Stranica 3 od 45 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2214

Tema: Krše li žene rađanjem kod kuće prava djece?

  1. #101
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ma ja uopće ne vjerujem ovo da su mama i beba bile razdvojene dva dana, zašto bi bile razdvojene? Gdje je bila jedna, a gdje druga? Možda dva sata, iako bi i to bilo nepotrebno. Također za vaginalni pregled ne mislim da bi gin 'rovario' po njoj dva dana nakon poroda, nego samo 'bacio oko'

  2. #102
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ne, roditi doma NEKIMA nije pametno

    Svaka žena, svaka beba, je jedinka za sebe

  3. #103
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Samo cu napisati da mi je zao jadne zene i bebe zbog svega ovoga...
    Vaginalni pregled par dana nakon poroda sam prosla- jako neugodno i jako bolno- kad ti odjednom puknu sve savove... Al ipak je je puno gore to sto su ih razdvojili.. jako neugodno i jako bolno- kad ti odjednom puknu sve savove... Al ipak je je puno gore to sto su ih razdvojili..
    Posljednje uređivanje od S2000 : 09.08.2011. at 21:25

  4. #104
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj rayna prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja uopće ne vjerujem ovo da su mama i beba bile razdvojene dva dana, zašto bi bile razdvojene? Gdje je bila jedna, a gdje druga? Možda dva sata, iako bi i to bilo nepotrebno. Također za vaginalni pregled ne mislim da bi gin 'rovario' po njoj dva dana nakon poroda, nego samo 'bacio oko'
    Kako se to bacanjem oka vaginalno utvrđuje povećana maternica. ja bih rekla prije guranjem prsta?

  5. #105
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Roditi kod kuće nije za svaku ženu, i srećom danas postoje bolnice za one koji to trebaju i žele.
    Mislim da bi bilo potrebno omogućiti medicinsku pomoc i asistenciju onima koji žele roditi kod kuće, te regulirati postupak.
    X

  6. #106
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Vjerujem da je porod kod kuće prekrasno iskustvo kad sve protekne u redu. Ja se, u ovim uvjetima, nikad ne bi odlučila za to. Mislim da bi za mene bilo puno stresnije ostati doma nego otići u bolnicu. Naravno da se puuuuno toga treba mijenjati, počevši od samog odnosa prema rodiljama i načinu komunikacije (a za to ne mogu reći da nema love jer je BESPLATNO!), ali ipak radije biram rodilište.
    Meni je u ovoj priči najtužnija ta nepotrebna razdvojenost majke od djeteta, i to je najteže kršenje prava ovog djeteta.
    Ali s druge strane, razumijem i liječnike. Naravno da treba dokazati da je baš ta žena rodila to dijete (mada neznam kako to misle utvrditi vaginalnim pregledom ). Vi spominjete kako se to radi vani. Ok, ali to je očito tako vani u zakonu regulirano, ne izmišlja svaki liječnik svoja pravila. Kod nas nije i jasno mi je da onda neki neznaju ni što bi ni kako bi u toj situaciji, od liječnika, CZSS-a, matičara itd.

  7. #107
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj rayna prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ja uopće ne vjerujem ovo da su mama i beba bile razdvojene dva dana, zašto bi bile razdvojene? Gdje je bila jedna, a gdje druga? Možda dva sata, iako bi i to bilo nepotrebno. Također za vaginalni pregled ne mislim da bi gin 'rovario' po njoj dva dana nakon poroda, nego samo 'bacio oko'
    Kako bacio oko? Ne, najprije bi joj gurnuli ono zeljezo da rasire a onda ceprkali... I kasnije jos sondu od vaginalnog ultrazvuka.

  8. #108
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    moje spolovilo je moje spolovilo i nitko nema pravo tamo ići ako im ja to ne dopustim. previše smo naučene na (opasnu) praksu rutinskih vaginalnih pregleda u trudnoći pa nam je to 'sam tako bacit oko'. maternica se pipa trbušno bez problema, a vaginalni pregled u takvim uvjetima je iskazivanje moći jednog bića nad drugim a ne dobra medicinska praksa htjeli mi priznati to ili ne.

    nadovezala bi se na ovo što je @n@ napisala i dodala činjenicu da ako ženi omogućimo kvalitetnu skrb 1 na 1 doma, velika je šansa da će se komplikacija uočiti puno prije nego u bolnici gdje je jedna primalja na 3 ili 4 rodilja. moramo stvoriti klimu gdje svi koji odluče roditi izvan institucije osjećaju se sigurnim otići u rodilište ako se ukaže potreba ili najmanja sumnja i da će tamo dobiti skrb a ne osuđivanje i zivkanje ovog ili onog. U zemljama gdje primalje imaju tzv 'pravo otpusta' u bolnicama (tj da imaju pravo tamo doći i raditi te otpustiti pacijente samostalno) pokazali su se najbolje ishodi poroda, jer transfer ne znači nužno operativni porod (CR ili vakum) nego oprez jer se ukazala potreba za time. ako ne omogućimo to da ljudi mogu bez osuđivanje otići u rodilište onda smo učinili medveđu uslugu.
    Posljednje uređivanje od Danci_Krmed : 09.08.2011. at 21:37

  9. #109
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Meni je recimo zanimljivo da je za upis oćinstva dovoljna samo izjava majke.
    Znaći majka izvan braka rodi , dođe kod matićara i kaže da je otac npr. Petar Grašo, i sad ako Petar Grašo ne želi biti otac i zna da nije otac, on to mora osporavati i dokazivati.
    Ali kad recimo dođu majka i otac sa novorođenčetom na pregled nakon poroda kod kuće , i majka vjerojatno ima nekakav papir iz trudnoće i ima vidljive simptome stanja nakon poroda ( a vjerujem da ih iskusni porodničar vidi na kilometre), NEEE...prvo što pada na pamet je sumnja na trgovinu ljudima, a ta sumnja je samo zato što nije rodila u rodilištu ???
    Jer novorođenčad stara dva dana se lako nađu na placu, a da bi dokazao da ih nisi kupio na štandu i da si baš ti majka tvog dijeteta, to će dokazati tvoja vagina nakon pregleda i naravno , razdvojenost od dva dana uz pretpostavljam prijetnje, ne bi li se slomila i priznala kod koje si kumice kupila dijete.

  10. #110
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako bacio oko? Ne, najprije bi joj gurnuli ono zeljezo da rasire a onda ceprkali... I kasnije jos sondu od vaginalnog ultrazvuka.
    Ne, ne bi.

  11. #111
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Jer novorođenčad stara dva dana se lako nađu na placu, a da bi dokazao da ih nisi kupio na štandu i da si baš ti majka tvog dijeteta, to će dokazati tvoja vagina nakon pregleda i naravno , razdvojenost od dva dana uz pretpostavljam prijetnje, ne bi li se slomila i priznala kod koje si kumice kupila dijete.
    Ovo već stvarno postaje smiješno.
    Ako je istina da je žena rekla da je u pratnji djeteta, potom rekla da je rodila kod kuće i nije pristala na pregled, razumljivo mi je da je pozvana policija i socijalna skrb. Ali zanimljivo, odmah se pretpostavilo da žena nije rekla da je u pratnji djeteta, te da je koješto u toj priči izmišljeno. Pa onda, kako netko reče, možda je i pogrešan podatak da su majku i dijete razdvojili.

  12. #112
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    n.grace, baš sam i ja to htjela napisati.

    Kako se odmah probralo što je novinar napisao točno, a što krivo.

    I onda još kad čitam ovakve izjave
    Ne, najprije bi joj gurnuli ono zeljezo da rasire a onda ceprkali...
    stvarno se zapitam gdje vi to idete, kod kojih doktora, u kojim bolnicama?

    Ili malo pretjerujemo, za jači dojam

  13. #113
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Apsolutno. Razdvajanje je sigurno izmišljeno, obzirom da su istu torturu prošle nedavno moje dvije prijateljice, koje su rodile u tom rodilištu , ali su im djeca trebala intravenozni antibiotik. Ali pretpostavljam da je u tom slučaju potpuno opravdano da one mogu vidjeti i dojiti dijete samo dva puta dnevno po 30 minuta, jer ipak se pravila bolnice moraju poštovati, i pretpostavljam da to nije razdvajanje (a posebno nenepotrebno). (?)
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.08.2011. at 22:16

  14. #114
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    I sad mi još samo objasni kakve veze ima to razdvajanje s ovim iz novinskog članka?

  15. #115
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Sirius, ja ne sumnjam u razdvajanje (i slažem se da je nepotrebno i pogrešno, ne samo u ovoj priči, nego općenito).

    Ali, isto tako ne sumnjam ni da je mama iz priče došla malo puna sebe i odbila pregled, sve dok situacija nije izmakla kontroli. Toliko da je na kraju izlajala i ime babice i fino usosila ženu koja joj je pomogla.

  16. #116
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    I sad mi još samo objasni kakve veze ima to razdvajanje s ovim iz novinskog članka?
    Pa to je oćito praksa bolnice, samo ovaj put dijete ćak nije trebalo antibiotik.
    Vas ne smeta što su ženu ucjenili na ginekološki pregled da bi ju otpustili doma sa NJEZINIM djetetom , iako su imali dva svjedoćenja i pretpostavljam puno drugih dokaza postpartuma da je baš ta žena rodila nedavno ?

  17. #117
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Beti, ti misliš da nije pametno roditi doma nigdje, bilo u Hrvatskoj , bilo u Finskoj, bojim se da lokacija nema ništa sa tim, i to treba poštovati.
    Što se tiče članka, stvar je u prijavi i ponašanju prema zdravoj rodilji i zdravom dijetetu nakon poroda bez komplikacija, ako u to ne ubrajamo probleme sa birokracijom i primjenu sile. Ali obzirom da je u tom rodilištu odvajanje djece skoro pa normala kod i najmanjeg problema, ne bih rekla da je ovo neko iznenađenje, nego je više očekivano.
    Kakva Finska, nikad nisam bila u Finskoj i nikad pisala o njoj. Samo želim ponovno reći da se loše stvari mogu dogoditi na normalnom porodu i , gle čuda!, događaju se. Vjerojatno i u tvojoj Finskoj.

    Nigdje u članku ne piše da se radi o zdravoj rodilji ni o zdravom djetetu. To je samo tvoja pretpostavka. Ja sam prvo pomislila da je dijete bilo bolesno jer ga je dovela na pregled i to u bolnicu, ne kod sektorskog pedijatra..

    Voljela bih da novinar napiše da je ono sa odvajanjem novorođenčeta od mame samo novinarska patka.

  18. #118
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Mene zanima zašto su se tako ponijeli prema toj ženi.

    I zašto je ona odbila pregled (mogla je sama predložiti UZV ili tražiti drugog liječnika ako su oni stvarno inzistirali baš na vaginalnom pregledu, što nigdje nije jasno rečeno).

  19. #119
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Pa to je oćito praksa bolnice, samo ovaj put dijete ćak nije trebalo antibiotik.
    Vas ne smeta što su ženu ucjenili na ginekološki pregled da bi ju otpustili doma sa NJEZINIM djetetom , iako su imali dva svjedoćenja i pretpostavljam puno drugih dokaza postpartuma da je baš ta žena rodila nedavno ?
    Ponovit ću što sam već napisala - da su imali puno drugih dokaza, vjerujem da ne bi bila pozvana policija ni socijalna skrb.

  20. #120
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, ja ne sumnjam u razdvajanje (i slažem se da je nepotrebno i pogrešno, ne samo u ovoj priči, nego općenito).

    Ali, isto tako ne sumnjam ni da je mama iz priče došla malo puna sebe i odbila pregled, sve dok situacija nije izmakla kontroli. Toliko da je na kraju izlajala i ime babice i fino usosila ženu koja joj je pomogla.
    A po ćemu je ona došla puna sebe? Zato što je željela da bude odgovoran roditelj te je htjela da i pedijatar pogleda njezino dijete? Zato što ga je htjela upisati u maticu rođenih? Zato što su je psihički maltretirali i vjerojatno zastrašivali, te ju odvojili od novorođenčeta vjerojatno na sisi da bi ju stiskali sa nekakvim imenima? Da li bi bilo bolje da je rodila neasistirano? Da li bi tada bila manje ili više napuhana? Što bi tada zaslužila?

  21. #121
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    možda se nije snašla... tko zna...

    pa čak i da je došla nadmena i nabusita... nismo li svi koji se bavimo tercijarnim djelatnostima prešutno pristali da ćemo imati svakakve klijente.
    ali to ne znači da se na njima možemo iživljavati, posebno kad je o djeci riječ

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ponovit ću što sam već napisala - da su imali puno drugih dokaza, vjerujem da ne bi bila pozvana policija ni socijalna skrb.
    A ja vjerujem da je Djed Mraz stvaran i da švicarac više neće rasti.

  23. #123
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Pa netko je napisao da zna malo više o cijeloj priči i da se žena ponašala bahato.
    A to mi se baš lijepo slaže uz cijelu priču oko odbijanja pregleda.
    Vidiš kako svi krojimo priču kako nama više odgovara

  24. #124
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    A ja vjerujem da je Djed Mraz stvaran i da švicarac više neće rasti.
    Iskreno mi je drago zbog tebe!

  25. #125
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Zasto bi dio sa odvajanjem bio patka? Pa na neonatologiji gdje su vjerojatno dijete zadržali mozes samo 2x dnevno doći podojiti dijete. To je odvajanje, zar ne?

  26. #126
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Pa netko je napisao da zna malo više o cijeloj priči i da se žena ponašala bahato.
    A to mi se baš lijepo slaže uz cijelu priču oko odbijanja pregleda.
    Vidiš kako svi krojimo priču kako nama više odgovara
    To ćak ne piše u novinama nego je netko napisao reklakazala informaciju. Ali pretpostavljam da žena koja se usudi roditi doma i onda dođe sa bebom na pregled u bolnicu (koja ima i rodilište), te odbije ginekološki pregled u svrhu dokazivanja majčinstva- za medicinsko osoblje jest sigurno bahata i drska (prema interpretacijama) i svakako joj treba pozvati policiju i socijalnu službu, jer ispravno je sumnjati ,
    a i upotrebiti sve što je u nečijoj moći da se dokaže da se treba slijediti pravila.
    Posljednje uređivanje od sirius : 09.08.2011. at 22:36

  27. #127
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    možda se nije snašla... tko zna...

    pa čak i da je došla nadmena i nabusita... nismo li svi koji se bavimo tercijarnim djelatnostima prešutno pristali da ćemo imati svakakve klijente.
    ali to ne znači da se na njima možemo iživljavati, posebno kad je o djeci riječ
    Iživljavanje je to što su je odvoijili od djeteta.
    Ali, to očito čine svim rodiljama u toj bolnici.
    I to smo se svi složili da je loše.

    A pregled nije iživljavanje, možda su liječnici smatrali da je potreban.

    Btw, ja sam iskusila vaginalni pregled (i čišćenje maternice) 4 dana nakon poroda, i to zbog jakog krvarenja koje nije prestajalo i stvaranja ugrušaka.
    U neko drugo vrijeme, bez bolnica i liječnika bi vjerojatno bila jedna od onih koje su umrle nakon savršenog poroda i uredne trudnoće.

    I nije mi padalo na pamet odbijati taj pregled.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    stvarno je grozno to odvajanje mame i bebe
    ja cu sacekati intervju sa doticnom majkom
    pre nego komentarisem,
    ali sam se javila da kazem
    u porodilistima u srbiji obavezan je ginekoloski,
    a pod time mislim vaginalni pregled
    treci dan posle porodjaja.
    prosla sam kroz to dva puta,
    grozno je, narocito uz epiziotomiju,
    i neko je gore to lepo opisao
    to je samo dokazivanje moci.
    ni danas ne znam sta su iz tih pregleda saznali,
    a sto se nije moglo na neki drugi nacin videti.

  29. #129
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Iživljavanje je to što su je odvoijili od djeteta.
    Ali, to očito čine svim rodiljama u toj bolnici.
    I to smo se svi složili da je loše.

    A pregled nije iživljavanje, možda su liječnici smatrali da je potreban.

    Btw, ja sam iskusila vaginalni pregled (i čišćenje maternice) 4 dana nakon poroda, i to zbog jakog krvarenja koje nije prestajalo i stvaranja ugrušaka.
    U neko drugo vrijeme, bez bolnica i liječnika bi vjerojatno bila jedna od onih koje su umrle nakon savršenog poroda i uredne trudnoće.

    I nije mi padalo na pamet odbijati taj pregled.
    Smatrali su da je potreban u svrhu dokazivanja majčinstva. Ne u svrhu zabrinutosti za zdravlje majke. Ali pretpostavljam da misliš da je to bilo potrebno, iako postoje druge manje agresivne metode i naćini. Pa , eto, dva dana razdvojenosti ti može pomoći da shvatiš tko je tu gazda i pokoriš se pravilima, iako (naravno) postoje druge metote. Ali , pravila su pravila.

  30. #130
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Zasto bi dio sa odvajanjem bio patka? Pa na neonatologiji gdje su vjerojatno dijete zadržali mozes samo 2x dnevno doći podojiti dijete. To je odvajanje, zar ne?
    Nisam znala da je tako. U Ri nije, ni u dječjoj bolnici na Kantridi. Bar koliko sam osjetila na svojoj koži i čula od prijateljica.

  31. #131
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    n.grace, baš sam i ja to htjela napisati.

    Kako se odmah probralo što je novinar napisao točno, a što krivo.

    I onda još kad čitam ovakve izjave

    stvarno se zapitam gdje vi to idete, kod kojih doktora, u kojim bolnicama?

    Ili malo pretjerujemo, za jači dojam
    Ne, ovo je bez pretjerivanja moje iskustvo vaginalnog pregleda par dana nakon porodaja. Samo sam htjela docarati da je neugodan i bolan i da bi radije dva put zaredom rodila nego opet bila tako pregledivana.

  32. #132
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ali sirius, nigdje nije jasno rečeno da je ona odbila (samo) vaginalni pregled niti da joj je samo ta opcija ponuđena.
    O tome ti ja pričam.
    To je onaj dio gdje priču doživljavamo kako nam više odgovara.

  33. #133
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    S2000, eto, moje iskustvo je sasvim drugačije.

  34. #134
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    zaista najgore u cijeloj priči je odvajanje djeteta od majke.
    Kako to izbjeći? Može li se tužiti osoblje bolnice koje je to učinilo?

    Danas sam još pročitala da je ta žena, izložena pritisku osoblja priznala koja joj je babica došla na porod, a kako je domaća i radi u nekoj od naših bolnica sad će imati problema... jasno mi je da je bila u groznoj situaciji kad joj prijete oduzimanjem djeteta, ali opet mislim da to nije smjela učiniti
    Ja se najiskrenije nadam da, ako je bila u igri neka hr primalja, zena nije odala tko je u pitanju.

    Da se ovo meni dogodilo, vjerujem da bi se upustila u tuzbu.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 09.08.2011. at 22:55

  35. #135
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Ali sirius, nigdje nije jasno rečeno da je ona odbila (samo) vaginalni pregled niti da joj je samo ta opcija ponuđena.
    O tome ti ja pričam.
    To je onaj dio gdje priču doživljavamo kako nam više odgovara.
    Ginekološki pregled za novinare je vaginalni pregled. UZV je UZV. a ostalo najčešće ne postoji.

  36. #136
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mi ovdje raspravljamo o nekom novinskom članku, koji je vjerovatno odraz slobodne interpretacije novinara, a ne pouzdanih činjenica

    ne dovodim u pitanje sam događaj, ali mi sad tu pretpostavljamo jel ona bila bahata ili su liječnici bili grubi, da su inzistirali na grubom guranju željeza u nju (odvratno mi je to i napisati) je dijete biol odvojeno 2 dana ili 2 sata....
    sve je to kibi dabi


    opet se sve svodi na raspravu o PKK i o odvratnom medicinskom osoblju
    2 omiljene teme u jednoj

  37. #137
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ginekološki pregled za novinare je vaginalni pregled. UZV je UZV. a ostalo najčešće ne postoji.
    A kako ti to znaš, da je baš tako?
    Zašto si tako sigurna da se ovdje ne radi o lošoj interpretaciji novinara koji ne poznaje tematiku dovoljno dobro?

  38. #138
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku


    opet se sve svodi na raspravu o PKK i o odvratnom medicinskom osoblju
    2 omiljene teme u jednoj
    Ja raspravljam smo o činjenicama iz članka (tiskane verzije koja je dramatičnija od weba).
    Tebe ne plaši činjenica da te neka institucija može ucjeniti vaginalnim pregledom u svrhu dokazivanja majčinstva koje si priznala, imaš svjedoka te sigurno i druge pokazatelje da si rodila prije dva dana? Mene plaši, jer nijanse su neograničene.

  39. #139
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    I iz vaginalnog pregleda će se vidjeti da je ona napravila sve ovo?

    A s tobom je Mujice nešto opasno nije uredu kad ovakva sranja pišeš pod ozbiljno.
    Sa mnom je sve u redu, ali s tobom RozaGrpza nije ako iz ovoga što sam napisao zaključuješ da smatram da bi se vaginalnim pregledom bilo što dokazalo.

    Ekstremnu mogućnost sam naveo kao odgovor na zaključak annie84 koja je napisala:
    Ali očito ona je majka tog djeteta
    jer to ni po ćemu nije očito.

    Kužiš sad?

  40. #140
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    A kako ti to znaš, da je baš tako?
    Zašto si tako sigurna da se ovdje ne radi o lošoj interpretaciji novinara koji ne poznaje tematiku dovoljno dobro?
    probaj samo ukucati u neki internet pretraživać, ne ispada ti uzv, bome niti pregled bradavica, pa bi prema tome rekla bi da se misli na vaginalac, obzirom da u Hrvatskoj ginekološki pregledi gotovo u pravilu znaće (i) vaginalac.

  41. #141
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila mrtvo dijete i ukrala dijete staro 3 dana. Iz kolijevke. Iz kojeg je to ono filma?
    Iz crne kronike.

    To je više moguće nego što je iz članka "očito" da je ta žena majka tog djeteta.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ako izuzmnemo činjenicu da bi novinari napisali bilo što samo da se novine prodaju, slažem se pomalo sa svakim napisanim postom (osim s onim o djedu Mrazu)
    -jer je moguće da su liječnici željeli dokazivati svoju moć i "naučiti pameti" tu rodilju koja se odlučila za pkk, a ne za njih bolnički pregled
    - moguće je da su posumnjali u trgovinu ljudima, ali je i moguće da su inzistirali na vaginalnom pregledu iako svjesni da nije jedini način za utvrđivanje je li ta žena tek rodila
    - moguće je da je i dotična rodilja bila nesklona suradnji i pomalo drska
    ali ljudi - ona je rodila svoje dijete u svom domu, rodila ga je uz pomoć stručne osobe, ponijela se prema djetetu odgovorno jer ga je dovela na pregled pedijatru, odgovorno jer je željela djetetu osigurati potrebne dokumente i na kraju se nju osuđuje? Mislim da nije OK, niti od djelatnika bolnice, ni od centra za socijalnu skrb, a još manje od policije.
    Ima mnogo više primjera zanemarivanja djece i neodgovornog ponašanja kod majki koje rode u bolnici od ovog konkretnog slučaja.
    I slažem se sa @n@ i Danci Krmed - da je kod kuće u porodu rodilja-babica 1na1 veća pažnja posvećena rodilji i daleko humaniji porod.
    Ali se slažem i sa Beti3 jer mislim da kad dođe moje vrijeme poroda da će mi glasni zvukovi otkucaja srca beba biti najdraži zvuk.
    Moje je mišljenje da svaka trudnica ima pravo sama odlučiti kako će i gdje roditi, bez da joj to itko (osim njezinog ob-gyna i eventualno muža) spočitava.

  43. #143
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Iz crne kronike.

    To je više moguće nego što je iz članka "očito" da je ta žena majka tog djeteta.
    Eto, srećom da nitko nije prijavio nestanak . A takvi malci se teško nalaze u kolijevkama još su svi u rodilištu. Ja bih uvela DNK analizu za sve da se obmah crno na bijelo još u rodilištu zna tko je mater i ćaća.

  44. #144
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Sirius, ja živim u Hrvatskoj i tu idem kod doktora koji vaginalne preglede obavlja u prostoriji odvojenoj od one gdje je UZV.
    U tu prostoriju sam ušlka ravno tri puta u svakoj trudnoći (brisevi), i vrlo rijetko kad nisam trudna (papa).
    Tako da je meni npr. pri spomenu na ginekološki pregled na pamet prvo padne UZV.

    Dakle, to je naše subjektivno tumačenje.

    I dalje ne znamo što se točno dogodilo u cijeloj priči, ali vidim da krećemo u smjeru osude liječnika.
    Jer mora da su oni u krivu.

  45. #145
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Tebe ne plaši činjenica da te neka institucija može ucjeniti vaginalnim pregledom u svrhu dokazivanja majčinstva koje si priznala, imaš svjedoka te sigurno i druge pokazatelje da si rodila prije dva dana? Mene plaši, jer nijanse su neograničene.
    si sigurna da je to činjenica?
    ako je onda je zastrašujuće
    ali ja nekako sumnjam da se inzistiralo samo i isključivo na vaginalnom pregledu

  46. #146
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    primalje nose CTG sa sobom, prenosni. to im je dio osnovne opreme (opet ta osnovna oprema je regulirana različito u različitim mjestima ali prenosni CTG je zaista osnovan, imala sam sama kad sam bila na pregledima u Austriji, traje minutu dvije i gotovo)

  47. #147
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Sirius, ja živim u Hrvatskoj i tu idem kod doktora koji vaginalne preglede obavlja u prostoriji odvojenoj od one gdje je UZV.
    U tu prostoriju sam ušlka ravno tri puta u svakoj trudnoći (brisevi), i vrlo rijetko kad nisam trudna (papa).
    Tako da je meni npr. pri spomenu na ginekološki pregled na pamet prvo padne UZV.

    Dakle, to je naše subjektivno tumačenje.

    I dalje ne znamo što se točno dogodilo u cijeloj priči, ali vidim da krećemo u smjeru osude liječnika.
    Jer mora da su oni u krivu.
    niti slučajno, rodilja je u krivu jer je zaboravila u kojoj državi živi.

  48. #148
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    niti slučajno, rodilja je u krivu jer je zaboravila u kojoj državi živi.
    Ja samo ne želim odmah u startu, bez točnih podataka o cijelom slučaju, popljuvati doktore.

    Ja sam kriva, jer sam zaboravila na kojem forumu pišem.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    primalje nose CTG sa sobom, prenosni. to im je dio osnovne opreme (opet ta osnovna oprema je regulirana različito u različitim mjestima ali prenosni CTG je zaista osnovan, imala sam sama kad sam bila na pregledima u Austriji, traje minutu dvije i gotovo)
    Propustila sam onu kavu o kojoj smo pričale - znala bih taj podatak da nisam Ima li još uvijek vremena i prilike?

  50. #150
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Meni nije jasno kako su doktori ili bilo koji drugi udravstveni djelatnici mogli odvojiti (najvjerojatniju) majku od djeteta.

    Ne mislite li valjda da je doktor vukao dijete na jednu stranu, a majka na drugu, pa doktor bio jači, pobjegao s djetetom a medicinske sestre i bolničari potjerali majku kući?

    Koliko ja shvaćam članak, doktor je prema svojoj savjesti odbio napisati ženi ono što je od njega tražila, jer za to nije imao dokaza.

    A tko ju je i na koji način odvojio od djeteta ne vidim iz članka, ali siguran sam da doktori nisu u položaju da žene prisilno odvajaju od djece, sve i da hoće.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •