Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: nastavak za kolica za stajanje-kupiti DA ili NE?

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno nastavak za kolica za stajanje-kupiti DA ili NE?

    Drage moje,

    molim vas za savjet i pomoć, posebice vas koje imate manju razliku među djecom.
    Kod nas će razlika biti 2 god. i 2 mj.i pitam se koliko je korisno, praktično i potrebno kupovat onaj nastavak za stajanje na kojem stoji starije dijete.

    Moram priznat da sam se išokirala kad sam vidjela da taj komad plastike košta po 400-500kn, mislim ako vam je to stvarno služilo,nabavit ću ga, pa makar polovni jer ne dam tolike novce za to.

    A opet ne da mi se gomilat bezveze stvari po stanu, ionako ih imam previše:guralica, bicikl,....ako nisu fakat od koristi.

    inače moja L. ide u vrtić i ja bi dolazila s bracom po nju,pa razmišljam da bi sve brže zgotovili da imamo nastavak ili npr, krene kišica a mi svi na kolica i trk,ipak bi bili brži...

    Šta vi kažete? bila bih vam zahvalna na vašim iskustvima i di to nabaviti.

  2. #2
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ja sam imala kolica koja imaju takvu mogućnost i koristili smo ju itekako, jer kad se jedan vozi mora i drugi.
    A i vidjela samo puuno roditelja sa tako malom razlikom da koriste taj nastavak. Tako da mislim da se isplati,
    naravno određeni vremenski period, cca 1,5-2 god., a može i duže. Moji su brzo odskakutali i već dugo ne koristimo kolica.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Kod mene je razlika dvije i pol godine.
    Htjela sam to kupiti, bila sam prilično zagrijana za to, ali MM - racionalan kakav jeste mi je savjetovao da ne brzam već pričekam da vidimo kakva će biti situacija.
    Istina je da nam nastavak nije ni trebao. Ni u jednoj situaciji.

    Kada je bilo nešto jako hitno, ili kada se naprosto željela maziti, starija bi mi se držala na leđima, dok sam ja blago nagnuta naprijed gurala kolica.
    Uveseljavali smo okoliš i nama je bilo lijepo.

    Prednost ovakve opcije - mlađe dijete čim je prohodalo nije se više htjelo voziti kolicima dok je starija sestra trčkarala, željela je trčkarati i hodati sa njom - kolica su ostala do njene godine i pol kao praktična guralica rezervne robice i igračaka ....

  4. #4
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Mi imamo Pliko P3 kolica i ona imaju sva serijski napravljeno stajalo za drugo dijete i o.k. ga koristimo ali je kod mene manja razlika - 17 mj. i ja sam u početku kupila vlakić kolica za blizance tak da su mi oboje bili na oku. Pričekaj dok rodiš i krenete u šetnje, možda ti cura ni nebude htjela to koristiti, a možda bude s velikim veseljem. Moja L. se voli prišlepati kad se umori...

  5. #5
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno ..

    Kod nas je razlika bila isto kao i kod tebe,s time da stariji nije išao u vrtić već je bio isključivo samnom.
    Uzela sam dupla kolica, i nisam pogriješila. Gracova vlakić kolica-500kn preko oglasnika, i preporodila sam se.
    Kupili smo ih s 1,5mj starosti mlađega.Stariji je bio jako ljubomoran,željan pažnje, i dvuomljenjem između tog bagia i kolica ,pala su kolica..
    Super stvar jer je kod nas(pišem isljučivo za nas) bilo ovako: Stariji nije bio ljubomoran što se braco vozi-on je bio važan on vozi bracu,iza je maleni bio na ravnom položaju..
    Mogla sam svugdje ići s njima na dulje staze,ako im se spava naprijed se spuste kolica i stariji također odspava popodnevni san(a to je bilo jaaaako često).Jer sam uvijek morala nekaj obaviti pošto ne vozim a mm nema po par dana nekada...
    Išla sam u velike šopinge jer je košara ogromna.+ kaj je stariji dosta zaigran,mogla sam prolaziti među uskim policama,on zavezan za sjedala i ne trebam ga loviti po dućanu da nekaj ne sruši...
    Kolica su lagana jaaako,i mogu se voziti s jednom rukom.

  6. #6
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Evo kod Ruže isto kao i kod nas... S tim da smo kolica kupili za 700 kn polovna i prodali opet za 600 kn, znači za 100 kn smo se vozili skoro godinu dana (ja bi i sad ali starija neće, hoće više hodati), a PP kolica imamo od ranije od starije cure, pa se na njima poveze stojeći... Mislim da je taj buggy board novi preskup.

  7. #7
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo Pliko P3 kolica i ona imaju sva serijski napravljeno stajalo za drugo dijete i o.k. ga koristimo ali je kod mene manja razlika - 17 mj. i ja sam u početku kupila vlakić kolica za blizance tak da su mi oboje bili na oku. Pričekaj dok rodiš i krenete u šetnje, možda ti cura ni nebude htjela to koristiti, a možda bude s velikim veseljem. Moja L. se voli prišlepati kad se umori...

    I kod nas je razlika 17mj....
    Imamo isto ppliko i to ugrađeno stajalo....
    Često smo ga koristili, jedino je bed da se nemože kosrititi kad su recimo kolica u ležećem položaju.....
    (tu nas je opet spasila as koji smo stavili na postolje (skinuli sportski dio..) pa je ipak bilo nekako izvedivo.....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 14.07.2011. at 07:49

  8. #8
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Kod nas je između djece razlika 3 godine, kupili smo nastavak i koristimo ga skoro svakodnevno više od godinu dana. I mene je bilo strah dati toliko novaca za njega ne znajući hoćemo ga koristiti ili ne, ali se N. voli voziti na njemu pa se ipak isplatilo.

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    hvala vam na savjetima cure, meni se isto čini da bi to bilo jako korisno imati. Mi imamo ugrađeni onaj nastavak za stajanje na kolicima (PP pliko switch) ali on se ne može koristiti ako je košara na kolicima što će biti bar 3-4 mjeseca ili ako su kolica u ležećem položaju tj. ako braco spava (Leona mi je jako puno spavala u kolicima i ako se baci na nju..).

    Uz to sam čula da taj originalni nastavak nije ni u pola djeci praktičan za stajanej kao ovaj koji se stavlja naknadno jer je puno širi za stopala djeteta i stabilniji i nema ograničenja vezana uz težinu djeteta za razliku od ovog originalnog (mislim da je 18 ili 20kg).

    sve mi se čini da ćemo ga i mi kupiti jer Leona jako voli i hodati i trčati, ali se voli i voziti pogotovo ako je zamolim da nešto brže obavim ona će sigurno ponosno stajati na tom nastavku, već sad je krenula vježbati s praznim kolicima (i da i ona "kapuljača za zaštitu od vremenskih prilika" od kolica isto smeta ako stoji na originalnom nastavku).

    što mi savjetujete gdje da potražim taj nastavak? jel bi netko od vas prodao kao polovni po pristupačnoj cijeni?

  10. #10
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Liliy, mislim da imaš u Kiki, Adax..a možda da pitaš tu na burzi ili na nekom drugom forumu?

    Inače, dok mi je maleni bio beba nosili smo se u marami, tek dok je naveliko sijedio i valjda prohodao
    prešaltali smo se u kolica. do onda su bila u stanu sa košarom.

    A s maramom mi je bilo daleko najpraktičnije, starija voli šetati i skakati, uvijek sam ju mogla za rukicu držati...
    i ako je nekud odskakutala ja sam bez problema mogla reagirati i za njom da ne strahujem za kolicima i bebom u njima..
    A ovo sa zajdničkom vožnjom prvenstveno mi je najbolje dok porastu..naravno, kako kome.

  11. #11
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    što mi savjetujete gdje da potražim taj nastavak? jel bi netko od vas prodao kao polovni po pristupačnoj cijeni?
    Ja ću prodavati, ali tek u devetom mjesecu :/
    Inače, ako je beba u kolicima, taj nastavak je stvarno super rješenje jer je starije na sigurnom, između mojih ruku i nema nikakvog iznenadnog istrčavanja, nedržanja za kolica i sl.
    Još mi treba jer će klinci ići s dedom i bakom na plažu, Jakov još uvijek ne želi dugo hodati pa je njima ovo najjednostavnije, svi na hrpi i nitko nikoga ne nosi.

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    oka, u Kiki košta 500kn mislim da ću prije potražit na burzi ili njuškalu. Čuj meni nosanje u marami ili čemu god mislim da neće odgovarat jer sjećam se i sa L. da su mi kolica uvijek služial osim za dijete i za sto čuda: voće,povrće s placa, potrepštien iz DM-a, uvijek bi usput u našim šetnjama nešto i obavili, a kako smo svaki dan bili u šetnjama po kvartu s drugim mamama i bebama nikad nismo izašli na kraće od 2-3 sata, pa onda još torba s rezervnim pelenama, vlažnim maramicama, nečim za piti za bebu (iza 6 mj naravno) pa za mene voda jer sam puno pila dok sam dojila,...i tako, mislim da je nastavak meni neizbježan ha,ha,...

    Cubana, ako ne kupim dotad javim ti se na jesen.

    slobodno mi napišite još o vašim iskustvima.

  13. #13
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Kod nas je razlika skoro 3 i pol godine, i isplatilo nam se. Ne samo što se H. odmorila tijekom dužih šetnji već i maloga zabavlja dok stoji na tome, kada je on nervozan, plačljiv i sl. Dovoljno je da se ona alo počne glupirati i on je vesel!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •