Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Veličina folikula i JS

  1. #1
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno Veličina folikula i JS

    Zanima me da li netko zna nešto o rastu folikula i veličini pri kojoj puca i izbacuje JS?
    Koliko naraste svaki dan

    Znam da početkom ovulacije na jajniku mogu rasti više fol. kako vrijeme prolazi samo jedan, dominatnij nastavlja rasti, koji kasnije izbacuje JS. On bi trebao biti oko 15 mm oko ovulacije.
    Što ako je manji?
    Koliko bi trebala biti velika JS da se oplodi?
    Mislim da je i to jedan od razloga zbog čega nekima treba više vremena da zatrudne.

    Meni prvi (praćeni) pokušaj nije uspio jer folikul nije dovoljno narastao, a
    ovulacija je bila.
    Sada sam u očekivanju, ovaj mjesec je narastao valjda dovoljno. Teoretski ja sam trudna. Mrzim čekanje, a do 20 ili 21.12 je daleko.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Meni puca s 23 -24 mm, ako dobiješ Ovidrel, pukne i ako je manje veličine.
    JS ne možeš izmjeriti, samo folikul. 15 mm je minimum veličina, no treba se dati Ovidrel da pukne jer takav obično ne pukne sam od sebe, jedino ako naraste.
    Meni prvi (praćeni) pokušaj nije uspio jer folikul nije dovoljno narastao, a
    ovulacija je bila.
    Koliki je bio folikul kad se dogodila ovulacija? Je li pukao sam od sebe ili si dobila Ovidrel?

  3. #3
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Moram priznati da ne znam kaj je Omidrel, ja sam jedino koristila Klomifen, prvi puta polovičnu dozu, a sada normalnu.

    Koliki je bio folikul kad se dogodila ovulacija? Je li pukao sam od sebe ili si dobila Ovidrelpretpostavljam da je bio 20 mm.
    Dva dana prije sam bila na UZV i bio je nešto veći od 15 mm, a kako sam fol. pratila od početka izračunala sam prosječan rast tokom proteklih dana i dobila brojku od oko 20 mm. Puko je sam od sebe. Na naknadnom ultrazvuku vidilo se žuto tijelo.

  4. #4
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Meni je folikul na 11. dc bio 19 mm, u iducem ciklusu 13 mm na 10. dc. U tom drugom ciklusu osjetila sam ovulacijsku bol na 14. dc, pretpostavljam da je taj dan puknuo. Dakle, imao je prilike dosta narasti.

    Ne znam da li sam ti ista pomogla. E da, dr. Lucinger mi na ta dva UZV nije rekao da vidi druge folikule, valjda ih nije ni bilo. Jel to normalno?

    Mirtac, za ostalo ti ne znam, ali sigurna sam da ce ti se cure javiti.

  5. #5
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mirta, sori ak mi je to promaklo, ali nisam znala da si imala pokusaj potpomognute oplodnje. Jel to bilo davno?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Bitno je da se nakon ovulacije vidi žuto tijelo, dobro prokrvljeno, onda su velike šanse za začeće! Ovidrel ti je beta HCG hormon koji se daje kako bi jajašce sazrilo i omogućilo kvalitetniju ovulaciju. SRETNO!

  7. #7
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Mirta, sori ak mi je to promaklo, ali nisam znala da si imala pokusaj potpomognute oplodnje. Jel to bilo davno?
    A to se zove potpomugnuta oplodnja. Sorry baš mi termnilogija nije jača strana, a osim toga "nova sam u ovom poslu".

    Klomifen sam uzimala u prošlom ciklusu, ali kako imam relativno malu tjelesnu težinu uzimala sam pola doze (50mg), očito to nije bilo dovoljno, pa je fol. poludio i puknuo oko 15 mm. (Nevjerojatno jaka bol, nisam mogla hodati, užas).
    Sada sam uzimala normalnu količinu, ovulacija je bila tek 17-18 dan. Doktor je rekao da je to OK. Sada čekam.
    Ako sada ne uspijem možda će mi davati i Ovidrel. Super opet se kljukam taletama, kao cijeli život, Dabrostoni i sl. smeće. Ništa nisu korisno napravili.

  8. #8
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    E da, dr. Lucinger mi na ta dva UZV nije rekao da vidi druge folikule, valjda ih nije ni bilo. Jel to normalno?

    Mislim da je NORMALNO. Ja sam daleko od noramle. Meni ciklusi nisu nikada štimali, a to mogu zahvaliti Stedirilu koji sam uzimala sa 18 godina - glupača.

  9. #9
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    To je skroz individualno. Nema standardne neke veličine folikula za koju se zna da sadrži sigurno zrelu jajnu stanicu. Moji rastu dosta brzo i do veličine od nekih 21-22 mm.
    Obično se kaže da rastu nekih 2 mm dnevno, ali ni to nije pravilo.

    Bitno je da nosi jajnu stanicu koja sazrijeva, te da puca u vrijeme kad je ona dovoljno zrela. Ma sve je to lutrija...

  10. #10
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Slažem se s Odrom ... 8) lutrija, nego šta ...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    8

    Početno

    Pozz.svima,ja sam jučer bila na uzv. i vidjele smo 2 folikula(9.dc)-desni veličine 23mm-dominantni,a lijevi 16mm,ginica me je pitala ima li blizanačkih trudnoća u obitelji jer oba folikula imaju šanse prsnuti za koji dan,tj.mogla bi biti dvostruka ovulacija ovaj mjesec...huuuuraaa ako bude,već čekamo 10mj. da se primi!!!!!Ne uzimam nikakvu terapiju jedino što mi je lutealna faza na granici od 10 dana.Idem ponovno na 21. dc.,pa budemo vidjele...držite palčeve!Endometrij je bio 8mm što je isto super na 9.dc.Ima li koja od vas iskustava sa mjerenjem debljine endometrija i jajnika nakon ovulacije?
    hvala!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    194

    Početno

    Imam pitanje vezano za folikule. Koliko su veliki nezreli folikuli?

  13. #13
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Teacher to je individualno. Nekim ženama pucaju već na 17-118mm, a nekima tek na 21...dakle, pravila nema, kako u pucanju, tako i u rastu...
    Nekom će ovaj s 18 bit nezreo, a nekom prezreo..

  14. #14
    amly avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    102

    Početno

    mene bi na ovu temu zanimalo koliko je cura sa klomifenom postiglo trudnocu i nakon koliko dugo? :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj amly prvotno napisa
    mene bi na ovu temu zanimalo koliko je cura sa klomifenom postiglo trudnocu i nakon koliko dugo? :?

    joj amly to i mene zanima posto sutra nadam se počinjem sa klomifenom po prvi put...... mozda da to pitanje postavis na ovoj temi mozda bude vise odgovora

    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...03000865116b9a


    ali ono sto sam ja uspjela proucit po ovom forumu i drugdje sve je naravno individualno, mnogo cura je ostalo iz prve, neki nisu ni nakon godine korištenja, dosta iz drugog i trećeg pokusaja, a neki ni ne reagiraju na njega...........ja se nadam ja cu ja dobro odreagirat. posto je samnom sve u redu osim sto nemam ovualcije ( nije bas samo, ali hormoni i sve ostalo djeluje u redu, a ciste su jako male tako da nismo sigurni sta tocno uzrokuje anoovulaciju) onda ti ja zamišljam da meni treba samo ovualcija i to je to , trudna sam....tako da polažem nade u klomifen, a hocu li i koliko se puta razočarat vidjet ćemo!!

    Je ga i ti pijes prvi puta??


    I ovaj link koji sam ti dala je za baš tema o klomifenu, jer se ovdje dosta krece s teme

  16. #16
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Ne želim te sad obeshrabriti ali to što nemaš ovulaciju, nije baš samo...
    Ja sam tri puta bila na klomifenu, ovulacija postignuta svaki put a od trudnoće ni T. Ali svatko je drugačijui pa eto tebi želim da ti upali iz prve

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa
    Ne želim te sad obeshrabriti ali to što nemaš ovulaciju, nije baš samo...
    Ja sam tri puta bila na klomifenu, ovulacija postignuta svaki put a od trudnoće ni T. Ali svatko je drugačijui pa eto tebi želim da ti upali iz prve


    a znam, znam da nije to samo..ali nisam jos ni počela pa necu razmišljat o jos gorem scenariju...joj nadam se da ce ispast da je ipak bilo samo.... kakvi su postupci sad kod tebe???

  18. #18
    amly avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    102

    Početno

    meni je danas dosla vjestica. sutra moram nazvati ginica pa ce mi on dati upute kada da pocnem mislim da cu pocetu za pet dana. meni je bio problem da su mi jajovodi bili sljepljeni, sada su prohodni pa pocinjem sa klomifenom.

  19. #19
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa
    Ne želim te sad obeshrabriti ali to što nemaš ovulaciju, nije baš samo...
    Ja sam tri puta bila na klomifenu, ovulacija postignuta svaki put a od trudnoće ni T. Ali svatko je drugačijui pa eto tebi želim da ti upali iz prve
    i ja potpisujem..
    Pila ga tri puta za tri postupka i ništa.. Zadnji puta prazan folikul..
    A imam školske cikluse od 29 dana sa redovnom "ovulacijom" (očito s praznim folikulima).. a hormoni su mi u totalnoj komi..

    Točkalice koje si to hormone vadila da znaš da je sve ok?

  20. #20
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    a da nastavite na temi o klomifenu

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    ...šiškice odgovorit cu na temi o klomifenu

  22. #22
    amyx avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    2,197

    Početno

    Citiraj točkalica prvotno napisa
    Citiraj amyx prvotno napisa
    Ne želim te sad obeshrabriti ali to što nemaš ovulaciju, nije baš samo...
    Ja sam tri puta bila na klomifenu, ovulacija postignuta svaki put a od trudnoće ni T. Ali svatko je drugačijui pa eto tebi želim da ti upali iz prve


    a znam, znam da nije to samo..ali nisam jos ni počela pa necu razmišljat o jos gorem scenariju...joj nadam se da ce ispast da je ipak bilo samo.... kakvi su postupci sad kod tebe???
    sve je u potpisu...čekamo ß i čuvamo 3 mrvice u nadi da će ostati s nama

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Citiraj amyx prvotno napisa
    Citiraj točkalica prvotno napisa
    Citiraj amyx prvotno napisa
    Ne želim te sad obeshrabriti ali to što nemaš ovulaciju, nije baš samo...
    Ja sam tri puta bila na klomifenu, ovulacija postignuta svaki put a od trudnoće ni T. Ali svatko je drugačijui pa eto tebi želim da ti upali iz prve


    a znam, znam da nije to samo..ali nisam jos ni počela pa necu razmišljat o jos gorem scenariju...joj nadam se da ce ispast da je ipak bilo samo.... kakvi su postupci sad kod tebe???
    sve je u potpisu...čekamo ß i čuvamo 3 mrvice u nadi da će ostati s nama

    ajme sorry nisam pročitala potpis, bila mi je stranica nekako na pola ap nisam isla za tim.........
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~ sretno neka mrvice stanu s vama

  24. #24
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    malo da podignem topic......
    moji folikuli razlicito rasli i vjerovatno tako i pucali...gledajte ovo .....1.aih 14dc folikul 17.5mm stoperica taj dan, trebali bi puknut za ca. 36h..../..2.aih. 9dc,,.folikuli 16,5mm, iznenađena totalno....stoperica sutradan / 3.aih. 9dc folikuli 18mm......stoperica sutradan.........eto jutros rađen taj 3.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    malo dižem temu... meni jučer, 9dc folikuli bili svi negdje na 13mm, sutra nova f-metrija.
    Kod mene u prirodnom ciklusu dan prije O folikul bio 21 mm. Mogu li očekivati istu veličinu folikula u stimuliranom ciklusu ili ima razlike?

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    703

    Početno

    može li se očekivati šta od folikula od 12mm na 14dc??

  27. #27
    LaFolie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Ja sam poludela juce, stimulisana sam 10 dana Gonalom (ali samo 1 gonal jer sam imala hiperstimulaciju od 2 menopura prosli put) - ali mi folikuli stoje vec 2 dana, nisu ni jedan milimetar porasli!!! Sada primam 2 gonala u nadi da ce se pomeriti sa mrtve tacke (odeci folikul je 13mm, ostali su 12mm, neki 11mm, a obzirom da imam PCOS imam i goooomilu od 7mm)

  28. #28
    LaFolie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Citiraj LaFolie prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam poludela juce, stimulisana sam 10 dana Gonalom (ali samo 1 gonal jer sam imala hiperstimulaciju od 2 menopura prosli put) - ali mi folikuli stoje vec 2 dana, nisu ni jedan milimetar porasli!!! Sada primam 2 gonala u nadi da ce se pomeriti sa mrtve tacke (odeci folikul je 13mm, ostali su 12mm, neki 11mm, a obzirom da imam PCOS imam i goooomilu od 7mm)
    Odustali smo 12dc, folikuli nisu rasli.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Na 8 dc folikul 12mm, a endometrij 5,8 mm. Je li to dobro ili lose?

  30. #30
    NerdyD avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    50

    Početno

    ja nisam, tj moji jajnici dobro odreagirali na stimulaciju menopurom, pa je dr produžio uzimanje još na dva dana, pa ćemo vidjeti u pon...ugl kaže čudan mu je lijevi jajnik i folikuli nisu narasli gotovo nšta, nadam se da se nešto pomaklo u ova dva dana, danas primila 5 inekciju menopura, 8 dan ciklusa

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    1

    Početno

    POMOĆ NOVA SAM JOŠ UVIJEK NEZNAM KAKO DA NAPISEM NOVU TEMU.

    DAL MI NEKO OZE POMOĆI
    IMAM 26 GOD I U BRAKU SAM VEĆ 6 MJESECI U VEZI SAM 10 GOD BILA I DUGO GOD SAM IMALA ODNOSE.
    SADA ZELIMO BEBU ALI NEIDE VEĆ 3 MJESECA
    E OVAKO IMALA SAM ODNOS 02,04,05,06 TADA SU MI PLODNI DANI BILI 14 DANA OD PRVOG DANA ZADNJE MENSTRUACIJE MEĐUTIM TREBALA SAM DA DOBIJEM 21.01 A JA SAM DOBILA 15.01 DAL JE TO Implantacijsko-krvarenje MALO JE OBILNIJE I DANAS MI KRVARI 16.01.2012. POMOZITE

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •