Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: recepti za wok

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    36

    Početno recepti za wok

    pliz i ja bi neki super recepticć za wok,odlična stvar ali neznam kaj bi spremila u njemu, nemam ideja :?

  2. #2
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    jel jedes piletinu?
    zagrij wok
    stavi malo ulja
    kad se ulje zagrije dodaj piletinu izrezanu na trakice
    peci dok nije gotovo

    ma mozes u woku napravit kaj hoces-
    uz ovo gore si mozes dodat povrce, isto spec
    ak ne pazis na liniju zalit vrhnjem pa dobijes fini i brzi saft
    dodat sampinjone pa odmah imas i prilog uz meso......

    fakat nije komplicirano-
    samo pazi da ti je sve fino izrezano na komadice za zalogaj i da je wok vruc

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    prosvijetlite me, što je wok?

  4. #4
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Wok je posebna posuda za pripremanje hrane. Posebna je jer su joj stranice dosta ukošenje i ima malo dno. Ovo je stoga da se hrana ravnomjerno i istom brzinom isprži.

    Ja stvarno imam puno recepata a evo sad jedan brzinski.

    Isjeći piletinu na male i tanke komadiće. Ispržiti je na vrlo malo ulja đumbir, a zatim gore staviti piletinu. Ispržiti. Izvaditi van. Na istom ulju ispržiti svježu crvenu papriku, ananas-isjeckano oboje na komadiće. Vratiti unutra meso. Dodati mladi luk isjeckan na komadiće. Zaliti pilećim temeljcem ili 1 kocka (pileća) za juhu prokuhana u 2 dl vode u koji se doda žlica gustina ili brašna. Paziti da je povrće hrskavo. Ne treba pržiti jako dugo.

  5. #5
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ivancica, zvuci super!
    daj kad budes imala vremena izvadi jos koji recept za wok iz rukava

  6. #6
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Hoću naravno, samo da uhvatim malo više vremena.

  7. #7
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Skuhaj rižu.
    U wok stavi na rezance izrezanu piletinu ili puretinu (file) ispeci i izvadi.
    Stavi luk,papriku,mrkvu i lagano isprži te dodaj smrznuto kinesko povrće(ja ga kupujem u Metrou 1 kg 17,00 kn) i malo peci.
    Naravno začini :sol,papar,vegeta....i obavezno malo currya.
    Dodaj skuhanu rižu i sve dobro promješaj.
    Ja si još stavim soja sosa kod jela.
    Brzo je gotovo i jaaakkkooo fino.
    Dobar tek !

  8. #8
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Joj ja zaboravila:

    U moj recpet ide još i malo soja sosa i ulja od sezama.

    Sorry!

  9. #9
    Maza avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    174

    Početno

    jel bi ja sad možda trebala reagirat???
    Malo niže sam stavila topic recepti za wok....još davno davno i nema nitko nijedan recept..............????Ili ja šaljem nevidljive topice???Ili vidljive samo meni????

  10. #10
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Maza prvotno napisa
    jel bi ja sad možda trebala reagirat???
    Malo niže sam stavila topic recepti za wok....još davno davno i nema nitko nijedan recept..............????Ili ja šaljem nevidljive topice???Ili vidljive samo meni????


    Sorry Mazo, ja ga tada nisam vidjela jer obično gledam postove od zadnjeg posjeta. Da jesam, sigurno bih ti odgovorila.

  11. #11
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    smrznuto kinesko povrće (ja ga kupujem u Metrou 1 kg 17,00 kn

    wow!! super, sad i to znam. trk u shopping (tesko ce mi past... )

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Ivančice thanks, a jel možda ja imam wok a i da ne znam..
    od rosfaja, širok, okrugao, stranice ukošene... :?

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    :D to je to!

    Evo jednog makrobiotičkog recepta za jelo u woku (nije doduše baš tipično jelo za wok, i može se napraviti i u običnoj tavi)

    Na malo maslinovog ulja se poprži izgnječeni češnjak, doda se blitva oprana i narezana na rezance, poklopi se dok blitva ne 'uvene'.

    Doda se 250 gr kuhane integralne tjestenine, pomiješa i doda jedna konzerva kuhanog slanutka (dio sa konzervom nije makrobiotički, slanutak treba sam skuhati )

    Može se dodati malo vode od kuhanja tjestenine da ne bude presuho, i doda se žlica soja sosa.

  14. #14
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj MajaMajica prvotno napisa
    Ivančice thanks, a jel možda ja imam wok a i da ne znam..
    od rosfaja, širok, okrugao, stranice ukošene... :?
    Hm, rosfrei?!?

    Mislim da to nije to. Mora biti od teflona, gusani.
    Oblik odgovara ali materijal ne.

    Evo jedan:

    http://www.mangiarebene.com/accademi...images/wok.jpg

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Rosfaj ti mi izvrnemo u Dalmaciji (kao i sve)
    :D imam i to! ali ja u tome radim stvarno svašta
    Npr. pileće batke s kumpirom podlivene vinom..ili zapečenu manistru i sl..
    nisam pojma imala da je za nešto specijalno (dobro jaja nisam u njemu ispekla, doduše da ih je tribalo više, npr.desetak onda bi.. )

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Mima, ovaj mi je recept tako dobrodošao! Ali jer moram taj soja sos koristit ili mogu nešto drugo umjesto njega..

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa možeš samo posoliti, soja sos je slan pa se dodaje i radi slanog okusa jela, ali opet i daje specifičan okus jelu - ali sigurno neće biti loše ako samo posoliš.

  18. #18
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    MajaMajica, kupi si soja sos, to ti je stvarno super za dodavati u svaka jela. Kao što Mima kaže, ima specifičan okus.

    Evo baš smo Fran i ja ručali blitvu na lešo s krompirom i kuhani komadići soje. Prvo sam prodinstala malo sitno sjeckanog luka na ulju pa dodala češnjaka i soja komadiće i kuhala 15-20 minuta. U vodu sam ubacila i malo bosiljka i soja sosa. Baš je bilo mljac. Umjesto mesa. I naravno, to sam radila u WOKU.

  19. #19
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Eeeee, wok, to i mene zanima, ja sam doma zaduzen za behandlanje doticne kante ...

    Nego, da ja malo to sistematiziram:
    Prvo problem: Tu i tamo nam ponekad zagori klopa u woku, najcesce kad se radi o mesu koje se pacalo u soja sosu (+konjak i skrobno brasno) pa onda bude onak ljepljivo. Iako se tu i tamo savjetuje da se prije upotrebe wok "pripremi" ("isprzi" sam u pecnici ili sa samim uljem) nismo se time zamarali, no mozda smo trebali ... Jel imate netko kakva iskustva sa zagaranjem?

    Drugo, pitanje: Ima li negdje kod nas sezamova ulja po pristojnoj cijeni? Mi smo dosad uvijek kupovali u Austriji gdje je duplo jeftinije (ima u Grazu u Annagasse jedna omanja kineska samoposluga, blizu kina, a u Becu je u blizini Naschmarkta jedna kineska samoposluga velicine naseg prosjecnog Konzuma).

    Trece, recept: stavit komadice mesa (najbolje piletinu) u pac od soja sosa, konjaka i kukuruznog skroba 2-3 sata. Narezuckat na sitno povrce koje je pri ruci (mi imamo obicno mladi luk, mrkvu, bambusove mladice, nekad budu i sampinjoni no oni daju puno safta). To sve prorostati u woku par minuta, a u to vrijeme skuhati tjesteninu (najbolje najtanje makarone koji se kuhaju 3 minute) DO POLA, dobro ocijediti i onda tako ubaciti unutra da se przi i tu i tamo dodati malo soja sosa. Nekad nam to s rezancima super uspije i oni postanu hrskavi i zlatnozuti, a nekad je vise pljackasto pa je manje fino, ali jos uvijek OK ... mislim da je stos da se rezanci ne skuhaju previse i da se dobro ocijede.

    njam-njam ...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    150

    Početno

    Ja sam nedavno dobila wok, ali ga još nismo probali. Baš dobro da ste nabacile/i koji recept.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Prvo problem: Tu i tamo nam ponekad zagori klopa u woku, najcesce kad se radi o mesu koje se pacalo u soja sosu (+konjak i skrobno brasno) pa onda bude onak ljepljivo. Iako se tu i tamo savjetuje da se prije upotrebe wok "pripremi" ("isprzi" sam u pecnici ili sa samim uljem) nismo se time zamarali, no mozda smo trebali ... Jel imate netko kakva iskustva sa zagaranjem?
    Jadini trik koji sam ja otkrila da ne zagori, je da wok bude dovoljno vruć. A i prestala sam stavljati brašno u pac 8)

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ja nikada ne stavljam brašno u pac :?

  23. #23
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Eeeee, wok, to i mene zanima, ja sam doma zaduzen za behandlanje doticne kante ...

    Drugo, pitanje: Ima li negdje kod nas sezamova ulja po pristojnoj cijeni? Mi smo dosad uvijek kupovali u Austriji gdje je duplo jeftinije (ima u Grazu u Annagasse jedna omanja kineska samoposluga, blizu kina, a u Becu je u blizini Naschmarkta jedna kineska samoposluga velicine naseg prosjecnog Konzuma).
    Ovo i mene zanima. Prije sam ga našla u Billi, ali sad ga više nema ni tamo. A tako mi treba, baš se osjeti da mi fali u jelu u koje ide.

    I da, ja nikad ne stavljam škrob ili brašno u pac.

  24. #24
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Janoccka prvotno napisa
    Ja nikada ne stavljam brašno u pac :?
    Hm, tako nam je rekao recept koji smo nasli u jednoj knjizi ...
    No, ocito da ima ovdje vise protivnika brasna tako da cemo ubuduce probati bez toga. hvala za ideju!

  25. #25
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sezamovog ulja ima u Bio&Bio dućanima, i to i svijetlog i tamnog, no cijene baš nisu pristojne tj. dosta je skupo.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    Ivančice, ja sam ga neki dan kupila u Velpru.

  27. #27
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    ja sam nekidan kupila sezamovo ulje u "melisi" na trznici precko, 78 kn za 0,5 l tamnog ulja od biovege.. mislim da je ista cijena i u bio&bio
    najjednostavniji recept za povrce iz woka - mrkva i celer narezani na trakice, bacis na vruce maslinovo ili sezamovo ulje (malkice ulja razmrljas po woku po stijenkama i zagrijes da je jako vruce) i kratko proprzis, dodas na sitne kockice ili na trakice sjeckane tikvice, list kelja ili neko drugo povrce samo da je sitno sjeckano da se brzo isprzi, na kraju dodas shoyu sos ili razmuceni miso, mozes posipati s preprzenim sjemenkama sezama, a uz to integralna riza ili leca

  28. #28
    zrinka19 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    265

    Početno

    i ja nabavila wok

    pa da vas podsjetim da napišete još koji recept

    vjerojatno ste se nakuhale u ove dvi godine koliko je prošlo od zadnjeg posta

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Mene je ivancica davnih dana nafilala receptima, al wok toliko obilato koristim da sam čak i saftove počela raditi u njemu.

    Od prženja povrća (tikvica, paprike, paradajza) pa do prženja mesa (piletina, puretina, svinjetina, junetina, teletina, sve na trakice ili kockice).

    Neki dan sam čak i restani krumpir radila u woku. Ne pitajte, al ispalo je super i vrlo light.

    Catch je u tomu da je zaista brzo gotovo, da se ravnomjerno poprži i poslije lagano prodinsta.

  30. #30
    zrinka19 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    265

    Početno

    a gdje se mogu dobiti ivancicini recepti

  31. #31
    zrinka19 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    265

    Početno


  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Mi svasta radimo u woku. Uglavnom kinesku hranu. Moji recepti su svi iz glave

    Bilo sto od povrca, nasjeckati, staviti ulje, luk + povrce + mesko u komadicima (bilo koje, ja stavim piletinu), zacini + tamni soja sos... moze i plodovi mora...ma svasta

  33. #33

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    mesko=meso

  34. #34
    zrinka19 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    265

    Početno

    ne mogu vjerovati da je proslo vec 4 god od zadnjeg posta

    u meduvremenu dobila jos 2 djece, a onaj wok se unistio- sad znam da nije ni bio pravi

    sad sam u fazi kupovine novog i trazim po netu gdje ga kupit, i neke recepte
    i primjecujem da su svi postovi stari

    sta wok više nije u modi???

    gdje su ivancicini recepti

  35. #35
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    ja imam tefalov wok i prezadovoljna sam s njim - dakle, preporučam!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •