Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Punjene tikvice?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    118

    Početno Punjene tikvice?

    Kako radite punjene tikvice?

  2. #2
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Hehe... ja sam si isplanirala za danas to raditi pa nestrpljivo čekam odgovore

  3. #3
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Kao i punjenu papriku.
    ili sarmu. Isto punjenje. Sa mesom ili bez.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    takodjer 8)

  5. #5
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ovisi o trenutnoj inspiraciji; uglavnom lagano zdinstam izdubljeni sadrzaj na maslacu pa njemu dodajem prema trenutnoj inspiraciji... meni je fino napuniti ih sirom i kukuruzom pa na njih naslagati ploske paradajza i zapeci.

  6. #6

    Početno

    Imam dvije varijante - jedna je 'na kuhano', kao i filanu papriku, a druga 'na peceno' - tikvice se prepolove, izdubi im se sredine (mora se paziti na ne bude pretanka podloga) i nasjecka na sitne komadice. Na luku se izdinsta mljeveno, doda nasjeckana tikvica, moze i 2-3 paradajza (ili 2-3 zlice passate) i 1-2 zlice prezla. Sve se izdinsta tako da ostane gusto (stavi se i malo Vegeta), doda se malo origana, bosiljka i majcine dusice (moze, ali i ne mora), stavi se na izdubljenu podlogu (prepolovljene tikvice bez sredine), posipa ribanim sirom i zapece u pecnici.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Ja radim tikvice isto kao i Dille u rolu samo bez prezli. Jos naribam malo sira i stavim kockice pancete kao dekoraciju. Sa strane stavim krumpir pire da se pece zajedno s tikvicama tako da krumpir povuce ukus tikvica ...

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    322

    Početno

    Sa pecurkama ili blitvom a preko toga puno pavlake i kiselog mleka sa jajima (i vegeta i ostali zacini po zelji). Sve zapecem u rerni.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Ove su super.
    Puniš ih mesom kao za sarmu, staviš kuhati u slanu kipuću vodu cca 45 minuta. Napraviš umak od kopra, ali dodaješ vodu u kojoj su se kuhale tikvice (ne treba dodatno soliti umak). U umak staviš kuhane tikvice. Po želji se može dodati kiselo vrhnje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    330

    Početno

    Možeš i izdubiti tikvice i to izmiješati sa šunkom ili pršutom, naribanim sirom, krušnim mrvicama, još dodaš maslinovo ulje i češnjak. Time napuniš tikvice i pospeš parmezanom, zapečeš dok ne porumeni. Bude jako fino!

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    348

    Početno

    neznam dali sam več negdje pisala,ali ja radim kao moja mama.
    Prepoloviti na pola po širini,izdubiti i to izdubljeno staviti u smjesu kao za punjene paprike.Puniti tikvice,napraviti paradajz sos,staviti ih unutra i kuhati. Ne mješati da se ne raspadne ili iscuri smjesa.Ja poslužim uz pire krumpir

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    zapečene s mesom kao i dille ili punjene rižom i kukuruzom s puno parmezana.mljac

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja bi sutra radila zapečene punjene tikvice, ali ne kužim kaj znači izdubiti? onako da ostanu kao valjak i šuplje (to mi je logično za slučaj kad pričate da ih radite kao punjene paprike) ili ih prepolovim po dužini i izdubim, pa imam dvije polovice (to mi se čini logičnije za pečenje, ali nisam sigurna??)

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    348

    Početno

    ja kad kuham u umaku onda ih po širini preppolovim i izdubim i stavim normalno vodoravno ali ne mješam ništa!
    A pošto češ peći onda ja mislim da je logičnije po dužini prepoloviti i izdubiti.
    Dobar tek

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    je, čovjek bi se začudio što se sve logično da pronaći u kuhinji...

  16. #16
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    A kak izdubite one male, tanke tikvice a da ih ne prerežete na pola??

  17. #17
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e sad more&more stupid questions (ja vam to fakat ne znam):

    zapeći znači peći na koliko stupnjeva i koliko dugo vremena?

    ako radim s mljevenim, koliko dugo ga moram dinstati, a koliko dugo se onda još mora peći u pećnici?

  18. #18
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    e sad more&more stupid questions (ja vam to fakat ne znam):

    zapeći znači peći na koliko stupnjeva i koliko dugo vremena?

    ako radim s mljevenim, koliko dugo ga moram dinstati, a koliko dugo se onda još mora peći u pećnici?
    Evo, ja jučer radila prvi puta:

    meso sam prodinstala na luku i mrkvici, što znači da sam prvo malo popržila luk, onda dodala mrkvu i malo popržila, dodala meso i popržila tak da je ishlapila tekućina koju meso pusti, posolila sam i podlijala s vodom te dinstala dok nije omekšalo (ak treba, dolijevaj više puta po malo vode dok skroz meso ne omekša). Začini se po želji, ubace oni ostaci dubljenja tikvica i prodinstaju s mesom dok skroz ne omekšaju i dok tekućina ne ishlapi. Ja sam dodala i malo koncentrirane rajčice.

    Tom smjesom sam napunila izdubljene tikvice, koje sam prethodno stavila u vatrostalnu posudu malo nauljeno (par kapi) i oko desetak minuta pekla u rolu na oko 220 stupnjeva. Punjene tikvice sam pekla daljnjih 30 min, s tim da sam 15 min. prije kraja stavila na svaku tikv. sir da se otopi i zarumeni.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Sve ovo o cemu sirena pise moze se izvesti sa gerslom, tj. kuhanim jecmom umjesto mesa i bez koncentrata (mrzim koncentrat). Ja ne stavljam tikvice prvo u rernu, nego napunim pa tek onda pecem. Totalni mljac.

  20. #20
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e, Sirena, to ti je pravi opis za mene!
    hvala ti najljepša!!

  21. #21
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    da li se tikvice ogule prije nego sto se idu pripremati?

  22. #22
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    jel treba namastiti protvan u koji se stave?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja tikvice ne gulim,a kad ih stavim u protvan nalijem malo ulja naokolo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •