Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Do kada povišena temperatura u trudnoci?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    6

    Početno Do kada povišena temperatura u trudnoci?

    Pozdrav svima!

    Trudnica sam tek 6 tjedana pa me zanima od iskusnijih do kada mogu ocekivati da ce trajati povisena temperatura (meni je oko 37,2) koju imam zadnja 3 tjedna?


    Hvala!

  2. #2
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    moja kolegica je u 8 mjesecu trudnoče, prvih dva i pol mjeseca je imala konstantno do 37,5
    radila je pretrage no sve je bilo ok i rekla joj dok. da če s vremenom proč, tako je i bilo

  3. #3
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    sigurno će proći čim je prestaneš mjeriti

    ja pojma nemam je li meni povišena temperatura i nije me ni briga. super se osjećam i sve je u redu sa mnom i s bebom
    boli me briga kolika mi je temperatura

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    sigurno će proći čim je prestaneš mjeriti

    ja pojma nemam je li meni povišena temperatura i nije me ni briga. super se osjećam i sve je u redu sa mnom i s bebom
    boli me briga kolika mi je temperatura
    Manuela, hvala

    Puntica, ne razumijem sto bi trebalo znaciti ovo da ce proci cim je prestanem mjeriti? Ispravno bi bilo reci da cu je prestati mjeriti kad prodje.
    Ne mjerim je iz zabave, nego jer se ne osjecam dobro s tom temperaturom. Zato sam je i pocela mjeriti - osjecala sam da je povisena.
    A sad je jos i usijan zrak oko nas.

  5. #5
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Palmyra sigurna sam da puntica nije mislila nista lose.
    Nikako nije dobro ako se ne osjecas dobro pod tom temperaturom, pa bi mozda bilo pametno napraviti krvnu sliku da vidis nema li neki upalni proces u tijeku. Temperaturu skidaj oblozima i tusiranjem, pokusaj izbjegavati lijekove ... ako pak ne ide posavjetuj se sa ginekologom sto bi smjela uzeti, mozda obicni paracetamol, ali ja to ne znam za sigurno.

    Inace povisena temperatura kod zaceca je normalna, znat ce cure koje prate ciklus mjerenjem temperature, te ona ostaje blago povisena neko vrijeme na pocetku trudnoce ... jer tijelu da bi prihvatilo novo tijelo treba malo pasti imunitet da se to dogodi, ali se ti zbog toga ne bi trebala osjecati bas jako jako lose, uobicajene su prolazne mucnine i slicno.

    I javi nam se svakako.

  6. #6
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Palmyra prvotno napisa Vidi poruku
    Puntica, ne razumijem sto bi trebalo znaciti ovo da ce proci cim je prestanem mjeriti? Ispravno bi bilo reci da cu je prestati mjeriti kad prodje.
    Ne mjerim je iz zabave, nego jer se ne osjecam dobro s tom temperaturom. Zato sam je i pocela mjeriti - osjecala sam da je povisena.
    A sad je jos i usijan zrak oko nas.
    ma joooooj, pa nisam mislila ništa loše

    pitala si do kad je uobičajeno da je povišena temperatura. meni je bila povišena cijelu trudnoću, i stalno sam se brinula oko toga (iako mi nije ništa bilo, niti me išta boljelo, niti sam se loše osjećala - ali temperatura je bila povišena).
    kad sam si u glavi složila da je to normalno i da se ne moram brinuti oko toga, i kad sam je prestala mjeriti, bilo mi je super, uštedjela sam si hrpu živaca.

    ti nisi rekla da se loše osjećaš, samo si pitala do kad je normalno da je temp. povišena. sigurno ti ne bih rekla da je prestaneš mjeriti da si rekla da ti nije dobro

    ako ti nije dobro, napravi krvnu sliku, posavjetuj se s liječnikom. meni je na početku druge trudnoće toliko pao imunitet da je to bilo prestrašno (evo, i srecica piše kako je to normalno). prvi put u životu sam imala alergiju, i to groznu, takvu da 3 tjedna nisam mogla disati normalno. kad sam se toga riješila onda sam dobila streptokok, pa upalu mokraćnih puteva. i sve to u prva 3 mjeseca trudnoće

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Inace povisena temperatura kod zaceca je normalna, znat ce cure koje prate ciklus mjerenjem temperature, te ona ostaje blago povisena neko vrijeme na pocetku trudnoce ... jer tijelu da bi prihvatilo novo tijelo treba malo pasti imunitet da se to dogodi, ali se ti zbog toga ne bi trebala osjecati bas jako jako lose, uobicajene su prolazne mucnine i slicno.

    I javi nam se svakako.
    Puntica i srecica, mozda sam reagirala preosjetljivo jer sam ocigledno pogresno protumacila Punticin odgovor. Svakakva sam zadnjih dana

    Znam da je povisena temperatura nakon zaceca normalna, samo me zanimalo do kad je kod vas bila tako malo povisena, kao kod lagane viroze. Ne osjecam se bas jako jako lose, nego samo malo lose, barem sto se te temperature tice. Inace se osjecam kojekako, ali znam da je to sve normalno i sretna sam sto sve to dozivljavam.

    Zasto mi se nijedan smajlic ne vidi???
    Posljednje uređivanje od Palmyra : 12.07.2011. at 21:26 Razlog: dodavanje teksta na kraju

  8. #8
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ne znam sa sigurnoscu tocno reci koliko ostaje povisena, izvora ima raznih, evo ovdje http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12875 kazu oko mjesec dana ... i govori se o povecanju od cca pola stupnja.

    Palmyra tvoje tijelo radi jedan veliki i slozeni posao i zato daj sebi i njemu vremena da se privikne na novu situaciju, netko ima temperaturu, netko dobije herpes na usnici, nekome iskoci alergija, nekome curi nos, svako tijelo drugacije reagira ... naravno ako ti je lose jako potrazit ces pomoc svog lijecnika bez daljnjeg.

    Smajlic ti se ne vidi ako si negdje kod pisanja poruke ukljucila onu opciju 'iskljuci smajlice' ili tako nekako.

  9. #9
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Evo jednog zgodnog clanka:
    Will My Body Temperature Change During Pregnancy?


    It is very common for a woman's body temperature to change during pregnany. During pregnancy, a woman's metabolism speeds up, which causes her body to create additional heat. To help to cope with this, a woman's body temperature actually decreases over the course of her pregnancy, to keep her base temperature from rising as her metabolic rate rises. The rise in metabolic rate is also part of the reason that she will need to take in extra calories during pregnancy.

    In addition, the fluctuation of hormones can create hot flashes or other temperature changes during pregnancy. It is not uncommon for a pregnant woman to experience hot flashes, either during the daytime or the nighttime.

    As pregnancy progresses, a woman's body has to do more work. In addition to processing the baby's nutrients, the baby himself eventually creates an extra weight for her to carry around. This extra work can make it easier for a woman to get overheated, as well.

    One of the biggest concerns with temperature changes during pregnancy is exercise. It is especially important that a pregnant woman exercise in breathable clothing, and avoid exercising when it is very hot or very humid. She should wear loose-fitting clothes when exercising. This will not only help her from becoming overheated, but also will help with dehydration. Of course, it is also important for a pregnant woman to make sure that she is getting enough clear liquids, as well, because this will keep her from getting dehydrated and help to cool her down as well.

    Denim is a particularly appropriate material to wear during pregnancy. Denim will keep you cool during the summer, but warm during the cooler months of the year. Dressing in layers is also wise, as it allows you to take off or put back on parts of your outfit to respond to temperature changes.

    If your temperature changes are severe, or especially if you experience hot flashes, you should talk with your health care provider. She may be able to help formulate a treatment plan to get you through the discomforts of pregnancy.

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam kao i puntica imala povišenu temperaturu cijelu trudnoću

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •