Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 148

Tema: Život bez televizije?

  1. #1
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno Život bez televizije?

    MM i ja već preko godinu i po dana živimo bez televizije što mnoge šokira. Kad se kod nas prelazilo na digitalni signal zaključili smo da ionako buljimo bespotrebno u emisije koje nam se uopće ne sviđaju, nego više održavamo neku naviku koju smo odlučili prekinuti i nismo kupili onaj prijemnik.
    Sada od kada smo u ZG postoji određeni broj programa koji se mogu gledati bez prijemnika, ali mi svejedno ne palimo TV. Čak i kad dođemo kod mojih ili njegovih sam prijetila da ga izbjegavamo, pođemo sjesti vani ili tako nešto.
    Uglavnom, shvatili smo da nas jako umara to buljenje bez veze i iako su nam svi davali nekoliko mjeseci maksimalno, mi smo već godinu i pol TV free. Na početku su mislili svi da smo ludi, ali sad su shvatili da kad dođu kod nas možemo raditi i druge stvari.
    Ima li još protivnika televizije ?

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Bila je potpuno ista tema relativno nedavno. Potraži ako ti se da.

  3. #3
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    ja sam par godina zivjela bez TV-a i upce mi nije falilo. Ne bih ga kupila ni tad ali je MM (tada MD) bio u fazonu da makar mozemo geldati tv nekad...Sto se mene tice ja bih mogla bez TV koliko god. Palim ga samo kda peglm pa gelda nesto na TV ili si pustim film ( priznajem pratilsa sam masterchef jedno vrijeme jer obozavam kuhanje ali da imam nesto sto pratim isl nemam i moram priznati da mi jako fali vrijeme kad sam fimlove gledala iskljucivo u kinu... ono sto mene smet je da sam izgubila naviku slusanja radija...to obozavam ali MM nije neki fan pa sam vremenom i ja polako prestala slusati ali to je nesto sto cu si pod muss vratit u zivot.

  4. #4
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ima protivnika.. MM misli da sam luda, on bez TV-a ne može, a ja bi ga najradije bacila kroz prozor (TV, ne muža).. Čekam da se pokvari i da ne kupimo novi. Jako mi smeta zvuk i sika i sve.. puno kvalitetnije provodimo vrijeme i nekako smo mirniji kad je TV off.

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Prisutan. Nisam prozivnik u užem smislu, ali jednostavno ne gledam. Cca jednom tjedno pogledam nekakve vijesti (i ustanovim kako su 99% jednake onima od prije dva tjedna ili dva mjeseca) i to je to. Zaistač vijesti, filmovi itd. se ionako nađu negdje drugdje... I sve bez agresivne reklame.

  6. #6
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Tu sam, ne gledamo, pogotovo kad smo na imanju, tamo smo off grid pa imamo mali đepni radio da ostanemo u toku. Inaće kad se skroz preselimo na selo nećemo imat TV.
    Sad u civilizaciji ne palimo, imamo DVD pa ako baš želimo pogledat neki određen film to gledamo.
    Inaće imamo jednom godišnje December project, kad smo 12 i 1 mjesec bez TVa i Interneta.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Ne palimo televiziju uopće otkad immo djecu, dogovorili smo se da ne radi kad su klinci budni, a kad oni zspu izgubio je MM naviku upaliti jer uvijek imamo hrpu posla, upalimo net i pogledamo na brzinu naslove vijesti i to je to, plus muzika na netu.

    Ne znam kome smo čudni ili nismo, al eto ima troje djece koja se lijepo i kvalitetno znaju igrati često i bez nas i sami i međusobno i to je velika prednost života bez televizije.

  8. #8
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Bila je potpuno ista tema relativno nedavno. Potraži ako ti se da.
    Tražila sam, ali nisam našla osim da djeca ne gledaju T<v

  9. #9
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Ja mogu bez TV-a, ali MM nikako. Meni je TV čak počeo ići na živce kad radi i najbolje se osjećam kad je ugašen! Za razonodu imam komp-barem gledam i čitam samo ono što me zanima.

  10. #10
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Mi smo imali periode od po par godina kad smo bili bez televizora. Kad smo ga kupili, gledali smo uglavnom dvd-jeve ili probrane programe. Sad opet već dvije i pol godine nemamo telku i uopće nam ne fali.

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mogu bez TV-a, ali MM nikako. Meni je TV čak počeo ići na živce kad radi i najbolje se osjećam kad je ugašen! Za razonodu imam komp-barem gledam i čitam samo ono što me zanima.
    Dok sam živjela sama, imala sam TV, ali sam ga palila jednom do dva put mjesečno. Češće su ga palili frendovi koji bi došli nego ja.
    Sad razmišljam o tome da kad beba dođe izbacimo tv... samo ne znam kako će MD tu ideju prihvatiti... u njegovim očima to je prilično radikalan potez. Kad smo kupili kućicu na selu, prvi korak je bio da izbacim dva radia i tv i uvedem "media free zone". Tu me dragi podržao. Inače, osim TV-a, čak i radio slabo palim... dok peglam i to je sve. Tu i tamo stavim CD... najviše mi paše tišina.

  12. #12
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je TV čak počeo ići na živce kad radi i najbolje se osjećam kad je ugašen! Za razonodu imam komp-barem gledam i čitam samo ono što me zanima.
    Meni isto ide užasno na živce. Kad sam kod nekog u gostima i upaljen je TV, toliko me počne iritirati da bi se najrađe digla i otišla. Moja stara kaže da joj paše kad je upaljen jer joj netko priča, a meni obratno. Volim tišinu, tu i tamo si upalim radio s tim da više volim govorni program, jer me većina glazbe koja se pušta po našim postajama također iritira.

  13. #13
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Sad razmišljam o tome da kad beba dođe izbacimo tv... samo ne znam kako će MD tu ideju prihvatiti... u njegovim očima to je prilično radikalan potez.
    Moj je isto tako mislio jer smo prije imali TV u boravku, u sobi i u kuhinji. Ali jako brzo se navikao. Jedino mu nekad utakmice fale, ali to pođe kod frendova ili na netu pogleda sažetke. Predloži mu neki probni rok, pa ako mu stvarno bude falilo može se kupiti TV tuner card za računalo. Mi imamo tu karticu, preko nje gledaš TV najnormalnije na kompu, ja je nikad nisam upotrijebila, zapravo jesam jednom jer sam gostovala u nekoj emisiji pa sam naravno išla sebe pogledati, a MM je upotrijebio svega par puta. Vjeruj mi jako brzo se navikneš, a tu karticu možete držati u slučaju krize.

  14. #14
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Kad sam kod nekog u gostima i upaljen je TV, toliko me počne iritirati da bi se najrađe digla i otišla.
    Ovo je jednostavno nepristojno - kad dođu gosti, televizor se ne pali (osim ako nisu došli na zajedničko gledanje tekme, filma i sl.).
    Posljednje uređivanje od Sanja : 08.08.2011. at 14:29

  15. #15
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    90 posto programa je čisto zatupljivanje, ali peglanje, slaganje veša, pogotovo sparivavnje čarapa i slične "intelektualne" poslove ne mogu zamisliti bez televizije i narhitam s ih na neku dobru emisiju koju mogu poluslušat polugledat. Ja recimo volim našdomaći dokumentarni program, a toga nema na dvd-ima. Zapravo po netu i dvdima čin mi se da je još veće zaglušenje smećem. Što sve moram vidjet da bih našla nešto dobro... Ovako pogledam tjedni pregled porgrama odaberem si par stvari i gledam/ slušam uz neku zainmaciju., Naravno ima i iznimaka, recimo raymonda gledamo obiteljski i to nam je baš gušt. Ne bih se toga odrekla. Ja zapravo baš volim taj filing da je to sad i ako ne pogledam nema, ne volim ni snimalice. Recimo sad kad je ciklus hičkoka meni je t o10 puta veći gušt nego da si ga posudim. E sad zašto, ne znam...

  16. #16
    TTiL avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    UK
    Postovi
    185

    Početno

    Nisam bas protivnica TVa, ali mi jednostavno ne treba.

    Imamo kompjutere i net i to je vise nego dovoljno...vijesti, filmovi serije...zna cak biti i previse.

    U zadnjih 8 godina promijenili smo 6 podstanarskih stanova (i 4 grada u tri drzave) i samo u jednom stanu je bio TV - stajao je na ormaru i sisao samo za vrijeme svijetskog prvenstva u nogometu...a i to za kratko, bilo je bolje gledati tekme u barovima

    Sad kad dodjemo negdje gdje ima jedan od onih ogromnih TVa (i upaljen je) budemo totalno hipnotizirani i nevjerovatno mi je koliko to prisutstvo negativno utjece komunikaciju. Pa molim da ga ugase.

  17. #17
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Tu sam. Ne gledam tv već skoro dvije godine.
    Pogledala sam jednom nedavno dnevnik jer su me se direktno ticala neka zbivanja, al istina je što kaže Davor, vijesti su danas ionako posvuda uokolo, ne treba ti tv da ih čuješ, vidiš, pročitaš.
    Djeca povremeno pogledaju neki crtić, dokumentarac, sport.
    Uživam u životu bez tv-a.

  18. #18
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala Rivendell, bojim se da ne bi prošlo. Ipak je on hi-fi manijak koji je pomno posložio sve komponente, spojio ih pozlaćenim kablovima itd... takav ne moeže gledati tv na kompu. ono što je utješno da imamo samo jedan tv u kući i da se zbilja ne pali bez namjere da se nešto gleda, nismo od onih kojima tv radi da ne bi bili sami.

    Da se nadovežem na Pikulu... zapravo samo ono što je odabrao Đelo Hadžiselimović ima smisla gledati. Drugo baš i ne. A kad taj čovjek ode u penziju, zbilja na tv neće biti ničeg kvalitetnog.

  19. #19
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    I nikad vam ne dođe da samo nastavite gledati nakon što prođe dokumentarac/Raymond/utakmica/dnevnik..?

  20. #20
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    mi već 11 godina.(za neke)
    niš nam ne fali, otkad je interneta pročitamo nekad vijesti i to je to.

  21. #21
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    E blago vama koji nemate TV, ja bih ga doslovce poklonila nekome da mi moji daju, zatukli bi me redom i MM i djeca da to napravim. Nikakva korist od te kutije, ajde još da se pogledaju neke lijepe dokumentarne emisije - ali i to se može na internetu naći. Ja bih voljela dom bez TV-a. JAKO.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    mi imamo tv ali nemamo pretplatu i jedino gledamo filmove

    ne kupujemo ni novine

    imam kompjutere i internet

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Ima protivnika.. MM misli da sam luda, on bez TV-a ne može, a ja bi ga najradije bacila kroz prozor (TV, ne muža).. Čekam da se pokvari i da ne kupimo novi. Jako mi smeta zvuk i sika i sve.. puno kvalitetnije provodimo vrijeme i nekako smo mirniji kad je TV off.
    Ja bih bacila i tv i muža kad ga upali pa počne blenuti (doslovno) i ne vidi i ne čuje ništa oko sebe. Uglavnom ne gledam tv jer nemam živaca i vremena, ali ne pomišljam na to da ga izbacim iz kuće zbog djeteta (crtići), muža (tv ovisnikomanijak), a i radi sebe jer tu i tamo pogledam s mužem neku tekmu, nekad ako se zaleti neka dobra serija ili dokumentarac... Više me brine ovisnost o internetu

  24. #24
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Internet sam također počela izbjegavati, barem ove naše glupe portale gdje je glavna vijest tko je koga u kakvoj odjeći... Tješi me da većina stvari koje radim na netu ima neki edukativni prizvuk, uključujući i ovaj forum

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Internet sam također počela izbjegavati, barem ove naše glupe portale gdje je glavna vijest tko je koga u kakvoj odjeći... Tješi me da većina stvari koje radim na netu ima neki edukativni prizvuk, uključujući i ovaj forum
    Ja sam po pitanju neta drukčija, maksimalno se trudim izbjeći edukativne portale i forume. Uživam u puštanju mozga na pašu i čitanju tko je koga, tko je u kakvoj odjeći i slično

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kad sam sama TV ne radi. Ja se ni ne sjetim da ga imam. Radio slušam samo u autu. Koji sam ja čudak!

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je TV kao bilo koji drugi kućanski aparat, na primjer toster. ako hoću topli sendvič napravim si ga, ako neću niti ne znam da imam toster. Nemam ga potrebu izbaciti iz kuće.

  28. #28
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    MM potječe iz obitelji gdje uvijek, ali doslovno uvijek gori TV-bili oni vani ili u kući, gledali ga oni ili ne...i u spavaćoj sobi svekiji imaju tv i kad idu leći prvo upale tv...nekad ga ugase tek ujutro kad se probude pa ustanu i pale onaj u dnevnom boravku....mene to ubija
    Kod nas Tv radi isključivo kad se kći sjeti gledati je (što je hvala Bogu dosta rijetko), kad joj ja upalim crtiće ili kad MM uđe u kuću. On jede i gleda TV, presvlači dijete i gleda TV itd....xy puta mu ja nešta pričam, a on ni ne čuje, a ja ludim

  29. #29
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    nemam niš protiv tv-a, ali ga nemam vremena gledat pa je stalno zagašen
    upali ga mm kad igra neku igricu na playstationu ili kad gledamo neki film na dvd-u (ja nisam već odaaaaaaaaavno, ali on zna pogledat cca 2-3 puta mjesečno), dijete pogleda povremeno crtiće

    nedavno sam ležala 2 tjedna zbog glupe bolesti, glava mi je pucala pa nisam mogla čitati i odlučila gledati tv.
    same sapunjare i glupenjare

    strašno, negledljivo, očajno...

    možda da imam neku kabelsku/internet televiziju bio bi bolji izbor ali...s obzirom na količinu vremena koji imam za tv, fakat se ne isplati ulagat još i u to (ima satelitsku, ali ima previše programa pa mi se ne da tražit pola sata da bih našla nešto pametno za pogledat )

  30. #30
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    ja nemam pojma kako bi kod nas funkcioniralo da izbacimo tv. muž je ovisnik o filmovima (iako je neke gledao i 10 puta) i dnevniku ,a isto dok gleda ne doživljava nikog ...ni kad cure urliču
    ,cure gledaju samo ujutro oko sat sat i pol crtiče,rijetko kad navečer,a ja skoro pa negledam uopče...ali zato je kod mene radio u pogonu nonstop...a o internetu da nepričam..

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja sam totalni ovisnik o tv, kao i o milijun drugih stvari

  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ali, jučer sam gledala alku. Ipak je dobro da mi je panasonic pri ruci kad poželim. Ma, lijepo je imati puno toga pri ruci kad se poželimo, zar ne?

  33. #33
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    imamo veliki tv, internet televiziju i sve moguce programe ali od kada imamo Luku - tv se pali nakon što on ode spavati ili cak niti tada... rijetko upalimo preko dana na neku ciljanu emisiju (ali stvarno rijetko) ili nezakoniti zna pustiti neke programe sa spotovima (isto sve rijeđe)...
    ponekad se pitam zasto placamo sve to...

    mene vise zivcira kompjuter koji nezakonitom mora goriti cijeli dan i stalno visi na igricama

  34. #34
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Moj čak nekad drži komp po noći upaljen, nemam pojma zašto. Možda da ga ne mora ujutro paliti...

  35. #35
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj stray_cat prvotno napisa Vidi poruku
    mi imamo tv ali nemamo pretplatu i jedino gledamo filmove

    ne kupujemo ni novine

    imam kompjutere i internet
    Identicno ovako, vec 10 godina i bas mi je super.
    Mi u zadnje vrijeme ni filmove ne gledamo tako da tv sluzi samo kao ukras u sobi

  36. #36
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja ne mogu zamisliti život bez tv-a. Čim se ujutro probudim, palim tv. Najčešće uopće ne gledam nego se mora čuti. I ne mislim da je to išta loše.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Bez svega se može. Ne kužim zašto bi....

  38. #38
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Nisam protivnik. Imamo i AmisTV - 70 programa, a opet nismo ovisnici, samo si možemo odabrati kvalitetnije emisije u ono vrijeme koje nama odgovara.

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je TV kao bilo koji drugi kućanski aparat, na primjer toster. ako hoću topli sendvič napravim si ga, ako neću niti ne znam da imam toster. Nemam ga potrebu izbaciti iz kuće.
    Ovo je i moj stav.

  39. #39
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ne palim tv, ne čitam novine, rijetko sam na internetu - često se osjećam kao izgubljena duša. za sve nesreće (npr. japanska nuklearka, kamionndžija oteo djevojku,...) saznam sa tjedan, dva zakašnjenja, i to mi je skroz ok. bojim se,kako mi djeca rastu, morati ću se malo srediti i pratiti stvarni svijet.

  40. #40
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja Sam isto oviSnik o tv. Mislim, ovisnik...mogu jA bez njega, ali imam neke serije kroz tjedan, navečer, koje kad djeca pozasu, a muž se primi posla na kompu, ja guštam u nekoj svojoj serijici...trenutnno mi je na repertoaru ona nova spasilačka na RTL-u. Djeca pogledaju crtiće, mi nekad volimo pogledati Discovery ili National G. HRT ne gledam skoro upće. Nikad ga ne bih izbacila van, ali mgola i bih i par dana bez njega...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    301

    Početno

    Ja sam nedavno skužila da ga uopće ne gledam,ako imam vremena čitam knjigu,MM čita teletekstI ozbiljno razmišljam da ga trajno bacim....

  42. #42
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj MoMo prvotno napisa Vidi poruku
    Palim ga samo kda peglm pa gelda nesto na TV ili si pustim film ( priznajem pratilsa sam masterchef jedno vrijeme jer obozavam kuhanje ali da imam nesto sto pratim isl nemam

    ono sto mene smet je da sam izgubila naviku slusanja radija...to obozavam ali MM nije neki fan pa sam vremenom i ja polako prestala slusati ali to je nesto sto cu si pod muss vratit u zivot.
    potpis
    mi isto jako slabo gledamo TV
    palimo ga navečer kada dijete zaspi (iza ponoći), pogledamo vijesti na teletekstu, eventualno Umorstva u Midsomeru ili ja gledam serije dok peglam (jednom u 10 dana)
    dok nismo imali dijete, došla bih kući s posla, zavalila se na kauč i gledala TV, MM se ljutio, ukazivao... i uspio
    sad mi žao sveg onog vremena što sam potrošila na glupave emisije
    osim toga, sad ni nemam vremena, a i ne pada mi na pamet uskraćivati djetetu vrijeme koje joj mogu posvetiti i gledati TV

    no, dosta gledamo filmove i to noću, ali odabrane i nikako ne komercijalu

  43. #43
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi nemamo tv i ponekad mi fali, voljela bih pogledat neki dobar film ili dokumentarac. ali me gomila reklama i gomila gluposti na tv-u uzasno nervira, nekad bih bas nesto pogledala, al nema nista, a ja ipak ne odustajem pa samo saltam programe u potrazi za necim zanimljivim...i tak, sretna sam da ga nema i zbog utjecaja na dijete.

    gledamo dvd, idemo u kino. vijesti me nikad nisu previse zanimale, politika takoder.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    145

    Početno

    hej, baš sam se začudila da postoji još toliko ljudi koji uopće nemaju tv u kući jer osobno ne poznam nikoga osim mene i mm. ma ja sam otkrila kako dan dugo traje otkad nemamo tv. kad se pokvarila, odlučili ne kupiti novu. i tako već cca 2 godine. slažem se s nekim tko je prije napisao da ga smeta kad si kod nekoga, a tv upaljen i k tome jednako glasan kao i razgovor koji pokušavaš voditi.
    super mi je bio efekt kad sam jednom slučajno negdje vani vidjela na tv-u nevena ciganovića i uzviknula: ''ajme, otkad njega nisam vidjela!''

  45. #45
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Da, to je i nas iznenadilo! Odjednom tooooliko vremena na raspolaganju...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno

    Nismo upalili TV preko 6 mj. Jednostavno nam nije takav stil života, pogledamo serije i filmove koje skinemo s interneta. Da mi je TV u kuhinji možda bih ga i uključila dok kuham, ovako je možda i bolje.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    319

    Početno

    Svjesna sam da za biti informiran o zbivanjima u svijetu, kod nas......ne treba ti tv kad sve imaš na netu, ali recimo, nije mi jasno da vam konkretno nije bitno na koji način govori,kreće se , izražava se itd npr. osoba za koju ćete glasati na predsjedničkim izborima.
    To je samo primjer.
    Dovoljne su vam fotke u novinama, (ne)istiniti citati na netu? Ne želite čuti šta netko i kako govori, vidjeti mu izraz lica?
    Ako gledate vijesti na netu, npr. na dnevnik.hr ili preko snimalice na stranici HTV-a onda mislim da zapravo ne govorite o isključenju televizije iz vaše kuće.

  48. #48
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Kao da se pojavila neka nova osoba u politici, od kad ja ne gledam TV svi su isti, osim par novih ministara koji su ili nebitni ili su već bili na drugim funkcijama pa ih otale znam. Zašto misliš da su vijesti na TV-u istinitije od onih na netu? Osobno ne gledam te videe, ni snimalice, samo čitam. U čemu je razlika kad mi dnevnik.hr napiše neku vijest ili da je navečer pogledam na TV-u?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,143

    Početno

    Čitala sam u više knjiga o razvoju mozga kod djece i odraslih koliko je štetno neumjereno gledanje televizije kod djece, a i kod odraslih. Ima milijun istraživanja kako pasivni sadržaji kao tv, video igrice smanjuju ukupnu mentalnu sposobnost, kreativnost i slično.

    Nikad nisam baš volila tv, oduvijek mi je čitanje bilo draže, al od kad imamo djecu dogovorno tv ne palimo kad su budni da ih ne izlažemo, ak kad zaspu se MM niti ne sjeti upaliti, razgovaramo, radimo nešto po kući, eventualno na inernetu pogledamo naslove i to je dosta.

    Mnogi govore joj, pa Tv nekad spasi da se djeca zagedaju, da imaš malo mira za napravit nešto po kući. Kao da se djeca ne znaju spontano igrati, dokazano što manje pasivnih sadržaja imaju, to su maštovitiji u igri, i znaju se i sami zaigrati pa ja opet uz njih uspijem napraviti sve što je nužno, čest i oni sudjeluju a neki način.

    Što se političara tiče, stvarn me ne zanimju, ako kojom zgodom kod nekoga vidim koga od njih na TV u odmah mi dođe muka.

  50. #50
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Meni jedino nekad glupo kad se nađem u društvu pa svi počnu nešto komentirat, a ja nemam pojma o čemu se radi. Npr ove zime kad su svi poludili da Master Chefom, a ja ni jednu epizodu pogledala... Od nekih stvari nisam mogla pobjeći, tako da sam znala tko su Marijana i Nemeš

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •