Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 87 od 87

Tema: [i]Imunoterapija iliti Hiposenzibilizacija[/i]

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Molim vas odgovor, koji i čiji med? Petrovićev? U brošuri koju smo dobili na Srebrnjaku piše da treba biti oprezan s medom. Pitat ću i dr. na Srebrnjaku.
    I mi smo ove g. odlučili preskočiti hiposenzibilizaciju i vidjeti malo više o tome. Čitala sam da je dobra jer se uz nju ne trebaju uzimati kortikosteroidni lijekovi, tipa Flixotide. Ali i to ću pitati.
    Hvala.

  2. #52
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja J. će najvjerojatnije na jesen na hiposenzibilizaciju.

    Obavili smo kompletnu obradu kod pulmolga-alergologa. Na prick testu je reagirala na 13 alergena. Specifični Ige je 6 za grinje, prašinu, brezu. Lijeska i ostalo je 4. Sad nas doktorica iz Klaićeve šalje na Sv. Duh nekakvu komponentnu dijagnostiku obaviti na grinje i brezu i na temelju toga će odlučiti. Bili smo 2 puta kod nje sad u mjesec dana, žena si je stvarno dala truda, detaljno nas je ispitala sve. Razgovarala je i s ostalim liječnicima i donijeli su odluku da bi išli na grinje i brezu, ali ovisi sve o ovoj komponentnoj dijagnostici.

    J. ima velikih problema s rintisom cijelu godinu i to su baš muke. Na visokim je dozama Nasonexa, čim ga prestanemo koristiti nastaje teški kaos. Potpuno neprohodan nos, pun ljepljive prozirne sluzi, bole i uši. Aqua maris sustav za ispiranje pomaže, ali moram joj litre sipati. Astma je najgora u sezoni breze, a i atopijski je užas tokom jeseni i zime. Ima krvave ruke, evo i sad su. Atopijski po licu, fleke nekad cijelo lice nekad samo oko usta.

    Nismo pričali o detaljima jer još nikakva definitivna odluka nije donesena pa me zanima jel netko radio posljednjih godina? Kako to izgleda i kakva su iskustva?

  3. #53
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Sretno!

    Nemam iskustava s hipozenzibilizacijom, ali pratim... Mom mlađem sinu nije ovako gadno, poboljšalo mu se stanje krajem osnovne škole, ali svejedno me zanima. On isto ima periode kad ne može bez dekongestiva. Recimo - sad cvjeta topola, pored Bundeka je užasno...

    Ne koristi Nasonex redovno, jer mu se bolje pokazao Rinogal, ali ga mora kombinirati sa sredstvima za zaštitu sluznice (Depantenol, Zagrebačke ljekarne - ovo: https://www.gljz.hr/images/easyblog_...rej-za-nos.jpg ) i mora svakodnevno mazati nos iznutra kremom za dječje zadnjice ili melemom, jer u protivnom mu zna curiti krv iz nosa ako pretjera s kapljicama za odčepljivanje.

  4. #54
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    mitovski, ne želim biti partibrejker, a i možda se nekaj promijenilo, al meni su rekli da hiposenzibilizacija ima smisla ako nema puno alergena na koje je osoba alergična.

    Sad da se ne ureknem jer još nije gotovo - al moja kći ove godine nije uzela kortikosteroidni lijek za astmu. Prvi put u životu (ima 17 a počela je s 4). No uzima antihistaminike.

    Jojojoj, ak sam ju sad urekla, bacit ću tipkovnicu

  5. #55
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    mitovski, ne želim biti partibrejker, a i možda se nekaj promijenilo, al meni su rekli da hiposenzibilizacija ima smisla ako nema puno alergena na koje je osoba alergična.

    Sad da se ne ureknem jer još nije gotovo - al moja kći ove godine nije uzela kortikosteroidni lijek za astmu. Prvi put u životu (ima 17 a počela je s 4). No uzima antihistaminike.

    Jojojoj, ak sam ju sad urekla, bacit ću tipkovnicu
    Ovo nama godinama pričaju. Ne znam što bih rekla. Nisam na pregledu niti jednom pitala sama za to jer sam računala da to kod J. ne može.
    Doktorica je uzela opširnu anamnezu na prvom pregledu, detaljno nas ispitala, što, kako i kada. Napravila detaljnu obradu. Na neke alergene je uzela specif. Ige, ali na neki drugi protein nego što su gledali prije ( objašnjavala mi je detaljno) i ispali su 0 što kaže da se neki alergeni pokazuju jer se preslikavaju npr. s breze ( križna alergija).
    Na kontrolnom pregledu je spomenula mogućnost hiposenzibilizacije.
    Zato sada radi tu neku komponentnu dijagnostiku. Na temelju kliničke slike, nalaza i toga što smo joj ispričali tim je zaključio da bi ipak trebalo pokušati. Ona se nada poboljšanju 60-70% pogotovo što se alerg. rinitisa tiče, a to je ono što joj stvara najveći problem i baš ju jako muči. Troši jako puno kortikosteroida.
    U rujnu smo na kontroli s tim preostalim nalazima i kad ona bude imala neki konačan prijedlog onda ću ju detaljno ispitati što, kako, što možemo očekivati i odlučiti što ćemo.

    Ne nadam se puno, ali da postignemo poboljšanje za 60-70% to bi bilo fantastično. Da umjesto 10 mjeseci kortikosteroide koristi 5 mjeseci. Ona je sada na Flixotide 125 2x1, Nasonex 2x1 u svaku nosnicu, Aerius 5mg. I tako je od 10 mj., osim Nasonexa, on je od 9.mj. Kožu krpamo svakako. Kortiće namažem baš iznimno kad ima krvave rane.

  6. #56
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ona je mlađa od moje, mislim. Meni su rekli da astma kod cura ne prolazi (kod dečki već može).
    Prošle godine joj je dokica promijenila lijek, i baš je bila loše. Ove godine, kako sam i napisala za sada koristi samo Xyzal

  7. #57
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Naša je pedijatrica vrhunski alergolog i kad sam ju prije par godina pitala za hiposenzibilizaciju je rekla da je skupo i da možda kod J. ne bi dalo očekivane rezultate zbog puno alergena, ali je i napomenula da za to treba detaljna obrada koja je komplicirana i skupa.
    Sad kad mi je dr. u Klaićevoj spomenula da bi probala sam ju pitala zar je uopće moguće s obzirom da su mi uvijek svi govorili da je na previše toga alergična. Rekla mi je da je moguće uz detaljnu dijagnostiku i dobru pripremu uz koju onda liječnici dođu do zaključka što je to što stvara najveće probleme. Imam osjećaj da si je žena baš dala puno truda.

  8. #58
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ona je mlađa od moje, mislim. Meni su rekli da astma kod cura ne prolazi (kod dečki već može).
    Prošle godine joj je dokica promijenila lijek, i baš je bila loše. Ove godine, kako sam i napisala za sada koristi samo Xyzal

    Ima 11

  9. #59
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je moja klinka
    imala je Staloral,nabavljali u brežicama - plačaš sama ( iskreno ne znam kak ako vam to predlože ćeš do lijeka, i prije je bilo problema, tvornica malo radi, malo ne, sad ne znam), odradila je 3 sezone, imala je drveća ( ljeska kombinacija https://www.shop-apotheke.com/arznei...-10-i-r-ml.htm), nekad se gušila u vrijeme od pred Božića pa do sezone breze, ove godine je bolje, ali sad opet vidim u sezoni kraja breze,malo šmrkljavija.

    Ne kužim zakaj sve ne odradite u Klaićevoj?Ona ima dosta alergena i biljnih i klopajućih, ima pokriveno cijelu godinu, kad je nešto cvateće. Eto na sreću ona nema grinje i tu priču, to imaju dečki.

    Pomaže čisćenje nosa s rhinohornom , ali je lijena, i svađa se stalno u svezi toga, kad je kriza ide i Aerius, pa u kompletu Tafen, flixo, do ventolina.

    počela je i ona s cca 11.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.05.2021. at 15:06

  10. #60
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ona je mlađa od moje, mislim. Meni su rekli da astma kod cura ne prolazi (kod dečki već može).
    Prošle godine joj je dokica promijenila lijek, i baš je bila loše. Ove godine, kako sam i napisala za sada koristi samo Xyzal

    Rekla mi je doktorica da postoji velika šansa da će se u pubertetu smiriti pa onda opet krenuti s 20-tak. Ona ima i genetske predispozicije, MM je alergičar i astmaš.
    Inače mi je ispričala doktorica da je isto imalai astmu i dijagnoze kao mala i da je sama prošla hiposenzibilizaciju koja joj je puno pomogla.

  11. #61
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    je moja klinka
    imala je Staloral,nabavljali u brežicama ( iskreno ne znam kak ako vam to predlože ćeš do lijeka, i prije je bilo problema, tvornica malo radi, malo ne, sad ne znam), odradila je 3 sezone, imala je drveća ( ljeska kombinacija https://www.shop-apotheke.com/arznei...-10-i-r-ml.htm), nekad se gušila u vrijeme od pred Božića pa do sezone breze, ove godine je bolje, ali sad opet vidim u sezoni kraja breze,malo šmrkljavija.

    Ne kužim zakaj sve ne odradite u Klaićevoj?Ona ima dosta alergena i biljnih i klopajućih, ima pokriveno cijelu godinu, kad je nešto cvateće. Eto na sreću ona nema grinje i tu priču, to imaju dečki.

    Pomaže čisćenje nosa s rhinohornom , ali je lijena, i svađa se stalno u svezi toga, kad je kriza ide i Aerius, pa u kompletu Tafen, flixo, do ventolina.

    počela je i ona s cca 11.

    Zašto misliš da nećemo u Klaićevoj. Ne znam uopće gdje se to radi, nisam to još pitala. Ovu komponentnu dijagnostiku moramo ići na Sv. Duh vaditi krv.

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pitam zakaj sveti duh, kaj oni imaju više od Klaićeve? moji su znali povremeno ići na sveti duh ali radi vađenja alergena iz krvi, kad mi je na pol termina trebalo nešto što je nevezano s dijagnostikom, ali za gastiča, jer mi je bliži sveti duh. Ali recimo moji su bili ove godine krajem sijećnja i obavili su i prickove, pregled i krv u istom danu.

  13. #63
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pitam zakaj sveti duh, kaj oni imaju više od Klaićeve? moji su znali povremeno ići na sveti duh ali radi vađenja alergena iz krvi, kad mi je na pol termina trebalo nešto što je nevezano s dijagnostikom, ali za gastiča, jer mi je bliži sveti duh. Ali recimo moji su bili ove godine krajem sijećnja i obavili su i prickove, pregled i krv u istom danu.
    Zato što tu pretragu koju traži radi Sv. Duh.

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    zakaj ovi u klaićevoj ne mogu ti napraviti :
    Sv. Duh nekakvu komponentnu dijagnostiku obaviti na grinje i brezu

  15. #65
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo, ovo...i to rade na Sv. Duhu. Ove klasične spec. Ige iz krvi smo radili u Klaićevoj.


    Komponentna dijagnostika je nova in vitro molekularna dijagnostička metoda u alergologiji kojom se određuju specifična IgE protutijela na određenu alergensku komponentu (epitop alergena). Do sada su u in vitro dijagnostici korišteni alergenski ekstrakti, odnosno nepročišćena smjesa alergenskih i drugih proteina, polisaharida i lipida dobivena ekstrakcijom iz prirodnih izvora. Potreba za što boljom standardizacijom alergenskih ekstrakata dovela je do razvoja pročišćenih alergenskih ekstrakata odnosno alergenih komponenti. One mogu nastati izolacijom iz prirodnih izvora (prirodni pročišćeni alergeni) ili proizvodnjom rekombinantnom DNA tehnologijom (rekombinantni alergeni). Određivanje specifičnog IgE na alergenske komponente može se raditi pojedinačno (jedan uzorak - jedan alergenska komponenta, eng. singleplex), odnosno višestruko (tzv. multiplex analize) na mikročip pločicama (eng. microarray). Do sada se u kliničkoj praksi komponentna dijagnostika pokazala osobito korisnom u razlikovanju primarne senzibilizacije na nutritivne alergene i križne reaktivnosti između inhalacijskih i nutritivnih alergena te u procjeni rizika i težine alergijske reakcije. Osim kod nutritivne alergije komponentna dijagnostika danas se preporuča u dijagnostici alergija na otrove opnokrilaca, kod polisenzibilizacije na inhalacijske alergene prethodno planiranoj specifičnoj imunoterapiji, kao i u dijagnostici idiopatske anafilaksije. Cilj ovog rada je prikazati načela komponentne dijagnostike i mogućnosti primjene u dijagnostici alergijskih bolesti.

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    mojima su zadnji put u klaićevoj za neke alergene radili neku "duplu" analizu, sad napamet pričam , ali bile su više brojka uz ljesku i još neke alergene.

  17. #67
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A jelena ne kužim kaj ti nije jasno. Ovo što doktorica traži, a nemam ni ja pojima točno što je, ne rade u Klaićevoj. Valjda alergolog u Klaićevoj zna. Čak me zvala slijedeći dan jer je tražila tko to radi.
    Evo pišem s uputnice: rekombinantni alergeni breze (t 215, t 216, t221, t220), grinje (d202, d203)

  18. #68
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mojima su zadnji put u klaićevoj za neke alergene radili neku "duplu" analizu, sad napamet pričam , ali bile su više brojka uz ljesku i još neke alergene.
    To su njoj sad radili u Klaićevoj.

  19. #69
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A jelena ne kužim kaj ti nije jasno. Ovo što doktorica traži, a nemam ni ja pojima točno što je, ne rade u Klaićevoj. Valjda alergolog u Klaićevoj zna. Čak me zvala slijedeći dan jer je tražila tko to radi.
    Evo pišem s uputnice: rekombinantni alergeni breze (t 215, t 216, t221, t220), grinje (d202, d203)
    Otiđeš na sveti duh u labos podrum kroz žuta vrata i napraviš,ako nemaju trenutno zamrznu dio krvi i naprave kad imaju.

  20. #70
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala!
    Možeš opisati malo kak izgleda ta hipo, kak ste radili? Injekcije ili pod jezik? Jeste morali biti pod zdravstvenim nadzorom? Cijena?

  21. #71
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Moja je imala to kaj sam linkala
    Pod jezik ,prema šemi određen broj potiska. Imali više kutijica koje se kombiniraju. Sad napamet pričam oko 1500 kn 1. godine. Ali probam ti naći

    Prvi put su pod nadzorom ,poslije sam ,ali moraš pratiti simptome
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.05.2021. at 16:20

  22. #72
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ovak našla neki trag 2. godina150 eura početna ,120 eura nastavna
    2. godina isto
    3. Dvije nastavne
    Pričam o Staloral 702 drva ( ljeska, breza, grab i još nešto), potrebno držati u frižideru. Jedne godine je bilo nekih problema to nabaviti,radi se u fra. Ona je recimo prve godine počela s time u 11 mjesecu ,znači prije ljeske

  23. #73
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala na odgovoru! Nije tako strašno što se cijene tiče. Meni je ostala u glavi informacija da je 500 eura godišnje. Možda sam nešto pobrkala.

  24. #74
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Ne znam šta tebi treba,a možda je i ovo moje skuplje sad
    Znači ovo moje je bilo cca 300 eura

    Uglavnom prije je bilo to problem nabaviti,vjerujem da je sad još teže
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.05.2021. at 20:45

  25. #75
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    mitovski, moja ima 17 i stvarno se kod nje vidi promjena u simtptomima. Odnosno ovisi od godine do godine.

    Nisam pametna kaj bi ti rrkla za hyposenzibilizaciju. I nama su je nudili. Al nismo ju često vodili na kontrole jer doktor tata se cijeli život muči s astmom i ima dosta iskustva

  26. #76
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    mitovski, moja ima 17 i stvarno se kod nje vidi promjena u simtptomima. Odnosno ovisi od godine do godine.

    Nisam pametna kaj bi ti rrkla za hyposenzibilizaciju. I nama su je nudili. Al nismo ju često vodili na kontrole jer doktor tata se cijeli život muči s astmom i ima dosta iskustva
    Ove godine ima dosta vlage i kiše, a to povoljno djeluje na peludne alergije, jer pelud sjeda na tlo , a manje leti po zraku. Baš se sad vidi kako su one mucice od cvijeta topole na zemlji, a ne u zraku. Nije baš krasno vrijeme, ali za ljude osjetljive na pelud to je bolje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.05.2021. at 22:55

  27. #77
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ma ja vjerujem da će to s vremenom biti bolje, ali ja vama ne mogu opisati koliko se ona pati s tim rinitisom. Niti diše kako treba, niti spava kako treba. Nervozna je jer ju smeta, bole ju uši itd. Jesen tj čim se vratimo doma s mora i cijela zima i prvi dio proljeća su koma čak i uz kortikosteroid. A kad joj ga maknem to je užas.
    Astma mi čak nije problem jer je dobro kontrolirana.
    Ako postoji mogućnost da joj rinitis uz hiposenzibilizaciju bude bolji i da se ne muči toliko, ne vidim zašto ne pokušati.

  28. #78
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mojoj je bilo bolje,ili to ide ipak s odrastanjem.
    Ona je već prvi svoj Božić ( rođena krajem siječnja)počela s problemima,svaki Božić ista priča,sad je malko bolje,ali ona je dosta sad nemarna,bilo bi to bolje da češće se čisti.napredak se vidi,ali bi uz njenu aktivnost to moglo bolje

  29. #79
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mojoj je bilo bolje,ili to ide ipak s odrastanjem.
    Ona je već prvi svoj Božić ( rođena krajem siječnja)počela s problemima,svaki Božić ista priča,sad je malko bolje,ali ona je dosta sad nemarna,bilo bi to bolje da češće se čisti.napredak se vidi,ali bi uz njenu aktivnost to moglo bolje

    Tak je i moja. Rođena u travnju, za Božić smo završili na hitnoj. Od tad je krenulo i respiratorno i koža.

  30. #80
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A ne moja je završila puno ranije ( kolovoz na rujan),ali svaki Božić je bila koma,a baš nigdje prave zime od kad se rodila. Pa ljepo udari južina i eto ti. Koža je puno ranije kod nas krenula,ali i nutritivna alergije
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 25.05.2021. at 11:37

  31. #81
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    mitovski, svi te razumijemo. Gledam svoje godinama.

    A zanimljivo je da sam rhinitis i alergiju na ambroziju razvila i ja i to u trudnoći s kćeri, koja je alergičar.

    I mali je al ne tak jako,, njemu lupa na kožu i blagi rhinitis.

  32. #82
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Meni su se alergije dosta smanjile s godinama.
    Pogotovo alergijski rinitis.
    Astma isto.
    Nisam Ventolin uzela ne pamtim otkad, a Xyzal samo jednom ovog proljeća.
    Također i kontaktni dermatitis kao i alergije na hranu su nestale ili se smanjile.
    Sad najnormalnije jedem školjkaše, jagode...
    Tako da vjerujem da puno toga prođe s godinama i odrastanjem.
    Meni je najgore bilo s 12 godina.
    Tada sam dvaput hospitalizirana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #83
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Zna li netko mora li za ove pretrage na alergene iz krvi biti bez Aeriusa. Skinula sam ju za svaki slučaj prije 3 dana i kako su ove trave visoke, sad je užas pa sam ju jučer vratila.

  34. #84
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Zna li netko mora li za ove pretrage na alergene iz krvi biti bez Aeriusa. Skinula sam ju za svaki slučaj prije 3 dana i kako su ove trave visoke, sad je užas pa sam ju jučer vratila.
    Da, 3 do 7 dana za sve vrste alergoloških testova: http://www.bolnica-srebrnjak.hr/inde...ucivanje-desno

    Inače, zbog toga se alergološka testiranja i planiraju zimi, kad je manje peludi i inih alergena u zraku.

  35. #85
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A ne znam, sestra u alergološkoj mi je rekla da nije sigurna za ovu pretragu, ali da misli da to vrijedi samo za prick.

  36. #86
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam, sestra u alergološkoj mi je rekla da nije sigurna za ovu pretragu, ali da misli da to vrijedi samo za prick.
    Ne znam, nama su uvijek govorili da se treba skinuti s antihistaminika, ali to ovisi o vrsti pretrage.

    Na web stranicama poliklinike Helena piše isto što i na Srebrnjaku: https://poliklinika-helena.hr/upute-...ko-testiranje/ ali za npr. za ovu pretragu piše da nije potrebno prekidati terapiju: https://poliklinika-aviva.hr/aviva-n...-295-alergena/

  37. #87
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Da za prickove se mora skinuti,za krvne je preporučljivo isto ako ide skidanje,ako se ne može nikako skinuti onda će napraviti i s njima.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •