Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 74

Tema: ENC sustav za naplatu autoputa

  1. #1
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno ENC sustav za naplatu autoputa

    Vraćam se danas s mora, na ulazu na autoput mi se očita moj ENC, kaže bip i digne se rampa. Na izlazu, u Zagrebu, vuzim po traci za ENC, prođem kroz naplatnu kućicu, nema rampe, nema bip,.. ja sam prošla. I prema mom ENC-u, još uvijek sam na autoputu. Jel se ovo još nekome desilo ili sam ja jedinstveni i...t u svemiru? Jel zna netko kakve su posljedice?

  2. #2
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    meni se to jednom dogodilo na krčkom mostu
    ja sam bila sretna što sam uštedila cestarinu, ali su mi je naknadno skinuli :/
    šteta :cool:

    isto tako nije bipnulo, rampa je bila dignuta, ne kužim :/

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Meni se desilo na službenom da je na brzom Encu bipnulo-skinuo je cestarinu a poslao nas na traku za naplatuMorali su stornirati...ti si bolje prošla

  4. #4
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Jesu li ti ENC bonovi vremenski ograničeni (kao oni za mobitele)?
    Primjerice, sad kupim bon od 300 kn i ne potrošim ga u idućih godinu dana, vrijedi li i dalje?
    Piše da je popust na cestarinu 10%. To znači da bonom od 300 kuna cestarina koja je za keš i karticu 100 kuna, mene košta 90 kuna (mislim, to mi skidaju s računa)?

  5. #5
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu li ti ENC bonovi vremenski ograničeni (kao oni za mobitele)?
    Primjerice, sad kupim bon od 300 kn i ne potrošim ga u idućih godinu dana, vrijedi li i dalje?
    Piše da je popust na cestarinu 10%. To znači da bonom od 300 kuna cestarina koja je za keš i karticu 100 kuna, mene košta 90 kuna (mislim, to mi skidaju s računa)?
    mislim da nema ograničenja, potrošiš kad potrošiš (bar ja nisam nikad primijetila da istiće, iako, priznajem, dosta se vozimo pa ne bi ni stiglo isteći)

    ja uplatim 500kn, a oni mi na račun stave 550kn, tj. 10%više nego sam uplatila. i onda cestarinu plaćaš ko i inače, po uobičajenim cijenama (ali si dobila 10% u startu)

  6. #6
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Hvala!

  7. #7
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ja uplatim 500kn, a oni mi na račun stave 550kn, tj. 10%više nego sam uplatila. i onda cestarinu plaćaš ko i inače, po uobičajenim cijenama (ali si dobila 10% u startu)
    Nama stave na račun onoliko koliko uplatim a cestarinu plaćamo 10% manje. Imamo ENC od autocesta rijeka-zagreb.

  8. #8
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj jurisnik prvotno napisa Vidi poruku
    Nama stave na račun onoliko koliko uplatim a cestarinu plaćamo 10% manje. Imamo ENC od autocesta rijeka-zagreb.
    a valjda onda ovisi?!
    ja sam baš jučer uplatila 500kn, na računu sad imam 553kn (dakle 55kn više nego sam uplatila - prije sam bila 2kn u minusu)

    od nedavno se enc može nadoplatiti i preko bona kojeg kupiš na bankomatu, benzinskoj pumpi itd. Baš zgodno

  9. #9
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    od nedavno se enc može nadoplatiti i preko bona kojeg kupiš na bankomatu, benzinskoj pumpi itd. Baš zgodno
    A može i preko e-ZABE, uz 10% popusta.
    Valjda se taj zbraja s ENC-ovim popustom.

  10. #10
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa Vidi poruku
    A može i preko e-ZABE, uz 10% popusta.
    Valjda se taj zbraja s ENC-ovim popustom.
    valjda je to taj isti popust... ja plaćam prek' e-zabe i dodaju mi tih 10%, ovak' kak' veli Puntica...

    nego, ne znam jeste li upoznati da i na ENC-u možete uć' u minus
    mi smo nedavno zaboravili nadoplatiti račun, pa smo hrabro prošli znajući da imamo samo tridesetak kuna (išli smo iz Splita za Zagreb)... i bilo je sve ok.
    naravno, nadoplatila sam čim smo se vratili u zgb, al' svejedno, dobro je znati...

  11. #11
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Pih, pa što se onda hvale u ZABI ako im je taj "HAC bon" isto što i obično e-plaćanje...
    I mi smo često u minusu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Od sad imate i ENC bonove kupiti na kioscima Tiska.

  13. #13
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    valjda je to taj isti popust... ja plaćam prek' e-zabe i dodaju mi tih 10%, ovak' kak' veli Puntica...

    nego, ne znam jeste li upoznati da i na ENC-u možete uć' u minus
    mi smo nedavno zaboravili nadoplatiti račun, pa smo hrabro prošli znajući da imamo samo tridesetak kuna (išli smo iz Splita za Zagreb)... i bilo je sve ok.
    naravno, nadoplatila sam čim smo se vratili u zgb, al' svejedno, dobro je znati...
    Mi smo čak nedavno (misleći da imamo na računu 40-tak kn, a imali smo minus 40-tak kn) ušli na autoput koristeći ENC. Kad smo izlazili morali smo, naravno, platiti u gotovini.

  14. #14
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    možeš samo jednom ući u minus, recimo imaš na aparatu 10 kn i možeš ući u minus, ali ako si već u minusu nema još...
    i onda to skida kod nove nadoplate.

    super mi je ova info za zabu i za kioske tiska

  15. #15
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    možeš samo jednom ući u minus, recimo imaš na aparatu 10 kn i možeš ući u minus, ali ako si već u minusu nema još...
    i onda to skida kod nove nadoplate.

    super mi je ova info za zabu i za kioske tiska
    Da. Ne možeš dalje u minus ali mi smo svejedno ušli s ENC-om iako smo bili u minusu a platili u gotovini tako da nismo ulazili u veći minus.

  16. #16
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Jesu vam naplatili iznos cestarine ili cijeli minus?

  17. #17
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Kako funkcionira taj bon iz tiska? Ne kužim.

    Očitaš ga na naplatnoj kućici ili kako?

  18. #18
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    A jel vam se dogodilo da vam skinu iznos za kamion koji je prošao ispred vas? Katastrofa....ali nije bila velika cifra pa nije frendica urgirala....

  19. #19
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa Vidi poruku
    Jesu vam naplatili iznos cestarine ili cijeli minus?
    Iznos cestarine.

  20. #20
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ne znam da li znate za mogućnost plaćanja cestarine putem karneta. http://www.hac.hr/hr/cestarina/karneti/
    Cestarina je u tom slučaju 25% jeftinija. To vam je super ako često putujete samo na jednoj relaciji. Ja, npr. putujem stalno na relaciji Zg-Novska. Na naplatnoj postaji Ivanja Reka kupim blok sa 25 kom karneta i to platim cca 637,00 kn. Tako me cestarina na toj relaciji umjesto 34,00 izađe 25,00 kn.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Nisam još otvarala kutiju ali mogu kad dodjem na posao provjeriti .Uglavnom neka kutija plava na njoj piše ENC i unutra je vjerovatno kartica sa svim podatcima mislim da košta oko 300kn ali nisam sigurna.provjerim popodne pa javim

  22. #22
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li znate za mogućnost plaćanja cestarine putem karneta. http://www.hac.hr/hr/cestarina/karneti/
    Cestarina je u tom slučaju 25% jeftinija. To vam je super ako često putujete samo na jednoj relaciji. Ja, npr. putujem stalno na relaciji Zg-Novska. Na naplatnoj postaji Ivanja Reka kupim blok sa 25 kom karneta i to platim cca 637,00 kn. Tako me cestarina na toj relaciji umjesto 34,00 izađe 25,00 kn.
    ovo dobro zvuči,ja putujem na posao relacija VŽ-ZG...ovo bi bilo znatno jeftinije,daj malo pojasni...please!!!

  23. #23
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Pa ništa posebno. Dođeš na neku naplatnu postaju i kupiš blok za relaciju koju želiš (striček ti tamo poštambilja svaki papirić u bloku). Možeš kupiti i više blokova jer ti jedan blok ima 25 karneta/papirića pa ti je to za 2,5 tjedna, ako putuješ 5 dana tjedno na posao. Normalno uzmeš karticu kad ulaziš na autoput, a na izlazu uz karticu umjesto keša predaš jedan papirić iz bloka (kao potvrdu da si već unaprijed platila cestarinu). Dakle, moraš fizički otići na naplatnu postaju, a kod plaćanja cestarine ipak moraš čekati u redu za naplatu. Nije ko ENC da samo prođeš, ali se isplati za 25% jeftiniju cestarinu. Ja sam putovala 4 puta tjedno što bi me koštalo cca 1100 kn, a ovako ispadne cca 800 kn. To je 300 kn mjesečno u džep Plus što ne moram brinut dal imam keš za platit cestarinu.

  24. #24
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    baš ti hvala za ovu info..i te kako se isplati!

  25. #25
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ja se nadam da to vrijedi za sve dionice, da nisam pružila neku dezinformaciju.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Citiraj Poslid prvotno napisa Vidi poruku
    Kako funkcionira taj bon iz tiska? Ne kužim.

    Očitaš ga na
    naplatnoj kućici ili kako?
    Evo vidila na kutiji da piše da platiš 300 kn ali dobiješ 10 posto popusta .u kutiji se nalazi neki srebrni omot plus neki papiri vjerovatno upute nisam ju smjela prvise otvarati da ne oštetim

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Eto auto cesta te častila. Tak se i nama dva puta desilo. ENC ti pamti samo zadnji izlazak, tak da nemaš beda.

  28. #28
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Hvala, zvjerka. Tako sam si to i ja nekako zbrojila kad taj prolaz nisam vidjela u popisu novih troškova na Amex-u.
    Mogla bih to i ponoviti, sad kad znam

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Imate li ENC?
    Navodno ako je stariji uređaj,ne prima signal za skidanje love s računa

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Nego kaj, pusti te besplatno? Kakve su to gluposti, ako steka, zamijeniš ga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #31
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa ne, nego te ne pusti.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A sad onda svima šteka
    ??

  33. #33
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    kod starih uredaja umre baterija. moze se zamijeniti uredaj, ali dok imas kuna na njemu mozes uzeti karticu pa dati na naplatnima i karticu i enc da oni upisu broj i skinu iznos

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi dugo imamo ENC i u nekom trenutku smo morali zamijeniti uređaj, dogodilo nam se upravo to da ga nije očitavalo na ulasku na autocestu, i to smo ako se dobro sjećam morali kupiti novi uređaj, nije bilo zamjene.

  35. #35
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    meni su rekli da se moze zamijeniti ali ako imam kuna na njemu gubim ih. pa sad trosim i cekam da dodem sto blize nuli
    Posljednje uređivanje od magriz : 24.06.2021. at 21:08

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    meni su rekli da se moze zamijeniti ali ako imam kuna na njemu gubim ih. pa sad trosim i cekam da dodem sto blize nuli
    starog

    sumnjam da se gube kune, nelogično je to.

    mi smo svoj izgubili, kupila sam novi i normalno su mi prebacili kune sa staroga.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Imate li ENC?
    Navodno ako je stariji uređaj,ne prima signal za skidanje love s računa
    I?? Koje je tvoje pitanje?
    Ako imaš takvo saznanje, isprobaš, i ako ti šteka, zamijeniš ga novim.

  38. #38
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    starog

    sumnjam da se gube kune, nelogično je to.

    mi smo svoj izgubili, kupila sam novi i normalno su mi prebacili kune sa staroga.
    tako su mi rekle tete na naplatnima. svejedno, i s mrtvom baterijom se moze iskoristit

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    tako su mi rekle tete na naplatnima. svejedno, i s mrtvom baterijom se moze iskoristit
    Krivo su ti rekle.
    Nema zamjene ENC uređaja jednom kad krepa (nego moraš kupiti novi koji košta 122,00 kn).
    Ali lova koja se nalazi na starom uređaju prebacuje se na novi.

  40. #40
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Tako je.
    Nas prastari krepao prije par mjeseci. Muz ga isao zamijeniti, uzeo novi uredaj i pare mu se prebacile. Jer se svaki uredaj mora registrirati pa ima poveznica.

    I rekli su da je čudo što je naš tako dugo radio, takvi odavno već mijenjani

  41. #41
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Nama su putovanja bez ENC-a nezamisliva.

  42. #42
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Krivo su ti rekle.
    Nema zamjene ENC uređaja jednom kad krepa (nego moraš kupiti novi koji košta 122,00 kn).
    Ali lova koja se nalazi na starom uređaju prebacuje se na novi.
    Ovako je bilo i kod nas.

  43. #43
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ali kad imas novi na aplikaciji su ti prikazana oba. Pa se nama dogodilo da smo uhvatili novce na novi al su oni bili doznaceni na stari. Jer je on bio prioritetni.
    Pa smo se s njima natezali.

  44. #44
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mi smo zamijenili bez nadoplate prije dosta vremena, ali mi ga unazad cca 6mj više ne očitava na rampi pa svaki put uzmem karticu. Onda na naplati dam karticu+enc pa s njega skinu lovu i kažu da im normalno radi i da im nije jasno zašto ga ne očitava kod ulaza.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  45. #45
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Imala sam isti problem i samo da napomenem da se enc uređaj može kupiti samo na Lučkom i to radnim danom od 8 do 20 sati, a subotom do 12 sati. Nedjeljom ne rade.
    Naplatne kućice Gubaševo, Zaprešić ne drže enc uređaje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #46
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo zamijenili bez nadoplate prije dosta vremena, ali mi ga unazad cca 6mj više ne očitava na rampi pa svaki put uzmem karticu. Onda na naplati dam karticu+enc pa s njega skinu lovu i kažu da im normalno radi i da im nije jasno zašto ga ne očitava kod ulaza.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    E upravo je i nama bilo tako

    Naplata Zaprešić nije pod HAC
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.06.2021. at 07:46

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo zamijenili bez nadoplate prije dosta vremena, ali mi ga unazad cca 6mj više ne očitava na rampi pa svaki put uzmem karticu. Onda na naplati dam karticu+enc pa s njega skinu lovu i kažu da im normalno radi i da im nije jasno zašto ga ne očitava kod ulaza.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Da, i mi smo davno zamijenili samo bateriju, ali sad toga više nema.
    Ako vam više ne hvata, možda je bolje kupiti novi. Ili i dalje uzimati karticu i pustiti djelatnike da skidaju lovu (al to može funkcionirati dok nisu gužve na naplatnim ).
    No, i kod novih uređaja zna štekati, ali mislim da je to do sistema na kućici. Naime, mi skoro nikad na Demerju nismo uspjeli proći kroz onaj skroz lijevi brzi ENC-uvijek nas je bacalo natrag na autoput.
    Na Grobniku (prema ZG) jedna naplatna nam 3 vikenda za redom nije htjelo prihvatiti (čak su i drugi ljudi zvali radio i javljali istu stvar).

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo zamijenili bez nadoplate prije dosta vremena, ali mi ga unazad cca 6mj više ne očitava na rampi pa svaki put uzmem karticu. Onda na naplati dam karticu+enc pa s njega skinu lovu i kažu da im normalno radi i da im nije jasno zašto ga ne očitava kod ulaza.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Da, i mi smo davno zamijenili samo bateriju, ali sad toga više nema.
    Ako vam više ne hvata, možda je bolje kupiti novi. Ili i dalje uzimati karticu i pustiti djelatnike da skidaju lovu (al to može funkcionirati dok nisu gužve na naplatnim

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Sorry, dupli post, nekaj se smrdalo

  50. #50
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Do sad kod demerja je uvijek bilo ok,zadnje smo bili na istom ulazu izlazu u oba smjera pred dva mjeseca sad nije šljakalo.

    Je onda su tamo skinuli s uređaja ,prvi put je cura mahala u ređajem, na povratku zvala nekog na telefon.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •