nekako modernije reći, coach. Je da malo i meni koji put smiješno zvuči kad tečajci prepričavaju "Jadranka kaže ovo", "Jadranka kaže ono", ali jednako tako bi mi smetalo "dr.sc. prezime" kaže ovo ili ono. Mislim - ok, kaže, ali svako od nas to čuje ipak drugačije, prilagodi ono što je čuo sebi i svojim vrijednostima, prihvati što mu je OK, odbaci ono što mu nije ili ga ne zanima, i mislim da je to OK. Ja to sve prelomim i prilagodim sebi, mislim da tako napravi većina ljudi i ne treba možda bit doslovan, ako čovjeku ne paše. Kao neka tehnika opuštanja autogeni je meni stvarno OK, s time da ga opet koristim onda kad mi treba, bez prisile, a čini mi se da je tako, sad ću pak ja "Jadranka i rekla" - tj. da čovjek sam osjeti potrebu kad mu treba, a kad ne. Sama tehnika opuštanja je stvarno OK - meni je tečaj osvijestio neke stvari koje bi se, moža na drugačiji način prezentirane, i drugdje pročitale, ali ovo je recimo neki shortcut do postizanja opuštenosti i mira sa sobom i svijetom. MM-u je tosve bilo ono - topla voda - jer je on sam po sebi opuštenija osoba nego ja.

  12. #62
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    A propos gužve, nedobivanja odgovora na pitanja i sl. - ja mislim da se ona prilagođava činjenici da je publika šarolika i tome da se ipak radi o početnom tečaju i da svi slušači nisu spremni za sve odgovore, vjerujem da bi ti rekla ono što misli ili u neku malo veću širinu išla na one-on-one konzultacijama u smislu obrazloženja onoga što ona o tome misli i zna, i zašto tako misli. Kao npr. na tečaju iz engleskog kad sam pitala u 3. razredu učiteljicu kako se kaže na engleskom "on kaže" - onda mi je rekla da se kaže "says", ali me pitala što će mi to i da to ne koristim jer onda je to posebna gramatika - slaganje vremena itd. Treba publika za neke stvari bit spremna, a predavač ocijenit isto sam je li oportuno iz većine sviju krenut u širinu ili ne. Malo banalno, ali opet - mislim da se poanta ovog mog obrazloženja kuži.

  13. #63
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    je li oportuno iz većine sviju krenut u širinu = je li oportuno iz perspektive većine krenut u širinu ili će to bit zbunjujuće

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Ma naravno, nije meni bilo na kraj pameti da je usred tečaja ispitujem o molekularnim mehanizmima nastanka bolesti, iako mislim da bismo o tome mogle puuuno pričati Samo hoću reći, da je grupa manja, možda bih se upustila u neke dublje rasprave, a ovako za to nije bilo prilike. A za individualne konzultacije je isto tako bila gužva, pa se nisam htjela gurati jer, osim svoje znatiželje, zaista nisam imala neki jaki razlog za individualni razgovor (za razliku od ljudi koji dolaze sa stvarnim problemima).

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    ali stvarno je većina toga meni bila OK, ono što sam mislila da nema veze ili da je malo skrenula u nekom za mene čudnom smjeru sam stavila u glavi na "ignore", ali ogromna većina je bila stvarno OK jer je žena inspirativan i discipliniran predavač tj., ajmo to nekako modernije reći, coach. Je da malo i meni koji put smiješno zvuči kad tečajci prepričavaju "Jadranka kaže ovo", "Jadranka kaže ono", ali jednako tako bi mi smetalo "dr.sc. prezime" kaže ovo ili ono. Mislim - ok, kaže, ali svako od nas to čuje ipak drugačije, prilagodi ono što je čuo sebi i svojim vrijednostima, prihvati što mu je OK, odbaci ono što mu nije ili ga ne zanima, i mislim da je to OK. Ja to sve prelomim i prilagodim sebi, mislim da tako napravi većina ljudi i ne treba možda bit doslovan, ako čovjeku ne paše. Kao neka tehnika opuštanja autogeni je meni stvarno OK, s time da ga opet koristim onda kad mi treba, bez prisile
    Potpuno se slažem

  15. #65
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    a jel moze ona netko stavit obavijest kad je drugo uvodno predavanje jer mi je ovo ocito promaklo?! :/

  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    stavit cu ti ja kad zavrsi trening onda ce znati kad ce sljedeci pa javim.

    btw. juce je rekla kako mozemo razgovarati i sa nepolaznicima samo da im ne govorimo o tehnici treninga, sto je itekako logicno.

  17. #67
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    inace, bucka, bas mi je zao, mogle smo ici zajedno

  18. #68
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja tek danas procitala topic!
    voljela bih otici i nagovorit mamu da krene samnom jer mislim da bi joj moglo pomoci (ima parkinsa i ne može se nikako psihički pomirit sa tim)!! :/
    ps. moja kozmeticarka je prije xy godina isla kod skarice, imala je rak koji je pobijedila i zivot joj se totalno okrenuo na bolje uz pomoc AT!ona sama kaze da nije bilo toga da danas ne bi imala svoj vlastiti salon i uzivala u tom sto radi!!

  19. #69
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    znam i ja jednu jako divnu i hrabru osobu koja je takodjer uz AT kod nje pobijedila rak

  20. #70
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    jel zna netko ima li na riječkom području neki dobar AT?

  21. #71
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    ja tek danas procitala topic!
    voljela bih otici i nagovorit mamu da krene samnom jer mislim da bi joj moglo pomoci (ima parkinsa i ne može se nikako psihički pomirit sa tim)!! :/
    Ja sam isto otišla na autogeni motivirana tako nečim kad sam baš bila u bolnoj fazi - artrzoa kuka, koji put se pogoršava na airconditionima ili ventiliranjima, a lijekovi protiv bolova ne pomažu, a stanje se mijenja iz dobre u lošu fazu da ja ne mogu uvijek na to nekim svojim ponašanjem utjecat. Čini mi se da mi je pomoglo - ne u smislu da me manje bolilo itd. nego onako... istrpit bolne faze i pričekat da na "prozoru grane sunce". Vjerujem da autogeni mami može samo olakšat jer kad se postigne opušteno stanje lakše je i istrpit bol tj. bol stvarno vjerojatno i je nešto umanjena jer je tijelo opušteno.

  22. #72
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I ne samo istrpit bol nego ono... pomiriti se s onim što se ne može promijeniti - it's as simple as that, ali to je užasno teško većini nas za postić.

  23. #73
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    I, naravno, cijenit ono dobro.. Ma, standardno, ali je to stvarno većini od nas potrebno da netko "nacrta" da bi bilo uočljivije.

  24. #74
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    bucka, pocetni tecajevi su obicno dvaput godisnje, najesen i ovako u veljaci, tako da ces vjerojatno morati cekati jesen.
    No, ponekad postoje "ekspres" tecajevi sa ljude izvan Zagreba (traju vikendom, pet-ned, od jutra do veceri), mozda mozes upasti ako bude mjesta.
    Najbolje se javi tamo i pitaj, nista ne kosta!

  25. #75
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    tatek, hvala na odgovoru umjesto mene, ne moram nista dodati, sve si rekao
    mene ljuti sto ona stvarno moli da se neke stvari ne pricaju sa ljudima koji nisu prosli tecaj (zato sam napisala da me moze pitati na pp)

    i ne, ne radi se o nikakvim aurama, a boja aure nije stalna, nego se mjenja
    Nisam znala da se mijenja. Valjda samo nijansa :? ili
    Mislim da bi zapamtila da se mijenja potpuno i onda nam nebi rekla da si je zapamtimo

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    nemojte opet o aurama

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    24

    Početno

    Boja aure se mijenja?! :?
    I ja sam bila kod Jadranke prije 6-7 godina i ne sjećam se da je rekla da se mijenja?

  28. #78
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Novi pocetni tecaj autogenog treninga kod dr. Jadranke Skarica ide u travnju.

    Pocetno predavanje (besplatno i bez obaveze, savjetuje se dolazak cisto da se vidi jel vas to zanima) je u srijedu, 02.04.2008. u 19h, raskrsce Adzijine i Badaliceve ulice.

  29. #79
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    tatek

  30. #80
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Moze li mi itko odgovoriti na moje sljedece razmisljanje (ukoliko nije zasticeno velom tajne , no u tom slucaju moze i na pp jer mi je ova informacija jako bitna!)

    Dakle, sto kad se postigne sve ono sto pise da treba - znaci, prodju se svi koraci, dostigne se osjecaj koji se u Grudenovoj knjizi opisuje da treba tako izgledati, i... sto onda?

    Jel se odmah potom radi opoziv, jel se ponavljaju neke izabrane afirmacije (vezane uz nesto sto (ako) zelimo rijesiti)...?
    Mislim, gdje je kraj toj vjezbi (osim u trenutku kada se to zazeli)?
    Postoje li preporuke kada da se prekine?

  31. #81
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    btw. upravo saznah info-
    danas pocinje Gruden u Centru za kulturu Tresnjevka

  32. #82
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    mony, na zalost, ne mogu ti odgovoriti, jer ne poznajem Grudenov sistem rada odnosno preporuke za trening.

  33. #83
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Thanks, tatek - pitala ja samog Grudena (nisam polaznica AT tecaja)
    Meni se naime dogodilo da sam preintenzivno osjetila sve "to" i malo se prepala hocu li se moci vratiti pa odmah brze-bolje napravila opoziv.
    Zato nisam znala sto je tocno svrha... - jel to da se isprepadas (sala of course) il sta.. :?
    No, Gruden mi je kazao kako po opisima jesam dosegla vrhunac kada mi je tijelo dalo znak da je preumorno i da je ono zapravo zaspalo, i zato je taj osjecaj bio toliko intenzivan.
    Pa mi je sugerirao da u AT krenem sa sugestijom: Ja upravljam svojim tijelom, kako bih bila sigurnija. OK, to sam rijesila.

    No, bez obzira tatek jel poznas Grudenovu skolu ili ne, kolko sam iscitala o AT-u, koraci su vrlo slicni, ako ne i isti, a trebala bi onda i sama svrha -
    pa hajmo onda ovako postaviti pitanje:
    kako si ti shvatio poruku AT-a o tomu sto slijedi nakon dosezanja vrhunca? Opoziv ili nesto trece? Neka afirmacija za koju mislis da ti je potrebna... ???
    Gruden mi nista nije rekao o tome, a iovako sam ga predugo nenajavljeno zadrzala, pa nije ni stigao.

    btw. njegova su predavanja (ne o AT-u vec opcenito) jako zanimljiva

  34. #84
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Thanks, tatek - pitala ja samog Grudena (nisam polaznica AT tecaja)
    Meni se naime dogodilo da sam preintenzivno osjetila sve "to" i malo se prepala hocu li se moci vratiti pa odmah brze-bolje napravila opoziv.
    Zato nisam znala sto je tocno svrha... - jel to da se isprepadas (sala of course) il sta.. :?
    No, Gruden mi je kazao kako po opisima jesam dosegla vrhunac kada mi je tijelo dalo znak da je preumorno i da je ono zapravo zaspalo, i zato je taj osjecaj bio toliko intenzivan.
    Pa mi je sugerirao da u AT krenem sa sugestijom: Ja upravljam svojim tijelom, kako bih bila sigurnija. OK, to sam rijesila.

    No, bez obzira tatek jel poznas Grudenovu skolu ili ne, kolko sam iscitala o AT-u, koraci su vrlo slicni, ako ne i isti, a trebala bi onda i sama svrha -
    pa hajmo onda ovako postaviti pitanje:
    kako si ti shvatio poruku AT-a o tomu sto slijedi nakon dosezanja vrhunca? Opoziv ili nesto trece? Neka afirmacija za koju mislis da ti je potrebna... ???
    Gruden mi nista nije rekao o tome, a iovako sam ga predugo nenajavljeno zadrzala, pa nije ni stigao.

    btw. njegova su predavanja (ne o AT-u vec opcenito) jako zanimljiva
    Ajd da ti ja sad pocnem odgovarati od kraja ... ja sam bio na dva njegova predavanja i procitao njegovu knjigu i moj OSOBNI dojam (ovo naglasavam jer je tu ipak rijec o mojoj osobnoj impresiji, ne o nekoj znanstvenoj cinjenici) je bio taj da je on zainteresiran za AT kao znanstvenu disciplinu, no ne toliko kao sredstvo koje ce ljudima (tebi, meni, polaznicima tecaja itd) pomoci da postignu to sto zele - rijese se napetosti, postignu svoje zivotne ciljeve, bilo to rjesavanje treme, efikasnije suocavanje sa problemima itd. DAkle, on daje osnovne instrukcije, srz vjezbi AT-a, no imam dojam da ne zeli/ne zna davati odgovore na pojedinacna pitanja iz prakse kao sto su upravo ta tvoja.

    Moj OSOBNI dojam nakon vidjenih predavanja i procitane knjige je bio suhoparan i pomalo odbojan, nije mi ni na koji nacin pobudio interes za AT i da nisam za AT vec znao otprije sigurno se nakon tih predavanja i knjige ne bih zainteresirao za autogeni trening. tema je definitivno zanimljiva, no meni nije osobito zanimljiv niti simpatican nacin na koji on pristupa toj temi. Dozivljavam ga recimo kao strogog oca koji onak preko volje, bez velikog interesa, zeli sinu prenijeti neke vazne zivotne stvari (za razliku od nekih drugoh voditelja AT tecajeva koje dozivljavam kao snaznu, ali i briznu majku koja uz suosjecanje zeli tog istog sina nauciti tim istim vaznim zivotnim stvarima kako bi mu olaksala zivot).
    Ja sam se dovoljno nagledao u zivotu svog strogog oca i metoda dr. Grudena mi definitivno nije simpaticna, ali ponovno kazem, to je moj OSOBNI dojam.

    Sto se samih vjezbi tice, imas pravo, koraci su vrlo slicni - nakon obavljenih vjezbi slijedi opoziv, zatim mozes krenuti sa tom spomenutom afirmacijom. Osjecaj nakon vjezbi zaista moze biti intenzivan (no, to je ipak rijedak slucaj, bar kod mene), no on ne ometa sami tok vjezbi.

    Sto se spavanja tokom vjezbe tice, to je OK, to je samo signal da si bila umorna i da si tokom vjezbi AT-a osjetila potrebu za odmorom. Nakon budjenja napravis opoziv i sve OK.

  35. #85
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    OK, fakat su subjektivni dozivljaji razliciti.
    Doduse, ja nisam isla na njegove tecajeve, procitala sam knjigu, koja mi je fakat bila inspirativna, i to mi je bilo dovoljno da postignem to sto treba (uspjeh mi je i Gruden potvrdio).
    Sto se ovog drugog pristupa tice - ne znam kako bi mi sjeo "tetosenje" pristup
    Draze mi je da se to bitno zivotno znanje prenese na mene na korektan nacin, pa da ga ja (i svatko od nas) dozivljava na svoj nacin
    No, razumijem da jednomu pasu jedne metode, drugomu druge
    U iskrenosti i jednog i drugog pristupa necu ulazit - tu je isto subjektivni dozivljaj dosta bitan

    Sto se spavanja tice - krivo si me shvatio - nisam zaspala ja, vec moje tijelo, ja sam cijelo to vrijeme bila svjesna - meditirala, a to mi je G. opisao kao pojavu kada je moje tijelo "zaspalo", davajuci znakove da je umorno, a da je to takodjer znak da sam sve odradila i vise nego kako treba.

    OK, znaci niti jedna niti druga strana ne daje odgovore na sto dalje od postizanja ovog sto procitah i dozivih...
    Hmmm... sto se onda radi na tzv. naprednim tecajevima AT-a?

  36. #86
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Hmmm... sto se onda radi na tzv. naprednim tecajevima AT-a?
    Nisam bio pa ne znam.
    Ali i mene interesira odgovor na to pitanje tako da cu kad-tad otici i na napredni tecaj.

  37. #87
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Novi "ubrzani" pocetni tecaj autogenog treninga kod dr. Jadranke Skarica ide 26.-30.05., svaki dan 10-15h. (adresa: raskrsce Adzijine i Badaliceve ulice).

  38. #88
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    thanx tatek!!
    na proslom uvodnom predavanju nisam bila sa mamom zbog smrtnog slucaja u obitelji, ali bi ju probala nagovorit da ode sama na at( ja ne mogu zbog posla)!

  39. #89

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    113

    Početno

    Da li znate kad počinju novi tečajevi? Ima li u lipnju?

  40. #90
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mislim da nema!
    tek na jesen! :/

  41. #91
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj bibi33 prvotno napisa
    Da li znate kad počinju novi tečajevi? Ima li u lipnju?
    Nema više. Slijedeći početni tečaj je u listopadu, mislim početkom listopada.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    4

    Početno autogeni i tajne oko njega

    Znam da se o ovoj temi pisalo koliko vidim prije 2 god. ali se nadam da će netko ponovo čitati i odgovoriti mi od Škaricinih polaznika na moje dvojbe.

    Nekoliko puta sam htio započeti s tečajem AT-a i onda bi me svaki put odbile iste stvari...

    Sve te priče oko ne davanja nekih podataka s tečajeva isl. meni djeluju licimjerno. Ne vidim čemu tajnovitost ako sve o čemu pričamo ovdje možemo pročitati iz velike hrpetine knjiga a za što su neki dobili opomenu jer su iznjeli banalne informacije o vježbama i cijenama tečaja.

    Iskreno, meni ta tajnovitost djeluje kao opravdavanje nad velikom cijenom tečaja. Ako netko tvrdi kao što kažete da je bitno polako uvježbavanje koje traje oko mjesec dana onda brzinski tečajevi "za ljude van zg-a" djeluju kao isključiva brza zarada a ne produhovljenost terapeuta.
    Možda se varam ali sam imao potrebu iznjeti svoje mišljenje.

  43. #93
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Myo, koliko sam ja shvatila, to je upravo za to da ne ispadne banalno jer postoji ta cijela neka filozofija oko toga koja u takvom prenošenju infaća biva ispuštena, znaš onu igru "gluhi telefoni" - zato i postoje učitelji jer su, ajmo reć, istrenirani za nešto prenosit dalje na kvalitetan način. Mislim, da ideš sad nekome ispričat (u stvari, da ja idem nekome sad ispričat) sukus vježbanja s prvog tečaja, rekao bi vjerojatno "da, i?" "to je to :?" - bez da se dobije pozadinska priča zvuči bezveze. I mene su iste stvari nervirale, ali ne toliko da bi odustala od tečaja - nerviralo me i to da se ne može negdje nać' infać nego da to ide usmenom predajom. A propos tih brzinskih tečajeva - trebala bi ić' vidit kako to izgleda za moć' dat neki sud, ali vjerujem da to Jadranka OK ispredaje. Vezano za ovo gore, šta se može - predvači su to tako uredili i postavili pravila. Ja sam preko toga što me to nerviralo prešla i našla nešto što je u tome svemu meni koristilo (a i nisam se baš skroz slijepo pridržavala svega). Tu ti je, bojim se, take it or leave it - kao i s brojnim pravilima. Rijetka se uspijevaju iznutra mijenjati, treba organizirane kritične mase za to.

  44. #94
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    myo, u glavnini se slažem sa onim što kaže ina33, a i pisao sam o tome već i ranije na ovoj temi. Oko AT ima različitih mišljenja, no oko Jadrankinih tečajeva vlada rekao bih jednoglasno mišljenje da ona održava te tečajeve vrlo predano i sa velikom željom da pomogne polaznicima tečaja da porade na onome što AT-om žele učiniti. E sad, da li takve vježbe nekome odgovaraju ili ne, to svatko sam mora provjeriti. Ja čvrsto tvrdim da se čitanjem recimo neke knjge o AT-u ne može dobiti ni izdaleka toliko koliko dolaskom na njen tečaj i ni u jednom trenutku nisam zažalio radi plaćene cijene tečaja.

    BTW, slijedeće uvodno predavanje za početni tečaj je 01.10.2008. u 19h - to predavanje je besplatno i neobavezno, ne treba se prijaviti niti postoji ikakva obaveza dolaženja poslije na tečaj ili nešto slično.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    4

    Početno

    Svakako ću otići na prvo uvodno predavanje.
    Znam puno o AT i svakako sam zainteresiran započeti s treningom.

    Znam da knjige ne nude praktičnu stranu vježbanja i da je rad u grupu daleko kvalitetniji. Smatram da iako stoje neke stvari koje ste nabrojali, cijena tečaja kod mene izaziva ogorčenje što je dostupna u glavnom samo ljudima viših primanja. Tu mi se malo gubi taj cilj velike humanitarnosti učitelja. Osobno nemam tih problema da si ne mogu priuštiti takvu edukaciju, ali opravdano tečajevi tog tipa izazivaju nevjericu velikog broja ljudi.

  46. #96
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj myo prvotno napisa
    Svakako ću otići na prvo uvodno predavanje.
    Znam puno o AT i svakako sam zainteresiran započeti s treningom.

    Znam da knjige ne nude praktičnu stranu vježbanja i da je rad u grupu daleko kvalitetniji. Smatram da iako stoje neke stvari koje ste nabrojali, cijena tečaja kod mene izaziva ogorčenje što je dostupna u glavnom samo ljudima viših primanja. Tu mi se malo gubi taj cilj velike humanitarnosti učitelja. Osobno nemam tih problema da si ne mogu priuštiti takvu edukaciju, ali opravdano tečajevi tog tipa izazivaju nevjericu velikog broja ljudi.
    Da, cijena je povisoka, no ne znam niti jednu osobu koja se nakon tečaja žalila da nije dobila ono što želi i da smatra da tečaj zaista ne vrijedi toliko.
    Kao i kod svega drugoga, uvijek postoji izbor, jeftiniji tečajevi kod recimo dr. Grudena (za koje je moje osobno mišljenje da nisu ni izbliza tako kvalitetni niti usmjereni na pomoć polaznicima) ili ovi skuplji kod dr. Škarica (postojali su nekad i tečajevi kod udruge Modus, ne znam ide li to još uvijek).

  47. #97
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja bih mogla prijeci i preko tih fora oko tajnovitosti podataka, al mi ne lezi da je nesto tog tipa masovno :?
    Mislim, kak se u masi mogu skoncentrirat i napraviti (ili nauciti) AT kak spada?
    Meni je to najbolje doma u zamracenoj sobi, na krevetu... I uspjela sam i bez tecaja.

  48. #98
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Ja bih mogla prijeci i preko tih fora oko tajnovitosti podataka, al mi ne lezi da je nesto tog tipa masovno :?
    Mislim, kak se u masi mogu skoncentrirat i napraviti (ili nauciti) AT kak spada?
    Meni je to najbolje doma u zamracenoj sobi, na krevetu... I uspjela sam i bez tecaja.
    Čuj, i tenis se počne učiti masovno pa kad naučiš osnovne udarce onda kreneš na pojedinačnu nastavu.
    Fora tih tečaja baš jest da se ne uče samo vježbe (tehnika) već se razgovara o tome što se tim vježbama postiže, kako se one mogu izvoditi i kada da bolje djeluju, a veliki dio tečaja je interakcija, pitanja i odgovori (na to ode nekad i 50% vremena) i to je jako važan dio.

    Ja sam isto počeo tako, učenjem iz knjige, ali to nije ni 10% priče kad ne znaš pozadinu odnosno djelovanje.

  49. #99
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Ja bih mogla prijeci i preko tih fora oko tajnovitosti podataka, al mi ne lezi da je nesto tog tipa masovno :?
    Mislim, kak se u masi mogu skoncentrirat i napraviti (ili nauciti) AT kak spada?
    Meni je to najbolje doma u zamracenoj sobi, na krevetu... I uspjela sam i bez tecaja.
    Čuj, i tenis se počne učiti masovno pa kad naučiš osnovne udarce onda kreneš na pojedinačnu nastavu.
    Fora tih tečaja baš jest da se ne uče samo vježbe (tehnika) već se razgovara o tome što se tim vježbama postiže, kako se one mogu izvoditi i kada da bolje djeluju, a veliki dio tečaja je interakcija, pitanja i odgovori (na to ode nekad i 50% vremena) i to je jako važan dio.

    Ja sam isto počeo tako, učenjem iz knjige, ali to nije ni 10% priče kad ne znaš pozadinu odnosno djelovanje.

    Ma ne mozes usporedjivati tenis s AT-om
    Po meni je to kao da kod doktora/psihologa dodje 20 ljudi u isto vrijeme - kakva bi to bila kvaliteta pregleda?

    A ucenje iz knjige - ovisi kako dozivljavas i u koliko nivoa ono sto tamo pise - meni je bilo dovoljno nekoliko puta procitati knjigu, a u razgovoru sa svojom homeopaticom sam saznala ono sto me gore zanimalo - sto se radi na naprednim tecajevima AT-a (a to sam vec radila u sklopu svojih meditacija prije, nevezanih uz AT), tako da vidim da mogu nadogradjivati dalje.

    U svakom slucaju, mogu se djelomice sloziti i s tvojim objasnjenjem jer smo svi razliciti ko jedinke, no meni ipak takav pristup necem ko sto je AT ne lezi...

  50. #100
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Ja bih mogla prijeci i preko tih fora oko tajnovitosti podataka, al mi ne lezi da je nesto tog tipa masovno :?
    Mislim, kak se u masi mogu skoncentrirat i napraviti (ili nauciti) AT kak spada?
    Meni je to najbolje doma u zamracenoj sobi, na krevetu... I uspjela sam i bez tecaja.
    Čuj, i tenis se počne učiti masovno pa kad naučiš osnovne udarce onda kreneš na pojedinačnu nastavu.
    Fora tih tečaja baš jest da se ne uče samo vježbe (tehnika) već se razgovara o tome što se tim vježbama postiže, kako se one mogu izvoditi i kada da bolje djeluju, a veliki dio tečaja je interakcija, pitanja i odgovori (na to ode nekad i 50% vremena) i to je jako važan dio.

    Ja sam isto počeo tako, učenjem iz knjige, ali to nije ni 10% priče kad ne znaš pozadinu odnosno djelovanje.

    Ma ne mozes usporedjivati tenis s AT-om
    Po meni je to kao da kod doktora/psihologa dodje 20 ljudi u isto vrijeme - kakva bi to bila kvaliteta pregleda?

    A ucenje iz knjige - ovisi kako dozivljavas i u koliko nivoa ono sto tamo pise - meni je bilo dovoljno nekoliko puta procitati knjigu, a u razgovoru sa svojom homeopaticom sam saznala ono sto me gore zanimalo - sto se radi na naprednim tecajevima AT-a (a to sam vec radila u sklopu svojih meditacija prije, nevezanih uz AT), tako da vidim da mogu nadogradjivati dalje.

    U svakom slucaju, mogu se djelomice sloziti i s tvojim objasnjenjem jer smo svi razliciti ko jedinke, no meni ipak takav pristup necem ko sto je AT ne lezi...
    Kao što i ti kažeš, svi smo različiti, svakoga zanima nešto drugo i svakome najbolje paše neki drugi princip. Meni je tečaj kod dr. Škarica bio sasvim OK, dapače.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •