Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 267 od 267

Tema: Hrvatska - prijatelj djece

  1. #251
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    [QUOTE=Kaae;1949432
    Jedino sto je pozitivno sto se najcesce moze zivjeti od jedne place.[/QUOTE]
    aaa,ta sitnica. Dobro dođe ponekad kaj ne

  2. #252
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino sto je pozitivno sto se najcesce moze zivjeti od jedne place.
    I što, kako čujem, lakše nađeš posao nakon epizode nerada. I što možeš raditi part time na sto načina. I što ima dosta poslova koje možeš raditi od doma...

  3. #253
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj ivana_4 prvotno napisa Vidi poruku
    Smatrate li da je Lijepa naša prijatelj djece?
    Reci da se šališ

    Hrvatska je prijatelj lopova, ubojica, mulježa, nepismenih/polupismenih, sitnih duša, moralnih nakaza.

    Hrvatska bi da ostanemo glupi, needucirani, da smo i dalje kao crveni miševi. Takvi smo idelani Hrvatskoj.

    Nadam se da će se stvari promijeniti. I to uskoro.

  4. #254
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    crkveni, a ne crveni

  5. #255
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sve to stoji. Cesto se moze zivjeti od jedne place. Neki ne mogu, ali to je vise do njihovog stila zivota nego do zarade koju ce donositi jedna osoba. Postoji rad na pola radnog vremena, samo petkom, samo cetvrtkom ujutro, ima i rada od kuce. Ali nije to za svakoga, u svakoj struci i u svakom firmi, gradu ili selu.

    Ono sto sam spomenula je istina. Imam 13 radnih dana slobodno ove godine. No taj godisnji se uzima ako sam bolesna, ako moram doktoru, ako mi pukne cijev u kuci ili ako zelim jednostavno nekamo otputovati. Ovo zadnje mi ne uspijeva jer ne mogu te dane uzeti u komadu. Jedva sam namolila par kolega da zamijene svoje slobodne dane jer nam je u posjeti bila moja sestra s deckom i htjeli smo nekamo otputovati. Bila sam slobodna od utorka do petka i to je to.

    Bolovanja ima samo u nekim firmama, uglavnom neplacenih. Kod nas prvo odlazi godisnji, zbog bolesti, jel, a onda neplaceno. Ako im dosadis, ides i ti pa se mozes lijepo lijeciti kod kuce koliko zelis.

  6. #256
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Ne.
    Hrvatska nije prijatelj djece! Ni najmanje.
    Strašno me naljutilo i ojadilo nešto iz današnjih novina.
    Danas čitam u jutarnjem listu reportažu o onom svećeniku koji je imao spolne odnose s maloljetnicama negdje kod Imotskog.
    Prenerazilo me kad sam u tom članku pročitao da nije krivično djelo imati spolni odnos s djetetom koje je navršilo 14 godina (ako se ne radi o prilisi, naravno).
    Nisam imao pojma da živimo u državi u kojoj odrasla osoba od 30 ili 60 godina može legalno imati spolni odnos sa 14 godina. To je kao u Afričkim plemenima.
    Koji to kreten od zakonodavca misli da dijete od 14 godina može biti dovoljno zrelo za spolni odnos s odraslom osobom?
    To je sramota. Ne znam kome takav zakon treba i što o njemu misle roditelji djece u toj dobi..
    Navodno će po novom kaznenom zakonu ta granica biti podignuta na 15 godina?
    Je li to dovoljno?
    Ako želimo štititi djecu, smatram da bi ta granica pristanka morala biti barem 16 godina, ako ne i 18.

  7. #257
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Da i struka se bori za to, ali pritisak iz EU je protiv, tamo liberalne struje pokušavaju spustiti na 12, pa je ovo za sada kompromis. Jedno od divnih nasljeđa je i to da je djetetov (maloljetnik) spolni život postaje njegovo ljudsko pravo pa škola i doktori smiju zvati roditelje zbog šljive na oku, ali ih ne smiju obavjestiti o pobačaju kod djeteta
    Posljednje uređivanje od pikula : 28.08.2011. at 18:41

  8. #258
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    12 godina?
    Onda je EU raj za pedofile.

  9. #259
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne mogu vjerovati, 12! Pa i od 14 su djeca.

  10. #260
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Evo ovdje eufemizma "under 16's":

    http://www.fpa.org.uk/professionals/factsheets/consent

    Under-16s: consent and confidentiality in sexual health services factsheet (March 2009)Any competent young person in the United Kingdom can consent to medical, surgical or nursing treatment, including contraception and sexual and reproductive health. They are said to be competent if they are capable of fully understanding the nature and possible consequences of the treatment.Consent from parents is not legally necessary, although the involvement of parents is encouraged. (A parent is someone with legal parental responsibility. This is not always a biological parent.)Young people are owed the same duties of care and confidentiality as adults. Confidentiality may only be broken when the health, safety or welfare of the young person, or others, would otherwise be at grave risk(1,2,3,4).





  11. #261
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Da, točno tako. Djevojčica ne mora dobiti prvu menstruaciju prije sexa sa sedamdesetgodišnjakom. Ako nije pružala otpor i nije rekla jasno ne, pristala je.

    Čitala sam nekad davno da su neke države u sad-u htjele uvesti granicu do 16 god, ali od 16-18 god su "smjele" pristati samo s partnerom do 21 ili 25 god (nisam sigurna za godine). Jer se na to gleda kao ono to su tinejdžerska posla.

    I nek se vijeđa tko god se mlađi sexsao sa starijima (ili obrnuto), ali po meni je to ok riješeno. 16 i 26 god su nebo i zemlja i meni je uvijek upitno šta onaj stariji radi s onim mlađim (bez obzira kojeg je spola). Tu se ne radi o pedofiliji, već o pukoj nezrelosti onog starijeg. I popriličnom prostoru za manipulaciju nad mlađim partnerom.

  12. #262
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    e da, upravo ta manipulacija je problem.
    Jer bezobrziran 30-i-nešto godišnjak vrlo lako može izmanipulirati dijete od 15, 16 godina i postići konsenzualan seks. Zato to treba zakonom zabraniti.

  13. #263
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Mujice, slažem se s ovim o manipulaciji 200% !

    I ja nisam znala da u Hrvatskoj odrasla osoba legalno može imati spolni odnos s djetetom od 14 godina.

    Prestrašno!

  14. #264
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja bi tu stavila i razliku u godinama
    smatram da se dvoje 16 i 19 mogu seksat sa stvarnim pristankom
    al bome od 16 i 33 ne mogu

  15. #265
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    X
    (a da ne govorimo o ekstremima poput ovog iz novina: 16-godišnjakinja sa 60-godišnjakom)

    Država u kojoj je to legalno ne može nikako biti prijatelj djece.
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.08.2011. at 10:35

  16. #266
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    X
    (a da ne govorimo o ekstremima poput ovog iz novina: 16-godišnjakinja sa 60-godišnjakom)

    Država u kojoj je to legalno ne može nikako biti prijatelj djece.
    U tom kontekstu mi ni 18 godina ne zvuči legalno...

  17. #267

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno

    Hrvatska - prijatelj djece te Hrvatska - društvo znanja su mi jednostavno dva najjača oksimorona :D

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •