Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 57 od 57

Tema: Ozopulmin čepići

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Ta koliko velike to planiraš?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Moj je veliki. Izašla sam iz "mode", a zanima me za male, godina i po.
    Što se njima daje da bi izbacili taj šlajm koji se slijeva niz grlo?

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je veliki. Izašla sam iz "mode", a zanima me za male, godina i po.
    Što se njima daje da bi izbacili taj šlajm koji se slijeva niz grlo?
    Ozopulmin se ne daje djeci mlađoj od 30 mjeseci - tako piše u uputi o lijeku: https://www.torrinomedica.it/schede-...in_g_supposte/
    Prospan (sirup na bazi ekstrakta bršljana) smije se koristiti tek nakon navršene druge godine života.
    Fluimukan također ne dolazi u obzir za mlađe od dvije godine.

    Za bebe - najvažnija stvar je hidratacija. Sluz se razrijedi ako dijete pije dovoljno tekućine - voda, čaj, juha, čak i sokovi...

    Klasično sredstvo protiv guste sluzi je sljezov čaj, odnosno iscrpina od korijena bijelog sljeza (priprema se s hladnom vodom i ne kuha se, nego korijen sljeza stoji u vodi dva sata). To se malom djetetu može kapati u nos, ali i piti kao čaj. Evo - tu je uputa: https://www.wishmama.hr/prehrana-dje...-disne-puteve/

    Uklanjanje sluzi treba započeti od nosa - sluz koja se slijeva niz grlo redovito dolazi iz nosa, pa se tek kasnije spušta niže. Prvo dobro treba očistiti nos aspiratorom (uglavnom je dovoljan mali ručni - https://babyono.hr/shop/za-bebe/usis...irator-za-nos/ ), nakapati sljezovom otopinom i ponoviti postupak.

    Ako ne pomogne ili ako ti se čini da su djetetu zakrčena pluća (noćni kašalj, plitko disanje, ubrzano disanje) obavezno pitaj pedijatra za savjet i odvedi dijete da pedijatar posluša pluća - to nije nešto što bi čovjek riješio doma.

    Inače, mojoj djeci pomagali su ovi starinski lijekovi:
    - polovica crvenog luka kraj uzglavlja
    - morska voda u nos (Aqua Maris sprej)
    - inhalacije iz kućne radinosti (njušenje šalice čaja ili stavljnje malo eteričnog ulja eukaliptusa u vodu za kupanje)
    - posturalna drenaža (ali to se radi po uputu pedijatra ili pulmologa - ovdje su informacije http://www.bolnica-srebrnjak.hr/inde...erapija-kaslja)

    Da se vratimo na temu - Ozopulmin je odličan, postoji i u obliku sirupa, ali treba pričekati da dijete još malo naraste.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 29.10.2020. at 12:04

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Hvala Vam Peterlin. Proslijedit ću upute!

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Prije je bilo čepića za male,i za malo veće različite jačine,kak je sad ne znam
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 29.10.2020. at 12:46

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Prije je bilo čepića za male,i za malo veće različite jačine,kak je sad ne znam
    Sjećam se i ja, išla sam provjeravati i nisam više našla te male. Ne znam...

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Prije je bilo čepića za male,i za malo veće različite jačine,kak je sad ne znam
    Išla sam tražiti da provjerim svoju memoriju i našla ovdje da od 2010. godine supozitoriji nisu odobreni za djecu mlađu od 30 mjeseci:
    https://ec.europa.eu/transparency/re...-1-ANNEX-1.PDF

    Bitno (google prevoditelj):
    Supozitoriji koji sadrže derivate terpena odobreni su u Europi od 1950-ih na temelju nacionalnih postupaka i trenutno su odobreni i na tržištu u sedam država članica EU-a.Ovi su proizvodi općenito indicirani za podržavajuće liječenje dobroćudnih (blagih) akutnih bronhijalnih stanja, posebno produktivnog i neproduktivnog kašlja.
    Nakon pregleda u vezi s
    sigurnost koju je provela francuska nacionalna agencija u svibnju 2010. godine kako bi ispitala potencijalne neurološke rizike, uglavnom napadaje, uporabu čepića koji sadrže derivate terpena (uključujući kamfor, cineol, niaouli, divlju majčinu dušicu, terpineol, terpin, citral, mentol i esencijalna ulja borovih iglica, eukaliptusa i terpentina) kontraindicirana je u Francuskoj djeci mlađoj od 30 mjeseci i djeci s epilepsijom ili febrilnim napadajima u anamnezi.
    Nakon toga, Francuska je 27. listopada 2010. podnijela obavijest, pokrećući postupak upućivanja na temelju članka 31. stavka 2. Direktive 2001/83 / EZ, radi procjene potencijalnog neurološkog rizika i njegovog utjecaja na omjer rizika. korist supozitorija koji sadrže derivate terpena u starije djece
    manje od 30 mjeseci. Postupak je započeo u studenom 2010. godine

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •