Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: očitanje brojila vode i racuni

  1. #1
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno očitanje brojila vode i racuni

    Zanima me koliko često plačate vodu prema očitanom brojilu?

    Naime-nas je u kuci 4 obitelji ali racun stize samo kod jednog stanara koji to onda djeli i skuplja, tako da uglavnom nemamo uvid u racun.
    Mjesecima se zna dogoditi da placamo premale iznose na temelju njihove procjene koja nema veze s zdravim razumom.Uopce ne razumijem kako oni procjene 50 kn po stanaru?to je nerealno.
    Onda odjednom dodje racuna po par tisuca kuna i svi se smrznemo.Svi osim tog stanara koji mrtav hladan veli-pa to je obracun.Meni to nije normalno.Konstantno zivim u strahu koliki ce racun za vodu doci!


    I jos me zanima-dali ako nekoga nema mjesec dva u kuci mora platiti vodu?Bas tog susjeda nece biti par mjeseci i odmah je najavio da se neece racunati jer ga nema-to me totalno ras..... jer i nas svake godine nema po mjesec ili dva pa to nismo nikad napravili.



    Sori na poduljem postu ali vec mi je dosta toga pa se nadam da mozda netko ima iskustva kao mi!

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ako stanovi nisu etažirani i ako nemate svoja brojila , tada vam ne preostaje ništa drugo nego jako dobri odnosi i dogovor.
    U teoriji bi mogli ugraditi svoje kontrlono brojilo, ali i plaćanje nakon toga je prepušteno dogovoru.

  3. #3
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Mi smo, uz dva platnenopelenaša, imali ispod 50 kn po glavi. Ali mi imamo svoje brojilo i nigdje ne curi.

    U zajedničkim proračunima, to je moguće najaviti da vas neće biti i time smanjiti broj osoba za plaćanje, ali na svaki stan mora doći bar jedna osoba u svakom mjesecu
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 18.07.2011. at 12:45

  4. #4
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Očitanja se vrše svaka dva mjeseca u pravilu.
    Problem kontrolnog brojila je u tome što teško da ćeš znati kada je očitano glavno brojilo, pa opet ta raspodjela troška nije baš točna.
    Mo smo tri obitelji na jednom vodomjeru i upravo smo mi ti kojima stiže račun.
    Na početku smo se dogovorili da obračunavamo po članu obitelji - sve skupa nas je 13, dakle račun se djeli na 13 i množi sa 4, 4 i 5 koliko članova ima u kojem kućanstvu.
    Takav je dogovor od početka. Činjenica je da nas recimo nikada nema vikendima. ALi nismo zato tražili da plaćamo manje. I svi podjednako koristimo godišnji, odnosno podjednako nas kroz godinu nema radi korištenja godišnjeg. ALi to se nekako proporcionalno rasporedi.
    Ukoliko niste unaprijed dogovorili da se odbijaju mjeseci u kojim nikoga nema, po principu barem jednog člana mjesečno, mislim da nema pravo odbiti plaćanje.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Vi koji žitive u kući, jeste li prisutni kod očitavanja brojila?
    Smiju li djelatnici vodoopskrbe sami ući u vrt dok nitko od ukućana nije prisutan i očitati brojilo? Tj. dirati šaht?

    (Kako da ja znam da su to oni bili, da nije netko drugi petljao po šahtu??Znam da je netko dirao šaht jer imam predmet koji nije više na mjestu na kojem je bio...)

  6. #6
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Nisam prisutna. Oni udu i citaju sami. Uvijek mozes nazvati vodovod i provjeriti kad je bilo ocitavanje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ne žele dati informaciju putemm telefona.
    Pisani prigovor moram dati.

    Ljuta sam jer ulaze u privatni vrt, i još izvrnu tegle s cvijećem i ne vrate sve onako kako su zatekli...

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Vi koji žitive u kući, jeste li prisutni kod očitavanja brojila?
    Smiju li djelatnici vodoopskrbe sami ući u vrt dok nitko od ukućana nije prisutan i očitati brojilo? Tj. dirati šaht?

    (Kako da ja znam da su to oni bili, da nije netko drugi petljao po šahtu??Znam da je netko dirao šaht jer imam predmet koji nije više na mjestu na kojem je bio...)
    Mi imamo ispred vikendice šaht pod ključem. MM im dostavlja stanje (očita sam i pošalje). Mislim da su jednom bili provjeriti da li je to točno u nekih 5-6 godina, ali pitat ću ga i dojaviti. Nisam sigurna.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ne žele dati informaciju putemm telefona.
    Pisani prigovor moram dati.

    Ljuta sam jer ulaze u privatni vrt, i još izvrnu tegle s cvijećem i ne vrate sve onako kako su zatekli...
    Ulaze svima jer su brojila obiteljslih kuca u dvoristima. Imas osnovu traziti da budes prisutna kod ocitanja i da ne ulaze sami. Ali ja nisam nikad imala problema tako da mi ne smeta.

  10. #10
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Vi koji žitive u kući, jeste li prisutni kod očitavanja brojila?
    Smiju li djelatnici vodoopskrbe sami ući u vrt dok nitko od ukućana nije prisutan i očitati brojilo? Tj. dirati šaht?

    (Kako da ja znam da su to oni bili, da nije netko drugi petljao po šahtu??Znam da je netko dirao šaht jer imam predmet koji nije više na mjestu na kojem je bio...)
    Mi imamo psa i nikom ne pada na pamet ući.

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Dajte zahtjev za brojilo na daljinsko očitanje i nećete imati nikakvih problema.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Upravo tako kak veli peterlin očitavajte sami brojilo,imaš aplikaciji moj vio.
    Sad sam u zgradi ali svatko ima svoj vodomjera,ali ja ne budi lijena očitanje svaki mjesec i pošaljem,sad su mi računi cca ok,ok mogli bi bit i manji da nemam doma race koje se stalno nakupavaju,prije je znalo doć doslovno jedan mjesec 25 kn,idući hiljada više

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •