Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 110

Tema: Dolazi Cesar Millan

  1. #51
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Stray cat, znam. I svaka im čast! Kapa dole.
    Poznajem ljude iz udruge za obuka pasa vodiča i mobilitet. "Najbolja prijateljica" naše pasice je upravo labradorica iz te udruge. Isto tako, frend je sad s bernskim planinskim na obuci za tragača... Nitko ne umanjuje njihov rad i stručnost, pa zar nisam spomenula dresera kojem smo vodili našu pasicu?

    Ali širokim narodnim masama koje ne znaju s psima to ne treba. Treba im Cezar koji će ih naučiti osnovama. Tko je od tih s malim bijelim psima svijestan da psi uopče trebaju neku poduku? Tko od njih bi bio voljan svaki dan ići na savski nasip i vježbati? Mi smo s našom pasicom mjesecima gazili po blatu oko Ivanje reke. Vježbali ulazak u auto danima, jer joj je to bila drama. I opet ćemo kad dođe novi pas u neko drugo vrijeme...
    Ljudima koji pse ne doživljavaju tako, treba show. Kupuju pse kod raznih švercera ili top uzgajivača, dovedu ih doma i ne znaju što bi s njima... I zato je Cezar odličan; nasmijan, veseo, pričljiv... rješava probleme u trenu, a stalno naglašava OSNOVE: aktivnost, disciplina i tek onda nježnost. A kod većine vlasnika je malo aktivnosti, mrva discipline (tek toliko da ne pišaju po stanu) i puno nježnosti.

    Meni je C. potvrdio mi da sam puno toga radila ispravno, i sad i s prethodnim psima, ali me isto tako naučio mnogim sitnicama koje su mi pomogle da mali azilant koji kod nas bio godinu i po prije nego li sam prvi put vidjela Cezara (sad, pred par mjeseci, odkako sam na čuvanju trudnoće) postane uravnotežen pas. I iako sam odrasla s najrazličitijim psima, od uličara koji su dolutali k nama, do dedinog njemačkog ovčara savršeno uvježbanog na policiji (u bivšoj državi), uvijek se sa svakim psom ima što za raditi i od svakog se psa ima što za naučiti... isto kao i od ljudi. Zar ne?

  2. #52
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    LOL - same here .
    Lol potpis na potpis

  3. #53
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja ne znam što se toliko filozofije diglo oko ovog čovjeka, tj. njegove emisije?
    Mojca dobro veli, pa emisija je za nas, ljude koji želimo pogledati neki trik, nešto naučiti, dušu dala!
    imam malu pasminu, kupljena je prvenstveno zbog djetetove želje koja godinama nije prestajala
    pojma o psima nemam, učim u hodu, pročitala nešto sitno literature ali imam prijatelje koji godinama žive s psima
    pa sam puno i od njih naučila

    sad da bi vodila ovu moju beštiju na akademiju, moš mislit. učim ga osnovnim pravilima ponašanja
    odgajamo ga, ono što je nama važno u tom zajedničkom životu već polako ali sigurno usvaja i nama je to dovoljno.
    Cesar mi je super došao, gledam skoro svaku epizodu i nastojim za nas izvući nešto korisno.
    A cesarić mi tako izgleda neki kratak, male nožice, imam dojam da je metar i žilet,
    a zubi veeeeliki, ma sav mi je nesrazmjeran
    Posljednje uređivanje od flopica : 14.07.2011. at 10:17

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj krvavica prvotno napisa Vidi poruku
    @stray

    problem nastaje kad imaš u jednom gradu pse koji su dresirani (uglavnom velike pasmine koje su tako i onako poznate kao radni psi) i malene pse za koje ljudi smatraju da im ne treba škola i sami ih nauče par trikova i to je onda njihov pojam o odgoju... naravno, ima i velikih neodgojenih pasa, kao i onih jadničaka koje vlasnici kupe pa drže u nekom kavezu ili ograđene cijelog života.
    mislim da nije uopće upitno da u HR ima zaista sposobnih trenera pasa, naravno da ih ima, čak i na svjetskom nivou, stvar je u tome da sa ovim malim korektivnim postupcima koje Cesar promovira kroz svoju emisiju i koje provodi zaista šarmantno, bez obzira na prebijele zube dopire do više ljudi - vlasnika pasa koji onda možda nešto i pokušaju promijeniti. ako ne sami, možda se onda bar odluče na profesionalnog trenera koji će im pomoći. a to je već velika stvar, zar ne?
    pa vecina ljudi sa skolovanim psima kuze da ljudi uglavnom ne odgajaju svoje pse i onda takve ljude i takve pse izbjegavas i ignoriras jer te boli briga za njih. kao sto cu dijete maknuti od divlje djece tako cu maknuti i pse. komanda se zove "makni se" i odosmo mi. po potrebi predjemo cestu pa se ekipa rekreira i mahnito trci za svojim psima u pokusaju da ih zaustave da ne trce preko ceste za nama

    cesar je dobro koncipiran show, edukativan i zabavan ali on ne daje osnove poslusnosti i odakle poceti

    to je ko da zelis da dijete koje nije naucilo slova tjeras da odmah pocne pisati pricu

    nije samo pas koj se mora nauciti nego se i covjek mora nauciti kako voditi psa kroz urbanu sredinu

    meni je omiljena epizoda kad muski par ima cini mi se bigla koj urla i vristi od odusevljenja kad vidi druge pse. i kad sa njima cezar krece u setnju da vidi kako izgleda njihova rutina u setnji. u trenu kad jedan od vlasnika krene omotavati lajnu oko ruke u jedno 15 slojeva i kad ga cezas zblanuto pita (a pokusava ostati smiren, skuliran i NEiznenadjen) "i to je vasa rutina za setnju??"

    u tom trenu vidis kako brblja da bi brbljao i prikrio zaprepastenje.

    na tu scenu ja svaki put ponovo padnem na pod od smjeha. placem od smjeha na tom dijelu....
    Posljednje uređivanje od stray_cat : 14.07.2011. at 10:39

  5. #55
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja mislim da je uglavnom problem u ljudima (ako pas nije traumatiziran pa onda udomljen). Kako je Mojca rekla, obitelj uzme maltezera i briju da je to igračka na baterije, a kad odraste u totalno neodgojenog đukca čudu se čude. U Cesarovom showu ljudi su ti koji trebaju trening, a kako je i sam rekao, pse rehabilitira od krivog (ne)odgoja.

  6. #56
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    sjećam se jedno sam išla u posjet na more priajteljici. bila je njena mama u kući i njihom mali pas - e ne znam točno koja pasmina.
    uglavnom, 200 m prije kuće ova je dotrčala da bi mi saopćila iduće: pas mi je mali i ima komplekse, ali neće ti ništa, on je vrlo vrlo dobar ima male zubiće i samo će te malo ugristi. to mu moraš dati, on svakog novog odmah ugrize, to mu je od kompleksa. mene isto stalno grize (pas od njene mame).

    ja u šoku. molim!! i ti mu to dopuštaš. pa ja sam ti gost, kakvo je to ponašanje, mene niti jedan pas nije nikad ugrizao niti će. ja neću sigurno mirno stajati i dopuštati tvom neodgojenom psu da mi kroji dan.

    ma ne, ne on će te samo malo ugristi, ima MALE ZUBE I RADI SASVIM MALE RUPE.

    OK. gle tvoj pas me sigurno neće gristi. i misim si da nema teorije da im to dozvolim, ako me netko negdje pozvao, ja ću si psa izdisciplinirati ili ga nogom odalamiti, ali neće me ugristi, ako to ne paše " vlasnicima" mogu se okrenuti i otići kak sam i došla ali toruturu ne bum trpila.

    i dolazim ja sa stavom. ignoriram psa, dominantno se postavljavljam, dolazim sa biciklom iritantno ful. pas ništa, maše repom, obilazi i na kraju odlazi i mirno sjeda.
    ove dvije su se toliko čudile da to nije bilo za povjerovati. ja sam jedina osoba koju nije napao pri prvom sursetu (ljude valjda izbezumi priča o mlim ugrizima i onda je boje i prepuste).
    bila sam 3 dana kod njih, pas je svakom prilikom ležao do mojih nogu i dao mi se podragati.
    inače ta ga vlasnica smije dragati tek samo kad leži na podu na trbuhu da ne bude "veća od njega".

    gle to je patologija, to nije za psa. pas je reagirao na normalnu osobu koja ga je smatrala psom. za mene on nije bio malo ranjeni pas. meni je bio neodgojeno đubre, psihotično, koje ne zna je li pas ili razmaženi čovjek.

    to sam doživljavala i od vlasnika mačaka:
    pozovu te na večeru i onda te obavijeste da njihova mačka hoda po stolu i jede iz tanjura. oprosti, ali ja sam ja i ne možeš me terorizirati, niti jedna životine ne hoda po stolu na kojem ja jedem-ja ne moram više niti doći ili će biti po mom.
    pa dajte vi zamislite bolesnike.
    da mi mačetina jede iz tanjura, ja sam pozvana kao gost. nije bilo ni mačke na stolu niti u kuhinji.
    ja jednostavno ne mogu nekad vjerovati kako se ljudi daju maltretirati od životinja, pa pobogu to je živina, voli je ali shvati da je životinja.

  7. #57
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    hahahaha da radi sasvim male rupe hahahahahah.....
    zamisli da si joj rekla : da a ja ću ga odalamit sasvim malom šlapom hahahah
    to je istina i pas od mog brata se ne ponaša prema svakome isto, cesar je 100% u pravu, ja ga već dugo pratim , baš zato šta namjeravamo kupit psa. a i brat primjenjuje njegove tehnike, stvarno djeluju

  8. #58
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    hahhah pa tak sam nešto i rekla, ja ću ga sasvim malo odalamiti.
    zakon.
    ma sa psom samo čvrsto, uvijek biti svjestan da je on tvoja životinja i ti mu daješ sve: zaklon, hranu i sve... i ako on ne može na to biti
    socijaliziran i poslušan... kuiš ti bi dobila otkaz da ne radiš kako treba. pa i pas ima neku svoju ulogu.
    uostalom skužila sam da ljudi pokušavaju pripisati ljudske osobine, razmišljanja, emocije-mislim sve to stoji , ali životinja nema takav tip
    misaonog procesa i emotivnog života kao čovjek i to je greška izjednačavati.
    čak znaju reći: pa pusti moj pas ti je strijelac, znaš da oni nemaju kontrole i ne priznaju društvene konvencije.
    mislim da su to isprike vlasnika i da oni uživaju u tim karakternim manama svojih ljubimaca. time dobivaju na važnosti: moj pas je osebujan, moj pas je karakteran,
    moj pas je poseban, i ja sma takav. moj pas je nekonvencionalan on razumije sav apsurd konzumerizma i ovog trulog kapitalizma pa je stog arevoltiran na vaše društvene norme -grize malu djecu i zle ljude jer OSJETI VAŠE LAŽNE EMOCIJE.

    vidim to svuda svuda.

  9. #59
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj pčelica_maja_23 prvotno napisa Vidi poruku
    moj pas je nekonvencionalan on razumije sav apsurd konzumerizma i ovog trulog kapitalizma pa je stog arevoltiran na vaše društvene norme -grize malu djecu i zle ljude jer OSJETI VAŠE LAŽNE EMOCIJE.
    Ajme meni, stvarno LOL. I vjerujem ti, jer i ja vidim boost takvih opravdanja, a sigurno im kadkad i pribjegavam, ko sebe vidi, a to je postalo prihvaćena društvena mantra (ne nužno za pse).

  10. #60
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj pčelica_maja_23 prvotno napisa Vidi poruku
    vidim to svuda svuda.
    baš svuda?
    zbilja ne zna što da si mislim,
    možda živiš jako daleko od mene, ali ja zbilja ne viđam te ljude kakve opisuješ.

  11. #61
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    baš svuda?
    zbilja ne zna što da si mislim,
    možda živiš jako daleko od mene, ali ja zbilja ne viđam te ljude kakve opisuješ.
    Nisam ni ja baš takve ljude upoznala a družim se dosta sa "dog people".

  12. #62
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    pčelica maja23 jesi me nasmijala... super

  13. #63
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    ja nemam psa.
    nisam nikad imala psa.

    a jel mogu ja ići samo njega pozdraviti? meni je on
    Posljednje uređivanje od ksena28 : 16.07.2011. at 17:23

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Bojala sam se ovo javno izustit ali ga ja isto tako doživljavam. Njegove metode su primjenjive za odgoj djece. Mislim na ono sa mirnoćom, dosljednošću i smirenom energijom.
    Mislim da zaista djeci prenosimo svoju energiju i da nas više osjećaju nego slušaju.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    split
    Postovi
    576

    Početno

    Pčelice smijemo se do suza ali to je živa isitna.

  16. #66
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    Ejte kupila sam knjigicu u Algoritnu za 30 kn. Za sad samo jeftina New Age psihologija i hvalospjevi Američkim zvijezdama te Cesarova biografija. Do kraja knjige biti će objašnjeni osnovni pojmovi i neke korisne stvari. Mužu sam rekla da pošto u stanu nemamo psa, da ćemo se knjigom koristit za odgoj djece. hahaha

  17. #67
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Ja mislim da se dragi Bog smilovao ljudima u zabludi i kako je zakonom zabranjeno postavit se prema djetetu kao da je dijete onda je posla Cesara MIlana da nas prosvijetli. Bože, hvala ti na Cezaru! I pomiri ga sa ženom.

  18. #68
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Amen

  19. #69
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da se dragi Bog smilovao ljudima u zabludi i kako je zakonom zabranjeno postavit se prema djetetu kao da je dijete onda je posla Cesara MIlana da nas prosvijetli. Bože, hvala ti na Cezaru! I pomiri ga sa ženom.
    O čemu ti Ifi pričaš?

  20. #70
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mogu ja? Mislim da priča o tome, kako je sva poanta Cezarove emisije u tome da je pas pas, a čovjek čovjek i da u današnjem društvu vlada dosta zbunjujućih zabuna koje stvaraju kaos. Često se ljudi nesvjesno ponašaju prema ljubimcima kao prema ljudima, prema kolegama i klijnetima na poslu kao prema kućnim prijateljima, a roditelji prema djeci kao prema šefovima koji im mogu dati otkaz, a Cezarova emisija je inspiracija kako reći bobu bob načelno.
    Samo je to Ifi puno duhovitije i sažetije rekla, eto , sori ifi što te prevodim, pogotovo ako nije točno

  21. #71
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mislim nisam puno gledala (ne stignem) ali ništa što se u toj emisliji prikazuje nije baš zakonom zabranjeno
    nadam se da ne

  22. #72
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu ja? Mislim da priča o tome, kako je sva poanta Cezarove emisije u tome da je pas pas, a čovjek čovjek i da u današnjem društvu vlada dosta zbunjujućih zabuna koje stvaraju kaos. Često se ljudi nesvjesno ponašaju prema ljubimcima kao prema ljudima, prema kolegama i klijnetima na poslu kao prema kućnim prijateljima, a roditelji prema djeci kao prema šefovima koji im mogu dati otkaz, a Cezarova emisija je inspiracija kako reći bobu bob načelno.
    slažem se, mada je meni ovo s djecom nategnuto-većina ljudi koje znam se IPAK još uvijek ponaša prema djeci kao da su oni djeci šefovi i to loši, a ne obrnuto.
    Naravno, izvan nekog ovog uskog kruga...
    Al imaš pravo da se prema psima treba odnositi kao prema psima, oni VOLE da se zna da je njihovo mjesto na dnu čopora (obitelji) i vole to svoje mjesto. Samo da su tu nahranjeni i sigurni i da ih se ne ignorira.
    Inače, naravno da nisam mogla potpisat ifin post, kad je moooooorala dodat ovo o mirenju sa ženom ko spasu.

  23. #73
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ma to je šala - hiperbola nema niš ilegalno ,nema

  24. #74
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ne razumijem toliko oduševljenje Cesarom. Što to tako fascinira ljude? To što hrabri Cesar uz dizanje prašine dojuri u svom terencu, a sve popraćeno odgovarajućom muzikom i izgleda kao da riješi problem u ravno 15 minuta koliko je prikazano montiranog materijala?

    Ljudi kojima Cesar pomaže većinom ni ne šetaju pse, o odgoju da i ne govorimo. Psi nemaju interakciju sa drugim pripadnicima vrste, osim eventualno svojih jednako neodgojenih sustanara, ne istrčavaju se, ponašaju se prema njima kao da imaju ljudske, a ne pseće potrebe, farbaju ih u rozo, šopaju ih tabletama za smirenje, govore da se bave spašavanjem i rehabilitacijom pasa, a isti ti psi čuče u podrumu godinama i na vratu imaju davilicu sa šiljcima okrenutim prema unutra! Psi ne znaju i ne reagiraju na naredbe. Jer ih vlasnici nisu naučili. Na kraju se čude ko picek glisti što im je pas ovakav ili onakav.

    Ako odgajaš psa i postavljaš mu granice, imat ćeš odgojenog psa koji zna što smije, a što ne. Što se samih metoda tiče - ne vidim zašto takve metode koristiti na prosječno (ne)poslušnom i (ne)odgojenom psu. Što se tiče onih natprosječno problematičnih, treba zvati stručnjaka.

    Ok, činjenica je da je popularizirao dresuru i trening pasa i da je sigurno određeni broj ljudi potaknuo na to da se počnu baviti svojim psima. Ono što je zabrinjavajuće je koliko je veći broj ljudi, usprkos tome što je u svakoj emisiji navedeno da se tehnike ne isprobavaju bez konzultiranja stručnjaka, koji ne da pikaju svoje pse u rebra, lupaju ih nogom, šššššš-škaju im (wtf s tim šššš???? pa nije to čarobna riječ! ima i - hej! ne! ma! ime psa!) i prevrću na bok za svaku pi.dariju, nego isto to pokušavaju činiti i nepoznatim psima. A daleko je najveći broj ljudi koji uopće nemaju psa, ali se nađu kompetentnima pametovati o odgoju pasa ljudima koji imaju pse, a sve jer su pogledali 3 emisije Šaptača psima. Koliko tu šaptanja ima, govori dovoljno i to da je lik debelo smanjio doživljaj kad su se na noge digle udruge za zaštitu životinja. Ajde, sad neke pse odgaja i na nagradice. Posebno iritantno što baš sve što pas učini prikazuje kao pokušaj dominacije. Možda kod nekih pasa, ne znam. Ali sigurno ne kod svih.

    Primjerice, našeg psa Cesarovim metodama možeš samo dobro debelo smrdat. Osim toga, nikad nisam ni željela od psa dobiti strahopoštovanje, nego poštovanje.

    I ako imate stvarno problematičnog psa, ne morate čekat da Cesar dođe, imate kod nas vrhunskog stručnjaka, Nevena Kovačevića iz Doggeniusa, a čovjek ujedno često ima i predavanja.
    Posljednje uređivanje od aenea : 30.08.2011. at 14:12

  25. #75
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Ifigenija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da se dragi Bog smilovao ljudima u zabludi i kako je zakonom zabranjeno postavit se prema djetetu kao da je dijete onda je posla Cesara MIlana da nas prosvijetli. Bože, hvala ti na Cezaru! I pomiri ga sa ženom.
    Ifi, sam dragi Bog zna da naši stavovi ne mogu bit udaljeniji, ali kapa ti dolje za ovo - em direktan pogodak, upravo se o tome radi.... Ne gledaju (samo) ljubitelji ljubimaca Cesara, nego primarno ekipa pogubljena u "dijete je kompetentno za sve živo i maltene je mali odrasli" (barem se to tako "čita", a moguće da postoji i takav slogan-natpis) filozofijom - ne isključujem sebe, naravski. Em duhovito... valjda si se šalila ovo za pomirdbu Cesara i žene, ja ću uzet da je to tvoja autoironična, takve su mi omiljene . Two points for Ifi.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 30.08.2011. at 14:18

  26. #76
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem toliko oduševljenje Cesarom. Što to tako fascinira ljude? To što hrabri Cesar uz dizanje prašine dojuri u svom terencu, a sve popraćeno odgovarajućom muzikom i izgleda kao da riješi problem u ravno 15 minuta koliko je prikazano montiranog materijala?

    Bijeli osmjeh.

    MM je oduševljeniji od mene :D , on bi kad naraste volio biti kao Cesar. Mislim , niti psa nemamo, ali već ga vidim (kako u mašti) vikne šššššš, a naša dječica se smire i mrno krenu bojati u kutu sobe.

  27. #77
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    sirius, mm je bio krenu odgojem sličnim cesarovom. dok nije skontao da ga se pas fakat boji i bilo mu totalno žao. smatra da je cesar ok, ali izgleda uopće nije svjestan da je sada miljama daleko od cesarovog odgoja i, vidi čuda, sad ima psa koji ga fakat sluša, a ne boji ga se.

  28. #78
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    meni je on genijalan i uopće me ne zanima treba li mu pet dana ili pet mjeseci da dovede nekog psa u red. To je čovjek koji s pravom postavlja pse na pravo mjesto, znači volimo ih, pazimo ih i mazimo ali mi smo gospodari a ne oni. obožavam pse, uvijek sam ih imala ali nikad nisam bila autoritet. Oko sebe imam svakakve primjere a u zadnje vrijeme su mi najčešći oni koji do vlastite djece drže ko do lanjskog snijega a pse drže ko kap vode na dlanu. Fuj. I zato mi je super ovo, čisto da se takvi pametni malo spuste na zemlju

  29. #79
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ne postavlja samo Cesar pse na svoje mjesto. Postoje i drugačije metode kojima dođeš do istog cilja. Meni su Cesarove prenasilne. Turid Rugaas i Ian Dunbar su mi bitno prihvatljiviji. A i dalje sam ja gazda.
    Posljednje uređivanje od aenea : 30.08.2011. at 14:55

  30. #80
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Nikad čula za te ljude, gledala sam samo ovoga i sviđa mi se. Za mene to nije nasilno

  31. #81
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    samo da vam javim da je i ovamo stigao krenule reklame za turneju, sad cu i ja znat tko je

  32. #82
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    A čuj...i dijete netko odgaja batinanjem, netko objašnjavanjem. Ni jedno ni drugo nisu garancija odgojenog djeteta.

  33. #83
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Budimo realni, pol vlasnika pasa nije ni znalo da pse treba odgajati (ne dresirati) dok se Cesar nije pojavio na tv.



    .

  34. #84
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Budimo realni, pol vlasnika pasa nije ni znalo da pse treba odgajati (ne dresirati) dok se Cesar nije pojavio na tv.



    .
    Istina. Što ne znači nužno da je Cesar genijalac.

  35. #85
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa Vidi poruku
    A čuj...i dijete netko odgaja batinanjem, netko objašnjavanjem. Ni jedno ni drugo nisu garancija odgojenog djeteta.
    Mrzim ove krajnosti koje se provlače kroz ovaj forum. A što, oće pas imati traume radi toga što ga je jače stisnuo ili lagano nogom podsjetio tko je gazda? Ma daj molim te, kad pročitam ovakve komentare, bude mi jasno zašto je ovaj svijet skrenuo s puta. A ne batinam djecu, vidi čuda. I nisam za nasilje

  36. #86
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ja obožavam ono njegovo "afekššn, disiplin, exsesajz" s naglaskom LOL meni je on ko sears za peseke i uopće nije nasilan, dapače i za svakog peseka i svakog vlasnika ima drugu poantu. A ovaj kič s džipom i bijelim zubima mi je baš če-če. Taman za dnevnu tv.

  37. #87
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Mrzim ove krajnosti koje se provlače kroz ovaj forum. A što, oće pas imati traume radi toga što ga je jače stisnuo ili lagano nogom podsjetio tko je gazda? Ma daj molim te, kad pročitam ovakve komentare, bude mi jasno zašto je ovaj svijet skrenuo s puta. A ne batinam djecu, vidi čuda. I nisam za nasilje
    Nisam ja krenula povlačit analogiju sa odgojem djece, niti bih to učinila jer djecu nemam. Niti smatram psa svojim djetetom.
    Ona je pas i bez "jačeg stiska ili lagano nogom" zna tko je gazda i zna svoje mjesto. Nije savršeno odgojena, ali bez problema ide s nama i na ljetovanje, po kafićima, čak i shopping centrima, po restoranima, sa ponosom mogu reći da je ovaj vikend dijete od dvije i pol godine oslobodila histeričnog straha od pasa.
    Živo me zanima tko bi bio toliko pametan pa išao npr. rottweilera koji nikad nije bio odgajan, odgajati lagano nogom.

    I naglašavam još jednom, odgoj koji je nalikovao Cesarovom je, za mog psa - put ravno u katastrofu.
    Posljednje uređivanje od aenea : 30.08.2011. at 15:54

  38. #88
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    lagano nogom, nije udarac, Cezar uvijek ističe da se psa ne nateže, da lajna mora biti opuštena, da tapšanje i gurkanje nije udarac, nego mora biti kalm&asrtiv ali na pasjem jeziku i iskreno ne znam kamo gledaju ljudi koji vide nasilje u tome.

  39. #89
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    lagano nogom, nije udarac, Cezar uvijek ističe da se psa ne nateže, da lajna mora biti opuštena, da tapšanje i gurkanje nije udarac, nego mora biti kalm&asrtiv ali na pasjem jeziku i iskreno ne znam kamo gledaju ljudi koji vide nasilje u tome.
    U svog psa? Koji nakon "lagano nogom" krene bježat od tebe sa podvijenim repom i spuštenim ušima? Onda bi ju valjda trebalo piknut u rebra i prevrnut na bok, jer kuja pokušava dominirat.
    Ponavljam - Cesar radi sa ekstremnim slučajevima i ne vidim potrebu za korištenjem tih metoda na prosječnom psu.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    lagano nogom, nije udarac, Cezar uvijek ističe da se psa ne nateže, da lajna mora biti opuštena, da tapšanje i gurkanje nije udarac, nego mora biti kalm&asrtiv ali na pasjem jeziku i iskreno ne znam kamo gledaju ljudi koji vide nasilje u tome.
    lajna je opustena do trena dok ne sljedi korekcija, tesko ce ti lajnica ostat opustena ak se pesek od 50+ kg odluci objasniti susjedovom peseku ili macku, ili cak djeci da je to ipak njegov teritorij

    montirani materijal ne prikazuje sve i nije uvijek dovoljno slanje svoje energije da se peso presalta u neagresivno ponasanje

    pa ne jednom je lamatao sa tim cuckima i judo zahvatima ih slagao na pod, u prvim sezonama je manje cenzurirano

  41. #91
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    aenea, nije svaki pas kao tvoj

    ja imam dva psa kod kojih primjenjujem totalno drugačije načine upozoravanja na neprihvatljivo ponašanje

    Kod jedne pali ton a kod druge ton i dodir.
    Svaka od njih reagira drugačije na sve što ih okružuje

    I dalje mislim da su njegove metode primjenjive kod gotovo svih pasa

    Kao što je i on rekao, a i ja se uvjerila, najbolje odgojeni su psi koji su dugo bili sa majkom koja ih je naučila disciplinirati
    a kako je ona to radila tako treba i nastaviti
    Kod nas je to bilo dodir uha i lagano spuštanje glave (jer psica-majka ih gricne oko uha i potčini kad ih kažnjava)

    Nema tu nikakvog fizičkog kažnjavanja

  42. #92
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    poanta je da se dođe do nivoa u kojem vlasnik reagira odmah, tj. prije nego pas učini to što ne smije. To je mnogima prvi glas i zato mislim da mu je emisija dobra.

    Znači, koncentrirati se i pratiti pseći govor tijela i prejudicirati sa strogim tonom ili što već drugo treba a ne kažnjavati nakon učinjenog

  43. #93
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    [QUOTE=stray_cat;1951656

    pa ne jednom je lamatao sa tim cuckima i judo zahvatima ih slagao na pod, u prvim sezonama je manje cenzurirano[/QUOTE]

    O tome i pričam.

  44. #94
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    pojma nemam, ja gledam tek od ovih sezona otkad ima bele zubeke


    a što sad? valjda i on raste i razvija se

  45. #95
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj aenea prvotno napisa Vidi poruku
    O tome i pričam.
    Ima toga i sada tu i tamo! Ali mislim da se radi o preslikavanju ponašanja vođe čopora, koji na taj način disciplinira neposlušnog člana. Kod vukova, jelte. Gledale ste sigurno u kojoj od emisija o životinjama. Nije to ništ grubo, okrene ga na pod i pritisne mu vrat - vuk zubima, Cesar prstima.

  46. #96
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Ako uspiješ, pokušaj pogledati prve epizode. Moguće je da mi se lik tada skroz zgadio pa sad na sve pušem. Čisto sumnjam da su mu se metode bitno promijenile. Prije bih rekla da jače filtriraju ono što će prikazati.

    Rekla sam i prije - emisija je skrenula pozornost na to da se pse treba odgajati i to je ono što je pozitivno. Negativno je što npr. u parku, vlasnik psa kojem je moja maznula lopticu se isti čas, prije nego što sam ja uspjela ikako reagirat, zaletio na nju sa onom plastikom za bacanje loptica i krenuo je pikat. jer je vidio da cezar tako ispravlja pse. doduše, to što cezar to ne radi tako i ne za te stvari, nema veze. i to što i cezar naglašava da se treba konzultirati sa stručnjakom prije primjenjivanja metoda. ni to što smo potrošili 2 tjedna da je oslobodimo straha od te glupe plastike.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    e da je meni vidit velikog cezara sa prosjecnim hrvatskim ovcarom....

    laje kad je sretan, laje kad je nesretan, laje kad je ljut, laje kad prijeti, laje kad je uplasen

    laje u autu, laje po doma, laje na cesti. u autu mi je najdraze lajanje kad smo u prometnom cepu pa laje na aute koji prolaze pored nas. ako se posreci da skupa idemo na benzinsku to mu je valjda ko disneyland s obzirom na mete kojem moze oblajavati

    kad nema zbog cega drugog lajati on laje na ljude koje vidi u susjednoj zgradi kako hodaju po vlastitim stanovima

    laje cak i kad radi poslusnost

    laje i kad u ustima ima lopticu

    i da, ostetio mi je sluh
    Posljednje uređivanje od stray_cat : 30.08.2011. at 17:14

  48. #98
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Da, koma je jer su ljudi počeli primjenjivati njegove metode samo nakon gledanja emisija...bojim se više štete nego koristi. Prepovršno, bez razumjevanja to rade.

  49. #99
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Nije on lamatao cuckom,nego je cucak skakao,bacakao se na lajni - to nije isto. To je kao da kažeš da dok je moje dijete imalo tantrum i ja sam je držala za ruku da je ja bacam po podu,meni je to smiješno.
    Gle ja imam pudlu koja samo što ne priča, ne trebaju joj nikakve metode (iskreno lajnu koristimo samo u kad nam se žuri kroz prometne ulice), lijepo joj kažeš, a možeš i brbljat na dugo ona sve kuži što treba, ali itekako obraćam pažnju na epizode sa malim slatkim psićima jer ima uvijek sitnica koje se daju iskoristiti na zgodan način.

  50. #100
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    e da je meni vidit velikog cezara sa prosjecnim hrvatskim ovcarom....

    laje kad je sretan, laje kad je nesretan, laje kad je ljut, laje kad prijeti, laje kad je uplasen

    laje u autu, laje po doma, laje na cesti. u autu mi je najdraze lajanje kad smo u prometnom cepu pa laje na aute koji prolaze pored nas. ako se posreci da skupa idemo na benzinsku to mu je valjda ko disneyland s obzirom na mete kojem moze oblajavati

    kad nema zbog cega drugog lajati on laje na ljude koje vidi u susjednoj zgradi kako hodaju po vlastitim stanovima

    laje cak i kad radi poslusnost

    laje i kad u ustima ima lopticu

    i da, ostetio mi je sluh
    Kaj kako? Strujom! Ne bi bio prvi put.
    Ili možda druga popularna američanska metoda -izvadio bi mu glasnice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •