Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 148

Tema: Život bez televizije?

  1. #51
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pridruzujem se klubu, iskljucili mi max-tv a onaj digitalni prijemnik nemam pa sam vec 3 dana bez tv-a i uopce mi ne fali. Ali Svenu dopustam tu i tamo igricu na laptopu al to su igre slaganja puzli i slicno. Obozava takvu vrstu igre, ja sam kupila sve puzle u ducanu i te su mu vec dosadile pa ovako spojimo ugodno s korisnim.

  2. #52
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Imamo ogroman televizor i nikakvu pretplatu. Obicnom antenom hvatamo dvije lokalne stanice koje gledamo u prosjeku jednom u deset dana, a i to samo vremensku prognozu. TV ima wifi pa zapravo na njemu gledamo Netflix, recimo dvaput mjesecno neki film ili dokumentarac. Povremeno je i neka serija vrijedna spomena, pa i to odgledamo na velikom ekranu.

  3. #53
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Mi smo totalni ovisnici! Ako ne o slici, onda o zvuku, bile to vijesti, spotovi ili dokumentarac... Možda bi i mogli bez njega, ali za sada ne želimo! I mislim da će to zasada biti zauvijek! ))

  4. #54
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li još protivnika televizije ?
    Živjela (uglavnom) bez televizije od 1980 do udaje 1999. Doduše, kupila televizor negdje 1990 ili 1991 jer su me zanimale vijesti u ona burna vremena, ali nisam imala (ni danas nemam) naviku gledanja televizije pa mi je to normalno. S druge strane, mm voli "pozadinsku buku" u vidu tv-a, ali ne pretjeruje, pogotovo da se djeca ne navuku na to.

    Literatura za one koji brinu da djeca previše vremena provode pred čarobnom kutijom: 365 dana bez televizije (Steve & Ruth Bennett)

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    46

    Početno

    Ovo ljeto smo živjeli na moru 6 dana bez televizije i bilo nam je super....
    Beba je bolje spavala (prek noći 12 sati)... MM i ja smo pričali u krevetu, prisjećali se djetinjstva i zakleli se da će naš dečkić biti najsretnije dijete na svijetu...
    Neće uvijek moći sve dobiti, zbog financija, ali ćemo se potruditi da bude sretan s onime što ima...

    Ugl. trend ne gledanja televizije nastavio se i u Zagrebu.... Odlična stvar! Odlučili smo televiziju maknuti iz spavaće sobe.
    Do sada smo uspavali bebu i buljili u televiziju do tko zna kada. Ja sam znala biti jako razdražljiva i umorna kad bi se beba probudila, a ja sam taman zgasila telku i sklopila oči... Sad sam primjetila da beba bolje spava i mirnija je dok nema tv-a.

  6. #56
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Nedavno sam bila kod sestre dva dana. Mislila sam da ću ispaliti na živce. Navečer upaljen TV, vrti se nekakva sapunica, istovremeno u susjednoj sobi nećak preglasno sluša valjda 20 puta za redom jednu te istu stvar... Ma užas, koja buka!

  7. #57
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    meni je internet recimo zabavniji od TV ali bome volim pogledati i History channel, stare talijanske filmove i komedije na skyitaliji i sl...a i baby tv mi je bas ok za mlađega...poslje skupa pjevusimo pjesmice, brojimo na engl do 10, crtamo razne likove i svasta. e da, i spojila sam komp na tv pa youtube spotove imam u king size formatu.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    3

    Početno djeca i ekrani

    haj, radim za emisiju filipove bebe i upravo radim na temi djeca i ekrani, pa ako netko od vas koji uopce nemate tv ima klinca predskolske dobi moze cak i 1,2 osnovne i zeljeo bi o tome javno progovoriti bilo bi super da mi se javi. Takoder ako neko ima problema jer mu dijete stalno gleda tv, igra igrice, trazi mobitel...i takav mi sugovornik treba, pa evo...ako ste za da zajedno javno progovorimo o ovom problemu molim vas da mi se javite

  9. #59
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    U klubu sam. A javljam se jer su me jučer posjetili neki inkasatori - moguće da nisu iz HT-a nego unajmljena firma za utjerivanje dugova. U svakom slučaju mutni su malo - nije mi smetalo što su me došli kontrolirati, čak sam ih zvala u kuću da se uvjere da nema ni tv-a ni radija, premda pretpostavljam da nemaju ovlasti da ulaze u kuće. Kao, rade ljudi svoj posao. Ali bezobrazan je bio način, na moju tvrdnju kako nemamo ni tv-a ni radija (radio ćemo možda i nabaviti, tv ne tako skoro, i tako sam im rekla) njihov je odgovor bio "a zašto se onda vaši susjedi žale da vi ne plaćate pretplatu malo sam se zbunila, pa sam pitala koji to, oni naravno kažu da neće reći pa sam onda, što ću drugo, rekla nek njih onda pitaju zašto se žale, otkud bih ja to znala.
    Ali poslije kad sam si prevrtila film, bilo mi je jasno da je to samo trik, nisam u svađi s nikim od susjeda, niti itko zna koje ja račune plaćam a koje ne, niti je itko u mojoj kući mogao vidjeti tv. Očito idu od vrata do vrata i svakom govore isto a što je najžalosnije većina će im povjerovati i već će se sjetiti tko ih je od susjeda "sigurno" otkucao. Baš žalosno. Na kraju mi je samo zbog toga bilo žao što sam spriječila psa u plemenitoj nakani da laje za njima i grize ih za pete sve do dvorišnih vrata

    Tako da znate, ako vam takvi likovi dođu na vrata, nije istina da vas susjedi mrze. I recite im odmah u lice da lažu, meni baš žao što se nisam snašla :spore_vijuge:

    PS. samo da znate, zanimat će ih i da li imate radio u autu

  10. #60

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    uh, ...
    ak mi takvi likovi dođu na vrata, ja vrata ne otvaram... nema šanse
    koga ne poznam kad gledam kroz špijunku, taj će poljubit vrata
    kakvih danas sve slučajeva ima, nema teorije da nepoznate pustim na razgledavanje stana
    mi već dugo pretplatu plačamo trajnim nalogom, možda i naši susjedi misle da smo neplatiše

  11. #61
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ma meni je žao da im nisam ponudila da sjednu da malo popričamo o tome... nemam što sakriti, bilo bi mi baš super da su još išli i po sobama . Pa sam ih zato i pustila, da ih se riješim jednom za svagda, bez živciranja.
    Ali kad sam zamislila te bijednike kako okolo idu i uvjeravaju ljude da ih susjedi prijavljuju, ipak sam se uspjela naživcirati. Zamislite kakvo širenje svađa i loše energije. Točno znam od susjeda koje poznajem tko sad na koga sumnja... najradije bih pisala HTV-u kako samo zbog ovog neću biti njihov pretplatnik, da ni ne spominjem bijedan program.

  12. #62
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    meni su rekli da su me susjedi prijavili i to s obrazloženjem "ma ne bi ih mi prijavili nego baš bude jako bučno". Živimo u maloj zgradi, dobri su nam međususjedski odnosi i nema šanse da bi itko od susjeda tako nešto napravio, ali kako što ti kažem njima je to fora da te zaplaše. Ja sam i dalje ustrajala u svom da je to nemoguće i tu su stali.
    TV ipak imamo ali ne pamtim kad sam ga zadnji put upalila radi sebe. MD uglavnom ne gleda, jesino Mo hoće gledati crtić. Radio više ne slušam, nekad sam volila 101 sad sam izgubila tu naviku. Spojim se na Grooveshark pa slušam što hoću ili na Youtube i to rijetko jer dok radim moram slušati to što radim pa nema mjesta muzici.
    Meni je veća ovisnost internet. bila sam totalno sretna kad ono ljetos danima nije radio rodin forum, a onda sam se opet navukla. nisam nikakkav karakter

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    107

    Početno

    Meni su susjedi rekli da su nam nedavno na vratima bili kontrolori (živimo u kući) dok smo bili na poslu. Od sada zaključavam dvorišna vrata jer mi sve više ide na živce da mi nepoznati ili tko zna kakvi ljudi švrljaju po dvorištu dok mene nema. I te fore da ih moram pustiti u kuću mogu okačiti mačku na rep!

  14. #64
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    bolesno to sa susjedima
    a i ovo s radiom u autu,
    dobro da ne uhode kontrolirajući slušaš li radio dok si ne znam, kod frizera, u busu, na ulici
    ma, fuj
    mi imamo tv, imamo radio, plaćamo
    ne mislim da je program htv-a tako loš, ima ok emisije (njih nekoliko koje s vremena na vrijeme pogledam) i zapravo mi odgovara što je većina njih kasn onavečer - posebni dodaci, drugi format, peti dan, ali samo zato jer sam noću dugo budna, da radim i da idem ranije spavati to bi mi bilo užasno

  15. #65
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    MM i ja već preko godinu i po dana živimo bez televizije što mnoge šokira. Kad se kod nas prelazilo na digitalni signal zaključili smo da ionako buljimo bespotrebno u emisije koje nam se uopće ne sviđaju, nego više održavamo neku naviku koju smo odlučili prekinuti i nismo kupili onaj prijemnik.
    Sada od kada smo u ZG postoji određeni broj programa koji se mogu gledati bez prijemnika, ali mi svejedno ne palimo TV. Čak i kad dođemo kod mojih ili njegovih sam prijetila da ga izbjegavamo, pođemo sjesti vani ili tako nešto.
    Uglavnom, shvatili smo da nas jako umara to buljenje bez veze i iako su nam svi davali nekoliko mjeseci maksimalno, mi smo već godinu i pol TV free. Na početku su mislili svi da smo ludi, ali sad su shvatili da kad dođu kod nas možemo raditi i druge stvari.
    Ima li još protivnika televizije ?
    identicno kao Mi I super nam je! Bebonja nam ima 6 mjeseci,i sad nam tek ne treba Tv.a TV ne gledamo godinu i pol dana (imamo uređaj i znali smo filmove sa DVDa gledati dok sam bila trudna).Bila je fora kad sam bila trudna,išli smo MM i ja na UZV i on je ostao gledati Dnevnik u čekaonici.pita mene ginić "Hoće li tata da ponovno vidi bebu (jer smo bili par dana prije toga na UZV)?",a ja mu kažem "Ne!GLEDA TV :D! Znate mi Vam doma ne gledamo Tv"Tek će meni ginić,hladno "Jeste Vi u nekoj sekti?? :D " hahahaha

  16. #66
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Ni mi ga nemamo. Ponekad se stvarno zaželim nekog dobrog filma, ali takvi su tako rijetko na programu. Sad me spopala neka želja da ga nabavimo, pa sam se došla ovdje ohrabrit da ne posustanem . Ljepše je bez tv-a. Kreativnija sam, misli su mi nekako čišće, ko da živim u nekom drugom svijetu. Čim pročitam novine vidim da sam zbilja u svom svijetu. I nek tako i ostane. Ima u jednoj sensi starijoj članak "Prednosti života bez televizije", mislim naručiti taj broj kod njih u redakciji. Preporučujem i ostalima koji se spremaju na tv free life .

  17. #67

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Bez tv-ja bez problema ali bez radia, muzike nikako, MM je ovisnik o tv-ju on ga budi i uspavljuje, a ja ga ni ne primjetim, međutim ima jedna žica od max tv-a koja se vuče već godinu dana po stanu i do kraja mjeseca ako ne nađe novo mjesto ostati ćemo bez max tv, he,he

  18. #68
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Evo me u klubu onih koji bi mogli i mogu bez tv-a.
    Nisam ovisnica, mogu pogledati određene emisije, filmove, ali i ne moram.
    Još od faksa su me smatrali čudakinjom koja ne gleda tv - eh, to bi bila duga egzistencijalistička špreha o kojoj bi se mogao napisati roman.

    Spomenuh knjige, eh da, ne mogu bez njih ni privatno ni profesionalno - to je jače od mene.
    I naravno, uživam u dobroj glazbi i ... nekad, u lijepa romantična vremena, u emisijama na trećem programu hrv. radija (npr. poezija u jedan - hajd' recite, jeste li tada bili budni?)

  19. #69
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ...i ja sam u klubu....ima mjesec dana da nisam ukljucila TV i uopce mi ne fali (a u trudnoci sam dosta blejala u njega)...zato je radio je ukljucen po cijele dane na stanicu sa non-stop glazbom...

    I jucer mi padne na pamet ukljucit ga i skuzim da Max Tv uopce ne radi,pitaj Boga otkad vec....
    A MM nije spojio antenu tako da nemam ni onih par programa preko prijamnika...
    I kad sam vidjela da mi je stvarno svejedno sto ga sad fakat nemogu gledat sve da zelim skuzila sam da sam definitivno "izljecena"...

    MM ne dijeli moje odusevljenje,upozorio me da to moram osposobit dok se ne vrati doma za 10ak dana...
    On i njegov History,Nat Geo itd..itd...

    Bas bi htjela da N. odrasta (bar prve 2 god) bez TV-a,to ce mi bit argument da odviknem i MM-a!

    Ah,kad se sjetim kako sam ja kao mala jedino mogla pogledat crtic prije dnevnika i onda u krevet...
    A prvo sto sam pocela gledat je bila Santa Barbara... e to je bila sapunica!!!

  20. #70
    Njetočka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    88

    Početno

    Mi nemamo TV, ali na mom kompu je TV kartica pa možemo pogledati. Što rijetko činimo.

  21. #71
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Ima li netko knjigu "365 dana bez televizije" i kakva je. Donijeli su klinci iz škole letak, nudi se za 69 kn, pa me zanima da li zbilja ima zanimljivih igara (ne komliciranih) koje su lako primjenjive u stanu. Hvala.

  22. #72
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Sad vidim svoj post od prije godinu dana...pa cu potvrditi da smo jos uvijek dosljedni....
    Samo tu i tamo gledamo filmove koje skinemo sa neta i to je to....

  23. #73
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mi imamo i ponekad gledamo. Ovisni nismo jer cesto i zaboravimo da ga imamo. Bili smo oko godinu i pol bez TVa i super nam bilo. Onda smo za neki Novu godinu ipak kupili. Nije triger bio novogodisnji program, nego smo skuzili da nam fali za odrzavanje stranih jezika u formi. Rijetko gledamo hrvatski program. Poneki film tu i tamo. Meni nekad kad me nesanica muci pomogne da zaspem u dnevnom boravku.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    5

    Početno

    Svaka vam čast na tome!

    Definitivno za to treba imati petlje, pogotovo kad imate malo dijete.. a znamo koliko mališani nažalost žude za tim i provode vrijeme.. mogu samo zamisliti kako vam je lijepo bez te glupe kutije! U mom domu to nažalost ne bi moglo proći, nema šanse.. zanima me, koliko često poželite TV? Utakmica, dobar film, tv-serija, emisije.. ništa vam ne zafali?

    Skidam kapu..

  25. #75
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Mi imamo tv, md nedavno kupio jedan veeeeliki sta moze i na internet i svasta nesto, al ja ga stvarno rijetko palim, jednom mjesecno mozda. A i md ceka da ja odem lec pa da ga upali i onda i on gleda te historye, natgeographice i ino. A vec sam imala faza da sam zivila bez tv-a, tj. sa tv-om koji nisam palila. Jednom ga nisam godinu dana upalila, a bio mi je u sobi. Jednostavno mi ga se nije gledalo. Al sam zato sinoc naletila na neki dokumentarac o Putu Svile i bio mi je famozan, i bas sam blejila ko tele u sarena vrata (na md-ovu zalost jer on najvise voli svakih tri minute promijenit program i vidit sto se desava). A volim pogledat i neki film koji skinemo ili seriju. Makar sam u zadnjih tri miseca uspila pogledat samo dva film od kojih je jedan bio stvarno los.

    Najvise sam gledala tv za vrijeme prva tri mjeseca trudnoce i pripadajucih mucninca (a mozda mi je bilo muka od glupastih serija koje sam gledala).

    A meni je super i kad neko vrime na internet ne idem. Sve je to previse nekih suvisnih informacija koje me zapravo slabo zanimaju.

    Ja isto nepoznatim ljudima ne otvaram vrata, pitam ih sto zele kroz zatvorena vrata, i onda ih uglavnom otkantam.

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Mi imamo tv koji nam služi kao monitor za kompjuter ponekad, a antenu i tv program nemamo. Tako živimo već 9 mjeseci a prije toga smo dvije godine imali ali bi upalili jednom u 2 mjeseca. Ne fali mi niti malo, i jako mi smeta kad smo negdje u gostima ta pozadinska buka tv-a i ti glupasti sadržaji. Ionako imam premalo lufta i slobodnog vremena u danu i ne pada mi na pamet to dragocijeno vrijeme trošiti na tv. Djeca pogledaju 2 puta mjesečno na youtubu neku pjesmicu ili kratki crtić i to je to. Ne gnjave niti pitaju za crtiće i tv jer nisu navikli, pa im ne može niti faliti.

  27. #77
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj josipv prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka vam čast na tome!
    Definitivno za to treba imati petlje, pogotovo kad imate malo dijete.. a znamo koliko mališani nažalost žude za tim i provode vrijeme.. mogu samo zamisliti kako vam je lijepo bez te glupe kutije! U mom domu to nažalost ne bi moglo proći, nema šanse.. zanima me, koliko često poželite TV? Utakmica, dobar film, tv-serija, emisije.. ništa vam ne zafali?
    Skidam kapu..
    stvarno mi ne fali i ne pozelim ga se,a prije bi stvarno cesto gledala....film koji downloadiram s neta zadovolji tu potrebu,mislim da bi siznula da sad moram trpit reklame dok gledam tv....a iskreno,nemam ni kad,net mi dovoljno vremena popapa....a ne peglam pa da mogu gledat TV dok peglam!

    mala mi ne zudi za TVom kad ga nikad nije ni gledala! u none je upaljen dok ju cuva kroz jutro ali nije nesto zainteresirana...
    kad jos malo poraste pustat cu joj crtice sa dvd-a...

  28. #78
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Zbilja zavidim osobama koje su uspjele izbaciti TV iz doma. MM je ovisnik o TV-u. Jedva sam se izborila da nije uljučen ujutro kad doručkujemo i preko dana vikendom.
    Mislim da kad bi imala dijete bia bi manje tolerantna na TV. On stvarno ubija obiteljsku atmosferu i komunikaciju.
    Barem se meni tako čini.

    OK ako je samo povremeno upaljen: neka serija, film, dokumentarac; ali kod nas se gledaju svake vijesti, svaki dan film...meni to stvarno ide na živce. A nemamo drugu sobu da ja sad tamo odem čitati knjigu u miru.

    Kako ste ucijenile () TM da odustane od TVa?

  29. #79
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Mi ga imamo sada, no unazad nekoliko godina živjeli smo bez njega sasvim lijepo. Ovaj nam je poklonjen prije nekoliko mjeseci i mislimo ga se riješiti uskoro. Ne gledamo ga i nema ga smisla imati. Dokumentarce ponekad pogledamo na kompu, filmove mm pogleda na kompu, ja radije čitam. A i ne želimo da mališa bulji u baby programe ni išta slično.

    Kad dođem kod staraca katastrofa mi je i bučno razgovarati uz tv. Još kad tata uhvati okretati programe.

  30. #80
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Dok sam studirala nisam imala tv, ali mi je mama kupila tv karticu, jer kako ću bez televizije. Nisam je koristila.

    MM je iz kuće gde stalno u pozadini radi tv i u početku zajedničnog života bi ga upalio čim ustane, a tek onda išao u kupatilo i to mi je strašno smetalo. Isto me izluđivalo što je znao pustiti i muziku na računaru i tv i onda napustiti prostoriju i ostaviti mene sa tom bukom. Insistirala sam da se ruča u miru, bez reklama i glupih emisija, a vremenom ga je sve manje uključivao. Sada prođe i nekoliko dana da ne uzme daljinski u ruke. Pogledamo ono što skinemo sa neta, film ili epizodu-dve serije, čitamo novine i ništa nam ne fali. Mala je skroz nezainteresovana za tv kada dođemo negde, a on radi.

  31. #81
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nama su mnogi sa žaljenjem znali ustanoviti kako mi jadni nemamo čak tv u kući. Ali da oni imju neki treći, četvrti pa bi nam ga poklonili. Uh. Mm ima rođake koji imaju televizora koliko i prostorija, čak i u ljetnoj kuhinjici. To mi je baš robovanje.

  32. #82
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Mm ima rođake koji imaju televizora koliko i prostorija, čak i u ljetnoj kuhinjici. To mi je baš robovanje.
    Žasu!
    Meni tako smeta buka od TVa. Baš mi zaglušuje misli. Ne mogu uz to ometanje ništa raditi.

  33. #83
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj pipi1 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko knjigu "365 dana bez televizije" i kakva je. Donijeli su klinci iz škole letak, nudi se za 69 kn, pa me zanima da li zbilja ima zanimljivih igara (ne komliciranih) koje su lako primjenjive u stanu. Hvala.
    Imam ju ja u školskoj knjižnici. Meni je odlična i kad mi klinjo naraste (sada je 19 mjeseci) planiram ju primjenjivati

  34. #84
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Mi se upravo vratili iz gradske knjižnice Svatko je sebi digao nešto što ga zanima...pa sam si ja uzela Veliku knjigu razvojnih aktivnosti od rođenja do 3. godine. Gdje ćeš boljeg TVa Sad ćemo tek imati šta raditi

  35. #85
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Žasu!
    Meni tako smeta buka od TVa. Baš mi zaglušuje misli. Ne mogu uz to ometanje ništa raditi.
    I ja ovo potpisujem! A užasavam se odlaziti u goste kod ljudi koji bulje u TV i pričaju s tobom

  36. #86
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ste ucijenile () TM da odustane od TVa?
    pa objasni mu kako je dokazano da ljudi koji ne gledaju TV imaju daleko ucestaliji,bogatiji i zivlji sexualni zivot....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 28.02.2013. at 20:28

  37. #87
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    pa objasni mu kako je dokazano da ljudi koji ne gledaju TV imaju daleko ucestaliji,bogatiji i zivlji sexualni zivot....
    Hehehe! Moram paziti s tom izjavom da ga ne prepadnem. Inače sam ja po tom pitanju malo više divlja od njega, a on se žali da ga boli glava.
    Hm, hm...možda mu TV služi kao izgovor

  38. #88
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Meni tako smeta buka od TVa. Baš mi zaglušuje misli. Ne mogu uz to ometanje ništa raditi.

    da,da, sad vidim da on racuna na to....

  39. #89
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Mm ima rođake koji imaju televizora koliko i prostorija, čak i u ljetnoj kuhinjici. To mi je baš robovanje.

    ajme!

    a mi imamo rodjake koji u potezu dnevni-kuhinja (koji je jedan malo veći,zajednički prostor) imaju dva tv-a koji,naravno,uvijek rade,al dva različita programa. plus svi pričaju u isto vrijeme,a televizori grme...instant nervoza zagarantirana.

  40. #90
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj cikla prvotno napisa Vidi poruku
    Dok sam studirala nisam imala tv, ali mi je mama kupila tv karticu, jer kako ću bez televizije. Nisam je koristila.

    MM je iz kuće gde stalno u pozadini radi tv i u početku zajedničnog života bi ga upalio čim ustane, a tek onda išao u kupatilo i to mi je strašno smetalo. Isto me izluđivalo što je znao pustiti i muziku na računaru i tv i onda napustiti prostoriju i ostaviti mene sa tom bukom. Insistirala sam da se ruča u miru, bez reklama i glupih emisija, a vremenom ga je sve manje uključivao. Sada prođe i nekoliko dana da ne uzme daljinski u ruke. Pogledamo ono što skinemo sa neta, film ili epizodu-dve serije, čitamo novine i ništa nam ne fali. Mala je skroz nezainteresovana za tv kada dođemo negde, a on radi.
    MM ukljuci radio čim se ustane. I onda ode na posao, a meni ostavi da slušam intervju s J. Kosor, za podivljat. TV-a sam se rijesila, nesto se malo otimao, al bila sam poludila pa se nije usudio jako protestirati. On radi na kompu neki mrtav ozbiljan posao i slusa emisije na zahtjev. Ja bi podivljala potpuno da moram tako. Jednostavno, buka koju klinci proizvode kad dodju kuci kod mene stvara zasicenje i onda stalno gasim i stisavam sve te krestave uredjaje.
    Inace ni novine ne citamo, osim jednog strucnog casopisa.

  41. #91
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    MM ukljuci radio čim se ustane. I onda ode na posao, a meni ostavi da slušam intervju s J. Kosor, za podivljat. TV-a sam se rijesila, nesto se malo otimao, al bila sam poludila pa se nije usudio jako protestirati. On radi na kompu neki mrtav ozbiljan posao i slusa emisije na zahtjev. Ja bi podivljala potpuno da moram tako. Jednostavno, buka koju klinci proizvode kad dodju kuci kod mene stvara zasicenje i onda stalno gasim i stisavam sve te krestave uredjaje.
    Inace ni novine ne citamo, osim jednog strucnog casopisa.
    nevjerojatno mi je ovo. i ništa te ne zanima što se dešava? jel bar dnevnik pogledate? portale? nešto? tko je dobio oskara?

  42. #92
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su mnogi sa žaljenjem znali ustanoviti kako mi jadni nemamo čak tv u kući. Ali da oni imju neki treći, četvrti pa bi nam ga poklonili. Uh. Mm ima rođake koji imaju televizora koliko i prostorija, čak i u ljetnoj kuhinjici. To mi je baš robovanje.
    Ha, ha, da nemamo iste rođake? I mm ima jedne takve, koma
    Mi imamo tv ali ja mogu bez njega. Muž malo manje jer ponekad pogleda neku utakmicu. Zajedno pogledamo koji film skinut s neta. I klinci vikendom ujutro crtane, da mogu ja duže spavati I to je to, nemamo nikakve predplate jer nam ne trebaju. Kada su vani lijepi dani ne palimo tv po mjesec dana...

  43. #93
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Cvijeto, pogledam ponekad vijesti na netu, al nista se zanimljivo ne dogadja vec godinama. Dnevnik nisam nikad gledala. Vijesti ne slusam. Zasto bi me trebalo zanimati što je Milanović rekao Čačiću? Boli me patka i za jednog i za drugog. Ako me zanima nesto konkretno to ce bez problema naci Google, ne znam kako bi mi tu vijesti pomogle.
    Znam da je Argo dobio Oscara, no, Oscar mi nikad nije bio presudan u izboru filmova za gledanje, npr. tog Arga mogu pogledat jedino slucajnom greškom...
    Meni je zapravo nevjerojatno tvoje pitanje. Zanima me sto ti tocno mislis da ja gubim ne gledajuci TV, ne slušajući vijesti, ne čitajuci novine... Sto se mene tice, kod nas nema dobrih novina. Sve su šrot.
    Posljednje uređivanje od marta : 01.03.2013. at 09:58

  44. #94
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nevjerojatno mi je ovo. i ništa te ne zanima što se dešava? jel bar dnevnik pogledate? portale? nešto? tko je dobio oskara?
    evo da ti ja odgovorim
    dnevnik mi ne fali, a glavni izvor relevantnih informacija mi je fejsbuk, gdje dragi ljudi šeraju svašta zanimljivo. oni koji šeraju gluposti mi se slabo pojavljuju, fejsbuk je shvatio da ionako neću kliknit na to
    a od reklama na tv-u sam se toliko odvikla i uživam. iako, fali mi nekad kad gledamo serije i filmove onaj trenutak za otić na wc
    Posljednje uređivanje od koryanshea : 01.03.2013. at 10:00

  45. #95
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja imam upALJEN radio cijeli dan. A to je neki normalni radio, najviše puštaju muziku i na njemu rade neki meni ok ljudi i u real lifu pa eto I tako čujem "najnovije vijesti"...a nije da me baš interesiraju, više volim čuti što li se tog dana dešava u našom malom gradiću i dali se isplati otić na to

  46. #96
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nevjerojatno mi je ovo. i ništa te ne zanima što se dešava? jel bar dnevnik pogledate? portale? nešto? tko je dobio oskara?
    U stvari... kad se odmakneš medijskog zasićenja, zapravo shvatiš koliko se malo toga događa... zapravo. Ne znam kako točno ide tekst pjesme mislim Daleke obale, ono, ti ključni igrači politički i ekonomski su godinama jedni te isti, tako da maltene nećeš puno izgubit ako se prištekaš na sustav svaku toliko, ne moraš bit u kontinuiranom "streamingu".

    Kod nas su dva pola - ja bih mogla bez TV-a tj. ionako ga malo gledam, samo za peglanje, a peglat sam prestala, a vidim da i kad to radim da me navuče pa gubim vrijeme, MM ne, on je ovisnik, svaka info emisija njemu je beakon i magnet koji ga neodoljivo privlači. U stvari.. .meni je TV korisna za malo umirit potomče kad moram šalabajzat po stanu, ali i to bi se moglo riješiti bez TV programa, samo uz kontrolirani i unaprijed pripremljeni sadržaj... sad ne znam je li mi tu pričamo o TV programu, ili o TV kutiji + pripremljeni sadržaj.

  47. #97
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja zadnjih godinu i po nit gledam nit citam vijesti. A, ako kojim slucajem pogledam dnevnik il procitam novine, vidim da je sve isto kao i prije godinu i po, i jos se ne mogu nacudit senzacionalizmu oko najglupljih vijesti niti teletabis principu, ponovi svaku vijest n puta, i jos na kraju izvuci poantu.

  48. #98
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    A, ako kojim slucajem pogledam dnevnik il procitam novine, vidim da je sve isto kao i prije godinu i po, i jos se ne mogu nacudit senzacionalizmu oko najglupljih vijesti niti teletabis principu, ponovi svaku vijest n puta, i jos na kraju izvuci poantu.
    X i LOLčina na teletubbies princip !
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.03.2013. at 10:49

  49. #99
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa, ja jako malo gledam TV - vijesti baš nikada, a papirnate novine ne čitam već godinama.
    Ali zato pratim gomilu internetskih portala, a i vrijeme gubim na netu - više nego što sam ikad gubila sa TVom.
    Tako da, khm, pitanje je - živite li bez interneta.

  50. #100

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    U stvari... kad se odmakneš medijskog zasićenja, zapravo shvatiš koliko se malo toga događa... zapravo. Ne znam kako točno ide tekst pjesme mislim Daleke obale, ono, ti ključni igrači politički i ekonomski su godinama jedni te isti, tako da maltene nećeš puno izgubit ako se prištekaš na sustav svaku toliko, ne moraš bit u kontinuiranom "streamingu".

    Kod nas su dva pola - ja bih mogla bez TV-a tj. ionako ga malo gledam, samo za peglanje, a peglat sam prestala, a vidim da i kad to radim da me navuče pa gubim vrijeme, MM ne, on je ovisnik, svaka info emisija njemu je beakon i magnet koji ga neodoljivo privlači. U stvari.. .meni je TV korisna za malo umirit potomče kad moram šalabajzat po stanu, ali i to bi se moglo riješiti bez TV programa, samo uz kontrolirani i unaprijed pripremljeni sadržaj... sad ne znam je li mi tu pričamo o TV programu, ili o TV kutiji + pripremljeni sadržaj.
    umjesto najnovijeg dnevnika, ako vam nedostaje tog vokabulara, izvolite pogledat link

    http://www.youtube.com/watch?v=xrQSNLQhEig

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •