Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 148 od 148

Tema: Život bez televizije?

  1. #101
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, ja jako malo gledam TV - vijesti baš nikada, a papirnate novine ne čitam već godinama.
    Ali zato pratim gomilu internetskih portala, a i vrijeme gubim na netu - više nego što sam ikad gubila sa TVom.
    Tako da, khm, pitanje je - živite li bez interneta.
    Tako je, jer i sama priprema za odabir sadržaja (ako nećeš koristiti ovaj koji ti ga pakiraju) uključuje vrijeme.

    Ali, nekako... veći je gušt, valjda stila uzgajanje vlastitog vrta... pa mi je to kao hobi.

    Ja trošim na forumiranje, na news portale ne previše - jer ne mogu naći neki naš normalan da nije ono TBF - prva stranica neke bezvezarije stila *ice* i *ise*, Oscari vešte spadaju pod taj đir, to kupiom novinu dan nakon pa pogledam što je dobro od filmova prema kritičaru ili vidim što pišu neki sa sličnim mi ukusom.

    Ali sve skupa je to manje nego navečer, kad bi se trebao kao opustit, a maltretiraju te ovi iz motrišta i sličnih diskusija i onda kad je nažešće - ciao, đaci, laku noć dragi gledatelji, sleep well, a već ti diglo adrenalin a bezveze (jer sve uvijek isti likovi... osim za neke bitne teme di se "isplati nervirat" - tj. ja tu važem cost-benefit nervirancije za sebe).

    Cure strankinje, ako ima koji OK eng ili njem za preporučiti za vijesti i ostalo (online tiskovina stila) - javite.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 01.03.2013. at 11:46

  2. #102
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Bome ni meni ne fale domaće (teletabis ) vijesti. Dnevnik stvarno ne znam čiji bih gledala. Pratila sam medije oko zdravstvenog odgoja.
    Povremeno me neki ljudi s nevjericom gledaju da uopće ne znam tko su i kako izgledaju naše zvijezde. Znam Severinu i to je to Uopće ne shvaćam neke ljude koji PRATE "scenu" i zgražaju se na osnovi čega su sad te zvijezde poznate.

  3. #103
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    ina33, meni je Die Welt dobar, al ima problem što ti daje besplatno 20 članaka mjesečno s jednog uređaja, inače bi se trebalo pretplatiti.
    http://www.welt.de/
    Onda ja malo od doma, malo s posla i malo s iphonea i dosta mi je.

  4. #104
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa Vidi poruku
    a od reklama na tv-u sam se toliko odvikla i uživam. iako, fali mi nekad kad gledamo serije i filmove onaj trenutak za otić na wc
    nema mi boljeg nego u sred filma stisnut pauzu i poc na wc, napravit si 2gu turu kokica...ili ako mala zakmeci stisnes stop i trknes u sobu....vise ne bi mogla gledat filmove na TVu samo radi toga!

  5. #105
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    da. meni se čini koji put da sam fakat kao zaostala u nekom prošlom vremenu
    volim šaltanje daljinskog, volim reklame za ići na wc volim iznenađenje što danas ima na tv-u pa kao da bingo dobiješ ako je neki dobar film, ili ono razočaranje, danas ama baš ništa nema na tom tv-u. volim sedam i pol i dnevnik. jedva sam se privikla na činjenicu da htv-ov dnevnik u sedam i pol nije jedini dnevnik volim horizonte, volim i te političke emisije, volim vatat kad je koja serija, a sve to možeš skinuti i gledati ko čoek. mm i skida nešto, gledamo tu i tamo neki film, sezone tih serija me čekaju na laptopu, al mi i dalje šaltamo i tako. da, ako ne kupim novi list taj dan, pa makar ga negdje u nekom bircu i prolistala, dobijem poriv ići usred noći na neki kiosk, kao da sam ne znam što propustila.
    malo je za zamisliti se, priznajem.
    i nije to samo do medija. i u drugim segmentima života me prati
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 01.03.2013. at 20:41

  6. #106
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja kod TV-a isto volim taj faktor iznenađenja - kad sjednem pred TV u nekom trenutku koji mi paše i onda naletim na neki super program koji mi nikad ne bi palo na pamet sama tražiti npr. po netu i gledati - recimo ona genijalna serija o merkatima, to sam sasvim slučajno naletila, ili neka dobra kuharska emisija, ili nedavno uključim TV u nedjelju ujutro a tamo Tomislav Mužek pjeva međimurske pjesme.

  7. #107
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    da. meni se čini koji put da sam fakat kao zaostala u nekom prošlom vremenu
    volim šaltanje daljinskog, volim reklame za ići na wc volim iznenađenje što danas ima na tv-u pa kao da bingo dobiješ ako je neki dobar film, ili ono razočaranje, danas ama baš ništa nema na tom tv-u. volim sedam i pol i dnevnik. jedva sam se privikla na činjenicu da htv-ov dnevnik u sedam i pol nije jedini dnevnik volim horizonte, volim i te političke emisije, volim vatat kad je koja serija, a sve to možeš skinuti i gledati ko čoek. mm i skida nešto, gledamo tu i tamo neki film, sezone tih serija me čekaju na laptopu, al mi i dalje šaltamo i tako. da, ako ne kupim novi list taj dan, pa makar ga negdje u nekom bircu i prolistala, dobijem poriv ići usred noći na neki kiosk, kao da sam ne znam što propustila.
    malo je za zamisliti se, priznajem.
    i nije to samo do medija. i u drugim segmentima života me prati
    Ma, i ja/mi smo imali te faze, MM pogotovo, ali smo jedne godine shvatili da nam 5 dnevnih novina + TV + internet uopće nije stvorilo dojam odmora, nego nas je umorilo. U stvari, kad shvatiš ili ti nešto rikne od tih uređaja, koja je to ljepota bit bez svega toga pa otvorit knjigu s ipak kvalitetnijim sadržajem od te napolitanke red političkih emsija red zabavnih, red reklama (jer, TV program ti je ruski rulet, šanse da ćeš naletit na nešto dobro što sam ne tražiš ono... kolike su) onda čezneš za tim stanjem. Odlazak na otok uvalu di niti ne dolaze novine, nema kafića, nema samoposluge, nema interneta na jednostavan način, TV-a ima ali ti se, na kraju, ne da palit.... je ono... a biće duhovna obnova za nas neduševne, biće ovo što sad radi Stavros a niko mu ne vjeruje da nije prolupao. to je nešto super, ali moraš to osjetit, da bi vjerovao i da ne bi mislio vidi ovoga što se folira ala Pamela Anderson i western medicine glupoštine.

    Znam da ti je teško to sad shvatit kao vid ove ine33 brate mili.. ali eto... ja ti od srca želim nekih 5 dana toga da vidiš kako je to lijepo. Naravno, možda i jesi tip da ti se to ne svidi... ali to je živi gušt, živi gušt i totalni mir, ti gospodar sebe, a ne božanstvo TV kutije koja diktira razočarenja, oduševljenja itd.... a u biti, najčešće tupilo nekakovo ono buljiš, dobro ti je, a na kraju bezveze - mislim, volim i ja Manly man i ostale stvari. ali, u biti - bezveze.

  8. #108
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    A da ne govorim u novinama - ovaj izjavio ono, ovaj replicirao ovo, i na kraju dana - što je novo? Živiš u istoj Hrvatskoj. Stvari se možda mijenjaju tu dinamikom obrtaja par godina, a nikako od danas do sutra, osim prirodnih katastofa, koje ćeš osjetit bez da gledaš u novinu.

  9. #109
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    A ovo za tv, mislim, koliko junka moraš primit da bi slučajno nabasao na ovo / ono što je bitno? Tonu...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.03.2013. at 09:09

  10. #110
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    hm,pa ja kad zelim faktor iznenadjenja kazem dragom da odabere sa harda koji cemo film gledat,kako ih bice imamo 300tinjak nije problem bit iznenadjen....nekad mu zadam zarn a nekad ima slobodu....tada mi obicno uvali neki akcijski ili ratni jer to dvoje sama ne bi nikad zatrazila....

    Ina33,a sto to radi Stavros i kako ti to uopce znas???
    Ja sam u totalnom out-u sto se tice nase estrade,posvudusa i starleta....eto,cak ni Oscare nisam gledala,niti citala popratne tko je sto obukao,rekao traceve....prije bi jos i citala razne portale,sada vise ni to....

  11. #111
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa, to je film a na TV-u ima svakakvih sadržaja - dokumentaraca, koncerata, kuhanja, muzike.

  12. #112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja kod TV-a isto volim taj faktor iznenađenja - kad sjednem pred TV u nekom trenutku koji mi paše i onda naletim na neki super program koji mi nikad ne bi palo na pamet sama tražiti npr. po netu i gledati - recimo ona genijalna serija o merkatima, to sam sasvim slučajno naletila, ili neka dobra kuharska emisija, ili nedavno uključim TV u nedjelju ujutro a tamo Tomislav Mužek pjeva međimurske pjesme.
    Ovako i ja, kad slučajno gledam - gledam na ovaj način. I uopće me ne smeta ako prelistam sve programe i nađem ništa - tim bolje, naći ću si neku drugu zabavu. Nisam imala televizor u kući dugo godina (podstanar, to mi je bila samo smetnja). U jednom trenutku sam poželjela tv, pa sam ga i kupila, ali nisam stekla baš neku naviku gledanja pod svaku cijenu.

    MM je drugačiji - taj zna valjda sve serije i domaće i strane unatrag zadnjih 30 godina, s glumcima itd... Ja to koristim kao argument zašto NE bi trebao gledati ništa od toga, he he he, kad se već tak dobro sjeća.

    A djeca su druga priča - trudim se nadzirati što gledaju i paziti da toga ne bude previše. Nije uvijek lako (nisam uvijek doma) ali budući da to radim već godinama, i oni znaju da tv ne mora drndati cijeli dan i noć (pa onda bacaju moju mamu iz cipela kad kod nje gase televizor jer im ide na živce pozadinska buka).

  13. #113
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Ina33,a sto to radi Stavros i kako ti to uopce znas???
    U firmi kupuju novine, za 24 h u tramvaju je dosta par minuta za prolistat, dok čekaš tramvaj itd. ... Nije baš da sam na Velebitu ili u toj uvali svojoj cijelu godinu. I to je skroz dovljno za posrkat tih stvari, ne moraš obijat kiosk i bit intravenozno spojen na dnevnik, motrišta, radio vijesti itd.

    Sori ako sam koga zavela - upalim normalno radio u autu, nije da ono ko u onom starom češkom filmu di frajer daljinskim ko Clint puca (gasi) sve žive ekrane. TV imamo, pogledamo povremeno, ali da mi fali ako ga ne upalim dok je muž na putu itd. - ne fali mi... super mi je, a kamoli da inhaliram vijesti na redaljku - ono Nova, pa HRT, za različite "perspektive" itd. MM je tome skloniji (eufemizam), on je jači i od mene vezano za infoe o starletama, tiskovni je svejed, a trese se u blizini kioska, bez zafrkancije, kiosk... mislim da njemu ne postoji ljepša riječ.

    I opet se preporodi bez svega toga, jer je to previše junka na svakodnevnoj osnovi, zapravo.

    Ozbiljno tvrdim da mi bez pretplata ne bi bio takav bed, a, opet, nemoš' imat legalno TV bez pretplata, barem u RH.

    Svaka večer kad je ne palimo - nikakav gubitak.

    Preekstremno bi mi možda bilo nemat je, ali ono... ne bi jako plakala ako se to dogodi, a ljeti je 3 tjedna ne palimo, iako postoji... i to je odlično, a novine konzumiramo 1-2x tjedno (to ljeti).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.03.2013. at 20:40

  14. #114
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I da... te stvari se fakat očito "sišu" s obiteljskim ponašanjem... ne znam, evo, kakva su vaša iskustva? Naša mama je još onomad pred nekih 40-tak godinica imala uvedeno striktno gledanje TV-a, po sat, morali smo birat što želimo gledat, nikad nije bila pozadinska buka... i evo i mene danas, sličnog ponašanja.

    MM je odrastao di je TV pozadinska buka, otvore se oči, pali se TV, dozivaju se ljudi ako je nešto zanimljivo, "prenose se" filmovi ako je neko otišao u kuhinju itd., prvi poriv koji kod njih u stanu imam napravit je smanjit ton i isključit TV. MM je čak i bio takav (inače je takav 0-1 đir) da TV niti ne kupimo, jer "zna da se neće moć' kontrolirat", što je meni bilo ? jer smo uvijek bili đira TV program pa zaokružiš što je kad.

    Tako da mi je, u stvari, bitno kako ćemo TV pozicionirat pred djetetom jer su to očito navike koje ostaju dugo... valjda, ne znam, kako je kod vas bilo?
    Posljednje uređivanje od ina33 : 02.03.2013. at 20:47

  15. #115
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    mi smo bez tv-a već 2 mjeseca, ponekad mi fali, u prosjeku jednom u tjedan dana bi se izvalila navecer i buljila u nešto

  16. #116
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa kod nas je bilo - umjereno. radio je radio stalno, od kad se otvore oči, a tv se palio za dnevnik i radio dok se nije išlo spavati. neke stvari su se obavezno gledale. spomenuti dnevnik, olimpijada svi sportovi, od sanjkanja do bacanja diska. nedaj bože propustiti skijanje kad je skijao bojan križaj. pa onda eurovizija kviskoteka, bolji život, malo i velo misto. to bi i none došle, obje. i inače smo imali to skupno gledanje kad je nešto važno. to mi je ostalo do danas. kad je neki važan sportski događaj, taj se gleda skupno. i ne propušta.
    a ako netko ide u kuhinju, normalno da se prenose filmovi, kako drugačije :D
    i isto me mama zove svaki put kad gleda npr nedjeljom u dva, da komentiramo. il kad je bio milijunaš, eto ti nje na telefon, da jadan vidiš kako nije znao.

    inače, nismo mi baš previše navučeni na tv. mm voli gledati nogomet, kad je liga prvaka on gleda, a ja čitam. ili kad nema ništa zanimljivo. npr do deset su sapunice, koje ne podnosim, a ako na ostalim programima nema ništa, onda čitam. do dnevnika uglavnom ne gledamo ništa, eventualno djeca crtiće sat-dva, ako smo doma.

    ono što meni oduzima jako puno vremena je - internet. i meni i svima, naročito s j stalno moram voditi rat. tako da mi nikad ne bi palo na pamet izbaciti tv iz kuće, al internet mi je više puta palo na pamet. to bi nas spasilo. npr, sad ne bi pisala ovo, nego bih završila posao koji moram završiti. pa bih na miru zalegla na kauč pred tv. al ne, ja ovdje filozofiram o tv-u.

  17. #117
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    al internet mi je više puta palo na pamet. to bi nas spasilo. npr, sad ne bi pisala ovo, nego bih završila posao koji moram završiti. pa bih na miru zalegla na kauč pred tv. al ne, ja ovdje filozofiram o tv-u.
    Sve je, naravno, stvar subjektivne procjene - što više percipiraš nepotrebnim junkom, što ti je manje drago, to mičeš, valjda je to princip. Meni je to TV... zato jer je ovo makar malčice interaktivnije, i jer sam biraš sadržaj, iako je puno puta jednako tako bespotrebno jedenje vremena - znaš što će napisat ova, pa ona, pa kao misliš se teseš svoj stav, pa se navučeš, a već si ga istesao itd., i to je jedna te ista diskusija s jednima te istima po x-ti put, nimalo drugačija od bilo koje sapunice - šifra ko što je to ivarica svojedobno nazvala.. kad joj je dosadilo, u nekom trenu, očito, dosadi - dobra je to vijest .

    Ja procjenjujem da mi je net trenutno bolji, iako jede vrijeme, ali upravo sam završila super super knjigu za koju sam intuitivno sve isto i ja mislila, a sad mi se nekako ostvarilo u obliku knjige koju je netko napisao i ta ideja se širi, a preporuku dobila na netu, a nema nikakvke šanse da bi to sama iskopala jer je poprilično opskurno da bi to neko od mojih RL-ovaca čitao.

    Općenito, na žalost, brzine su takve da me neko zove komentirat Milijunaša i kako nije znao.... ne bi bilo neke vajde (em se vjerojatno ne bi niti javila, em me ne bi našao, em bi ga otpilila), plus je ovo u svoje vrijeme, asinhrono, nešto napišeš i odeš dalje u svoj svijet, ne moraš prekidat sve i slušat ovoga drugoga što o nečem što te ne zanima misli - više je stila biranja sadržaja od izvaljivanja i primanja.

    I ovo kako si opisala svoje - tako je i kod nas bilo, ali to je bilo u doba biće kad nemaju svi TV, to skupno gledanje događaja. I to mi nije takav bed uopće - jer je limitirano na navečer, a ne mora bit. ONo što je meni nekakav no-no osobni i pretjerivanje je paljenje TV-a na otvaranje kapaka ujutro, a to je obitelj MM-a i to mi je koma. U doba moje mladosti to se gledalo stvarno iznimno, kad je bio neki događaj jako bitan, ne ko pozadinska radio buka koja te ipak manje siše, ko sjedi i samo sluša radio, vrtiš se po kući, to su uglavnom samo pjeseme, ne stojiš prikovan za kutiju.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 03.03.2013. at 07:42

  18. #118
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Ja ne volim "pozadinsku buku". TV mi po danu ne radi, a navečer volimo pogledati History ili National, Discovery i sl. Naše programe rijetko kad stavim. Muž češće pali TV, a budući da je on doma par dana na mjesec onda mu to ne branim . Mene opuštaju npr. "Pawn Stars" na History i sl. emisije.
    Radio slušam samo u autu, a i tamo radije ubacim neki CD.
    Vijesti čitamo na internetu, novine kupim samo kad smo na odmoru.
    Dakle, ne bi bila nikakva drama i da nemamo TV doma. Ionako ga ne stignem gledati, ili ga gledam planirano. Npr. jučer su djeca gledala crtić "Grom" i veselimo se nastavcima "Star Wars"! Ali po danu nek se radije igraju vani.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    21

    Početno

    Treba se vratiti prirodi sta mislite o ovom otoku oduvijek mi je bila zelja preseliti se na nekakvo ovako mjesto:
    http://www.youtube.com/watch?v=e0l_1kbEI0o
    Ovdje nam sigurno nece trebati televizija

  20. #120
    gugolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    194

    Početno

    Mi nemamo tv i jako sam sretna otkad smo ga izbacili. Ali imamo internet. Ja bih i to izbacila, ali muž se ne da. Osim toga, puno komuniciramo preko mailova i svašta googlamo. Ali ja sam svejedno za izbacivanje.

  21. #121
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moram li plaćati HRT ako se riješimo tv-a, a Netflix gledamo na laptopu?

  22. #122
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Moram li plaćati HRT ako se riješimo tv-a, a Netflix gledamo na laptopu?
    Ako imaš mobitel na kojem možeš slušati radio, moraš plaćati pretplatu. I ako imaš radio u kući, ili u autu, moraš plaćati pretplatu. I ako imaš bilo koji uređaj (uključujući laptop) na kojem možeš primati ( gledati i/ili slušati) program HRT, moraš plaćati pretplatu.

    Uglavnom, ljuta sam na plaćanje pretplate, ali ne možemo joj izbjeći.

  23. #123
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kako provjerim to mogu li na računalu primati nj program? To nije ovaj video streaming jer streaming je kao puštanje YouTubea. Ne treba mu radio odašiljač. Mobitela se riješim lako i nabavim koji nema. Ne znam za jeftine pametne telefone primaju li radio signal, ali zar se to ne plaća već pružatelju usluge? Radio u kući nemamo.

  24. #124
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

  25. #125
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako provjerim to mogu li na računalu primati nj program? To nije ovaj video streaming jer streaming je kao puštanje YouTubea. Ne treba mu radio odašiljač. Mobitela se riješim lako i nabavim koji nema. Ne znam za jeftine pametne telefone primaju li radio signal, ali zar se to ne plaća već pružatelju usluge? Radio u kući nemamo.
    Zasto se jednostavno ne odjavis?

  26. #126
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uh, koja gamad. Ipak ću pokušati dodatno utvrditi ovo za laptop jer koliko se sjećam treba biti tv kartica da bi se tv gledao.

    Jadranka, ide prekršajni postupak ako se mulja, a treba odjaviti moj stanodavac, ne ja.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 17.06.2016. at 17:11

  27. #127
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    A dobro kad je stanodavac al jesi sigurna da on mora placat, ako ti imas laptop/mobitel?
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 17.06.2016. at 17:17

  28. #128
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Kako provjerim to mogu li na računalu primati nj program? To nije ovaj video streaming jer streaming je kao puštanje YouTubea. Ne treba mu radio odašiljač. Mobitela se riješim lako i nabavim koji nema. Ne znam za jeftine pametne telefone primaju li radio signal, ali zar se to ne plaća već pružatelju usluge? Radio u kući nemamo.
    Ne primaju skupi
    http://www.quepublishing.com/article...aspx?p=2019162

  29. #129
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jadranka, nisam sigurna, zato i pitam ovdje.

  30. #130
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Koliko sam uspjela skuzit, pristojbu placa vlasnik prijamnika, ne stanodavac (al svejedno se ne placa vise od jedne po kucanstvu). Tako da, ako stanodavac, u stanu koji ste unajmili ne posjeduje prijamnik, on nije duzan placati pristojbu. Vi ste je duzni placati za svoj laptop/mobitel ili sto vec imate, a moze primati tv/radio signal.

  31. #131
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    što se tiče laptopa, ako imaš internet možeš gledat hrt uživo ili na zahtjev na wen stranici hrta

  32. #132

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Kako se moze odjaviti?

  33. #133
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se moze odjaviti?
    http://www.hrt.hr/273520/pristojba/k...je-pristojbe-2

  34. #134
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    što se tiče laptopa, ako imaš internet možeš gledat hrt uživo ili na zahtjev na wen stranici hrta
    Ali to je live streaming, a ne korištenje radio signala.

  35. #135
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    kakve to ima veze?
    hrt je javna televizija koja bi trebala imati manje reklama od privatnih televizija, pružat više informativnih emisija, specijaliziranih emisija itd itd itd
    zato se plaća pretplata, a ne na signal, koji pretpostavljam koriste i nova i rtl

  36. #136
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    kakve to ima veze?
    hrt je javna televizija koja bi trebala imati manje reklama od privatnih televizija, pružat više informativnih emisija, specijaliziranih emisija itd itd itd
    zato se plaća pretplata, a ne na signal, koji pretpostavljam koriste i nova i rtl
    I koja živi od pretplate što je čini objektivnom i neovisnom o političkoj opciji na vlasti.

  37. #137
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pa tangerina, ne znam što ti nije jasno, ja uopće ne želim njihovu uslugu, kakva god bila. Sa reklamama ili bez. A oni traže od ljudi pri odjavi da potpišu i ovjere kako nemaju uređaj koji prima njihov program. Ako ipak imam oni pokreću prekršajni postupak, što mi stvarno jebeno ne treba u životu. Ako nemam onda mi ne mogu ništa. Live streaming nije isto što i prijem radio signala. Ako hoću live stream njihovog programa mogu ga kupiti kao što se kupuje Netflix, ali to se neće dogoditi.

  38. #138
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I koja živi od pretplate što je čini objektivnom i neovisnom o političkoj opciji na vlasti.

    I onda je svizac zamotao cokoladu u omot

  39. #139
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Milijun pretplatnika, odnosno luzera, ionako želi prvu vijest u Dnevniku vezanu za Crkvu, a zadnju poziv astrologinji i njeno mišljenje o aktualnoj političkoj situaciji.

  40. #140
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    žuta nešto si mi počela griješiti: vezanu UZ Crkvu ne ZA... moram te malo zezat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 17.06.2016. at 23:23

  41. #141
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    I koja živi od pretplate što je čini objektivnom i neovisnom o političkoj opciji na vlasti.
    haha ma nisam htjela ulazit u to kako to u stvarnosti izgleda, samo da nije razlog pretplati korištenje radio signala nego pristup sadržajima (pretpostavljam)
    razumijem u potpunosti motiv da čovjek potpuno raskrsti s hrt-om

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Tako je. Ne ulazeći sada u to da ta pretplata treba biti ukinuta, ali ako imaš laptop, radio, tv, bilo što na čemu možeš gledati njihov program - dužan si plaćati pretplatu po zakonu.

  43. #143
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dobila sam informaciju da laptopi nemaju RTV prijemnik. Tv-a se mislim riješiti. Radio nemam. Live stream nije prijem radio signala. To je download video sadržaja, u realnom vremenu.

  44. #144
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam informaciju da laptopi nemaju RTV prijemnik. Tv-a se mislim riješiti. Radio nemam. Live stream nije prijem radio signala. To je download video sadržaja, u realnom vremenu.
    Osim sto u zakonu pise radio i audiovizualnog programa, a ne signala

  45. #145
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Frendica je slučajno otvorila inkasatoru koji je kontrolirao po zgradi. Nema tv, ali je tip kroz vrata vidio upaljen laptop i dobila je kaznu

  46. #146
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dobila sam informaciju da laptopi nemaju RTV prijemnik. Tv-a se mislim riješiti. Radio nemam. Live stream nije prijem radio signala. To je download video sadržaja, u realnom vremenu.
    Trebalo bi provjeriti, ali mislim da se mobitel isto računa (smartphone) jer prima radio signal. Mora biti barem jedna pretplata u kućanstvu.

    http://www.24sata.hr/potrosac/hrt-pr...mobitel-343897

  47. #147
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Milijun pretplatnika, odnosno luzera, ionako želi prvu vijest u Dnevniku vezanu za Crkvu, a zadnju poziv astrologinji i njeno mišljenje o aktualnoj političkoj situaciji.

    Trolaš.
    I retorika ti je uvredljiva.
    Pretplatnici su luzeri?
    A što su onda oni koji ju hoće izbjeći; lopovi?!?
    Nisam pretplatnik, ali volim čitat ovaj forum i u zadnje vrijeme koju god temu otvorim ti na njoj trolaš.
    I napraviš ju nečitljivom.
    I onda se par najčešće istih forumašica javi i polome se objašnjavajući ti kako to nije tako kako si naumila, a ti i dalje po svom.
    Jer ti je dosadno...

  48. #148
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    @Peterlin, samo što laptopi nisu radijski i tv prijemnici. Nazvat ću ove u HRT-u da vidim koja je njihova strana priče.

    @Jadranka, Vrci, PHRT emitira programe na internetu, ali oni su nedostupni dok se ne ode na stranicu, izabere opciju pretplate, i onda se ide na plaćanje - izabere se kartica, ili što već. Tad se opcija otključa i može se gledati. Emisije na zahtjev ne računam pod program.

    @Tanči, @cappy, uključite si detektor ironije, molim vas lijepo.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 20.06.2016. at 18:49

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •