Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 180

Tema: Moje dijete ništa ne jede!

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno Moje dijete ništa ne jede!

    Problem
    je slijedeći: moja djevojčica od skoro 2,5 godine neće jesti - ništa!!!
    Sad će neki odmah pomisliti, da je to faza ili da djeca u toj dobi
    slabo jedu....i to je istina, ali nije baš tako jednostavno i užasno me
    to muči!!! <br>Ona nikad nije voljela jesti, nikad nije imala vremena za
    jelo, nikad ne traži jesti, nema neku omiljenu hranu koja uvijek
    prođe, jednostavno kako ona kaže: "Mama ja ne volim jesti!". <br>Prošli smo
    sve moguće faze u kojima je jela samo nešta, pa malo malo više toga, u
    malim količinama, pa nekad sam i imala osjećaj da se najela...., nije to
    meni ništa novo, ali sad zadnjih destak dana je apsolutno došlo do
    krajnjih granica i danas cijeli dan je popila 1,5 soka od jabuke to je
    bio doručak (žgance nije htjela, kruh s namazom nije htjela, mllijeko),
    ručak nije htjela, ali je pojela 3-4 griza kukuruznog peciva i sad spava
    a ja razbijam glavu što ću joj dati kad se probudi jer za sve kaže da
    joj je gadljivo i vidim da nema apetita ni malo, a opet mora od nečeg
    živjeti. Inače je iznimno aktivno i pametno dijete, dobro dijete, ne
    čini se bolesna, ali već razmišljam i da ju odvedem doktoru.

    Molim vas sve ideje, trikove, recepte šta god vam padne napamet, pomagajte!!!
    E da zadnjih dana joj dajem Pikovit sirup kao za
    apetit, na silu naravno jer nem dogovora i ne želi ga popiti
    dobrovoljno, ali ne pomaže ništa, barem za sada

  2. #2
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    Moj 2,5 godišnjak isto malo jede (ali ne baš tako malo).
    Ide li ona u jaslice/vrtić? On puno više pojede u društvu vršnjaka, u jaslicama, čak i uzima redovito repete - što se kući nikad nije desilo.
    Nije loše napraviti krvnu sliku da se vidi da joj nešto nedostaje?

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Da pokušaš zapisati sve što pojede kroz dan i tako bar tjedan dana. Možda to i nije "ništa"Percepcija maminog "ništa" ne mora biti točna. Pišem ti kao mama čija kći isto ne jede.
    Kako je s njenim dobijanjem na težini? Ja sam pokušavala sa svim mogućim vrstama hrane, ne samo svakodnevne. Možda neku zavoli, pa jede samo to. Naravno da sam tražila krvnu sliku i kad je došao nalaz, rekla mi je doktorica da svoje zdravo dijete vodim kući i budem sretna što je zdravo. I mršavo. A Pikovit su nama bolje tabletice, sirup joj je nepodnošljiv.

  4. #4
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Ne ide u vrtić, čuva ju baka/tata kad je doma, što je dobro jer je stvarno zdrava, ali već sam razmišljala da ju upišem zbog jela iako nemamo potrebe.
    Ne volim ići doktoru dok nije baš potrebno, ali već sam bila pomirena sa sobom da idemo danas jer me ovo već stvarno dovodi do ludila, ali sad vidim da je pedica na godišnjem, pa možemo tek u ponedjeljak. Tražit ću da napravimo krvnu sliku pod obavezno, jer se stvarno već bojim za nju, iako vjerujem da nije ništa....

  5. #5
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Beti3, ovo je super prijedlog, davno dok je bila nekih godinu dana sam to radila jer i tad bila u jednoj fazi bez jela,, aiko smo mi uvijek u toj fazi samo nekad jede nešta ili barem malo bolje, pa se onda ne živciram toliko. Znam točno šta je jela dana s i jučer pa ću si odmah zapisati, aiko mislim da je to malo malo po svim kriterijima, ali se možda nakupi tako po mrvice pa tko zna, bit će to zanmljivo vidjeti na papiru.

    Šta se težine tiče, ima maksimalno 11,5 kg sa svom robom i crocsicama (danas sam ju vagala), 92,5 cm. Mršavo je dijete, kosti joj se vide i naziru svuda, ali draže mi je tako nego da bude obrnuto.
    Ona stvarno nema apetita, sve joj je "gadljivo", nikad ne traži jesti ništa osim jedne čokolinaste gluposti koju je probala kod susjede (i zato bi voljela da ide u vrtić pa da vidi da se svašta jede) i to sad držim kao svetinju jer da toga nema ne bi jela apsolutno ništa. Bez obzira na to ona trči stalno, igra se, uglavnom je dobre volje.

  6. #6
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Mršavo je dijete, kosti joj se vide i naziru svuda, ali draže mi je tako nego da bude obrnuto.
    .
    Ova recenica me potaknula da napisem svoje misljenje i molim da se nitko ne ljuti, savjet je dobronamjeran. Cini mi se da je mozda uzrok problema druge prirode- a to je u prehrambenim navikama djetetove okoline. Djeca uglavnom se ponasaju tako kako mi zivimo i prihvacaju pravila koja vide oko sebe, zato i ima toliko djece koja "bolje jedu u vrticu jer vide svoje vrsnjake". Idealno bi bilo da vide od roditelja...to znaci da da bi dijete jelo, i roditelji moraju sjesti za stol,vrijeme objeda treba biti vrijeme kada se radi samo to, a ne gleda tv i osale stvari, vrijeme kada i mama ima pred sobom puni tanjur i pojede ga bez da se o tome radi drama i toliko diskutira/nagovara dijete da jede..dijete sjedi za stol za vrijeme kada je samo tome posveceno u ugodnoj atmosferi i bez pritiska, gleda roditelje kako pojedu bez da se o tome raspravlja- pa jelo je zivotna potreba- i samo tako to dijete vidi i oponasa, kao i sve ostalo...mislim, svako dijete kao i mi ima razlicite ukuse sto se tice hrane, i ne mora se inzistirati na tome da bas sve i uvijek pojede...ali da bas nista ne jede, ako je medicinski problem iskljucen, mislim da moramo preispitati sebe i nas odnos prema hrani...krivo bi bilo ocekivati od recimo mame na dijeti koja uz put pegla i salje svoje dijete za stol da pojede...pa primjer smo im, pa makar to znacilo koja kilica vise na stuku!

  7. #7
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Ova recenica me potaknula da napisem svoje misljenje i molim da se nitko ne ljuti, savjet je dobronamjeran. Cini mi se da je mozda uzrok problema druge prirode- a to je u prehrambenim navikama djetetove okoline. Djeca uglavnom se ponasaju tako kako mi zivimo i prihvacaju pravila koja vide oko sebe, zato i ima toliko djece koja "bolje jedu u vrticu jer vide svoje vrsnjake". Idealno bi bilo da vide od roditelja...to znaci da da bi dijete jelo, i roditelji moraju sjesti za stol,vrijeme objeda treba biti vrijeme kada se radi samo to, a ne gleda tv i osale stvari, vrijeme kada i mama ima pred sobom puni tanjur i pojede ga bez da se o tome radi drama i toliko diskutira/nagovara dijete da jede..dijete sjedi za stol za vrijeme kada je samo tome posveceno u ugodnoj atmosferi i bez pritiska, gleda roditelje kako pojedu bez da se o tome raspravlja- pa jelo je zivotna potreba- i samo tako to dijete vidi i oponasa, kao i sve ostalo...mislim, svako dijete kao i mi ima razlicite ukuse sto se tice hrane, i ne mora se inzistirati na tome da bas sve i uvijek pojede...ali da bas nista ne jede, ako je medicinski problem iskljucen, mislim da moramo preispitati sebe i nas odnos prema hrani...krivo bi bilo ocekivati od recimo mame na dijeti koja uz put pegla i salje svoje dijete za stol da pojede...pa primjer smo im, pa makar to znacilo koja kilica vise na stuku!
    Ovdje nisi u pravu iako ima smisla šta pričaš, ali kod nas nije slučaj.
    Naravno da baš nije idealna situacija, jer nama tata radi u smjenama pa nismo svi skupa za sve obroke doma, ali kod nas se uvijek jede za stolom, gotovo nikad pred televizorom (možda pizzu koju jedemo dva puta godišnje) i stvarno maksimalno nastojim da jedemo u isto vrijeme i zajedno, koliko to objektivne okolnosti dopuštaju. Kod nas se jede zdravo i raznovrsno, tata je na dijeti zbog bolesti (srčani bolesnik), ali Ela to ni na koji način nije mogla primjetiti da b se to moglo odraziti na njenu prehranu.
    S druge strane moglo bi biti i moje krivnje u njenom odnosu prema jelu i to iz najranijih dana jer je baš u vrijeme kad smo započinjale s dohranom tata završio u bolnici (imao je srčani udar) pa sam ja bila u užasnom stanju, psihičkom i fizičnom, u svemu sama s djetetom od 6 mjeseci, tek 2 godine u braku, dojila dan i noć i pokušavala uvesti dohranu, kvalitetno...... Stvarno situacija za koju se sto puta čudim kak sam dobro izgurala.
    Moja Ela je bila veliki cicoljubac i jako malo i slabo je jela od početka, a ja sam u tom svom stresu se bojala da ne izgubim mlijeko pa sam ju nastojala nahraniti na sve moguće načine. Nisam imala neku pravu pomoć i može biti da sam tu pogriješila, ali ne bi rekla da je to moglo ostaviti traga jer je nakon toga ona i dobro jela (iako ono šta ja smatram dobro ili dosta po standardima drugih mamam je često malo, ali davala sam joj koliko je htjela) i super je napredovala do godine dana, a onda nakon šta je protrčala puno polakše, šta je i normalno.
    Nije sad da se ja branim ili osjećam napadnuto, čak nisam ni mislila ovo napisati, ali je nekako samo krenulo, pa eto. Nikad ju nisam forsirala da sve pojede na tanjuru, ali znala sam tražiti razne načine za nagovaranje da bi probala neke stvari jer je jako često bio slučaj da neće ni probati nešta, pa ni sad, ni malo kasnije, ni još kasnije, onda bi uz slikovnicu ili kockice probala, pa joj se znalo i svidjeti, ali to ne smatram lošim jer dijete je čvrstog karaktera pa ju treba znati nadmuditi...

  8. #8
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    I osim toga i ono šta jede, obavezno mora barem koji puta pljunuti , uzme u usta, pa drži, onda joj govorim da žvače, pa malo žvače ili ako joj ne kažem samo drži u ustim nakon minute pljune netaknuto, a često i sažvakano, pa onda opet na nagovor malo uzme.....
    Dugo nije ni pila ništa (dojila je skoro godinu i pol) a sad pije sok od jabuke, pa mislim da ju to možda malo zasiti, ali stvarno joj to ne mogu uskratiti jer vodu više neće - kupujem joj prirodni i razrijedim ga s vodom.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    I osim toga i ono šta jede, obavezno mora barem koji puta pljunuti , uzme u usta, pa drži, onda joj govorim da žvače, pa malo žvače ili ako joj ne kažem samo drži u ustim nakon minute pljune netaknuto, a često i sažvakano, pa onda opet na nagovor malo uzme.....
    Dugo nije ni pila ništa (dojila je skoro godinu i pol) a sad pije sok od jabuke, pa mislim da ju to možda malo zasiti, ali stvarno joj to ne mogu uskratiti jer vodu više neće - kupujem joj prirodni i razrijedim ga s vodom.
    ista moja izludih ... ne znam sta cu ...interesuje me kako vasa ... je li sto bolja ???
    da znam sta me ocekuje .. citam ovo i ko da pisem ja ((

  10. #10
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj dzevdeta prvotno napisa Vidi poruku
    ista moja izludih ... ne znam sta cu ...interesuje me kako vasa ... je li sto bolja ???
    da znam sta me ocekuje .. citam ovo i ko da pisem ja ((
    A joj, kada se samo sjetim koje su to bile muke!
    Sada ima skoro 6 godina i još uvijek je slaba sa jelom, jede više manje sve, voće malo slabije, ali sve u vrlo malim količinama. Za usporedbu mlađa seka koja nema 2 godine gotovo uvijek pojede više, čak i znatno više, pojede znatno brže, mlađa sama traži jesti, a ova moja velika jednostavno ne. Njoj hrana uglavnom ne predstavlja neku važnost i to je to. Sitna je i mršava, ima 17,5 kg i 112 cm, ali zdrava. Bili smo kod gastrenterologa i sve je OK, vesela je i pametna djevojčica.
    Voli kuhati sa mnom, pa od neke 3,5-4 godine od kada stvarno može sudjelovati znatno joj je draže pojesti ono što je sama radila, pa je to neki trikić koji koristim, ali stvarno ne forsiram količinu i ne raspravljamo niti nagovaramo.

  11. #11
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Cure, koliko i šta pojedu vaša djeca za koja kažete/mislite da jedu malo/loše?

  12. #12
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, koliko i šta pojedu vaša djeca za koja kažete/mislite da jedu malo/loše?
    Moj mali (2,9) isto malo jede, ali ipak ne toliko malo. A i ima stvari koje obožava.

    Ali ima faza kad me izludi, popije kakao ujutro, za ručak 2-3 griza nečeega i za večeru pola palačinke.... Ali opet ima faze kad jede stalno i samo za ručak ima 3 sljeda jela...

    Mi smo se znali "izvuć" za tih loših dana sa debelom palačinkom, koju bi ujutro spekla na laganoj vatri (da se speče jer je debela) pa bi mu narezala na kockice i stavila ga ispred laptopa da gleda crtiće i on bi nesvjesno jeo i gledao. Čista nenamazana. A kad bi prestao jest ja bi mu ubacila komadić u usta.
    I jabuku jede u tim fazama. Nekad.

  13. #13
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa Vidi poruku
    Moj mali (2,9) isto malo jede, ali ipak ne toliko malo. A i ima stvari koje obožava.

    Ali ima faza kad me izludi, popije kakao ujutro, za ručak 2-3 griza nečeega i za večeru pola palačinke.... Ali opet ima faze kad jede stalno i samo za ručak ima 3 sljeda jela...

    Mi smo se znali "izvuć" za tih loših dana sa debelom palačinkom, koju bi ujutro spekla na laganoj vatri (da se speče jer je debela) pa bi mu narezala na kockice i stavila ga ispred laptopa da gleda crtiće i on bi nesvjesno jeo i gledao. Čista nenamazana. A kad bi prestao jest ja bi mu ubacila komadić u usta.
    I jabuku jede u tim fazama. Nekad.
    Moja Ela je mjesecima bila u toj fazi, da je prolazilo par stvari , a sve ostalo bi mrljala ili nije htjela, ali onda sam znala s čim izvuć i uvjek bi barem nešta pojela.
    Debela palačinka bi možda i kod nas prošla i prazna obavezno jer en podnosi mazanje bilo čega. Ja njoj napravim razne vrste popečaka s povrćem, pa se tješim da je jela blitvu.....

  14. #14
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja Ela je mjesecima bila u toj fazi, da je prolazilo par stvari , a sve ostalo bi mrljala ili nije htjela, ali onda sam znala s čim izvuć i uvjek bi barem nešta pojela.
    Debela palačinka bi možda i kod nas prošla i prazna obavezno jer en podnosi mazanje bilo čega. Ja njoj napravim razne vrste popečaka s povrćem, pa se tješim da je jela blitvu.....
    Naravno da je nenamazana, nedajbože da bi mu šta namazala na palačinku, kruh ili bilo što... I krafna i kroasan moraju biti prazni...
    ali kažem, moj bar ima nešto što ful voli a to je meso, u svim oblicima, sve vrste, masno/nemasno/žilavo... nema veze. I jaja... proteine u biti !! :D

    Si joj kad probala ponudit kakve sjemenke: Kikiriki, bademi i sl?

    Voće ne jede (osim par griza jabuke), povrće minimalno, kruh ne jede, peciva ne jede (krafnu 1dnom godišnje).... ali sladoled voli.
    Posljednje uređivanje od agata : 07.07.2011. at 12:18

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    tek da se pridružim sa pokojim savjetom.

    voće poboljšava apetit, a ako neće voće možda je u pitanju neka intolerancija.
    znam da su moje cure nakon voća gladne kao da danima ništa nisu jele.

    ne znam za navedeni sirup, ali vitamin b je glavni za apetiti, pa možda postoje neki jednostavniji sirupi samo sa tim vitaminom, ili tabletice vitamina b, nakon par dana uzimanja, obično ima efekta.

  16. #16
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj agata prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da je nenamazana, nedajbože da bi mu šta namazala na palačinku, kruh ili bilo što... I krafna i kroasan moraju biti prazni...
    ali kažem, moj bar ima nešto što ful voli a to je meso, u svim oblicima, sve vrste, masno/nemasno/žilavo... nema veze. I jaja... proteine u biti !! :D

    Si joj kad probala ponudit kakve sjemenke: Kikiriki, bademi i sl?

    Voće ne jede (osim par griza jabuke), povrće minimalno, kruh ne jede, peciva ne jede (krafnu 1dnom godišnje).... ali sladoled voli.
    O pa i ti imaš zabavu onda!
    Lješnjake je pljuvala s tatom par puta, (tata je jeo). Kikiriki je probala par puta na smokićima (u tragovima) ali izaziva joj reakciju na koži, pa to više ne smije jesti. Bademe volimo, nisam joj ni nudila, probat ćemo.

    Ela meso nikad nije voljela, a pravi komad mesa nije pojela ni jednom! EVentualno koji komadić ili mljeveno i tu je kraj mesne priče, ali svo povrće je jako lijepo jela do pred par mjeseci i to najrdije u varivu, tako da mi je to faza koju smo obožavali!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Sve znam, sve razumijem (i uvijek se nekako javim na temu s naslovom ''ne jede''). Da te utješim, da možeš usporediti, jedan od mojih: 3 god. i 8 mj., 12,8 kg, mislim oko 96 cm. I ja sam u očaju zapisivala obroke nekoliko dana, čak i kalorije zbrajala. Uz sav naš trud i borbu, sa sto iskušanih pristupa, izračunali smo da on dnevno unese max. 500 kcal. Dodatno, on je strašno i neprekidno povraćao, od rođenja. Sve pretrage nisu otkrile ništa, osim bakterije Helycobacter pilory. Napravite tu pretragu, jer ona izaziva mučnine, gadljivost, kiselinu, bolove u želucu. Nadam se nisam dosadna, pisala sam već o tome više puta ovdje, ali nekako shvaćam kao dužnost upozoriti roditelje i na tu mogućnost, jer je nama trebalo više od godine dana da netko postavi tu dijagnozu.
    Sad je malo bolje, jede više, ne povraća, ali na težini dobiva miligramskim tempom. Isto je veselo i aktivno dijete.
    Svakako idite pedijatru, nemaš što izgubiti. Možda ima neki anatomski problem, koji još otežava gutanje.
    Sretno!

  18. #18
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Moja Ela nema problema s povraćanjem, zapravo samo jednom povraćala, čak nije bil ni od bljuckajućih beba, ali više puta mi je rekla da ju boli trbuščić, tj. kaže tu me muči, znamo ju mi i pitati jel ju nešta muči, pa dali te muči tu i tu, jer ipak je još mala, li vjerujem da ne izmišlja, tako da idemo doktoru obavezno.
    Kako ste otkrili tu bakteriju i kako se to uopće liječi? Koji su simptomi osim povraćanja, lošeg apetita?
    Ona kad jede jede jako sporo i stalno ju se mora poticati, ne mogu se sjetiti da je par puta u životu sama nešta pojela s voljom, ali uvijek sam mislila da je takva jer joj elo stvarno nikad nije bilo nikakvo veselje i ona stvarno nema omiljene hrane. Inače voće ne jede negdje od godinu dana, meso samo mljeveno ako joj uvalim, slatko ne voli uopće.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    669

    Početno

    Ako je rekla da ju boli trbuh, vjerojatno ne izmišlja, bar ja mislim tako. Helycobacter se vrlo jednostavno otkriva. Ima dva načina, vađenje krvi u laboratoriju (pretraga se nadoplaćuje 70-ak kn) ili na ispuh (puhne u neki mjerni instrument i to je to). Pitaj pedijatricu. Nezahvalno je postavljati dijagnoze ovim putem, ali ne škodi provjeriti, jer je stvarno jednostavno. Mi smo to otkrili na biorezonanci, ali to je druga priča, jer se može i ovako kako sam napisala. Liječi se antibioticima. A simptomi su kao što sam rekla: bol u želucu, mučnine, dizanje kiseline u grlo (tada djeca dosta kašljucaju, jer ih to nadražuje), slab apetit, bezvoljnost, povraćanje....

  20. #20
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je rekla da ju boli trbuh, vjerojatno ne izmišlja, bar ja mislim tako. Helycobacter se vrlo jednostavno otkriva. Ima dva načina, vađenje krvi u laboratoriju (pretraga se nadoplaćuje 70-ak kn) ili na ispuh (puhne u neki mjerni instrument i to je to). Pitaj pedijatricu. Nezahvalno je postavljati dijagnoze ovim putem, ali ne škodi provjeriti, jer je stvarno jednostavno. Mi smo to otkrili na biorezonanci, ali to je druga priča, jer se može i ovako kako sam napisala. Liječi se antibioticima. A simptomi su kao što sam rekla: bol u želucu, mučnine, dizanje kiseline u grlo (tada djeca dosta kašljucaju, jer ih to nadražuje), slab apetit, bezvoljnost, povraćanje....
    Ajme ta Helycobacter je gadna stvar! Nije to kod nas slučaj jer nema povraćanja i ona je vesela i puna eb+nergije bez obzira na to koliko malo pojede.

  21. #21
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj sss prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je rekla da ju boli trbuh, vjerojatno ne izmišlja, bar ja mislim tako. Helycobacter se vrlo jednostavno otkriva. Ima dva načina, vađenje krvi u laboratoriju (pretraga se nadoplaćuje 70-ak kn) ili na ispuh (puhne u neki mjerni instrument i to je to). Pitaj pedijatricu. Nezahvalno je postavljati dijagnoze ovim putem, ali ne škodi provjeriti, jer je stvarno jednostavno. Mi smo to otkrili na biorezonanci, ali to je druga priča, jer se može i ovako kako sam napisala. Liječi se antibioticima. A simptomi su kao što sam rekla: bol u želucu, mučnine, dizanje kiseline u grlo (tada djeca dosta kašljucaju, jer ih to nadražuje), slab apetit, bezvoljnost, povraćanje....
    Ne mislim ja da na izmišlja, nego da je možda samo ponovila jer smo ju ispitivali, ali nije tako, jer je danas nakon večere reka da ju sad više ne boli trbuščić!!!! Naravno da je majka prosvjetni djelatnik odmah održala predavanje, ne baš slušano o razlozima bolova i prestanku istih....pa možda je skužila. Nadam se!

  22. #22
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj nela08 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim ja da na izmišlja, nego da je možda samo ponovila jer smo ju ispitivali, ali nije tako, jer je danas nakon večere reka da ju sad više ne boli trbuščić!!!! Naravno da je majka prosvjetni djelatnik odmah održala predavanje, ne baš slušano o razlozima bolova i prestanku istih....pa možda je skužila. Nadam se!
    bas sam htjela reci da mozda djete glad objasnjava kao bol.
    inace moja balerina je bila nejelica, ali mene to bas nije diralo, jer je cicala. sad je vec pocela haraciti po hrani. inace izgleda debeljuskasto pa ljudi ne bi nikad rekli da nije htjela jesti.
    a o stanju koje ti imas doma takodjer znam, jer imam moja sestra, necek mi izgelda kao mali logorasi kad se skine. uzas jedan. lice mu je ovalno pa ako je obucen ljudi nemaju pojma koliko je mrsav. kad spava kod mene ja se psihicki pripremim, i spravljam sva jela za koja znam da bi ih potencijalno htio jesti. vecina je junk food, ali ipak ne zalim brinuti da li je to OK. on recimo voli tjesteninu s maslacem. ne do bog da ima seto drugo na njoj. ali nezgodno je vrtiti stalno tri jela svaki dan. meni nije problem za vikend.

  23. #23
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    bas sam htjela reci da mozda djete glad objasnjava kao bol.
    inace moja balerina je bila nejelica, ali mene to bas nije diralo, jer je cicala. sad je vec pocela haraciti po hrani. inace izgleda debeljuskasto pa ljudi ne bi nikad rekli da nije htjela jesti.
    a o stanju koje ti imas doma takodjer znam, jer imam moja sestra, necek mi izgelda kao mali logorasi kad se skine. uzas jedan. lice mu je ovalno pa ako je obucen ljudi nemaju pojma koliko je mrsav. kad spava kod mene ja se psihicki pripremim, i spravljam sva jela za koja znam da bi ih potencijalno htio jesti. vecina je junk food, ali ipak ne zalim brinuti da li je to OK. on recimo voli tjesteninu s maslacem. ne do bog da ima seto drugo na njoj. ali nezgodno je vrtiti stalno tri jela svaki dan. meni nije problem za vikend.
    Tak i moja mama kad mi dolazimo, uvijek isti meni! hehe, kao slučajno, ali stvarno je naporno. Ja se s ove pozicije veselim povratku faze 3 jela koja jede. :D

  24. #24
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    mozda ce to ovo utjesiti - ja kao mala nisam nista htjela jest... nista... mama kaze: neces otic od stola dok ne potrpas sve u usta! - i ja doslovno potrpam i pljunem iza ugla... uzasno se mucila samnom... kad sam se upisivala u 1. razred imala sam jedva 17kg... skoro me nisu htjeli upisat... mrsava cijeli zivot, do prije 3 godine sam imala 42-45kg...
    i onda sam ostala trudna i sad imam 65
    i ziva sam, zdrava, nikad mi nista nije bilo, cak sam manje oboljevala od ostale djece... jednostavno nikad nisam volila jest, imala vremena za to... zavrsila paralelno dvije srednje skole, plesala folklor, zavrsila faks... hrana mi je postala zanimljiva u trudnoci
    nemoj se pretjerano uzrujavat, napravi pretrage ako ce te to smirit ali jednostavno imas takvo dijete i gotovo

  25. #25
    cvjetkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    148

    Početno

    Moje dijete također ništa nije htjelo jesti. Do 18 mj. nije htjela ništastavit u usta osim cice, imala je 10 kg. Poludjela sam s njom. Kad je krenula u jaslice stvari su se malo poboljšale , ali ne puno. Dandanas ne jede. Svega po griz dva...Nemoj se uzrujavati ako je zdrava. probaj ju prevariti kako ti je već netko savjetovao dok gleda crtiće ili dok se igra.

  26. #26
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj cvjetkica prvotno napisa Vidi poruku
    Moje dijete također ništa nije htjelo jesti. Do 18 mj. nije htjela ništastavit u usta osim cice, imala je 10 kg. Poludjela sam s njom. Kad je krenula u jaslice stvari su se malo poboljšale , ali ne puno. Dandanas ne jede. Svega po griz dva...Nemoj se uzrujavati ako je zdrava. probaj ju prevariti kako ti je već netko savjetovao dok gleda crtiće ili dok se igra.

    Moja je cikala skoro godinu i pol i isto jako slabo jela, ali tad mi je nekako bilo lakše zbog dojenja, a i moglo ju se zeznuti, ubacit na varku, pa joj se znalo svidjeti dok proba, sad ti ne možeš nju zeznut ni-ka-ko!
    ONa do godinu dana nije pila skoro ništa samo cicala i popila bi kooji gutljaj vode, a s godinu i pol se navukla na sok od jabuke i sad pije isključivo to i neće ni jedan drugi. Karakter je nevjerovatn!

  27. #27
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Cure, hvala vam svima na utješnim riječima. Znam da ovo moje čudo nije jedino takvo dijete, ali stvarno ponekad se osjetim katastrofa od mame jer sva djeca oko nas jedu i to sama, normalno i to često uz daleko manji trud mama da ti obroci budu zdravi, ukusni, da lijepo izgledaju, pa opet neće. Svakodnevno vidim kak djeca hodaju po cesti i žvaču pecivo, sladolede, zamrljani, jedu voće vani uz put, a ova moja princeza ne bi primila breskvu kad osjeti da je sočna i zamazala ruku, a kamoli zagrizla.....sladoled nije nikad ni probala, samo kad vidi gleda i viče sladoled, a ja joj više ni ne kupim jer znam da će pljunuti čim ga osjeti na ustima, pa me ljudi gledaju kakva majka- heheh neće djetetu ni sladoled kupiti!!!! ))) ne vjeruju da ona ne jede, nego naravno misle da joj ne dam.
    Jednostavno sam iscpila sve ideje i onda se moram ovako javno požaliti jer stvarno nekad imam osjećaj da nema druge nego sjest i plakat.

    Ipak, večeras je jela - prvi puta normalno nakon ručka u petak. Od tada smo bili na griz, dva peciva, krekera, malo soka, mlijeka, griza. Dans je pojela tijesto s purećim bolonjezom i domaćim paradajzom i mrkvicom, a nakon toga i griz s kruškom!!!!! I to u pristopjnoj količini. Bilo je to uvaljeno uz neki dokumentarac o Nilu (jer ova mala čudakinja to voli, a ne crtiće) i ja sam ju hranila ali pojela je!!!! Sad je mirna jedno 7 dana.

  28. #28
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    u toj dobi ja sam sinu nosila hranu na gradilište, i najbolje bi jeo dok bi gledao kako radi bager. teti koja ga je čuvala jeo je puno bolje pa nisam baš jako brinula (samo sam vikendom plakala ako ne bi ništa jeo do navečer).

  29. #29
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    u toj dobi ja sam sinu nosila hranu na gradilište, i najbolje bi jeo dok bi gledao kako radi bager. teti koja ga je čuvala jeo je puno bolje pa nisam baš jako brinula (samo sam vikendom plakala ako ne bi ništa jeo do navečer).
    Ja sam sad na kaktigodišnjem, tj. radim još ali sam više doma jer ima manje posla u školi, pa sve to snimam po cijele dane i imam plakanje barem jednom dnevno, navečer obavezno.

    Na gradilište, ma šta mame neće sve napraviti! ali i ja bi 5 puta dnevno samo da nađem neku lokaciju na kojoj hoće jesti.

  30. #30
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ima takve djece...znam jednog četverogodišnjaka koji otkad je krenula kruta prehrana ne jede. Zdravstveno je OK (sve pretrage napravljene). Bio je dugo u fazi da jede isključivo predvečer par zalogaja nečega, sad je nešto malo bolje, ali i dalje su količine zapravo mizerne. Uz vodu pio je na liječničku preporuku i neke otopine (valjda minerali-vitamini-kokteli-štaliveć). Mršav jest, ali ne izgleda bolesno. Roditelji naravno prošli sve faze - od ludila do mirenja sa stanjem, a normalni ljudi, normalna obitelj. I pošize kad im okolo krenu sa savjetima o nedavanju slatkiša, slatkih sokova i ostalog, kad dijete doslovno nije jelo ništa.

  31. #31
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Ima takve djece...znam jednog četverogodišnjaka koji otkad je krenula kruta prehrana ne jede. Zdravstveno je OK (sve pretrage napravljene). Bio je dugo u fazi da jede isključivo predvečer par zalogaja nečega, sad je nešto malo bolje, ali i dalje su količine zapravo mizerne. Uz vodu pio je na liječničku preporuku i neke otopine (valjda minerali-vitamini-kokteli-štaliveć). Mršav jest, ali ne izgleda bolesno. Roditelji naravno prošli sve faze - od ludila do mirenja sa stanjem, a normalni ljudi, normalna obitelj. I pošize kad im okolo krenu sa savjetima o nedavanju slatkiša, slatkih sokova i ostalog, kad dijete doslovno nije jelo ništa.
    E i ja šizim na te savjete o tom da joj ne dajem slatkiše pa će jesti, a ona i tak neće ništa od toga šta sva djeca obožavaju. U nedjelju smo bile u dućanu i pegledavae slatkiše, svu moguću hranu koja bi joj se mogla svidjeti i dala bi joj da ppojede kutiju keksa kad bi htjela, ali njoj je sve bljak i gadljivo. Priča o čokoladnim napolitankama koje su moja bolest, pa kad joj nudim -- > ''tanke su smeđe, ko mamini nokti (lak) pa mama može jesti tanke. Elini plutići su lijepi i čisti, neću mazati rukice. Čokolada se otopi i baš je ko blato s vodom, a s tim se igra, to se ne jede''
    Ne može ju se zeznuti, nikako.

  32. #32
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Nela 08, ja sam bila dijete kao tvoja kći. Nisam voljela jesti, uopće, ništa. Nešto sam valjda jela, kao i tvoja kći, jer inače ne bih preživjela, ali je činjenica da mi je svaki ručak bio mora i da nisam jela ni torte na rođendanima. Sve mi je inače u životu bilo predivno, osim jela. I unatoč tome bila sam zdrava, puna energije za sve i svašta, nikada boležljiva, vrlo aktivna, tjelesno i duhovno. Počela sam normalno jesti tek u gimnaziji. Ne bih se brinula za tvoju curicu, ako nema drugih simptoma, osim toga što malo jede.

  33. #33
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa Vidi poruku
    Nela 08, ja sam bila dijete kao tvoja kći. Nisam voljela jesti, uopće, ništa. Nešto sam valjda jela, kao i tvoja kći, jer inače ne bih preživjela, ali je činjenica da mi je svaki ručak bio mora i da nisam jela ni torte na rođendanima. Sve mi je inače u životu bilo predivno, osim jela. I unatoč tome bila sam zdrava, puna energije za sve i svašta, nikada boležljiva, vrlo aktivna, tjelesno i duhovno. Počela sam normalno jesti tek u gimnaziji. Ne bih se brinula za tvoju curicu, ako nema drugih simptoma, osim toga što malo jede.
    I ona je stvarno zdravo dijete, cijele zime je bila jednom bolesna, dva dana i čak ni to ništa strašno, li sad dok spava i nakon šta je ipak večerala to mi ne zvuči tako strašno kao ranije.

  34. #34
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    znači taj Pikovit je za bolji apetit? od koliko godina se može davati djetetu? Moj isto slabo jede,a nisam znala da ima nekaj za tako malu djecu za apetit.Inače i ja sam kao mala jako malo jela,rekla mi je mama nek sad vidim kako je to,da on još super jede kako sam ja,uvijek kad me hranila se bojala da se ne ugušim,čak i kad me dojila sam se gušila,a kad sam bila malo veća živjela sam samo na mlijeku,zato mi se danas gadi i nema šanse da ga pijem osim u kavi

  35. #35
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Vindira, Pikovit se može davati djeci nakon prve godine, ali nama bš i ne pomaže, iako je danas ipak nešta pojela, ali bez apetita.

  36. #36
    alga avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Mislim, obzirom da je ta mama imala potrebu nesvijesno u onoj recenici naglasiti da je mrsavo-bolje, dosla sam do zakljucka da je ipak u nekoj mjeri opterecena time.

  37. #37
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj alga prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim, obzirom da je ta mama imala potrebu nesvijesno u onoj recenici naglasiti da je mrsavo-bolje, dosla sam do zakljucka da je ipak u nekoj mjeri opterecena time.
    Ali ja i dalje mislim da je mršavo bolje, nego debelo, ali zdravo mršavo-normalno mršavo i ne muči me šta mi je dijete mršavo, nego šta trenutno stvarno jako malo jede i mršavo je, a to ne mora biti tako. Mislim da smo svi više-manje opterećeni izgledom, pa ni sama nisam iznimka, ali s debljinom nemam problema, sve jedem i imam zdrave prehrambene navike koje nikako - ajd jako teško prenosim na svoje dijete unatoč silnom trudu i tu je problem.

  38. #38
    marina.lukacin avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    30

    Početno

    Mi imamo isti problem. Dijete mi pojede dnevno par žličica cokolina i to je to. Čini mi se da smo sve probali i već smo ocajni. Probali smo ga "držati gladnim" odnosno nuditi mu ono što mi jedemo i u vrijeme kada mi jedemo. Nista. Pa smo rekli, OK nećeš sada, cekat će te za iduci obrok. Tako su znala proći i po dva dana. Nista. Jednostavno sve odbija. prije je popio barem svježe cijeđeni sok od voća i povrca, sad ni to. Vadili smo krv jer sam se bojala za njegovo zdravlje. No, nalazi su idealni iako ne kužim na koju foru. Počeli smo mu davati imun 44 da mu otvori apetit. Nista. I to nije faza, priča traje već preko pola godine. Čak smo probali davati mu da ne skuži uz igru (protiv čega sam inače izričito bila...), miksati mu, pa ga ja hraniti, pa da sam jede. Nista ne pali... inace, sad će navršiti 2 god i ima 12.5 kg i visok je 93 cm.

  39. #39
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj marina.lukacin prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo isti problem. Dijete mi pojede dnevno par žličica cokolina i to je to. Čini mi se da smo sve probali i već smo ocajni. Probali smo ga "držati gladnim" odnosno nuditi mu ono što mi jedemo i u vrijeme kada mi jedemo. Nista. Pa smo rekli, OK nećeš sada, cekat će te za iduci obrok. Tako su znala proći i po dva dana. Nista. Jednostavno sve odbija. prije je popio barem svježe cijeđeni sok od voća i povrca, sad ni to. Vadili smo krv jer sam se bojala za njegovo zdravlje. No, nalazi su idealni iako ne kužim na koju foru. Počeli smo mu davati imun 44 da mu otvori apetit. Nista. I to nije faza, priča traje već preko pola godine. Čak smo probali davati mu da ne skuži uz igru (protiv čega sam inače izričito bila...), miksati mu, pa ga ja hraniti, pa da sam jede. Nista ne pali... inace, sad će navršiti 2 god i ima 12.5 kg i visok je 93 cm.
    Ja bi se poučena svojim iskustvom na tvom mjestu nastojala opustiti i ako su svi nalazi ok, kilaža i visina stvarno jesu, pokušaj mu ostavljati na dohvat ruke nešto pa možda sam odluči uzeti. To je meni netko savjetovao i tu i tamo je znalo upaliti, nasjeckala bi na komadiće nešto i ostavila na stolu u dnevnoj sobi. Naravno često je to uzrokovalo samo pljuvanje po debelom čupavom tepihu, ali tu i tamo je znala i nešto sama pojesti.
    BAš gledam moja je sa 2,5 godine imala 11,5 kg i 92,5 cm, a mlađa je negdje istih mjera kao tvoj sin (ima 21 mjesec), ali ona odlično jede i buca je, tako da se i on očito negdje nakupi kalorija....

  40. #40
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Eto, da se i ja malo ubacim. Moja kcer ima savrsen apetit, tako da nemam problema sa njom, ali sam primjetila isto tako da kad god cuvam na par sati nekog njezinog izbirljivog prijatelja/prijateljicu- uvijek jedu kod mene. Cak ni ono sto ne zele doma. Sad, jer caka u meni i tome sto sam jako opustena kad je hrana u pitanju ili u mojoj kceri koja je izjelica, pa se drugo dijete mora boriti sa njom za hranu-to stvarno ne znam. Ono sto zelim reci je to da bi mozda bilo dobro izbirljivce ostaviti na par sati kod nekih prijatelja sa dobrim apetitom i uopce roditeljima ne spominjati hranu i da moraju jesti. Tek toliko da vidite hoce li situacija biti drugacija.

  41. #41
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    Citiraj marina.lukacin prvotno napisa Vidi poruku
    Probali smo ga "držati gladnim" odnosno nuditi mu ono što mi jedemo i u vrijeme kada mi jedemo. Nista. Pa smo rekli, OK nećeš sada, cekat će te za iduci obrok. Tako su znala proći i po dva dana. Nista. Jednostavno sve odbija.
    Znam prilično pouzdano dva slučaja u kojima se ovaj pristup pokazao najbolji, samo je trebalo u jednom tri a u drugom pet dana da dijete počne jest. Dakle možda malo više strpljenja, dva dana nije puno.

    Isti princip je i u mojoj kući, kad mi jedemo, postavim i za dijete, pa ako i koliko hoće hoće, ako neće neće. Kad traži sam jesti, naravno dobije, ali uvijek neku da to tako kažem normalnu hranu - nikakav čokolino niti sok, ali npr zobene ili jabuka svakako. Slatkarije i sokići najlakše pokvare apetit za pravu hranu.

  42. #42
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Slazem se more! Mi kod nas doma imamo pravilo da slatkisi i sokovi ne smiju ici na prazan zeludac
    Ne volim da ispada da branimo kceri slatkise, ili da su oni, ne daj Boze, nagrada za to sto je pojela, zato smo to odredili da se slatkisi ne jedu prije konkretne hrane.

  43. #43
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    marina, za utjehu - moj najmanji ima 28 mjeseci, 12 kg i 90 cm, a mali je zderonja
    tu ima puuno faktora koji utjecu na rast , ne samo to koliko jede.
    po mom iskustvu, puno je vaznije sto jede.

    rekla bi ti opusti se, projest ce ( jer stvarno hoce) , ali znam da je to tesko. moj srednji je bio odbijac dohrane i nejelac kasnije. ne jer mu nije bilo fino, nego jer on nikad nije bio gladan.
    pisem u proslom vremenu- danas jede manje vise sve. ukljucujuci stvari koje najstariji , a neke i najmladji nece ni probati.

    ti uporno nudi, neka to budu visokovrijedne namirnice, kombiniraj nesto sto voli s necim sto bas i ne, ali smatras da treba i budi zadovoljna i sa tri zlice po obroku. polako ce se kolicina povecavati.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Dobiva li beba od 14 mjeseci dovoljno kalcija ako doji 5-7 puta dnevno (podoji kratki,minutu do pet)? Dohranu slabije prihvatila,zeleno lisnato povrce uglavnom pljuje,mlijecne proizvode slabo uzima,jedino ako jogurt umijesam u vocnu kasicu to pojede (oko 2-3 zlice dnevno). Nisam bas ni fan mlijecnih proizvoda,radije bih joj davala druge izvore. Smije li sezam? Ugl,dobije li dovoljno ili bar vecinu kroz mlijeko? Sto mislite?

  45. #45
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    Dobiva li beba od 14 mjeseci dovoljno kalcija ako doji 5-7 puta dnevno (podoji kratki,minutu do pet)? Dohranu slabije prihvatila,zeleno lisnato povrce uglavnom pljuje,mlijecne proizvode slabo uzima,jedino ako jogurt umijesam u vocnu kasicu to pojede (oko 2-3 zlice dnevno). Nisam bas ni fan mlijecnih proizvoda,radije bih joj davala druge izvore. Smije li sezam? Ugl,dobije li dovoljno ili bar vecinu kroz mlijeko? Sto mislite?
    Mlijeko je jos uvijek najkaloricniji obrok kod bebe. To sto je na cici maksimalno 5 minuta ne znaci da jede malo, nego da je iskusni sisavac i da u tih 1-5 minuta moze posteno potegnuti. Probaj joj dati zreli avokado umjesto lisnatog povrca. puno je kaloricniji, a posto je masan, bebe ga vole. Ze znam sto za sezam kaze tablica dohrane, ja ju nikad nisam pratila, jer su one vani ionako odbacene vec godinama. Ako joj zelis dati sezam, daj joj sezam. Mislim da bi joj se isto hummus mogao svidjeti (sadrzi sezam). Ja sam svojoj kceri isto tak oznala dati jetrica. Bogata su zeljezom, mekana, bebe ih vole.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    AmarantQuinoia imam isti problem samo moja je cura 16 mj. jaaaaaako slabo ide dohrana, nikad, ali nikad ju nije dobro prihvatila, sisa 100 puta dnevno pogotovo zadnjih mjesec dana od kad nas šišaju viroze, a pogotovo zadnjih 5 dana od kada je dobila varičele ...... užasno slabo jede, od obroka pojede jedino neloše ručak, ali!!! samo kada je nešto što ona "kao voli" (moš mislit, ona ništa ne voli po meni), večera nam je uvijek promašaj, tu i tamo će pojesti komadić sira i pancete, jedino što voli, a to me užasno frustrira, su peciva, ja je zovem "škartočić" nezdravo znam, ali u onim trenucima jada kada ne bi ništa osim sise pojela danima ništa, davala sam šta god samo da jede....tako je i dalje....

  47. #47

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    AmarantQuinoia imam isti problem samo moja je cura 16 mj. jaaaaaako slabo ide dohrana, nikad, ali nikad ju nije dobro prihvatila, sisa 100 puta dnevno pogotovo zadnjih mjesec dana od kad nas šišaju viroze, a pogotovo zadnjih 5 dana od kada je dobila varičele ...... užasno slabo jede, od obroka pojede jedino neloše ručak, ali!!! samo kada je nešto što ona "kao voli" (moš mislit, ona ništa ne voli po meni), večera nam je uvijek promašaj, tu i tamo će pojesti komadić sira i pancete, jedino što voli, a to me užasno frustrira, su peciva, ja je zovem "škartočić" nezdravo znam, ali u onim trenucima jada kada ne bi ništa osim sise pojela danima ništa, davala sam šta god samo da jede....tako je i dalje....
    A koliko kg ima tvoja cura? Moja isto većinu toga ne bi jela,ali joj zakamufliram s bananom ili s nečim što voli jesti (a voli uglavnom voće i palentu). Tak da tri puta dnevno jede voće-za doručak, pa kao kamuflaž s ručkom (riba i blitva umoćene u kašicu od marelice mmmm), pa onda opet za večeru joj uvalim bananu u gris ili što već jede. Banane se kupuju na dnevnoj bazi. Ja isto dođem u napast da joj dam nešto hranjivo,a ne baš pre zdravo, ali ona vjerojatno ne bi prihvatila. I mislim da radim veliku grešku;kad joj dajem jesti (npr ručak i večeru koje slabije pojede), stavim ispred nje knjigicu ili novine i onda joj listam i pričam, a ona nesvjesno otvara usta. I jedino tako funkcionira hranjenje. Kad i ako počne normalno jesti ću ispravljati greške, jer sad mi je najbitnije da ipak nešto pojede. Btw,moja ima 9600g, a visoka je 76cm. Prema krivulji kod pedice ispada da bi trebala imati 10kg (da prati svoj rast), jer je rođena sa 3630g.

  48. #48
    more avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    zapadna Istra
    Postovi
    134

    Početno

    AQ, ja svojem dajem sezam odavno i jako ga voli. Dajem mu poprženi pa mljeveni rukom u suribachiju, ili mu dajem maslac od prženog sezama, to kupim gotov. Nisam u strahu od nedostatka kalcija, isto dojim, ali nudim djetetu sve što smatram kvalitetnim, pa šta prihvati. Sezam u ovim oblicima baš voli. Recimo obožava integralnu tjesteninu prelivenu maslacem od prženog sezama začinjeno s malo miso paste.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Mene najvise brine kalcij. Za zeljezo ne brinem jer svaki dan jede kupine,maline,tresnje,banane,meso tu i tamo,ribu tu i tamo. Al dobiva li dovoljno kalcija kroz dojenje?

  50. #50
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj AmaranthQuinoia prvotno napisa Vidi poruku
    Mene najvise brine kalcij. Za zeljezo ne brinem jer svaki dan jede kupine,maline,tresnje,banane,meso tu i tamo,ribu tu i tamo. Al dobiva li dovoljno kalcija kroz dojenje?
    Itekako dobiva dovoljno kalcija, posebice ako dojis 5-7x dnevno. POred tvog mlijeka, hrana bogata kalcijem su sardine, spinat, repa, brokula,cak je i cornflakes bogat kalcijem, sezam, bademi, slanutak, smokve, narance, losos...
    Vjerujem da ima jos, ali ove namirnice mi prve padaju na pamet

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •