Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Daruvarske toplice

  1. #1
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno Daruvarske toplice

    Zanima me informacija ako je netko bio ili nešto zna o liječenju steriliteta u Daruvarskim toplicama sa ljekovitim blatom, masažom......

    pročitala sam da je taj dio toplica obnovljen ove godine zbog čestog upita žena, a zbog prijašnjih dobrih rezulatata liječenja.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    m arta, i ja sam čula za više toplica da su zdrave i za sterilitet, npr. i naše Bizovačke toplice. To ćeš naći i na njihovom prospektu da sastav vodi liječi sterilit, e sad, da li imaju rezultata nemam pojma.
    a ako u Daruvaru liječe i blatom, masažom... vjerojatno je još bolje. pa i Ivica Kostelić ide tamo na rehabilitaciju...

    nadam se da će netko znati reći više

  3. #3
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    zlatta, DARUVARSKE TOPLICE ima odjel koji se prije rata zvao "IVANOVE KUPKE", a koji je bio poznat upravo po tome da su žene dolazile koje se imale problema sa sterilitetom. to je tada čak bilo i plaćeno djelom preko zdravstvenog, ali sada nisu uspjeli potpisati ugovor sa HZZO-m.
    imali su i ginekologa koji je bio stalno zaposlen, a sad imaju kao vanjskog suradnika.

  4. #4
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    zlatta, ne mogu ti poslati PP

  5. #5
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Moja mama je mene začela nakon višekratnog boravka u Daruvarskim toplicama. Prije puno godina medicina nije bila razvijena kao danas, ali su te toplice i tada pomagale mnogim ženama da postanu mame. Uvijek je zahvalna ljekovitoj vodi i blatu koja je pomogla njenim jajnicima da prorade kako treba.

    Baš sam se čudila da se na temi potpomognute uopće ne spominju toplice. Drago mi je da su spomenute i evo mene, živog dokaza, da pomažu.

  6. #6
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Beti3, danas sam našla tekst na netu, da je taj odjel obnovljen nakon 20 godina. a da su prije imali jako dobre rezultate, i sad su ponovo počeli sa radom.
    ja ću u ponedjelk nazvati, al sam se nadala da netko ima "frišku" informaciju.

    spominje se da je dobra kombinacija onih koji idu u postupke MPO sa toplicama.

  7. #7
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    m arta ja sam ti njih bila zvala prije par mjeseci .... to ti je u funkciji od travnja ove godine...jedino što je mene iznenadilo da "liječenje" traje cca 21 dan...tako je barem meni rečeno...ajde baš zovi...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    obrisala inbox

    doista krasna informacija. javi nam se sutra što su ti rekli

  9. #9
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Zna li se kod kojih dg steriliteta pomazu? Znam zenu koja je bila tamo 2 ili 3tj, ostala je trudna pomocu MPO nekih 10godina nakon toplica.

  10. #10
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ovo s toplicama je svakako dobar popratni pokušaj uz IVF..marta, samo naprijed.
    malo sad idem u off..ali..spominjes ljekovito blato koje se tamo upotrebljava..kao i masaze

    na one koje nisu iz nekih razloga u mogucnosti otici u tako neku banju, alternativno mozete nabaviti ljekovito blato i praviti kuplje u ljekovitom blatu. barem ovdje u DE se moze nabaviti preko apoteke. 5kg kosta oko 12eur. isto tako su moguce obloge (na trbuh..) od tog blata, a za bolje prokrvljenje organa sam čitala o tamponima od ljekovitog blata. oni trebaju imatu odredjenu temperaturu (ako se ne varam 50'C). oni su kontraindicirani kod endometrioze.
    kraj masaze koja treba poboljsavati cirkulaciju, dosta je dobra i kraniosakralna masaza..
    masaze -

  11. #11
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    uuuup..kraniosakralna masaza...? htjedoh reci kraniosakranla terapija

  12. #12
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    taca70, ne znam kod kojih dg. vidjet ću sutra.

    spodoba, "neko" blato sam i ja stavljala obloge još prije nego sam krenula u postupke, a to mi je rekla moja maserka.
    ali sam zbog financ. morala otkazati maserku, ujedno mi se nije dalo ni te obloge stavljati. znam da sam morala grijati, ustvari ona je to zvala glina i kupovala sam u poljopr.ljekarnama.

  13. #13
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    hm..malo sam zbunjena. mislim, da li ta glina ima ljekovita svojstva ili je to 'obična' glina koja je dobra samo zato što se zagrije?

  14. #14
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Cure samo da vam kažem i ja sam čula pohvale za daruvarske toplice, čak sam im se i javila ove godine ali su obnavljali odjel pa su rekli javite se naknadno a ja nisam. Ima i u ninu ljekovito blato, tu isto dolaze žene organizirano preko hzzo-a, uzmu bolovanje pa idu, ali to je samo preko ljeta.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    zvala Daruvarske.
    ništa, drage moje, do daljnjeg. navodno nisu dobili sva odobrenja odn. kako je gđa rekla "negdje je malo zaštekalo" tako da im je taj odjel još uvijek samo na papiru i rekla bih u nečijim ladicama.
    na upit ima li naznake kada bi se odjel otvorio rekla je da ne moram zvati prije kraja godine da se ponovo raspitam
    eto...to bi bilo to...

    a niš, idem sada guglati za nin. i tako bih na more pa spojiti ugodno s korisnim...

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    Vidim da govorite i o ljekovitom blatu u Ninu , ako vam pomaže i ako vam je bliže ima vam isto takvo ljekovito blato na Krku u mjesto Čižići...

  17. #17
    Iva Mia 2009 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Ravnica :-)
    Postovi
    732

    Početno

    Citiraj zlatta prvotno napisa Vidi poruku
    zvala Daruvarske.
    ništa, drage moje, do daljnjeg. navodno nisu dobili sva odobrenja odn. kako je gđa rekla "negdje je malo zaštekalo" tako da im je taj odjel još uvijek samo na papiru i rekla bih u nečijim ladicama.
    na upit ima li naznake kada bi se odjel otvorio rekla je da ne moram zvati prije kraja godine da se ponovo raspitam
    eto...to bi bilo to...


    Znači ništa se nije promjenilo...od veljače/ožujka kad sam i ja zvala....e pa brate....živjela RH i sve moguće institucije....pa prije bi u Albaniji došli do nečeg pametnog nego kod nas....ja naprosto ne vjerujem....

    a niš, idem sada guglati za nin. i tako bih na more pa spojiti ugodno s korisnim...
    Znači ništa se nije promjenilo...od veljače/ožujka kad sam i ja zvala....e pa brate....živjela RH i sve moguće institucije....pa prije bi u Albaniji došli do nečeg pametnog nego kod nas....ja naprosto ne vjerujem....

  18. #18
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    kako je zlatta već rekla, još uvijek ništa, al meni je jedan gosp. rekao da imaju problema da zapošljavanjem ginekologa i HZZO-om.
    kad sam mu rekla pa ionako ne ide preko HZZO-a, nego se sve plaća, al on kaže ipak mora biti ginekolog da bi oni uopće smjeli taj odjel otvoriti i staviti u funkciju i da se nada do kraja godine, negdje 10.mj možda da bi počeli sa radom.

  19. #19
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Cure, samo dodatak ovoj temi; otok Susak je također poznat po lječenju neplodnosti. Prilika za spojiti ugodno s korisnim u ove ljetnje dane.
    Nažalost više informacija od ovog nemam.

  20. #20
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, samo dodatak ovoj temi; otok Susak je također poznat po lječenju neplodnosti. Prilika za spojiti ugodno s korisnim u ove ljetnje dane.
    Nažalost više informacija od ovog nemam.
    Ma mislim da je na glasu zbog svoje nenaseljenosti pa tko dođe tamo nema što drugo za razonodu nego se keksati po cijele dane ili je ipak u nečem drugom štos.

    Nažalost više ne vjerujem ni u ljekovita blata, čajeve i sl. probala sam sve pomalo i na kraju došla do zaključka da meni ništa ne pomaže još vjerujem jedino medicini ali i tu sam već pri kraju puta. No vjerojatno svatko od nas eksperimentira sa nečim usput i možda će nekome pomoći pogotovo sa lakšom dijagnozom.

  21. #21
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost više ne vjerujem ni u ljekovita blata, čajeve i sl. probala sam sve pomalo i na kraju došla do zaključka da meni ništa ne pomaže još vjerujem jedino medicini ali i tu sam već pri kraju puta.
    X
    Nakon akupunkture, bioenergije, healinga, terapije razgovorom, homeopatije, svakakvih čajeva i inih napitaka samo jos treba da se uvalim u blato (gdje nekako osjecam kao da vec jesam). Mislim da treba znati odrediti granicu i za alternativne metode liječenja jer nikako nije dobro da stalno živimo u nadi da će baš taj čarobni štapić pomoći pa lutati od jednog do drugog. Ja sam stvarno osoba koja nikada nije bila sklona alternativi na bilo koji način ali sam odlučila probati i to da si kasnije ne bih prigovarala.Za sada je rezultat izostao, a sve da do trudnoće i dođe, ne znam čemu bih ju pripisala, alternativi ili konvencionalnoj medicini.

  22. #22
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    taco70, potpisujem sve što si rekla.
    već mi je muka svih tih čajeva i lažnih nada.
    ove toplice sam više shvatila kao neki godišnji, bazen, masaža i iskreno niti ne znam šta ustvari spada u terapiju liječenja, al sam se mislila malo opustiti od svega do sada.
    i razmislit da li ćemo i u kakav postupak dalje.
    još čekam šta će mi savjetovati dr iz Praga (godišnji su), al mislim da sam došla do kraja. bar tu u EU, jer Amerika mi je ipak nedostižna. tamo nema ograničenja kao kod nas.
    malo sam off top, al......

  23. #23
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Razgovarala sam sa mamom i rekla mi je kako je to nekad bilo. Ona nije mogla zatrudniti zbog upala jajnika i nešto s jajovodima, sjeća se nekih priraslica ili neprohodnosti. Hormonalno je bilo u redu.
    Nakon godinu braka bez trudnoćee, poslali su je najprije mjesec i pol, a za par mjeseci još tri tjedna u Daruvar.
    Terapije su joj bile kupke u vodi na 37 stupnjeva cijelo tijelo i na 40 do pojasa. Ova vruća joj je bila dosta neugodna.
    Zatim omatanje toplim (vrućim) blatom te zamatanje u deku. Sve vrste i trajanje terapija određivala je ginekologica.

    I u trećoj godini braka, evo mene.
    Pitala sam ju kakva je bila uspješnost drugim ženama i kaže da je ostala u kontaktu s mnogima koje su uspjele.

    Sve je bilo preko zdravstvenog za određene dijagnoze, znači nije bilo alternativno, nego pravo liječenje. Ona je bila u ranim dvadesetim tada.
    Vjerojatno ni danas ne bi škodile, a možda bi i pomoglo ako liječnik tako odredi.

  24. #24
    taca70 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    2,109

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Ona je bila u ranim dvadesetim tada.
    Vjerujem da je ovo ključ cijele priče. Poznije godine su nepremostiva dijagnoza a u MPO vodama je jako malo onih u ranim dvadestima. Ipak, sve je dobro što se dobro svrši.

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je zanimljiv podatak da je to sve išlo preko soc. osiguranja. Isto kao što je moja sveki kao klinka išla u klimatološko lječilište u neku banju u Bosni zbog anemije. Kao da su nekad lječnici više uvažavali prirodu.

  26. #26
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    Mojca, nažalost, izgleda da su prije dr više brinuli, a i država izgleda se više brinula nego sada.

  27. #27
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    taca70, i ti si nažalost u pravu.

  28. #28
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    A morate uzeti u obzir da prije 20,30 god. potpomognuta oplodnja nije bila razvijena kao i sada, to se radilo samo u Petrovoj a gužve su bile strašne...prvo dijete je začeto u Hrvatskoj čini mi se 1980, dakle prije toga neplodni parovi nisu imali neki izbor u lječenju osim kirurškog odstranjivanja priraslica ili tako toplica.

  29. #29
    Makica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    280

    Početno

    imam ja primjer za daruvarske toplice, moja tetka je prvo dijete rodila bez problema, sa drugim se patila 8 godina. nakon toplica, odmah je ostala trudna. nisu znali sto je bio razlog. naravno, to je sve bilo prije rata!

  30. #30
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    jučer sam gledala prilog o daruvarskim toplicama u bojama turizma...direktor toplica je izjavio da će na jesen proširiti ponudu na liječenje neplodnosti

  31. #31
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    jučer sam gledala prilog o daruvarskim toplicama u bojama turizma...direktor toplica je izjavio da će na jesen proširiti ponudu na liječenje neplodnosti
    uhh,još kad bi i HZZ-O dao koju pinku da ne moramo cijeli trošak snositi sami...za 21 dan liječenja to će se nakupiti lijepa svota!!

  32. #32
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    moja baka je rodila prvo dijete koje je umrlo kad je bilo godinu dana. nakon toga je slijedilo vise spontanih, koliko se sjecam po maminoj prici su se desavali oko 3-4mj..devet godina nisu mogli dobiti dijete. onda je otisla kod neke travarice koja ju je umotavala po nekoj recepturi i grijala. nakon tog tretmana je zatrudnila (bila je u tada 35 godina) i rodila 4 zdrave djece, sve u razmaku od godinu dana..
    Posljednje uređivanje od spodoba : 29.07.2011. at 22:49

  33. #33
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    podižem malo temu...
    ima tko kakve nove informacije u vezi liječenja neplodnosti u daruvarskim toplicama?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    94

    Početno

    evo da se ubacim na ovo...ono sto sam cula,a vjerujem da je istina.nas najveci poduzetnik,smao cu staviti inicijale I.T. je u nekoim kao pregovorima da uzme daruvarske toplice pod svoje.a to znaci da ce se bazirati na rehabilitacijama sportasa i na tu problematiku.o problemu neplodnosti mislim da njega ne zanima bas nista.jedino ako nekome da u zakup taj dio toplica,to su objekti van hotela termija,na samom ulazu u ljeciliste ako je itko bio.jer ipak on "puca" na populaciju koja ima para i koja ce sama placati oporavak.njegova"koka nesilica" je dr.E.,osobni lijecnik kostelica....a sjecam se da su zene sa problemima vezanima za jajnike tamo isle.i da su bile jako cijenjene i ipak imale nekog ucinka za takve probleme.e,sad...

  35. #35
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    zuzy, si danas to cula na tv? bas sam mislila guglati, ako ima neko neve info-cekamo

  36. #36
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    da,moja bivša šefica je tamo ostala trudna nakon tretmana 10 dana raznoraznim grijanjem i blatom(posle 2 neuspjela ivf-a).i to na uputnicu,od specijaliste za neplodnost.suprug je platil boravak.preporučila mi ,pa reko da vidim..
    hvala ledena na info.da,lova je u sportašima...al mislim da bi dosta uspjeha taj novi vlasnik imao i da nastavi s ovom tematikom.ipak daruvar. toplice imaju dobru reputaciju na terenu neplodnosti.

  37. #37
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    zuzy, si danas to cula na tv? bas sam mislila guglati, ako ima neko neve info-cekamo
    nisam,kaj je bilo?već duže vrijeme mislim o tome,čitam,zanimalo me friško iskustvo..

  38. #38
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    bas su ih danas spomenuli, al nista detaljnije, samo da se lijeci i neplodnost, i nakon toga vidim ovdje temu

  39. #39
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ima li koje nove info na ovu temu?! Zanima me kad već idem u toplice zbog drugih dg. da ne bi škodilo spojiti ugodno s korisnim.

  40. #40
    mimi81 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    789

    Početno

    Snekica najbolje ti je kontaktirati ih telefonom ili na mail. Ja sam im pisala u travnju 2011. i rekli su da za sada još ništa nemaju što se tiče tretmana za neplodne ali možda se nešto promjenilo u međuvremenu

  41. #41
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ma da čitala sam ali nisam vidjela ništa specijalno napisano. Kontaktirati ću ih, pa ćemo vidjeti što kažu.

  42. #42
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj obrisano prvotno napisa Vidi poruku
    obrisana reklama

    sretno cure!
    super,hvala na info!
    Posljednje uređivanje od daddycool : 16.08.2012. at 11:43

  43. #43
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    baš sam malo preroštala i sračunala da preporučeno trajanje tretmana iznosi 21 dan, a cijena je 350 HRK/dnevno (uključen puni pansion), to ukupno iznosi 7350 HRK a to je cijena jednog IVF postupka kod privatnika. Bojim se da je takav vid pomoći liječenju nažalost kod nas u HRvatskoj za većinu pacijenata preskupa pomoć pri liječenju (

    Ima li možda načina da HZZO plati takav tretman? I prije je to išlo na teret zdravstvenog osiguranja, možda je i sad moguće!?

  44. #44
    strategija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    489

    Početno

    To je pretpostavljam cijena samo za ženu? Vidim da je uključen pregled ginekologa. Postoji li mogućnost liječenja skupa sa mužem? Cijena je onda x2?

  45. #45
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    mislim da ne propagiraju pomoć u liječenju muške neplodnosti nego samo ženske.

  46. #46
    valiana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    470

    Početno

    Interesantna tema zanima me imali sada nekih novih informacija?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •