Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Dijete od 18 mjeseci napokon skida pelenu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno Dijete od 18 mjeseci napokon skida pelenu

    Nakon svih perioda uspjesnog i bezuspjesnog bespelenasenja sve od dolaska iz rodilista, poslije prohodavanja sa 14 mjeseci s kojim je doslo do potpunog zaboravljanja potrebe za eliminacijom, izgleda da je napokon sve krenulo u pravom smjeru...

    Sve me bilo sram napisati da moja kcerkica sa 18 mjeseci vise nikada ne piski i ne kaka nigdje, osim po podu ili u pelenu. Prohodala je tek s 14 mjeseci i poludila za hodanjem.
    Sada je navrsila 19 mjeseci. Prebacila sam je potpuno u pelene. Nedavno sam nasla filmice na youtube:
    http://www.youtube.com/watch?v=_6-KrrIbAEs
    http://www.youtube.com/watch?v=Znx_vxy3r04
    http://www.youtube.com/watch?v=p5Zim...eature=related
    Bilo ih je jos, ali ovi su nam najbolji.
    Malo sam joj pokazivala wc, kahlicu i objasnjavala.
    Danas smo se vratili iz setnje, otisla sam na wc i ona za mnom. Daska za na wc je stajala nisko na polici. Uzela je dasku, pomogla sam joj staviti dasku i nju na wc. Govorila sam joj "pi-pi, kaki, pišššš, piššššš". Ona se smijesila i popiskila. Bila je veoma ponosna. Izgleda da toj vecoj djeci treba objasnjavati.

  2. #2
    kisica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    91

    Početno

    Bravo za malenu.
    Moj maleni ima 2 godine i 1 mj. i već 2 mj.se borimo sa time. Na školjku se neda nikako, a tutu smo kupili sa Miki Mausom da mu bue zanimljiva, ali ni to ne pali. Sjedne, al samo na par sekundi, i onda se digne..i svaki pokušaj da ga posjednem opet završi tako da plaće i koči se.
    Pa smo odustali za sada.

  3. #3
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Eto, svatko ima svoj put. I meni je 500 puta došlo da D. stavim pelenu jer me izluđivao. I mislim da je sad dovoljno velik da možemo krenuti s nekim konkretnim objašnjavanjem (isto ima 19 mj.), a ova ideja sa crtićima je super, baš sam razmišljala da nabavim neku slikovnicu ili crtić.

  4. #4
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    čestitam, baš lijepo!!
    probat ću i ja s mojim bebanom.
    inače B. je kakao na wc do 18 mj, od tada totalna regresija (zadnjih 1,5 mj), pretpostavljam zbog naglog propričavanja (melje od jutra do mraka, jako brzo usvaja nove rijeći i kombinira izraze) i motoričkog razvoja.
    uopće ne javlja za kakanje i sada je u peleni jer ja trebam roditi svaki čas i ne mogu za njim stalno skupljati kakicu.

  5. #5
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moji nisu nikad kakali u pelene ali zapisavanja je bilo u tim fazama napretka. interesantno je da mi je k. sa godinu dana bolje signalizirala da joj je sila nego sa dvije godine . ona se recimo nije nikad do kraja popisala u gace, ali imala je dosta dugu fazu da mi kaze da joj je sila kad joj vec pobjegne. pa smo svejedno stalno mijenjali gace. bar joj nije bjezalo po cipelama kao kad je f. bio mali , za njega sam morala nositi rezervne i hlace i cipele, a za nju samo gace.

    bas me zanima kakav ce ritam imati ova najmanja. zasad je super, sav mekonij je pokenjala u kahlicu, ustvari mislim da se od rodenja samo 2 ili 3 puta pokenjala u pelenu. i jednom po meni

  6. #6
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Šta ja da kažem
    Moj je naučio tek prije desetak dana (gotovo preko noći), a sad će mu skoro 3.
    A ja pokušavam više od dvije godine, toliko da su uglavnom mislili da sam luda. I bila sam odustala preko prošle zime.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Moja je u to zadnje vrijeme isto vristala i kocila se kad bi vidjela da je priblizavam kahlici, umivaoniku ili wc-u. Jednostavno je trebalo proci neko vrijeme da je ne stavljam piskiti ili kakati. Uz crtice je sama dobila zelju.

    Strobery Shortcake, svako je dijete drugacije. Vazno je da je naucio. Ljudi obicno misle da smo ludi ili misle da je u redu. To je samo njihova stvar, a ti znas sto ti osjecas da je ispravno.

    Starija kcerkica je punila kahlicu kakanjem da nisam mogla vjerovati, a ova druga uvijek kaka u pelenu, stojeci. Nekako joj je tesko kakati. Starija isto nije imala ovakvo odbijanje kahlice/wc-a/umivaonika/i sl.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •