Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 180 od 180

Tema: Moje dijete ništa ne jede!

  1. #151
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Lili, ima stara tema ovdje na Rodi - baci oko: http://forum.roda.hr/threads/59042-d...a-%C5%BEvakati

  2. #152
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    jel netko zna moguće uzroke/razloge da dijete zna žvakat (kako kaže logoped???) a neće pojest ništa što nije smiksano? ima 3 godine.

    P.S.

    i na kraju se nekako i ja neugodno osjećam tijekom i poslije ovakvih razgovora. ko da se pačam u nešto što nisu moja posla a opet da sam ja njihovom mjestu voljela bih da mi to netko kaže i usmjeri me.
    Razlozi mogu biti razni. Ozbiljni i neozbiljni. Hajde pusti Lili. Nije tvoje dijete i ne mozes roditelje navesti da hodaju okolo.
    Prije ili kasnije biti ce jasno da problem postoji ako dijete ne bude napredovalo.

  3. #153
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Razlozi mogu biti razni. Ozbiljni i neozbiljni. Hajde pusti Lili. Nije tvoje dijete i ne mozes roditelje navesti da hodaju okolo.
    Prije ili kasnije biti ce jasno da problem postoji ako dijete ne bude napredovalo.
    je sirius u pravu si i ja sam tako zaključila.

  4. #154
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Daj joj vremena da probavi informaciju. Meni je bogme trebalo neko vrijeme....

    A djetetu kupuj gumene bombone (male medeke u malim pakiranjima) da nauči žvakati.
    Peterlin bomboni ne dolaze u obzir. Rekli bi da ću ga ugušit, pa mama mu čupka one sitne žilice iz lista blitve prije miksanja. Nema šanse. Puštam i gotovo.

    Ako budu pitali sami, tu sam.

  5. #155
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    JELENA jedemo uglavnom u nekom restoranu ili rostiljamo.
    Dakle ono sto ona nece.Ponesem ja njoj voce,muffine,nahranim ju navecer doma,ali me zivcira.
    I ajde jedan dan nece joj biti nista istina,ali kad smo na vikendu/moru/slavoniji jede pre-pre -strasno. Sve joj pobrka ritam.
    LILI dobro si zakljucila.Ukazala si na problem,ja dalje od toga ne bih isla.Imala sam slican slucaj u okolini zavrsilo je tako da se mama udaljila od svih savjeta,iako je na kraju i sama shvatila.
    Maleni ocito ima puno vise problema od samog hranjenja.
    Sto se tice dr.ona je odlicna a i dr.zna onoliko.info koliko su mu roditelji dali.Tako da......
    Ja planiram.porazgovarati i sa vrtickom psih. pa cu vidjeti.....

  6. #156
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    E i ja sam za to ne gumenim bombonima može se zvala bilo kaj, usput kad je bila riječ o žvakanje guma za otvaranje eustahijeve tube baš sam pitala Dr. Za kaj preporučuju zvake a on veli manje više to je sve isto jel to bila zvala meso ili spek tak da su moji žvakali hranu
    A kaj se tiče vrtićke psihologice vjerojatno će ti reći da pratiš i nudiš to znaš i sama
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 01.09.2016. at 18:48

  7. #157
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kako ce on u vrticu...moje dijetr em slabo jede,em ne jede sam,em nece sjediti nego izmedu zalogaja samo trci uokolo

    Od prvog dana problemi s hranom, osjecam se kao da sam jako fulala

    Ok sad pojede vise namirnica nego prije. Rucak jede u hranilici. Nekad jede i bez crtica

    Al ako nije u hranilici kaos zivi


    Danas mi jos sveki dize tlak sa svojim teorijama i ne mogu vise...

  8. #158
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Vrci ja ih imam dvoje.
    Prvi je jeo sve i bez problema.Ona totalna kontra.
    Njemu nisam nikad miksala ,njoj da.Iz ocaja.
    I mislila sam da svu djecu mozes nahraniti,da jedu kad su gladni,ma da je moje.....i dobila sam nju koju ne mozes nahraniti ako ne zeli.
    Nista nisi fulala.
    Vrtic-vidjet ces kako ce ici.Nahranit ces ga prije/poslije vrtica,ostala pravila prepusti tetama

  9. #159
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Evo me opet na ovoj temi. Danas sam se rasplakala više od muke, preteško mi sve pada. Moram se ispucati negdje, jer nitko u RL ne kuži koliki mi je ovo problem. Već sama sebi mislim da dramim previše

    Prvi tjedan kad je krenuo u vrtić bili su do pola 12, niti jedan dan nije htio jesti. U petak je barem sjedio za stolom s drugom djecom,iako nije jeo. Onda je za vikend dobio temperaturu, išao u vrtić u utorak. Utorak nije htio jesti, ali u srijedu je ručao (valjda jer je bio paradajz salata i teta je rekla da je toga puno pojeo). U četvrtak je prvi dan spavao, i oba dana (čet i pet) je normalno jeo. Još mi je teta komentirala da jesam li ja izrazila zabrinutost oko toga da neće sjediti i jesti. Kad sam rekla da, rekla je da bespotrebno jer mu super ide

    I opet je za vikend dobio curenje nosa, temperatura, kašalj, crveno grlo. U vrtić se vratio u četvrtak, niti u četvrtak niti u petak nije tamo ništa okusio U četvrtak nije baš ni doma htio, a jučer se najeo doma nakon vrtića.
    Pitala sam tetu, kaže da se na njemu vidi da se još nije oporavio (još malo iskašljava) i da je skroz mirniji u vrtiću nego prva 2 tjedna, i da dugo spava tamo. Daj još to nije zabrinjavajuće dok se ne oporavi, a onda ćemo vidjeti.

    Danas ni doma ne želi opet jesti, pojeo je monte i 2 zalogaja mesa cijelo jutro Vagnula sam ga, izgubio je barem 300 g prošli tjedan. Ionako je mršav (ima 2gd7mj i imao je maksimum 12,1kg, sad je na 11,8kg). Dugo je spavao ujutro, tražio je da ide spavati umjesto ručka.

    Tako sam bila sretna situacijom u vrtiću jer je jeo raznoliko. Doma nam se prehrana vrti oko peciva, peciva sa sirom, voćni sir, grčki jogurt, monte, tjestenina i piletina (pečena/pohana). Rijetko rijetko kad prođe nešto drugo. I sad ni to ne želi

    Znam da još kašlje i da mu je možda to smanjilo apetit, ali strah me tog gubitka kilaže. I strah me da opet u vrtiću neće htjeti jesti i da može cijeli dan biti gladan

    Cijeli život imam traume od njegovog hranjenja, a ne mogu se opustiti kad vidim kako je mršav i da gubi na težini. Ajd barem smo maknuli hranilicu, ima mali stol i stolicu pa pokušavamo tu jesti, iako često voli na kauču

  10. #160
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ja bih odbacila ideju raznolikosti. Raznolikost je pozeljna, ali nije nuzna.
    Narodi u raznim plemenima ne jedu niti blizu toliko raznoliko koliko je nana na zapadu dostupno , ali im nista ne fali.
    vec sam puno puta pisala da imam dijete koje vec 12 godina ( nakon sto je usvojio dohranu, a sad ima 14 + ) godina nije pojeo nikakvo povrce osim śpinata . Ne pada mu na pamet niti probati novu hranu. Vec godinama jede iskljucivo odredenu vrstu hrane, ali pripremljenu na odredeni nacin. Jede krumpir, rizu, tijesto, sve pekarske proizvode, meso ( posebno priremljeno) , voce samo ako je dobre volje ( i to ne sve) , jutarnje zitarice , varivo od graha , te mlijeko, jogurt i kravlji sir sa vrhnjem . Npr. ovo zadnje je tek prije par mjeseci ubacio na jelovnik.

  11. #161
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    I vecinu vrtickog staza proveo je jeduci iskljucivo sigurnu hranu iz njegove glave. Ako nije bilo " sigurne" hrane, jeo je samo prazni kruh.

  12. #162
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma nudile su mu tete u petak i prazan kruh,nije htio

    Ajd nakon spavanja je jeo spinat i pire,ali svaku drugi zalogaj morao biti paradajz.
    Sad opet ne zeli nista za veceru.
    Malo jede,al kaka ogromne kolicine,ne znam od cega

  13. #163
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Vrci

    jesi isla s malenim negdje po strucnu pomoc kad te to vec toliko muci?
    Drz se bitno da je on ok prihvatio vrtic. Puno djece ne jede po par tjedana u vrticu na pocetku, cak i ako inace doma jedu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.09.2016. at 20:27

  14. #164
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Dobro je potražiti stručni savjet, a i ovi forumi zaista pomažu, međutim najvažnije je smiriti situaciju. U strahu problemi se teže rješavaju.

  15. #165
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nudile su mu tete u petak i prazan kruh,nije htio

    Ajd nakon spavanja je jeo spinat i pire,ali svaku drugi zalogaj morao biti paradajz.
    Sad opet ne zeli nista za veceru.
    Malo jede,al kaka ogromne kolicine,ne znam od cega
    Nije to nužno samo prehrana. To je jedna od mogućih reakcija na adaptaciju i nije rijetkost. Ako kaka, nije gladan. Pusti ga neko vrijeme da vidiš što će biti. Ostavi hranu na vidiku, nešto što voli. Nemoj da te mota oko malog prsta.

  16. #166
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Bili smo kod gastricke prije godinu dana. Dala nam je neke savjete koji su pomogli.

    Evo ipak pojeo pola peciva za veceru.

    Valjda ga je i bolest dotukla jos dodatno. Nije bio god dana bolestan pa ne zna sto mu je

    O kaka on,nekad i 3 puta na dan (manje onda kolicinski).

    Bila sam neko vrijeme zen,al malo me popustilo. Moram opet skupiti zivce

  17. #167
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Vrci ja mislim ali stvarno da ti previse brines.Normalno je da u virozi izgube.Nama je zadnja crijevna prije 2mjeseca odnijela 500grama.Sad ih je tek vratila.
    Sirius kako ste funkcionirali u recimo hotelima ako ste to prakticirali?
    Mi smo sad trenutno u Zadru u dijabetickom obiteljskon kampu.Znaci hostel,puni pansion ali nije u pitanju svedski stol i meni je to prestresno.
    osim dorucka ona nema sto izabrati.
    Nemam kuhinju niti friz.Ok ima ducan i 3dana traje kamp,ali ne znam kako bi izgledalo da smo 10dana.
    Ja iato ne znam kome bi se uopce obratila po pitanju tog ne-jela.Kod gastro smo bili.
    Vrtic nas ceka u 10mj.i ona ce tamo pojesti dorucak/uzinu.Voce .
    Rucak mozda juhu i prazno tijesto.ostalo nece .

  18. #168
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    On je isao u sportski kamp u drugu drzavu po 10 dana.
    poslala sam tada sa njim one proteinske napitke koje prodaju u ljekarni za bolesnike i proteinske plocice za sportase. Kod njega vise nije problem kolicina kalorija jer njemu je sigurna hrana vecina pakiranog po ducanima. Ali kvaliteta itekako jest.
    Jednom je bio u sportskom kampu zagrebu 5 dana u kojem se jako intenzivno trenirao. Bio je jedino dijete od njih 100 koje nije jelo obrok ( imali su cetering bolonjez i slicno). On je grickao svoje bademe i neko pecivo koje je imao. Voditelji nisu vjerovali.
    Hocu reci , daleko od toga da je to normalno. Ne vjerujem da je. Ali to nije moja odgovornost. Tj. nisam ja odgovorna kad od silnog ponudenog ne zeli nista jesti. Ja pokusavam zadrzati emocionalnu distancu od njegovog problema. Prilicno uspjevam, iako ima dana kada mi pukne film.

  19. #169
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Ellica kaj nece ni salatu i voce, jesam li pricala kak je proslo more mojem najstarijem doduse kad je imao mali preko godinu dana, u tjedan dana jeo samo lubenice,paradajz, kijy snitu kruha i pocicalmalo mlijeka

  20. #170
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    vidim da je sirius napisala, ja bi nudila one proteinske shakeove, ensure plus isl...ima s okusom vanilije,jagode,čokolade...
    fascinantno mi je da hoće jesti pomadore jer to valjda 99% djece (pa i dosta odraslih) ne jede radi "slinave" teksture...

  21. #171
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ja sam jedna od tih 99% koja ne mogu pojest rajčicu radi te teksture...

    Kod ovih mojih o kojima sam prije pisala je jedina promjena što su sad istinski počeli brinuti da nešto nije u redu s djetetom, aleluja dobro su se sjetili..ali oni ne znaju što bi kud bi... izgubljeni u svemiru.
    i počeli su slati malca u vrtić na 2-3 sata kroz jutro, uz naravno 150 roditeljskih negodovanja razne vrste (tata) da mu teta ne treba brisat nos ako curi jer to mali ne voli , da ne smije imat niti malo popišane gaće ako slučajno pobjegne a teta odmah ne vidi to je katastrofaaa, naravno da to ne bi trebalo biti al hebi ga dogodi se jer ih ima dosta i takooo...

  22. #172
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Sirus odprilike tako i moja.Samo vidim da su tvoji veci...
    Dakle jela je ona voce,suho voce,bademe,indijske orascice,kikiriki.To je bilo ponudeno stalno kao grickalice.
    Ali osim dorucka nema konkretnog obroka.I dorucka pojede malo.Zitarice s maaaalo mlijeka.
    Ali veceru sinoc nista od ponudenog.Tj.je jabuku.Rucak danas 3zlice juhe.I opet voce.
    I poslije me pita imas sto za mene za papati.Znaci gladna je Ali tvrdoglavo ce cekati samo to sto jede/voli.
    Ja sebe jos uvijek smatram odgovornom jer je mala.
    Nije da ne jede nista.Ali da je normalno kao sto sirius kaze nije.
    Lili super da su se pokrenuli.
    Jelena salatu u zivotu nije okusila kao ni masu drugih stvari......

  23. #173
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Sirius jeste obilazili strucnjake?
    Ja cu popricat sa nutricionisticom zdg.sam se bas sad u kampu-cisto da vidim dobije li sve iz namirnica koje jede.
    Kad budem isla sa sinom psihologu priupitat cu i nju.
    Za gastro sam pisala....dajte joj sto voli,miksajte ako tako hoce..ona nebi sirila obradu osim ako mi bas ne zelimo

  24. #174
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja isto ne mogu jesti paradajz, nit okus ni tekstura svjezeg mi ne pase. On ga moze uz svaki obrok. Jucer ga je jeo uz spinat

    Mozda bude koji dan iduci tjedan na meniju u vrticu pa se opet ohrabri

    I nasa gastricka je rekla da mu dajemo sto voli,da je jos mali za neke daljnje korake

  25. #175
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj ellica prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius jeste obilazili strucnjake?
    Ja cu popricat sa nutricionisticom zdg.sam se bas sad u kampu-cisto da vidim dobije li sve iz namirnica koje jede.
    Kad budem isla sa sinom psihologu priupitat cu i nju.
    Za gastro sam pisala....dajte joj sto voli,miksajte ako tako hoce..ona nebi sirila obradu osim ako mi bas ne zelimo
    On je u pracenju kod psihologa ( zbog poremecaja paznje , darovitost ) od sedme godine. Prosao je testiranje senzorne integracije sa 6 godina, sve ok. Prosao timsku obradu. Obradu gastroenterologa. 2X godisnje ide na sportski pregled zbog sporta koji trenira , i po svim parametrima dobro napreduje ( cak jako dobro , sa 14 godina je visok 180 cm , BMI je 18 vec 7 godina).
    uglavnom, imamo puno drugih problema , tako da nam hrana nije stigla nikad biti u glavnom fokusu strucnjaka, a napredovao je i nije nista posebno oboljevao unatoc ekstremnoj izbirljivosti.
    Posljednje uređivanje od sirius : 25.09.2016. at 17:36

  26. #176
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo slično kao i kod Sirius imali drugih problema pa je hrana pala u drugi plan. Uglavnom s godinu dana je imal a7kg, dakle onoliko koliko prosječno dijete ima sa 6mj. Ne mogu se
    sjetiti koliko je imala s 3g, ali prošle g s 5g imala je nakon operacije krajnika 16kg, sada ima 6,5g i 21kg i po meni sasvim normalno dijete.

    Trenutno je u fazi kad jede najviše do sada ali inače, bilo je puno dana, pogotovo vikenda kad bi ona pojela doslovce 3 žlice jogurta i par žlica pahuljica. Ima razdoblja kad pojede i onda razdoblja kad se pitam kako preživi. Od malih nogu sam se vodila time jeli živahna, a to je uvijek bila, dali kaka, piša i kakvog je općeg stanja.
    S obzirom da samo što se nije penjala po stropovima ja sam zaključila da joj ništa ne fali.

  27. #177
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mi nemamo drugih problema s njom,pa sam previse fokusirana na analizu hrane.

  28. #178
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nismo bas u ovoj dobnoj skupini (4.5 godine), ali svakih par mjeseci mi dodje da se pozalim na ovoj temi. On se razboli, pa jede jako slabo par dana, pa onda dok mu se vrati apetiti prodje ohoho... Sad je bio bolestan prije tri tjedna, dva dana je jeo samo zalogajcice hrane, a odonda sve nesto pomalo. Nije zapravo da ne jede, ali nije ni da jede nesto puno (normalno). Ima oko 20 kila - sto zvuci skroz ok za 4.5 godisnjaka, al na njegovu visinu od preko 120 cm, je pravi mrsavko. A onda i ja, kad vidim da slabije jede, mu nadopunim rucak sladoledom ili nekim kinder buenom, ili bilo kakvom slasticom, samo da nesto poznjopa. Sto znam da mi nije bas pametno.

    A i otac i ja smo bili takvi ko djeca, mrsavi, visoki i probirljivi. I znam da mi je smetalo sto se svi zivciraju sto ja nista ne jedem i sto me nagovaraju da jedem, kad ja znam da nisam gladna... A sad mi se cini da ja radim isto i idem sebi pomalo na zivce, al isto bi da se udeblja 2 kile.

  29. #179
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jadranka,

    Meni se čini da ti bespotrebno brineš brige, pa vidiš da ste takvi bili i ti i dijete. Probaj se opustit ako je dijete živahno i ima energije sve je ok.

    Moram se pohvalit da je onaj naš mali miš o kojem sam pričala krenuo u vrtić na par sati, na početkuu je ostajao 2h a sad ostaje do ručka pa ga pokupe nakon ručka. On i dalje ne žvače i ne je de baš, al sad zajedno s tetama pokušavaju barem nešto. Btw dijete obožava vrtić, valjda mu je dosta bilo baba. jako sam sretna zbog njega da se nešto počelo poduzimati.

  30. #180
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Hvala Lili! Vjerojatno si u pravu! Oce to mene da se periodicki zabrinem i svasta zabrijem. A sigurno nije pomoglo sto smo se zadnjih dana malo vise druzili s bakama... za znas kakve su bake s mrsavim unucicima...

    Super za tog malca! I super sto mu je dobro u vrticu!

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •