Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 86 od 86

Tema: beba na podu

  1. #51
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    Citiraj milkyway prvotno napisa Vidi poruku
    Hehe tata zbriso glavom bez obzira pa zaboravio stavit sliku. Uglavnom on je zamisljao to kao jadno nevino dijete na podu, ja mucitelj malih beba pa ce me mame iznapadat, a pod peremo svaka dva dana i nemamo tepihe (hm skuzila sam kako mogu profitirati, pa on po novom pere podove hehe)
    Ma ja uzivam u njegovim fobijama, zivi smijeh, najnovija je fora bila da nesmijem bebu kupat u moru jer ako se zagrcne nece znat sta napravit i uhvatit ce ga panika.Na to ja sama zagrcnem bebu u moru da iskaslje slajm i nemam s kim pricat cijeli dan )))
    ukoliko se ovdje radi o stvarnom paru, ja bih vam samo savjetovao da ubuduće ne rješavate svoje nesuglasice preko foruma. kao prvo zato što su roditelji ti koji moraju donositi zajedničke odluke o svojem djetetu, a ne da o tome presuđuje forumska populacija, a kao drugo zato što ovaj forum posjećuje znatno više ljudi nego što mislite i često se ljudi prepoznaju usprkos nickovima.

  2. #52
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A znaš onu o kupanju...Prvo kupaš u kadici u sobi, doooobro provjeriš temperaturu vode više puta, imaš onaj termometar u obliku ribe, žabe, kornjače, čega već...S drugim kao olabaviš pa to obaviš malo ležernije, treće već pereš pod pipom...E to ti je stvarno tak, s time da je moje drugo bilo već u lavabou pod pipom, ne znam zašto mi ta super ideja nije pala na pamet s prvim...
    prvi u specijalnoj kadici, druga u kantu, a treci pod pipu.

    Cetvrti ce, valjda, po lokvama puzati da se umije

  3. #53
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj daddycool prvotno napisa Vidi poruku
    ukoliko se ovdje radi o stvarnom paru, ja bih vam samo savjetovao da ubuduće ne rješavate svoje nesuglasice preko foruma. kao prvo zato što su roditelji ti koji moraju donositi zajedničke odluke o svojem djetetu, a ne da o tome presuđuje forumska populacija, a kao drugo zato što ovaj forum posjećuje znatno više ljudi nego što mislite i često se ljudi prepoznaju usprkos nickovima.
    ma daddy,ovo je potpuno benigan thread,nismo mi nicemu presudili,tata je htio vidjeti sto drugi misle i da li se drugi tako ophode..sad je vjerojatno mirniji kad vidi da i drugi tako rade,ako se jos uvijek ne slaze s tim raspravit ce to sa suprugom....i za puno ozbiljnije probleme drugi dolaze provjeriti tudja misljenja i iskustva...to je cijela poanta foruma zar ne?razmjena iskustava,savjetovanje.....

    a nevidim da su se na ovaj nacin upozorili ljudi koji uistinu dodju ovdje i vrlo vrlo osobne i bitne probleme iznose,tipa sumnje u ocinstvo,prevare itd itd....
    i onda forumska populacija moralizira i polemizira....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 25.07.2011. at 12:04

  4. #54
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Rekla bih da pod vrtić podrazumjeva ustvari babygym...nekako čisto sumnjam da vrtić stave na garnituru, jer je napisao da bi njemu bilo bolje da je bebonja u tom istom vrtiću, ali na garnituri...ar sam ja tako shvatila post.

  5. #55
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Rekla bih da pod vrtić podrazumjeva ustvari babygym...nekako čisto sumnjam da vrtić stave na garnituru, jer je napisao da bi njemu bilo bolje da je bebonja u tom istom vrtiću, ali na garnituri...ar sam ja tako shvatila post.
    Ne bi stavila bebu na garnituru nema šanse. Uf i moj je imo par fiks ideja...a tek moj tata koji je htjeo montirati baby viper tako da polu visi nekako poviše kauča da nas dijete bolje vidi

  6. #56
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    roza ma ovo moje je bio odgovor deaedi.

  7. #57
    Eva Maria avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    117

    Početno

    I mi smo na podu od 3. mjeseca lijepo na tepihu je deka i gore baby gym.
    stavila sam deku jer mi je u par navrata zaspao dolje i nisam ga htjela dirat, a mislim da mi je pretvrdo.
    eh, ja imam dr problem. kod nas se niko ne izuva ko dođe izuvamo se samo ukućani.
    meni je tako neugodno reći gostima da se izuju. al kupila sam brdo kućnih papuča (onih tankih za goste i uredno poslagala kraj ulaza i svi ih ignoriraju pogotovo mm-ovi koji nam se stalno nešto inate).
    a ako nešto kažem, svađat će se..
    Imate kakav trik za mene? I moje nove papuče??
    vjerujem da će doć danas u goste a vani kiša pada... al nih to ne smeta..
    samo da izbjegnem svađu.
    malo sam OT, al ima veze sa bebom na podu
    hvala!!!!

  8. #58
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nema trika nego reci ljudima da skinu cipele. pa to je tvoja kuća, šta se tko ima svađat oko toga

  9. #59
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    uuu,ja sam imala veliku raspravu sa mm oko toga...imamo tamni hrastov parket na kojem ostaju bijele stope ako udjes sa cipelama iz vani,ja sam rekla da cu tako kupiti papuce a on da nemozemo to trazit od gostiju,da ce radije on svaki dan cistit kad odu gosti jer kaze zamisli da nekom smrde noge kako bi mu bilo neugodno da mora skinut cipele...ili ima rupu na carapi.... ono ko,ajme idemo kod njih,moram pripazit na cipele i carape...ko biti ce pegla dolaziti gostima kod nas radi toga...
    tako da eto,sad nam svi izgaze ali bome kad dodje beba imat cu dodatni razlog da radi nje trazim da se skidaju cipele!!!
    reci cu da je ona na podu i da mi je zao ali da se moraju izut cipele!

  10. #60
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    EvaMaria i mi smo imali sličan problem. I onda sam ti ja lijepo dala tepihe na kemijsko i svima lijepo pričala kako sam ih dala prat i da nakon toga stavljamo djecu na pod i uvodimo obvezno izuvanje. Naravno - to posebno kreneš naglašavati onima kojima nije prije padalo na pamet da se izuju.

  11. #61
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Drito u glabvu, nema tu okolišanja! Ni kod mene nema hodanja u cipelama, ospice mi skoče kad netko to pokuša. Mislim, ako im samima nije jasno da se izuju u stanu u kojem beba koja puzi, nemaš tu što na finjaka...

  12. #62
    Eva Maria avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    117

    Početno

    Ooo, još kako se neki mogu uvrijedit..
    al probat ću naglašavat da je beba na podu i da sam kupila papuče i da se svi izuvaju.
    malo ću okolišat, i nadam se da će bit rezultata, inače će bit rečeno na ružan način.
    pa ne kužim kak ljudima nije LOGIČNO da se izuju kad je mala beba u kući??? i još je hrpa papuča ispred i svijetli čupavac u sobi???
    ja se uvijek izujem kod svakog

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    7

    Početno

    uauuuu, 62 odgovora, a ja mislio ako bude 3 to će bit super.

    no eto, valjda ste me razuvjerili...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    8

    Početno

    Eva maria bacis im papuce pred noge bez pitanja, sumnjam da ce ih preskocit!
    Ma kave rasprave, bebac mi se igra na podu i nitko ga ne gnjavi!ja presretna :D
    A sad cu za svaki problem trcat na forum hhehe

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    51

    Početno

    e tata tata.vidim da si se sad uvijerio da je pod zakon za bebu.a sta cure vele kod mene se svi vani izuvaju ko nece ...moze samo prosetati.jer se i ja izuvam kad negdi dojdem.a i bez razloga prije nek mara ide na pod ja to sve usisam.

  16. #66
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    prvi u specijalnoj kadici, druga u kantu, a treci pod pipu.
    Vidim da je pipa zakon za treće dijete. I ja sam tako, lijepo iznad kade, u času nasapunana i otuširana, ne stigne ni počet plakati. Dobro da ni patronažna ni nona to nisu vidjele.

    A pod? I unutra i vani i na plaži i na livadi, lijepo obučeš radnu robu (bebi, mama može po volji) i neka uživa. Ma, paziš, naravno, nije sve jestivo. Češer, slani kamen i tako slično može, biljke ipak samo ako znaš koje nisu otrovne, a ćikove maknuti daleko.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 25.07.2011. at 22:04

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    39

    Početno

    i mene je bilo strah da će pasti pa je bio na podu, ali zimi na puzlama, čak sam i tepih bila stavila da bude toplije jedno vrijeme, ali pod je zakon

  18. #68
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Eto vidiš, koliko tata toliko teorija! Naime MMu je nenormalno da je dijete na kutnoj ili u vrtiću ma gdje-taj vrtić on drži u rangu sa hodalicom! Ali ok, naš tata ima profesionalne deformacije pa puše i na hladno! Terapeut je i dan danas svojim starcima prigovara da su mu ograničili motoriku i senzoričku integraciju tim vrtićem.
    Ugl, naših 3 su na podu-drvenom brodskom, grozimo se tepiha-od 1. mjeseca života. Prilagodili smo im životni prostor tako da istražuju do mile volje. Prašinu rješavamo usisavačem koji je stalno negdje sa strane, najmlađem omiljeno brdo za penjanje, nemamo zavjese, tepihe, minimalne su nam površine i predmeti koji bi mogli skupljati prašinu i eto.

  19. #69
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ovo što pita deaedi se i ja pitam - nije stvar u tome da je beba na podu nego se nalazi u ogradici koja je na podu.
    Za mene to može biti rješenje samo za kraće vrijeme kad se treba nešto obaviti.
    Inače se dijete najbolje razvija ako leži zbilja na podu nabavite mu baby-gym ili nekakvu prostirku
    ja sam svoje zaribala tako da sam je držala na krevetu i na kauču (kad mi nije bila na rukama), gdje zbog premekane podloge nije mogla naučiti ni okretanje na trbuh a kamoli puzati i sjediti, kad sam se konačno zabrinula i informirala se na forumu (možete negdje naći i moje polupanične postove iz tog doba ), pustila sam je na prljavi pod gdje je propuzala je u roku od dva tjedna
    a ako je previše u ogradici naučit će se podizati na noge dok se drži za ogradu bez da prije toga prođe normalan razvoj - okretanje, posjedanje, puzanje - što može kasnije dovesti do određenih problema u motorici
    http://forum.roda.hr/threads/34128-M...C4%8Dki+razvoj

    a da li je vrtić na podu ili na garnituri to je sporedno pitanje ako ste sigurni da se s garniture ne može prevrnuti
    jedino što nisam zbilja nikad i nigdje ni vidjela ni čula da se vrtić postavlja na garnituru

  20. #70
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Ja kao i pomakiki zalim sto svoga odmah nisam spustila na pod, isto je bio uglavnom na rukama ili na kutnom kaucu i tek kad sam mu se zabrinula za rad ruku poceli smo s podom ali dosta neuspjesno. Na podu ne voli bit i place nakon minutu. Srecom, sad smo svaki dan na plazi a tamo nema zamjerki podu?! Znam da cu od jeseni morat forsat pod,pogotovo sto se sad redovito okreće LT a zna se i nekako pomicat prema naprijed pa je kauc opasan. Uglavnom, sljedece dijete ce odmah na pod i svima to preporucam, pretpostavljam da se ne bi ovoliko bunio da se na pod navikao.

  21. #71
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Ja jesam pobornik poda, ali sam sada mog morala na neko vreme skloniti odatle iz razloga sto je krenuo jako, jako nespretno da se okrece sa stomaka na ledja i par puta bupnuo glavom o pod i zaplakao tako da sam se prepala. A ispod njega je jos bila prostirka i tepih.
    Jest zdravo da je na podu, ali dok to okretanje ne uvezba na mekanom, ja ne smem da rizikujem da udara glavom.

  22. #72
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    pa zapravo, rekla bih da tu nekog rizika nema, osim da se dijete malo uplaši - nije to pad s visine, niti na tvrdo tlo.
    Mislim da je čak bolje da par puta udari pa nauči kontrolirati pokrete - a to bi se trebalo dogoditi prilično brzo - jer iz mog iskustva oni se ne mogu naučiti okretati na mekanom.
    Naravno, ti si to vidjela kako izgleda kad udari, i tvoje je dijete. Ali ja bih nastavila s boravkom na prostirci na tvrđoj podlozi, možda bih neko vrijeme bila malo više uz njega za svaki slučaj.

  23. #73
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Potpis pod pomikaki. Brzo nauči da mora kontrolirat pokrete, da ne može samo tako se prevalit i bubnut glavom.
    Moj je, kad je učio puzati, krenuo prema naprijed, ali samo glavom, ruke bi zaboravio pokrenut. I redovito bi zaronio i poljubio pod.

  24. #74
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    1.Japanci kojima stalno nešto puše jer su boduli, nemaju uopće pojam propuha i svih ovih boleština, nazeblina koje mi imamo (bar mi je jedan tip koji je tamo živio rekao).
    2. Djeca kojima mame stalno idu s domestosom i superkrpom po kući , pa drže djecu pod staklenim zvonom, razvijaju češće alergije na banalne stvari poput prašine, jer ne mogu jačati obrambeni sustav na nešto veće , rekao jedan pametni članak u pametnim novinama kojeg se ja držim (ma čistim ja )

    moji od kad mogu su po podu, nabavili s prvim veliki tartan i evo ga još ga koristimo za po balkonu.
    Vrtić nemam i nisam ga imala jer ga se grozim i podsjeća me na kavez, a srećom imamo puno boravka. Znam da su dječaka od moje frendice koji je kao mali imao gadnih problema s motorikom odmah poslali na pod. I njega i mamu.
    Dok su po podu doma budi sretan, kad počnu jesti pijesak u parku s lopaticom, onda se možeš javiti opet.

  25. #75
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    Dok su po podu doma budi sretan, kad počnu jesti pijesak u parku s lopaticom, onda se možeš javiti opet.
    Da te obavijestimo kako je i to zdravo
    evo moja nećaka jede pjesak lopaticom :i_kaj_joj_fali:

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    i moji su redovito ljubili pod, ali nije dugo trajalo, bilo mi je gore kad su se počeli posjedati, pa su se znali prevalit direktno na leđa i udarit glavom, jedno vrijeme sam držala jastuk u rukama i redovito podmetala kad se netko posjeo ako tresne da ne bubne glavom
    jednostavno još nisu nisu bili stabilni, ljuljali se i bum svako malo
    no prošlo je
    sad jedemo pijesak

  27. #77
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Moj je naucio da se okrece na krevetu iako je to kao meka podloga. Tako da - moguce je. Tolika deca nisu bil ana podu pa naucise.
    Da se razumemo, ponovila sam vise puta - znam da je pod dobar, isli smo kod fizijatra, vezbala sam sa malim, upucena sam u to sta je dobro za njegovu motoriku. Ali jako se plasim udaraca u glavu. Nije to pad sa visine ali kad se on digne na sve cetiri, bupne sa jedno 20-ak cm tako da ja cujem "tup" pa pocne da vristi, nije mi svejedno. A sad i on pocinje da sedi, to me tek plasi. Moze se poturiti jastik gde je glava, ali opet gde znam na koju stranu ce se prevaliti - a ako ga okruzim jastucima - to kao da nije na podu.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ma najgori je pad direkt nazad iz sjedećeg položaja, na to sam više pazila, pa nisam ni prislanjala jastuk uz njih nego par cm iza
    ovo na bok nije strašno, no brzo razviju sve obrane, pa ne traje to tako dugo

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    I moja L.naucila da se okrece na krevetu,al je spustismo na pod sa nekih 4,5 meseca...Sa devet naucila da puze,sad sa 10 meseci ustaje uz kauc ..
    Sto se tice padanja po podu-ona je pala nekoliko puta,dok jos nije naucila cvrsto da sedi,par puta je ,mozda bubnula glavom i poljubila pod,kao sto pise kljucic...Ja sam drzala par manjih jastuka pored nje,u pocetku ,ali sam uglavnom bila uz nju,dok nije naucila kontrolisati pokrete ...

  30. #80
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Mi cemo za par dana 6 mj. i okrecemo se svakako....i vec je poceo dizati jednu nogu kao da ce se posjesti.
    Puzi unatrag po cijelom stanu i koliko god pazila uvijek u tim cvrstim rukama vidim dlake kose sto moje, sto od cura, sto od cupavih beba kojih ima svuda i stvarno ludim !
    Jedva cekam da stane na noge. a onda krecu druge ludarije.

  31. #81
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Evo moja ima 3 mjeseca i od jučer, nakon što sam otvorila ovu temu, je na podu! A ovo je živa istina za kupanje. Ja sam preskočila broj 2 i drugu bebicu svakodnevno perem par puta pod mlazom vode! A sa prvim je bilo po ure mjerenja temperature, te dodaj vruće, te dodaj hladne...

  32. #82
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    jos jedan velik plus podu je sto beba s njega ne moze pasti; moj je jutros sletio s naseg kreveta, i to dok sam i ja bila na krevetu, jos se zatresem kad se sjetim zvuka udarca i onda njegovog urlika. srecom, izgleda da nece bit nista, ali on vise ne ide ni na kauc ni na krevet.

  33. #83
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Citiraj hatatitla prvotno napisa Vidi poruku
    jos jedan velik plus podu je sto beba s njega ne moze pasti; moj je jutros sletio s naseg kreveta, i to dok sam i ja bila na krevetu, jos se zatresem kad se sjetim zvuka udarca i onda njegovog urlika. srecom, izgleda da nece bit nista, ali on vise ne ide ni na kauc ni na krevet.
    da, ali kad je na krevetu dovoljno mi je da sam tu u okolini i da reagujem kad je blizu ivice, a kad je na podu moje ruke su nonstop oko njega. Evo, pre desetak dana se desilo da se sa poda uhvatio za krevet i podigao u klececi polozaj a onda krenuo da pada nazad. Muz je poturio ruku pod ledja, uspeo je da malo oblazi ali ne i da spreci udarac glavom, i to zadnjim delom. To mi se nikada nije desavalo na krevetu.

  34. #84
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koliko ukupno mogu ostaviti bebu od 3 mj na podu dnevno, na trbuhu, a da ga ne preforsiram? 15 min, 30 min? Duže?

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ukupno mogu ostaviti bebu od 3 mj na podu dnevno, na trbuhu, a da ga ne preforsiram? 15 min, 30 min? Duže?
    Eh, teško ti je tu dati jednoznačan odgovor. Ja sam starijeg stavljala često jer je imao zaležanu glavu, a mlađeg se nisam usudila jer je bio ranije rođen i imao pupčanu kilu, pa je sve to išlo u pomaku. Praktičan savjet je pratiti i pustiti par minuta, dok ne počne negodovati. Ali u 4. mjesecu moj stariji se već okrenuo, ne svaki put, ali bilo je toga.

    Ako ti što pomogne, evo stare teme: http://forum.roda.hr/archive/index.php/t-29875.html

  36. #86
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Koliko god zeli. Kad mu ne bude odgovaralo ljutiti ce se.
    Ja sam svog stavljala na baby gim od 3 mjeseca. Obozavao je biti na podu. S 4,5 se poceo odgurivati u nazad,kao glista. Cesto bi zavrsio ispod stola

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •