Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Dilema-mir na poslu ili dobra plaća

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno Dilema-mir na poslu ili dobra plaća

    Eto pitanja:

    1. Solidna plaća, ali katastrofalni odnosi među kolegama

    ili

    2. Manja plaća, ali mir na poslu,

    što biste i zašto izabrali?

    Trenutno sam u dilemi pa molim vaša mišljenja.

  2. #2
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ja bi mir, a kad bi to bilo tako jednostavno onda ti ne bi bila u dimeli, jel tako?
    Ako možeš financijski ponjeti zašto ne.

  3. #3
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    nakon 15 godina rada i 7 godina atnje, biram mir.
    nikad manje novaca nisam imala, i stvarno se mučimo,a nikad smirenija i sretnija....

  4. #4
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Ovisi koliko je manja plaća i koliki su problemi međuljudskih odnosa na prvom poslu.
    Mir se definitivno isplati, ako možeš živjeti od manje plaće. Međutim, ne znaš koliko je stvarno mirno na tom drugom poslu dok ne počneš tamo raditi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ako je ovaj bolje plaćeni posao kratkotrajan - npr. planiraš tamo raditi 1,2 ili 3 godine a zatim mijenjati posao, a ciljano ti treba lova, onda bih to odabrala za taj određeni period.
    Ali ako je to radno mjesto koje nećeš tako brzo mijenjati onda svakako mir i manja plaća.

  6. #6
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ovisi koliko si poslova promjenila, znam puno primjera da ljudi svoj prvi posao okarakteriziraju kao užasan, samo zato jer nisu probali stvarno užasan posao.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno

    ma, sam posao nije užasan, dapače, na ljestvici podnošljivog 1-10 visoko 7., ali odnosi ... Bogu za plakati


    nije mi to prvi posao, imam već 18 godina staža i svakojakih iskustava, ali kad sam još učila raditi posao koji radim, prag tolerancije je bio visok i mogla sam svašta podnijeti jer sam znala da još moram učiti...
    No, međutim, trenutno imam osjećaj da pucam i da ne mogu više podnijeti raznorazna podmetanja, tužakanja, komentare, napetosti... stalan osjećaj da mi se prati svaki korak i čeka pogreška pa da se brzo zove šefa... baš ono grč u želucu kad ujutro krenem na posao.

    Financijska strana mi je jako važna, jer evo i sad kad ovo pišem radim kod kuće da zaradim koju kunu (muž mi je trenutno nezaposlen, a troje djece...)

    I što je najgore, svjesna sam da i na novom ponuđenom poslu može biti svakako bez obzira na obećanja, ali ne znam koliko još mogu ovako ...

    (Sorry ako je post malo zbrkan, već sam umorna)

  8. #8
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Ružica, ako možeš raditi u miru i ovako dodatno zarađivati u redu,
    ali ako te i to dodatno iscrpljuje u ovim kasnim noćnim satima onda opet ne budeš
    dobro funkcionirala...
    Možda se na ovom lošem ipak odnosi promijene, barem postoji nada
    ili ti pak uspiješ ostati ravnodušna pa da spavaš i odmoriš se noću.
    Ne znam...

  9. #9
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Uvijek biram mir.
    Nikakav iznos mi ne može to zamijeniti.
    Znam da je i financijska strana važna, da treba jesti kruh i živjeti, ali u obitelji sam supruga i mama, što iziskuje moje snage i ljubav, koje ne želim iscrpljivati i izgarati radi loše klime u kolektivu. Moja obitelj me treba veselu i zadovoljnu.
    Ipak, nažalost, u današnje vrijeme, nema savršena ozračja među kolegama.
    Ponekad se isplati promijeniti posao (ako je moguće!) i imati novi početak, što može biti dodatan poticaj i osvježanje u životu.
    Ružice, napisah samo svoje mišljenje, o tebi sve ovisi ...

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Ja nisam sigurna da bih izabrala mir, ne u prvom koraku... Ovo govorim na temelju vlastitog iskustva. Kad je trebalo, izdržala sam 2,5 godine posla koji nije bio užasan, ali nije mi bio drag i tražio je od mene jako puno. Toliko sam izdržala, pokrpala financijske rupe, a kasnije se lijepo vratila na miran posao.

    Ali...


    U cijeloj priči ima jedna kvaka - hoće li tebe miran posao čekati i za godinu-dvije, kad tm nađe posao i kad potrebe budu drugačije? Hoćeš li biti u stanju psihički izdurati odnose na onom bolje plaćenom poslu? Teško mi s foruma možemo dati odgovore... Teško je postaviti i prava pitanja.

    S druge strane... uvijek postoji mogućnost da se na onom bolje plaćenom poslu odnosi poprave, a na mirnom da uleti nekakav nemir za iste pare. To ne znaš. Sve ovisi kako ti padne grah. Bitno je (i najteže u cijeloj priči) ne predbacivati si da si krivo odlučila. Neke stvari ne možeš znati unaprijed....

    Sretno!

  11. #11
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je ovaj bolje plaćeni posao kratkotrajan - npr. planiraš tamo raditi 1,2 ili 3 godine a zatim mijenjati posao, a ciljano ti treba lova, onda bih to odabrala za taj određeni period.
    Ali ako je to radno mjesto koje nećeš tako brzo mijenjati onda svakako mir i manja plaća.
    Evo, baš ovako.

  12. #12
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ovisi kakav je posao i kako se snalaziš u njemu.
    Ja moram priznati da bih dobro odvagala jednu i drugu opciju.

    Bolje plaćeni posao
    Mislim da bih se ja osobno smašla u sitauciji napetih odnosa. Ukoliko bi moj posao bio odgovoran i nosio sa sobom težinu, a ja imam znanje i sposobnosti to odraditi, ne bih se puno uzbuđivala radi međuljudskih odnosa. Svoje najbolje projekte sam odradila sa timom ljudi kje bih zadnje odabrala da sam ih birala.
    Isto tako, na jednom projektu gdje je po mom mišljenju na početku bio "Dream Team" - posao smo završili katastrofalno loše. Na kraju krajeva, posao je posao. Ponekad ne treba previše emocija uplitati u međuljudske odnose na poslu.
    Mir na poslu
    Nije definiran ovaj mir ne poslu. Da li se odnosi na posao ili na međuljudske odnose? Da li je posao manje zahtjevan, odgovoran ili je okolina u kojoj bi radila drugačija?

    ja odlično funkcioniram pod pritiskom. Neki ne. Stvarno je teško odvagati.
    Imam jednu tablicu koja ti može pomoći pri odabiru posla, javi mi mail na pp....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    jesi li sigurna da ćeš na ovom drugom poslu imati mir?
    i jesi li sigurna da na ovom starom nije moguće popraviti situaciju?
    moje je mišljenje da posao koji ti inače odgovara ne treba mijenjati radi
    međuljudskih odnosa, jer nikada neznaš kakve ćeš međuljudske odnose zateći
    negdje drugdje,a i malo je poslova gdje sve po tom pitanju štima...
    i ja sam imala svakakvih iskustava nrp.kad sam tek počela raditi kolegica je umislila
    da ja imam nešto s njenim zaručnikom pa mi je stalno nešto podmetala na poslu, lagala kod
    šefa (a ja nova),brisala što bih ja napravila, zaključala me u arhiv...
    nisam promijenila posao radi nje, dapače ona se je promijenila,
    danas mi je drago što sam imala takvo iskustvo na početku jer su mi sve nove situacije u kojima
    sam se našla "mačji kašalj" i naučila sam sve negativne utjecaje drugih odvajati od sebe, čak se i
    sprijateljiti s ljudima s kojima sam imala problema

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    mir na poslu, uvijek.
    nedavno sam čitala rezultate nekog istraživanja, koliko povišica stimulira nezadovoljne poslom.
    rezultat: zadovoljstvo poslom raste nakon porasta plaće, ali je to privremeno, nakon 6 mjeseci efekti se gube i ljudi su jednako nezadovoljni kao i prije povišice.
    zaključak: nije sve u lovi.

    ...ali, ako si ne možeš priuštiti to smanjenje plaće, onda je ipak sve u lovi pa šuti i trpi .

  15. #15
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    čim ti ljudi sve to rade svaki dan,očito imaju premalo posla.drugo,dok ćeš god ti cviliti oni će te gaziti.znam da je teško ali moraš smoći snage i ne dat se sterati od budala ako voliš taj posao i želiš ga raditi.prijavi ih za mobbing.to se vrlo ozbiljno shvaća kod nas-znam jer mi muž radi takve slučajeve.izbora i rješenja imaš.

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Izabrala bi lovu. Odnosi sa kolegama me ne bi dirali previše, jedino što je meni važno bi bio odnos sa šefom/nadređenim. Ako dobro radim svoj posao, nikakva podmetanja me ne bi tangirala.

  17. #17
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa Vidi poruku
    Izabrala bi lovu. Odnosi sa kolegama me ne bi dirali previše, jedino što je meni važno bi bio odnos sa šefom/nadređenim. Ako dobro radim svoj posao, nikakva podmetanja me ne bi tangirala.
    X
    Dok imam korektan odnos sa šefom, dok volim svoj posao i zarađujem da otplatim svoj kredit, što se mene tiče, mogu uopće ne komunicirati sa kolegama.
    Doduše, imam relativno "netimski" posao pa si mogu priuštiti da me odnosi s kolegama iz drugih odjela ne diraju (a i taj sam tip osobe).

    S obzirom na opisanu situaciju (troje djece, nezaposlen muž) osobno ne bih previše dvojila oko odabira. Posebno ako ti nitko ne garantira da ćeš na drugom mjestu naći "mir". No, ponovo, to sve ovisi o osobi i životnoj situaciji.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    isto kao i deaedi i icyoh. u ovih 16 godina radnog staža radila sam u različitim timovima i sredinama, i zaključila da je najvažnije svoj posao korektno odraditi.

    odnosi s kolegama ne igraju mi ulogu kod izbora posla, prvenstveno je tu plaća i velikim dijelom osobni afiniteti.

    sa svima sam fina i ljubazna, tako da nitko nema razloga prigovarati također, držim pristojnu distancu i izbjegavam uvlačenje u raznorazne tračeve, ogovaranja ... ako dođe do toga, pokušam promijeniti temu - ako ne uspijem, odem.

  19. #19
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Mir, mir, i mir, jer život je prekratak i treba ga učiniti lijepim!

  20. #20
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja bih mir, ako me to ne bi dovelo do beskućništva
    iskreno zavidim Deaedi i Icy - ali ipak mi je bitan kakav takav suživot na poslu, pogotovo kad je riječ o maloj firmi od par ljudi to dođe skoro kao obitelj
    opet, ako ćeš zbog manje plaće biti u opasnosti da završiš na cesti, možda da probaš raditi na debljanju kože

  21. #21
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    i ja sam uvik mislila da bi izabrala lovu. sve dok nije došlo do trenutka biranja, onda sam shvatila da jednostavno više ne mogu.... popucala sam po šavovima, sve se to skupa odrazilo i na odnose doma. došla sam do faze da bi na posao išla ko u zatvor, želudac bi me počeo bolit pola sata prije posla.
    a uvik sam mislila da bi izabrala lovu.

  22. #22
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    i da se razumimo, situacija mi nije uopće bajna, dapače, stvarno se mučimo financijski.

  23. #23
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    kada ne možeš izbjeći timski rad u timu koji se bavi podmetanjem noge, pritiskom šefa itd., izabereš mir...Ili kao ja, jednom ima tome već, moliš boga da ne moraš ujutro na posao, pa moliš boga da dođe kraj radnom vremenu, gutaš, gutaš, gutaš...i kad pukneš završiš na mjesec dana u bolnici na raznim mučnim pretragama. Dijagnoza: stres.
    I lijepo daš otkaz. Pa kud te voda odnese...Nekad mir ne znači i manju plaću..Srećom, nekada se može imati i oboje..

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Rijetko kad je dilema tako crno-bijelo postavljena. Neki poslovi jesu takvi da se možeš izolirat i reći "ja radim svoj posao, briga me", jer su takvi poslovi koji ne zahtijevaju stalnu interakciju s kolegama i bliski timski rad. Tj., ako osoba ne radi izolirani dio posla koji se može prezentirat kao njen rad, nego je njen rad utkan u tim - onda je to teže do nemoguće. Doduše, onda će i patit odnos sa šefom jer će sve to skupa bit gnjavaža i ta podmetanja neko (šef) mora riješit, inače će imat tim koji se bavi samim sobom. Tj., sve to ovisi o mjeri, a i vl. doživljaju "podmetanja" - nekoga ne dira usputna primjedba, nekome se oko toga vrti dan.

    Poanta - teško ti iko može pomoći i reći "ja bih na tvom mjestu tako i tako" i stvari koji put jesu ili-ili, ali često i nisu.

    Sve ovisi u kojoj je to mjeri i koliko te to bedira. Očito puno, kad si postavila topic, pa si vjerojatno na tragu mira, a ne para jer je ovo postalo toliko smetajuće da ne kompenzira veću paru.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 15.07.2011. at 14:18

  25. #25
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    da, teska odluka u svakom slucaju.
    Iz vlastitog iskustva mogu samo reci da sam bila u situaciji kada je u kolektivu bilo nepodnosljivo, jedan kolega je bas bio "truo", uvlacio se sefu do bola, samo upirao prstom sto kod drugih ne valja da sebe uzdigne, realno nije bilo sanse da se to popravi...ali, onda ko grom iz vedra neba: dao je otkaz. Tako da nikad ne znas kako se stvari mogu preko noci okrenuti. Od onda je mir.
    Nije presudno, ali radi se za novac, po meni, izaberi bolje placeni posao.

  26. #26
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ovo što si opisala itekako mi je poznato. ne mogu odlučiti umjesto tebe, no ja bih izabrala mir.
    gutaš, gutaš, onda ti se aktivira štitnjača, pa raznorazne druge stvari - i nađeš se na relaciji posao-doktor-doma... usput prestaneš funkcionirati na svim poljima.

    i svakako si pročitaj knjigu "mobing" (andreja kostelić martić).

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    X
    Dok imam korektan odnos sa šefom, dok volim svoj posao i zarađujem da otplatim svoj kredit, što se mene tiče, mogu uopće ne komunicirati sa kolegama.
    Doduše, imam relativno "netimski" posao pa si mogu priuštiti da me odnosi s kolegama iz drugih odjela ne diraju (a i taj sam tip osobe).

    S obzirom na opisanu situaciju (troje djece, nezaposlen muž) osobno ne bih previše dvojila oko odabira. Posebno ako ti nitko ne garantira da ćeš na drugom mjestu naći "mir". No, ponovo, to sve ovisi o osobi i životnoj situaciji.
    Potpisujem od riječi do riječi.
    Osim toga, niti jedna situacija nije zacementirana; sve teče, sve se mijenja - tako i ova mirna idila na slabo plaćenom poslu. Već sutra može doći netko tko će unositi razdor.
    I najzad, ako ti imaš mir u srcu, što ti tko može? Postupaj u svakoj situaciji pravilno i po svojoj savjesti i bit ćeš dobro.

  28. #28
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Prvenstveno radim za novac (dakle slazem se s Deaedi, icy i ostalima koji su to napisali), a mir, ako ga nema na poslu, imam doma.

    Ne volim svoj trenutni posao, smatram ga izuzetno dosadnim, kolege su mi apsolutno nezanimljivi, ne druzimo se privatno, a u principu ni na poslu. Prvu nadredjenu nitko ne moze smisliti, ali primirila se nakon sto je dobila negativne godisnje ocjene od cijelog tima. Sad je umiljata i ne mijesa se ni u sta sto nije striktno vezano uz posao.

    I, naravno, dok god znam svoj posao i dobro ga obavljam, ne zanima me tko sto pokusava podmetnuti, a jos manje kome.

  29. #29
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja kao ogledni primjerak sveosjetljive persone koja upija vibracije i negativnosti iz svih mogućih izvora
    bih ti rekla da se ne zamaraš nikakvim blesavim odnosima.
    ako si sigurna u sebe i ono što i kako radiš apsolutno trebaš odhebati ičije loše odnose,
    napraviti svoj posao i uzeti novce koje zaslužuješ.
    pogotovo s troje djece na leđima i nezaposlenim mužem.

    jer je to jedino što tebe treba zanimati, a priče i prće ostavi oniuma koji se time i inače bave
    jer drugo ni ne znaju. mislim da savaki čovjek koji voli raditi i zna raditi nema interesastvarati lošu atmosferu, uglavnom su neradnici i neznalice pokretači toga.

    ovo ti govorim iz dobrog starog iskustva, s vremenom jednostavno naučiš kako se izdignuti iznad situacije
    osim naravno ako nije u pitanju neko zlostavljanje, sretno!
    Posljednje uređivanje od flopica : 17.07.2011. at 09:29

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno

    Hvala, cure!!!!

    Neke stvari ste mi razbistrile u glavi. Dosad sam uvijek radila u okruženju gdje je ekipa bila ok, poneka napetost koja se rješavala usput i sve je išlo svojim tokom. Nisam još naišla na ovakve ljude pa me to strefilo, no neki ljudi stvarno nisu dostojni naših živaca.

    Svoj posao volim raditi i mislim da ga radim jako dobro i tu mi miko ništa ne može, a dobre odnose imam kod kuće i s prijateljima. Napokon sam svjesna da s kolegama na poslu i nemoraš biti u dobrim, a kamoli u prijateljskim odnosima. I mislim da je za ovakve situacije ponajviše kriva ljudska zloba i zavist, neki ljudi se time hrane pa neka im...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    15

    Početno

    ružice skroz se slažem s tobom uostalom na poslu uvijek i među najboljim kolegama ispadaju razne trzavice htjeli mi ili ne uvijek je prisutna doza ljubomore i zlobe ipak je to u ljudima

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj ruzica prvotno napisa Vidi poruku
    Eto pitanja:
    1. Solidna plaća, ali katastrofalni odnosi među kolegama
    ili
    2. Manja plaća, ali mir na poslu
    NHF, ali gdje je treća opcija?

    Ja bih između ove dvije opcije uvijek nastojao potražiti treću - solidna plaća i mir na poslu. Nije lako, ali zašto se pomiriti s tim da postoje samo loša rješenja....?

  33. #33
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja uvijek radije biram mir, makar morala zube na policu.

  34. #34
    MariolaST avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    293

    Početno

    Kad bi mi financijska strana bila jako važna, sigurno bih odabrala ovu bolje plaćenu varijantu i poradila na tim međuljudskim odnosima, tj. pokušala bi se isključiti, koliko je moguće, da me ne dira sve i svašta.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj Moover prvotno napisa Vidi poruku
    NHF, ali gdje je treća opcija?

    Ja bih između ove dvije opcije uvijek nastojao potražiti treću - solidna plaća i mir na poslu. Nije lako, ali zašto se pomiriti s tim da postoje samo loša rješenja....?
    Trenutno se nude ove dvije, a treću, idealnu, tražim (postoji li?).

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    90

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uvijek radije biram mir, makar morala zube na policu.
    Lako ću ja svoje zube na policu (imam i dosta zaliha), a kako djeci objasniti da ostave zube na polici?

    (Znam da ne misliš doslovno, ali nisam mogla odoljeti)

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,652

    Početno

    Citiraj ruzica prvotno napisa Vidi poruku
    Trenutno se nude ove dvije, a treću, idealnu, tražim (postoji li?).
    Postoji, uvijek, samo se vrlo rijetko nudi sama od sebe...
    Posljednje uređivanje od Moover : 18.07.2011. at 12:40

  38. #38
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj ruzica prvotno napisa Vidi poruku
    Lako ću ja svoje zube na policu (imam i dosta zaliha), a kako djeci objasniti da ostave zube na polici?

    (Znam da ne misliš doslovno, ali nisam mogla odoljeti)
    A gle, sama procjeniš da li možeš podnjeti slabije plačen posao ili ne.
    Samo primjera radi, kad smo mi bili u veoma siromašnoj fazi, ali mislim zaista veoma siromašnoj, mama mi je jednostavno objasnila, da nema para nego za samo najbitnije osnove, događalo se da smo blagdane provele bez struje, isključivali su nam nekoliko puta vodu, bilo je svega, ali od moje strane nije nikad dobila niti 1 sekund kukanja ili žaljenja jer sam shvaćala da je to tako trenutno i da bolje ne može. Hvala Bogu na tim teškim godinama jer sam naučila da mogu preživiti bez jedno 90% onog što trenutno imam. Mislim da djeca razumiju puno više nego mislimo da razumiju.

  39. #39
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    S druge strane... uvijek postoji mogućnost da se na onom bolje plaćenom poslu odnosi poprave, a na mirnom da uleti nekakav nemir za iste pare. To ne znaš. Sve ovisi kako ti padne grah. Bitno je (i najteže u cijeloj priči) ne predbacivati si da si krivo odlučila. Neke stvari ne možeš znati unaprijed....
    Iako bih u prvom trenutku odgovorila s "biram mir", moram reći da je ova mogućnost koju spominje Peterlin zaista realna. Ne biste vjerovali, ali u kolektivu od pedesetak ljudi dovoljna je jedna jedina osoba s lošim namjerama (da ne kažem sociopat ) i nekoliko povodljivih (tj. onih kojima je razmišljanje svojom glavom prevelik napor, pa dozvoljavaju drugima da im oblikuju mišljenje) da se posao iz snova preko noći pretvori u noćnu moru.

    Stoga, ako i uz dobro plaćen posao moraš raditi noću kako bi podebljala kućni budžet, ako je jedan partner nezaposlen, svakako mislim da je bolje plaćeni posao bolji izbor, bez obzira na sve drugo.

    Citiraj ruzica prvotno napisa Vidi poruku
    Svoj posao volim raditi i mislim da ga radim jako dobro i tu mi miko ništa ne može, a dobre odnose imam kod kuće i s prijateljima. Napokon sam svjesna da s kolegama na poslu i nemoraš biti u dobrim, a kamoli u prijateljskim odnosima. I mislim da je za ovakve situacije ponajviše kriva ljudska zloba i zavist, neki ljudi se time hrane pa neka im...
    Odlična odluka, sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •