Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Skidati madež u trudnoći?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno Skidati madež u trudnoći?

    Bila sam na pregledu i imam jedan tamni na trbuhu, vidjela sam da se gornji sloj oljuštio i od tada se ne mijenja. Dermat. rekla da bi ga trebalo maknuti ali da nije onaj opasan (melanom). Rekla je bolje sad jer da poslije neću imati vremena. Neki doktori pišu da ako nije visokorizičan bolje ne micati u trudnoći. Ne znam što da radim? Imam ga oduvijek i prošao je već dvije trudnoće. Radi hormona i rasta trbuha mi je potamnio i malo se raširio. Ima li netko kakav savjet?

  2. #2
    Nia_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,276

    Početno

    Citiraj zvijezda3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bila sam na pregledu i imam jedan tamni na trbuhu, vidjela sam da se gornji sloj oljuštio i od tada se ne mijenja. Dermat. rekla da bi ga trebalo maknuti ali da nije onaj opasan (melanom). Rekla je bolje sad jer da poslije neću imati vremena. Neki doktori pišu da ako nije visokorizičan bolje ne micati u trudnoći. Ne znam što da radim? Imam ga oduvijek i prošao je već dvije trudnoće. Radi hormona i rasta trbuha mi je potamnio i malo se raširio. Ima li netko kakav savjet?
    Osobno ga ne bi dirala u trudnoći, prvo jer je na trbuhu, trbuh ti raste, madež se izrezuje van i kad ga zašiju rastegnut će ti se šav. Ako nije hitan, ne vidim razlog zašto ga dirati u trudnoći? Vjerujem da bi ti i ginekologica rekla isto, a vjerojatno i kirurg koji ih skida.
    Da je neki drugi dio tijela, ok, ali trbuh definitivno ne bi dirala. Plus što i to boli i zateže kad zarasta, pa se pitam jel ti to zbilja treba baš sad? Ožiljak bi ti bio ogroman i rastegnut, eto to je jedan od glavnih faktora zašto ne dirati.

  3. #3
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    U 7.tt. otklonila sam sumnjivi madež na trbuhu koji je promijenio boju u 1. trudnoći. Meni je pak dermatologinja savjetovala otkloniti ga prije nego trbuh počne rasti. Danas ožiljak izgleda nešto veći (deblji) jer trbuh raste, ali uopće ne boli. Najbolje bi bilo da potražiš mišljenje još jednog dermatologa.

  4. #4
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Ja sam uklonila madež u 6tt, na stidnom djelu, isto je bio pobjelio, i vrlo opasno izgledao. Dva poroda pregrmio, trći put nije imao sreću

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja bih ga odmah uklonila. Možeš očekivati da će se šav raširiti kako će trbuh rasti, ali meni osobno to nije važno.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Evo idem danas na pregled kod dr.Kune pa ćemo vidjeti. Meni ožiljak isto nije bitan nego idemo na more za vikend i samo bih htjela znati jel može pričekati ili ne. Nekako se nadam da nije bas tako hitno nego da može pričekati kad rodim. Cula sam da ni ta lokalna nije bas tako beznačajna, pogotovo sto je mjesto na trbuhu.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Evo bila kod dr. Kune. Žena je fantastična. Pregledala i mene i djecu odmah. Rekla je da mora van jer je atipičan, da mogu nakon ljeta ali da ne čekam 11.mj. jer u biti nikad ne znas kad je zadnji tren za izvadit van. Veli da je najvjerojatnije displastičan madež ali da će se tek znati nakon analize. Sad bih ga riješila ovaj tjedan makar sa šavovima hodala na more i ne kupala se. Samo bih htjela da je vani.

  8. #8
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Bit ćeš mirnija kad ukloniš madež. Sama "operacija" traje kratko. I ništa ne boli. Meni je dr. rekao da taj anestetik ne šteti bebici jer je u vrlo maloj količini i daje se lokalno.
    Sretno!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Evo odoh danas u novu bolnicu na pregled a možda mi ga odmah i izvadi. Grozno sam nervozna što zbog vađenja što zbog kasnije analize. U suboti bismo trebali na more pa ne znam kako će sve to ispasti. Hvala na savjetima i podršci!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    hm, ako danas ides prvi put u novu bolnicu na pregled, ne vjerujem da ce ti ga odmah skinuti. uglavnom na tom prvom pregledu naruce za operaciju, najcesce za 2 mjeseca.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Primjetila sam da moj veliki madež iznad pupka je dobio krvavi obrub. U 35. sam tjednu, mora da je pokrvaio od istezanja. To je slučaj za dermatologa, jel' tak?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Prije dva dana sam primjetila novi madez na desnom uhu sa vanjske strane. Odmah sam se uputila dermatologu, koji je utvrdio da se radi o atipicnom madezu i savjetovao mi uklanjanje tog madeza i jos jednog na ledima. Za pet dana sam narucena kod kirurga. Inace sam trudna 19 tjedana, blizanacka IVF trudnoca. Zanima me postupak lijecenja u slucaju da biopsija pokaze maligni melanom, s obzirom na trudnocu. Sva sam uplasena

  13. #13
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Imam dosta veliki madež na preponi, u 22tj trudnoće sam,
    nešto mi se povećao pa razmišljam da ga uklonim...
    (nakon svakog poroda planiram ali smao nikako vremena, sad se binem jer jemalo veći nego inače)


    Novija iskustva ima netko?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •