Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: tuš kabina

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno tuš kabina

    Spremamo se u adaptaciju kupaone. Problem je nastao kod izbora tuš kabine jer smo se šokirali cijenama istih. Nakon hodanja po trgovinama nismo ništa pametniji jer nas je strah da ne napravimo krivi izbor. U svakoj trgovini svoga konja hvale. U Ferotermu su nam dali na izbor između dva proizvođača Kolpe i nekakve njemačke Huppe s tim naravno da je ova druga fine cijene (Kolpu ne preporučuju jer im navodno odlaze kotačići a ovoj drugoj ne). Kadica 1.600 kn i kabina 3.100 kn. MOlim iskusne forumašice, vrijedi li to uloženih novaca i imate li prijedlog za pristojan omjer cijene i kvalitete tuš kabine koja će ipak godinama trajati(napominjem da je kabina obična znači nije masažna i sl., 80x80 jer nam veća ne stane)

  2. #2
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Nisam iskusna forumasica, ali imam iskustva sa tus kabinama, odnosno alternativi istima buduci smo u kupaonicu u prizemlju stavili Kolpa i pozalili -nisu otisli kotacici, ali za cistiti sve one utore i uglove i stakla i sve nesto, a prilikom tusiranja udarati laktovima po stijenkama smo dali puno previse para za puno premalo muzike...
    Elem, zato smo, odnosno MM je bio pametniji pa je u maloj kupaonici na katu keramicar sagradio tus kabinu tako da je povrsinu od zida do zida sirine 120 cm i dubine 90-ak cm oblozio plocicama do stropa skoro, a na podu je napravljen odvod direktno u pod, dok je podignut/sazidan jedan red cigle oblozen plocicama posluzio kao stranica kade. Na "ulaz" montirali tus zavjesu i tadaam, vec godinama prezadovoljni. Na dnu kabine su zute plocice, na zidovima bijele, prilikom izvodjenja kade treba propisno izolirati sve rubove i bridove da ne bi doslo do curenja kroz spojeve (tu su u igri nekakve mrezice i premazi i silikoni, ali to ne znam u detalje, znat ce keramicari), kad se slazu plocice na dnu napraviti blagi pad da se olaksa otjecanje vode i to je to.
    Moja sestra je slicnu varijantu napravila u svom stanu, sa staklenim vratima sa dvije strane buduci je njena tus kada u uglu i jako lijepo izgleda, na povisenom postolju se sazidalo dva niska reda cigli i daljni postupak isti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Ma i mi smo najprije mislili to sa ozidavanjem a onda odustali, a što se tiče čišćenja ova njemačka kabina ima mogućnost da se stranice sa kotačićima pomaknu u kadu pa se sve lako očisti, samo MM kaže da se ta vjerojatno sama čisti (a možda te i izmasira) kad je tako skupa u odnosu na neke koje smo vidjeli već za 1700 kn zajedno sa kadicom. Eto ne bi se htjela zeznuti pa uzeti nešto nekvalitetno što će mi se raspasti kad klinac par puta opali tim vratima, ali ne bi ni htjela da mi netko izmuze lovu za nešto što ne vrijedi toliko, ajd budi pametan!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno

    A ima li netko ovu njemačku Huppe, konkretno omjer cijene i kvalitete u odnosu na Kolpu, Nord ili Aquestil. Preporuka?

  5. #5
    nellyxy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Hmmm tus kabine su vjecita boljka, Klijino rijesenje je po meni najbolje, no međutim s obzirom da se radi o prostoru 80x80 cm mislim da uopce ne bi doslo u obzir zbog tog skucenog prostora. Tus kabina bez tus kade je prekrasno rijesenje ukoliko je kvalitetno napravljeno, sami odvod u pod, radjenje nagiba koji bi bio dovoljno funkcionalan,a zatim i hidroizolaacija koja mora biti napravljena besprijekorno bi mogli biti problem ukoliko zaista nisu napravljeni bez greske.
    Kod tus kabine obratite pozornost na debljinu stakla (nikako manje od 6 mm ukoliko zelite da potraje), Kolpa i Aquaestil su pristojan izbor prvenstveno zbog jedne stvari, kotacici, novo staklo, promjena profila i sl. je lako rijesivo jer su oni dugo na trzistu i relativno blizu. Sto se ciscenja tice predlazem reljefno staklo i bijeli profili, koliko god chrom profili izgledaju super, zahtjevaju cesto ciscenje jer se vidi svaka kapljica. Niste napisali da li se radi o polukruznoj ili cetvrtastoj tus kabini, obratite pozornost na sirinu ulaznog prostora u tus kabinu i na potencijalne ostale elemente koji bi mogli smanjiti ulazni prostor (umivaonik, wc skoljka, ormarici). Sto se ekskluzivne robe tice koja je vrhunske kvalitete i dizajna predlazem duscholux, ali je cijena paprena.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    roltechnik su dobre a jeftine i ne kupuj plastiku nego staklo...plasticne su lose kvalitete, lose vodilice i nije tako cvrsta...
    Posljednje uređivanje od Angelina_2 : 13.07.2011. at 15:55

  7. #7
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Htjela sam tuš u razini s podom ali ne i pločice pa sam pronašla tzv. walk in kadu. Jako neopterećujuće djeluje u prostoru. Ono što se zove tuš kabina je kod nas samo staklena stijena fiksni dio i vrata. Bila je skupa, ali može se reći da se sama čisti pa sam zadovoljna jer voda samo sklizne i ne nakuplja kamenac, iako je voda jako tvrda.
    Mi smo uzeli od proizvođača "Duka", ali ovo je bitno jeftinija varijanta http://www.staklo-piletic.hr/tus.html

  8. #8
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    šaljem ti link na slike da lakše predočiš opisano

  9. #9
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    šaljem ti link na slike da lakše predočiš opisano
    ne funkcionira pp, pa evo ovdje http://public.fotki.com/sretna-obitelj-sm/tus/

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno

    U konačnici, zidić otpada zbog skučenog prostora, znači idemo sa polukružnom kabinom 80x80, i to da najverojatnije ću "pljunuti" 4.700,00 kn za Hoppe u Ferotermu jer smo ograničeni i izborom (Sk) a gledajući dugoročno ne mislim za par godina mijenjati tuš kabinu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Dižem temu. Ima li svježih iskustava s plitkim tuš kadama ili pločicama s nagibom umjesto kade? Radi se o maloj kupaoni koju treba potpuno renovirati. Definitivno ćemo sadašnju kadu zamijenit tuš kadom. Zanimaju me iskustva s plitkim kadama i pripadajućim kabinama/ staklenim stijenama? Hvala

  12. #12
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mi imamo plitku tus kadu 120 x 80 cm. Sve je jako lijepo, ali nije friendly za ciscenje. Prije smo imali klasnicnu kadu bez zavjese i bila sam gotova s ciacenjem kade i pipe za 5 min. Naspricas istrljas sa spuzvom, izbrises pipu papirnatim rucnikom da se sjaji, neki put i kadu izbrises i to je to.

    Sad imamo sminkersku kadu i prozirnu kabinu i tvrdu zagrebacku vodu. Mehanicki sve funkcionira pesprijekorno. Ciscenje kabine je koma. Kamenac se zavuce oko kromiranih oplata oko kotacica i u kanalice. Onda ja to sa štapićima ponekad čistim, zadnji koji se tusira brise stakla i plocice s "T" cistacem. S Domestosom ide sve, al ga maksimalno izbjegavam. Uglavnom lijepo, ima vise mjesta, al neprakticno.

    Plitka kada je isto lijepa, jedino se voda zadrzi u dnu pa ju malo nogom poguram prema odvodu prije nego izadjem iz kade da se ne mnoze bakterije. To nije problem.

    Iskreno, mozda pretjerujem, jer me jedna prijateljica pitala koristimo li mi tu kadu, al samo subotom ju "lickam". U petak me ne bi pitala

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo plitku tus kadu 120 x 80 cm. Sve je jako lijepo, ali nije friendly za ciscenje. Prije smo imali klasnicnu kadu bez zavjese i bila sam gotova s ciacenjem kade i pipe za 5 min. Naspricas istrljas sa spuzvom, izbrises pipu papirnatim rucnikom da se sjaji, neki put i kadu izbrises i to je to.

    Sad imamo sminkersku kadu i prozirnu kabinu i tvrdu zagrebacku vodu. Mehanicki sve funkcionira pesprijekorno. Ciscenje kabine je koma. Kamenac se zavuce oko kromiranih oplata oko kotacica i u kanalice. Onda ja to sa štapićima ponekad čistim, zadnji koji se tusira brise stakla i plocice s "T" cistacem. S Domestosom ide sve, al ga maksimalno izbjegavam. Uglavnom lijepo, ima vise mjesta, al neprakticno.

    Plitka kada je isto lijepa, jedino se voda zadrzi u dnu pa ju malo nogom poguram prema odvodu prije nego izadjem iz kade da se ne mnoze bakterije. To nije problem.

    Iskreno, mozda pretjerujem, jer me jedna prijateljica pitala koristimo li mi tu kadu, al samo subotom ju "lickam". U petak me ne bi pitala
    Hmm...hvala na iskustvu. ja si stalno mislim da će se iz te plitke kade prelijevati voda van na spoju sa kabinom pogotovo ako perem kosu pa se dlake uhvate u odvodu i tak. Nekako si mislim da se ti problemi oko kotačića i kanalića mogu izbjeći okretnim vratima (ne klizna, već na otvaranje).

  14. #14
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Moja tus kada ima vrata na otvaranje, model je kao sto rekoh walk in, sve je ista razina, pločice i kada i nikada u. 5 godina, kuc kuc kuc, nista nije curilo niti se prelijevalo.

  15. #15
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Tines prvotno napisa Vidi poruku
    Hmm...hvala na iskustvu. ja si stalno mislim da će se iz te plitke kade prelijevati voda van na spoju sa kabinom pogotovo ako perem kosu pa se dlake uhvate u odvodu i tak. Nekako si mislim da se ti problemi oko kotačića i kanalića mogu izbjeći okretnim vratima (ne klizna, već na otvaranje).
    Nije nam nikad bila situacija da bi se prelila voda. Ni blizu.

    Što se tice vrata, nama nije pasalo "na otvaranje" , ali inace bih takva. Jedino sto bih pripazila da se mogu prema unutra otvoriti. Inace, kod manjih tus kada do 90x90 sve kapa s vrata po kupaoni kad izlazis nakon tusiranja.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Hvala na odgovorima. Definitivno bi s vratima. Želim što manje utora, kotačića, silikona i sl. gdje bi se mogla uvući prljavština ili nakotiti gljivice i sl. Najradije bi walk in sa staklenom stijenom i otvorenim ulazom ali za to nemam mjesta. Kada može biti široka 70 ili 80 cm i dužine 100-120 cm max. jer je kupaona dosta mala.

  17. #17
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Meni je 80, ali je djelomično morala biti podzidana, isto mi je kupaona mala.
    Živjela sam u jednom stanu s velikom kupaonom. Kako li sam to zdravo za gotovo uzimala...

  18. #18
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Mi imamo tus kadu od plocica, bez vrata, samo sa staklenom stijenom velicine 100 x 100 i super funkcionira. Prvo smo htjeli udubljenu kadu, ali nismo imali visinu za to pa smo na kraju napravili mali zidić. Ravna nam nije dolazila u obzir jer ne mozes nista izliti unutra, a kako nemamo kadu i kupamo malu u kadici pa izljevamo u tus kabinu dobro nam dode. I super je sto nam je cica keramicar napravio savrsen pad i nikada se nigdje ne skuplja voda, takoder nemamo nikakvih utora na vratima niti silikona i stvarno se sve lako cisti. U prosjeku jednom tjedno pospricam sa octom i prebrisem...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Bio majstor i hmmm...plitka kada ne dolazi u obzir (bar ne da izgleda kao plitka) jer nema mjesta u podu pošto smo u staroj zgradi. Jedino ako bi bila povišena u odnosu na pod oko 5 cm. E sad, u obzir ipak dolazi walk-in od pločica (bez kade) sa staklenom stijenom. Bez vrata. Dimenzije bi bile 75x100. Što mislite o tome? Jesu li to premale dimenzije za walk-in? Koliko je riskantan walk in bez kade u starim zgradama? Što ako nakon par godina procuri susjedima ispod? Sad sam u još većoj nedoumici...Ili odustati pa staviti polukružnu običnu tuš kadu s običnom tuš kabinom i kliznim vratima.

  20. #20
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja nisam imala s pločicama kod kuće, ali sam dosta nalazila u hotelima (i sportskim dvoranama do pred 9 godina). Mislim da je to dosta subjektivno. Tines je sretna, a moja stopala nisu sretna na pločicama u tuš kadi. OK kada je to u hotelu pa je to par dana u pitanju, ne razmišljam o tome kao o problemu, ali zapravo ni u hotelu s 5 zvjezdica mi ne paše, ni tamo gdje ima podno grijanje. Ne znam kakve su to fuge i kako se to čisti, tu nemam iskustvo, al pretpostavljam da nije teško, inače ne bi stavljali u hotele.

    Što se dimenzija tiče, to bi moglo biti uredu ako niste neki veliki ljudi. Al stane samo jedan

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Evo da javim što smo na kraju odlučili..Od walk in smo odustali. Napravićemo pregradni zid od knaufa, tako da će isti biti dio tuš kabine/prostora za tuširanje između 3 zida sa staklenim okretnim vratima. Dimenzije 100x80, kada plitka ali će biti povišena u odnosu na ostatak kupaonice. Sad slijedi odabir sanitarija, pločica. Uf...kad misliš da je najgore prošlo, dođe odabir pločica. Hvala svima!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    ne znam da li ste vidjele al ovo odlično zamjenjuje pločice http://terra-sol.hr/izlozbeno-prodajni-salon/
    pričala sam sa čovjekom o tome, al još nismo krenuli u renoviranje pa ne znam detalje. znam samo da se nanosi kao glet masa, čisti sa bilo čime samo- da nisu neki prejaki koncentrati

  23. #23
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Trenutno mi se takve povrsine cine lijepim za neke moderne muzejske ili kaficke wc-e. Meni to doma ne bi islo.
    Tko zna mozda se predomislim za 10 godina kad budem htjela renovirati

  24. #24
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Da malo podignem jednim pitanjcem.Dali ste culi za firmu KupaonCo i dali je netko koristio njihove usluge?Ili ako znate nekoga da su im oni radili tus kabinu.Bila bih zahvalna.

  25. #25
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Da malo podignem jednim pitanjcem.Dali ste culi za firmu KupaonCo i dali je netko koristio njihove usluge?Ili ako znate nekoga da su im oni radili tus kabinu.Bila bih zahvalna.
    vidjela na fejsu
    reklamiraju se da mogu napraviti tuš kabinu na mjestu kade u jedan dan

  26. #26
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Pa nemrem nigdje na forumima naci nesto o njima.Super ako oni to naprave za dan,ali me vise zanima kakav im je materijal.Ak je nekakav zblj onda se ne isplati.

  27. #27
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Malo dižem temu. Ima li tko walkin, a da živi u staroj zgradi, tj. da je nakadno tako uređeno? Majstori koji su bili kod nas u stanu koji uređujemo imaju različlita mišljenja. Jedan kaže da se može, drugi da se ne može, tj. da mora skinuti postojeću kadu i tek će tada vidjeti stanje. Ali da nam to nikako ne preporučuje...A ja ne bi onu kadicu plitku. On to forsira. Ne znam dal mu se ne radi jer je oko walk in malo više posla ili je čovjek sam fer i realan, a ja zapela...
    Jako bi mi značila vaša iskustva. Hvala
    Posljednje uređivanje od kudri : 10.03.2022. at 11:15

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Mi zivimo.u kuci i da ponovo radim stavila bih tu plitku kadu, a ne odvod u plocice . Puno je jednistavnije za odrzavanje sa tom kadicom cak i ako je sve dobro izvedeno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.03.2022. at 12:46

  29. #29
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Mi imamo doma walk in i čini mi se i praktično i lijepo. Na sto točno misliš da je lakše održavanje s kadicom?

  30. #30
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Nama su isto u stanu sugerirali da stavimo običnu kadu, objašnjenje je bilo da ako dođe do potresa i sve to skupa radi u jednu pa drugu stranu, može doći do manjih pukotina i onda posljedično curenja vode. Stavili smo kadu.

    U kući imamo walk in zadnjih 10 godina i nismo imali do sada problema sa bilo kakvim curenjem i jako smo zadovoljni. Održavanje mi također nije nešto problematično.

  31. #31
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo doma walk in i čini mi se i praktično i lijepo. Na sto točno misliš da je lakše održavanje s kadicom?
    Ne curi voda okolo ako se djeca zaigraju sa pritiskom i kolicinom, nema fuga koje se trose i mazu na podu.
    Meni je posebno komplicirano jer mi je umivaonik uzak i plitak , i moram u takvu kadu baciti vodu od npr.vesa kojeg sam prala na ruke . Uvijek curi van.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    I kod moje kume uvijek curi ili neka poplava. I ne smije se otvarat staklena stijena dok se tusira ako si npr nesto zaboravio u ostatku kupaone, sve izadje van.
    E sad jel to do izvedbe ili je tako inace, ne znam.

    Kumi je problem bilo pranje vesa na ruke i sl.stvari jer nema kadu.

  33. #33
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Meni ništa ne curi, ali jako je velika i ok napravljen pad. Ja imam samo bočnu stijenu i puno manje šprica nego što sam očekivala. Ali čistiti te kanalice je jedna od najgnjusnijih stvari koje ima za očistiti u kući. I da moraju se čistiti skoro svaki dan.

  34. #34
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi smo napravili walkin u staroj kuci ali smo pri tome sve radili iz nule odnosno radili novu deku i odmah predvidjeli mjesto za odvod u njoj i osigurali dobru hidroizolaciju. Ali svakako onda neka verzija s minimalnim fugama, po mogućnosti tamnim.

    U stanu gdje je ispod neki drugi stan bi stavila plitku kadu da ne brinem hoce li susjedima procuriti.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 11.03.2022. at 10:15

  35. #35
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Curenje vode van se može riješiti nižom razinom tuša u odnosu na pod ili malim hupserom koji odvaja pod tuša i ostatak kupaone.

    Mi imamo samo staklenu stijenu bez vrata i nema nekog ludog špricanja vode po svuda, ostatak poda su parketi i nisu se nigdje navlažili....

    Osjećam se kao zmazanac kada čitam komentare o fugama i kanalici, imamo svjetle fuge koje ne ribam, izgledaju mi normalno a kanalicu očistim tipa 1 mjesečno a između se pomalo skuplja naslaga ali nije baš tako dramatično...

  36. #36
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Nama se na tim mrežicama skupi svakakvog amelja i svako malo začepe. Barem jednom tjedno pliva. tako da mi jednostavnije skoro svaki dan to poskidati )izvadim mrežicu i otresem taj amelj u wc školjku.

  37. #37
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    A jel živi tko od vas u stanu i ima taj walk in? Pogotovo ako se radi o starijoj zgradi...zanima me kako funkcionira.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    176

    Početno

    Mi smo htjeli onu plitku kadu u razini poda, ali nije bilo izvedivo kada su počeli raditi. Zgrada iz '83. Detalja se baš puno ne sjećam.

  39. #39
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Da, to i mene muči hoće li uopće biti moguće to ugraditi, iako mi iskreno nije jasno zašto ne bi bilo?! Mislim, pa može se malo i razina poda podići, za koji cm. Ali eto, svaki majstor svoje govori/savjetuje.

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to i mene muči hoće li uopće biti moguće to ugraditi, iako mi iskreno nije jasno zašto ne bi bilo?! Mislim, pa može se malo i razina poda podići, za koji cm. Ali eto, svaki majstor svoje govori/savjetuje.
    Ako podigneš razinu poda, kako ćeš otvarati vrata?

    Eventualno onda i vrata izbijati, pa da se otvaraju prema van. Too complicated.

  41. #41
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Pa samo razinu poda ispod tuš kabine. Koliko sam shvatila problem je svugdje dubina odvoda, ali ako se digne pod, onda bi to trebalo biti ok. Iako, onda to više nije walk in jer nije na istoj razini

  42. #42
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    pa da onda ti nije walk in, ako hoćeš walk in onda podizanje cijelog poda ide uz skidanje vrata i otvaranje na kontra stranu.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ne kužim ovo zadnje što pričate , ali evo, ja imam walk in tuš i super je, doduše to je nova zgrada.

    U početku sam se protivila dodatnom tušu, ali sad mi je drago da ga imam.

    Ništa još nisam čistila zasad. Možda muž čisti kanalice dok sam ja na poslu .

    Uglavnom, osjećaj je super, samo ušećem unutra i kao da sam u nekim toplicama .

    Malo je voda izlazila van na jednom mjestu ispod staklene stijene, ali je muž to nečim zapunio...

  44. #44
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Walkin treba imati kanalicu pri dnu tusa (kod zida) i nagib prema njoj. Pogotovo ako je samo sa stijenom a ne s kliznim vratima. Znaci obrnuto od podizanja poda dno treba bit nize od razine poda. I onda tu još treba ukopati odvod za dubinu kanalice + dodatna dubina za cijev iz kanalice koja mora i opet imati pad prema glavnom odvodu. Uglavnom pise na svakom modelu kanalice koliko treba biti dubina za instalaciju i još dodajte par cm za nagib poda tuša. Inace voda nece oticati prema kanalici. Pa vidite da li imate mjesta u podu.

    Svasta je moguće ali je upitno koliko je lako izvedivo i koje probleme za sobom povlači. A ponekad i nije izvedivo.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ja kod koga god sam bila nakon par godina te fuge nisu bas bile krasne, u kutu ponajvise. Zato sam ja sebi sve te plitke tuš kade, vire valjda 2cm.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    imaš ovdje primjer na koju dubinu se montira cijeli sustav
    imaju dvije opcije minimalno 12 cm dubine i min 15 cm dubine

    ako si u staroj zgradi, probit ćeš strop susjedima ispod vas (visina stropne/podne deke bi trebala biti cca 20 cm)

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    a ako se majstor protivi tome, znači da vjerojatno nije siguran u svoj rad i ne može garantirati da neće negdje voda curiti

  48. #48
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Eto, uzela drugog majstora. Izveo kanalicu u razini poda, bez kompliciranja, ali i ugradbeni vodokotlić za koji je onaj prvi također tvrdio da se ne može. Sad čekam keramičara. Držite fige da se tu nešto ne zakomplicira

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •