Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 300

Tema: Fleke ili mrlje

  1. #51
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    ja sam odustala od pokušaja skidanja mrlja od vodenih boja, nemam pojma od čega su te boje, samo znam da su postojane kano klisurina, užas!

    probala sam tekući denk mit deterdžent s aloom verom i smrdi mi (i mojoj sestri i mojoj mami; a možda je stvar u našim nosićima )

  2. #52
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Citiraj MamaRibice prvotno napisa
    A sto skida pastele (bojice)? Pokušala sam det za sudje i sol za fleke, ali nije sve sislo.
    Platnena salveta i pegla. To je na bazi voska (vostani krejoni) ili ulja (uljne pastele)... Samo oprezno! Polozis salvetu ili wc papir i iznad i ispod fleke, pa s peglom (na suho) oprezno prvo na nizoj temperaturi, pa pojacas malo... dok salveta ne upije. Ne garantiram 100% uspjeh jer to ovisi i o vrsti bojice i o vrsti tkanine, ali dosta dobro ide.
    Nisam uspjela skinuti fleke. Pokusala sam i sa sodom i octom...nema sanse :/

  3. #53
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ide li mrlje od voća dolje s robice nečim prirodnim osim tim kemikalijama za mrlje?
    otkad papamo dohranu, pola robice nam je zaflekano jabukom, bananom i voćem, nosimo tu robicu po doma i sunčamo ju dok se suši, mrlje se povlače na suncu, ali polako
    mrlje od kakice na platnenim pelenama odu u par sati sunčanja, ali ove od voća jako sporo
    čime da ih skinem?

  4. #54
    jella avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    175

    Početno

    Ma i ja muku mučim s tim mrljama od voća... Imala sam nekoliko partikli iliti podbradnjaka koji su bili katastrofalno flekavi, i nikakvim iskuhavanjem, vanishom i ovim novim ariel kapsulama za pranje nisu išle van! Baš sam se žalila mami, kaže ona da ariel professional odstranjivač mrlja skida sve i dam njoj da opere te partikle... bile su čišće i bijelije nego ikada! Skoro ih nisam prepoznala

  5. #55
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    meni je malo bed tretirat njenu robicu tim kemikalijama, preferiram samo prašak, prirodni omekšivač i sl.
    ali ništa morat ću malo
    problem je što je moja mrvica jako aktivna za vrijeme jela, dosadno joj je u hranilici pa se igra, naginje i sl. tako da krušaka, jabuka ima po bodijima, hlačicama,...i sad je već opako narasla hrpa robice za po doma
    probala sam joj stavljati i krpu preko robice i svašta, ali ona sve skida
    ok, neke stvari joj ne stavljam dok jede i jedino su te preživjele mrlje
    Posljednje uređivanje od tina55 : 13.08.2010. at 00:26

  6. #56
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Molim vas savjet..

    MM je držao svoju jaknu neko vrijeme u gepeku zajedno sa motornim uljem.. Naravno, ta je ista jakna sad sva u veeelikim flekama.. Čime da to skinem? Jakna je pamučna rebrasta (kao traper)..

  7. #57
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    mene i dalje zanima kako ukloniti mrlje od MALTERA

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas savjet..

    MM je držao svoju jaknu neko vrijeme u gepeku zajedno sa motornim uljem.. Naravno, ta je ista jakna sad sva u veeelikim flekama.. Čime da to skinem? Jakna je pamučna rebrasta (kao traper)..
    Mrlje od ulja? I to još stare? Mislim da nema pomoći

  9. #59
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas savjet..

    MM je držao svoju jaknu neko vrijeme u gepeku zajedno sa motornim uljem.. Naravno, ta je ista jakna sad sva u veeelikim flekama.. Čime da to skinem? Jakna je pamučna rebrasta (kao traper)..
    Probaj s onim Dr.Beckman sredstvima za mrlje. U DM-u u malim zelenim bocicama.

  10. #60
    mio-mao avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    226

    Početno

    Cure, na mrlje od voća stavite kravlje mlijeko, dobro namočite flekove i ubacite u mašinu (šareno na 60, bijelo na 90)!! Provjereno uspjeva i ne trebate dodavati nikakve vanishe ili arijele protiv mrlja . Najbolje je kad su fleke friške, a tako sam skidala i flekove od bresaka i višanja

  11. #61
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    uspjeli smo skinut sve mrlje osim onih od jabuka...te su neuništive

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Zna li netko ima li ikakvog načina za skidanje akrilne boje s odjeće. MM je slikar i djevojčice vole biti s njim, ali kako je ateljeu sve spljackano s tim bojama što god da taknu i gdje god da sjednu, uf! Akril je užasno postojan, kao plastika, tako da mislim da nema nikakve šanse. A većina odjeće ima boje po sebi. Mislim, ni meni ni njemu ti ostaci boja ne smetaju, jer je to inertno, nije prljavština, ali opet mi je žao jer se onda ta robica baš ne može dati dalje, odnosno znam da ljudima to nije više nešto čisto i što bi htjeli odjenuti na svoju djecu.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    620

    Početno

    Kako skinuti mrlje od tuša (za crtanje)?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    580

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas savjet..

    MM je držao svoju jaknu neko vrijeme u gepeku zajedno sa motornim uljem.. Naravno, ta je ista jakna sad sva u veeelikim flekama.. Čime da to skinem? Jakna je pamučna rebrasta (kao traper)..
    Nakapaj malo JAR za ručno pranje suđa i dobro utrljaj preko masne fleke i onda u mašini normalno operi. Silaze i stare fleke (isprobano) - mm često koristi radno odijelo na poslu i dođe nekad prljav i flekav (ajme) i sve su fleke sišle.
    Ako slučajno ne siđe iz prve, probaj ponoviti cijeli postupak još jednom i to je to.

  15. #65
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Švrćo prvotno napisa Vidi poruku
    Nakapaj malo JAR za ručno pranje suđa i dobro utrljaj preko masne fleke i onda u mašini normalno operi. Silaze i stare fleke (isprobano) - mm često koristi radno odijelo na poslu i dođe nekad prljav i flekav (ajme) i sve su fleke sišle.
    Ako slučajno ne siđe iz prve, probaj ponoviti cijeli postupak još jednom i to je to.
    Hvala!!!!!

    Probat ću još danas.. Javim je li otišlo. Žao mi je bacit jaknu, jako malo ju je nosio .. Skoro pa sam odustala od nje.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    109

    Početno

    Kako skinut mrlju od kemijske olovke, nisam ni skužila nego sad kad sam išla obuć sako, a prije lita sam ga normalno oprala u mašini, nisam ni zagledala.. očito je mrlja stara i ne odlazi samo od praška jer sam probala ponovo u mašini oprat. Poprilično je ima. Helpić

  17. #67
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ja sam kemijsku skinula s onon Denk Mit tekućinom koja ima četkicu na vrhu (sadrži žuč)

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    za fleke od jabuka, ili banana je najbolje da čim se pokapa s jabukom presvući i potopit poflekano u vodu. tako fleka neće oksidirat i neće je ni biti.
    super fora

  19. #69

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj baps prvotno napisa Vidi poruku
    ... ne mogu pronaći nigdje pa molim savjet ...
    Jučer smo obukli novu haljinicu za vrtić i P. ju je "ukrasila" ogromnim masnom mrljom... cijelom dužinom leđa ... kaže teta "naslonila se na friško podmazane utege na vratima ograde"...
    ... čime tretirati takvu masnoću?
    Čini mi se da je trebalo i odmah reagirati, ali eto, nisam! Sumnjam da se sada može "spasiti"...
    Ja bih pitala u kemijskoj čistionici, na friške mrlje oni pod ko nekim pritiskom ispuštaju kisik il tko nešto, to super očisti al samo ako mrlja NIJE oprana niti ičim tretirana
    P.S. Tek sad vidim da si odavno pitala, al možda nekom pomogne
    Posljednje uređivanje od makita : 15.10.2010. at 20:28

  20. #70
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Da ne otvaram novu temu: oprala sam smeđe jastuke od trosjeda i po njima su ostale bijele fleke od deterdženta! Kaj da operem na kompletnom programu još jednom bez ikakvih dodataka - hoće otić tako (inače, dva puta sam centrifugirala, ali bilo je gluho doba noći i nisam skužila fleke sve do malo prije, kad su jastuci već suhi)?

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Ripcord prvotno napisa Vidi poruku
    Da ne otvaram novu temu: oprala sam smeđe jastuke od trosjeda i po njima su ostale bijele fleke od deterdženta! Kaj da operem na kompletnom programu još jednom bez ikakvih dodataka - hoće otić tako (inače, dva puta sam centrifugirala, ali bilo je gluho doba noći i nisam skužila fleke sve do malo prije, kad su jastuci već suhi)?
    pazi da ne staviš pranje sa temperaturom. Da, prašak se nije isprao pa su ostale mrlje. Operi bez praška ponovno, nadam se da će bit ok.

  22. #72
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    pazi da ne staviš pranje sa temperaturom. Da, prašak se nije isprao pa su ostale mrlje. Operi bez praška ponovno, nadam se da će bit ok.
    Ne kužim kako bez pranja s temperaturom? Koji god program okrenem, svi imaju pripadajuću temperaturu automatski vezanu uz sebe.
    Posljednje uređivanje od Ripcord : 09.09.2011. at 01:31

  23. #73
    corsa25 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    7

    Početno

    ima li koja mama iskustvo s vanishem?

  24. #74
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Da nastavim sa svojom sagom, oprala jastuke dva puta, bez ikakvih dodataka. Mrlje manje ali i dalje vidljive

  25. #75
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Opet imam problem. Lak za kosu se prolio po drvenoj komodi (ne pitajte kako) i sad par dana poslije slučajno skužim (kako je taman sunce upuičilo u taj dio komode) da je ostao dugački trag laka od najgornje police do poda po komodi. S čim da to maknem najjednostavnije?

  26. #76
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Švrćo prvotno napisa Vidi poruku
    Nakapaj malo JAR za ručno pranje suđa i dobro utrljaj preko masne fleke i onda u mašini normalno operi. Silaze i stare fleke (isprobano) - mm često koristi radno odijelo na poslu i dođe nekad prljav i flekav (ajme) i sve su fleke sišle.
    Ako slučajno ne siđe iz prve, probaj ponoviti cijeli postupak još jednom i to je to.

    ovo potpisujem..... nema te mrlje od hrane, krvi,(čak i nakon 4 dana) čokolade,masnoće koja s Jarom nije otišla.... čak sam probala i druge detrđente al samo ovaj skida sve...i tako je jedna mala bočica jara uvijek u kupaoni kraj praška za veš.....

  27. #77
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Zmazala sam trosjed s jagodama - uspjela sam očistiti crveno, ali sad su mi ostale fleke od vode i to bar trostruko veće nego originalna fleka.

    S čim to mogu očistiti? Trosjed je bež tkanina, a fleka je baš na sredini...

  28. #78
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    kak da maknem mrlje od trave s robice?

  29. #79
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    A ja smolu? Borovu.

  30. #80
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A ja smolu? Borovu.
    uffff, gadno...

    Imaš dva načina (odabir ovisi o tkanini na kojoj je mrlja i o veličini mrlje). S nekih ne uspijeva uopće, ako je tkanina tanka i nježna. S nekih se može skinuti običnim jestivim uljem koje otapa neke vrste smole u manjoj količini, pa onda pereš flek od ulja deterdžentom za suđe. Ovo ide super ako se smola zalijepi na neku vjetrovku ili vodonepropusnu tkaninu.

    U krajnjem slučaju aceton ili benzin - neko organsko otapalo. Ako se odlučiš za nešto tako radikalno, probaj prvo na nekom unutarnjem rubu da vidiš utjecaj na boje tkanine.

  31. #81
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    kak da maknem mrlje od trave s robice?
    Operi na najmanje 60oC. Ja to radim s trapericama i nema nikakvih problema. Operem traperice zajedno s ručnicima i šarenom posteljinom na 60 stupnjeva + u mašinu ubacim onu krpicu protiv razlijevanja boja.

    Ako se radi o tkanini koja nikako ne smije na 60o, operi na 40oC uz dodatak neke tvari s aktivnim kisikom (Vanish i klonovi).

    Ima i specijaliziranih sredstava, npr. u dm-u (Dr. Beckman's sredstva - ima ih raznih pa uzmi neko).

    Moja svekrva bi sad tu još napisala da prije pranja istrljaš flekove sapunom za rublje ili opal krem deterdžentom. Isto pali, ali ja to tako rijetko imam u kući da se ni ne sjetim. Možeš i obični sapun tvrdi probati, ne škodi.

  32. #82
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    nisam svekrva, ali meni je sapun zakon
    ako ne natrljam sapunom odjeću moje dobre djevojčice (koljena su sva prljava, da ne kažem da se nakon par nošenja naprave rupe, ali to nije tema, čarape su joj kao da je u njima na hodočašću bila, na majicama je jelovnik + bojice) iz mašine mi izađe roba sa čistim mrljamau
    uz sve vanishe ovog svijeta

  33. #83
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    aleks, koji je to sapun?
    (Jer moje je starije dijete isto kao tvoje.)

  34. #84
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    obični bijeli sapun za robu
    obično uzmem aiax
    moja frendica, sa sličnim djetetom, koristi vanish sapun, kaže da je bolji
    ali meni je najobičniji najbolji
    natrljam sa sapunom
    pustim da malo odstoji
    pa onda još istrljam
    isperem to mjesto
    i malo još natrljam sapuna prije nego stavim u mašinu
    računaj da će traperice na tom mjestu, odn. na koljenima, nakon par pranja izblijediti
    ali izblijede i od samog trenja po tlu, puzanja i sličnih aktivnosti koje moje "malo" devetogodišnje dijete upražnjuje

  35. #85
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Peterlin, a ja?

  36. #86
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    TrudyC, ja bih to kao tepih.
    Našpricala nekim sprejem (BioShout?) i onda iščetkala. Na bočici piše koliko treba pričekati.

    a70v, ti si vrijedna, a ja gledam da što manje radim. Kako perem barem 6-7 perilica rublja tjedno, ja sve to ubacim i nadam se da će se oprati iz prvoga. Tek onda, kad se ne opere, razmišljam o poduzimanju koraka.

  37. #87
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    joj, ja sam ti mjerna jedinica za ljenost

    ali bez trljanja sapunom mrlje koje napravi moja kći (a i MM i ja kad se poflekamo kod kuhanja) će iz mašine izaći samo kao čiste mrlje
    i onda mi je to pranje bio uzaludan posao kojeg moram ponavljati
    ovo stvarno nije veliki posao
    veći mi je detektiranje mrlja
    a potrljati 2x mrlju mokrim sapunom traje par sekundi

  38. #88
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Trava savršeno izlazi sa Vanishem, samo treba obilno zaliti. Imam prilike isprobavati na dnevnoj bazi.

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj TrudyC prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, a ja?
    Kupi si novi trosjed, sa šarenim uzorkom!

    A sad ozbiljno - nemam nikakvih iskustava s tim jer mi doma imamo šarene kaučeve već 10 godina. Jednom godišnje ih operem, jednom u 5 godina pozovem servis da očiste dubinski i to je to. Odabir šarenog tapecir štofa bio nam je najpametnija odluka.

  40. #90
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Jurana, hvala probat ću to i sa sodom bikarbonom. Imam je doma...

    Peterlin - i ja sam za novu garnituru, ali nemam love. Zato tražim savjete. Hvala svejedno.

  41. #91
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Operi na najmanje 60oC. Ja to radim s trapericama i nema nikakvih problema. Operem traperice zajedno s ručnicima i šarenom posteljinom na 60 stupnjeva + u mašinu ubacim onu krpicu protiv razlijevanja boja.

    Ako se radi o tkanini koja nikako ne smije na 60o, operi na 40oC uz dodatak neke tvari s aktivnim kisikom (Vanish i klonovi).

    Ima i specijaliziranih sredstava, npr. u dm-u (Dr. Beckman's sredstva - ima ih raznih pa uzmi neko).

    Moja svekrva bi sad tu još napisala da prije pranja istrljaš flekove sapunom za rublje ili opal krem deterdžentom. Isto pali, ali ja to tako rijetko imam u kući da se ni ne sjetim. Možeš i obični sapun tvrdi probati, ne škodi.
    već sam 2x oprala na 60 ali ništa, idem danas po vanish

  42. #92
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moram napomenuti da se moje savršeno iskustvo sa Vanishom odnosi na svježe mrlje.

  43. #93
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Otkrila sam novo čudesno sredstvo protiv mrlja - kravlje mlijeko. Na webu jednog proizvođača odjeće pročitala i isprobala. Za mrlje od hrane koja sadrži kakao, natopiti mrlju u mlijeku, malo protrljati i oprati. Ako je još i masno, onda nakon mlijeka malo alkohola ili nešto čime inače izvlačite masnoću.
    Ja, kao ultimativni test, izvukla košuljicu koju je moj stariji zaflekao prije 5 godina čokoladnim sladoledom: prvo mlijeko, pa alkohol, izašlo je!

    A nekidan sam i mrlje od jagoda izvukla pomoću mlijeka.
    Samo oprez, ako se neisprano mlijeko osuši, roba se usmrdi (smrdi kao povraćeno, ne izađe u jednom pranju ).

  44. #94

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    191

    Početno

    [QUOTE=Peterlin;2151511]uffff, gadno...

    Imaš dva načina (odabir ovisi o tkanini na kojoj je mrlja i o veličini mrlje). S nekih ne uspijeva uopće, ako je tkanina tanka i nježna. S nekih se može skinuti običnim jestivim uljem koje otapa neke vrste smole u manjoj količini, pa onda pereš flek od ulja deterdžentom za suđe. Ovo ide super ako se smola zalijepi na neku vjetrovku ili vodonepropusnu tkaninu.

    Evo sam isprobala kombinaciju ulje pa detergent za suđe. Radi!!! A mrlja je bila stara godinu dana. Hvala na savjetu. :D
    Posljednje uređivanje od PikiViki : 11.07.2012. at 08:58

  45. #95
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Hm, morat ću probat i to sa mlijekom i alkoholom... velehvaljeni DM sapun se nije nešto pokazao na našim mrljama od čokolade iz sladoleda. Još je jeo kornet od vanilije, ali na dnu korneta je ona čokoladica koja se rastopi dok dođe do kraja i redovito napravi rusvaj.
    Ako to ne upali, dajem mami da ona malo čarabara.

  46. #96
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    a jel s čiribu ide i vodena boja

  47. #97
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Uvijek flekavi bodići. Bijeli i uvijek na otkuhavanju, vanish je sranje- nišššššta ne vrijedi!!! Perem tekućim Arielom, ali ništa od toga... help!

  48. #98

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Cokoladu treba kisat u mlijeku, istrljati i oprati normalno s ostalom robom

    Fleke od rajcice oprati i stavit na sunce na susenje

    masnocu prekrit s djecjim puderom, nek odstoji i pospricat s necim za fleke, ja koristim iz lidla w5

    samo za breskve nisam nasla rjesenje

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Breskvu isprat čim se pofleka, ako ode na pranje zacementira se.
    Ja sam čokoladu (ledo) skinula dr. Beckman malim bočicama. Istresla sam na fleku sredstvo za voće, za masnoću i za hrđu. Ne znam koje je djelovalo, ali skinulo se.

  50. #100
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Za breskve i sve ostalo voće - kravlje mlijeko.

    I za crno vino i sve s kakaom.

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •