Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 300

Tema: Fleke ili mrlje

  1. #251
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Bas zvaka
    Pravi se od lijepila, pjene za brijenje, otpine za lece i ne znam jos cega.
    Tang nemam pojma. Ja bi ga oprala normalno.
    Za slime tvrde da se ne da očistiti. Ja ga pobožno izbjegavam kupiti djetetu.

  2. #252
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Najvećem?

  3. #253
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Bas zvaka
    Pravi se od lijepila, pjene za brijenje, otpine za lece i ne znam jos cega.
    Tang nemam pojma. Ja bi ga oprala normalno.
    Aaaa, ljigavac iz domaće proizvodnje...

    Treba stolnjak staviti u duboko zamrzavanje preko noći, ostrugati nožem, što je lakše kad je smrznuto, pa oprati. Prije pranja možda još flek tretirati bioshout sprejem ili nekim drugim prewash sredstvom.

  4. #254
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja ni zvaku sa sinove trenerke nisam uspjela skinit sa zamrzavanjem
    Dobila sam neke upute da probam sa običnim pranjem, a na internetu kaže alkoholni ocat, javim kako je završilo

  5. #255
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Fleke flomića su se afroditinim acetonom sa laminata skinule ko od šale, ali s lakiranih vrata ne. Ostala je ružna roza mrlja. Morat ću lakirat vrata.

  6. #256
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    moj se slime skinuo u običnom pranju na 90

  7. #257
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Cure,

    Oprala sam i u susilici osusila predivnu novu muzevu jaknu. Pernatu zimsku.
    Jakna je u 2 boje, s prednje i straznje strane kao neka kiwi,a rukavi tamnoplavi. Unutra sam stavila onu maramicu koja skuplja boje.

    Sada ima nekoliko plavkastih mrlja po kiwi dijelu, pretpostavljam da je od susilice jer sam prala na niskoj temp a i puno puta prije. Nikako upoznat ovu moju susilicu.

    Isla u kemijsku, zenska mi kaze mislim da vam to mi ne mozemo rijesito to je pobojano.

    Imate li ikakvu ideju osim sredtsva za mrlje s cim da to pokusam rijesiti?
    Jakna je predivna i bila je skupa
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.01.2021. at 16:21

  8. #258
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ako si je prala po deklaraciji, ja bih ju reklamirala tamo gdje je kupljena.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #259
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Tanci,
    Nisam u zivotu nijednu deklaraciju pogledala
    A na 30C se mora moc oprat.
    Zeznula sam sa sušilicom.

    Al ima li nade za izvuc mrlje?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.01.2021. at 21:49

  10. #260
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Tanci,
    Nisam u zivotu nijednu deklaraciju pogledala
    A na 30C se mora moc oprat.
    Zeznula sam sa sušilicom.

    Al ima li nade za izvuc mrlje?
    Teško. Ne znam.
    Kaj god mi se zafarbalo nisam nikad uspjela riješiti.
    Ja bi reklamirala jer kakva je to jakna koja se ne može oprat na 30?
    Boje se nisu razlijale u sušilici. To je do pranja.

  11. #261
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi reklamirala jer kakva je to jakna koja se ne može oprat na 30?
    Možda ona kojoj na deklaraciji piše "dry clean only"?
    Lili prije reklamacije pogledaj etiketu da vidiš imaš li uopće osnove za žalbu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  12. #262
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Na jako puno stvari piše dry clean only. Ja se tog ne držim her bih bankrotirala.

    A ovo za jaknu mi je stvarno čudno. Pogotovo ak je prana na 30. Ja sve jakne doma perem i sušim, sam kaj du sve jednobojne.

    Ono kaj mi još pada na pamet je da je možda stavila previše deterdženta, pa je " nagrizao" boju

  13. #263
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Na jako puno stvari piše dry clean only. Ja se tog ne držim her bih bankrotirala.

    A ovo za jaknu mi je stvarno čudno. Pogotovo ak je prana na 30. Ja sve jakne doma perem i sušim, sam kaj du sve jednobojne.

    Ono kaj mi još pada na pamet je da je možda stavila previše deterdženta, pa je " nagrizao" boju
    Ja bih se složila s ovim zaključkom. Nije mi se jednom dogodilo, ne u sušilici nego baš u pranju, da svjetliji dijelovi odjeće poprime farbu od tamnijih, čak i kad se odjeća pere na 30 oC. Zbog toga sam godinama izbjegavala kupovati djeci jakne i majice s bijelim dijelovima. Znala sam imati problema i s tekućim deterdžentom, ako bi došao direktno na rublje. Zato sad prvo uključim mašinu i tek kad krene uzimati vodu, ulijem tekući deterdžent. Kad perem tamno, znam staviti po dvije maramice za upijanje boja.

    Ne vjerujem da je krivnja sušilicce, ne vidim mogućnost da se tamo razlijevaju boje. U sušilici se samo zna zgužvati, ali ne znam kako bi se boja prenijela na druge dijelove... eventualno ako jakna nije bila dobro ocijeđena, ali bratemili, u sušilicu ne stavljaš robu koja nije dobro iscentrifugirana.

    Tanči je također u pravu - ako je jakna oprana prema uputama proizvođača, treba to reklamirati.

  14. #264
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Bas cu pogledat deklaraciju kad stignem.
    Kupljena je prije par mjeseci, s obzirom na selidbu i kutije, nisam sigurna da znamo di je racun. Imam taj jos jedan dio u kutijama koji planiram rascistit.

    Jedino sto je ovo nova perilica/susilica s kojom nikako da se sljubim jer su upute ocajne, citala sam ih valjda 10x. Na netu isto nisam nasla nista bolje.

    Prije sam je prala vise puta,nikad nista.

  15. #265
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Koja temperatura? Koji deterdžent? I koja količina deterdženta?
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 22.01.2021. at 09:24

  16. #266
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Više puta si prala ? A stara je koji mjesec

  17. #267
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bas cu pogledat deklaraciju kad stignem.
    Kupljena je prije par mjeseci, s obzirom na selidbu i kutije, nisam sigurna da znamo di je racun. Imam taj jos jedan dio u kutijama koji planiram rascistit.

    Jedino sto je ovo nova perilica/susilica s kojom nikako da se sljubim jer su upute ocajne, citala sam ih valjda 10x. Na netu isto nisam nasla nista bolje.

    Prije sam je prala vise puta,nikad nista.
    Nije bitno imaš li račun, sigurno imaš neki dokaz o plaćanju na telebankingu ili na podacima kreditne kartice.

  18. #268
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Više puta si prala ? A stara je koji mjesec
    Pa da, operem kad kupimo prije nosenja, osjetljiva je boja,a muz cesto na terenu,pa trazi.

    Nisam stigla jos pogledat dwklaraciju,krcat mi dan.

    Nano, deterdzent koji inace koristim za ves, mijenjam ih. Kolicina koju inace stavljam, ja to odokativno radim, znam po onoj posudi na masini.

    Temp cu tocno znat kad pogeldam uputstvo jer sam birala osjetljive materijale, kao i upute za pranje na jakni.

    Nikad u zivotu, nisam nesto pobojala pranjem, pa mi bas cudno. Hmm..
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.01.2021. at 00:16

  19. #269
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ma i meni je čudno. Zati sam i postavila ta silna pitanja. Ja sam uspjela pofarbat dosta stvari al nikad na temperaturi 30. Baš mi je žao za jaknu.
    Ja oernate jakne isto perem i sušim doma i bae sam u potrazi za novom. Imam dvije jakne: kratku, tamnu i puno stariju od duge i svijetle. I ta prva je u 100 puta bljem pranju jer ju rjeđe perem...Ovu svijetlu moram stalno prati i valjda u svakom pranju izgubi malo perja. Tako da sam u potrazi za dugom tamnom pernatom jaknom. I ostala sam neugodno iznenadjena kako su te jakne poskupile. Sirry na OT.
    Ak negdje vidite ( mora biti punjena perjem) po razumnoj cijeni, javite mi

  20. #270
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Evo pogledala prala sam ma 30C.

  21. #271
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Jest da nije o flekama, ali je vezano. Peterlin je spomenula one maramice za skupljanje boje.
    Koristila sam ih ja dok nisam skontala da su zacepile odvod na filter mašine. Skupljale se i zacepile. Tu začepljenu sam zamjenila jer sam mislila da joj je nešto sa centirfugom a nije mi se radi godina dalo popravljat. Mm bilo zanimljivo bavit se njenim sastavom, pa je našao u toj cijevi nalijepljene jedna na drugu.

  22. #272

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    243

    Početno

    Kad se meni to dogodilo, majstor koji je došao popraviti mašinu, rekao je neka tu maramicu stavim u vrećicu za pranje osjetljivog veša (ono za grudnjake i tanke hulahupke), i time je problem riješen, ne može otići u odvodnu cijev.

  23. #273
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ako je jakna dulje ostala u masini, moguce je da je na nju kapnula voda iz bubnja (ono kamo odlazi, izmedju ostalog, kroz one silne rupe. Ne bi mi nikad to palo na pamet, ali dozivljela sam svekrvino pranje bijelih kosulja nakon sto je oprala crvene rucnike. Kosulje su bile roza, pomalo spricane.

    Uglavnom, ne bih rekla da mozes skinuti te mrlje jer su otprilike jednako postojane kao ostatak boje na jakni. U pravilu, boje na raznobojnim odjevnim predmetima bi trebale biti dovoljno fiksirane da se to ne dogadja i na vecim temperaturama od 30C, ali.... nije uvijek tako. Najcesce ne valja kod jeftinijih odjevnih predmeta (odnosno opcenito jeftinijih robnih marki).

    Ako na jakni pise da se moze prati u masini, nosila bih je tamo odakle je dosla. Ako ne pise... onda ne znam. Ja inace perje ne stavljam u susilicu, a trudim se ne susiti tako i drugu zimsku odjecu za koju mi je bitno da ostane vodonepropusna.


    Sto se susilice tice, u njoj se rijetko sto bas oboja, ali bijeli ves iz susilice uglavnom nikad vise nije bijeli, pogotovo ako se u njoj inace suse i tamne stvari. Ako se slucajno suse zajedno, onda ovim svijetlim bojama nema spasa. Ja samo i iskljucivo susim rucnike, posteljinu, krpe, crne uniforme za taekwondo i nekakvu bezveznu robu za po kuci.

  24. #274
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ocito nikada necu saznati sto se dogodilo, spasa nema. Eventualno da pitam u jos nekoj kemijskoj.

    Muzu je jako draga i nema vise takvih, njemu se bas ta svidja.

  25. #275
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Pa za teren je valjda dobra

  26. #276
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ocito nikada necu saznati sto se dogodilo, spasa nema. Eventualno da pitam u jos nekoj kemijskoj.

    Muzu je jako draga i nema vise takvih, njemu se bas ta svidja.
    Operi ju opet, a mrlje nasaftaj s Vanishom pa tako više puta i bude pomalo izašlo.
    (ali ja sam i dalje za reklamaciju)

  27. #277
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ne znam zasto su mrlje nastale, ali nikada ne bih susila osjetljivije i/ili meni drage stvari u kombiniranoj perilici/susilici.

  28. #278
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj j-la prvotno napisa Vidi poruku
    Jest da nije o flekama, ali je vezano. Peterlin je spomenula one maramice za skupljanje boje.
    Koristila sam ih ja dok nisam skontala da su zacepile odvod na filter mašine. Skupljale se i zacepile. Tu začepljenu sam zamjenila jer sam mislila da joj je nešto sa centirfugom a nije mi se radi godina dalo popravljat. Mm bilo zanimljivo bavit se njenim sastavom, pa je našao u toj cijevi nalijepljene jedna na drugu.
    kad koristim te maramice (a to nije često) uvijek ostanu skupa s vešom u bubnju

  29. #279
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kad koristim te maramice (a to nije često) uvijek ostanu skupa s vešom u bubnju
    Tak i kod mene. Prevelike su da bi ikuda otišle.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #280
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Budem tako vise puta s tim cudom za mrlje pa sta bude.

    Tanci,nis od reklamacije jer muz zeli bas tu jaknu i kaze nosat ce je i ovakvu po kvartu, a uz to kaze da fantaziram da ju je kupio prije par mjeseci da je proslo punooo vise, al moj mozak je od ove korona situacije poblentavio totalka.

  31. #281
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Tim više jer je očito prana u starom stanu,očito je i koju godinu stara
    Baš kad ga vidim u prolazu ( nada ga dugo nisam vidla( bum se zagledala u te mrlje

  32. #282
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tim više jer je očito prana u starom stanu,očito je i koju godinu stara
    Baš kad ga vidim u prolazu ( nada ga dugo nisam vidla( bum se zagledala u te mrlje
    Daj ga zaskoči pa nam javi

  33. #283
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Tim više jer je očito prana u starom stanu,očito je i koju godinu stara
    Baš kad ga vidim u prolazu ( nada ga dugo nisam vidla( bum se zagledala u te mrlje
    Mozes mu i rec ajme kakve to mrlje imas ma grozno mi da hoda sav sredjen i na jakni mrlje

  34. #284
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Citiraj roman972 prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se meni to dogodilo, majstor koji je došao popraviti mašinu, rekao je neka tu maramicu stavim u vrećicu za pranje osjetljivog veša (ono za grudnjake i tanke hulahupke), i time je problem riješen, ne može otići u odvodnu cijev.
    Ovo mi nije palo na pamet, hvala!

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kad koristim te maramice (a to nije često) uvijek ostanu skupa s vešom u bubnju
    Ostajale su i meni, ali očito nisu sve. Nekad sam znala po tri staviti, pa ih sa opranim vesom stavim u susilicu, ali da sam pratila koliko ih izađe, nisam.

  35. #285
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mene ne bi začudili da si u sušilici nastale fleke jer se po mom iskustvu odjeca u sušilici zagrije na dosta više od 30. Inace sve to osjetljivo dvobojno i sl perem na brzom bez sušenja u sušilici. Iako... sve pernate jakne koje imam pise da se mogu susiti, no sve su jednobojne. Ja ih za svaki slucaj ne susim...

  36. #286
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Pa ja bi sad rekla sa 100% sigurnoscu da je od susilice zbog vece temp jer prije nisam nikad imala susilicu i nikad nezgoda s jaknom.

    Sad znam za sva vremena.

    Moja je jednobojna kao i djecje pernate, bez problema se suše u susilici. Nikad nikakvih problema.

  37. #287
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni je zadnja drama s farbanjem odjeće bila kad sam prala na moru na ruke (za sigurnost) od mm bijelu nike drifit majicu i kćerine intenzivno ružičaste hlačice. Odvojeno naravno. I objesim na sušilo, vjetrić puhao - i hlače ofarbale majicu samo što su se doticali povremeno. Muž bio sav jadan, ja uvjerena da nema šanse isprati ali probala sam s nekim det protiv mrlja koji je ostao od moje stare i uspjela spasiti njegovu majicu. Od onda te hlače perem isključivo na ruke i sušim u izolaciji

  38. #288
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    jos ce najsigurnija varijanta biti kad ih preraste

  39. #289
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Maloj se prosuo sladoled od čokolade po traper haljinici, zaboravila sam namočit u hladnoj vodi, oprala u mašini, fleka ostala. Ima li šanse neke da ta mrlja ide dolje?

  40. #290
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako je Ledo, nema, bar meni nikad nije uspjelo.

  41. #291
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    I moji hahari...jedan uprljao novu majcu kakaom, stavila sam likvija i u mašinu, fleka se vidi i dalje, stariji ne znam čime isto....dakle nove novcate aaaa

  42. #292
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Daaaa.... a baš voli tu haljinicu. Kak će sad ić po vani s tom haljinicom. Mada mi se fućka jer se tak i tak uprljaju čim stignu negdje, al opet.

  43. #293
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,388

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Maloj se prosuo sladoled od čokolade po traper haljinici, zaboravila sam namočit u hladnoj vodi, oprala u mašini, fleka ostala. Ima li šanse neke da ta mrlja ide dolje?
    imas za kupiti https://www.mueller.hr/aktualno/insp...e-za-peglanje/
    samo zapeglas preko fleke

  44. #294
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je Ledo, nema, bar meni nikad nije uspjelo.
    A neki drugi?

  45. #295
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Drugi su se svi oprali.

  46. #296
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ok s čime?

  47. #297
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Maloj se prosuo sladoled od čokolade po traper haljinici, zaboravila sam namočit u hladnoj vodi, oprala u mašini, fleka ostala. Ima li šanse neke da ta mrlja ide dolje?
    Nemoj se previše nadati, ali probaj namočiti u neko sredstvo s aktivnim kisikom. Ja trenutno imam neki Dexal iz Eurospina, ekvivalent za Vanish. S tim sam skinula sve mrlje s jednog stolnjaka. Nisam stavila puno, recimo jednu žlicu toga i jednu žlicu deterdženta u prahu i ostavila u lavoru od jutra do popodneva. Nakon toga u mašinu na standardni program za mješovito rublje. Sve se opralo, mrlje od gulaša, crnog vina, čokolade i slično. Za sladoled nisam sigurna, ali ako ih je bilo, nije Ledo nego neki iz Lidla.

  48. #298
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Postoji li neki ovako plavi (kemija cista, ne nesto prirodno) detergent za rucno pranje sudja? https://m.media-amazon.com/images/I/...TgyVL._AC_.jpg

    Ovo radi cuda, treba namrljati detergent i istrljati rukom pod mlazom tople/vruce vode.

    Ako si haljinu s mrljom stavljala u susilicu, zaboravi da ces ikako skinuti mrlju, nazalost.

  49. #299
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Maloj se prosuo sladoled od čokolade po traper haljinici, zaboravila sam namočit u hladnoj vodi, oprala u mašini, fleka ostala. Ima li šanse neke da ta mrlja ide dolje?
    Ima. Prvo natopi mrlju kravljim mlijekom, isperi, zatim natopi nekim sredstvom protiv masnoće, može i likvi. Mrlju istrljaj prstima, pazi da se mlijeko ne usmrdi.

    Jednom sam ovako izvukla mrlju od čok. sladoleda staru 7 godina

  50. #300

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Ja kao Jurana, sve cokoladne fleke skidala s namakanjem u mlijeku plus neko sredstvo za fleke, odlican mi je iz lidla njihov neki w5

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •